ïgenent wint
I natuurijs
SPORT
MSV verliest in de zoemer van koploper
Rijnstreek kan niet stunten tegen Hercules
54
HDC 984
maandag 13 januari 2oo3
p - Henk Angenent
rdag in de Drentse
ten een marathon op
De winnaar van de
5cht hield in een wed-
een uur en tien ron-
i van der Veen en de
KC Boutiette achter
vrouwen zegevierde
Jekkering. De DSB-
Den Ham versloeg in
int haar medevlucht-
ferdouw.
en de marathonrij-
vinter al op natuurijs
9 december zwier-
vaaiden ze over een
oten skeelerbaan in
Ruim vijf weken la
de mannen van de
n onverwachts weer
het natuurijs,
imersveld liet in Gie-
isen over. Onder de
schaatsers bevonden
ts twintig A-rijders,
de wedstrijd er niet
1 De ene demarrage
ndere op.
gingen René Ruiten-
er Veen en Angenent
ir. De samenwerking
lrie koplopers verliep
litenberg deed niets,
wilde ik niet om de
jrinten", zei Ange-
net zijn onwillige li
eerde in het peloton,
der ronden voor de
e Angenent opnieuw
rage uit zijn lijf. De
chtwinnaar van 1997
le Van der Veen en
ens de eenzame rij-
ter zich.
;ende een zwaar pro
gramma. Zaterdagavond ging hij
in Haarlem voor een KNSB/Es-
sent-marathon van start en gis
teren reed hij voor dezelfde
competitie in Heerenveen. Op
het ijs van Thialf gingen elf rij
ders op avontuur, onder wie An
genent. Voor de achterblijvers
was het pleit beslecht, want de
koplopers controleerden de
koers vervolgens voorbeeldig.
In de finale sloegen Lankhaar en
Schmitz een behoorlijk gat. Het
tweetal sprintte heel slim met
het peloton mee en had in de
vijf extra ronden de troef voor
de overwinning in handen. De
twee rebellen werden op de val
reep door Angenent en zijn ach
tervolgers achterhaald, zodat de
eindsprint uitkomst moest
brengen wie de overwinning
zou pakken. Lissenberg nestelde
zich met nog een ronde te gaan
op kop en gaf zijn voorsprong
niet meer uit handen. Angenent
werd zevende. In Haarlem ging
de zege naar Jan-Maarten Hei-
deman, en werd de Woubrugge-
naar zesde.
Peter Paauw uit Rijnsburg
maakte in Heerenveen deel uit
van een kopgroep die het B-pe
loton op een ronde achterstand
reed. Hij gleed als negende over
de eindstreep. Esther van der
Salm heeft in de elfde wedstrijd
om de Essent Cup voor vrou
wen een toptienklassering ge
boekt. De marathonschaatsster
uit Hoogmade finishte zaterdag
in Haarlem als zesde.
Meivin van Zanten heeft tijdens
het Open Westlands Marathon
Kampioenschap de derde plaats
veroverd. De schaatser uit Oude
door Menno Schraven
basketbal - Een enerverende wedstrijd tus
sen MSV en de koploper in de promotiedi
visie Eiffel Towers 2 eindigde op de valreep
in het nadeel van de Noordwijkse ploeg 79-
81. Het duel leek af te stevenen op een ver
lenging, maar kreeg in de buzzer een on
verwachtse wending. Een lichte persoonlij
ke fout van een speler van MSV werd be
straft met twee vrije worpen, waardoor de
Nijmeegse tegenstander de winst direct
voor het grijpen kreeg. „Onterecht", vond
coach Burhan Alibegovic. „Zo'n cruciale
beslissing op een dergelijk moment ne
men, terwijl een zelfde soort fout van Eiffel
even daarvoor niet werd bestraft, vind ik
echt niet kunnen."
MSV begon sterk en leidde na het eerste
kwart met 22-16. De ploeg ondervond wel
de nodige problemen bij het opbrengen
van de bal, omdat de guards gehinderd
werden door blessures. Dat vertaalde zich
in een 34-42 achterstand bij de rust. In een
spannend derde en vierde kwart bracht
MSV de achterstand nog terug tot 79-79,
maar verloor alsnog.
Scores: Van Leeuwen 17, Engelhart 15, Derks 12,
Moesker 10.
Voor de vierde achtereenvolgende keer
leed BS Leiden in eigen huis een neder
laag. Het duel in de middenmoot tegen het
Groningse Donar 2 eindigde in 68-73. Lei
den begon gemakzuchtig en moest al vroeg
in de wedstrijd een behoorlijke achterstand
toestaan: 13-26. Met nog altijd een flinke
waslijst aan blessures miste de ploeg bo
vendien de benodigde lengte om onder de
borden dominant te kunnen zijn. Alleen
Bram Moinat was in vorm. Hij was goed
voor 25 punten. In het derde kwart bracht
Leiden meer vuur in de wedstrijd en nam
een 47-45 voorsprong. De fast-break werd
sinds lange tijd weer met succes gelopen,
maar van afstand viel de bal te weinig dooi
de ring. Een Groningse driepunter die
slecht werd verdedigd, betekende vlak voor
tijd 57-63, waarna de wedstrijd in feite ge
speeld was.
Scores: Moinat 25 (9 rebounds). Schelvis 13, Bakker
10, Verwoerd 7(11 rebounds).
Grasshoppers leverde een goede wedstrijd
af tegen Binnenland, maar kon de koploper
in de dameseredivisie uiteindelijk niet in
verlegenheid brengen. In sporthal Cleijn
Duin werd het 68-75, na een 30-39 achter
stand bij rust. Opvallend genoeg kwam de
Katwijkse ploeg via Petra de Zwart en ook
de jonge Brenda Guyt (nog kadet) veelvul
dig tot scoren. De tegenstander uit Baren-
drecht schoot daarentegen van buitenaf
met scherp, ook vanachter de driepunts-
lijn, waarmee het in de derde periode zelfs
een maximale voorsprong van 21 punten
pakte. Grasshoppers benutte in de fase
daarop ook enkele driepunters en sloot het
kwart af met 45-56. In de laatste minuten
kreeg de thuisploeg nog even hoop op een
goede afloop, maar ondanks een driepun
ter op 63-73 kon de wedstrijd niet meer ge
keerd worden.
Scores: De Zwart 15, Tanya Bröring 11, Guyt 10.
Henk Angenent reageert uitgelaten op zijn zege in Gieten.
Foto: ANP/Ed Oudenaarden
Wetering slaagde er vrijdag
avond met zijn collega-licentie
houders niet in een leidend duo
te achterhalen. De Zeeuw Pa
trick Goverse versloeg mede
vluchter Bart van der Valk (Pijn-
acker) in het slotakkoord. Van
Zanten won op het kunstijs van
De Uithof de sprint van het pe
loton. Bij de vrouwen greep Sa
bine van der Wiel het zilver. De
Leidse moest het hoofd buigen
voor Jorine Koopman, maar ver
wees een andere inwoonster
van Delft, Chantal Boer, naar de
derde stek. Bij de jeugd vanaf 16
jaar finishte Jordi Snelders uit
Noordwijkerhout als derde.
handbal - Koploper Hercules
heeft reuzendoder Rijnstreek
geen kans gegeven op een stunt.
De Rijswijkers wonnen gisteren
in de Rijnstreekhal verdiend met
25-20 van de handballers uit Al
phen aan den Rijn en gaan on
bedreigd op kop in de regioklas
se C. Rijnstreek, dat eerder wel
stuntte tegen runner-up EMM,
is met 10 punten uit 10 wedstrij
den een degelijke middenmoter.
