Gebrek aan schutters nekt TOP SPORT Trigon ziet het einde naderen 'Ik was dit weekeinde in bloedvorm, maar het mocht niet zo zijn' Tijdstraffen breken Foreholte op bij Wings Scylla herstelt zich van teleurstellende seizoensopening S7 Degradatie is dichtbij Sterke generale Boonstra voor Europa Cup veldloop r Wiel wint =_pmt tekort chaatsen - Sabine is er niet in ge- ndklassement van Vliet Marathoncup n te winnen. De ut Leiden won vrij- el de finalewed- lainstijs van De haar grote con- mtal Boer was op- lishte als tweede, de Delftse vol- ia acht krachtme- iats één te belan- ;entiehouders ging laar Perry de Vree- aalfde uitvoering npetitie op zijn f. De enige concur- ivoriet nog had eigen, Maaslander moest geblesseerd t toezien. Meivin Oude Wetering) fije over de streep Irdoor uit op plaats dstand. Sebastiaan jorhout boekte bij if 16 jaar zijn der ing. Hij eindigde iide ranglijst, de pris Kranenburg en ïctievelijk als korfbalt ranje Leidse Korfbalfe- de selecties be- voor de demon- ijden tussen Lei- tionale ploegen, {team bestaat uit luizen, Mascha ien (TOP), Sabine Monique [eervogels), Bian- iuw Wit), Wendy [porting Trigon) Ier Horst, Stanley Arjen Theil, Thijs Meervogels), iVliet (Die Haghe) 6 Haas (Sporting ch is Ruud van der èugdploeg spelen Burg, Inge Hom- i, Maaike Moole- Ihristel van Lunte- f\' ITitteveen (KZ Lei- Tlogendorf (Fiks), (Crescendo) en er Kooij, Huig :rd (Pernix), Ar- icvan der Som- •rben van Vliet ;on), Jelle Hooi en Arno van Haar- ïrik van Lunteren pimeling fungeren ts. De oefenduels ïdag 27 januari in 1 vanaf 19.00 uur maandag 20 januari 2003 w L van 'ersl reke ïrd ree eenWy aan n0gjhattrlck a are de wondere we- 8' ker Loek van Wely ve<^ Zee tien jaar het nr®|1 winterslaap. In 'nde"' doet hij dagelijks een uur en is hij ds^Jrakker. Die aanpak euze gevolgen. De urger deelt na ze- koppositie in het 0-106171004 met Van Wely behaal- n derde opeenvol- Jining. Hij ver- Jan Timman in 24 g ervoor joeg Ba- op winst en viel in s. Door de hattrick inale kampioen op Anand was de iet spoor bleef van derlandse koploper ée sinds Jeroen Pi- op oom Ba nne oen Rui L2 lerdi ngo gee De nnei het i wint [ui eython had in odige moeite met r® r Setash. De tegen- Tj n aanmerkelijk le dag dan in de PPR .eiderdorp. Vooral ras Setash sterker et blok van de Lei- 'Hras echter beter op nnR laatste wedstrij- 3 verloor, na een n °I ïrste reeks, de i een serie aanval- op de stand 20-20. Ie Leython een- aar inten op: 22-25 25- t-J5. i liet zijn wapen - L Tice - volop z'n na het duel met er tot groot spel te en Jasper Bosscher .jUinck speelden le Koudekerkse celijk: 1-3. jeroes won met 3- ïn 2 en was daar mee. „Als je bij de aW eindigen moet je fsse strijden met 4-0 laar dde het oordeel JJ1/l ter van Vliet. Na n begin kwam Ge- Veede en derde set m. Ineke Boersma der Zalm waren P® oed op dreef. Bij 7- n set veranderde de .i tactiek. Woerden tótsballen geven, net antwoord niet Cees Juffermans maakt domme fouten tijdens EK shorttrack in Sint-Petersburg door Peter van der Hulst leiden/sint-petersburg De Neder landse shorttrackers hebben in Sint- Petersburg een zwaar teleurstellend Europees kampioenschap afgewerkt. Cees Juffermans kwam in het indivi duele toernooi door twee diskwalifica ties niet verder dan de veertiende plaats. Bij de vrouwen was Mariëlle Lootsma met een vijftiende plek de hoogst genoteerde Nederlandse. Zij pakte samen met Anouk Wiegers, Maureen en Melartie de Lange de bronzen medaille op de aflossings- koers. De Italiaan Fabio Carta en de