tegen oorlog in zaak-Irak BUITENLAND ,vf Onrust door 'vampiers' in hongerig Malawi ETJ-offcilsicf Mexico daagt VS voor VN-hof om doodstraf Europa zucht onder extreem winterweer Noord-Korea: Sancties Reputatie van Hong Kong als vrije stad op het spel zijn oorlogsverklaring Unie wil maximale druk op VS Bevolking EU in de lift door immigranten Als uw machtige arm het wil... ELIf TIË rcisme velt inet Groenland zaterdag 11 januari 2003 De net aangetreden re- j van Groenland is geval- rer een omstreden dui- drijving. Een belangrijk et vepnt van Prem'er Enoksen >n exorciste ingehuurd jljish t regeringsgebouw te 3Spe(en van 'kwade krachten'. pa kse regeringspartij IA de samenwerking uit on- P?met die maatregel opge- S. Sp herder deze week nam 542 orciste het regeringsge- wor in de hoofdstad Nuuk handen genomen, naar onele rituelen. De vrouw geschakeld door een medewerker van Enok- e exorciste wist naar ei- jen het pand van alle •ve energie te ontdoen. ;e brandweer weer staken !n De Britse brandweer inieuw staken. Onder ingen zijn volgens de id tijdverspilling, omdat •rheid niet wijkt van het van 11 procent loons- ;ing. De brandweerlieden dat niet genoeg. De Fire les' Union kondigde een :sstaking aan op 21 janu- jee 48-uursstakingen die land stonden voor 28 ja- in 1 februari gaan ook !ind vorig jaar staakte de reer tien dagen om een van 40 procent kracht ttten. De brandweerlie- inmiddels bereid met :ent genoegen te nemen. <v. en land 29] iad 6| DD 11, en| i Ba; rp, ters, 9d otse verzamelt i z4uin aan boetes dw Een Schotse heeft in /ERjar tijd voor 18.000 euro keerboetes verzameld, jaar auto elke dag op het- kjplein in Glasgow illegaal 'ceren. De parkeerwach- ïiuiven dagelijks weer een rig onder de ruitenwis- jen groot deel van het jat zij de gemeente schul- 'lestaat uit de kosten die Dvv moet maken om deur- Iers te sturen. De vrouw DS^n stuk goedkoper uit zijn fen jaarkaart van 2.700 or een nabijgelegen par ats zou kopen. uar ffiabaas in op v York vast ■ork - De Amerikaanse f heeft peetvader Joseph 10 dho van de Bonanno-clan en de maffia in 196fork daarmee een grote T.A.jegebracht. Massino is lijn eigen zoon verraden. r p Jeldt The New York Times GEBkag van bronnen bij de !an alle grote maffiabazen 24 %York is Massino de eni- 5n' °ide afgelopen tien jaar uit oorhjn van justitie wist te blij- roorrjnder meer door bijeen- van zijn bende in Italië ifxico te houden. p 7 Jen al-Oaeda in island gepakt 23- De politie in het Duit- jnkfurt am Main heeft gis- ip verzoek van Ameri- collega's twee inwoners len opgepakt. De Ameri- i verdenken de twee ervan ujn van het terreurnet- 1-Qaeda. Een medewer- de Duitse terreurbestrij- ïi dat de aanhoudingen reet verband houden met slagen van 11 september. leutsche Zeitiing meldt lag dat een van de twee de van de belangrijkste ■ee van de Jemenitische pHlstad Sana is, Mohammed el-Mojad. Hij zou fi- jeel adviseur zijn van Osa- dcig (n Laden. ner sleurt dode itganger mee is - Een Litouwse tiener ft rijbewijs heeft donder- fond zonder het te merken igereden voetganger on- auto meegesleurd, lij thuis parkeerde en uit- i, zag hij de voeten van de (dels overleden man on- auto uitsteken, aldus de .De 18-jarige Tadas iskis uit Rokiskis had wel llld dat zijn Audi iets had 2jkt, maar hij zag niets en Boor naar huis, twee kilo- r verderop. goj nse kruier is in terrorist l - De 27-jarige kruier van ïijse luchthaven Roissy- n ejes de Gaulle die eind de- g ijer werd gearresteerd na- politie in zijn auto wa- en explosieven had gevon- k het onschuldige slacht- Van een complot. Twee gen die verklaarden de met een pistool te hebben hebben bekend de wa- Jin zijn auto te hebben De kruier, van Alge- afkomst, heeft steeds ge- dat hij erin is geluisd door ■Énilie van zijn vrouw, die zomer bij een brand ™tt leven kwam. ion ■p4ij door onze correspondent Eelco van der Linden