Geen inspiratie, geen vechtlust SPORT ■SM Canal+ wil lagere prijs uitzendrechten voetbal Maarten den Bakker krabbelt overeind na langdurige depressie Weer verlies Schalken na marathonpartij Hasselbaink 3 miljoen verwijderd van Bar9a pl,'^ Krajicek moet van echtgenote op vissen gaan jagen jenaar en „kevie weg C Utrecht Erik Dekker peinst Akkoord over radicale veranderingen Formule 1 ANU#ljslag voor I Hofland -4 De rentree van PSV- Ir Kevin Hofland is g f De international wil- I (Lrinterstopweervolle- I. C|aar zijn. Maar in het Aanip van de Braban- lirkije kon hij zich deze winst lyolgens plan aanslui- ik hetgroepstraining. Hof- gd heta weer last van zijn had |r donderdag l6 JANUARI 2003 wit loskoi blum ig mi s. Na noen |d opeejti nam ie dei koopt NAC gemeente Breda wil jub NAC uit de fi- iroblemen helpen tadion van de club I jedrag van maximaal en euro over te ne- college van burge- in wethouders heeft »n voorstel gedaan. De raad bespreekt later nd het voorstel. 3rd wil i Cziommer Feyenoord heeft jdat de club interesse ion Cziommer, de iddenvelder van FC het eind van de >nen beide partijen indelingen. De jeug- jr staat ook in de be- van een aantal jle Bundesliga. ostelic praak Kron )e Kroatische skitop- ™jken Ostelic is in eigen rel (01 spraak geraakt we- le). 5. eende sympathieën em-rechtse denkbeel- 36 t tijdschrift Nacional ijgh (R b opzienbarende uit- 4 w« gec,rukt' die hij in n) 2it (ou hebben gedaan, ijkermjbstelic is de westerse, °'d_e' mocratie een grote j sprak tevens zijn i (Rijn Dndering uit voor het Post itarisme en het Nazi- 3. L !na 7 i 2. Bak 1. 18. (Stoi 7, 52.' 'hilid Lei S 113 winst Ajax "I fARO - PSV is er niet in ■Zie finale te bereiken -R^fes Pilsen Cup. De naren wonnen in het Jcantieoord Antalya ^{met 2-1 van Fener- R^Sar dat was ontoerei- e 2-2 (verlies na straf- 3 eerder tegen Werder won in Faro met rste tit Duitse VfL Wolfs- 1 zijnhberto scoorde na I dooi nt Va tekent bij het «Coast voort i naan Ullrich heeft giste- r wiirerwacht een contract bij wielerploeg Team vanlDuitse voormalig werdlan de Ronde van vairerbond zich voor g tortan de Duitse ploeg. 9) zal in die periode resenidt minstens vijf mil- inverdienen. Hij is tot vanwege co- vtiik. begoi >nde plek D»g - Nicolien Sauer- vojhet WK snowboard tiende plaats geëin- parallelslalom. In de ?r Alu de Zweedse Sara Fi- unta later brons behaalde, 4.5Nederlandse net te gen feen plaats in de n Al es. Fischer, dit sei- echt aar van twee wereld- itrijden, won beide n het Oostenrijkse rg met miniem ver door Gertjan van Geen Melbourne - Gebrek aan vecht lust deed Richard Krajicek van morgen op de Australian Open rechtstreeks de afgrond instor ten. De Nederlander kon de moed niet opbrengen om van een slechte dag nog iets goeds te ma ken. De nederlaag in de tweede ronde tegen Rainer Schüttler (3-6, 5-7,4-6) was dan ook zonder meer terecht. „Dit was mentaal een heel zwak optreden", zei Krajicek, die hard op zoek moet naar een inspiratiebron. Het hoofd van Krajicek stond op zich wel naar tennis, maar een maal geconfronteerd met tegen slagen wilde hij zo snel mogelijk weer naar binnen. Zijn