Bulgaarse Evgenia Radanova, die op alle afstanden eerste werd, wonnen de Europese titel. De relay-zege ging, zo wel bij de mannen als bij de vrouwen, naar Italië. Balen Juffermans baalde flink van zijn slech te optreden in Rusland. „In.de laatste training reed ik rondetijden die ik nog nooit heb gehaald en dan verspeel ik in het toernooi op een kinderachtige manier punten. Ik ben normaal geen rijder die er in de eerste ronde uit vliegt. Door diskwalificaties heb ik geen finalepunten gehaald. Was dat maar een keer gelukt, dan had ik de drie kilometer mogen rijden, mijn beste afstand. Dan had ik wel hoog in het klassement gestaan." De Stompwijker kon niemand anders verwijten maken dan zichzelf. Op de 1500 meter plaatste hij zich bij de bes te zeven rijders, maar bleef hij door een uitsluiting puntloos. „Een Duitser reed op kop en twee Italianen gingen binnendoor. Ik reed mee, maar kwam met de Duitser in aanraking. Het was stom van me dat ik daar inhaalde. Een terechte diskwalificatie." Op de 500 meter was Juffermans te gretig om zijn fout recht te zetten. Opnieuw maakte hij een inschattingsfout en probeerde hij te passeren op een plek waar het niet kon. „Ik dacht echt: 'Nee, wat doe ik nou'." Mentale tik De uitschakeling op de relay maakte gisteren het drama voor Juffermans compleet. „De 500 meter zorgde voor een flinke mentale tik. Dan zie je toch dat ik er een paar maanden uit ben geweest." Het EK was voor Juffermans zijn eerste grote toernooi na zijn val, half november, in de Alta Valtellina Trophy. Daarbij schoot zijn rechter arm uit de kom. „Normaal passeer ik iemand fluitend, nu dacht ik drie keer na en dan ben je al te laat. Ik verwijt dat mezelf. Dergelijke fouten mag ik op dit niveau niet maken. En dan hoor ik de mensen al weer zeggen: 'Typisch Cees, hoge pieken en diepe dalen'. Ik kom daar maar niet vanaf. Ik was dit weekeinde in bloedvorm, maar het mocht niet zo zijn." Lissenaar Dave Versteeg, 29ste in het eindklassement, verging het nog slechter. Alleen op de 1000 meter reik te hij tot de kwartfinale. Bij de vrouwen kwam de Leiderdorpse Maureen de Lange, 25ste tijdens het EK, op geen enkele afstand door de heats. Mariëlle Lootsma reikte op de 1000 meter nog tot de kwartfinale en werd op de 1500 meter in de halve eindstrijd gediskwalificeerd. door Michel van Cent korfbal - De ontsnappingskan sen voor Sporting Trigon wor den met de week kleiner. De hekkensluiter van de overgangs klasse C verloor gisteren zoals zo vaak dit zaalseizoen door een zwakke afwerking, dit keer met 12-18 van SKF. Brenda Venema (3), Aukje van Rijn en Misja IJzerman werkten een 2-5 ach terstand (bijna) geheel weg met 6-6 en 7-8 (rust). Na de pauze hielden de Leidenaars hun te genstanders lang in bedwang door achter te verdedigen. De aanval kon echter niet profite ren van het vele balbezit door zwak plaatsen en afvangen. Het duurde liefst 21 minuten alvo rens Liselotte van der Berg de impasse doorbrak met 8-15, maar toen waren de kansen op een eervol resultaat allang verlo pen. Misja IJzerman was top scorer met vier treffers. TWEEDE KLASSE Pernix is hard op weg naar een plek in de eerste klasse na de 17- 21 zege op streekrivaal Fiks. De nummers één en twee van de ranglijst openden moeizaam en waren na 25 minuten niet ver der gekomen dan 4-5 en vele losse flodders, die niet eens de mand raakten. Bij deze tussen stand kreeg Fenno van der Berg van Fiks een rode kaart wegens een trappende beweging naar Mark Piket. Dit incident bracht meer geestdrift in de wedstrijd, die