Verstappen blij met lelijk eendje' SPORT Patrick Rafter stopt ermee, sorry mate RH ID !e( Limburger rijdt weer Formule 1, het enige dat telt Jakko Jan Leeuwangh sluit schaatsloopbaan af Jan van Halst, giftiger dan ooit, naar Vitesse Young-pyo Lee meldt zich bibberend bij PSV Qui EK (za. BAL - Ei iden stratie sporters AZ-fans gaan mor- denionstratievc op- de winkels in de Alk- |c Overstad om hun n te uiten over de irop de onderne- •ren de bouw van het dion tegen te hou- ntjdag werd tijdens de toespraak van AZ- )irk Scheringa dui- bouw van het aza - het nieuwe complex - in gevaar iee het voortbestaan Iclub AZ. Via de 1 i AZ worden suppor- ipathisanten opge- zich om 12 uur te bij het stadion. vrijdag 10 januari 2003 Sterl landii AL - Df UI [hileen enoord - Feyenoord heeft aag weer een Chi- ief. De 24-jarige in- Jorge Acua van Uni- itólica krijgt twee ans om zich te be- e Rotterdammers, velder reist volgende ïaar Gran Can aria, oord op training- Na Mauricio Aros, nilla en Sebastian afkomstig van Uni- Chile, is Acua de een die zich in de Van zijn voorgan- 1 Pardo het beste, iddenvelder teken een contract voor Feyenoord. :itas ido Oo prnejev "jrtbijNAC Kornejev is weg bij ussische voetballer JNijds augustus op ama- Breda. Kornejev eren definitief te omdat hij geen toe- "(17, Cosm Mari n )ij de club. Trainer [ate deed dit seizoen beroep op de oud- ?r, die nu weer zon- twee jaar J'ga' iderlecht-manager pde OLOfchl tee j; hueren verwacht jaar de BeNe-liga AZC |at. Dat zegt Ver- 0 een interview in di- niche kranten. De Be lt volgens Verschue- N e m uit negen Neder- )s, acht Belgische en i(Zoals het er ijgen volgend sei- rlgische clubs geen ir", aldus Verschue- Nederland is het Idels doorgedrongen liga de enige op- elaar Ichakeld en - Dartster Fran- is er niet in ge- lale te bereiken van y. De Nederlandse t van de wereldrang- gisteravond in :n verrassend met :hotse Anne Kirk. irgens op", foeterde e favoriete na af- het ingooien ging Bij de Embassy iooit een goede ;ooid. Ik moet lek- in een toernooi, op dat podium en het ineens doen. jjJen mentale kwestie, Ijlen vlogen veel te rraq r l ronde Uil in Thailand rp. iKarina de Wit heeft it voor de kwartfi- keflt Thailand Open in jii de tweede ronde als derde geplaatste de Taiwanese Y Fan- en 11-9. De Wit is iden tijd van de lats naar de vijftien- itegen op de we- Alle overige Ne- in het enkelspel en lubbelspel zijn al ;ld. In het gemengd wisten Chris Bruil ïathans de kwartfi- )or te komen. Zij drie games van het duo Yoo/Hee. allers laten ggen i Nederlandse hand- kunnen plaatsing ropees kampioen- 04 al bijna vergeten, oor in de kwafifica- >k de derde wed omen was Bosnië- a met 22-20 te sterk, twee duels tegen as het verlies ver en Bosnië hadden de echter de kans pen om de tweede Toep te bereiken, leden waren voor- lar de onervaren nieuwe bonds- Groener liet ze in liggen. Bij rust stond nog voor met 11-10. aa Jlig Ine door Folkert van der Krol Dordrecht - Aan populariteit heeft Jos Verstappen gedurende zijn afwezigheid in de Formule i niet ingeboet. Tientallen fans trotseerden gisteren in Dordrecht de vrieskou om een glimp van hun held op te vangen. Ook al zit de autocoureur komend seizoen in het lelijke eendje van de For mule i. Jos Verstappen heeft de auto nog niet eens