Verheijen is zijn sprintangst kwijt %r SPORT Getergde Van den Herik geeft OM rode kaart Schaatsers Spaar Select krijgen deel salaris niet Stayer jubelt vooral over optreden 500 meter tijdens kleine vierkamp in Erfurt 11s Hiddink: 3>ers paaien 'Waarom zouden we niet van Arsenal winnen?' RKC te sterk voor Willem II jers talent voor PSV rEN - De Zwitser Johan hen speelt vanaf januari p PSV. De zestienjarige ir tekende gisteren een tvoor vierenhalf jaar bij hovense club. Omdat geen achttien is en niet tig uit een EU-lidstaat, 3e pas dan voor PSV uitko- ui jnlanthen, nu nog on- irv tract bij Young Boys, '2( ezien als een groot ta- ;4 is technisch vaardig, te goed in de afwerking, gc drid, Juventus, Inter, z na en Ajax waren even- ali nteresseerd. id Jsters gaan 'i< e kleren :cx ial isT - De Roemeense ïe eld is geschokt door de at to's van drie van haar it che kampioenes in een st nannenblad. Naarver- 1 tvingen Lavinia Milosi- H udia Presecan en Cori- )u ireanu veertigduizend ril jr d fotosessie in Shu- ïdai, waarbij ze niets J >nd bij de turntoestellen e l Adrian Stoica, secreta- zij^de Roemeense turn- jn jonde zich zeer verbol- e< r de blootportretten: Isf jsjes hebben het imago I land beschadigd." zaterda6 l6 NOVEMBER 2002 door Peter Louwerse Rotterdam - Hij was getergd tot op het bot. Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik trilde af en toe van woede toen hij zijn slotwoord uitsprak aan het eind van het vierdaagse strafproces tegen hem en zijn club. „Ik heb de schatkist niet bena deeld. Je bent in Nederland toch niet ver plicht om stommiteiten uit te halen?" Maar volgens officier van justitie mr. G. Sta heeft Feyenoord dat nu juist wel ge daan. Hij had dinsdag tegen de clubvoor zitter daarom een jaar celstraf, waarvan een half jaar voorwaardelijk geëist. Tegen de voetbalclub eiste de aanklager toen een boete van 1.131.418 euro. Volgens het Openbaar Ministerie heeft Feyenoord gesjoemeld bij de transfers van Aurelio Vïdmar, Christian Gyan en Patrick Allo- tey. In de transfersommen van deze spe lers zou een verkapt loon zijn verwerkt, waarover geen loonbelasting is betaald. Bij Vidmar, die van Standard Luik kwam, ging dit om één miljoen dollar. Met dezelfde felheid waarmee mr. Sta dinsdag in de aanval ging, voerde Van den Herik gisteren zijn verdediging. De preses, die zich tijdens de terechtzitting meestal op zijn zwijgrecht beriep, beet gisteren met luide stem en geëmotio neerd een uur lang van zich af. „Er moest kennelijk gescoord worden door het Openbaar Ministerie. De officier wilde zich door niets en niemand ervan laten overtuigen dat Feyenoord een bonafide club is. Is dit de arrogantie van de macht? Of van één individu?" De Feyenoord-voorzitter liet meermaals weten dat de zaak hem hoog zit. Afgelo pen woensdag kon hij zijn gedachten niet meer stilzetten. „Toen heb ik ze maar op papier gezet. Niet alleen om de problemen van me af te schrijven, maar ook om u deelachtig te maken van mijn gevoelens." Waarna een emotionele uit barsting volgde over de ingrijpende ge volgen van een strafzaak. „Ik haalde woensdag de krant uit de bus, en ja hoor, daar stond ik met foto en al op de voor pagina. Als een misdadiger, terwijl het al leen om een belastinggeschil gaat. Ook al word ik vrijgesproken, ik zal hier de rest van mijn leven door getekend zijn." En: „In plaats van in de ereloge zit je in het verdachtenbankje." En: „Vier jaar lang heb ik het verwoestende stempel van verdachte gedragen. Daar zou dé over heid zich voor moeten schamen." En dat past niet in Van den Heriks beeld van de overheid. De gfelovig opgevoede clubbestuurder (volgens zijn advocaat kent hij de Tien Geboden en leeft hij er ook naar) vindt dat de overheid slim mag zijn, maar niet sluw. „Mijn vader werkte bij de Rijksaccountantsdienst, mij is altijd respect voor de overheid bijgebracht. Maai' woensdag, toen ik las hoe de kran ten uitvoerig uit het requisitoir van mr. Sta citeerden, had ik geen zin meer in de overheid." Voor een man als Van den Herik, die ge