Rijnstreek-trainer Adrie de Jong
vermoedt dat zijn ploeg gisteren
van de aanstaande kampioen
verloor. Hercules speelde gretig
en nam algauw afstand (12-16
rust). Mede door de inbreng van
de Alphense topscorer Remco
Pabst (10 treffers) en Comé van
Jaarsveld (5 doelpunten) kwam
de thuisclub nog één keer in de
buurt van de koploper (16-18),
maar daama was de koek op. De
Jong richt zich nu op de tweede
plaats, die recht geeft op pro
motiewedstrijden. Het gat met
nummer twee is een stuk kleiner
dan de kloof van 7 punten met
Hercules.
De vrouwen van Stompwijk '92
beleven moeilijke tijden. De
hekkensluiter van de regioklasse
C verloor zaterdag met 28-16
van Westlandia. In de eerste
helft leek de ploeg van trainer
Jos Stigter de evenknie van de
thuisclub. Vooral doelvrouw Jo-
landa van der Meij blonk uit
door drie strafworpen te stop
pen. Vijf minuten voor rust ver
loren de jonge Stompwijkers
hun hoofd. Zij betwistten een
doelpunt van Westlandia, waar
bij de bal slechts de staander
van het doel zou hebben ge
raakt. In plaats van voor stond
Stompwijk bij rust een 12-9 ach
ter. In de tweede helft kwamen
de gasten er na een goed begin
niet meer aan te pas.
De handbalsters van Foreholte
hadden een vrije zondagmid
dag. ESC '90 uit Stein meldde
pas drie uur voor het begin van
de competitiewedstrijd in de
hoofdklasse B dat het geen team
naar Voorhout kon afvaardigen.
Door de afgelasting raakte de
ploeg uit Voorhout de kopposi
tie kwijt aan Quintus 2, dat won
van Ventura.
Assistent-trainer Nicole Don-
ners van Foreholte heeft geen
idee wat de gevolgen zijn van de
afmelding van ESC. „Wij heb
ben zo iets nog nooit meege
maakt. Misschien krijgt ESC een
boete of trekt het team zich te
rug uit de competitie. In de uit
wedstrijd, waarin wij een kost
baar punt lieten liggen, zat ESC
al zonder trainer. Maar alles
hangt natuurlijk af van de argu
menten die zij aandragen. Die
ken ik niet. Het kan wel zijn dat
de ploeg last heeft van een
griepgolf."
Bij ESC was niemand bereikbaar
voor commentaar.
SCOREBORD
-SLM 11-1(4-1). Doelpunten
iko 3, Mbamba 3. Rojer, Mar-
ikovic, Dingsdag. Bijzonderhe-
Halst en rentree Martel.
OW-Di Graatschap 2-4(1-2)
Graafschap: Huntelaar. Van
ntolini. Bijzonderheid: debuut
Ned) - Charleroi (Bel) 1-2 (1-
C:0ost.
Zwolle 0-10 (0-4). Doelpun-
ing 3, Schol, Lim-Duan, Pro-
Je Ridder, Richard Roelofsen
unt.
jndel 7-0 (5-0). Doelpunten:
;r Gun, Sektioui, Ceesay, Van
Haag (Ned) - Arminia Biele-
i-1). Doelpunt ADO Den Haag:
IC Roosendaal - AA Gent 0-2
- FC Groningen 0-7 (0-4)
Groningen: Drent 2, Tuhuteru
ion, Curovic
te - Veendam 5-0 (3-0).
Houwing, Cziommer, Cai-
ionaal toernooi.
Mönchengladbach (Dui) -
)-0). 76. Kozynietz 1-0.
LANDS VOETBAL
Recreativo Huelva - Sevilla 0-0.
Atletico Madrid - Deportivo la Coruna 3-1 (1-1)
2. Mari 1-0, 6. Makaay 1-1, 78 Torres 2-1, 80.
Correa 3-1.
Malaga - Barcelona 0-0
Mannen
Promotiedivisie: Gr Uilen- Astron. 2 96-79,
Early Bird- Rowic 91-87, PSV-Challengers 81-
73, MSV- E. Towers 2 79-81, ASVU- BCA 91
72, WGW- Aris 91-71Red Giants- Akrides 72-
88, Utrecht- Zwolle 2 95-102.
GOLF
Sociedad
17-37
Villareal
17-21
R. Madrid
17-36
Valladolid
17-21
Valencia
17-29
Bilbao
17-21
Deportivo
17-29
Malaga
17-20
Betis
17-27
Santander
17-20
Celta
17-27
Alaves
17-20
Mallorca
17-26
Osasuna
17-19
AI. Madrid
17-24
Vallecano
17-18
Barcelona
17-23
Espanyol
17-16
Sevilla
17-21
Recreativo
17-10
E Towers 2
15-28
Aris
15-16
Early Bird
15-24
Astron. 2
15-16
Gr. Uilen
14-20
WGW
15-14
ASVU
15-18
Red Giants
15-10
PSV
15-18
Akrides
15-10
MSV
14-16
Rowic
14- 4
Zwolle 2
14-16
BCA
12- 2
Challengers
14-16
Utrecht
13- 2
Somerset West. Zuid-Afrikaans Open, Europe
se Tour.
Eindstand na vierde ronde: 1. Immelman (ZAf)
274, wint na playoff, 2. Clark (ZAf) 274, 3.
Vaughan (ZAf). Van der Walt (ZAf), Hugo (ZAf),
Lincoln (ZAf), Schwartzel (ZAf) 277, 8. Muntz
(Ned) 278.
Kapalua. Mercedes Championship, na drie
ronden:
1. Els (ZAf) 194 (64 65 65), 2. K.J. Choi
(ZKo) 196, 3. Goosen (ZAf) 201, 4. Kelly (VSt)
Riley (VSt), Estes (VSt) 202, 7, Furyk (VSt)
203,
ZAALVOETBAL
Mannen
Eerste divisie A: Bax- Inter Oako 2-2, ZVU'95-
Jong Eagles 8-1, Estudiantes- ZSW 4-2, Kronen
burg- Arnhem 8-3, Urk- HZV Aqua 10-6, Hee
renveen- Utrecht uitg.
Eerste divisie: Leiden- Donar 2 68-73, Punch-
Dunckers 88-65, Voorburg- Cady 71-83,
Eastw. Tigers- Arnh, Eagles 100-64, Jugglers-
Almere 2 82-90, US- St. Attacus 64-80, Be
verwijk- Quo Vadis 81-68, EB8C 2- Bouncers
86-56.
HANDBAL
Kronenburg
14-36
ZVU'95
14-19
Heerenveen
12-27
Utrecht
13-16
Urk
14-27
HZV Aqua
14-11
Jong Eagles
13-22
ZSW
13- 8
Estudiantes
14-21
WMC
13- 8
Inter Dako
13-20
Arnhem
13- 7
Bax
14-20
Punch
15-28 Leiden
15-14
St. Attacus
14-24 Voorburg
15-14
Almere 2
15-22 Beverwijk
14-12
EBBC2
15-22 US
15-12
Eastw. Tigers
15-20 Donar 2
14- 8
Dunckers
15-16 Cady
15- 8
Quo Vadis
14-14 Jugglers
14- 6
Arnh. Eagles
15-14 Bouncers
14- 0
Vrouwen
- Arsenal 0-4 (0-2). 6. Henry
•2, 67. Lauren 0-3, 70. Henry
ir - Everton 4-3 (1-1). 10.
Poyet 1-1, 50. Keane 2-1,
68. Keane 3-2, 74. Radzinski
«•3.
rs - Fulham 0-0.
