vnd goed al goed voor gehavend Rijnsburg SPORT Ter Leede wint met enig geluk een 'lekker potje' irdwijk steekt zakken Boys =pende hand toe IC Scherven brengen geluk, maar niet voor Ruud Bröring Jwijk Jast in Ék: 1-3 MAANDAG 20 januari 2003 HOOFDKLASSE A Scheveningen - Rijnsburgse Boys 0-4 (0-0). 64. Freke 0-1, 77. Kettii.g 0-2. 84. SL.inater 0-3, 89. Schnater 0-4. Scheidsrechter: Blommen- stem. Rode kaart: 75. Sol (Scheveningen, 2x Rijnsburgse Boys: Hegie 7 Schnater 8 Star 6 De Graaf 5 Van Wijk 7 46. Van de Mey 7 Van Lochem 7 Heemskerk 6 Onderwaater 7 72. Van Beelen Freke 6 Ketting 8 82. Van den Berg - Van de Vijver 7 Hoek - Katwijk 1-3 (0-1). 42.De Bie 0-1. 50. Verkade 0-2. 60. Starmans 0-3 (strafschop), 67. Van Oost 1-3. Scheidsrechter: Van de Kette- rij. Gele kaart: Thomas Ragut (Hoek). Toeschou wers: 700. De Jong 8 Bougrine 7 Helder 7 Verkade 8 Robbers 7 De Bie 7 1 l'Ami 7 45. Molenaar 7 Hensen 7 Starmans 8 Bon 9 84. Hajji Kozakken Boys - Noordwijk 1-1 (0-1). 40. Cor nelia 0-1. 71. Bouchlal 1-1 Scheidsrechter: Zwaard. Toeschouwers: 350. Noordwijk: Korff 7 Van der Kolk 6 Ravensbergen 7 Van Utrecht Korbee 7 29. Herpers 6 Bos 6 Pitti 6 Scholten 6 Cornelia 6 Van der Laan 7 Van Dam 6 FC Lisse - Volendam 1-4 (0-1). 3. Jack Tol 0-1. 49. Bob van der Vlugt 1-1, 51. Tom Tuyp 1-2, 62. Henk Bond 1-3, 83. Jouri Molenaar 1-4. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 900. Heemskerk 5 Naarendorp 7 Bodo - Emanuelson 6 20. Van der Vlugt 6 De Goede 7 Janssen 5 82. Tan Winter 8 Linger 6 Dekker 5 Hoever 5 Opdam 5 Capelle - Ter Leede 1-2 (1-1). 10. 0-1 Roeland, 1 24. 1-1 Rbii, 68. 1-2 Campfens. Scheidsrech ter: Van Ewijk. Toeschouwers: 400. Ter Leede: Waasdorp 8 Koordes 8 Roest 7 Kalkema Hoogkamer 7 Blom 5 Jansen 7 Campfens 7 Honsbeek 7 Koers 4 1 Bloemheuvel 6 Baddaou 7 Kramer Quick Boys - Kloetinge 5-1 (2-0). 34 Timmer- mans 1-0, 37. Timmermans 2-0, 51. Hoek 3-0, 67. Van Beelen 4-0, 75. De Valk 4-1, 87. Belt man 5-1. Scheidsrechter: Pijlman. Toeschou wers: 2200. Quick Boys: Tuinenburg 6 Mussche Van Dam 7 Timmermans 9 Hoek 8 Torken 7 Flaton 8 84. Beltman 71. Schaap - Van Beelen 8' Van Rijn 7 81. Bekx Van der Plas 7 Bak 8 sv Marken - Excelsior Maassluis 1-0 (1-0). 18 1-0 Bank. Scheidsrechter: Van Beelen. Toe schouwers: 300. Quick Boys 15 10 4 1 34 38 - 21 Hoek 15 10 1 4 31 27 - 26 Ter Leede 15 8 4 3 28 33 - 20 Noordwijk 15 6 5 4 23 32 - 19 Rijnsb, B. 15 6 5 4 23 27 - 19 Lisse 15 6 3 6 21 26 - 24 Excelsior M. 15 5 3 6 21 26 - 28 Kloetinge 15 5 5 5 20 31 - 37 Katwijk 15 4 6 5 18 19 -19 Marken 15 4 5 6 17 23 - 27 Capelle 15 3 5 7 14 18 -22 RKAV 15 3 3 9 12 20 - 33 Schevening. 15 2 6 7 12 13 - 26 Kozakken B 15 2 5 8 11 23 -35 Tweede Periode Quick Boys 5-13 Kloetinge 5-10 Ter Leede 5-10 Excelsior M. 5-9 Programma volgende week: Excelsior Maas sluis - Scheveningen, Katwijk - Quick Boys, Kloetinge - Kozakken Boys. Noordwijk - FC Lis- se. Rijnsburgse Boys - hsv Hoek, Ter Leede - sv Marken, Volendam - Capelle. Topscorers hoofdklasse 1. Charité (Rijnsb. Boys) en Hasselbaink 11 doelpunten, 3. Cornelia (Noordwijk 10 doel punten, 4. Van Dam (Noordwijk), Torken (Quick Boys), Kalkema (Ter Leede) 9 doelpun ten. 7 Roeland (Capelle) en De Groene (Kloe- 1 tmge 8 doelpunten, 9. Foud el Handaou en Van Oost 7 doelpunten Leefmans - Hij debuteerde jkspel, een goed ge- ziet hem tn. Wim Eilander, H^Jrainer van Lugdu- en^se en RCL, staat