eerste opslag liep dramatisch, aan het net miste hij een record aantal volleys en zijn groundstrokes waren zo wisselvallig, dat het wel verkeerd af moest lopen. Daar kon drie keer een break voorsprong in drie sets niets aan veranderen. Van 3-1 werd het 3- 6, de 3-0 boog Schüttler om naar 5-7 en 4-1 eindigde in 4-6. „De bottomline is, dat ik niet bereid was om te vechten toen het tegen zat" Krajicek wond er geen doekjes om, kon ook niet vluchten in ex cuses. „Ik heb er kort over zitten filosoferen met mijn coach. Het kan een combinatie van dingen zijn. Mijn persoonlijkheid, vech ten komt niet van nature, het feit dat ik heel lang gerevali deerd heb en mijn leeftijd. Ik loop al zo lang mee en ook al heb ik lang niet gespeeld, ik ben zo veel met mezelf bezig ge weest, dat de energie op is. Dat is niet erg, maar ik moet wel binnenkort mijn schouders er onder zetten en me er doorheen slaan. In het verleden heb tij dens mindere periodes vaker te gen mezelf gezegd, dat ik geen watje moest zijn en geen mede lijden met mezelf mocht heb ben." Krajicek is ongewis over zijn toekomst. Jaren geleden zei haptonoom Ted Troost eens over hem dat hij tegen een boom moest gaan zitten en zich afvragen wat hij eigenlijk wilde: tennissen of leven. Meteen na afloop kreeg hij een sms-je van zijn echtgenote dat hij maar een paar dagen moest gaan vissen, alvorens naar huis te komen. De Muiderberger zag op weg naar Australië een programma over het vissen op 500 kilo zware marlijnen in Noord-Australië. Dat leek hem ook wel mooi. „Ik stap morgen in het vliegtuig", aldus Krajicek. „Maar de be stemming is nog onbekend." De komende maanden zullen uitwijzen of hij nog een serieuze gooi kan doen naar een terug keer in de top-twintig of dat hij er een punt achter gaat zetten. „De vraag is niet of het in mijn mogelijkheden ligt. De vraag is of ik het kan opbrengen. Ik moet goed nadenken over wat ik de komende tijd wil. Vandaag werd ik geconfronteerd met mijn mentale staat. Ik kreeg een spie gel voorgehouden. Door mijn lange afwezigheid ga ik niet goed om met wedstrijdstress. In Adelaide was ik voor elke partij zenuwachtig. Dat maakt me moe en mat." Krajicek mag nog twee keer ge bruik maken van zijn bescherm de ranking - zijn werkelijke is 92ste - waardoor hij de grote toernooien binnenkomt zonder kwalificatie te spelen. De week na de Australian Open speelt hij in Milaan. Als winnaar van een Grand Slam-toernooi zit er bo vendien geen limiet aan het aantal wildcards dat hij mag ontvangen. Hij gaat er vanuit dat veel toemooibazen hem nog altijd graag op de deelnemers lijst willen hebben, wat zijn po sitie op de wereldranglijst ook moge zijn. .Als ze me vandaag maar niet hebben zien spelen. Maar het maakt me niet uit of ik ergens kwalificatie moet spelen of niet. Als ik me goed voel, kom ik daar toch wel doorheen." Hij laat het van zijn prestaties in Milaan afhangen of hij zich be schikbaar stelt voor de Davis Cup. „Want anders bewijs ik niemand een dienst. Mezelf niet en het team niet." Davis Cup kan de inspiratiebron zijn, die hij nodig heeft. „Maar een Grand Slam moet dat ook zijn", Richard