Athletic 4-1 (3-1). 3. Has-
alschop), 11. Gallas 2-0, 34.
1, 42. Euell 3-1 (strafschop),
Villa 1-1 (1-0). 38. Owen 1-
1 (strafschop).
Leeds United 2-1 (1-0). 29.
Jensen 2-0, 90. Kewell2-1.
Southampton 2-2 (0-1). 40.
Seattle 0-2, 73. Whelan 1-2,
-2 (strafschop),
ackburn Rovers 0-0.
Albion - Manchester United 1-
1-0, 7. Van Nistelrooy 1-1,
55. Solskjaer 1-3.
ed - Newcastle United 2-2 (2-
1, 14. Cole 1-1.45. Defoe 2-
Eerste divisie B: Paal'29- Sparta'67 2-7,
Scagha'66- AORC 4-2, West St. 2- Koos Alb. 4-
2, Bax 2- Maasstad 4-5, Zandvoort- NBHW Boys
6-9, Lutjebroek- Hovocubo 3-2, ATC- Volend. 2
unb.
Maasstad
15-35
Lutjebroek
15-21
Scagha'66
15-34
AORC
15-19
Sparta'67
14-31
West St. 2
15-15
Volend. 2
14-30
Hovocubo
15-15
NBHW Boys
15-29
Paal'29
15-13
ATC
14-25
Bax 2
15- 0
Koos Alb.
15-22
Zandvoort
14- -2
Hoofdklasse: BVP- (Wet 11-6, Jai Swadesh-
Sprint 10-2, Westlandia- ZVOB 6-8, ZWL- Bak-
kenes 3-4, Groenoord- Simeko 4-10, Wippolder-
Noordzee 4-5.
R'darnse Studs
14-37
Westlandia
14-19
Jai Swadesh
14-33
BVP
14-18
Noordzee
14-27
Sprint
14-16
ZVOB
14-23
Wippolder
14-14
Semper Alt.
14-22
Rozet
13-11
Simeko
14-20
ZWL
14-10
Groenoord
14-20
Bakkenes
13- 9
ATLETIEK
Eredivisie: Noordkop- Lieshout 62-38, Grass
hoppers- Binnenland 68-75, Celeritudo- Lely
61-51, Utrecht- Landslake L 63-70, J.Jum-
pers- Shooters 80-66.
Binnenland 12-22 Lieshout 12-10
J.Jumpers 11-18 Landslake L. 12-10
Noordkop 12-16 Grasshoppers 11- 6
Lely 11-14 Utrecht 12- 6
Celeritudo 12-12 Shooters 11-2
Leiderdorp 10-10
Junioren: Bourgondië- Hoofddorp 68-90,
Twente- Onze Gez. 65-59, Utrecht- PSV 52-
59, Grasshoppers- Voorburg 71-51, Shooters-
Early Bird 94-60, Wildcats- Noordkop 51-71,
Sharklets- Celeritudo 34-84, J.Jumpers- DAS
61-76.
Noordkop 14-28 Celeritudo 12-12
Wildcats 14-26 J.Jumpers 12-12
PSV 14-22 Twente 13- 8
Grasshoppers 13-20 Bourgondië 14- 8
DAS 14-18 Onze Gez. 13- 6
Utrecht 14-18 Shooters 14- 6
Hoofddorp 14-16 Early Bird 13- 2
Voorburg 14-14 Sharklets 14- 0
Sarajevo. EK-kwalificatie, mannen.
Bosnië-Herzegovina - Nederland 25-19 (12-11).
Doelpuntenmakers: Van Olphen 8, Lochtenberg
3, Weevers 3, Boogaard 2, Klemann, Wesselink,
Van Dijk.
Vrouwen Hoofdklasse B: Volewijckers 2- Inter
nos 16-20, Quintus 2- Ventura 16-14, Leudal-
Hellas 2 21-22, Loreal- Wings 24-18, AAC 2-
B.C./Bevo 19-17, Foreholte- ESC'90afg.
Quintus 2 12-19 Loreal 12-13
Foreholte 11-18 B.C./Bevo 12- 9
Ventura 12-15 Volewijckers 2 12- 8
Internos 12-14 AAC 2 12-8
Hellas 2 12-14 Leudal 11- 6
Wings 12-13 ESC'90 10- 3
3-49
Middlesb.
23-30
3-44
Leeds
23-30
3-41
Charlton
22-29
2-39
Aston V
23-29
3-36
Birmingham
23-25
3-36
22-24
3-35
Bolton
22-20
3-35
Sunderland
23-19
3-34
West Ham
22-17
3-33
West Br
22-16
1-1 (0-0). 90. Cnban 0-1, 90.
oma 0-0.
lan 0-2 (0-0). 51. Sjevtsjenko
00-2.
1-1 (1-0). 45. Bjelanovic 1-0,
lode kaart: 84. Zauri (Atalanta).
5-0 (2-0). 22 Conté 1-0,
0,65. Cozza 3-0 (e d.), 72. Del
:hop). 84 Di Vaio 5-0
f 1-1 (0-1). 28. Mutu 0-1. 46.
io Verona 0-1 (0-0). 89. Cossato
a 0-0.
16-36
Empoli
16-22
6-36
Modena
16-19
6-33
Perugia
16-19
6-32
Brescia
16- 17
6-32
Piacenza
16-13
6-27
Atalanta
16-11
5-23
Reggina
16-10
6-23
Torino
16-9
6-23
Como
15-6
I Madrid 0-1 (0-1). 7. Ronal-
Sociedad 2-2 (1-0). 18. Aurelio
bal 2-0 (eigen doel), 69. Kova-
ihat Kahveci 2-2.
ing Santander 3-0 (1-0). 8. Sol-
Tamudo 2-0 (strafschop). 77.
Villareal 0-1 (0-1). 5. Farinos
80. Guayre (Villareal), 90. Ur-
11-1 (0-1). 40. Aganzo 0-1,
Real Mallorca 1-2 (0-0). 57.
andiani 1-1, 84, Carlos 1-2. Ro-
(Mallorca)
Egmond aan Zee. Halve marathon.
Mannen: 1 Krotwaar (Ned) 1.03.43, 2. Maase
(Ned) 1.04.36. 3. Kigen (Ken) 1.05.22, 4.
Kiprop (Ken) 1.05.40, 5 Koech (Ken) 1.05.44,
6. Chumba (Ken) 1.06.08, 7. Raaymaekers
(Ned) 1.06.19, 8. Hugo van de Broek 1.06.30
(Ned).
Vrouwen: 1 Kiplagat (Ken) 1.12.28. 2. Wijen-
berg (Ned) 1.16.42. 3. Heeren (Ned)1.16 47,
4 Drajzajtlova (Tsj) 1.18.05, 5. Rotich (Ken)
1.19.28. 6. Van der Sluijs (Ned) 1.19.37.
AUTO-/MOTORSPORT
Dakar Rally.
Elfde etappe. Sarir-Siwa (438 km).
Motoren: 1. Meoni (Ita) KTM 3.45.52, 2. Sainct
(Fra) KTM 9.33, 3. Despres (Fra) KTM 11.17,
4. Lundmark (Zwe) KTM 13.46, 5. Coma (Spa)
KTM 16.15. 6. 8rucy (Fra) KTM 17.46, 22. Ver
hoef (Ned) KTM 38.41, 31. Vercoelen (Ned)
KTM 52.04.
Stand: 1. Sainct 31.20.52, 2. Despres 12.47,
3. Meoni 28.01, 4. Brucy 55.54, 5. De Azevedo
(Bra) KTM 1 04.55. 6. De Gavado (Chl) KTM
1.20.11, 18. Verhoef 4.30.43. 28. Vercoelen
8.21.28.