de wa|van het seizoen aan ^et Werkendamse kan Kozakken Boys. onlangs na de dra- l^j^erste seizoenshelft aid Klinkenberg ont- Qp litslag tegen Noord- een positieve her- Eilander heeft- nog le k|e taak voor de boeg. ijdeP de kracht van maar de flauwe en steil houding van de 1 p( s die voor de remise jbliek in Noord-Bra- vanrS verwend is, bleek mgepacties na de povere De trouwe volgers fase®11 Boys spraken in de meest gediscipli- 'jeste helft van het ir de goede orde: ze achter en het ging wartier waarin de na voetballende thuis- erlofer bescheiden veld- maar letterlijk dei£n drie grote sco- van Noord- Florencio Cor- o^r daar twee van. Na en mikte hij alleen nan Roland Stout naast en halverwege het eerste part volleerde hij van dichtbij te gen de keeper. Vijf minuten voor rust, na een uitglijder van zijn directe tegenstander, kon Cornelia alleen richting de Wer kendamse goalie wandelen en de bal onder hem door schui ven: 0-1. Ondanks het gemis van mid denvelder en aanvoerder Arnold Reinders was Noordwijk duide lijk de lepere ploeg. De verdedi ging maakte een solide indruk met leider Jelle Korbee en de de gelijke Martijn Ravensbergen die het soms weifelende optreden van hun collega's Michael Scholten en Peter Bos ruim schoots compenseerden. Aan vallend liep het veel minder. Het spitsenduo Cornelia en Patrick van Dam werkte zo slecht sa men dat het leek alsof ze voor het eerst aan elkaar gekoppeld waren. Daar kwam nog bij dat de voorzetten van de actieve vleugelaanvaller Rocky Pitti pre cisie misten. Ondanks het gebrek aan stoot kracht en het onvermogen om de bal voorin vast te houden, kwam de gelukkig verkregen voorsprong geen moment in ge vaar. Offensief stelde Kozakken Boys nóg minder voor. Mis schien daarom nam de concen tratie bij de bezoekers na rust af. Steeds meer individuele duels eindigden in Werkendams voor deel en de Noordwijkers verde digden steeds laconieker uit. Zo probeerde Scholten in het eigen Florencio Cornelia scoorde, maar miste tegen Kozakken Boys ook heel wat kansen. Archieffoto: Taco van der Eb strafschopgebied een tegenstan der uit te spelen en invaller Vin cent Herpers leverde zonder te kijken de bal in bij een aanvaller van de tegenstander. Het bleef lange tijd zonder ge volgen. De Kozakken, energiek maar verre van overtuigend, profiteerden een kwartier voor tijd toch. Een vrije trap van Kor bee op eigen helft werd door een Werkendamse verdediger direct teruggeschopt en Nabil Bouchlal reageerde als eerste door met twee man in zijn rug de bal hoog langs doelman Mar co Korff te schieten. „Je zag een doelpunt gewoon aankomen", merkte Noordwijk-trainer An- dries Wendt op. „In plaats van 2-0 te maken, lieten we ze in de wedstrijd komen." Na de gelijkmaker veerde Noordwijk op en leek het elftal eindelijk uit de winterslaap ge wekt. Te laat. Het gehaaste aan- valsspel leverde niet meer op dan een geplaatst maar gestopt schot van Wouter van der Kolk en een gemiste kopkans van al weer Cornelia. Niemand rea geerde meer teleurgesteld op het eindsignaal dan hij. Volgens Eilander had het nog slechter met Noordwijk kunnen aflopen. „Als wij een paar plaatsjes hoger op de ranglijst zouden staan, met wat meer zelfvertrouwen in de ploeg, dan hadden we dit duel gewonnen", zei hij. Dat was wat overdreven. Maar als de komende tegen standers van Kozakken Boys de hekkensluiter met dezelfde on