Verkerk hoopt dat verlies waarde heeft SPORT Toch hoop voor topvolleybal na echec van TVN 'Rijnsburgse Boys is een club die altijd bovenin mee moet doen' Knokkende Sluiter onderuit tegen Safin Serena ontsnapt Honderden fans verwelkomen Van Barneveld Geen keuring bij Team Coast voor Ullrich Sportploeg van het jaar d Sibon naar inveen !N - Gerald Sibon ver- comende jaren zijn te b ®er in Nederland. De e Bo opscorer van de En- idda tedivisieclub Sheffield brel »y (ne8en treffers) unej steren in het Abe Len- t Lei n bekend dat hij voor dt j f jaar bij SC Heeren- ove t getekend. Sibon Ie ïim drie jaar in Enge- s urvoor kwam hij uit en Vvente, VW, Roda JC iopt söjosvelt loopt blijl r op essure op !^n. uit - Paul Bosvelt is jdens de training op aria geblesseerd ge- het rechterkuitbeen. erder van Feyenoord jotsing met assistent ie n Metgod. Onderzoek ij enhuis wees uit dat en niet is gebroken, IP gekneusd. De mid- V keert in de hoop op bpoedig herstel niet naar huis terug. rnaar bester City moet hij nog onder- ba met zijn nieuwe ent maar Leeds United dajester City zijn het gis- ïurdgeworden over de staivan Robbie Fowler, in diler, groot geworden iktei doI, zou Leeds ruim lijve i euro opleveren, g jacet de komende da- be et bestuur van de uai^ib van Manchester ony n akkoord komen, toet >eyer wil niet em >n verhuurd (2lp - Michael Reiziger andaar Manchester City gasfn als de overgang een it karakter krijgt.Als rklaftet niet eens kunnen er e^er een volledige h, ïjan blijf ik hier en •n ter ik me voor hon- vinl ant op Barcelona", zei sch andse international, rs. 'ikiie duel neI Lit I t g«r publiek plan r beroepscommissie 'Hiropese voetbalbond Kifeft bepaald dat het Bteam van Slowakije de lgende thuiswedstrijd ken bliek moet spelen. De 'dep deelt de straf uit we- ha rangedrag van Slo- uwtfis rondom een wed- it hijn Engeland. DINSDAG 14 januari 2oo3 ion mag met en meedoen Squasher Vanessa ma#nag dit seizoen offici- elen in de mannen- tije. Eerder dit seizoen ba tstuur van de squash- looi verboden om zich in bierhand met mannen rek In hoger beroep b [isteren alsnog een tot stand tussen Atk- nanhet bestuur. De huidi- Dejer vijf op de wereld- nni cht deelname in de impetitie noodzake aar ontwikkeling. jjn nieuwe tr w Leiden Sjardijn wordt ;n trainer van iging Leiden. Dat ituur van de zater- iser gisteravond \t. Leiderdorper momenteel coach ia. Sacha Tuyt heeft bijgetekend bij irASC, met een op- een seizoen. Tuyt en afgelopen zomer van 1 naar de club uit M» verlaat ;eJti Atletiek Ronald Gram keert r Leiden Atletiek al- ig toe. De kogelslin- kast naar AV Sprint, hij eerder ook al uit- Nederlandse record- I Chaam, die zijn t opgezegd ten gunste letiekcarrière, kan bij veren*ging op meer steun rekenen. Gram S :r we^ a's gastlid van ^sportvereniging van en bij Manfred Sah- en blijft 'phense Boys de n den rijn - Peter r Dis ook volgend seizoen ler van Alphense bestuur van de Al- m reedeklasser en de sloten het contract n. bar te verlengen. Het v in Lugdunum heeft meact met trainer Ronald kinmet een jaar verlengd, s sinds dit seizoen h bij de Leidse club. Zaterdaghoofdklasser trekt Ted Verdonkschot (EDO) aan als nieuwe