gezien, laat staan ermee gereden. De 30-jarige Limburger prijst zich niettemin gelukkig bij Minardi zijn Formu le 1-loopbaan te kunnen vervol gen. Dat het een achterhoede team betreft, doet daar niets aan af. Verstappen is terug en dat is voorlopig het enige dat telt. De 'comeback kid' doet zijn bij naam weer eer aan. Ook Christijan Albers was in de race voor de plek bij Minardi, maar hij bereikte geen overeen stemming met teambaas Paul Stoddart. De Australiër deed hem wel een aanbod testrijder te worden in 2003. Verstappens Formule 1-carrière zat na het mislukte avontuur bij Arrows, waar de Nederlander voor aanvang van het vorige sei zoen plaats moest maken voor Frentzen, in het slop. Zo voelde Verstappen dat zelf ook „Dit is een belangrijk jaar. Als ik niet aan de start had gestaan, was mijn Formule 1-loopbaan voor bij geweest", zei de coureur gis teren tijdens een persconferen tie in Dordrecht. Om die reden wilde Verstappen ook niet lan ger op een beter team, Jordan, wachten. Teambaas Paul Stoddart van Minardi redde Verstappen. Het tweetal kent elkaar al vele jaren, ook nog van voor de periode dat Stoddart twee jaar geleden teambaas werd. Zo'n vijf jaar ge leden leerde Verstappen hem op het circuit van Silverstone in een Formule 1-wagen te rijden, een kunst die de teambaas inmid dels aardig onder de knie heeft. En Stoddart hing de pitborden uit toen hij voor Tyrrell reed. Een glunderende Jos Verstappen is in een onderonsje verwikkeld met zijn teambaas Paul Stoddart. Foto: ANP/Jasper Juinen „Jos is een echte vriend", zegt Stoddart. „En ik geloof in zijn talent. Hij is snel en heeft erva ring. Ik heb altijd gewild dat Jos voor mijn team zou gaan rijden. Hij is een echte aanvaller. Natuurlijk moest ook Verstap pen sponsorgeld meebrengen. Het bedrijf Trust, dat handelt in randapparatuur voor compu ters, heeft een belangrijke bij drage geleverd en krijgt een voorname plek op de Minardi en de helm van Verstappen. „Elk team heeft geld nodig om te racen. Daar heeft mijn mana gement, met Raymond Vermeu len en Huub Rothengarter, even hard aan gewerkt als vorige ja ren." Minardi werkt met een beperkt budget, maar is volgens Sto ddart schuldenvrij, terwijl het team twee jaar geleden nog in grote financiële problemen ver keerde. Toen wilde Stoddart overleven, dit jaar presteren. De teambaas meent nog nooit zo'n sterke rijderscombinatie te heb ben gehad als dit seizoen met Verstappen en Justin Wilson, de opvolgers van Mark Weber en Alex Yoong. Bovendien, en dat is nóg be langrijker, meent Stoddart met de sterke Cosworth-motor een enorme sprong vooruit te heb ben gemaakt in vergelijking met vorig seizoen. Daarom heeft Stoddart 2003 uit geroepen tot jaar van de moge lijkheden. „Op het podium zul len we niet komen. Maar het zou me niet verbazen als wij de meeste vooruitgang boeken of in ieder geval een van de most improving teams zijn", zegt de Australiër die in Engeland woonachtig is. „Natuurlijk wil len we meer en hadden we nog meer tijd willen hebben om de auto beter te maken. Elke dollar die we extra krijgen, gaat in de auto." Verstappen durft nog geen voor spelling voor het komende sei zoen te doen. De eerste Grand Prix is begin maart in Melbour ne. Volgende maand verwacht Minardi voor het eerst met de auto te kunnen