geïnspireerde en slappe instel ling benaderen als Noordwijk, dan slaagt Eilander in zijn wei nig benijdenswaardige taak om zijn ploeg voor de hoofdklasse te behouden. Noordwijk: Korff, Ravensbergen, Kor bee, Bos, Scholten; Van der Laan, Van der Kolk. Van Utrecht - (29. Herpers 6); Pitti, Cornelia, Van Dam. door Chris Hartman CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Ter Leede wenst zich te presenteren in het licht van de schijnwer pers. Een anoniem optreden in het tweede deel van de competi tie is het laatste wat het elftal van trainer Lagendijk, derde op de ranglijst op respectabele af stand van Quick Boys, wil. Dus moest er zaterdag gewonnen worden van Capelle. Dat lukte, zij het met het nodige fortuin: 2- 1. In het Sassenheimse team ont braken om uiteenlopende rede nen nogal wat spelers..Carlo van Zeist, steunpilaar in de defensie, was geschorst. Bob Hoogkamer en Mark Jansen vormden dit maal het hart van de verdedi ging. Ali Baddaou, Dermis Kra mer en Alan Campfens mochten in de dug-out plaatsnemen. Kramer en Campfens waren ge passeerd. Voor hen speelden Michel Bloemheuvel, belast met het in toom houden van Henk Roeland (de meest aanvallende middenvelder van Capelle) en Jim Blom. Baddaou was weer eens te laat op de training ver schenen. Daarom stond Robin Koers in de basis. Capelle, tot voor kort een typi sche countérploeg met meestal Ame van Gelder als enige spits, koos vanaf het eerste fluitsignaal voor de aanval. De komst van Rodney Engel was daar niet vreemd aan. De Surinaamse aanvaller, sinds 1 januari speel gerechtigd, is een aanwinst voor de degradatiekandidaat. Hij was tegen Ter Leede niet alleen be weeglijk en handig aan de bal, ook vond hij de energie om de Sassenheimse aanvalsopbouw te ontregelen. De eerste kans was voor Ter Leede. Hicham Rbii, fraai aangespeeld door Ro gier Koordes, leek met een lobje te scoren. Op het laatste mo ment keerde Silvester Hooge- veen de bal op de doellijn. In de tiende minuut was het wel raak. De slimme Roeland ontsnapte aan de aandacht van Bloemheu vel, ging achter een steekpassje van Van Gelder aan, en verraste doelman Thomas Waasdorp met een schot tussen diens be nen door. Ter Leede probeerde iets terug te doen, maar kon aanvallend geen vuist maken. Blom en vooral Koers toonden zich zwakke schakels. De enige van wie enige dreiging uitging was Patrick Kalkema. In de gelijkma ker, gescoord in de 24ste mi nuut, had hij geen aandeel. Die kwam tot stand uit een dode si tuatie. Koordes legde de bal via een vrije trap op het hoofd van Rbii, die met een knappe kopbal de roos trof. De beste mogelijkheden waren nadien voor Capelle, maar Waasdorp („De bal ging een beetje lullig tussen mijn benen door, daarna heb ik me goed hersteld") liet zich niet meer verrassen. Ook in de tweede helft, die Ter Leede begon met Baddaou op de plaats van Koers, moest de sluitpost veelvuldig in actie ko men. Hij deed dat naar behoren, maar had over geluk niet te kla gen. Engel maakte duidelijk dat hij als het op afwerken aankomt nog het een en ander moet le ren. In vrije positie kopte en schoot hij naast. De winnende goal had Ter Leede te danken aan twee inval lers. Baddaou speelde de voor Blom in het veld gekomen Cam pfens aan, die, krap twee minu ten binnen de lijnen, keeper Pa trick van Bentem koel het nakij ken gaf. Met nog 22 minuten en wat blessuretijd op de klok be sloot