Auto's: 1. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 3.32.53,
2. Alphand (Fra) BMW 1.30. 3. Masuoka (Jap)
Mitsubishi 2.26, 4. De Mevius (Bel) BMW 2.40,
5 Vatanen (Fin) Nissan 3.38, 6 Fontenay (Fra)
Mitsubishi 6.23. 32. Ten Harkei (Ned) Honda
1.15.37.
Stand: 1. Peterhansel 27.54.13, 2. Masuoka
16.32, 3. De Mevius 1.31.47, 4. Fontenay
2 09.00. 5 Biasion (Ita) Mitsubishi 2.19.28, 6.
Sousa (Por) Mitsubishi 2.28.58, 32. Ten Harkei
13.34.24.
Vrachtwagens: 1. Gerard de Rooy (Ned) OAF
4.17.46. 2. Tsjagoeine (Rus) Kamaz 3 00, 3.
Jan de Rooy (Ned) DAF 6.41, 4. De Azevedo
(Bra) Tatra 11.11, 5. Kabirov (Rus) Kamaz
27.37, 6. Bekx (Ned) Ginaf 1.01.33.
Stand: 1. Gerard de Rooy 35.27.11, 2. Tsja-
goeine 4.52, 3. De Azevedo 50.12, 4. Jan de
Rooy 2.26.09, 5. Kabirov 2.49.42. 8 Bekx
10.57.29.
BADMINTON
Derde divisie 3: BC Oosterhout- Refoba 4-4,
Flying Shuttle '57 2- BCR '91 5 5-3, Nieuwer-
kerk-IJ - Flair 2 3-5, Veglo- Boomgaardshoek
5-3
Derde divisie 4: Conservatrix/Velo 3- Van Zij-
derveld 5 7-1, De Ritte 3- Slotermeer 5 7-1,
BC Lisse- ZIGO 5-3, Huizen '96- Flair 5-3.
BILJARTEN
Barendrecht. Dutch Open driebanden.
Finale: Blomdahl (Zwe) - Raymond Ceulemans
(Bel) 3-2 (15-11 5-15 12-15 15-6 15-
12/1,512-1,475).
KNDB-com petitie
Ereklasse: Angarde-Meurs 10-10, Van Stigt
Witte van Moort 9-15, CEMA-Maas van 't Hoog
11-14, Apeldoorn-Vorden 14-11, W&D/ADG-
Hiltex 10-16, Heijting Huissen-Tomahaök-
/Westland 21-6.
Van Stigt
8-13
Apeldoorn
8-8
Meurs
8-12
WD/ADG
8-6
Witte v M.
8-11
Angarde
8-4
Maas v 't H.
8-11
Vorden
8-4
Hiltex
8-10
CEMA
8-4
Heijting
8- 9
T/Westland
8-4
Hoofdklasse A: Oost Arnhem-Blauw Wit 19-
24, De Lege Geaen-Fortuna 13-24, D0S/WK-
Meervogels 22-18.
Fortuna 8-14 Meervogels 8-7
DOS/WK 8-12 Oost Arnhem 8-5
BlauwWit 8-11 TOP 8-3
Die Haghe 8-10 DeLegeGeaen 8-'2
Hoofdklasse B: Dalto-Deetos 11-16, Nic.-
D0S'46 24-14, Groen Geel-Vada'25 17-17,
PKC-HKV/Ons Eibernest 19-9.
PKC 8-12 HKV/Ons Eibern. 8-8
Deetos 8-10 Dalto 8-7
Nic 8-10 Vada'25 8-4
D0S'46 8- 9 Groen Geel 8-4
Overgangsklasse C: Rohda-WION 17-17, Re-
fleks-SCO 19-16, LDODK-Sporting Trigon 20-
18, SKF-Stanfries 25-18.
Rohda 8-14 Refleks 8-6
SKF 8-12 SCO 8-6
Stanfries 8-10 LD0DK 8-4
WI0N 8-10 Sporting Trigon 8-2
Pernix 7-14 ZKC'31 8-7
Fiks 8-12 De Vinken 7-4
Merwede 7-10 DKV (IJ) 7-4
VZOD 7- 7 Atlantis 7-0
Tweede klasse F: Ados-Swift (A) 23-21, Roda-
Olympiek 21-13, De Danaïden-EKVA 12-13,
DKV/Victoria-OZC 13-16
OZC
EK VA
Roda
Ados
Hoofdklasse: De Oldehove-Het Noorden 17-8,
Beter/Dordrecht-Heijmans Excelsior 13-13,
Rinsumageest-Doetinchem 13-13, DES Lunte-
ren-RDG/DIO 21-6, Nijvrydal-Hijken DTC 8-
17, RDC Rijnsburg-PWG 's-Gravenpolder 12-
15.
8-15 DKV/Victoria
6-11 De Danaïden
8-11 Swift(A)
7-10 Olympiek
Hijken
8-15
DES
8-8
PWG
8-14
Rinsumag
8-8
Excelsior
8-10
Oldehove
8-5
B/Dordrecht
8-10
Nijverdal
8-4
Doetinchem
8- 9
Noorden
8-2
RDC
8- 9
RDG/DIO
8-2
Tweede klasse G: Voltreffers-ACKC 6-15
(28/12). ACKC-AD0 14-14. VEO-Voltreffers
11-11, Tempo-Sagitta 24-14, HKC (U)-Bolnes
19-16.
Tempo 8-15 VEO 8-7
HKC (U) 8-14 ADO 8-5
Bolnes 8- 9 Voltreffers 8-4
Sagitta 8- 7 ACKC 8-3
Derde klasse 8: Madjoe-DES 21-13, Weidevo-
gels-SEV 13-8, Velocitas-SDO (H) 15-11, Val-
to-Fluks 15-15.
Eerste Klasse B: VAD-Source+ NDG 15-9,
Constant/Charlois- IJmuiden 10-16, Con-
stant/Charlois 2-TDV 4-25. PSV-Hiltex 2 15-9,
Samen Sterk-SNA 7-16, CAB Holland-Van
Stigt 2 14-11.
VAD
8-13 Van Stigt II 8-7
CAB H.
8-13 SNA 8-6
Hiltex II
8-12 S+/NDG 8-5
TDV
8-11 PSV 8-5
IJmuiden
8-11 Samen St. 8-3
Const/Charl
8- 9 CVCharl II 8-1
Tweede Klasse C: Leids Damgenootschap-Den
Haag II 21-6, Amstelland-Zaandam 12-12,
Gandhi-Krommenie 8-17, Schagen-Heemste-
de 20-8, Kijk Uit-RDC II 19-7.
Schagen
8-15 Gandhi
8-7
LOG
8-13 Kijk Uit
8-5
Krommenie
8-12 Heemstede
8-5
Amstelland
8-11 ROC II
8-2
Zaandam
8- 8 Den Haag II
8-2
DARTS
Weidevogels 7-13 SEV 7-6
Velocitas 7-11 Fluks 7-5
Madioe 7- 9 SD0 (H) 7-2
Valto 6- 8 DES 8-2
Derde klasse D: Aurora-Dubbel Zes 25-6, Cres
cendo-Haarlem 14-12, KZ Leiden-Oosterkwar-
tier 24-15. GKV(H)-DKC 5-22.
Crescendo 8-15 Aurora 8-8
DKC 7-12 Oosterkwartier 7-4
KZ Leiden 8-10 GKV (H) 8-2
Haarlem 7- 9 Dubbel Zes 7-0
Reserve hoofdklasse B: Dalto 2-Deetos 2 15-
14, Nic. 2-D0S'46 2 18-17, De Meeuwen 2-
Sporting Trigon 2 23-10, PKC 2-BW Heeren
veen 2 30-12.