Krajicek oogt vermoeid: „De bottomline is, dat ik niet bereid was om te vechten toen het tegen zat." Foto: ANP/Toussaint Kluiters zei hij treffend. Zijn vroege uit schakeling geeft hem één voor deel, wilde Krajicek nog wel kwijt. „Dan ben ik tenminste op tijd terug in Nederland om ons land te behoeden voor de linkse hel." Hij refereerde aan de op mars van de SP van lijsttrekker Jan Marijnissen. Voor alle uitke ringsgerechtigden: Krajicek ver diende met een dagje geen zin hebben bijna 15.000 euro. Clubs houden been stijf ïpd - FC Utrecht zal de "n van aanvaller Igor en doelman Harald niet verlengen. De ripilaren van het eer lijn de eerste slachtof- Ker|b verregaande bezuini- i de noodlijdende voet en d eks ilde reservespelers Arno het6 Jochemsen, Robert /anV Marinus Dijkhuizen aan TOP Óss) valt deze zomer aflo- rvan&tracten worden even- :rslokerlengd. 2-0inuner dat ik,niet op zij ^criteria in aanmerking ckerf een nieuw contract", olf tyenaar. „Ik zal nog een stinkende best chraf FC Utrecht." Wape- is - met een onderbre- p: ï.ieen jaar Udinese - be- an Nfc vijfde seizoen in sta- isvelnnwaard- Deze winter isonVapenaar naar het bui- Kdiaar die overgang ging laatste moment niet ïscorer Gluscevic (28) lio 2000 overgenomen ïaanse FC Sevüla. arnhem - Erik Dekker is in gepeins verzonken bij de presentatie van de Rabobank-ploeg. Een op het eerste gezicht onschuldige botsing baart hem al twee weken zorgen. De wielrenner stootte begin dit jaar in het Spaanse Javea met zijn rechterknie tegen een deur. De zeurende pijn houdt hem ook deze week van de fiets. Had hij vorig jaar een perfecte voorbereiding waarna de tegenslag (een heupfractuur) zich voltrok in Milaan-San Remo, dit jaar sukkelt Dekker al in de voorbereiding. Oorzaak: een deur. „Gewoon stom", gaf hij gisteren tijdens de ploegpresentatie op Papendal toe. „Maar op het moment dat het gebeurde dacht ik niet dat het me zo veel tijd zou kosten." Foto: ANP/Juan Vrijdag hilversum/anp - Canal+ wil de eredivisieclubs minder betalen voor de uitzendrechten van live voetbalwedstrijden. De betaal zender wil daarvoor het lopende contract van 20 miljoen euro per jaar openbreken. De prijs verlaging geldt wat Canal+ be treft vooralsnog alleen voor de laatste twee kwartalen van dit voetbalseizoen. Hoeveel de prijs precies omlaag moet, wil woordvoerder M. Plusquin van Canal+ niet zeg gen. Het zou gaan om een sub stantieel bedrag: „Het contract is destijds afgesloten in de hoog tijdagen van het voetbal. De be dragen die we toen afspraken, zijn niet meer van deze tijd, waarin het economisch minder voorspoedig gaat. We willen daarom een nieuwe marktcon forme prijsafspraak." Plusquin spreekt tegen dat Ca- nal+ in financiële nood verkeert. „Vijf jaar geleden hebben we met de overname van Filmnet enorm verlies geleden. Daarna is er flink gereorganiseerd en dat heeft ook veel geld gekost. Juist dit jaar hebben we de boel weer redelijk op orde en is het verlies teruggedraaid." De betaalzender vindt het heel reëel om met de Eredivsie NV (ENV), die namens de clubs het contract heeft afgesloten, te pra ten over een aanpassing van