DIOK leeft zich uit tegen The Bassets BV Leiderdorp komt flitsend uit de SPORT Niels Joor neemt De Zijl op sleeptouw Vivax moet zege in aan Aquapoldro laten Verkerk naar Hilverheide Joost Vink lonkt naar A-peloton Smits winnaar crosscompetitie Langeveld wint veldrit LZ verstevigt koppositie Joeri Klein breekt hand Eltingh geeft clinic n v rl1 Tiende overwinning voor vrouwen De Zijl/LGB Foto: ANP/Toussaint Kluiters tennis - Martin Verkerk speelt komend seizoen voor eredivi- sionist Hilverheide. De 24-jari- ge tennisser kwam deze week tot overeenstemming met de club uit Hilversum. Verkerk, 82ste op de wereldranglijst, vormt een team met Peter Wes- sels, Dennis van Scheppingen, Miriam Oremans, Kristie Boo- gert en Amanda Hopmans. De Alphenaar, die vorige week in de eerste ronde van de Austra lian Open werd uitgeschakeld door Mark Philippoussis, over weegt om later in het seizoen ook in Duitsland competitie te spelen. marathonschaatsen - JoOSt Vink is volgend seizoen hoogst waarschijnlijk de regionale nieuwkomer in het landelijke A-peloton marathonschaatsers. De Noordwijkerhouter sprintte zaterdagavond in de kop van het veld B-rijders naar de twee de plaats. Hij verstevigde met die dagnotering in Alkmaar zijn hoge positie in het algemeen klassement (vijfde). Vink en zijn collega's reden hun vijftiende krachtmeting in de reeks om de Essent Cup. Na de wedstrijden op de Weissensee volgen voor de mindere goden nog drie ma rathons; in Groningen, Eindho ven en Den Haag (finale). veldrijden - Piet Smits is de eindwinnaar van de Cyclocross Competitie Zuid-Holland. De veldrijder uit Hazerswoude, uit komend voor het Goudse Ex celsior, finishte tijdens de af sluitende wedstrijd als vijfde, maar bleef zijn directe concur renten voor. Richard Visscher (Dirty Hill) kwam als zesde on der het doek door en vergaarde evenveel punten als Smits, die in de reeks één zege boekte. Het onderlinge resultaat gaf de doorslag. Dit tweetal mag van geluk spreken dat Ronald Bas- temeijer, de kampioen van Zuid-Holland, niet vaker deel nam. De sterke man van Delta zegevierde immers zes keer op zeven deelnames. veldrijden - Sebastian Lange veld heeft twee dagen na zijn achttiende verjaardag de natio nale veldrit in het Gelderse Vor- den gewonnen. De nummer twee van het Nederlands kam pioenschap voor junioren ver wees gisteren Egon van Kessel uit Kerkdriel en thuisrijder Thijs van Amerongen naar de plaat sen twee en drie. Voor de Lisse- naar heeft de voorbereiding op het WK - op 1 februari in het Italiaanse Monopoli - een aan vang genomen. Naast een trai ningskamp in Beek-Ubbergen staat nog een wedstrijd in het kader van de SuperPrestige op zijn programma. zwemmen - De zwemmers van LZ 1886 hebben gisteren in Am sterdam goed gepresteerd. Zij wonnen de derde ronde van de clubcompetitie op het hoogste niveau en verstevigden daar mee hun leidende positie. Het verschil met naaste concurrent De Dolfijn was 74 punten, na drie ronden bedraagt de voor sprong van LZ 116 punten. Op 16 maart kan de Leidse club tij dens de laatste ronde voor het eerst in de geschiedenis lands kampioen worden. Vorig jaar eindigde LZ 1886 als derde in het eindklassement. In de B- competitie handhaafde De Zijl/LGB zijn plaats hoog in de middenmoot na de derde ron de. waterpolo - De ziekenboeg van de Leidse waterpolovereniging LZ 1886 begint langzamerhand vol te stromen. Martijn Lauren- se is voor drie maanden uitge schakeld door een gebroken oogkas. De midvoor van de Leidse hoofdklasser liep de blessure op tijdens een trai ning. Joeri Klein brak zaterdag tijdens het duel tegen De Ham zijn hand. HDC986* door Pieter van der Vliet