Dalto 2 8-13 Nic. 2 8-9
PKC 2 8-11 De Meeuwen 2 8-6
DOS'46 2 8-11 BW Heerenv. 2 7-2
Déetos2 7-10 Sp. Trigon 2 8-0
Frimley Green. Embassy.
D0S'46 3 11-11, Vriendenschaar)H) 2-KOAG
215-11.
Res. eerste klasse F: TOP 3-Bolnes 2 17-17,
Albatros 2-Fiducia 2 25-12, Tweemaal Zes 2-
DVO 4 12-13; G: TOP 4-Maassluis 2 16-18,
Kinderdijk 2-Swift(M) 2 9-9, Tjoba 2-Fortis 2
15-12, Fiducia 3-HKC(H) 2 5-16.
Res. tweede klasse A: KVS 4-KVS 4 17-15, De
Vinken 2-Fiks 2 11-12, ZKC'31 3-DKV0J) 2
16-16; B: Meervogels 3-De Vinken 3 9-15, Ve
locitas 2-KVS 5 15-15, Tempo 2-0D0(M) 2
13-12, ZKC'31 2-De Oijkvogels 2 13-9; C:
Groen Geel 5-Meervogels 4 14-12, BEP 4-Per-
nix 3 14-7, OKV 2-Sporting Trigon 3 19-12,
Sporting West 2-AW/DTV 2 9-14.
Jun. overgangsklasse C: Die Haghe-WION 11-
19, Excelsior-TOP 10-11, DVO 2-KCC 13-17,
Temjxi-Ready 9-14.
PRIJSVRAGEN
Lotto 662:13, 15, 18, 21, 22. 37 bonusgetal:
8, kleur: groen
Euroloterij 662:177996
Jackpot Lottotrekking: e. 13.300.000.
Lucky Day 2993:2.3.5.9.11.13.21.30.
31.42.43.44.53.57.58.61.62.63.68.78
Lucky Day 2994:
3.5.15.17.23.28.32.37.38.42.44.
50.52.53.67.71.77.78.79.80
SCHAATSEN
Haarlem. Essent Cup.
Mannen A, 13de wedstrijd (100 rnd): 1. Hei-
deman (Oldebroek), 2. R van Hest (Apeldoorn)
3. Michaud (Fra), 4. Van der Veen (Joure), 5
Boutiette (VS), 6. Angenent (Woubrugge), 7.
Lankhaar (Babyloniênbroek), 8. Alderts (St.
Nicolaasga), 9 Lissenberg (Almere), 10 J. de
Vries (St. Nicolaasga), 11. Juffermans (Stomp
wijk), 19. R. Zwitser (Katwijk), 25. Van Es
(Stompwijk), 26. Vergeer (Warmond), 42. Ku-
per (Koudekerk aan den Rijn), 52. J. Zv/itser
(Katwijk), 53. Van Niekerk (Koudekerk aan
den Rijn), 63. Hoogenboom (Roelofarends-
veen). Mannen B, 12de wedstrijd (100 rnd): 1.
Verheijen (Woudenberg), 2. Bakker (Hoog-
karspel), 3. Van Tol (Rijsenhout), 4 Hin
(Nieuw-Vennep), op 1 rnd 5. Stroetinga (Oos-
terwolde), 22. Vink (Noordwijkerhout), 32.
Rimmelzwaan (Voorhout), 50 G. Nijgh (Rijns
burg). Dames (60 rnd): 1. Huizebosch-Smit
(Loozen), 2. Smit (Rouveen), 3. Splinter (Haar
lem), 4. Coolen (Hengelo), 5. De Ronde (Am
sterdam), 6. Van der Salm (Hoogmade), 7
Kleibeuker (Heerenveen), 8. Van der Wal (Gro
ningen), 9. Grimbergen (Amsterdam), 10. Bek
kering (Den Ham), 16. Merbis (Benthuizen),
20. Elstgeest (Hoogmade), 31. Witteman
(Oegstgeest), 42. Vergeer (Warmond). Klasse
ment (na 11 wedstrijden): 1. Huizebosch-Smit
196 6 pnt, 2. Grimbergen 193.1, 3. Bekke
ring 191.1, 4. Verdouw (Oudewater) 140.1, 5.
Van der Wal 126, 22. Witteman 36. 23. Van
der Salm 35, 28. Merbis 24, 37. Elstgeest 4.
Sprintklassement: 1 Bekkering 33 pnt, 2
Huizebosch-Smit 21, 3. Splinter 14 Jonge-
renklassement: 1 Langeland (Bedum) 222.4
pnt. 2. Plat (Groningen) 165, 3. Sterk (Fer-
wert) 164.1, 8. Witteman 127, 14 Elstgeest
83.
Heerenveen. Essent Cup.
Mannen A (100 md): 1. Lissenberg (Almere),
2. P. de Vries (Oranjewoud), 3 J. de Vries (St.
Nicolaasga), 4. Kromkanp (Wolvega). 5. Lank
haar (Babyloniênbroek), 6. Van Oosterom
(Schalkhaar), 7. Angenent (Woubrugge), 8.
Schmitz (Alkmaar), 9. Stam (Sprang-Capelle),
10. Borst (St Nicolaasga), op 1 rnd 22 R.
Zwitser (Katwijk). 33. Corts (Koudekerk aan
den Rijn), 34. Van Es (Stompwijk), 43. Vergeer
(Warmond). 48. J. Zwitser (Katwijk), 61. Juf
fermans (Stompwijk). Klassement (na 14 wed
strijden): 1. Michaud 291 4 pnt, 2. Heideman
290.3, 3. Van der Veen (Joure) 232, 4 J. de
Vries 202, 5. R. van Hest (Apeldoorn) 192, 6.
Lissenberg 191.2,7. P. de Vries 177, 8 Ange
nent 150.1, 9. Lankhaar 137, 10 Rozendaal
(Warmenhuizen) 124, 15. R. Zwitser 95. 17.
Juffermans 84, 20. Hoogenboom (Roelof-
arendsveen) 73.1, 46. Van Es 7, 52. J. Zwitser
5. Sprintklassement: 1. Huizebosch (Loozen)
39 pnt, 2. Landman (Amsterdam) 33. 3.
Kromkamp 13, 8. Angenent 3. 11. Van Es 3,
12. R. Zwitser 2, 13. Juffermans 2. Jongeren-
klassement: 1 Van Hest 355 pnt. 2. R Zwit
ser 320.1, 3. Kromkamp 281.3, 5. J. Zwitser
171. Mannen B (100 rnd): 1. Spijkerman
(Nibbixwoud), op 1 rnd 2. Hijlkema (Zuidwol-
de). 3. Van den Brink (Apeldoorn), 4. Wenne-
mars (Dalfsen), 5 Sijm (Lutjebroek). 9. Paauw
(Rijnsburg), 14. Vink (Noordwijkerhout), 39.
Kortekaas (Voorhout), 45. G. Nijgh (Rijnsburg)
50. E. Nijgh (Rijnsburg). Klassement (na 13
wedstrijden): 1. Wennemars 204 pnt, 2. Van
Norel (Oldebroek) 190.3, 3 Stroetinga (Oos-
terwolde) 147.2, 4. Spijkerman 145.1, 5. De
Boer (Weidum) 144, 6. Vink 142, 21. E. Nijgh
50. 23. Paauw 46, 27. Dohle (Voorschoten)
41, 37. Rimmelzwaan (Voorhout) 26, 55. G.
