SPORT ichel Turk behoedt S voor blamage 55 Gefrustreerd SJC dieper in gevarenzone Delft niet meer Meerburgs stad Curieuze kaart laars veroordeeld tot middenmoot na remise kx Leede steekt heel even in kampioensvorm Onderlinge concurrentie brengt gevallen kampioen terug aan de top Lijdensweg Alkmania duurt voort maandag 20 januari 2003 Pronk lobbe Het duurde tot de 78ste minuut j frustraties loskwamen bij het in het degradatieduel met Wilhel- verlies). Invaller Peter van Hars- jjjokte het vuurtje enkele minuten op door de bal opzettelijk tegen rde Brian Bel aan te schieten. On- woede van Bel bleef de rust nog aard. Maar uitgerekend de 40-jari- it-trainer Edwin Otte zorgde voor igvan een reeks incidenten, noodgedwongen speelt door de an laatste man Paul van de Berg, tde opeens van woede in de rich- Voorburger Sacha Glaudemans. '1 /trainer gaf Glaudemans ook nog duw. Er volgden meer opstoot jes. Nadat de rust was teruggekeerd, trok arbiter Janson geen enkele kaart. „Daar kwam ik goed weg, want ik had al geel. Na tuurlijk had hij me eraf kunnen sturen", al dus de afgekoelde Otte na afloop. „Die jon gen van Wilhelmus schold me uit met de naam van een ernstige ziekte. Dat moet je tegen mij niet doen. En we waren al zo ge frustreerd over de onterechte achterstand." De sierlijke routinier vergat even zijn voor beeldfunctie. SJC was de hele wedstrijd be ter dan Wilhelmus, creëerde volop kansen en gaf achterin weinig weg. Wilhelmus- doelman Dennis Mooiweer had een engel tje op de lat zitten en de Voorbuigers be nutten de spaarzame mogelijkheden wel. De thuisploeg drukte SJC daarmee dieper in de problemen. „We vertonen alle ken merken van een degradatiekandidaat", sprak trainer Roland Ebbeling. „Werkelijk niets lukt. Michael Verver is altijd een ze kerheid, maar maakt voor rust twee keer een fout. En het levert twee doelpunten op uit hun enige kansen. Wij kregen de ene na de andere kans, maar we scoorden niet." Ruim tien minuten voor tijd lukte het dan toch via een binnentikker van Martien Ha- zenoot, op voorgeven van Marco van 't Wout: 2-1. Maar de hoop op een punt ver vloog vijf minuten later. Wim de Ridder ging de fout in bij een hoge voorzet, waarna Dennis Meere de uitgekomen Ronald van Kesteren passeerde. Het was typerend voor de manier waarop SJC gistermiddag speel de. Het niveau was acceptabel, maar per soonlijke fouten deden de Noordwijkers de das om. De wedstrijd begon zo veelbelovend. Bin nen twee minuten diende de eerste levens grote kans zich al aan. Het schot van Mar tin Steenvoorden werd van de lijn gered. Tien minuten later pakte doelman Mooi weer met moeite een inzet van Jan de Rid der. De opgekomen Otte kreeg ook zijn kans, maar schoot centimeters over. Uiteindelijk kwam niet Sint Jeroen, maar Wilhelmus op voorsprong. De voorzet van Bel werd binnengekopt door Niels Schuur man nadat Verver de fout inging: 1-0. De balvaardige Hans Turenhout legde hierna een aantal keer aan voor een schot, maar de precisie ontbrak. Het afwachtende Wil helmus scoorde vlak voor rust de tweede treffer. Ongedekt schoot Richard Staakman buiten het strafschopgebied fraai binnen in de korte hoek. In de tweede helft leek Hazenoot de aan sluitingstreffer te scoren. Zijn schot was doelman Mooiweer al gepasseerd, maar Ferdy van Brussel haalde de bal kundig van de lijn. De Voorburgers kwamen door de ruimte achterin bij SJC beter in hun spel. Goed keeperswerk van Van Kesteren voor kwam een derde treffer. SJC kreeg nog een grote kans via Peter van Harskamp, maar de harde kopbal raakte de paal. „De eerste in een reeks van drie degradatie duels is verloren", constateerde Ebbeling. „Maar ik hou vertrouwen. Na de wedstrij den tegen Sparta en VCS weten we meer." Wilhelmus-SJC 3-1 (2-0) 17. Schuurman 1-0, 41. Staakman 2-0,79. Hazenoot 2-1,85. Meere 3-1. Scheidsrechter. Janson. Toeschouwers: 150. SJC: Van Kesteren; Van 't Wout, Otte, Van Orssagen, Wim de