rugby - DIOK is de winterstop goed doorgekomen. In de con frontatie met buurman The Bas sets uit Sassenheim kwamen de Leidenaars geen moment in ge vaar. Zij wonnen afgetekend: 62- o. De Sassenheimers hadden geen schijn van kans tegen het frivool spelende DIOK Ondanks het sleurwerk van gelegenheidsaan voerder Ruud de Bruin met zijn eersterijers, bleef de teller voor The Bassets op nul staan. Sinds november 2001 is er niet meer gewonnen. Teammanager Rob Koelewijn: „We maken dit sei zoen af met deze spelers, likken de wonden en gaan volgend sei zoen op avontuur in de eerste klasse." Met de geblesseerde scrumhalf mister The Bassets' Rob van der Heiden aan de kant staat er in middels een totaal nieuwe aan- valslijn op het veld. Die bleek een gemakkelijke prooi voor het gretige DIOK Vanaf het eerste fluitsignaal nagelden de Leide naars de tegenstander vast op eigen helft, om zelf op avontuur te gaan. De rappe Thijs Verheij- en opende met drie tiy's op rij door de Sassenheimse verdedi ging zijn hielen te laten zien. Met groot gemak vlochten de driekwarters zich een baan door de defensie van de tegenstan der. „Daar hebben we de afgelopen tijd flink op geoefend", zei DI OK-captain Wilnus Versteijnen na afloop. „De aanvalspatronen liepen vanmiddag heel goed en dat geeft vertrouwen voor de resterende wedstrijden." The Bassets had het er m-^ar moeilijk mee. Het vroege storen van DIOK maakte het opzetten van een fatsoenlijke aanval vrij wel onmogelijk. Telkens weer werden de aanvallers vroegtijdig naar de grasmat gebracht en be gon het grondspel. Maar ook dan was DIOK de gre tigste ploeg. Met vijfpunters van Versteijnen, Frank van Diepen, Tim Hudson en Mark Schoon, converteerde Danny Evers de ruststand op 50-0. Het tweede bedrijf verzandde in een rommelige wedstrijd. De aanhoudende regen maakte het snelle balspel onmogelijk en DI OK vond het welletjes. „Ik heb hele leuke dingen ge zien", sprak coach Robert Broers na afloop tevreden, „maar ook slordigheden die we ons tegen andere tegenstanders niet kunnen veroorloven. Daar moeten we de komende tijd nog aanwerken." door Menno Schraven basketbal - Een matig tweede kwart kon BV Leiderdorp er niet van weer houden om naaste belager MPC/Cele- ritudo met 76-58 te overklassen. Met 26 punten in de eerste tien minuten kende de thuisploeg een flitsende start. Daarna kon de Groningse tegen stander wat meer terugdoen en bleven er van de aanvankelijke voorsprong van elf punten slechts twee over bij de rust Van enige onrust daarna was echter geen sprake. Coach Joris Zandbergen durfde het zelfs aan om zijn beide centers Lonneke Bransz en Mariska van Zegveld op de bank te houden en kleinere speelsters die posities in te la ten vullen. Doordat Leiderdorp de bal goed bleef rondpassen en over de hele wedstrijd een hoog scoringspercenta ge liet noteren (boven de 60 procent) liep de voorsprong zelfs uit naar 25 punten. De coach van de Groningse ploeg. Rob Nieboer, volgde het duel toen al vanaf de tribune, na een fikse ruzie met de Amerikaanse guard van zijn team, Leslie Walker. Leiderdorp liet zich daardoor, evenmin als door de plotselinge zone-verdediging van de Groningers, niet van de wijs brengen. Onder aanvoering van een op alle fronten uitblinkende Renske van der Voort werd de eindstand getild naar 76-58. Topscorers: Porter 27 (9 rebounds). Bransz 16 (7 uit 7), Van der Voort 11. Voor Grasshoppers blijkt wekelijks hoe moeilijk het dit seizoen is om wedstrijden te winnen. Tegen het Hei deree Noordkop vocht het lange tijd een gelijkopgaande strijd uit, maar de Katwijksen moesten uiteindelijk bij 68-75 het hoofd in de schoot leggen. Door