trainer Ted Verdonkschot: „Ik heb het elftal nog niet zien voetballen, maar ik heb begrepen dat het een goede selectie is. Alleen staan de neuzen niet allemaal dezelfde kant op." Archieffoto: United Photos de Boer door Janet van Dijk rijnsburg - Ted Verdonkschot wordt de nieuwe trainer van Rijnsburgse Boys. De 39-jarige Haarlemmer volgt Wim Schaap op, die deze zomer na twee seizoenen vertrekt bij de Rijns burgse hoofdklasser. Verdonkschot is bezig aan zijn tweede seizoen bij de Haarlemse eersteklasser EDO, de club waarvoor hij 220 wed strijden in het eerste uitkwam. Daar naast speelde de vrije verdediger twee jaar bij Aalsmeer, en een jaar bij Noordwijk. Hij ging er weg omdat het in een gesprek niet klikte met de nieu we trainer Ruud Bröring. Als trainer was Ted Verdonkschot ook werkzaam bij eerstedivisionist HFC Haarlem, twee jaar was hij daar trainer bij de amateurs, en drie jaar als assis tant-trainer van eerst Karei Bonsink en toen Heini Otto. Hij werkt vier ochten den in de week bij een assurantiekan toor. Discipline staat hoog in het vaandel bij Ted Verdonkschot. „Je maakt afspraken met de spelers, en regels zijn er om nageleefd te worden. Amateurvoetballers zijn geen profs, dat realiseer ik me, dat heb ik zelf ook erva ren toen ik in de top van het amateur voetbal speelde, en als trainer bij EDO. Maar ik vind niet dat spelers te pas en te onpas mogen afbellen voor een trai ning." De trainer eist van zijn spelers dat ze weten waarvoor ze voetballen: eerst voor de club, dan voor het team, en dan pas voor zichzelf - en altijd om te winnen. ,,Als trainer speel ik ook om te winnen. Mijn uitgangspunt is: de ploeg die de bal heeft, bepaalt wat er gebeurt. Dus moet je proberen de bal zo snel mogelijk te veroveren en het spel te be palen." De Haarlemmer wil niet alleen het maximale uit zijn spelers halen - 'ik vind dat Rijnsburgse Boys een club is die altijd bovenin mee moet doen' - maar ook uit zichzelf. Hij solliciteerde bij Rijnsburgse Boys omdat hij graag de opleiding Coach Be taald Voetbal wil volgen en om daar voor toegelaten te worden is het be langrijk om ervaring te hebben bij een top-amateurclub. Rijnsburgse Boys kwam in de gesprekken goed op Ver donkschot over. „Ik heb het elftal nog niet zien voetballen, maar ik heb begre pen dat het een goede selectie is. Alleen staan de neuzen niet allemaal dezelfde kant op. Ze hebben aangegeven dat het een eerste vereiste is dat dat wel zo is. En ik heb ook begrepen dat ze van de afgelopen paar jaar meer hadden ver wacht." De nieuwe trainer is niet van plan een rits spelers van zijn oude club mee te brengen. De komende maanden gaat hij met de spelers van Rijnsburgse Boys praten, en met assistant-trainer Dick Heemskerk. „Ik ken hem een beetje en ik hoop dat hij blijft. Het is een Rijns burgse jongen, die weet hoe de club reilt en zeilt en ik heb alleen maar goe de berichten over hem gehoord." Op een nieuwe ontmoeting met Bröring, de trainer van FC Lisse, ver heugt Ted Verdonkschot zich: „We zijn volwassen genoeg om het verleden te vergeten. Het is jammer dat het toen zo is gelopen, maar nu vind ik het alleen maar leuk om hem weer tegen te ko men." door