Nijgh 5. Veteranen (60 md): 1. Draayer (Nije-
mirdum), 2. Bakker (Scharmer). 3. Slomp
(Ruinen). Klassement (na 6 wedstrijden): 1.
Post (Groningen) 120.2 pnt, 2. Bakker 110.1,
3 Slomp 103.1.
Gieten/Bonnen, natuurijsmarathon.
Mannen (1 uur en 10 rnd): 1. Angenent (Wou
brugge), 2. Van der Veen (Joure), 3. Boutiette
(VS), 4. Van Oosterom (Schalkhaar). 5. Aert£
(Riel), 6. Woltman (Assen), 7 Lankhaar (Baby
loniênbroek), 8. R. Ruitenberg (Wezep), 9
Stuut (Den Haag), 10. R. van Hest (Alphen),
16. Juffermans (Stompwijk). Vrouwen (30 min
en 5 rnd): 1 Bekkering (Den Ham), 2. Ver
douw (Oudewater), 3. Van Benthem (Gronin
gen), 4. Borst-Bok (St. Nicolaasga), 5. Top
(Hoogkerk), 6 Kamminga (Heerenveen), 7
Kramer (Stiens), 8. Coolen (Hengelo), 9. Hui-
tema (Wolvega), 10 Goesinnen (Opperdoes),
12. Borst (Koudekerk aan den Rijn).
Den Haag. Open Westlands Marathon Kampi
oenschap.
Licentiehouders (40 rnd): 1Goverse Kapel le)
2. B van der Valk (Pijnacker), 3. Van Zanten
(Oude Wetenng), 4. Robijn (Maasland), 5. Van
Wingerden (Ridderkerk), 6. Van den 8erg (Ou
de Wetering), 7. R. van der Valk (Pijnacker), 8.
Van der Knaap (Honselersdijk), 9. Breeuwer
(Voorschoten), 10. Van Herel (Delft). Vetera
nen (40 rnd): 1. Van Dalen (Andel), 2. Rutten
(Delft), 3. Van Leeuwen (Maassluis). Vrouwen
(25 rnd): 1. Koopman (Delft), 2. Van der Wiel
(Leiden), 3. Boer (Delft), 4. Heeringa (Delft),
5. Wubben-Alleblas (Monster). Jeugd vanaf 16
jaar (25 rnd): 1Van Dalen (Andel), 2. Van der
Valk (Poeldijk), 3. Snelders (Noordwijkerhout),
4 Van Hemert (Wassenaar).
Amsterdam. NK kunstrijden.
Vrouwen, eindstand: 1. Venhuizen, 2. Zuijder-
wijk, 3. Bastiaans, 4. De Rooy, 5. Lew, 6. Muy-
selaar.
Mannen, eindstand: 1 Hopman.
IJsdans, eindstand: 1. Marie-Louise Gijten-
beek/Xander Gijtenbeek.
SCHAKEN
Wijk aan Zee. Corus schaaktoernooi.
Grootmeestergroep A, eerste ronde: Sjirov
(Spa) - Timman (Ned) 1/2-1/2 Grisjoek (Rus)
- Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Ponomariov (Oek) -
Barejev (Rus) 0-1, Kramnik (Rus) - Ivantsjoek
(Oek) 1/2-1/2 Krasenkov (Pol) - Karpov (Rus)
0-1, Polgar (Hon) - Topalov (Bul) 1/2-1/2,
Anand (Ina) - Radjabov (Rus) 1/2-1/2
Tweede ronde: Timman (Ned) - Grisjoek (Rus)
1/2-1/2 Van Wely (Ned) - Polgar (Hon) 1/2-
1/2 Bare|ev (Rus) - Radjabov (Rus) 1-0,
Topalov (Bul) - Anand (Ina) 0-1, Karpov (Rus) -
Sjirov (Spa) 1/2-1/2, Ivantsjoek (Oek) - Krasen
kov (Pol) 1/2-1/2, Ponomariov (Oek) - Kramnik
(Rus) 1-0.
Stand: 1. Barejev 2, 2 Anand, Karpov 1,5, 4.
Timman, Van Wely, Polgar, Sjirov, Grisjoek,
Ivantsjoek, Ponomariov 1,11. Kramnik, Radja
bov, Krasenkov, Topalov 0,5
Grootmeestergroep B, eerste ronde: De Vreugt
(Ned) - Hector (Zwe) 0-1, Nijboer (Ned) - Acs
(Hon) 1-0, Cmilyte (Lit) - Naiditsch (Dui) 0-1,
Rogers (Aus) - Jonkman (Ned) 1/2-1/2 Van
der Wiel (Ned) - Koneru (Ina) 1/2-1/2, Karjakin
(Oek) - Zhang (Chn) 1/2-1/2 Stellwagen (Ned)
- Kostenjoek (Rus) 1-0
Tweede ronde: Hector (Zwe) - Kostenjoek (Rus)
1/2-1/2, Zhang (Chn) - Stellwagen (Ned) 1-0,
Koneru (Ina) - Karjakin (Oek) 1/2-1/2, Jonk
man (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Nai-
ditsch (Dui) - Rogers (Aus) 1/2-1/2 Acs (Hon)
- Cmylite (Lit) 1/2-1/2 De Vreugt (Ned) - Nij
boer (Ned) 1-0.
Stand: 1. Hector, Naiditsch, Zhang 1,5, 4
Stellwagen. Nijboer. De Vreugt, Rogers. Kone
ru. Karjakin, Van der Wiel, Jonkman 1, 12.
Kostenjoek. Acs, Cmylite 0,5.
2. Simon Schoch (Zwi), 3 Huet (Fra), 4. Boz-
zetto (Fra), 5. Grabner (Oos), 6. Jaquet (Zwi).
Stand WB: 1. Bozzetto 6400, 2. Philipp
Schoch (Zwi) 4030, 3. Ebner (Dui) 3440.
TAFELTENNIS
Mannen
Eredivisie: De Toekomst- AAC Cosmos 2-5, Ar-
boned Westa- TTCV 5-2, Scylla- FVT 1-6.
0. Leython 2- RW 3-1, Utrecht 3- Kalinko 3-2,
Fair- Greentex/Sp. 1-3, Nesselande 2- Zovoc
2 unb.
VSTS 2
11-47
Kalinko
11-27
Inter Rijswijk 2
11-40
Zovoc 2
11-26
Utrecht 3
11-37
RW
10-21
Skania
13-37
Greentex/Sp.
11-15
Be Fair
10-28
Leython 2
12-15
Delta
11-28
Nesselande 2
10-11
TENNIS
Promotieklasse B: Vives- Switch 3-1, Taurus 2-
Maarssen 4-0, Leython- Jupiter 2 4-0, Nivoc-
VCV 2-3, Thor- Zovoc 1-3, Utrecht 4- Dosko 3-2.