racen. Race-in genieur Greg Wheeler, met wie hij bij Arrows werkte, heeft Ver stappen hoop gegeven. „Whee ler is heel positief over de nieu we motor. Die heeft veel meer vermogen dan vorig jaar. Voor de rest is het koffiedik kijken." door Gertjan van Geen Melbourne - De ideale schoon zoon zal hij altijd blijven, maar de kans op een terugkeer op de tennisbaan is, sinds gisteren, voorbij. Patrick Rafter heeft dat vooraf aan de Australian Open in Melbourne bekendgemaakt. Zijn nieuwe leven als vader be valt Rafter, knuffeldier van de Australiërs, zo goed dat er van trainen nauwelijks nog iets kwam. Laat staan een heroptre den op de ATP Tour. Sorry, ma te. Hij zou er een jaartje tussenuit gaan. Patrick Michael Rafter, eind vorig jaar 30 geworden, had dermate last van schouder en arm, dat twaalf maanden zonder tennis de enig juiste re medie leek. Maar zijn sabbatical year is uitgemond in een defini tief afscheid. Ook al smeekten de voormalige Australische ten- nisgrootheden John Newcombe en Tony Roche hem publiekelijk het hoge woord nog niet uit te spreken, gisteren zei hij defini tief 'no'. De waanzinnige kickservice, de paardenstaart, de witgevette jukbeenderen als schild tegen de zon, de katachtige reactie aan het net, de fluwelen volleys en de woorden 'sorry, mate' als hij weer eens een bal fout opgooide bij de service. Al ruim een jaar moesten de liefhebbers het zon der doen. Maandenlang drukte het Au stralische magazine 'Tennis' smeekbeden van fans af. Terwijl landgenoot Lleyton Hewitt op nieuw bewees de onbetwiste nummer één in de tenniswereld te zijn, verlangde het land naar Rafter. De Australische angst was te begrijpen. Hewitt uitge zonderd is het aanbod wereld toppers van een van de sterkste tennisnaties schaars. En zo po pulair als Rafter zal geen tennis ser ooit worden. Niet voor niets werd hij een jaar geleden verko zen tot Australian of the Year 2002. Het is een van de vele onder scheidingen die hij kreeg. Door zijn collega's werd hij tot vier maal toe uitgeroepen tot spor tiefste tennisser, een kwaliteit die ook nog eens bekroond werd met een buitengewoon olympisch diploma. Vanwege de goede doelen die hij onder steunt ontving hij de Arthur Ashe humanitarian award. En dan zijn er nog de talloze twee derangs lauwerkransen, van meest mediavriendelijke tot meest sexy sporter. Hoeveel meer publieke erkenning kan een sporter, los van de lof voor zijn sportieve prestaties, krijgen? Een beeld dat we niet meer zullen Rafter is ondanks de roem altijd gewoon gebleven. Geboren in het mijnwerkersstadje Mount Isa als zevende van negen kin deren (vijf broers en drie zus sen) was het leven zwaar. Zijn vader had het niet breed, maar zorgde er op zondag altijd voor dat hij meer dan een kleverige cent in het kerkenzakje kon de poneren. Pat liep dagelijks een flinke afstand om op de tennis banen iemand te vinden om een balletje mee te slaan. Van zijn ouders kreeg hij een paar le venslessen mee, die hij te pas en te onpas nog steeds citeert.