Ter Leede niet te veel risi co's meer te nemen. Toch moesten de Sassenhei- mers toestaan dat Engel een pri ma kans op de gelijkmaker kreeg. Opnieuw werkte de aan valler de bal naast het doel. Een spectaculaire kopbal van Waas dorp, ver buiten zijn doelgebied, ontnam Capelle de laatste hoop op een punt Waasdorp: „Dit was een lekker potje, waarin ik veel te doen kreeg. Capelle vond ik verrassend goed spelen. Veel aanvallende^ dan in Sassen- heim." Lagendijk: „Een zwaar bevochten overwinning op een gelijkwaardige tegenstander. Ik ben dik tevreden. We zijn 20031 goed begonnen en doen daar door nog steeds mee in de strijd om de bovenste plaats. Komen de zaterdag is Carlo van Zeist er tegen Marken weer bij. Daar staat tegenover dat we Patrick Kalkema missen. Hij kreeg van daag geel en is voor een wed strijd geschorst" Ter Leede: Waasdorp; Roest, Hoogka mer, lansen, Honsbeek; Bloemheuvel, Rbii (77. Kramer), Koordes; Kalkema, Blom (66. Campfens), Koers (46. Bad daou). ^in Dc'f pn Delft Anders dan de 0-4 uit deden, was de wedstrijd inningen en Rijnsburgse izien allerminst waard. Lan- pde het duel op een doel- ijkspel af, maar een geluks- bezoekers en een rode cheveningen leidden alsnog /erwinning in voor de teaj s W halverwege de tweede dat !et eerste doelpunt viel en nrop dat gebeurde was ty- de wedstrijd. Rijnsburger iste van vijfentwintig me- i-of-niets-schot. De bal Scheveningen-verdediger Michiel Sol en nam een hoge vlucht richting de voor zijn doel staande kee per Amoud Toet. Hij sprong nog ach terwaarts, maar kon niet verhinderen dat de bal het doel in rolde. Tot dat moment was er bar weinig te beleven op sportpark Houtrust. Meer dan twee kleine kansen voor Riccardo van der Heyden en een goed schot van Kees Thies viel er voor Schevenin gen niet te noteren. Rijnsburgse Boys kon er weinig tegenover stellen. Een schot van Jasper Ketting ging net naast het doel. De ploeg had geluk toen Remco de Graaf na een half uur slechts een gele kaart kreeg nadat hij een doorgebroken speler aan zijn shirtje naar beneden trok De bezoekers hadden een excuus. De selectie die trainer Wim Schaap tot zijn beschikking heeft, is gehavend. De Roode en Van Berkum waren ge schorst, Redel, Koldenhof, De Munck en Slingerland geblesseerd. De drie laatste spelers komen dit seizoen niet meer in actie. Tot overmaat van ramp moest Berry Charité, topscorer van de hoofdklasse A, op het allerlaatste mo ment verstek laten gaan vanwege lies problemen. De Rijnsburgers probeerden de eerste helft wel te combineren, maar het lichte overwicht leidde maar zelden tot een behoorlijke aanval. In de op bouw miste met name Freke creativi teit, terwijl de ploeg voorin een aan speelpunt ontbeerde. Bij Scheveningen was van een vast spelpatroon al helemaal geen sprake, of het moest zijn dat de ploeg met die pe ballen snel naar openingen zocht. Slechts spits Hans Tellier en midden velder Kees Thies onderscheidden zich aan Scheveningse kant. Sinds de selectie eind november het lied 'Sche veningen gaat weer scoren' op cd zet te ten bate van de nieuwbouwplan- nen, slaagde de ploeg er nog maar nauwelijks in het net te vinden. Slechts vijf goals voor en vijf tegentref fers konden in alle thuiswedstrijden worden bijgeschreven. Zo zag het er zaterdag ook naar uit dat het duel doelpuntloos zou blijven. Het doelpunt van Freke zette het duel volledig op zijn kop. Eerst