Gertjan van Geen Melbourne - Ook in zijn tweede Grand Slam-toernooi kreeg Mar tin Verkerk de eer om in het grootste stadion te spelen. Net als op de US Open stond een pu bliekslieveling tegenover hem. Wederom weerde hij zich kranig, maar het resultaat bleef hetzelf de. Mark Philippoussis stuurde hem in vier sets naar huis: 6-4, 6- 4, 6-7 (5), 6-3. „Ik kan wel zeggen: Het is mooi dat ik hier mag staan, maar het draait maar om één ding. En dat is winnen", stel de de Alphenaar nuchter. Rae- mon Sluiter bokste met overtui ging tegen de nummer drie van de wereld, Marat Safin. Maar de Rus liet zich in de eerste ronde van de Australian Open niet knock-out slaan door de Rotter dammer, die er zelfs kramp in zijn handen van kreeg: 6-4,4-6, 6-3, 6-4. De entourage was voor Martin Verkerk hetzelfde als in New York tegen Andy Roddick. De vierde Nederlander in het sche ma kreeg een late avondpartij voor een luidruchtig thuispu bliek. Philippoussis bekende vooraf nog nooit van "Vurkurk' gehoord te hebben. De in Mel bourne geboren zoon van Griekse immigranten weet het nu wel. Philippoussis had het zwaar en haalde opgelucht adem toen hij in de vierde set op 4-3 een lucky servicebreak pakte. Zijn verwoestende service deed de rest De 24-jarige Verkerk was voor het eerst rechtstreeks toegelaten tot het hoofdschema, nadat hij in 2002 84 plaatsen was geste gen op de wereldranglijst. Vorig jaar sneuvelde hij in Melbourne in het kwalificatietoernooi. Hij kende een behoorlijke seizoens opening met een tweede ronde in het toernooi van Adelaide en nipt verlies in Auckland tegen de latere winnaar en voormalige nummer één van de wereld Gustavo Kuerten. Het zelfver trouwen van de protégé van Nieuw-Zeelander Nick Carr was groot Tot hij de loting zag. Verkerk: „Het is allemaal wel leuk om in een groot stadion te spelen - groter dan dit kan niet - maar van mij mag het in de Grand Slams een keer ophouden. Met het niveau dat ik vandaag bracht, kan ik van heel veel jon gens winnen. Dan zit een derde ronde er gewoon in. Maar tegen Roddick spelen in New York is wat anders dan tegen Roddick hier. En Philippoussis in Rotter dam is anders dan tegen hem spelen in zijn geboortestad. Hij is hier wel extra gemotiveerd. Ik moet positief zijn, want er is geen man overboord. Maar ik ga toch met een rotgevoel weg, omdat ik in de eerste ronde ver loren heb." Waar hij Roddick in drie sets voor moest laten gaan, snoepte Verkerk van Philippoussis toch maar mooi een setje af. Het was de beloning voor zijn getoonde lef door in de derde set meer het net op te zoeken. Eens een ba- seliner met een voorkeur voor gravel heeft coach Nick Carr hem ervan overtuigd, dat hij met zijn lengte gevaarlijker is als hij het net opzoekt. „Ik weet weer wat ik beter moet gaan doen. Dat is de winst van van daag. Ik bleef er ook voor gaan, want ik weet dat hij zwakke knieën heeft" Qua servicegeweld ontliepen de twee elkaar niet veel. Beiden sloegen 23 aces. Maar waar Phi lippoussis 92 procent van zijn eerste opslagen tot punt promo veerde, bleef Verkerk steken op 76. „Ik denk dat ik een beetje kan serveren, maar hij gaat er nog eens vol overheen", aldus Verkerk. Daarbij