pretoria - President Bakili Muiuzi van Malawi heeft het al een complot van de oppositie genoemd, en waarschijnlijk zal hij de laatste aanval op een vermeende vampier zien als het bewijs daarvoor. Er ic Chiwaya, hoog in de regeringspartij en gouverneur van Malawi's tweede stad Blantyre, vecht voor zijn leven nadat hij werd gestenigd door een furieuze menig te die hem ervan verdacht met vampiers te heulen en ze te verbergen. Zijn nieuwe huis werd met de grond gelijk gemaakt en de auto waarmee de man probeerde te vluchten werd omgekeerd. In het zuiden van Malawi, een smalle strook land in zuidelijk Afrika die ligt inge klemd tussen Zambia en Mozambique, gaat al enkele maanden het gerucht dat mensen tijdens hun slaap van hun bloed worden beroofd. De laatste versie is dat het bloed wordt verkocht aan internatio nale hulporganisaties, in ruil voor voed sel. Malawi verkeert al bijna een jaar in de greep van honger. Een kwart van de 12 miljoen inwoners is aangewezen op noodhulp. Tot nu richtte de volkswoede zich vooral op vreemdelingen in afgelegen gebieden, nadat meestal vrouwen of Idnderen mel ding hadden gemaakt van bloedverlies. Er is tot nu één dode gevallen. Drie katholie ke priesters overleefden vorige maand in Thyolo op het nippertje zo'n aanval. Niemand weet waar het gerucht vandaan komt, maar zeker is dat het consequent verspreid wordt. In een arme wijk van Blantyre meenden bewoners dat de gou verneur hun traditionele leider toestem ming had gevraagd om hier 'zijn vam piers' te laten werken. De chief op zijn beurt had gesuggereerd dat er zich al bloedzuigers onder de mensen bevon den. Het leidde tot een furieuze aanval van zeker honderd mensen op de gou verneur. President Muiuzi is bezig met een cam pagne om de geruchten de wereld uit te krijgen, maar schijnbaar nog zonder veel succes. Zijn boodschap was dat 'geen en kele regering het bloed van de eigen be volking steelt'. Hij wijst met een beschul digende vinger richting oppositie, die weer vindt dat Muiuzi probeert een der de regeringstermijn te stelen via een grondwetswijziging. Dat laatste vinden ook veel hulporgani saties en donoren, die volgens de ge ruchten handlangers van de president zouden zijn. Maar de internationale ge meenschap heeft al geruime tijd terug de geldkraan dichtgedraaid uit onvrede over corruptie, wanbeleid en slecht begroten. Misschien is het toch zo dat Muiuzi de buitenlanders eerder als vampiers ziet dan zijn bevolking. brussel/anp - Het aantal inwo ners van de Europese Unie is vo rig jaar met 1,3 miljoen of 3,6 promille gestegen tot 378,5 mil joen. De bevolkingsgroei is voor ruim driekwart het gevolg van immigatie. Nederland behoort tot de lidstaten met de (relatief) kleinste instroom, zo blijkt uit gisteren gepubliceerde ramingen van het EU-bureau voor de sta tistiek Eurostat. Duitsland en Spanje namen sa men 22 procent van de stroom immigranten voor hun rekening, Italië 15 procent en Groot-Brit - tannië 10 procent. Relatief gezien namen Luxemburg en Portugal de meeste immigranten op, te weten 6,7 per 1.000 inwoners, gevolgd door Spanje en Ierland. Nederland, Groot-Brittannië, Finland en Frankrijk hadden de kleinste instroom. Zonder immi gratie was de bevolking van Duitsland, Italië en Griekenland in omvang verminderd. In de laatste vijftig jaar is de EU- bevolking gestaag gegroeid, maar sinds 1970 zit de klad erin. De stijging van het aantal inwoners met 1,3 miljoen in 2002 past in dit beeld. Er zit wel weer verbete ring in vergeleken met de groei in de tweede helft van de jaren '90, maar de toename is nog steeds bescheiden in vergelijking met die in de jaren '50 en '60. Het geboortencijfer daalde tot een naoorlogs record van 3,99 miljoen, 0,3 procent minder dan in 2001. Nederland (12,5 geboor ten per 1.000 inwoners) stond in de top drie, na Ierland en Frank rijk, van de landen met