wend is om de touwtjes in handen te hebben, bleek het moeilijk öm zich te schikken in de ondergeschikte rol tijdens de terechtzitting. „Als ik scheidsrechter was, gaf ik het Openbaar Ministerie een rode kaart," zei hij boos. Om later te ver zuchten: „Maar dat is mijn rol niet, ik ben slechts de verdachte, u bent de rech ter. Ik hoop dat u de juiste beslissing neemt." Daar neemt de rechtbank veer tien dagen de tijd voor. De uitspraak is vrijdag 29 november. o 2005 ptterdam Het Europees eu enschap judo voor ei 1 wordt in mei 2005 in ïn nd gehouden. Voorzit- e us Vizer van de Europe- n Unie (EJU) maakte gis- toewijzing bekend. De de nd Nederland heeft - leis Ahoy aangewezen zi oneel voor de Europese in d. Het EK voor vrouwen r 15 in het Finse Tampere. 'I fuerte: finale 0 ampoline iRsburc - Alan Villaf- le; :eft zich in Sint Peters- ■sl jlaatst voor de finale sft trijd om de Europese ti- hf polinespringen. De Ne er eindigde gisteren in onde als zevende. Het dse mannenteam, be- uit Villafuerte, Sven flilco Riepma en Jeroen er, slaagde er net niet in van de landenwed- halen. Oranje eindigde orronde als zesde, waar vijf doorgingen naar itrijd. tv-arbitrage ><VK hockey De internationale jond experimenteert f 1 november tijdens het key voor vrouwen in het "^sche Perth met het ge- tv-beelden voor de e. Omstreden en be- besluiten van de echters worden met vi- den geanalyseerd. Om- een proef betreft, heb- malyses geen invloed pe K-duels. Een ervaren dkionale scheidsrechter t (iet toernooi in Perth tij- idstrijden de beelden loifa. Carl Verheijen op weg naar de zege op de 3000 meter. Foto: AP/Christian Seeling is t z fEN - Guus Hiddink wil ,el us van oud-bondscoach mje in de strijd werpen irenommeerde spelers V te halen. In eerste in- ienkt ook hij aan Phillip oaar zijn gedachten en 1S gaan ook uit naar ie- wals Jaap Stam. Dennis np, ook zo'n gearriveer- er die onder Hiddink in derlands elftal speelde, haaibaai zijn, verwacht De Zuid-Koreaan Park jen na de uitschake- let Europese toneel liet zijn licht schijnen over ":eling van de spelers- •uidelijk is dat hij na- meepraat over moge- iterkingen. Als oud- Oranje en Zuid-Korea dig trainer van Spaan- s heeft hij een uitgebreid in Europa en ingangen spelers, staat Hiddink met PSV ir Feyenoord. „Goed dat dinsdag meteen zo'n jd krijgen. Het elftal kan ts laten zien tegen Fey- Een grote tegenvaller Hofland niet van de zijn. Hij heeft opnieuw een pittige enkelblessu- •rd zal in Eindhoven te- in nagenoeg dezelfde aantreden als afgelo- sdag tegen Newcastle Alleen Shinji Ono keert het middenveld, waar- is Gyan waarschijnlijk I moeten maken. De jii zou zijn plaats nog behouden als blijkt dat gug Song oververmoeid Bie reden gaf trainer Bert (twijk de hele selectie gis- rijal door René Banierink erfurt Als de Internationale Schaats Unie (ISU) van plan is om met de invoering van de kleine vierkamp de hegemonie van het Nederlandse schaatsen op de lan ge baan te breken, dan kregen ze gisteravond een steuntje in de rug. In ieder geval bij de mannen, want na twee afstanden in Erfurt leidt de Amerikaan Derek Parra voor de Rus Aleksandr Kibalko. Dan pas volgt de eerste Neder lander en dat was verrassend ge noeg Carl Verheijen. De kleine vierkamp is bij wijze van experiment ingebed in het World Cup-weekeinde voor de 1500 en 5000 meter. Maar voor de Nederlanders was het een mooie test voor het NK allround komende maand. De TVM- ploeg van Gerard Kemkers had daarom afgelopen week wat gas teruggenomen in de training en dat betaalde zich met name bij Carl Verheijen meteen uit. De stayer reed een perfecte 3000 meter en won die afstand in 3 minuten en 47,10 seconden, een tijd waarop favorieten als Jo- chem Uytdehaage en de wereld recordhouder op deze incou rante afstand Gianni Romme zich stukbeten. Maar de basis voor zijn derde plek in de tus senstand legde de 27-jarige schaatser uit Leusden echter op de 500 meter. De 37,72 vierde hij alsof hij het toernooi al had ge wonnen. „Die tijd was een enor me bevrijding voor