Melbourne. Australian Open
Mannen, eerste ronde: Schalken (Ned/16) -
Brasington (VSt) 6-4 6-2 7-6, Agassi (VSt/2) -
Vahaly (VSt) 7-5 6-3 6-3, Lisnard (Fra) - Gau-
denzi (Ita) 6-4 2-6 6-1 4-6 6-1, Canas
(Arg/14) - Voltsjkov (WRu) 6-3 7-5 6-3, Lee
Hyung-taik (ZKo) - Ferrer (Spa) 5-7 6-2 6-2 6-
3, Fish (VSt) - Johansson (Zwe) 6-3 7-5 6-2,
Gambill (VSt) - Llodra (Fra) 6-2 7-5 6-7 4-6 6-
2. Moya (Spa/5) - Norman (Bel) 7-5 6-3 6-4,
Furlan (Ita) - Pavel (Roe/21) 4-1 opgave Pavel,
Santoro (Fra) - Phau (Dui) 6-4 6-3 6-4, Escudé
(Fra/29) - Motomura (Jap) 6-1 2-6 6-3 6-2,
Ancic (Kro) - Waske (Dui) 6-3 6-4 7-6, Gaudio
(Arg/17) - Enqvist (Zwe) 7-5 7-5 6-2, Lapentti
(Ecu/24) - Benneteau (Fra) 6-0 6-4 6-0, Fer-
reira (ZAf) - Robredo (Spa/26) 5-7 6-0 6-3 6-4
Vrouwen, eerste ronde: Henin (Bel/5) - Casano
va (Zwi) 6-3 6-4, Davenport (VSt/9) - Pin (Fra)
6-2 6-1, Cargill (VSt) - Garrigues (Spa) 6-1 6-
2, Raymond (VSt/27) - Lee-Waters (VSt) 7-6 6-
3. Venus Williams (VSt/2) - Koetsnetsova (Rus)
6-4 6-2, Hantuchova (Slw/7) - Zuluaga (Col) 7-
5 6-7 6-4, Stevenson (VSt/15) - Baltacha
(GBr) 6-1 6-4, Panova (Rus/24) - Roesch (Dui)
7-6 3-6 6-2, Srebotnik (Slv) - Safina (Rus) 3-6
6-3 6-3, Serra Zanetti (Ita) - Likovtseva (Rus)
7-6 6-4, Morigami (Jap) - Hrozenska (Slw) 6-2
6-1, Dominikovic (Aus) - Rittner (Dui) 7-5 4-6
6-4, Webb (Can) - Sanchez Lorenzo (Spa) 2-6
7-5 6-3, Husarova (Slw/30) - Salerni (Arg) 6-3
Nivoc
12-52
Dosko
11-26
VCV
11-51
Zovoc
11-20
Leython
12-40
Utrecht 4
11-19
Taurus 2
11-34
Maarssen
11-17
Switch
12-28
Thor
11-14
Vives
11-27
Jupiter 2
10- 7
Eerste klasse A: GSC- Sovicos 2 3-2, Leython 3-
Castellum 1-3, Netwerk- Delta 2 4-0, Inter Rijs
wijk 4- In Up Go 1-3, Donar- VELO 3-1, NOVO-
Gemini/K. 2 0-4.
Castellum
12-49
GSC
11-26
Netwerk
12-49
In Up Go
11-25
Sovicos 2
11-37
Leython 3
11-24
Gemini/K. 2
11-37
Inter Rijswijk 4
13-18
VELO
11-36
NOVO
11- 6
Donar
11-28
Delta 2
11- 5
Eerste klasse B: Sovicos- Castel I urn 2 4-0, Move
Over- Punch 1-3, Inter Rijswijk 3- Be Fair 2 0-4,
Jodan Boys- Radius 4-0, Tonegido 4- Sovicos 3
1-3, Nesselande 3-GGV 4-0.
Be Fair 2 10-42 Move Over 10-25
Sovicos 1 11-42 Inter Rijswijk 3 11-20
Jodan Boys 11-40 Tonegido 4 10-17
Castellum 2 11-37 Radius 11-15
Punch 11-34 Sovicos 3 11-13
Nesselande 3 12-30 GGV 11-10
WATERPOLO
6-0.
Mannen
Tweede divisie: AW Keistad- SSS 3 4-0, Marti-
nus 2- US 3-2, HW- Setash 4-0, Leython- Croo-
nenburg 1-3, VoCASA- Arvevo 1-3, Rijnmond 3-
WH 3-1.
AW Keistad 11-48 HW 11-25
US 11-39 Rijnmond 3 11-24
Arvevo 11-36 Martmus 2 11-23
Croonenburg 11-33 WH 11-20
SSS 3 11-31 VoCASA 11-18
Leython 11-29 Setash 11-4
Derde divisie: Irene- Delta 1-3, Protos- Maars-
sen 3-1, Servia- Switch 4-0, Woerden- Aspasia
4-0, Nesselande 3- Zovoc 4-0, Nesselande 2-
Agon 3-2.
SKI
Bormio (Ita). Wereldbeker alpine, mannen.
Afdaling: 1 Eberharter (Oos) 1 59.27. 2. Wal-
chhofer (Oos) 1 59,75, 3 Rahlves (VSt)
2.00,04, 4 Kröll (Oos) 2.00.13, 5. Cuche
(Zwi) 2.00,29, 6 Hoffmann (Zwi) 2.00.31.
Stand WB afdaling: 1 Eberharter 400, 2 Wal-
chhofer317, 3. Rahlves 261
Slalom: 1 Kostelic (Kro) 1 49.03 (53,11
+55,92), 2. Miller (VSt) 1 49.43 (53.66
+55,77), 3. Buraas (Noo) 1.49,64 (53,78
+55.86), 4. Pranger (Oos) 1 49,72, 5. Palan
der (Fin) 1.49,76, 6 Raich (Oos) 1.49,86.
Stand WB slalom 1. Kostelic 318, 2. Schön-
felder (Oos) 216, 3. Pranger (Oos) 171.
Stand WB allround: 1. Miller 690, 2 Eberhar
ter 655, 3. Aamodt(Noo)415
Mont Tremblant (Can). WB freestyle, buckel-
piste.
Mannen: 1 Rousseau (Can) 26,99, 2. Bloom
(VSt) 26,67, 3 Luusua (Fin) 26,29, 4 Mayer
(VSt) 26,29, 5 Dawson (VSt) 26,23; 43.
Bignell (Ned) 11,89. Stand WB: 1. Klaus (Tsj)
100, 2. Grüner (Oos) 96, 3. Bean (Can) 94.
Vrouwen: 1 Bahrke (VSt) 26m49, 2. Tsjerkas-
ova (Rus) 25,37, 3 Shanley (VSt) 25,36, 4.
Uemura (Jap) 25,35, 5. St. Pierre (Can)
25,17. Stand WB: 1 Tsjerkasova 110.2. Bau
er (Can) 100. 3 Jonsson (Zwe) 100
Otepaa (Est). Wereldbeker skiloop.
Vrouwen, 15 km klassiek: 1 Skari (Noo)
42.38, 2. Smigun (Est) 0.14, 3. Varis (Fin)
1 13. 4 Majdic (Slv) 1.54. 5. Henkei (Dui)
1.55. Stand W8 1. Skari 642. 2 Smigun
604.3. Björgen(Noo)411
Mannen, 30 km: 1 Brink (Zwe) 1.20 24,8, 2
Aukland (Noo) 0.01,3, 3 Veerpalu (Est)
0.01,5, 4 Fredriksson (Zwe) 0.02,3, 5. Di
Centa (Ita) 0.03. Stand WB 1. Sommerfeldt
(Dui) 426, 2. Fredriksson 404. 3. Hetland
(Noo) 330.
Liberec (Tsj). Schansspringen, wereldbeker.
Eerste wedstrijd: 1. Morgenstern (Oos) 271
punten (131 m+129), 2. Widhólzl (Oos)
268,3 (127,5+131), 3 Janda (Tsj) 268,2
(128+131), 4. Peterka (Slv) 264,3 (125
+131), 5. Hannawald (Dui) 264 (128,5+129),
6. Ahonen (Fin) 261,6 (125+129,5)
Tweede wedstrijd: afgebroken wegens harde
wind.
WB-klassement: 1 Ahonen 722 punten, 2.
