GESPREK VAN DE DAG 'De kroon op mijn spirituele wer] IJdele Vladimir Poetin wil Dobby niet als dubbelganger MARS 'Echt idee van Mars' Leo Roodveldt haalt een 'wonder van kristal' naar Nederland Kijk eens in de poppetjes van mijn ogen VRIJDAG 24 JANUARI 2&j MENSELIJK Radio 3FM-dj RUUD DE WILD en Tatum Dagelet hebben een dochter gekregen. Het meisje Toy Travis werd op de dag van de verkiezingen geboren. Moederen dochter maken het goed, staat op de internetsite van Ruud de Wild te lezen. Vader overigens ook. De Wild zit al een paar maanden thuis om bij te komen van een zwaar jaar. Hij was ge tuige van de moord op Pim For- tuyn. Foto: ANP De Amerikaanse ac trice SARAH JESSI CA PARKER uit de serie 'Sex and the Ci ty' en haar echtge noot Matthew Brode- rick eisen 15 miljoen dollar (13,95 mil joen euro) van een cosmeticaconcern. Het internetmagazi ne E-Online meldde gisteren dat het paar een klacht heeft in gediend bij een rechtbank in Los An geles tegen Sephora USA. De fabrikant zou in een parfumre clame voor Valen tijnsdag 2001 een foto van de twee hebben gebruikt zonder hun toestem ming. Foto: AP De politie in het Duitse Lörrach heeft in de nacht van woensdag op donderdag een SLAPENDE MAN wakker gemaakt. Ze deed dat na te zijn gebeld door een vrouw, die zich grote zorgen maakte omdat haar vriend met wie ze zat te bellen middenin het gesprek ophield met pra ten, waarna ze nog slechts zijn adem hoorde. Toen ze na te hebben opgehangen en opnieuw te hebben gebeld tel kens de ingesprektoon kreeg besloot ze de politie in te schakelen. Die kwam er achter dat de man tijdens het te lefoneren in slaap was gevallen. Of dat van verveling dan Wel van vermoeidheid was vermeldde het politierapport niet. STANDPLAATS Weer een dag voorbij op Mars. De groep is nu in twee groepen opgedeeld. Met de namen van de twee manen van Mars. Ik zit in het Deimos team. Het Phobos team is vandaan met een atv (all terrain vehicle) en een pak naar buiten gegaan. Ze hebben echt veel fossielen ge vonden. Ondertussen lukt het werk aan de telescoop ook vrij aar dig. Kan hem al vanuit de habitat controleren. Wat be hoorlijk leuk is. Verder zijn we bezig om de regels iets aan te scherpen. Simulatie wordt wat serieuzer. Dat is wel goed. Je krijgt wel echt een idee van hoe het op Mars zou zijn. De sfeer tussen de mensen is nog steeds erg goed. Alhoewel nu mensen elkaar verkeerd benoemen. Kevin wordt Tony genoemd en andersom. Tony is onze commandant, erg aardig persoon, houdt de touwtjes goed in handen. De twee geologen, Susie en Oleg, weten echt al veel van de omgeving af. Kevin is echt iemand met wie je over technologie en wetenschap kan praten, erg leuk. Weet erg veel. En Tara is gewoon erg aardig, werkt bij NASA en kent daardoor veel ins en outs. In totaal verveel ik me helemaal niet. Je bent verder be zig om rapporten te schrijven. Kijk bijvoorbeeld eens bij iin.uw.marssociety.org/MDRS en dan bij daily dispatches. Als je die dagelijks leest krijg je een beetje een idee wat we hier nu doen. DAGELIJKS LEVEN Het is bekend dat de Russische president Vladimir Po etin uitermate ijdel is. Zo liet hij zich vorig jaar door een kunstenares voor een kalender portretteren in twaalf verschillende poses, allemaal even statemanlike en serieus. Dat hij ook niet zo vreselijk veel relative ringsvermogen en misschien een beetje weinig gevoel voor humor heeft, blijkt uit recente berichten in de Russische media. De president zou er zacht gezegd niet blij mee zijn dat Dobby, de lieve maar ook wat irri- tante groene huiself uit de tweede Harry Potter-film 'De Geheime Kamer', wel héél erg veel op hem lijkt. Uit het Kremlin zelf is nog niets vernomen, maar de krant Novaja Gazeta weet te melden dat Poetin al een groot advocatenkantoor heeft ingeschakeld om een rechts zaak tegen de makers van 'De Geheime Kamer' aan te spannen wegens schending van het portretrecht. Film maker Warner Bros heeft nog niet gereageerd op de berichten, maar