de mees te geboorten. Door de vergrijzing zit het aantal sterfgevallen in de lift. Dat waren er met 3,68 mil joen 60.000 meer dan in 2001. De tien kandidaat-lidstaten (waaronder Polen en Tsjechië) die op 1 mei 2004 toetreden, za gen hun inwonertal juist dalen, met 1,8 promille tot 74,5 miljoen. Dat geldt ook voor Bulgarije en Roemenië, die in 2007 willen toe treden, en die samen goed zijn voor net iets minder dan 30 mil joen inwoners. Eurostat geeft geen cijfers over EU-kandidaat Turkije, maar vol gens Brusselse cijfers over 2001 is dat land goed voor 68,6 miljoen inwoners. Alleen Duitsland heeft meer inwoners (82,5 miljoen). door onze correspondent Hetty van Rooij brussel-athene - De Europese Unie begint een offensief om oorlog in Irak te voorkomen. De Griekse premier Simitis, sinds an derhalve week voorzitter van de EU, probeert de gelederen binnen de lidstaten te sluiten om maxi male druk op de VS uit te oefe nen. Een EU-vredesmissie naar de gematigde leiders in het Midden- Oosten moet ertoe bijdragen dat Saddam Hussein inbindt. Tijdens een persconferentie in Athene bij de start van het Griekse voorzitterschap was Si mitis gisteren vastbesloten: Eu ropa moet zich tot het uiterste inzetten voor vreedzame oplos singen. Hij bepleit dat Saddam Hussein van de VN-Veiligheids- raad een allerlaatste kans krijgt, voordat de Amerikanen tot de aanval overgaan. Simitis heeft daarover gesproken met de lei ders van de vier EU-landen met een zetel in de V-raad: de Britse premier Blair, zijn Spaanse col lega Aznar, de Duitse kanselier Schroder en de Franse president Jacques Chirac. EU-buitenland- chef Solana heeft het viertal ge vraagd om een gemeenschappe lijk standpunt in te nemen. De grote Europese landen zijn onderling echter zeer verdeeld. Groot-Brittannië is de trouwste bondgenoot van de VS, Chirac en Schroder zitten min of meer op dezelfde lijn als Simitis. De Franse premier Raffarin zei gis teren in New York dat Frankrijk zich tegen het idee van een oor log blijft verzetten. „Een gekke wereld heeft behoefte aan een wijs Frankrijk", aldus Raffarin. Solana vroeg zich gisteren af hoe de VS ten strijde kunnen trekken zonder hard bewijs. Hij l betwijfelt of een oorlog gerecht- vaardigd is als de wapeninspec- teurs concluderen dat Saddam Hussein niet in staat is om mas savernietigingswapens in te zet ten. Ook Solana vindt dat de:' kwestie opnieuw in de Veilig- heidsraad aan de orde moet ko men als de inspecteurs geen wa pens vinden. Op 27 januari wordt het defini tieve rapport verwacht van de.' VN-wapeninspecteurs. Hin lei der Blix zei eerder deze week dat - er geen 'rokend geweer' in Irak is gevonden. Op het NAVO- hoofdkwartier in Brussel woedt de discussie over de vraag wat hij bedoelt: zijn er geen biologi sche, chemische of nucleaire wapens in Irak, of zijn ze er wel maar kunnen de wapeninspec teurs ze niet vinden? Volgens lord Robertson, de se- cretaris-generaal van de NAVO, zal het bondgenootschap zijn volle gewicht in de strijd gooien als blijkt dat Saddam Hussein de resoluties van de veiligheidsraad over massavernietigingswapens heeft geschonden. In zo'n geval heeft de NAVO volgens Robert son de 'morele plicht' de VS ter zijde te staan. De Amerikanen hebben tot nu toe echter geen beroep gedaan op de NAVO, maar wel op individuele landen, waaronder Nederland. Dublin - Honderden boeren met hun trekkers namen gisteren bezit van de Ierse hoofdstad Dublin. Ze 'parkeerden' hun voertuigen op het staige Merrion Square, niet zo ver van de regeringsgebouwen. De boe ren voeren al dagen actie tegen de in hun ogen onverantwoord lage inkomens die ze verdienen, en trokken uit alle hoeken van het land naar Dublin. Daar raakte het normaal toch al zo chaotische spitsver- keer gisteren volstrekt ontregeld door de optocht van driehonderd trekkers. Overigens lijkt het boerenprotest weinig