dan ook aanmerkelijk attrac tiever werd. Pernix bezat enige tijd een rui mere voorsprong tussen 11-13 en 13-15, maar Fiks kwam op inzet en opportunisme knap te rug. Jelle Hooimeijer (twee straf- worpen) en Arjan Wildschut zorgden voor 16-15. In de laatste tien minuten gaf de grotere er varing van de koploper de door slag. Huig Schoonderwoerd (2), Inge Homberg, Saar Karstens, Ewoud van der Kooij en Mark Piket scoorden uit goed uitge speelde aanvallen. De thuis ploeg kon hier slechts een doel punt van Arjan Wildschut tegen over stellen en dat was ook nog een schot, waarbij de afvang he lemaal niet was geregeld. Tempo behield eveneens de koppositie door een krappe en glansloze 12-15 zege op degra datiekandidaat Voltreffers. De equipe van Aart van Rijthoven, die voor een vierde seizoen heeft bijgetekend, werd gecon fronteerd met achterverdedigen. Zij miste de benodigde zuiver heid om dit af te straffen, zodat de score tot 8-9 gelijk op ging. Erik Holthausen, Wouter Keizer (2), Linda Toet en Marcel Haagsman konden alsnog het verschil maken, omdat de de gradatiekandidaat de conditie miste om haar tactiek langer vol te houden (10-15). Voor De Danaïden was het 9-9 gelijkspel bij Olympiek een zwa re tegenvaller in de strijd om handhaving, want de tegenstan der had tot dusverre zeven keer verloren. „Wij hadden één vak dat na twee, drie aanvallen altijd wel scoorde, maar het andere zat muurvast", gaf coach Arjen Brand het manco aan. Zijn ploeg raakte zodoende na 6-6 (rust) in twintig minuten tijd op een 9-7 achterstand, waarbij een vrije bal van Ame Heijman het enige wapenfeit was. Invallers Hjedmar Heijman en Aart Tho- lens brachten het haperende vak weer op gang. Eerst zorgde Liesbeth Kalthoff voor 9-8 en vervolgens scoorde Heijman uit een strafworp, die hij zelf had afgedwongen. DERDE KLASSE Velocitas behaalde een verras send gemakkelijke 9-15 over winning op Fluks, want de winstmarge was in het eerste duel slechts één goal geweest. Het leek ook ditmaal spannend te worden, omdat in de eerste helft het verschil na de 2-0 van Manon Oosting nooit groter was dan één punt (5-6 rust). De Lei derdorpers namen in het ver volg echter het heft volledig in handen. Arjen Bakker (4), Els- beth de Mooij, Wendy Plijter (2) en Iwo Nelson brachten hun club via 6-13 op 7-15. Deze doorbraak was in hoofdzaak te danken aan een succesvolle combinatie van voor- en achter- verdedigen. Marlinde Ooster- hoff onderscheidde zich daarbij door Nicole Bierens, normaliter één van de meest schotvaardige Noordwijkers, op 'de nul te hou den. Alleen Alexandra Braun en René Spaanderman konden met ieder twee treffers in de tweede helft iets terugdoen voor de thuisploeg. De aanval van Madjoe had bij Henrik Hooimeijer van Fiks reikt hoger dan Irene van der Burg van Pernix en zijn ploeggenote Judith Ho- gendorf. Foto: Mark Lamers SDO(H) alle moeite met de stug ge manden, waarop elk onzuiver schot onvoorspelbaar weg schoot. De oranjehemden kon den hierdoor hun vlot verkregen 2-6 voorsprong nauwelijks uit bouwen (6-8). Erwin Kellner (3>, Michael Star (2) en Marco Ra- vensbergen zorgden tussen de 37ste en 53ste minuut voor de doorbraak naar 6-14, waarmee de strijd gestreden was: 9-16 winst. Janneke Veldhuyzen nam de enige goal van het vrou wenkwartet voor haar rekening. Koploper Crescendo had zelfs met vier invallers totaal geen moeite met de puntloze hekken sluiter Dubbel Zes, blijkens de 4-31 zege. Carlijn Akerboom, Loes Driessen, Ben Baak en Ed win van der Kraan vervingen Voorhoutse