Ridder; Hazenoot, Verver (46. Anan de Ridder), Steenvoorden (57. Van Harskamp), Turenhout (79. Hoogeveen); Jan de Ridder, De Vries. NN wult •/Ravi en Berge Istand is achteruit- v |t geldt zeker voor eerste seizoenshelft t een kleurloze plaats inmoot. Na de win- I het allemaal anders f blessurelijst zou ver- it geluk terugkeren en de top zienderogen i het aanschouwen .gelijkspel tegen Spar- jcenario meteen de )wt a%ars speelden mis- hun slechtste pot zoen en hadden het ronderschone treffer Turk te danken dat loren. Een duidelijk een gestolen puntje angezien Sparta ver wedstrijd in een urn te beslissen, .er^kend Turk in de slot- Jfi buiten de zestien e verre hoek krulde, k typerend voor het e zwakke optreden it nog steeds zes po se sisspelers mist. De aller was negentig Aait- ig rijp voor een wis- m'ïocht bij gebrek aan /an* le wedstrijd vol ma uw latchwinner kon na (D«; glimlach niet onder- JJ jiaar haastte zich er comf zeggen dat het alle- J est was. „Een verkla- ,n et slechte spel heb ik tfgelopen week ver- in een vriendschap pelijk duel Noordwijk nog, maar dat is een voetballende ploeg en dat ligt ons nu eenmaal beter." Dat UVS in de tweede helft op geen enkele kans viel te betrap pen, kon Turk ook gedeeltelijk verklaren. „De samenwerking met Danny Kooimans loopt nog niet. We hebben nog maar wei nig samengespeeld, maar op zich moeten we elkaar wel lig gen." Geen kansen dus voor UVS in de tweede helft, maar voor de rust hadden de blauwwitten wel enkele goede mogelijkheden. Zo mikte Dick van der Heiden iets te hoog, stuitte Kooimans op doelman Van Eek en schoot Raymond van Es te slap in. Sparta kon er maar weinig te genover stellen, maar kwam na een dik halfuur wel op voor sprong. Michael Mensah zag Dave de Heiden iets te ver voor zijn doel staan en strafte dat met een fraaie lob meteen af. De achterstand had zoals wel vaker een verlammende wer king op het Leidse spel. De ver dediging werd onzeker, regis seur Kenny van Grootveld gros sierde in balverlies en de aan vallers Turk en Kooimans kon den de bal niet vasthouden. Van de vleugels viel ook niet veel te verwachten. Op rechts mocht Marcel Onvlee starten in plaats van de lichtgeblesseerde Ray mond Bennekers, maar de wei nig ervaren jongeling kon geen potten breken. De linkervleugel was noodgedwongen het do mein van Van Es. De vervanger van de zieke Majid Darazzi is een uitstekende voetballer maar komt het best tot zijn recht in de as van het veld. UVS deed na de rust wel zijn best om op de helft van de te genstander te spelen, maar werd daar weinig wijzer van. De weifelende verdedigers leden op het natte veld veel balverlies en dat is normaal gesproken dode lijk tegen een ploeg als Sparta, dat over snelle aanvallers be schikt. Vooral Mensah kon zich het uitblijven van de Rotter damse genadeklap aanrekenen. De centrale aanvaller leek alleen op fraaie wijze te willen scoren en presteerde het om tot drie maal toe de bal langs de ver keerde kant van de kruising te krullen. Het dichtst bij een tweede treffer was Sparta toen een voorzet van Martijn Verzij den door iedereen gemist werd en buiten bereik van De Heiden tegen de paal hobbelde. Dat UVS in de slotminuut als nog langszij kwam, was een klein wondertje. Een optimist zou zich rijk rekenen met zoveel geluk: de realiteit is heel anders. Het gat met koploper EBOH, dat gelijkspeelde tegen Leoni- das, blijft even groot en wordt waarschijnlijk niet veel kleiner. Misschien moet UVS zich maar gewoon in een bescheiden rol schikken in de middenmoot. De grauwe middenmoot. UVS-Sparta 1-1 (0-1). 