weerklank te vin den bij de regering. Minister Walsh van landbouw schreef in The Irish Times dat de agrarische stand zich beter kan concentreren op ingrij pende herstructurering van de nog vaak kleinschalig opererende land bouw en veeteelt, dan op acties voor meer inkomsten. Dat leidde weer tot verontwaardiging bij de boeren. Actieleider Dillon zei dat de agrariërs tot nog toe waardig en rustig actie hebben gevoerd, maar waarschuwde Walsh dat er een eind aan het geduld dreigt te komen, en dat in dat geval duizenden trekkers naar de stad zullen komen. De boeren willen onder meer dat de regering recente kortingen op de landbouwbegroting terugdraait, dat de Europese Unie hen ook in de toekomst blijft steunen, dat de boeren vaker BTW kunnen terugvorde ren en dat er een landbouwbeleid komt dat kleinere boerenbedrijven ook een toekomst garandeert. Foto: PA/Haydn West wenen-rome-parijs-madrid/dpa-anp - Gro te delen van Europa lijden onder extreem winterweer. De ijzige koude veroorzaakte gisteren vooral problemen in Frankrijk, Ita lië, Spanje, Oostenrijk en Duitsland. In Frankrijk overleden donderdagnacht twee mensen door de kou. De Spaanse bevolking verbruikte een recordhoeveelheid aan elek triciteit. Oostenrijkse weggebruikers hadden vooral problemen door spiegelgladde wegen. Tus sen Salzburg en de oostelijke grens gingen snelwegen dicht. Er waren veel ongelukken. Meestal ging het om blikschade. In Frankrijk zijn in totaal zijn al elf doden gevallen als gevolg van de kou. Het verkeer op de grote wegen in het noorden van Frankrijk ondervond vertraging. Automobi listen in en rond Parijs zijn extra gewaar schuwd voor gladheid. Ook in Duitsland eiste de koude levens, zeven inmiddels. In Spanje bereikte de stroom- en gascon- sumptie donderdagavond een historisch record. In het noorden van het land zijn door zware sneeuwval 180 dorpen van de buitenwereld afgesloten. Het eiland Mallor- ca verwacht dit weekeinde veel sneeuw en kou. In de Italiaanse stad Trieste was er net als voorgaande dagen sprake van chaos. Veel mensen raakten gewond bij valpartijen op straat. Auto- en busverkeer lag vrijwel stil. De scholen blijven tot maandag gesloten. Ook Milaan en Bologna kregen een pak sneeuw te verwerken. Extreem koud is het ook in Rusland en Scandinavië. Het voor in Moskou de afgelo pen dagen zo'n 35 graden. Veel daklozen vriezen op straat dood. De zeeën rond het nooren van Zweden, Noorwegen en Finland vriezen dicht bij temperaturen van 40 gra den onder nul. den haag/anp - Mexico heeft de Verenigde Staten voor het Inter nationaal Gerechtshof gedaagd. Inzet zijn'de terdoodveroorde lingen van 54 Mexicanen door Amerikaanse rechters. Dit heeft het hoogste VN-hof in Den Haag gisteren laten weten. Mexico zegt dat de Amerikanen de Weense Conventie over Con sulaire Betrekkingen hebben geschonden. Daarin is vastge legd dat iemand die in het bui tenland wordt gearresteerd, recht heeft op bijstand door zijn ambassade of consulaat. Vol gens Mexico zouden de VS het systematisch nalaten gearres teerde Mexicanen onverwijld te wijzen op hun rechten, zoals ar tikel 5 van de conventie voor schrijft. Mexico eist daarom dat de ter doodveroordelingen ongedaan worden gemaakt. Ook wil Mexi co dat het Internationaal Ge rechtshof uitdrukkelijk verklaart dat er sprake is van een schen- ding van de mensenrechten. Van Washington wil Mexico-, stad garanties dat het niet tot; herhaling komt van de illegale praktijken. In een soort internationaal kort geding vraagt Mexico verder dat het Internationaal Gerechtshof gelast dat de VS geen Mexicanen mogen executeren tot de zaak is afgehandeld. De afgelopen jaren hebben Duitsland en Paraguay in soortgelijke gevallen al ver geefs geprobeerd de executie van eigen burgers in de VS te voorkomen door naar het Inter nationaal Gerechtshof te stap-.' pen. Informeel overleg in crisis