mij", beken de de stayer. Want hij had dit seizoen louter miskleunen ach ter zijn naam staan op deze af stand. „In wedstrijden dan", zei Verheijen. „In de training gin gen ze wel goed. Maar als je dan weer een race hebt waarin je in de 11 seconden opent en nooit verder komt dan 39'ers, ja, dan gaat het wel een beetje aan je knagen. Ik had het al bijna op gegeven." En dat was nou net niet de be doeling. Zijn doel is dit seizoen Thomas net naast podium op 500 meter Annamarie Thomas greep gisteravond bij de wereldbekerwed strijden in Erfurt op de 500 meter net naast een medaille. De schaatsster van Spaar Select werd vierde achter winnares Cindy Klassen. Toch was Thomas niet ontevreden over haar prestatie op de eerste afstand van de kleine vierkamp, waarmee in het wereldbekercircuit wordt geëxperimenteerd. „Als je ziet waar ik vandaan kom, dan kan ik hier blij mee zijn. Normaal rijd ik mijn eerste 39'er pas in januari", zei de rijdster die een teleurstellend olympisch seizoen achter de rug heeft Ze kwam in de Gunda Niemann-Stirnemann Halle tot een tijd van 39,86 seconden. Thomas hoopt op de 3000 meter haar achterstand te beperken zodat ze met een goede 1000 en 1500 meter een rol van beteke nis kan spelen in het klassement. Renate Groenewold (9de) heeft het klassement al uit haar hoofd gezet. „Ik ben afgelopen nacht ziek geweest Ik rijd 40,57 terwijl ik weet dat ik beter kan." om serieus mee te doen in de allroundtoernooien. „Ik ben op grote toernooien al eens tweede en vierde geweest. Maar telkens was het gat na de 500 meter al zo groot dat ik nooit meer een serieuze kans had op de eindze ge. Ik wist gewoon dat wanneer ik een halve seconde van die 500 zou afhalen, ik serieus mee kon doen." Dat hij nu dus ook een uitste kende kans heeft om de kleine vierkamp in Erfurt te winnen, dat interesseerde hem niet. „De kleine vierkamp past uitstekend in de planning met het oog op het NK allround in december. Anders rij je met die World Cups alleen maar lange afstanden. Maar mijn doel voor dit week end is gewoon een hele goede vijf kilometer, omdat daar extra punten te halen zijn voor de World Cup. Deze drie kilometer geeft me daarvoor een heel goed gevoel, want ik kon heel vlak rij den en was op het laatst niet eens echt kapot." Waar Verheijen dus voor zijn doen excelleerde op de 500 me ter, lieten favorieten als Uytde haage en Postma het juist lig gen. Postma en Uytdehaage raakten de eerste 100 meter al dusdanig het spoor bijster dat ze een toptijd wel konden verge ten. Uytdehaage, wereldrecordhou der op de kleine vierkamp, maakte een serie misslagen; de in potentie beste sprinter Post ma schrok zich een ongeluk van de start van de latere winnaar Kibalko. De Fries gaf maar liefst een volle seconde toe op de streep. door Peter van der Hulst erfurt - Schaatsers en begelei ding van Spaar Select hebben in oktober een aanzienlijk deel van hun salaris niet ontvangen. Na mens de atletenvakbond NL- Sporter heeft Yves Kummer daarop bij de sponsor van de schaatsploeg een vordering in gediend. De acties moeten vol gens Kummer worden gezien in het licht van de gesprekken die met Spaar Select-directeur Jan- Willem van Dijk worden ge voerd over de beëindiging van de arbeidscontracten met de schaatsers en begeleiders. De fi nanciële dienstverlener maakt door de tegenvallende econo mie slechte tijden mee en wil van de veelal tot 2006 doorlo pende contracten af om maan delijks 200.000 euro te kunnen besparen. Kummer: „Het is een spel van geven en nemen. De vraag is of er geld is. Van Dijk zegt van niet. Wij dienen dan een vordering in." Jan-Willem van Dijk geeft toe dat zijn bedrijf in gebreke is ge bleven. „Dat klopt. Niet omdat we niet willen, maar omdat we niet kunnen." Van Dijk zegt de boeken aan NL-Sporter te heb ben overlegd om dat te bewij zen. De onderhandelingen draaien vooral om de vraag wie bepaalt waar de schaatsers naartoe gaan. Kummer: „Wij stellen ons op het standpunt dat de schaat sers vrij moeten zijn om zelf te onderhandelen met een ploeg. Dat kan