-„Je wordt geboren met niets en je gaat dood met niets. Dus moet je iedereen hetzelfde behande len", prentte moeder Jocelyn hem in. „Met het gedrag van een ver wend kind verander je een ne derlaag niet in een overwin ning", doceerde vader Jim. Op de tennisbaan zei een van zijn eerste leraren hem dat hij de nummer één van de wereld kon worden. Rafter antwoordde steevast dat de toptien voldoen de was, waarop zijn leraar alleen maar harder tegen hem begon te schreeuwen. Bij een oefening kreeg hij twee ballen tegelijk toegespeeld. Als hij ze allebei kon terugslaan, zou het bewijs zijn geleverd dat hij de beste kon worden. Op het moment dat Rafter dat inderdaad voor el kaar kreeg, maakten de twee een vreugdedans en durfde Rafter het eindelijk zelf te zeggen. In 1999 was het, zij het kortstondig, zo ver. In de twee jaren daar- zien: Patrick Rafter in actie op Wimbledon. Archieffoto: Reuters Zware loting voor Verkerk en Sluiter De Nederlandse tennissers Martin Verkerk en Raemon Sluiter hebben in de loting voor de eerste ronde van de Australian Open zeer sterke te genstanders gekregen. Verkerk moet het opnemen tegen de Australiër Mark Philippoussis en Sluiter tegen de Rus Marat Safin. Richard Krajicek heeft een Au stralische wildcardhouder te genover zich gekregen, de 18- jarige Todd Reid. Sjeng Schal ken treft een speler uit het kwalficatietoernooi. John van Lottum vergooide vandaag zijn plaats in het hoofdtoernooi van de Austra lian Open en een geldprijs van tenminste 10.000 euro. Hij ver loor in de tweede kwalificatie voor won hij zijn enige twee Grandslam-titels, op de US Open. Na zijn eerste eindzege kwam de ware aard van Rafter al naar boven. In opperste vreugde zei hij voordat de camera ging lo pen, dat hij al zijn prijzengeld zou doneren aan een goed doel. Hij meende het, maar werd door de interviewer - John New combe - ervan overtuigd dat hij de helft misschien toch maar voor zichzelf moest reserveren. Als appeltje voor eventuele dorst. Toen hij in 2001 de heroïsche fi- ronde van de Argentijn Diego Moyano: 6-3 5-7 4-6. Van Lottum reageerde zich af op zijn materiaal. Het racket waarmee hij had gespeeld, kreeg de doodstraf. Hij greep zijn sporttas en beende zie dend richting kleedkamer. Een kind dat om een handtekening vroeg, kreeg een verwensing naar het hoofd geslingerd. Seda Noorlander won de twee de kwalificatieronde wel. De Haagse kan zich morgen bij winst op de Amerikaanse Ans- ley Cargill als enige Nederland se vrouw plaatsen voor het hoofdtoernooi. Vrijdag zege vierde zij in drie sets over de Zuid-Afrikaanse Chanelle Scheepers: 3-6 6-4 6-2. nale op Wimbledon verloor van Goran Ivanisevic, zat hij er niet lang mee.Als je erover na denkt, heb ik vandaag gewoon een tenniswedstrijd verloren", sprak Rafter, 's Avonds gaf hij een feest voor een paar hon derd, veelal onbekende, fans. Gewoon, als bedankje voor de steun. De goede daden overstijgen de mindere, al moet er diep gegra ven worden om minieme 'schandalen' op te duikelen. Het schijnt dat Rafter in het begin van zijn carrière een iets te flam boyante levensstijl dreigde te Sprinter kan zich niet meer motiveren alkmaar/gpd - Jakko Jan Leeuwangh sluit met onmiddel lijke ingang zijn schaatsloop baan af. De Alkmaarder werd de laatste jaren achtervolgd door fysieke ongemakken en pech en wist zich daardoor zelden meer te plaatsen voor de internatio nale wedstrijden. Uiteindelijk leidde dat tot een gebrek aan motivatie bij de voormalig we reldrecordhouder op de mijl. Leeuwangh (30) nam zijn beslis sing al voor de skate-off voor het WK sprint, die