Höllwarth (Oos) 650, 3. Widhölzl 580.
Kreischberg (Oos). Wereldbeker snowboard.
Mannen, parallel reuzenslalom: 1. Kosir (Slv),
Nesselande 2
12-51
Aspasia
10-24
Agon
12-37
Switch
11-24
Woerden
10-36
Maarssen
11-22
Protos
12-32
Zovoc
11-19
Servia
11-27
Irene
10-17
Delta
11-25
Nesselande 3
11-16
Mannen
Hoofdklasse kampioenspoule; HZ Zian- Robben
5-5, Polar Bears- AZC 8-8, AZ/PC- ZPB 2-3
Hoofdklasse degradatiepoule: PSV- LZ 1886 9-
5, BZ/PC- Brandenburg 16-6, De Ham- De Zijl
7-8.
Derde klasse D: Amer- Aquarijn afg.
SWNZ 10-17 Alkemade 10-10
Otters 10-15 d'Elft 10- 9
Amer 9-14 Wilskracht 10- 6
Barracuda 10-14 WVZ 9- 5
OZV 10-13 Aquarijn 9- 2
Watervlo 10-10 Meent 9- 1
Vrouwen
Hoofdklasse Kampioenspoule: PSV- Lumio/Ra-
vijn 5-6, De Gouwe- Donk 5-4, Polar Bears-
ZWV-Nereus 12-4
Hoofdklasse degradatiepoule: OZ/PC- LZ 1886
10-10, Heidelberg- Brandenburg 9-10, De
Ham- UZSC 14-6.
Tweede klasse A: Alliance- Watervlo 5-5.
Promotieklasse A: VELO- Punch 3-1, Sovicos 2-
Castellum 0-4, Waterlanders- GSC 3-2, Gemi-
ni/K.- Inter Rijswijk 2 1-3. Leython 2- NOVO 2-
Inter Rijswijk 2 12-40 GSC 12-27
Skania 1 12-38 Leython 2 11-25
VELO 11-37 Waterlanders 10-20
Sovicos 2 10-35 NOVO 10-18
Castellum 10-30 Gemini/K. 10-18
Punch 12-27 Skania 2 12-15
Eerste klasse A: Castellum 2- DEO 4-0, SKC-
HPSV 3-1, Leython 3- Aspasia 2 4-0, Donar 2-
Inter Rijswijk 3 2-3, Tonegido 3- Tula/Smashing
unb.
Castellum 2 11-48 Kalinko 1 12-26
Donar 2 12-33 DEO 12-23
Inter Rijswijk 3 12-32 Aspasia 10-21
SKC 11-31 HPSV 9-18
Tula/Smashing 10-30 Leython 3 11-18
Tonegido 3 11-28 Kalinko 3 11-17
Eerste klasse B: Agon 2- Sovicos 3 2-3, Ariston-
Te Werve 4-0, Zovoc 2- Nesselande 4 1-3, Ka
linko 2- Radius 2 2-3, Donar- Punch 2 3-1, Thor
2- Netwerk 1-3.
Donar 11-46 Radius 2 11-27
Sovicos 11-39 Kalinko 2 12-24
Punch 2 11-37 Thor 2 12-21
Ariston 11-35 Netwerk 11-20
Nesselande 4 10-28 Te Werve 10-16
Agon 2 10-27 Zovoc 2 10- 5
Derde divisie: VSTS- Jupiter 4-0, Irene- Woer
den 1 4-0, Spits- Gemini/K. 4-0, Protos- Tonegi
do 2 0-4, Woerden 2- Shot 1-3, Cito- Tonegido
3 4-0.
De Zijl
10-18 Watervlo
10-10
Rapido
10-18 Kempvis
10- 8
DAW
10-13 Wiekslag
10- 7
Vlaardingen
10-12 Alkemade
10- 6
ROG
10-10 Alliance
10- 6
DWT
10-10 WVZ
10- 2
WIELRENNEN
Spits
11-36 Tonegido 2
10-27
Irene
9-33 Woerden 1
10-25
VSTS
10-32 Woerden 2
10-23
Tonegido 3
11-31 Jupiter
11-20
Gemini/K.
10-29 Shot
10-14
Cito
10-28 Protos
12-12
Promotieklasse A: Inter Rijswijk 2- Skania 1 3-
1, Greentex/Sp.- Skania 1 1-3, VSTS 2- Delta 4-
_;n. NK veldrijden.
Elite (60 min): 1 Groenendaal (St. Michielsge
stel) 59 23. 2. De Knegt (Goirle) op 0.26, 3.
Van den Bergh (Beesd) 0.57, 4. De Vos (Ooster
hout) 1.20. 5. Nijland (Rossum) 2.10, 6. Van
Gils (Schijndel) 2.39, 7. Veldkamp (Woerden)
3.49, 8. Hoeben (Stamproy) 4.11, 9. Bastiaan-
se (Hoogerheide) 4 13,10. De Vries (Hilversum)
4.16, 14. Bronkhorst (Nieuw-Vennep) 6 49, 19.
Smits (Hazerswoude) 13.09. Neo-amateurs (50
min): 1. Verhagen (Erp) 48.57, 2. Eltink (Wes-
telbeers)op0.14, 3. Weening(Harkema) z.t., 4
Dirkx (Reusel) 0.20, 5. Van Hummel (Elden)
0.50, 31. Rietveld (Ter Aar) 14.23. Junioren
(40 min): 1. Boom (Vlijmen) 43.31, 2. Lange-
veld (Lisse) op 0.41, 3. Van IJzendoorn (Tiel)
1.51, 4 Van Kessel (Kerkdriel) 2.16, 5. Van
Amerongen (Vorden) z.t. Vrouwen (40 min): 1.
Van den Brand (Zeeland) 41 59. 2. Dorland (As
sendelft) op 0.42, 3. Vos (Wijk en Aalburg)
1.45, 4. De Bie-Leutan (Hulshout) 1.57, 5. D.
Mansveld (GasselteJBjveen) 2.05. Veteranen
(40 min): 1. Hoffmans (Moergestel) 39.56, 2.
Mulder (Anna Paulowna) op 0.04, 3. Van Beek
(St Michielsgestel) 0.58, 17. Van Eijk (Hille-
gom). 39. Van der Tang (Voorhout). Nieuwelin
gen (30 min): 1. Van der Velde (Breda) 32.56.
2. Verhaegh (Deurne) op 0.01, 3. Vliegen (Veld
hoven) 0.35.
Nationale kampioenschappen, mannen:
België: 1. Nijs, 2. Berden, 3 Wellens.
Frankrijk: 1. Arnouid, 2 Gadret, 3. Labbe.
Tsjechië: 1. Dlask, 2. Bina, 3. Jezek.
Duitsland: 1. Reuker, 2. Muller, 3. Schwedler.
Egmond aan Zee. Mountainbike, Egmond-Pier-
Egmond (36 km).
Mannen: 1. Capelle 1.02.27, 2. Brentjens
1.03.15, 3. Al 1.03.20, 4. Lormans 1.03.46,
5 Weevers 1.04.03, 6. Vereecke 1.04,17.
Vrouwen: 1. De Goede 1.12.06, 2. Zijlaard-Van
Moorsel 1.14.06. 3. Dijkstra 1.14.44.
Bremen. 39e zesdaagse, stand na derde nacht:
1. Kappes/Beikirch (Dui) 217 punten, op 1 ron
de: 2. McGrory/Gilmore (Aus) 210, 3. Slippens-
/Stam (Ned) 210, 4. Risi/Betschart (Zwi) 166,
5. Martinello/Villa (Ita) 142.