de bestaande afspraken. „Canal+ en de ENV hadden een bepaald bereik voor ogen en dat hebben we niet gehaald. Het abonnee bestand schommelt rond de 300.000, terwijl we mikten op minstens 400.000. In deze tijd van economische neergang kunnen we een groter bereik al leen halen als de prijs omlaag gaat." De clubs worden daar uiteinde lijk ook beter van, meent Plus quin: „Betaaltelevisie is een on misbare schakel in het voetbal, maar ook een hachelijke onder neming. Kijk maar naar Enge land en Duitsland, waar het door de veel te hoge prijzen vol ledig is misgegaan. Dat willen wij voorkomen. Door nu een la gere prijs te accepteren blijven de Nederlandse clubs in de toe komst verzekerd van inkomsten uit uitzendrechten. Dat moeten zij zich wel realiseren." De Eredivisie NV is niet van zins het lopende contract zomaar op te breken. „Wij kennen de fi nanciële pijn die blijkbaar bij Canal+ zit, maar houden wel vast aan dit contract", reageert directeur H. Herremans. „Clubs hebben hun begroting gemaakt op basis van de bestaande prijs afspraak; zij nemen nu ineens geen genoegen met minder." door Edward Swier arnhem - Onlangs, tijdens het trainingskamp in Spanje, had Maarten den Bakker zijn nieuwe tenue van de Rabobank-ploeg aangetrokken en zich aange naam verwonderd over de frisse kleuren en geuren. Opeens was er weer het besef. „Dit heb ik wel heel erg gemist." Het kletsen met de mecaniciens, de stoere verhalen aan tafel, tal van andere schijnbaar onbe langrijke zaken; Maarten den Bakker had het acht maanden lang niet meegemaakt. Omdat hij in de put zat, diep in de put. Gisteren, na ruim driekwart jaar geestelijke malheur, was de Ra- bo-coureur weer van de partij. Op de ploegvoorstelling op Pa pendal. Daar waar zijn nieuwe en oude collega's spraken over hun ambities, over de koersen waar ze willen vlammen en de mooie plannen die ze dit jaar willen verwezenlijken, was Den Bakker vooral blij weer van de partij te zijn. Even nog geen gezwets over ver snellingen, piekmomenten en strijdplannen, Den Bakker - wiens rentree in het peloton voorzien is voor de Ronde van Qatar (van 31 januari tot 4 fe bruari) - is vooral blij dat hij zichzelf 'weer een beetje kan uitstaan'. Privé-problemen vraten aan het gemoed van Den Bakker. Negen jaar geleden verongelukte zijn zus, de familie raakte er van ont wricht, er kwam meer ellende overheen. .Alles hoopte zich bij me op, tot ik blokkeerde." In april, toen hij afstapte tijdens de Driedaagse van de Panne, dacht de 33-jarige binnenvetter dat het gedaan was. „Gedaan met mijn wielercarrière, met al les." De jongen die dacht dat hij veel tegenslagen aankon, zat niet meer lekker in zijn vel. De zin verdween, in alles. Ook in fietsen. „Maar toen het weer wat beter met me ging, was het fiet sen wel één van de dingen die ik als eerste miste." Erover praten deed en doet hij niet graag. Ploeggenoten die hem belden, stond hij mondjes maat te woord. „Ik miste ze on gelooflijk, maar vond het moei lijk een gesprek te beginnen. Omdat je er niet over praat. Als je een been breekt, baal je ook. Maar daar kun je je over uiten, dit soort kwesties