uitstekend te verdedigen en een paar eenvoudige scores na enkele pri ma intercepties nam de ploeg bij het begin een 11-2 voorsprong. De eerste periode eindigde niettemin in het voordeel van Noordkop: 16-18, nadat een driepunter van Tanya Bröring in de 'buzzer' niet was toegekend we gens tijdsoverschrijding. In de tweede helft kon Grasshoppers weinig anders doen dan het Noord kop zo lastig mogelijk maken. Zeker nadat eerst Marloes Driessen (dikke knie) en even later ook Corinde en Brenda Guyt met beiden een enkel blessure al dan niet tijdelijk waren uit gevallen. Grasshoppers bleef welis waar tot het eind toe strijden voor de overwinning, maar de krappe bezet ting liet niets anders toe dan eervol ten onder gaan. In de laatste minuut stonden zelfs nog maar vier Katwijkse speelsters op het veld. Coach Rick Driessen was desondanks trots op de prestatie van zijn team en waagde het er zelfs op de wedstrijd 'een promotie voor de basketbalsport' te noemen. Topscorers: Tanya Bröring 15. Petra de Zwart 12. MANNEN MSV kende in de eigen Northgohal gistermiddag weinig moeite met Ro- wic. Het klasseverschil werd in Noord- wijk uitgedrukt in de duidelijke cijfers van 104-68. De tegenstander uit Dor drecht, die vorig jaar nog op het nip pertje ten koste van BS Leiden de stap mocht maken naar de promotiedivi sie, kon alleen in het eerste kwart nog enigszins aanhaken bij de Noordwij- kers. Na een tussentijds verschil van dertien punten in het tweede kwart liep MSV verder uit naar een ruime 53-34 voorsprong bij rust. Coach Burhan Alibegovic had zijn team na de vervelende thuisnederlaag van vorige week tegen de koploper be wust op 'scherp' gezet. De spelers pakten de boodschap goed op en be nutten wederom de sterkte onder de borden uitstekend. De enige kantteke ning die Alibegovic wilde maken, was het grote aantal onbenutte vrije wor pen (liefst 22 in totaal). Daarvan zul len er volgende week een stuk meer in moeten, als MSV aantreedt tegen de kampioen van de promotiedivisie van de afgelopen twee jaar, Bartels uit Purmerend. Topscorers: Koek 23 (10 rebounds), Derks 18. Van Leeuwen 17. Vegier 15. Engelhart 14. Tegen het met nul punten onderaan- staande Almelo Bouncers bracht BS Leiden zichzelf niet in verlegenheid door 'gewoon' met 88-70 te winnen. De laatste thuisoverwinning van de Leidenaars in de eerste divisie werd alweer twee maanden geleden be haald. Een zege was op voorhand dus allerminst vanzelfsprekend. Coach Martin Hoekstra gaf zijn spelers de opdracht vanaf het begin te pressen, roelofandsveen - Jacco El tingh was gisteren te gast in Roelofarendsveen op uitnodi ging van het evenementenbu reau Time Off en sportcom plex De Tweesprong. Eltingh verzorgde met zijn assistenten een dinic voor de winnaars van het jaarlijkse Oliebollen- toernooi. In de afgelopen kerstvakantie werd het toer nooi voor de tiende keer ge houden in sportcomplex De Tweesprong. In totaal deden er 54 tennissers van alle ni veaus aan de dinic mee. „We proberen dit volgend jaar weer van de grond te krijgen", aldus Maria van Erp van de or ganisatie. Foto: Mark Lamers door Wim Siera waterpolo - AZC/Alphen is al twee jaar on geslagen, maar ondervindt in de kampi oenspoule elke week meer oppositie. Was vorige week Polar Bears al dicht bij de zege, zaterdag moest AZC in De Thermen weder om stevig aan de bak om de ongeslagen sta tus te behouden. Na een zeer spannend treffen schoven de Alphenaren met 8-7 ZPB Barendrecht aan de kant. Aan strijdlust ontbrak het zaterdag niet bij AZC, tegen een tot op het bot gemotiveerde tegenstander. De Barendrechters stonden lange tijd aan de goede kant van de score. In de laatste