liet zijn back hand hem te vaak in de steek. „Normaal zit die passing langs de lijn en cross er goed op, nu niet." Het nog eens ruiken aan het grote werk en de constatering dat hij met de grote jongens mee kan, is een bevestiging dat hij op de goede weg is. De druk van het spelen in een groot sta dion is alleen maar extra baga ge, die hem later van pas kan komen. Verkerk: „Ik heb er op dit moment niets aan, maar ik sta daar toch maar weer. Er zijn genoeg spelers die aan het eind van hun carrière nooit in een groot stadion hebben gespeeld." Sluiter, 24 jaar en de mondiale nummer 72, wil zo graag. Hij trainde zich in december op zijn Rotterdams gezegd 'helemaal de pleuris'. „Ik heb niet voor niets eerste en tweede kerstdag op de aüetiekbaan gestaan." Hij voelt dat dit zijn jaar moet worden. „Daarmee leg ik mezelf mis schien wel veel druk op, maar daar kan ik wel tegen." Mede daarom was het ook zo frustre rend om in de eerste ronde Saf in te loten. „Ik vind het mooi om naar hem te kijken. Maar aan de andere kant van het net staan is niet zo leuk. Ik moet in mijn hoogste versnelling spelen om hem bij te houden. Hij kan nog doorschakelen naar de zes de versnelling." De ambiance in het Vodafone- stadion, het tweede stadion van Melbourne Park, stond hem wel aan. Een vak vol in oranje ge hulde supporters hield de sfeer er goed in. Sluiter, die onder dergelijke omstandigheden nog wel eens boven zichzelf kan uit stijgen, voelde echter vier sets de druk van Safin. In de eerste set verspeelde hij een break door op 4-3 twee beroerde pun ten te spelen. „Dat kan ik me te gen hem niet veroorloven. Ik kon de rust niet opbrengen om de punten goed te blijven spe len. Zelfs al stond ik een break voor." Op weg naar wat misschien wel een mooie score kon worden, werd hij onaangenaam verrast door een krampaanval in zijn rechterhand. Niet dat het hem verder had gestoord, na vier pil letjes vol zout en mineralen. Het was hem eerder overkomen te gen Andy Roddick op de US Open. „Nadien had ik er geen last meer van, dus ik dacht dat het weg was. Ik ga het laten on derzoeken als ik weer in Neder land ben." Op het gebied van winners (Saf in 31, Sluiter 30) en onnodige fouten (35/38) hielden de twee elkaar in evenwicht Het verschil zat hem in het aantal winnende punten op de tweede service. Melbourne - Met de allergrootste moeite is favoriete Serena Williams ontsnapt aan een nederlaag in de eerste ronde van de Australian Open. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld werd in de Rod Laver Arena op de korrel genomen door de 23-jarige Francaise Emilie Loit, 58e op de wereldranglijst. Williams verloor de eerste set met 3-6. In de tweede set balanceerde zij op de rand van de nederlaag, maar maakte zij nog juist gelijk via de tiebreak. In de derde set kwam Williams weer op achterstand maar wist zij toch nog te win nen: 7-5. Foto: AFP/Jimin Lai schiphol - Honderden fans heb ben de Haagse darter Raymond van Bameveld gistermiddag ver welkomd op Schiphol. De win naar van de officieuze wereldti tel darts moest zich door een haag van mensen wringen. Zon dag won hij zijn derde Embassy- tfteL Zijn eerste Embassy-titel