zitten in het verdomhoekje." Met zijn vriendin en enkele goe de vrienden lukte het wel, een therapeut helpt hem ook op weg. „Maar zet geen tien psy chiaters tegenover me, want hoeveel ze ook praten, dat slaat bij mij niet aan." Sinds oktober is er weer een op gaande lijn, maar nog altijd is hij geestelijk en lichamelijk niet he lemaal de oude. „Koershardheid mis ik. En na een training berg op was ik vorige week nog, heel even, chagrijnig dat ik niet met de besten meekon." Hij maakt zich persoonlijk echter niet al te veel illusies. „Ik zal al blij zijn als ik straks in de klassiekers een kopman uit de wind mag hou den." londen/rtr/dpa - De Interna tionale Automobiel Federatie FIA en de renstallen in de For mule 1 hebben radicale maatre gelen genomen om de kosten te reduceren en de spanning terug te brengen. De federatie hield de renstallen gisteren tijdens een bijeenkomst in Londen voor dat het vooral over moet zijn met de verdere technische ontwikkeling op elektronisch gebied. De FIA zette druk op de besluitvorming omdat de teams zelf niet met voorstellen zijn gekomen. In het komende seizoen, dat in maart van start gaat, is radio contact tussen coureur en team baas tijdens de race verboden. Ook het bijstellen van de elek tronica vanuit de pits is niet lan ger toegestaan. Verder mogen teams tussen het einde van de kwalificatiereeks en de start van de race slechts aan wagens sleu telen onder supervisie van de FIA. Ook kunnen teams in het raceweekeinde slechts twee wa gens inzetten. Er komt een ver bod op technische snufjes, zoals automatische transmissie, trac- tiecontrol (trekkracht van de motor) en automatische start. In de jaren tot 2006 volgen nog meer maatregelen, aldus de FIA. Doordat slechts topteams als Ferrari, Williams en McLaren de financiële middelen hebben om de nieuwste technieken toe te passen, is er de laatste jaren nauwelijks meer strijd in het we reldkampioenschap. De overige teams doen niet meer mee om de prijzen of haken noodge dwongen af door geldgebrek (vorig seizoen Prost en Arrows). melbourne/gpd - Veel dramati scher dan de marathonpartij op de Australian Open tussen Sjeng Schalken en Mario Ancic giste ren kan een tenniswedstrijd bij na niet zijn. Constant wisselen de kansen, krampaanvallen, overrules van de umpire, twee luidruchtige kampen op de tri bune, een bizarre tiebreak en het feit dat het treffen bij stra lend daglicht aanving en laat in de avond onder kunstlicht ein dige, maakten het een meer dan onderhoudend geheel. Om het drama in vijf bedrijven een pas send slot te geven herriep de man op de stoel de laatste be slissing van een lijnrechter in Schalkens nadeel: 6-3, 1-6, 6-7 (10), 6-4,6-4. Schalken smeet uit woede zijn racket over het hek, maakte een iets te obsceen gebaar richting de umpire, maar schudde hem wel netjes de hand. De Limbur ger verliest zijn goede manieren niet meer. De woeste reactie was te begrij pen. Dergelijke thrillers zijn al leen maar leuk als je wint. En hij verliest ze iets te vaak. Twee keer speelde hij een verliezende ma rathon op Wimbledon, tegen respectievelijk Jim Courier (1999, 13-11 vijfde