handbalsters lijden pijnlijke nederlaag handbal - Foreholte verloor zijn hoofd en daarmee ook de wedstrijd. Uit bij Wings kreeg het team van trainster Elly Spreeuw gisteren met 24-17 klop, in een hoofdklasseduel dat bol stond van irrita tie: over het zwakke en eenzijdige fluiten door de scheidsrechter, over het gebrek aan scherpte in het eigen team en vooral over het gemene spel van de Haagse te genstander. Ondanks slecht verdedigen aan Voor houtse kant ging het duel in de eerste helft nog gelijk op (9-8), maar na de pau ze explodeerde de boel en liep Wmgs weg van Foreholte. De bezoekers werden geconfronteerd met vele tijdstraffen, waardoor ze een groot deel van de twee de helft in ondertal speelden. Toen in de slotfase bovendien keepster Anita Seur een rode kaart kreeg, was de wedstrijd al beslist. Seur ging verhaal halen bij een tegen standster, nadat ze bijna voor de tweede keer een bal op haar oog had gekregen. Ook de scheidsrechter moest het verbaal ontgelden, waarna de doelvrouw het veld uit moest. Seur bezocht gisteravond een EHBO-post, omdat zij met haar getroffen oog na een paar uur nog steeds niets kon zien. Stompwijk Winnen van het Haagse Hermes, koplo per in de regioklasse C, was op voorhand een onmogelijke opgave. Dat wist ieder een wel bij hekkensluiter Stompwijk '92. Maar zelfs aardig tegenspel zat er totaal niet in voor de ploeg van trainer Jos Stig- ter. Binnen tien minuten was het verschil al elf doelpunten en via 5-16 bij rust was de lijdensweg pas bij 13-17 afgelopen. ïlkui, en den: 25-23, 25-15, door Ron Hoogendam tafeltennis - Na de teleurstel lende seizoensopening tegen FVT (1-6) deed Scylla met een 4- 3 zege op het lastige Van Her waarden goede zaken. In het Brabantse Veghel waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar dat is al meer dan twee seizoenen zo. De Brabanders hebben slechts één sterke troef in de gelederen: kopman Jos Verhulst. De ro buuste aanvaller draait al jaren mee in de eredivisie en houdt persoonlijk zijn team op de been. Vorige week pakte hij als enige punten tegen de sterke Westa-spelers Liu Quiang (3-2) en Daan Sliepen (3-1) en zater dag bleef hij overeind tegen de Leidse spelers Mark Heemskerk (3-1) en Edgar Malchasian (3-2). Voor Malchasian waren het op nieuw pikante duels. Tegen zwakke broeder Eric van Kem pen maakte hij een 9-3 achter stand in de vijfde game goed met 12-10 winst en tegen Ver hulst miste de sterk spelende Armeniër in de derde game twee matchpoints, waarna hij in de vijfde game moest buigen. Mal chasian: „Tegen Van Kempen speelde ik niet superintelligent, maar hij sloeg dan ook ballen die je niet voor mogelijk houdt. En tegen Verhulst kon ik het op m'n eigen service niet afma ken." Omdat Scylla daarvoor ook al een slordige dubbel ach ter de rug had, keken de Leide naars tegen een 3-2 achterstand aan. Die werd evenwel omgebo gen in een 4-3 overwinning, na dat Heemskerk in een sterke partij had gewonnen van Van der Braak en Gerard Bakker (die eerder al Van der Braak klopte) afrekende met Van Kempen. Treffers/Lelystad had in zijn eerste wedstrijd tegen Cosmos weinig te vertelllen. In eigen zaal verloor de Veense ploeg met 6-1. De Veldhovense ploeg, die een finaleplaats wil afdwingen, was in bloedvorm. Cosmos-coach Arjan van Gemert was zeer te spreken over het spel van zijn aanvoerder Mohamed Mech- medavic. De 30-jarige Joegoslaaf werd vanwege zijn ongeslagen optredens in de herfstcompeti- tie nummer een van de Bra bantse ploeg. Na de pauze, toen Treffers al ver achter