zette Sche veningen nog aan, met twee kansen voor Tellier. Hij kon beide keren net niet bij de bal komen. De oprisping van Scheveningen kwam tot een einde na de tweede gele kaart van Sol. Hij haalde Ketting hard van achteren on deruit. De aanvaller van Rijnsburgse Boys nam meteen sportieve wraak door de 0-2 aan te tekenen, na een as- sist van Nick Schnater. Het laatste kwartier waren de Rijnsburgers opper machtig. Scheveningen, dat in de win terstop vanwege het slechte weer aan gepast moest trainen, zat er fysiek en mentaal doorheen. Rijnsburgse Boys had, na het trainingskamp op de Ca- narische Eilanden, nog een eindsprint in de benen. Robbert van Wijk schoof door naar het middenveld en zo konden de be zoekers vrij combineren rond het strafschopgebied. De twee goals van Schnater waren er het gevolg van, na aangeven van Ketting en Danny van de Vijver, die voor het eerst in de basis speelde en met twee assists een goede tweede helft speelde. Terwijl voor Scheveningen de degra- datiezorgen alsmaar groter worden, was er voor Rijnsburgse Boys-trainer Wim Schaap reden tot tevredenheid. „We hebben behoorlijke mutaties on dergaan in het elftal. Dan is arbeid de basis en er is vandaag gestreden voor elke meter. Duels werden gewonnen en er werd niks weggegeven, wat ons doel was. We hebben gespeeld als col lectief en dat geeft vertrouwen voor de rest van het seizoen." Rijnsburgse Boys: Hegie; Star, Van Wijk, Van Lochem, Onderwaater; Freke (82. Van den Berg), Schnater. De Graaf (46. Van de Mey); Heemskerk (72. Van Beelen), Ketting, Van de Vijver. eig( en valt weinig op af te sta£o omschreef trai- annfelman de overwin- Efcijn ploeg Katwijk tot zaterdag een zij' ilopers. In Zeeland en' e Katwijkers een ie abe 3_i overwinning, ocht in zijn tweede zijn tweede zege e door schorsingen een flink aantal creëerde in de ft toch een paar sen. Doelman Max thoedde zijn ploeg achterstand. Vlak Jcvvam Katwijk aan Een lage comer Jen i Chris de Bie inge- jach^akte zich daarna ien lastige tweede 1 trok de ploeg de pl snel definitief (toe. Vincent Bon diepe bal uit het van Katwijk op de et zestienmeterge- n terug op de vrij- (an Paul Verkade. jal een keer stuite- :ciioot hem toen uit |de verre hoek. hjte minuut deelde knock-out uit. Na ng op Verkade tans vanaf elf schieten: 0-3. nog even terug insrechter als eni- van Rieno Oost had zien gaan, zege voor Katwijk (meer in gevaar, inde na afloop res- le opponent. „Het iloeg in de hoofd- de bal hebben, tkelen en verde er ook bij." eft dei j, Helder, Robbers, 1. Bon. Pronk. Bougri- )e Bie (46. Molenaar), Hajji). door Nick Verwoerd lisse - Dat scherven niet altijd geluk brengen, ervoer Ruud Bröring zaterdag. Een van een bijveld weggeknalde bal brak de ruit van zijn voertuig in gruzele menten, maar het spreekwoor delijke fortuin bleef daarna ach terwege voor de coach van FC Lisse. De formatie van Bröring verslikte zich lelijk in hekken sluiter Volendam en kreeg met 1 -4 pijnlijk voor de broek. Lisse, dat het moest stellen zon der René van Wieringen en de verdedigers Ralph Polman en Richard Goulooze, stond tegen Volendam al snel op achter stand. Reeds in de derde minuut scoorden de bezoekers. Na een doorkopbal van invaller-spits Johan Wortel - vaste spits Ben Zwarthoed haakte vlak voor de wedstrijd ziek af - had midden velder Jack Tol zo maar een vrije doortocht: 0-1. Bröring: „Dat was