eind december in Heerenveen werd verreden. De Alkmaarder startte nog wel, in de hoop een startbewijs voor het WK binnen te halen. De wedstrijd in Thialf waren de laatste jaren van Leeuwangh in een notendop. In de aanloop werd hij grieperig, tijdens de laatste van de vier races had hij problemen met zijn schaats en uiteindelijk bleef Leeuwangh ver van de prijzen. Op dat moment wist hij eigen lijk al dat het over was. De skate- off was slechts de laatste fase in een langer proces. „De voorbe reiding in Erfurt ging nog goed, maar in de dagen voor de wed strijden werd ik weer grieperig. Op dat moment zakte de moed me echt in de schoenen. Ik werd er zelfs wat depressief van, kon het er net niet meer bij heb ben." Twee dagen na de skate-off hak te Leeuwangh definitief de knoop door. „Dat", zegt hij, „was heel moeilijk. Maar ik was ook opgelucht dat ik een besluit had genomen." Leeuwangh wil zich nu richten op andere za ken. Het WK sprint in Calgary maakt hij bijvoorbeeld wel mee. „Maar dan bij de NOS, als ana list in de rol die Henk Gemser vaak vervult." En daarna? „Mis schien gaat ik mijn studie pla nologie afinaken, misschien zoek ik ergens een functie in een coachende rol. Hoeft niet eens binnen het schaatsen te zijn. Ik heb nu al een aanbieding om wat tennisjeugd in Zeist te trai nen op snelheid. Dat soort klus jes lijkt me wel wat." Hij kijkt in ieder geval niet te leurgesteld om. „Waarom? Ik laat de negatieve dingen niet overheersen, ben juist hartstikke dankbaar om wat ik allemaal heb meegemaakt en bereikt." En dat is niet gering. Een jaar wereldrecordhouder op de 1500 meter (1.45,56), twee keer brons op het WK afstanden, vierde op de kilometer tijdens de Spelen van Nagano en diverse nationa le titels. „Da's toch een mooi lijstje?" arnhem/gpd - Jan van Halst komt met onmiddellijke ingang van Ajax naar Vitesse. De 33-ja- rige ijzervreter tekende gister avond een contract voor ander half seizoen. De bliksemtransfer van Jan van Halst nam uiteindelijk niet meer dan 24 uur in beslag. Hij was overbodig bij Ajax en zeer ge wenst bij Vitesse, waar plots nog enige ruimte lijkt te bestaan op de begroting. Want op amateur basis speelt Van Halst niet, die via FC Utrecht, FC Wageningen, FC Twente, Ajax, Fortuna Sittard (verhuurd) en opnieuw Ajax in Arnhem is beland. Hij moet de jonge talenten van Vitesse op sleeptouw gaan nemen en dat is een taak die op het lijf van de geboren Utrechter geschreven lijkt. Van Halst was gisteravond rond negen uur een blij mens. „Het is tegenwoordig niet makkelijk een andere club te vinden en ik wil de niet overal heen. Er waren wat contacten met Duitse en Belgische clubs, alle exotische oorden kwamen voorbij. Maar ik hecht erg aan mijn privé-situ- atie en wilde niet graag verhui zen." Hij wist dat zijn taak bij Ajax er op zat. Van Halst is ondanks zijn leeftijd toe aan een nieuwe uit daging. „Hoe ouder ik word, hoe giftiger ik ben. Ik kan erg slecht tegen mijn verlies, dat lijkt alleen maar erger te wor den." ontwikkelen. Hij reisde met mooie vrouwen de wereld over en vergat zijn familie. Door zijn broers en zussen werd hij kei hard teruggefloten. Ook beken de Rafter ooit een keer halfdron ken op de baan te hebben ge staan. Het was tijdens een Davis Cup-duel met Tsjechië in 1997. Australië