34. Mensah 0-1, 90. Turk 1-1. Scheidsrechten Van Et- ten. Toeschouwers: 300. UVS: De Heiden. Zoet (66. Koers), Par rel, Buijs, Onderwater, Van Grootveld (77. Langerak), Van der Heiden, Van Es, Onvlee (60. Bennekers), Kooimans, Turk. Een verbeten Dick van der Heiden in de slag op het middenveld. Ook de Koudekerker kon niet voorko men dat UVS weer punten morste. Foto: Henk Bouwman door Menno Schraven delft - Twee jaar geleden deed Meerburg nog goede zaken in Delft. De Zoeterwoudse club promoveerde naar de tweede klasse en werd periodekampi oen bij Delft. Inmiddels spelen beide ploegen in de derde klas se, en zijn de rollen omgedraaid. Gisteren leverde Meerburg de eerste periodetitel in bij koplo per Delft. Meerburg had een ze ge nodig, maar bleef na een fel gevecht steken op een 2-2 gelijk spel. Die uitslag werd in iets meer dan vijfenzestig minuten tot stand gebracht. Op de laatste zondag voor de winterstop, waarop voetballen door de zwa re storm eigenlijk onverant woord was, waren beide teams nog wel aan het duel begonnen. Vanwege gevaarlijk zwiepende lichtmasten werd het duel stop gezet. Op het open Delftse veld zonder tribune speelde de wind in het ruime restant vanaf 0-0 op nieuw een grote rol. Direct in de eerste minuten kwam Meer burg, dat tegen de wind in be gon, onder vuur te liggen. Met veel kunst en vliegwerk werd een tegentreffer voorkomen. Vooral het gemis van het centra le verdedigingsduo Sander van Haastert en Sjors Kortekaas (beiden kampen met slepende blessures) deed zich in die fase duidelijk voelen. Toch nam Meerburg de leiding via Gertjan Bosman. Na een in eerste instantie mislukte vrije trap belandde de bal, gedragen door de wind, plotseling voor zijn voeten. Vanuit een lastige hoek schoot hij de 0-1 binnen. Lang kon de ploeg uit Zoeter - woude niet genieten van de voorsprong. Een vrije trap van de jonge, maar technisch goed onderlegde Delftse ploeg werd keurig gemikt op het hoofd van George Stroomberg. De lange spits knikte de bal onbereikbaar voor keeper Jarko Kortekaas in de bovenhoek. Met de wind in de rug en in de wetenschap dat alleen winst voldoende was voor het binnen halen van de periode, ging Meerburg na rust op de aanval spelen. Vlotte combinaties wa ren, mede door de lastige om standigheden, zelden zichtbaar. Ook het grote aantal overtredin gen aan beide kanten vertraag- den het spel. Het gevaar kwam dan ook van achteruit Meer burg-spits Loean Kameri werd een paar keer gelanceerd door een verre uittrap van doelman Kortekaas, maar kon tot twee keer toe niet doeltreffend han delen. Verdediger Michael Redel vloerde even later met een wel iswaar niet zware, maar wel domme overtreding in het straf schopgebied (overdreven schouderduw) de mee opgeko men Delftse rechtsback. Die ging gretig naar de grond en verdiende daarmee een straf schop die werd benut, 2-1. Meerburg ging op zoek naar de gelijkmaker. Het wachten daar op duurde niet eens zo lang. Remco van Rijn schoot uit een verre vrije trap eerst snoeihard op de paal. De bal kaatste direct weer het veld in, en kwam pal voor de neus van Kameri die voor 2-2 zorgde. In blessuretijd scoorde Meerburg bijna de win nende treffer, maar een kopbal uit een warboel van spelers werd van de lijn gehaald door een Delftse verdediger. Delft-Meerburg 2-2 (1-1). 29. Bosman 0-1. 35. Stroomberg 1-1. 65. Lander 2-1. 70. Kameri 2-2. Toeschouwers: 150. Scheidsrechten Bongers. Meerburg: Kortekaas; Redel, Mooijen- kind. Van Haasterecht, Vermont; Van Rijn. Bolleboom (87. Zaalberg), Nyq- vist; Bosman, Kameri, Van Veen. van der Hulst - Sabine van Eijk i ii :h zaterdag voor even ld 5 relijke uitvoering van linksbuiten van Ter ek tegen Braakhuizen deel van de wedstrijd toe. Ze was alleen op een wereld die toch 2 :on zijn. Want was zij „Jn ie die tegenstandster 59$lbers helemaal dol Ti was zij niet degene Sassenheimse zijde grootste gevaar zorg- teamgenoten zagen bijeen wervelende ope- "I waarin Ter Leede in erosievorm stak, opeens vu staan. „Terwijl de bal vaak naar de linker- sw gekund", zei Van Eijk /mc jnvijt in haar stem. Ter rnhflW met ruimere cijfers tónnen dan de 1-0 als 'oieronaar Van Eijk wat va- utjeblsPelwas betrokken. oRcve maand winterstop «Jstal geen gunstige in- aaf^de vorm van voetbal- ax 2 ters. Ter Leede vormde een