set) en Mark Philippoussis (2000, 20-18). Van de twintig vijfsetters, die hij in zijn leven voor zijn kiezen kreeg, verloor hij er veertien. Gisteren dacht hij nog een kans te krijgen om de verhouding winst/verlies 7/13 te maken, maar ineens was het over. „De umpire legde uit dat hij het ze ker wist en daarom de beslissing wel moest herroepen. Niet dat ik de partij daardoor heb verloren, maar ik was er niet zeker van, de lijnrechter wel en Ancic liep al weg. Misschien, heel misschien, raakte die bal de buitenkant van de lijn. Maar dat kon hij nooit zeker hebben geweten", zei de stukgespeelde Schalken na af loop. De nederlaag na vier uur en ne gen minuten was des te zuur der, omdat de weg naar de vier de ronde op het eerste Grand Slam van het jaar open lag. In de derde ronde zou de Neder lander op de Australische wild cardhouder Peter Luczak zijn gestuit. Juan Carlos Feirero, de minste van de getipte vier halve finalisten, zou hem in de vierde ronde opwachten. door Henk van den Boom Barcelona - 'Maar' drie miljoen euro is het verschil dat voetbal club Barcelona en Chelsea moe ten overbruggen om de overstap van Jimmy Floyd Hasselbaink naar de ploeg van Louis van Gaal door te laten gaan. Niet veel in voetbaltermen, maar ge zien de labiele financiële situatie van de Catalaanse club kan dat toch nog roet in het eten gooien. Voor de rest zitten alle partijen op één lijn. Het Bar^a-bestuur heeft Van Gaal beloofd alles te doen om de 30-jarige Neder landse spits naar Barcelona te halen. Hasselbaink zelf wil graag terug naar Spanje en Chelsea wil hem laten gaan als er wordt betaald. De Engelse club zou 12 miljoen euro willen beuren, terwijl Bar celona bereid is er 9 te betalen. De onderhandelingen zijn dins dag gestart en beide clubs heb ben er belang bij om tot een ak koord te komen. Chelsea kan nu nog een aardige grijpstuiver ver dienen aan de Nederlander. Volgend jaar loopt zijn contract af in Engeland en kan hij trans fervrij vertrekken. Voordat de spits in 2000 naar Chelsea kwam speelde hij een jaar bij Atletico de Madrid, waar hij 24 doelpunten maakte in 34 wedstrijden. Zowel bij de Portu gese club Boavista als later bij Leeds United werd hij topsco rer, waaraan hij de bijnaam 'de killer' verdiende. En dat is pre cies wat Barcelona op dit mo ment nodig heeft. De ploeg van Van Gaal scoort moeilijk en ver keert op de negende plaats in de Primera Division. Van Gaal heeft lang en indringend moeten in praten op Barga-voorzitter Gas part om hem ervan te overtui gen dat er versterking nodig is. Het contract met Hasselbaink gaat in eerste instantie om an derhalf seizoen met de moge lijkheid om een jaar bij te teke nen. De spits gaat 2 miljoen eu ro per jaar verdienen. Een na deel voor Barcelona is dat de nieuwe spits dit seizoen niet voor de Catalaanse club mag meespelen in de Champions League omdat hij al voor Chel sea is uitgekomen. Maar in de Champions League doet Barce lona het juist prima; veel beter dan in de competitie. De in Paramaribo geboren Has selbaink heeft vanaf 1996 altijd in het buitenland gespeeld. Daarvoor zat hij bij Telstar, AZ en de amateurclub Neerlandia. SPORTUITSLAGEN AUTOSPORT Dakar-Rally Dertiende etappe, Siwa - Dakhla (Egypte) over 569 km. Auto's: 1. Vatanen (Fin) Nissan 4.42.29, 2. Alphand (Fra) BMW 1.18, 3 De Villiers (ZAf) Nissan 8.22, 4. Sousa (Spa) Mitsubishi 15.07, 5. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 16.11, 34. Ten Harkei 1.47.58. 41. Vaanholt 2.11.30. Klassement: 1. Peterhansel 35.37.10, 2. Masuoka (Jap) Mitsubishi 25.50, 3. Fontenay (Fra) Mitsubishi 2.29.33, 26. Ten Harkei 16.27.38. 49. Vaanholt 30.38.24. Motoren: 1. Meoni (Fra) KTM 4 57.18, 2. Sainct (Fra) KMT 13.16. 3. Oespres (Fra) 13.30. 4. Brucy (Fra) 15.59, 5 Flick (Fra) 16 59. 22. Verhoef 6.07 49. 23. Vercoelen 6.10.32. Klassement: 1 Sainct 40.20.21. 2. Oespres 11.02, 3. Meoni 16.44, 19. Verhoef 5.34.17,27. Vercoelen 9 55 06. Vrachtwagens: 1. Kabirov (Rus) 6.12.36, 2 Jan de Rooy (Ned) 2.29, 3. Tjsagoeine 7.15, 4. De Azevedo (Bra) 9.16. 5. Sugawara (Jap) 1.12.48, 14. Bekx 2.17.32 Klassement: 1. Tjsagoeine 45.54.11, 2. De Azevedo 1.08.53, 3. Jan de Rooy 2.26.50,12. Bekx 23.00.37. Vreugt, Rogers 2.5, 7. Karjakin 2, 8. Van der Wiel, Koneru, Acs, Hector 1,5, 12. Jonkman, Kostenjoek 114. Cmylite 0,5. SKI Kreischberg. WK snowboard. Vrouwen, parallelslalom, finale: 1. Blanc (Fra), 2. Ruby (Fra), 3. Fischer (Zwe), 4. Fletcher (VSt), 5. Heiramo (Fin), 14. Nicolien Sauer- breij. Kwalificaties: 1. Ruby 22,87, 2. Flet cher 23,08, 3 Krings (Oos) 23,36, 13. Nico lien Sauerbreij 23,75, 28. Marieke Sauerbreij 25,03. Eerste zestien naar finale. Cortina d'Ampezzo (Ita). Vrouwen, wereldbe ker, Super-G: 1. Montillet (Fra) 1.12,91, 2. Götschl (Oos) 1.13,37, 3. Gerg(Dui) 1.13,44, 4. Müller (Zwi) 1.13,51. 5. Meissnitzer (Oos) 1 13.62, 6. Turgeon (Can) 1.13,68. Stand wb Super-G: 1. Montillet 278 punten, 2. Putzer (Ita) 202, 3 Kostelic (Kro) 170, 4 Dorfmeis- ter (Oos) 163, 5. Gerg (Dui) 160, 6. Clark (VSt) 158. Stand wb algemeen: 1. Kostelic 1091, 2. Put zer 595, 3. Dorfmeister 542, 4. Montillet 519, 5. Ertl (Dui) 492, 6. Nef (Zwi) 470. TENNIS BASKETBAL Melbourne. Australian Open, 10,6 miljoen eu- New York. NBA. Indiana Pacers - Miami Heat 104-81, Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 87-99. Boston Celtics - Atlanta Hawks 86-66, Philadelphia 76'ers - New Jersey Nets 108- 107, New Orleans Hornets - LA Lakers 82-90, Houston Rockets - Phoenix Suns 102-96, Den ver Nuggets - Utah Jazz 81-92, Portland Trail- blazers - Memphis Grizzlies 100-92, Sacra mento Kings - Dallas Mavericks 123-94, Gol den State Warriors - Cleveland Cavaliers 108- 80, LA Clippers - Minnesota Timberwolves 64- 95. PRIJSVRAGEN Lucky Day 2997, 15 januari 3.5 7 10.11.14.24.25.26.28.41.44.49.51 54.55.56.72.74.75 Onder voorbehoud van typefouten SCHAATSEN Assen. KNSB/Essent-marathon. Mannen: 1 Baars (Nieuw Vennep), 2 Lankhaar (Babylo- nienbroek), 3. Zwitser (Katwijk), 4. Schmitz (Alkmaar), 5. Van Meggelen (Amsterdam), 6 Kuipers (Hengelo), 7. Ruitenberg (Wezep), 8. Wubben (Pijnacker). 