de vraag of Dobby en Poetin op elkaar lijken gaat via het internet intussen als een lopend vuurtje de wereld rond. Op de website van het BBC- kinderprogramma Newsround is zelfs een heuse pei ling te vinden: lijkt'ie of lijkt'ie niet? Zo'n 57 procent vindt van wel, 43 procent ziet geen overeenkomsten. Terwijl die er onmiskenbaar zijn: de fronsrimpels in het voorhoofd, de koele, wat bolle ogen en de samen geknepen lippen. Poetin deelt de eer natuurlijk met onze eigen Jan Peter Balkenende, wiens uiterlijk al vele malen is vergeleken met dat van Daniel Radcliffe, Har ry Potter in de films. Maar de CDA-leider reageerde een tikje sportiever dan de Rus: hij ging gewoon met een portret van Radcliffe in zijn handen op de foto. Lijkt'ie of lijkt'ie niet? (links Dobby, rechts Poetin). Foto's: Warner Bros en AP In de schoot van de nabije toe komst ligt de komst verborgen van 'Max' naar Nederland. Om tot die voorspelling te komen, hoeven waarzegsters absoluut niet in een kristallen bol te turen. Hoofddorper Leo Roodveldt heeft het zo gewild dat Max vanuit Texas de Atlantische Oceaan oversteekt. Noteer maar in de agenda dat Max van 17 tot en met 20 april in Lelystad verblijft. Max wie en so what/ Max the Texas Skull dus, de kristallen sche del waarvan door Amerikaanse wetenschappers wordt aangeno men dat die reeds 36.000 jaar op aarde is. Er schijnt 'leven' te zitten in deze negen kilo wegende 'doodskop'. Vast staat dat Max in 1924 in Guatemala is aangetrof fen in een tombe. „Max is een energiebron, waar geneeskracht vanuit gaat." Zegt het voort, komt dat zien, Max the Texas Skull is medio april te zien in een hangar van vliegveld Lelystad. Hoofddorper Leo Roodveldt had vijfjaar gele den een droom en die dreigt nu uit te komen. Een bijzonder kind en dat is-ie, deze polderbe- woqer. Niet alleen omdat hij meent begin jaren negentig z'n mediamieke begaafdheid te hebben ontdekt, maar vooral ook omdat hij in zijn brein rondspokende ideetjes niet zo maar naar de vergetelheid van zijn achterzak laat verdwijnen. „Max, een energiebron waar geneeskracht vanuit gaat, komt voor het eerst naar Europa. Het British Museum in Londen heeft een vervalsing van Max in huis, in Lelystad is straks de enige echte te zien. Na een bombardement van e-mails en telefoon tjes verklaarden de beheerders JoAnn en Carl Parks zich bereid met Max te komen. De Amerikaanse Mary Elisabeth Thunder, die prat gaat op haar spirituele gaven, bracht Roodveldt en de familie uit Houston nader tot elkaar. Roodveldt haalde Thunder al eens naar Nederland voor een mediamieke sessie. Het leven van deze afstamme ling van de Lacota-indianen nam in 1980 een keerpunt, toen ze werd getroffen door een hartin farct. Sindsdien beweert ze meer te horen en te zien dan gewone stervelingen. Thunder komt met Max en de Parksen mee naar Lelystad. Max is een van de dertien kristallen schedels, die in Midden-Amerika zijn gevonden. Inmiddels is er veel wetenschappelijk onderzoek gedaan naar de herkomst, maar meer dan het vermoeden dat ze dateren van het Maya-tijdperk leverde het niet op. De 'bende van dertien' tart alle logica, zo lijkt het. De Tibetaanse geestelijke Norbu Chen schonk vlak voor zijn dood in 1980 Max weg aan het echt paar Parks. Hoe Chen ooit in het bezit kwam van de kristallen 'doodskop', waarin zo veel 'leven' Max the Texas Skull. Privéfoto moet zitten, daarover heeft hij zich nooit uitgela ten. In elk geval hebben Norbu Chen en Max het bestaan van de Parksen radicaal veranderd. Hun huisarts bracht hen in 1973 in contact met de Azi aat, die zich tevens aandiende als natuurgenezer. Oncologen hadden ingeschat dat de door botkan- ker uitgemergelde dochter van JoAnn en Carl hooguit nog drie maanden had te leven. Chen paste zijn aloude Tibetaanse healingspraktijken toe op de patiënte en hoe wonderbaarlijk toch, ze leefde drie jaar langer dan was voorzien. JoAnn Parks heeft er ondertussen een dagtaak aan om in de Verenigde Staten