periode scoorde ZPB'er Marco Booy zelfs 6-7, met nog drie minuten op het scorebord. De Alphenaren knokten zich te rug en streken door doelpunten van Kimmo Thomas en Joeri Stoffels zelfs nog de twee punten op. Doelpunten kwamen van Joeri Stoffels (3x), Kjell Boom (2x), Björn Boom, Tjerk Kramer en Kimmo Thomas. De Zijl/LGB is na de winterstop in goeden doen. Zaterdag wonnen de Leidenaars met 7-4 van Brandenburg. Zij hebben zich met vier punten uit twee duels aan kop van de degradatiepoule genesteld. De ploeg uit Bilthoven staat niet bekend als een hoog vlieger maar komt in eigen huis meestal wel aardig voor de dag. Zo ook zaterdag toen het de Leidse ploeg handenvol werk bezorgde. Vooral in de eerste periode had de defensie van De Zijl/LGB heel wat te stellen met de thuisploeg. Brandenburg scoorde drie keer. De Leidse ploeg stelde echter snel orde op zaken en nog voor het verstrijken van de eerste periode stond er al een 4-3 voor sprong op het scorebord. Vooral Niels Joor had er weer eens ouderwets zin in. De goal- getter begon dit jaar stroef, maar neemt zijn ploeg in de belangrijkste fase van het sei zoen steeds meer op sleeptouw. Zaterdag scoorde hij ook driemaal. De Zijl/LGB stond ook in de defensie zijn mannetje. In de laat ste drie periodes incasseerde de prima kee pende Robert van Berkel nog maar een te gendoelpunt. Het vizier van de Leidse aan vallers stond niet op scherp. De marge liep dan ook langzaam op. Voor De Zijl/LGB scoorden verder Koen Plasmeyer (2x,) Twan Martijn en Joachim de Ruysscher. In eigen huis verloor LZ 1886 met 8-3 van De Ham. Dat was een grote teleurstelling, na de 9-5 nederlaag tegen PSV. LZ begon nog wel aardig aan het dueL Zonder de ge blesseerde midvoor Martijn Laurense werd in de eerste periode driemaal het net gevon den. De ellende begon toen aan het begin van de tweede periode twee strafworpen werden gemist. Het laatste restje zelfver trouwen verdween en De Ham maakte daar dankbaar gebruik van door in deze periode een 5-3 voorsprong te realiseren. De aanval lende onmacht werd geïllustreerd door het aantal onbenutte overtalsituaties. LZ 1886 forceerde veertien maal een 'man meer', maar scoorde maar één keer en dat doel punt kwam ook nog eens met het nodige geluk tot stand. Marco Kerkvliet kreeg de bal uit de rebound op zijn hand en produceer de een van de zeldzame LZ-treffers. In de laatste periode scoorde LZ 1886 al helemaal niet meer. De andere doelpunten kwamen van Joeri Klein en Frans Langerhorst. door Wim Siera waterpolo - Eersteklasser Vivax stelde in de eerste wedstrijd na de winterstop teleur door met 11-6 van middenmoter Aqua- poldro te verliezen. Beide teams waren lange tijd aan elkaar ge waagd. De ploeg uit Apeldoorn kwam wel telkens op voor sprong, maar kori het waterpo- logezelschap uit Oegstgeest maar niet van zich afschudden. Pas in de laatste periode brak het gebrek aan wisselspelers Vi vax op. Marco Mulder is gestopt en Niels Plasmeyer moet met een schorsing twee weken vanaf de kant toekijken. Trainer Hans Trijsburg trommelde de ervaren kracht Sjore van Reyn als ver vanger op, maar ook hij kon on danks een doelpunt niet voor komen dat Aquapoldro in de slotfase van 7-6 naar 11-6 uit liep. Voor Vivax scoorden verder Ivo Dietz (2x), Rene Moerland, Alex Bolomey en Sjore Verburg. Katwijk leed een grote neder laag in Haarlem. Rapido was met 14-6 een maatje te groot voor de degradatiekandidaat. Toch kwamen de Katwijkere te gen de hooggenoteerde ploeg bij vlagen alleraardigst voor de dag. Vooral in de tweede perio de was het spel van de tweede klasser sterk. De ploeg van trai ner Hugo Boonstoppel poetste een 5-2 