stond; kreeg Frank Rengenhart met 3-0 een flinke draai om de oren van Mechmedavic, die daarmee de 0-5 op het bord zette. Rengen hart begon aanvankelijk tegen Nathalie Brouwer, Linda Meij- ers, Johan Baak en Michel Wij nen, die op wintersport waren. De invallers wilden zich bewij zen en maakten samen negen goals. Gertjan Hensing nam in z'n eentje een dozijn doelpun ten voor zijn rekening. Alleen in de eerste acht minuten was er sprake van een wedstrijd (3-3, 3- 15 rust). door Michel van Gent sassenheim - TOP moest machte loos toezien hoe Oost Arnhem vanuit de uitworp van de tweede helft bijna zo'n twee minuten balbezit hield door goed afvan gen en vervolgens de aanval ook doeltreffend afrondde. De ope ningsscène was illustratief voor het verloop van deze periode, waarin de Sassenheimers ijverig maar schotloos achter hun tegen standers aanliepen. Zij verloren dan ook kansloos met 14-18, waardoor de kans op degradatie wel heel erg groot is geworden. De start van TOP leek nog zo hoopvol, want na krap acht mi nuten prijkte pr 4-1 op het sco rebord. Het was echter al een veeg teken dat drie van deze doelpunten uit strafworpen ont stonden. De Sassenheimers konden de voorsprong niet vast houden (5-6) en raakten na 7-6 onvermijdelijk op een ruimere achterstand (7-10 rust). Kansen „Wij hadden in de eerste helft genoeg kansen, maar als je ze niet afmaakt, krijg je het moei lijk. Dat was ook de verdienste van Oost Arnhem, want zij ver dedigden goed en dan wordt de druk om te scoren ook groter. Maar het grote probleem is dat wij geen allround scorend ver mogen hebben", stelde trainer Gert-Jan Kraaijveld mismoedig vast. TOP ontbeerde inderdaad schutters van formaat. Aanvoer der Stanley Lardé fungeert in het ene vak veelal als hoofdaan valler, maar hij werd door Jorrit Bergsma behoorlijk aan banden gelegd. In het andere vak had den Steven Baart en Sander Harmzen weinig in te brengen tegen hun fysiek sterkere oppo nenten. Zij kwamen samen niet verder dan drie doelpunten en die kwamen, veelzeggend ge noeg, allemaal vanaf de stip. De vrouwen van TOP deden in de combinatie goed hun werk, maar zij ontpopten zich te wei nig als schutters. Alleen Marijke van der Berg onderscheidde zich in aanvallend opzicht. De jeugdintemational, die een ba sisplaats kreeg na het vertrek van Judith Kok naar Tanzania, maakte in elke helft een doel punt. Lengte Oost Arnhem bezat meer lengte en fysieke kracht en buitte dit zeker na rust optimaal uit. De Arnhemmers konden door goed afvangen rustig de beste schot kans afWachten of tenminste voorkomen dat de tegenstander de eigen korf kon belagen. Zij hadden niet eens een strafworp nodig om tot scoren te komen. TOP maakte meer dan de helft van zijn productie uit strafwor pen (zes) en vrije ballen (twee). Met invallers Arnoud Kok en Felix van der Sommen kreeg de thuisploeg wel meer elan, maar het gat bleef minstens drie pun ten, zodat op de 14-18 nederlaag weinig viel af te dingen. „Veld- doelpunten maken was moeilijk vandaag, maar je dwingt die stippen en vrije ballen wel af door goede aanvallen. Deze ne derlaag is absoluut een bittere pil, maar we geven het echt nog niet op. Wij hebben nog altijd kans om erin te blijven, al zal het moeilijk worden", hield Kraaijeveld na het eindsignaal de moed erin. Met nog vijf wed strijden te gaan, waaronder duels tegen de bovenste drie van de ranglijst, lijkt dat echter een topvoorbeeld van wensden- ken. TOP - Oost Arnhem 14-18 (7-10). Doelpunten van Tim van der Horst, Stanley Lardé (3), Marijke van