Max' boodschappen en wijsheden te verspreiden. Op de website www- .crystalskullsociety.com beweert zij dat Max onder meer het volgende heeft verkondigd: 'Ik doe alles met hulp van mijn beheerster JoAnn Parks, mijn tolk'. Zodoende hebben talloze Amerikanen reeds ver nomen dat Max hier op aarde is als werktuig en als leermeester. „Ik ben er om psychisch en fysiek zieke mensen te behandelen", zo orakelde Max via JoAnn Parks. De Dalai Lama zag Max al meer dere malen in de Verenigde Staten. Leo Roodveldt vernam via via dat de verbannen geestelijke leider van Tibet danig onder de indruk moet zijn geraakt van Max' -vermeende- helende kracht En velen met hem. Al jaren tobt hartpatiënt Leo Roodveldt met zijn gezond heid. Vanwege zijn broze gestel moest hij zijn baan bij de KLM op geven. Monter begon hij aan een nieuw leven. Hij organiseert in Hoofddorp spirituele avonden. Roodveldt treedt dan geregeld op als paragnost/medium. Hij richtte met echtgenote Irene de firma Le- Ri-Crystal op; de Roodveldts 'doen' in bergkristallen. Hij prijst ze aan als energiebronnen. Tal van volge lingen hechten geloof aan zijn voorzienige geest. Eenmaal uit trance kan Roodveldt zich nooit voor de geest halen welke informa tie hij van 'gene zijde' heeft doorge kregen. Na zo'n spirituele seance is hij dikwijls volkomen uitgeput. Niet voor niets raadden intimi hem ten sterkste af de organisatie van Max' overkomst naar Europa op zijn nek te nemen. „Wat in april staat te ge beuren is het resultaat van het ge dram van een typische ram. Na tuurlijk heb ik aan mijn rikketik ge dacht. Maar ach, ik doe het niet al leen, er staan twintig mensen om mij heen." Het exacte kos- tenbedrag dat ge moeid is met Max The Crystal Skull Event verneemt Leo Roodveldt eerst maandag. Hij calculeert het zelf op een kleine 250.000 euro. Zelf lijdt hij voor vijf procent financi eel risico, een on- demeïner dekt als stille sponsor de rest af. Met 4000 verkochte kaarten per avond wordt quitte ge speeld. De toegangsprijs van 55 euro is lang niet mals. „Een la gere entree kan helaas niet. Heeft niets te maken met de wens om snel rijk te worden. De transferkosten die op een kaartje zitten, bedragen al elf euro vijf tig. Vergelijk het maar met een concert van Tom Jones, daar moest ik ook acht euro twintig reserveringskosten voor bijbeta len. Speciaal voor dit evenement moesten toegangspasjes worden aangemaakt. Bedenk ook dat de hangar moest worden omge bouwd tot een acceptabele.ac- commodatie en dat de familie Parks niet voor niets komen. Omdat er voor dit evenement heel veel belangstelling is in het buitenland, kan het geldverkeer helaas niet via de Nederlandse banken lopen. Betaald kan er al leen via de internetsite www. Ie- ri-crystal.nl en per creditkaart." Het programma voorziet, af gaande op het affiche, vanaf half vijf 's ra A behalve in de bezichtiging van de grootst s ((j len van Europa in de presentatie van Ma ^er 'wonder van kristal' door JoAnn Parks. E je t genoemde Mary Thunder houdt een een wj* met oude kristallen schedels. De avonde cur bouw TTA van Airport Lelystad, goed vot pariteit van 5000 plaatsen, worden telkei sloten met het 'optreden' van een sjamaJBI 81 "j r«- priester-genezer, die volgens organisati veldt een lijntje kan leggen met de aam tallen schedels. „De helende kracht zal zen", zo valt op het affiche te lezen. Geloof kan Roodveldt niemand geven, n )or ervan overtuigd dat toeval niet bestaat. I Jan kend op 17 april, op zijn 52ste verjaarda^^, Max The Crystal Skull Event. „Volgens hi staj. volle agenda konden JoAnn en Carl Park ja„ maar komen in de week dat ik jarig ben. amazing, riep Mary Thunder, toen ze en de. Ik beschouw dit als de kroon op niijnL^ le werk. Belangrijker dan de vraag of dez je neming mij winst of verlies oplevert, is h jgr mijn doel is bereikt. Daardoor voel ik mi men in balans." p0j Gerard van Putten Leo Roodveldt tussen zijn kristal. Foto: United Photos de Boer/Marco de Swart 'TOCH weer