uitzondering. De ise ploeg koppelde vaardigheden aan icht en inzet. Twintig lang toonde het elftal )r Alex Scholte aan 'er Leede, na een min- /ippof de hoofdklasse op- ïvoert. Braakhuizen, drie van de ranglijst, en rechts voorbij ge- een kwartier kopte it een corner raak. )t met vorig seizoen •e zwalkende titelver- toen niet verder le plaats, terwijl de Daphne Koster viel na rust geblesseerd uit. Ze werd vervangen door Laura van Leeuwen. Foto: Dick Hogewoning basiself dit jaar nauwelijks eni ge veranderingen heeft onder gaan. En dan zat recordintema- tional Sarina Wiegman, die te genwoordig als Glotzbach door het leven gaat, zaterdag nog op de bank. Zij werd na een perio de van blessureleed door Schol- te gespaard. Wat is er dan ver anderd bij Ter Leede? Van Eijk: „Scholte heeft voor een nieuwe prikkel gezorgd. De onderlinge concurrentie is enorm toegeno men. Je moet er nu echt voor gaan, anders sta je er gewoon naast. Elke wedstrijd opnieuw moet je het laten zien." Na het behalen van de titel in 2001 was een deel van de selec tie uitgekeken op de vorige coach Ronald Vermond. Er wa ren verschillen van inzicht en de motivatie nam daardoor af. „Nu is het weer een voor allen en allen voor een", zegt Van Eijk. Een groepsgevoel dat soms wel eens te ver doorslaat, meent Scholte. „In de eindfase willen ze de bal nog aan elkaar geven. Schiet 'm er zelf eens in." Met Scholte als trainer lijkt Ter Leede een goede zet te hebben gedaan. Zijn trainingsaanpak heeft een verfrissende uitwer king op het spel. Scholte koos aan het begin van het seizoen voor Ter Leede omdat hij ver langde naar wedstrijdspanning. Als coach van jongste junioren van ADO Den Haag stond op leiden voorop, niet winnen. Maar zijn achtergrond als 'op bouwwerker' komt bij Ter Leede - hoe vreemd het voor een kampioenskandidaat ook mag klinken - nog volop van pas. Want naast zes A-intema- tionals, heeft hij met Ilse Witte- man, Bianca van Dalum, Laura van Leeuwen, Susan de la Com be en Petra Hogewoning een flink aantal jeugdintemationals in zijn selectie. Jongelingen die nog het nodige valt bij te bren gen. „Wat ik nu doe is een com binatie van opleiden en presta ties neerzetten." En daar past rust bij, vindt Scholte. „Ik kan wel als een gek langs de lijn gaan schreeuwen, maar speel sters weten zelf wel wanneer ze een fout maken. Het is beter om te analyseren waar het fout gaat, om dan een doelgerichte wissel toe te passen." Scholte deed dat na een uur spelen. Glotzbach bracht de broodnodige rust bij Ter Leede. De Sassenheimse ploeg was on der druk komen te staan, door dat een tweede treffer uitbleef. Zo schoot Saskia Drommel in het duel twee keer tegen keep- ster Brenda Bottema op, mikte Sandra Muller naast, en schoof ook Van Eijk in de slotfase de bal in de handen van de keep- ster. Het gebrek aan precisie bleef zonder gevolgen, omdat Braak huizen voor het doel van Van Dalum te weinig liet zien. Voor rust kwam de ploeg uit Geldrop er twee keer goed door, maar was de afwerking slecht, na rust zorgden slechts enkele af standsschoten voor enig gevaar. Scholte: „Het gebrek aan effec tiviteit was vandaag onze groot ste tegenstander." Ter Leede is desondanks weer wat dichter bij de titel geko men, al waakt de coach voor al te veel optimisme. „Vorig jaar waren we zesde. Dan ga ik niet negen wedstrijden voor het ein de roepen dat we kampioen worden." Dat kan over twee weken veranderen, want dan wacht de topper tegen Saes- tum. Ter Leede - Braakhuizen 1-0 (1-0). 