voortgezet new york/anp-afp-rtr - Noord- Korea lijkt niet van plan zich veel aan te trekken van de be zorgdheid over zijn besluit het verdrag tegen de verspreiding van kernwapens op te zeggen. De Noord-Koreaanse ambassa deur bij de VN, Pak Gil Yon, zei gisteren nieuwe (economische) sancties van de VN-Veiligheids- raad als een oorlogsverklaring te zullen opvatten. Het stalinistische land heeft vol gens de ambassadeur alleen vreedzame bedoelingen. Het wil weer de mogelijkheid krijgen kernenergie op te wekken voor binnenlands gebruik, nu de Ver enigde Staten geen olie meer le veren. Het verdrag, dat in 1970 werd gesloten, verbiedt overi gens geenszins het vreedzaam gebruik van kernenergie. Alom is bezorgdheid over het besluit geuit. Noord-Korea is het eerste land dat het verdrag op zegt. Het Internationaal Atoom energie Agentschap (IAEA) riep Noord-Korea op zijn besluit te herzien. Het kenmerkt volgens de in Wenen gevestigde VN-or ganisatie de uitdagende hou ding van de Noord-Koreanen, en is slecht voor de voortduren de pogingen om vrede en stabi liteit op het Koreaanse schierei land te vestigen. Het IAEA, dat toezicht houdt op het verdrag maar volgens Pak een instrument van de Verenig de Staten is, is echter niet van zins naar de Veiligheidsraad te stappen om te vragen om nade re maatregelen tegen Pyongy ang. Er is volgens de organisatie 'nog ruimte voor diplomatie', temeer daar er een opzeggings termijn van drie maanden is. De Amerikaanse ex-VN-ambas- sadeur Richardson sprak giste ren voor de tweede keer in twee dagen met twee Noord-Kore- aanse diplomaten. Het Witte Huis heeft beklemtoond dat de oud-minister niet formeel na mens de VS onderhandelt, maar dat de besprekingen welkom zijn. De Noord-Koreanen zou den Richardson, die van 1998 tot begin 2001 onder president Clinton minister van energie was, zelf hebben benaderd. De VS toonden zich niet verrast door het besluit van Pyongyang. Noord-Korea hield zich volgens onderminister Bolton van bui tenlandse zaken toch al niet aan het verdrag. Bolton zei dat Was hington geen vijandelijke acties tegen Noord-Korea voorbereidt. „President Bush heeft er her haaldelijk op gewezen dat hij het geschil met diplomatieke en vreedzame middelen wil oplos sen", zei hij in Bangkok. Bush en zijn Chinese ambtge noot Jiang Zemin kwamen tij dens telefonisch overleg over het besluit van Pyongyang over een samen te werken om de cri sis te bezweren. China is de trouwste bondgenoot van Noord-Korea, dat voor de be7 voorrading met voedsel en ener gie in hoge mate van Peking af hankelijk is. China blijft zoeken naar een vreedzame oplossing van het geschil. door onze correspondent Gert-Jan Broere hong kong - In Hong Kong woedt een brede discussie over een nieuwe wet, die volgens te genstanders de uitholling van de vrijheid in de stad betekent. Jour nalisten en analisten vrezen dat ze opgepakt kunnen worden voor het verstrekken van gevoelige in formatie onder het mom van op ruiing of het doorspelen van staatsgeheimen. Volgens het be stuur loopt het zo'n vaart niet, maar het weet weinigen te over tuigen. Er komen elk jaar minder men sen op 4 juni naar Hong Kongs Victoriapark om de doden te herdenken van het bloedbad op het Plein van de Hemelse Vrede in 1989. Maar Hong Kong is nog niet protestmoe of blasé. Vorige maand waren er 60.000 mensen op de been die hun onvrede duidelijk maakten over een nieuwe wet op de staatsveilig heid. Kort daarop werd door een aanzienlijk geringer aantal voor standers van de wet - hoofdza kelijk uit de pro-Chinalobby - een tegendemonstratie gehou den. De brede discussie die nu in Hong Kong woedt, is terug te voeren op de studentenprotes ten van 1989. De Britten en Chi nezen hadden begin jaren tach tig een soort grondwet voor Hong Kong uitgedokterd, de Ba siswet. Daarin werd vastgelegd dat de kroonkolonie de eerste vijftig