zette zijn leven op zijn kop. Maar de derde is net zo mooi, zei hij tij dens een persbijeenkomst. Door de wedstrijd te winnen heeft hij de balans in zijn leven terugge vonden. „Ik veranderde van postbode tot een grootheid in Nederland. Ik kan nu weer ge nieten van het spelletje." Volgens Van Bameveld was zon dag 'het laatste pijltje zo ver schrikkelijk bevrijdend'. De fina le was hij nerveus begonnen. „Het leek alsof ik de trein moest halen." Morgenmiddag wordt Bamey gehuldigd op het stadhuis van zijn woonplaats. berlijn/dpa - Jan Ullrich hoeft geen medisch onderzoek te on dergaan alvorens hij een drieja rig contract ondertekent bij Team Coast. Dat heeft zijn ma nager Wolfgang Strohband gis teren verklaard. Aangenomen wordt dat de Duit se wielerploeg de oud-Tourwin naar morgen als nieuwe aan winst presenteert. Strohband meldde dat zijn pupil onlangs nog uitvoerig is onderzocht aan de gekwetste rechterknie. Van die blessure ondervond hij bijna een jaar last. Ullrich zou morgen een contract tekenen dat hem vijf miljoen euro oplevert in drie jaar. Vorig jaar werd hij bij een out-of-competition controle be trapt op het gebruik van verbo den middelen waarna hij ge schorst werd tot 23 maart 2003. Later in het jaar besloten Ullrich en Team Telekom uit elkaar te gaan. Lance Armstrong sprak zich in een interview met de Franse krant Le Figaro negatief uit over de vermoedelijke keuze van Ullrich voor Team Coast „Hij had naar CSC moeten gaan", zei de viervoudig Tour winnaar. „Bjame Riis (manager CSC) zou de garantie zijn voor een geslaagde terugkeer." door Vincent Ron nes nieuwegein - Een klein groepje mensen en bedrijven zal er zo'n twee miljoen euro bij inschie ten, maar het moet gek gaan als niet binnen afzienbare tijd het Nederlands topvolleybal een bij zondere herstart maakt. Dezelfde spelers en trainers die tot vorige week nog klaagden over geld dat ze te goed hadden van de stichting Top Volleybal Nederland (TVN), hebben aan technisch coördinator Toon van der Burgt beloofd dat ze bij een dergelijke herstart voorlopig niet meer om geld zullen komen zeuren. Na alle commotie van de laatste weken had TVN-voorzitter An- dré Hengeveld er gisteren be hoefte aan zijn kant van het ver haal te vertellen. Met de volley- balbond (NeVoBo) is het kwaad kersen eten, zo luidde zijn boodschap. Die is niet te ver trouwen en heeft nooit een hand uitgestoken tfoor het top volleybal. Als iedereen, inclusief de door hem verfoeide volley- balbond, er nou eens de schou ders onder zou zetten, zou het toch nog goed kunnen komen met TVN. André Hengeveld was nauwe lijks klaar met zijn verhaal of Toon van der Burgt stond achter in het zaaltje van het hotel in Nieuwegein zijn plannen te ont vouwen. Er is de laatste tijd veel overleg geweest met NOC*NSF. En wel in het bijzonder met de topman op nationaal sportcen trum Papendal die een heel bij zondere binding heeft met het volleybal, Joop Alberda. Lang is Alberda tegenstander geweest van een faillissement van TVN, omdat dat veel schade zou toe brengen aan het volleybal. Maar ook Joop Alberda is tot het in zicht gekomen dat het niet an ders meer kan. In het reddingsplan dat de tech