14. Van Eijk 1-0. Scheidsrechten Van den Berg. Toeschouwers: 50. Ter Leede: Van Dalum; Van der Laan, Burger, Koster (61. Van Leeuwen), Scheenaard; Poldervaart (61. Glotz bach), Muller, Dijkhuizen; Noom, Drommel (80. Wïtteman), Van Eijk. TWEEDE KLASSE ZONDAG Het 3-3 gelijkspel tegen GDA deed Alphense Boys geen goed. Komend weekeinde staat de kraker te gen koploper HBS op het programma. Na het ge lijkspel bedraagt de achterstand zeven punten. „Het maakt de noodzaak voor de winst groter", zei trainer Peter Wubben. „Bij een nederlaag zijn we uitgeschakeld voor de titel." Tegen GDA liep de formatie van Wubben achter de feiten aan. Ge rard van der Kolk, Jörgen van Hattem en Galid Akoucham maakten drie keer een Haagse voor sprong ongedaan. DERDE KLASSE ZONDAG vember werd het duel na een blessure van arbiter Labruyere gestaakt. Alleen in de beginfase kregen de Leidenaars een goede kans. fri de slotfase maakte Dariel Dubos aan alle onzekerheid een einde: 0-3. FC Rijnland versloeg ASC met 2-0. De Leidenaars hoefden niet tot de bodem te gaan omdat de AS- C'ers een uitermate ongeïnspireerde indruk maakten. Rijnland had in Kees Schneiders een uitblinker die de openingstreffer maakte. Na rust begon ASC met goede bedoelingen maar Rijnland pareerde het offensieve met groot gemak en zag invaller Peter van Wanrooy van dichtbij scoren. VIJFDE KLASSE ZONDAG Bij Blauw-Zwart en Altior was er na afloop tevre denheid over het gelijkspel: 2-2. De vier goals vie len voor rust. Een 'schaakspel' volgde in de doel puntloze tweede helft. De Wassenaarders pakten snel de voorsprong door een treffer van Lennert Hoogenboom. Een vrije trap van Altior-speler Mark Bentveld bereikte het hoofd van Eddy Zwirs: 1-1. Via een counter van Martijn van den Bos kwam de Langeraarse ploeg op voorsprong. Na een half uur spelen zette Jasper van den Boer al de eindstand op het scorebord. De lijdensweg voor Allanania is na de 1-3 neder laag tegen Foreholte nog niet ten einde. De ploeg van trainer Frans Sjardijn speelde een goede wed strijd, maar faalde in de afwerking en samen met een blunder van doelman Pjotr van der Marei zorgde dat voor de nederlaag. In de 85ste minuut schatte Van der Marei het eenvoudige afstands schot van Niels van Gent verkeerd in waarna de bal knullig onder hem doorging: 1-2. Een minuut voor tijd counterde Foreholte via Frank van Aartwijk ook nog naar de geflatteerde 1-3. Voor rust zette Van Aartwijk de 0-1 op het scorebord. Tien minuten voor rust trok Charles Hogenboom de stand gelijk uit een strafschop nadat Coen Boers was gevloerd: 1-1. De positie van Alkmania is na weer een nederlaag zorgwekkend. Komend weekeinde speelt de ploeg tegen Van Nispen. „Dat is misschien wel de laatste kans om nog weg te komen uit de gevarenzone", zegt Sjardijn. Het ge promoveerde Foreholte staat na de zege op de ge deelde tweede plaats. „Een positie waar ik aan het begin van het seizoen nooit van had durven dro men", aldus trainer René Ras. VIERDE KLASSE ZONDAG Leidsche Boys had 35 minuten om een 0-2 ach terstand tegen Teylingen recht zetten. Op 10 no LFC kon geen potten breken bij Quintus: 4-2. Ron Verplancke, terug na een langdurige knieblessure, kon het tij niet keren ondanks de 0-1 en de 2-2 die hij binnenschoot. VNA verloor met 1-4 van Forum Sport. Alfa Karoma maakte het enige Leidse doel punt. GOL Sport ging met grote cijfers onderuit tegen Graaf Willem II VAC: 7-1. Adil Radini redde de eer. hoogmade - Ed Borst kreeg gisteren in het ge wonnen duel tegen Nicolaas Boys (4-1) een uiterst curieuze rode kaart. De lange MMO'er, voormalig speler van ARC en Ter Leede, kreeg een flink aantal aanslagen te verwerken. „Ik wees de scheidsrechter (Klerks, red.) erop dat hij best mocht fluiten. En 'plop', ik kreeg geel voor praten. Daarna kwam een tegenstander met gestrekt been in en weer zei ik er wat van." De scheidsrechter gaf de routinier daar op zijn tweede gele kaart. Ofwel rood. Op dat moment voelde Borst dat het niet goed zat. Nadat hij van het veld was gelopen, viel de 33- jarige Borst flauw van de pijn. In het zieken huis bleek dat hij op twee plekken zijn mid denvoetsbeentje had gebroken. „Op deze ma nier heb ik er geen zin meer in en stop ik acuut met voetbal." Voor de Hoogmadese ploeg scoorden Marcel den Braven, Borst en Daan Lieverse (2x).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21