der Berg, Steven Baart, Arnoud Kok (2), Sander Harmzen en Felix van der Sommen. „In de tweede helft ging het wel iets be ter", meende Stigter. „Het was niet alleen een kwaliteitskwestie, maar meer nog een gebrek aan ervaring. In de volgende wedstrijden moet blijken of we echt zo slecht zijn of dat we toch nog kunnen meedraaien in deze klasse." De mannen van Rijnstreek hadden tot tien minuten voor tijd uitzicht op een goed resultaat bij het geroutineerde Her mes. Toen plaatste de thuisploeg een tempoversnelling, die een -voorsprong van drie punten opleverde. Dat gaatje kon Rijnstreek niet meer dichten: 23-20. Gerrie Steyls wel goed (11-2) maar maakte daarna te veel tac tische fouten en verloor ook de ze partij met 3-1. Ook Ossie El- mak leed twee kansloze nederla gen (tegen Davy Vanvincken- roye en Mechmedavic). De enige die aan de Lucas van Leij denlaan van zich deed spre ken was Merijn de Bruin. Een goede partij tegen van Vincken- roye ging met 3-1 verloren, maar tegen Steyls liet de Am sterdammer zich niet de kaas van het brood eten: 1-6. Met dit enige puntje lijken de kansen voor een hoge notering nu al verkeken. Atlete derde in Sprintcross atletiek - Miranda Boonstra is klaar voor de Europa Cup veldloop. Zij eindigde gisteren achter Irma Heeren en Anjolie Wisse als derde Nederlandse op de Sprintcross in Breda. Haar clubgenote Claartje Raedts van Leiden Atletiek ver teerde de ruim zes kilometer door het Mastbos ook goed en finishte als vijfde Nederlandse op zo'n twintig seconden van Boonstra. Raedts laat echter op 2 februari de Europa Cup-wedstrijd voor ploegen vanwege studierede nen aan zich voorbijgaan. Daardoor moet Boonstra in het Spaanse Jaén de kar trek ken. Haar laatste trainingen daarvoor werkt zij de komende twee weken in Kenia af. Giste ren had de Nijmeegse aanvan kelijk helemaal geen trek in een veldloop. „Ik voelde me al lesbehalve fit en twijfelde zelfs of ik moest starten", zei Boon stra. „Daarom ben ik ook zo verrast dat ik hier zo hard liep." Veterane Anneke de Wolff, die evenals Boonstra deelneemt aan de Europa Cup, waagde zich voor het eerst in het elite- veld. De 36-jarige Leidse, die op oudjaarsdag bij de Sylves- tercross in Soest bij de vetera nen op de derde plaats eindig de, moest enkele minuten toe geven op Boonstra en Raedts. Op de korte cross kwamen ook twee atletes uit het Leidse Eu ropa Cup-team in actie. Sabine Gorter eindigde na ruim drie kilometer als zeventiende. An- nemieke Peet moest een kleine minuut toegeven op haar jon gere clubgenote. Nadia Walra ven, die niet start in Spanje, fi nishte bij haar eerste veldloop één seconde voor Peet Bij de mannen eindigde Jeroen van Dijke als zevende Neder lander. De voornaamste troef van Leiden Atletiek, Kamiel Maase en Robert Smits ontbra ken, liep vooral een sterk mid dengedeelte. Hoewel hij in de slotfase iets terugviel, besloot hij de 11,2 kilometer in het in ternationale veld als negen tiende, ruim anderhalve mi nuut achter winnaar Gert Jan Liefers. Henk van Veffen won met groot vertoon van macht de cross bij de vijftigplussers. Ogenschijnlijk eenvoudig liep de Warmonder weg bij zijn concurrenten, om met meer dan een minuut voorsprong op de nummer twee zijn race te besluiten. Sprinter Martijn Ungerer van Leiden Atletiek streed in het Duitse Dortmund om de winst op de 60 meter indoor. De Al- phenaar werd in de finale in 6,91 tweede achter Sedoc. Un gerer had in de halve finale al een tijd van 6,82 neergezet.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23