9. Hoogenboom (Roelof- arendsveen), 10. De Vries (Sint Nicolaasga). Stand: 1. Michaud 293,4 punten, 2. Heide- man 291,3, 3. Van der Veen (Joure), 4. De Vries 213, 5. Lissenberg (Almere) 202. SCHAKEN Wijk aan Zee. Corns schaaktoernooi Grootmeestergroep A, vierde ronde: Timman (Ned) - Anand (Ina) 1/2-1/2. Van Wely (Ned) - Radjabov (Rus) 1/2-1/2 Barejev (Rus) - Topalov (Bul) 1/2-1/2 Karpov (Rus) - Polgar (Hon) 0-1. Ivantsjoek (Oek) - Grisjoek (Rus) 1/2-1/2, Ponomariov (Oek) - Sjirov (Spa) 0-1, Kramnik (Rus) - Krasenkov (Pol) 1-0. Stand: 1. Polgar 3. 2 Anand. Sjirov. Kramnik. Barejev 2.5, 6. Van Wely. Topalov. Grisjoek. Ivantsjoek, Karpov 2. 11 Timman. Ponomari ov 1.5,13. Krasenkov. Radjabov 1. Grootmeestergroep B. vierde ronde: Nijboer (Ned) - Cmylite (Lit) 1-0, De Vreugt (Ned) - Ro gers (Aus) 1/2-1/2, Jonkman (Ned) - Stellwa- gen (Ned) 0-1, Acs (Hon) - Van der Wiel (Ned) 1-0, Hector (Zwe) - Zhang (Chn) Q-l. Koneru (Ina) - Kostenjoek (Rus) 1/2-1/2 Naiditsch (Dui) - Karjakin (Oek) 1-0. Stand: 1. Zhang 3.5. 2. Nijboer, Stellwagen, Naiditsch 3. 5. De Mannen enkelspel, tweede ronde: Ancic (Kro) - Schalken (Ned/16) 6-3 1-6 6-7 6-4 6-4, Fish (VSt) - Moya (Spa/5) 3-6 7-6 6-4 4-6 6-2, Luc zak (Aus) - Furlan (Ita) 7-6 4-6 6-0 6-2, Coria (Arg) - Canas (Arg/14) 6-2 4-6 6-4 6-4, Rod dick (VSt/9) - Voinea (Roe) 6-2 6-2 6-2, Vicen te (Spa) - Chela (Arg/19) 6-3 6-3 2-6 6-3, Mar tin (Spa) - Gonzalez (Chl/13) 6-7 6-3 6-1 7-6, Federer (Zwi/6) - Burgsmuller (Dui) 6-3 6-0 6- 3, Mannen enkelspel, eerste ronde: Safin (Rus/3) - Montanes (Spa) 6-3 4-6 6-4 6-1, Martin (Spa) - Fernandez (Chl) 6-7 6-3 6-1 7- 6, El Aynaoui (Mar/18) - Koetsenko (Rus) 6-2 6-1 6-4, Malisse (Bel/20) - Dupuis (Fra) 6-3 5- 7 7-6 7-5,Stepanek (Tsj) - Kuerten (Bra/30) 7- 5 6-3 7-5 4-6 6-3, Vinciguerra (Zwe) - Knowle (Oos) 6-2 0-1 opgave Knowle, Schüttler (Dui/31) - Krajicek (Ned) 6-3 7-5 6-4, Blake (VSt/23) - Acasuso (Arg) 6-1 6-4 6-4, Lopez (Spa) - Ginepri (VSt) 6-2 6-4 6-2, Nalbandian (Arg/10) - Crabb (Aus) 6-1 7-6 6-3. Mannen dubbelspel, eerste ronde: Schal ken- /Van Lottum (Ned) - Arnold/Naibandian (Arg) 3-6 6-4 6-2. Vrouwen, enkelspel, tweede ronde: Maleeva (Bul/11) - Yoon Jeong Cho (ZKo) 2-6 6-4 6-1, Daniilidou (Gri) - Frazier (VSt) 6-1 6-2, Coetzer (ZAf/19) - Jankovic (Joe) 6-2 4-6 6-4. Clijsters (Bel/4) - MandutÉ(Hon) 6-0 6-0, Rubin (VSt/10) - Pierce TFra) 0-6 6-4 6-2, Pistolesi (Isr) - Matevzic (Slv) 5-1 opgave Matevzic, Tanasugarn (Tha/26) - Jidkova (Rus) 6-2 3-6 6-3, Schwartz (Oos) - Serra Zanetti (Ita) 6-1 6- 2, Poetsjek (WRu) - Torrens Valero (Spa) 2-6 6-4 6-4, Serena William (VSt/1) - Callens (Bel) 6-4 6-0, Dechy (Fra/16) - Bedanova (Tsj) 6-3 6-3, Bovina (Rus/20) - Grande (Ita) 6-2 6-1, Shaughnessy (VSt/25) - Cervanova (Slw) 6-1 6- 1. Fernandez (Arg/28) - Sema (Spa) 6-3 6-4. VOETBAL Italië, kwartfinales beker, eerste wedstrijd. Lazio Roma - Bari 2-1, Juventus- Perugia 1-2 VOLLEYBAL Top Teams Cup, mannen. Groep 1. VC Omni- world (Ned) - Kommoenalnik Grodno (WRu) 3- 1 (25-20 25-23 20-25 25-20). Top Teams Cup vrouwen. Groep 2: Slavia Bra tislava (Slw)- Arke/Pollux (Ned) 3-0 (25-14 25-21 25-16). Skopje. Top Teams Cup. mannen. Rabotmcki Fersped (Mac) - Piet Zoomers/Dynamo 3-2 (25-18 23-25 22-25 26-24 15-10).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21