IK» ««w* KE" Het gaat niet om de poppetjes, zei de man die het vanaf nu weer voor het zeggen krijgt in Nederland. Nee, het gaat om de inhoud. Politiek correct, maar maatschappelijke klets koek. Uiteindelijk draait alles om uiterlijk. Zelfs op de groenteafdeling van de supermarkt. Wie gezond wil eten, koopt geen sperzieboontjes die er slap en petieterig uitzien, maar kiest voor een knapperige variant. Het oog wil ook wat, maar bepaalt in principe alles. Daar kun je tegen strijden, maar je kunt er niet om heen. Als kind leer je voor de goede orde dat het om de inhoud en het innerlijke gaat. Mooie woorden, inaar bij het eerste het beste sprookje gaat het al mis. Spiegeltje, spiegeltje aan de wand, wie is de mooiste van het land... De ijdele stiefmoe der verliest het weliswaar van de lieve onbaatzuchtige Sneeuwwitje, maar ze kunnen het niet laten er voor de ge loof vaardigheid even bij te vertellen dat Sneeuwwitje ook nog eens bloedmooi was. Daar ga je al. Wat is de moraal van een verhaal dat valt en staat bij schoonheid? Kinderen zijn leergierig en keihard. Die combinatie zorgt ervoor dat dikke klasgenootjes en een verkeerde trui al snel het mik puntvan pesterijen worden. We zijn wezens met slecht ont wikkelde zintuigen. Waarnemen doen we vooral met onze ogen, meestal niet verder dan onze eigen neus lang is. We leven in een driedimensionale wereld, maar ons wereld beeld is vaak even oppervlakkig als een poster aan de muur. Als tiener had ik mijn slaapkamertje vol hangen met pos ters van hapklare brokken sex-appeal en sterallures waar ik al kwijlend bij wegdroomde. Vanzelfsprekend gedrag mis schien vooreen pubermeisje in de bloei van haar seksuele ontwikkeling en zelfontplooiing met de bijbehorende be vliegingen en zucht naar voorbeelden. Niets om je druk over te maken, gaat wel weer over. Maar helemaal overgaat het nooit, want tegen de tijd dat de meeste tieners het adoreren voorgezien houden, is de in doctrinatie van het belang van uiterlijk een feit. Ze staren niet langer naar posters, maar naar hun eigen spiegelbeeld dat tot grote onrust en frustratie niet overeenkomt met het ideaalbeeld. De eerst komende tien jaar heb je nodig om je over die teleurstelling heen te zetten, ook wel puberteit ge noemd. Met een beetje mazzel kom je er uiteindelijk met een prettig zelfbeeld vanaf, omdat je ondertussen weet waar je eigen kwaliteiten liggen. Tegelijkertijd ontkom je niet aan het besef dat het beeld van de rest van de wereld afhankelijk is van de indruk die je krijgt. En die indruk wordt in eerste instantie bepaalt door wat je ziet. Uiterlijk is een weergave van het innerlijk en dus verantwoordelijk voor het 'image'. Zo werkt dat in Hollywood, net zo goed als in het dagelijks leven. We spelen allemaal een rol en ons uiterlijk is het visi tekaartje waarmee we die rol bemachtigen. We manipule ren dat uiterlijk op alle mogelijke manieren. Hoewel dat bij sperzieboontjes al snel op genetisch gedonder neer komt, komen wij met make-up, kledingen de sport school al een heel eind. Voor de dan nog hopelo ze gevallen maakt geld veel goed. Inhoud krijgt pas een kans als je het met het uiterlijk uithoudt. Maar dat uiterlijk belang staat niet in direct verband met schoonheid. Het gaat vaker om typecasting. Voor elke rol zoeken we de meest geschikte superman, dus al zou het misschien niet om de poppetjes moeten gaan, de politiek is nu eenmaal een afspie geling van de maatschappij en dus wel de gelijk een poppenkast. Uiteindelijk krijgt de man met het oog op de inhoud, de hoofdrol toebedeeld. En dat heeft hij in zekere zin toch aan zijn uiterlijk te dan ken. Hij heeft de uitstraling van iemand die zich inderdaad met belangrijkere zaken bezig houdt en de grote bril wekt als vanzelf associ atie met intelligentie en een heldere kijk op de wereld. Nu maar hopen dat hij het pop petje is met de juiste inhoud. reactles_op_column@holmalI.com

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 2