natuurlijk heerlijk voor Vo lendam, want nu konden ze massaal verdedigen. En wij heb ben op dit moment niet de vorm om zo'n muur te slopen." De geelblauwen trokken na de vlotte openingstreffer het initia tief weliswaar naar zich toe, maar het enorme veldoverwicht (Bröring: „We hadden tachtig procent balbezit.") leverde nau welijks kansen op. De door ex- prof René Binken voortreffelijk georganiseerde oranje defensie wist van geen wijken. De mat ogende thuisclub maakte het de pupillen van trainer Kees Guyt ook niet al te moeilijk. De Lisse- naren, bij wie de ideeën voorna melijk moesten komen van de aanvankelijk achterin geposteer de Kevin Winter, opereerden in een laag tempo en zochten hun heil te veel door het midden. En daar was het overvol, zodat aan speelpunt Robert Hoever maar zelden bereikt werd. Verder dan afstandsschoten van Juul Ema nuelson en Wmter kwamen de gastheren niet. Pas in de laatste minuut van het eerste bedrijf deed zich een gro te scoringsmogelijkheid voor. De al snel voor de geblesseerde Lionel Bodo ingevallen Bob van der Vlugt veroverde de bal op het middenveld en stuurde met een Emanuelson de diepte in. De middenvelder ging alleen op keeper Arnold Smit af, maar koos niet voor een schot. In plaats daarvan trachtte hij de meegekomen Jerrel Linger aan te spelen. Die weg werd door een Volendams been afgesne den. Bij de eropvolgende tegen stoot - de tweede serieuze aan val van de Guyt-equipe - kwam aanvoerder Johan Tuyp centi meters tekort om een voorzet van de voor Wortel (hoofd wond) ingevallen Henk Bond binnen te glijden. Na de pauze vond Lisse einde lijk een gaatje in de Volendamse afweer. De steeds meer naar vo ren spelende Winter zette met een prachtig steekpassje Van der Vlugt vrij voor het doel: 1-1. Op gelucht haalde geelblauw adem. De vreugde was evenwel van korte duur. Een paar minuten na de gelijkmaker knalde Tom Tuyp een vrije trap vanaf ruim twintig meter snoeihard in de niet door het muurtje afge schermde hoek. Bröring: „Die hoek was voor de keeper, maar die gleed weg. Een blunder." Het was een cruciale goal, want het moeizaam acterende Lisse moest weer tegen een achter stand opboksen. Guyt: „Voor mij bracht de 1-2 de beslissing. Toen wist ik dat het goed zat." De moed zakte bij de Bröring- brigade nog verder in de schoe nen, toen een volgende vrije trap van Tuyp opnieuw effect FC Lisse-keeper Kenny Heemskerk kijkt verslagen toe hoe de spelers van Volendam een feestje vieren. Foto: Dick Hogewoning sorteerde. Kenny Heemskerk keerde de pegel wel, maar op de rebound van Bond had hij geen antwoord: 1-3. Het wanhopig aandringende Lisse kende dit maal ook weinig geluk. In het laatste kwartier werden inzetten van Orson Naarendorp en Berry Janssen door verdedigers van de doellijn gehaald en daarnaast onderscheidde goalie Smit zich met een paar prima reddingen. In de slotfase scoorden de Vo- lendammers nog wel een keer tje. Dat deden zij voor de derde maal uit een dood spelmoment. Een vrije trap van Bond beland de bij de vrijstaande Jouri Mole naar, die zich omdraaide en het leed van Bröring en de zijnen nog vergrootte: 1-4. Een ongeluk komt zelden alleen, deed voor Bröring dus wel opgeld. FC Lisse: Heemskerk; Bodo (20. Van der Vlugt), Janssen, Winter, Dekker. Opdam, Naarendorp, Emanuelson, De Goede (82. Tan); Linger, Hoever. 1

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19