nische staf heeft opgesteld speelt NOC*NSF een grote rol. Er moet een nieuwe stichting komen onder de vlag van de sportkoepel, Alberda moet een nieuw team samenstellen en het geld van NeVoBo (370.000 euro jaarlijks), NOC*NSF (540.000) en het ministerie (390.000) moet naar deze stichting worden overgemaakt. Als TVN volgende week failliet is, kan bovendien contact wor den opgenomen met de reeks subsponsors met de vraag of ze mee willen doen. Iedereen be gint op nul, aldus Van der Burgt. „Dat betekent dat de sporters geen enkele garantie krijgen voor een inkomen." SPORTUITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Detroit Pistons - Orlando Ma gic 101-86, Minnesota Timberwolves - Oenver Nuggets 89-75. Houston Rockets - Boston Cel tics 101-92. Chicago Bulls - New York Knicks 101-94. Portland Trailblazers- Cleveland Ca valiers 118-94, Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 110-108 PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day. 2 7 8 16 20 21 22 30 32 33 45 51 52 57 60 6164 68 69 79. TENNIS Melbourne. Australian Open. 10,6 miljoen eu ro. Mannen, eerste ronde: El Aynaoui (Mar/18) - Gimelstob (VSO 2-6 4-6 6-4 1-0 (opgave Gi- melstob), Acasuso (Arg) - Carraz (Fra) 7-5 3-4 (opgave Carraz), Vinciguerra (Zwe) - Koubek (Oos/32) 6-4 6-4 6-1, Nalbandian (Arg/10) - Golmard (Fra) 3-6 6-3 6-1 (opgave Golmard), Schüttler (Dui/31) - Portas (Spa) 6-3 6-2 6-0, Montanes (Spa) - Puerta (Arg) 6-2 6-4 6-4, Joezjni (Rus) - Gasquet (Fra) 3-6 6-0 6-1 6-4, Malisse (Bel) - Hrbaty (Slw) 6-2 6-3 6-2, Vi cente (Spa) - Horna (Per) 3-6 4-6 6-3 7-6 6-1, Novak (Tsj/7) - Spadea (VSt) 6-2 2-6 6-2 7-6, Safin (Rus/3) - Sluiter (Ned) 6-4 4-6 6-3 6-4. CfHa (Arg/19) - Beek (Slw) 6-4 3-6 6-1 6-0, Kuerten (Bra) - Arazi (Mar) 6-4 7-6 6-3, Know- le (Oos) - Henry (Aus) 5-7 6-4 6-2 7-5, Voinea (Roe) - Sa (Bra) 6-2 7-6 6-4, Carraz (Fra) - Acasuso (Arg) 7-5 3-4 opgave Acasuso, Burg- smOller (Dui) - Balcells (Spa) 6-4 7-5 7-5. Koetsenko (Rus) - Ljubicic (Kro) 6-3 6-4 1-6 4-6 6-3, Olivier Rochus (Bel) - Oi Pasquale (Fra) 4-6 4-6 6-3 6-3 6-4, Sirianni (Aus) - Mir- nyi (WRu) 6-3 6-3 6-4, Federer (Zwi/6) - Saret- ta (Bra) 7-6 7-5 6-3, Gonzalez (Chl/13) - Variet (Fra) 6-2 3-6 4-6 6-3 6-4, Gimelstob (VSt) - El Aynaoui (Mar/18) 6-2 6-4 4-6 0-1 opgave El Aynaoui, Crabb (Aus) - Mie (Aus) 6-3 3-6 7-6 6-4, Stepanek (Tsj) - Carlsen (Den) 6-0 7-5 6- 1, Martin (Spa) - Bogomolov (Rus) 6-2 6-4 6-7 4-6 6-1, Larkham (Aus) - Mamut (VSt) 6-7 6-3 7-6 6-4, Schalken (Ned/16) - Brasington (VSt) 6-4 6-2 7-6, Philippoussis (Aus) - Verkerk (Ned) 6-4 6-4 6-7 6-3, Ancic (Kro) - Waske (Dui) 6-3 6-4 7-6, Gaudio (Arg/17) - Enqvist (Zwe) 7-5 7-5 6-2, Lapentt. (Ecu/24) - Benne- teau (Fra) 6-0 6-4 6-0, Ferreira (ZAf) - Robre- do (Spa/26) 5-7 6-0 6-3 6-4, Kucera (Slw) - Vacek (Tsj) 6-2 6-1 6-4, Draper (Aus) - Kim (VSt) 7-5 6-3 3-6 6-3, Costa (Spa/8) - Prinosil (Dui) 6-4 6-1 3-6 7-6, Srichaphan (Tha/11) - Melzer (Oos) 7-5 6-4 1-6 6-0, Grosjean (Fra/12) - Meligeni (Bra) 6-4 6-2 6-3, Sanchez (Spa) - Pless (Den) 5-7 6-3 1-6 6-4 10-8, Christophe Rochus (Bel) - Labadze (Geo) 6-2 6-3 6-4, Sargsian (Arm) - Calleri (Arg) 6-4 3-6 7-6 6-0, Kratochvil (Zwi) - Sanguinetti (Ita) 6- 3 6-0 6-3, Moya (Spa/5) - Norman (Bel) 7-5 6- 3 6-4, Furlan (Ita) - Pavel (Roe/21) 4-1 opgave Pavel. Santoro (Fra) - Phau (Dui) 6-4 6-3 6-4, Escudé (Fra/29) - Motomura (Jap) 6-1 2-6 6-3 6-2, Luczak (Aus) - Savolt (Hon) 7-5 6-2 6-4, Agassi (VSt/2) - Vahaly (VSt) 7-5 6-3 6-3, Lis- nard (Fra) - Gaudenzi (Ita) 6-4 2-6 6-1 4-6 6- 1. Canas (Arg/14) - Voltsjkov (WRu) 6-3 7-5 6- 3. Lee Hyung-taik (ZKo) - Ferrer (Spa) 5-7 6-2 6-2 6-3, Fish (VSt) - Johansson (Zwe) 6-3 7-5 6-2, Gambill (VSt) - Llodra (Fra) 6-2 7-5 6-7 4-6 6-2, Kafelnikov (Rus/22) - Morrison (VSt) 7-6 6-3 4-6 6-3, Mantilla (Spa) - Zabaleta (Arg) 4-6 7-5 6-3 4-6 6-4, Ferrero (Spa/4) - Squillari (Arg) 7-6 3-6 6-2 6-3, Coria (Arg) - Clavet (Spa) 6-4 7-5 6-1, Nieminen (Fin) - Da- videnko (Rus) 6-3 3-6 3-6 6-2 7-5, Arthurs (Aus) - Daniel (Bra) 6-7 3-6 7-6 6-4 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Cho (ZKo) - Dyrberg (Oen) 6-3 6-3, Fernandez (Arg/28) - Szili (Aus) 6-1 7-5, Miskina (Rus/8) - Fislova (Slw) 7-5 6- 3, Mandula (Hon) - Talaja (Kro) 7-5 6-1, Gran de (Ita) - Kapros (Hon) 6-0 6-1, Maleeva (Bul/11) - Bartoli (Fra) 6-4 6-1, Matevzic (Slv) - Dellacqua (Aus) 6-7 6-2 6-2, Bedanova (Tsj) - 8enesova (Tsj) 6-3 5-7 6-4, Torrens Valero (Spa) - Majoli (Kro/29) 6-3 4-6 6-4, Callens (Bel) - Sucha (Slw) 6-0 6-2, Frazier (VSt) - Martinez Granados (Spa) 6-0 6-1, Gagliardi (Zwi) - Mikaelian (Zwi) 6-1 2-0 (opgave Mikae- lian), Serra Zanetti (Ita) - Muller (Dui) 7-6 6-0, Serena Williams (VSt/1) - Loit (Fra) 3-6 7-6 7- 5, Pistolesi (lsr/14) -Tu (VSt) 6-4 4-6 6-2, De- chy (Fra/16) - Taylor (VSt) 6-3 6-2, Bovina (Rus/20) - Zvonareva (Rus) 6-2 6-1. Jiskova (Rus) - Granville (VSt) 2-6 6-4 6-0. Clijsters (Bel/4) - Reeves (VSt) 6-2 6-1, Rubin (VSt/10) - Czink (Hon) 6-4 7-5, Dannlidou (Gri/18) - Ir- vin (VSt) 7-6 6-3, Pierce (Fra) - Wartusch (Oos) 6-1 6-4, Matevzic (Slv) - Dellacqua (Aus) 6-7 6-2 6-2, Jankovic (Joe) - Neffa De Los Rios (Par) 6-3 6-3, Poetsjek (WRu) - Pisnik (Slv) 6- 3 6-1, Tanasugarn (Tha) - Drake (Can) 6-0 6- 2 Henin (Bel/5) - Casanova (Zwi) 6-3 6-4, Sugiyama (Jap) - Widjaja (Indo) 6-3 4-6 6-2, Petrova (Rus) - Arn 6-2 6-1, Garbin (Ita) - Mc Quillan (Aus) 6-4 7-6, Suarez (Arg/23) - Ran- diantefy (Mad) 6-4 6-3, Koermkova (Rus) - Na- gyova (Slw) 6-1 6-2, Morigami (Jap) - Hrozens- ka (Slw) 6-2 6-1, Venus Williams (VSt/2) - Koetsnetsova (Rus) 6-4 6-2, Hantuchova (Slw/7) - Zuluaga (Col) 7-5 6-7 6-4, Stevenson (VSt/15) - Baltacha (GBr) 6-1 6-4, Panova (Rus/24) - Roesch (Dui) 7-6 3-6 6-2, Srebot- nik (Slv) - Safina (Rus) 3-6 6-3 6-3, Serra Za-, netti (Ita) - Likovtseva (Rus) 7-6 6-4, Morigami (Jap) - Hrozenska (Slv/) 6-2 6-1, Dominikovic (Aus) - Rittner (Oui) 7-5 4-6 6-4, Razzano (Fra) - Craybas (VSt) 7-6 4-6 6-1, Webb (Can) - Sanchez Lorenzo (Spa) 2-6 7-5 6-3, Chladko- va (Tsj) - Black (Zim) 6-3 6-0, Husarova (Slw/30) - Salerni (Arg) 6-3 6-0, Davenport (VSt/9) - Pin (Fra) 6-2 6-1, Cargill (VSt) - Garri- gues (Spa) 6-1 6-2, Raymond (VSt/27) - Lee- Waters (VSt) 7-6 6-3, Schnyder (Zwi/12) - Pra- kusjja (Ino) 6-3 6-1, Pratt (Aus) - Washington (VSt) 6-1 7-6, Stosur (Aus) - Martinez (Spa/31) 6-7 6-3 6-4, Foretz (Fra) - Koe- likovskaja (Rus) 4-6 6-1 6-0, Farina Elia (Ita) - Pennetta (Ita) 6-4 6-2, Kremer (Lux/22) - Prusova (Tsj) 6-2 6-2, Barna (Dui) - Schiavone (Ita) 5-7 6-1 6-3, Marrero (Spa) - Kostanic (Kro) 7-6 6-1, Weingartner (Dui) - Capriati (VSt/3) 2-6 7-6 6-4, Toeliaganova (Oez) - Mo- lik (Aus) 3-6 6-4 opgave, Pacual (Spa) - Asa- goe(Jap) 6-2 6-1 SKIËN Kreischberg. WK snowboard. Vrouwen, paral lelreuzenslalom: 1. Bruhin (Zwi), 2. Pomag- alski (Fra), 3. Renoth (Dui), 4. Trettel (Ita), 5 Ruby (Fra), 6. Pichler (Oos). 7. Heiramo (Fin), 8. Hookom (VSt). Uitgeschakeld in kwalifica ties. 17. Nicolien Sauerbreij 52,94, 30. Ma rieke Sauerbreij 55.45. VOETBAL Portugal. Belenenses - Setubal 0-0. Vriend- schappelijk. Antalya. EFES Pilsen Cup. Werder Bremen (Dui) - PSV 2-2 (1-0). Werder wint na strafschoppen (4-2) 31 Klasnic 1-0, 56. Ail- ton 2-0 (strafschop), 58. Robben 2-1, 75. Bruggink 2-2 Bijzonderheid: Bij PSV debute ren Zuid-Koreanen Young-Pyo Lee en Ji-Sung Park. Geldrop. Helmond Sport - Roda JC 0-2 (0-0). Doelpunten: Berglund, Jongen. vrijdag heb ben we weer een 'sportploeg van het jaar' in Leiden. De keu ze van de jury is gevallen op Leiden Atletiek, u begrijpt het al, de lokale atletiekvereniging. (Wonderlijk dat een 'vereni ging een prijs voor een 'ploeg kan krijgen.) De club had de juryleden een uitgebreid lijstje van 'prestaties' overlegd. Noem een incourant atletieknummer en Leiden At letiek blonk erin uit. Neem bij voorbeeld het 'Ekiden', daarin werden de vrouwen van Leiden Atletiek vorig jaar wel mooi Nederlands kampioen. Je zou haast tegen de atletiekclub zeg gen: kom op, ga eens hardlo pen. Verder haalde de Leidse vereni ging nationale titels op de on derdelen vier keer 400 meter kogelschieten, de vier keer 800 meter speerslingeren en de vier keer 1500 meter achteruit snel wandelen. Bovendien bleken op de ledenlijst van Leiden At letiek nog een paar Brabanders en Limburgers te staan, die in Nederland tot de top van het dwergwerpen blijken te beho ren. Hulde voor al deze presta ties, jammer dat de jury ze ook meende te moeten belonen met de onderscheiding 'sportploeg van Leiden'. Was er dan geen betere kandi daat? Die was er wis en waar achtig. LSG, het Leids Schaak genootschap, eindigde vorig jaar als derde in de hoogste klasse van de nationale compe titie, een prachtige prestatie achter tiuee zwaar gesponsorde ploegen die een contingent bui tenlanders naar Nederland haalden. Bovendien won de Leidse schaakclub de beker. Prestaties die werden gehaald met spelers uit Leiden of uit de regio. Maar het zijn ook de enige prestaties die een 'normale' sportploeg kmn overleggen. Je doet mee aan de competitie en aan de beker. Meer onderdelen zijn er niet. Maar als LSG zou kunnen meedoen aan de vier keer vijf minuten onderwater schaken, het NK rocheren, of het WK herdersmat dan zou de Leidse ploeg vast en zeker in de prijzen zijn gevallen. Daarom is 'Leidsch Dagblad sportploeg van het jaar2002: LSG. Willem Spierdijk P.S. Als prijs mag een van de spelers van LSG 1 binnenkort een simultaan geven op de re dactie van het Leidsch Dag blad. Van harte gelukgewenst

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19