jaar na de machtsover dracht in 1997 haar kapitalisti sche levenswijze en autonomie mocht behouden, behalve in defensie-aangelegenheden en buitenlandse zaken. In 1989 eiste Peking echter een toevoeging aan de Basiswet, na melijk dat Hong Kong verplicht werd een wet op de staatsveilig heid aan te nemen. Daarin moest de strafbaarstelling van zaken als opruiing, pogingen tot omverwerping van de regering en het stelen van staatsgehei men duidelijk worden geregeld. De aanpassing kwam er, omdat de Britten nauwelijks in een po sitie waren om Peking te weer staan. De overdracht was im mers al vastgelegd. De Chinese eis was minder ver gezocht dan zij nu lijkt. De machthebbers vreesden dat China met Hong Kong een bol werk van verzet in huis had ge haald. Anti-communistische sentimenten zijn niet nieuw in Hong Kong en leven er nog steeds, maar Peking schrok van de (haat)gevoelens die de stu dentenprotesten in Hong Kong losmaakten. In de dagen voor en na 4 juni 1989 ging een mil joen mensen de straat op om eerst steun te betuigen en daar na woede kenbaar te maken over het bloedbad in Peking. Hong Kong is echter nooit de verzetshaard geworden die Pe king in 1989 vreesde. Mensen rechten hebben plaats genomen op de achterbank, voorop staan zorgen om de economie. De werkloosheid is meer dan zeven procent, de economische groei cirkelt rond de nul, de onroe- rend-goedmarkt is ingestort en het ambtenarenapparaat leeft op te grote voet, waardoor voor het eerst sprake is van een be- Regeringsleider Tung Chee-hwa lichtte eerder deze week zijn beleid voor het komende jaar voor de pers toe. Voorafgaand aan de bijeen komst werd door honderden mensen fel gedemonstreerd tegen het falende economische beleid van het bestuur en tegen de dreigende inperking van vrijheden. Fot: AP/Vincent Yu grotingstekort. 'Regeringsleider' Tung Chee-hwa fungeert als kop van jut, omdat hij niet in staat is gebleken het tij te keren. Hong Kongs vrijheden zijn nau welijks aangetast, moet zelfs de scheidend voorman van de de mocraten Martin Lee erkennen. Organisaties als Radio Free Asia en Human Rights Watch func tioneren ongehinderd in Hong Kong. Maar artikel 23 zou dat wel eens drastisch kunnen ver anderen, denken de tegenstan ders. Ze menen dat de opstellers van de wet te veel naar Peking hebben gekeken, waar acade misch onderzoek soms al wordt gezien als het stelen van staats geheimen, als de autoriteiten een stok zoeken om je te slaan. De wet heeft geestelijken, jour nalisten en economisch analis ten samengebracht in hun ver zet. De laatste twee groepen vrezen slachtoffer te worden van de willekeur die in China nog steeds floreert en het op drogen van de vrije informatie stroom. De kerk huivert bij de gedachte dat de Falun Gong sekte ook in Hong Kong verbo den wordt of erger nog, dat re guliere gezindten net als in Chi na beperkingen worden opge- legd. De regering heeft geprobeerd de vrees zoveel mogelijk weg te nemen. Hong Kongs advocaat- generaal Robert Allcock bena drukte in de krant South China Morning Post, dat het oproepen tot onafhankelijkheid van Tai wan en kritiek op de regering in Peking of de communistische partij strakanog steeds moge lijk zijn. Bovendien is het stads- bestuur bezig met een inventa risatie van de reacties en moet die respons zijn weerklank vin den in een degelijke wet. Allcock overtuigde niet. „Het draait om de kleine lettertjes", zegt Thomas Crampton, presi dent van de Foreign Corres pondents Club Hong Kong, be langenbehartiger van journalist ten en correspondenten in de stad. Het imago van Hong Kong als een van de meest vrije steden ter wereld staat op het spel, meent een andere journa list die anoniem wil blijven. „Deze wet is de grootste be dreiging van de vrijheden zoals we die kennen in Hong Kong sinds de overdracht in 1997."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5