achterstand weg en kwam halverwege het duel op 5- 5. In het tweede gedeelte van het treffen kreeg Katwijk het aan de stok met het arbitrale duo en kon Rapido onder aanvoering van de handige midvoor Coe- vert de wedstrijd naar zich toe trekken. Bij een tussenstand van 9-5, aan het einde van de derde periode, liet Katwijk het hoofd hangen. Voor Katwijk scoorden Alex Sieval (3x), Christiaan Teu- nisz, Hans van Duyn en Mark Kuyt. Sassenheim maakte duidelijk in de middenmoot van de tweede klasse thuis te horen. Tegen De Kempvis werd met 8-8 gelijkge speeld. De spelers van trainer Arjan Meirink vormden de beste ploeg, maar slaagden er niet in het kwaliteitsverschil in cijfers uit te drukken. De Kempvis ver zilverde wel elke kans en scoor de vlak voor tijd uit een overtal- situatie de gelijkmaker. Voor Sassenheim scoorden Jerry Le pel (3x), Ferry van Bergen Hene gouwen (2x), Jelle Miedema, Ro bert van Langeveld, Thomas van der Nouland en Erwin de Bruin. Derdeklasser Koudekerk is de winterstop goed doorgekomen. De ploeg van Mark Kimpel had weinig moeite met DJK/ZAR uit Amsterdam en won met 11-7. Vooral in het eerste en laatste gedeelte kwam Koudekerk goed voor de dag. De 4-1 voorsprong van Koudekerk werd door de Amsterdammers nog wel weg gepoetst maar in de slotfase sloeg Koudekerk wederom toe (4-0). Het slotakkoord kwam van Michael van der Berg. Hij joeg de bal tien seconden voor tijd op fraaie wijze in de kruising. Doelpunten kwamen verder van Peter Bergsma (3x), Rob West geest (2x), Jorrit Wulffers (2x), René Overes (2x) en Sander Em- eis. Alkemade liet het in de slotfase liggen Barracuda. De ploeg van trainer Ruud Wormgoor was drie periodes heer en meester. De derdeklasser nam in de vier de periode een 3-1 voorsprong en leek op de zege af te steve nen. Barracuda gooide na de m ïn !liLeid rasJ atl etb 02 ras achterstand alles op en werd nog beloom voor tijd scoorde een uitval de winne Eindstand 4-3. kwamen van Jeroen van der Tang en Ruui De vrouwen van LZ haalden in de derdi^ na de winterstop de f r winning. De hoofdkl nv gisteren USZC met zegekar. In de eei leek een Leidse niet in het vat te butant uit Utrecht weg een 4-1 voor 1886 was niet uit het gen en vocht zich een grotere zwemsni in de wedstrijd. In di riode was het pleit b 1886 counterde naar de de overwinning ii periode op het gemi dag eerder was LZ 1 bij een overwinning 0 In de slotfase ging ei sprong verloren. De Wormerveer wonnt Noeki Klein scoort wedstrijden vijfmaal De vrouwen van behaalden alweer overwinning van het Vlaardingen was de van de tweede klasse sterk voor ZV Vlaar^j, zege van De Zijl/I nooit in gevaar hoe vierde geklasseerde aanvankelijk bood. Pas in de derde per de thuisploeg defini voor het degelijk spit Zijl/LGB (5-2). Doelpfo; men Iefke van Belkui 1( kje van Belkum en Berkel. eyt lodi Se led o:er. op leL .jnte Hor 4 .lie ice - hel '^ert en J 'jjliiint ?Ek *er< en 2 ,jimt ^fyile ter mb reed en. ide oed sel rats iet j hdei DIOK'er Joost Leeman probeert door de verdediging van The Bassets heen te breken. Peer Stroombergen hangt aan zijn shirt. Foto: Henk Bouwman om op die manier de over het hele veld onder ten. Die tactiek pakte Leiden van 14-13 plots pen naar 21-13, waarna werd afgesloten op 29-20. Direct aan het begin van periode nam Timo punten op rij voor z'n door de voorsprong werd naar 45-34 bij rust. Twee van Tim Bakker en hielpen Leiden aan voorsprong van 64-38. Daarna mocht Almelo komen naar 66-47, schil tot 88-70 praktisch bleef. Leiden sloot de een recordaantal 51, waarvan 19 Topscorers: Schelvis 19 15. Moinat 14 (14 Hoste 12.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22