had het duel na de tweede dag al beslist en Pat had zich stevig aan het bier gelaafd. Niemand nam het hem werke lijk kwalijk, zoals ook niemand hem veroordeelde vanwege het feit dat hij tijdens zijn actieve tennisjaren het belastingpara dijs Bermuda als residentie koos. Door zijn filantropische instelling maakte hij dat ruim schoots goed, vindt de gemid delde Australiër. Dit jaar keerde hij overigens terug op vertrouw de grond. De laatste poging om iets van het Rafter-aureool te beschadi gen kwam van een (vrouwelijke) journalist van het dagblad The Age. Rafter was nauwelijks tot Australian of the Year gekroond of hij maakte bekend dat zijn vriendin Lara Feitham zwanger was. Wat was hij voor een rol model om een onwettig kind op de wereld te zetten, vroeg Betti- na Amdt zich af. Juist Rafter, als zoon van een diepgelovig echt paar, zou een slecht voorbeeld zijn voor de Australische man. Arndt hekelde de media, die hun handen niet aan de 'con troverse' durfden te branden. Joshua Patrick werd eind juli ge boren, niemand stoort zich er aan dat zijn papa en mama on getrouwd samenleven. Het va derschap leidde wel indirect tot het groeiende gerucht dat Rafter niet meer zou terugkeren op de tennisbaan. Als motto voor zijn stichting 'Cherish the Children' (Koester de kinderen) koos Raf ter: 'Als ik één kind kan helpen, betekent dat alles'. Het lijkt er verdacht veel op dat zijn eigen zoon de zucht naar tennis alleen maar minder heeft gemaakt. De laatste indicatie dat hij defi nitief zou stoppen, was zijn laat ste actie voor zijn Cherish the Children-project. Net als na zijn winst op de US Open en het be reiken van de hoogste positie op de wereldranglijst, kunnen mensen een persoonlijk gesig neerde herinnering aan zijn sportieve verleden kopen via de website. Het is de laatste keer dat hij iets dergelijks doet, be vestigde zijn broer Geoff vorige maand. Niemand keek feitelijk raar op toen Rafter vooraf aan de Australian Open, die maan dag begint, publiekelijk afscheid nam van het tennis. Sorry, mate. eindhoven/gpd - De tweede Ko reaanse speler van PSV is gister avond in Eindhoven gearri veerd. Young-pyo Lee is de tweede speler uit het nationale elftal van Zuid-Korea van Guus Hiddink die zijn opwachting maakt in het Philips Stadion. Een tengere, kleine Koreaan in de vrieskou. Slechts gekleed in een zomerkostuum, zonder trui, zonder muts. Young-pyo Lee huiverde even toen hij gister avond de aankomsthal van Eindhoven Airport verliet. PSV- manager Frank Amesen stopte zijn nieuwste aanwinst maar snel in de Mercedes. International Lee is op huurba- sis overgekomen van Anyang LG Cheetahs. De Koreaanse club maakte daar de afgelopen we ken de nodige misbaar over, maar Lee maakt het allemaal niet veel uit. „Dat PSV mij voor lopig alleen zes maanden wil huren, voordat de club over een eventuele koop beslist, maakt mij niets uit. Wat telt is dat ik nu bij PSV kan laten zien wat ik waard ben. Als Guus Hiddink mij graag wil hebben, kom ik graag naar Eindhoven, in wat voor constructie dan ook." SPORTUITSLAGEN AUTO/MOTORSPORT Sabha (Lib.) Dakar Rally, achtste etappe, van Ghat naar Sabha (727 km, waarvan 497 km klassementsproef). Auto's: 1. Masuoka (Jap) Mitsubishi 3.57.42. 2. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 5.42, 3 Fon- tenay (Fra) Mitsubishi 15.27, 4. De Mevius (Bel) BMW 17.16, 5. De Villiers (ZAf) Nissan 19.02, 6. Kleinschmidt (Dui) Volkswagen 25.59, Nederlanders: 22. Vaanholt 1 29.06, 30. Ten Harkei 1.59.16, 36. Van Vliet 2.13 36. Klassement: 1. Peterhansel 14.52 21, 2 Masuoka 6.39, 3. De Mevius 1.07.12. 4. De Villiers 1.14.12, 5. Klein- schmidt 1.33.06, 35. Ten Harkei 7.52.36, 38 Vaanholt 7.59.11, 40. Van Vliet 8.49 37. Motoren: 1. Sala (Ita) KTM 4.34.45, 2. Brucy (Fra) KTM 2.06, 3. Despres (Fra) KTM 3.39, 4. Coma (Spa) KTM 3.40, 5. Roma Spa) KTM 5.06, 6. Meoni (Ita) 6.59, Nederlanders: 21. Verhoef 1.02.38, 24 Vercoelen 1.17,06, 79. Van der Kooy 2.29.40, 100. Verschuren 3.34.11. Schreurs opgave Klassement: 1. Meoni 16.56.34, 2 Sainct Fra) KTM 0.34, 3. Roma 2.07, 4. Despres 4.51, 5. Sala 31.20, 6. Brucy 35.36, 18. Verhoef 2.30.53, 35 Ver coelen 5.12.01, 77. Van der Kooy 8.58.15, 94. Verschuren 10.37.06. Vrachtwagens: 1 Tsjagoeine (Rus) 4 48.06, 2. Gerard de Rooy (Ned) DAF 8.16, 3. Jan de Rooy (Ned) DAF 13.37, 4. De Azevedo (Bra) 25.11, 8. Bekx 2.10.44. Klassement: 1. Ts|3- goeine 18.55.14, 2. Gerard de Rooy 0.32, 3 De Azevedo 47.34, 4, Jan de Rooy 1.58.36, 9. Bekx 6.57.49. BASKETBAL Stand na eerste ronde: 1. Furyk (VSt), Els (ZAf) 64 (9 onder par), 3. Riley (VSt). Sauers (VSt), Kelly (VSt) 65. HANDBAL Emmen. EK-kwalificatie mannen. Nederland - Bosnië-Herzegovina 20-22 (11- 10). Doelpuntenmakers: Schmetz 8. Kersten 4, Van Olphen 4. Lochtenberg, Wesselink. Kle- mann, Van Dijk 1. KORFBAL Deurne. Europa Cup landskampioenen. Groep A: Ceske Budejovice (Tsj) - Szentendrei (Hon) 19-12, Die Haghe (Ned) - Invicta (GBr) 21-12, Invicta - Szentendrei 17-14, Die Ha ghe - Ceske Budejovice 17-13. Groep B: Adler Rauxel (Dui) - Benfica (Por) 11- 10, AKC (Bel) - Prievidza (Slw) 26-7. PRIJSVRAGEN Lucky Day 2992. 9.1112.14.17.20.30.32.35.37.40.47.51. 52.53.54.57.62.64.65. (Onder voorbehoud van typefouten). SKI Saas-Fee. NK snowboarden. Parallel slalom mannen: 1. Schoenmakers, 2. Witvoet, 3. Verlinden. Vrouwen: 1. Kos, 2. Bauer, 3. Van Harten. New York. NBA. Sacramento Kings - New Jersey Nets 118-82, Portland Trailblazers - San Antonio Spurs 90- DARTS Frimley Green. Embassy. Mannen kwartfinale: Davies (Wal) - David (Aus) 5-0, Anderson (Sch) - Taylor (Sch) 5-0 Vrouwen halve finale: Kirk (Sch) - Hoenselaar (Ned) 2-0. GOLF Melbourne. Australian Open, kwalificaties. Mannen, tweede ronde: Moyano (Arg) - Van Lottum (Ned/1) 3-6 7-5 6-4. Sydney. Vrouwen, 585.000 euro. Halve finale: Davenport (VSt/6) - Panova (Rus) 6-3 7-5. Sydney. Mannen, 360.000 euro. Halve finale: Ferrero (Spa/2) - Schüttler (Dui) 3-6 6-3 6-2. Canberra. Vrouwen, 110.000 euro. Halve finale: Shaughnessy (VSt/1) - Loit (Fra) 6-1 7-5, Schiavone (Ita) - Bartoli (Fra) 6-4 3-6 Stand na eerste ronde: 1 Hugo (ZAf) 66 sla gen. 2 Clark (ZAf). Kingston (ZAf) 67, 4. Muntz (Ned), Pyman, Lawrie (Ier), Coltart (GBr). Drysdale (GBr) 68 Kapalua (Haw). Mercedes Championships, 5 miljoen euro. volleybal Rijswijk. Top Teams Cup mannen Groep 1: Calcit Kamnik (Slv) - Kommunalmk Grodno (WRu) 3-1 (25-21 25-19 20-25 25- 19) Stand: 1. Lokomotiv Charkov (Oek) 4-4 (9-7), 2. Grodno 4-4 (8-8). 3. Kamnik 4-4 (8- 9), 4. Omniworld (Ned) 4-4 (7-8).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21