op dit moment niet." Van Dijk wilde zijn schaatsploeg overdragen aan Sponsor Bingo Loterij. De schaatsers moesten instemmen met salarisvermin dering en gingen daar niet mee akkoord. Van Dijk heeft er vol gens Kummer belang bij om zijn ploeg als geheel over te dragen. „Als een aantal schaatsers niet op een aanbieding wil ingaan, loopt hij het risico dat ze zeggen 'Ik blijf zitten waar ik zit'. Wij willen dat de atleten zelfbe schikkingsrecht krijgen." Van Dijk denkt dat het wel los loopt. „De schaatsers hebben toch zelf gezegd dat ze als team bij elkaar willen blijven." Gianni Romme cs. weten inmid dels wat zij individueel bij Spon sor Bingo Loterij kunnen gaan verdienen. Willen zij dat Spaar Select het tekort ten opzichte van hun huidige salaris com penseert? „Een interessante vraag", zegt Kummer. De na druk ligt volgens hem te veel op geld. Salaris vormt maar een on derdeel bij een gesprek met een kandidaat-sponsor. „Technisch beleid is ook essentieel. Wie be paalt bijvoorbeeld wie er in de ploeg komen." NL-Sporter wil daar namens de schaatsers en begeleiding wel over praten met Sponsor Bingo Loterij, maar kan dat niet zolang de contracten met Spaar Select niet zijn beëin digd. Van Van Dijk mag het, maar: „De advocaat van Spon sor Bingo Loterij wil het niet." Het bedrijf past ervoor zich te mengen in arbeidsrechterlijke discussies. Frank van den Wall Bake, advi seur van SBL, liet doorscheme ren dat Van Dijk de onderhan delingen tegenwerkt. Van Dijk werpt die suggestie verre van zich. De schaatsers richten zich ondertussen op de wedstrijden. Het feit dat ze in oktober slechts een gering deel van het salaris kregen heeft volgens coach Jac Orie niet tot verzet geleid. door André Hoogeboom Amsterdam - Ajax mag zich nu echt gaan meten met de groten van Europa. Arsenal, AS Roma en Valencia zijn de volgende te genstanders, verzameld in groep B van de Champions League. Het resultaat van de loting, die gisteren in Genève plaatsvond, werd dan ook in de ArenA met instemming en ingetogen trots onthaald. Mooie tegenstanders, mooie stadions, mooie namen. En onverkort blijft het motto staan waarmee trainer Ronald Koeman de eerste serie groeps wedstrijden tegemoet ging. Ajax wil niet afgaan. De Amsterdam mers beginnen op 27 november met een uitwedstrijd tegen Va lencia en spelen ook dit jaar nog (10 december) thuis tegen AS Roma. „Waarom zouden we niet van Arsenal kunnen winnen", zei Koeman gisteren. „Ze verliezen ook zo maar drie keer achter el kaar." Hij verwoordde daarmee enigs zins de stemming bij de Amster dammers. Niet bij voorbaat kansloos. „In principe heb ik al tijd het idee dat er kansen zijn. Al zijn die wel wat kleiner dan in de vorige ronde, dat geef ik on middellijk toe. Ik denk dat de kans om door te gaan ongeveer dertig procent is. Valencia is wellicht in naam de minst aan sprekende Spaanse ploeg in ver gelijking met Barcelona en Real Madrid, maar speelt misschien wel het beste voetbal. Ze heb ben al eens in de finale van de Champions League gestaan. Ar senal schat ik het hoogst in; een fantastische ploeg. We gaan ge woon lekker voetballen. Er is geen enkele druk en misschien pakt juist dat aspect positief uit." Rafael van der Vaart glunderde van genot. „Fantastisch", zei de het Ajax-talent lachend. Realis tisch is hij ook: „We gaan nu ge woon lekker voetballen. We zijn de underdog, maar dat gold voor iedere groep waarin Ajax terecht zou zijn gekomen." Nigel de Jong, het jongste talent in de Ajax-groep: „Fantastisch. Arsenal is altijd mijn cluppie ge weest en nu mogen we ertegen voetballen. En ik geloof best in een stunt. Waarom niet? Nie mand is onverslaanbaar." Poules tweede ronde Groep A: Barcelona (Spa)In- ter Milaan (Ita) Bayer Lever- kusen (Dui), Newcastle Uni ted (Eng). Groep B: Ajax (Ned), Valencia Spa), AS Roma (Ita) Arsenal (Eng). Groep C: Real Madrid (Spa), AC Milan (Ita), Borussia Dort mund (Dui), Lokomotiv Mos kou (Rus). Groep D: Manchester United (Eng), Deportivo La Coruna (Spa), Juventus (Ita), FC Basel (Zwi). SPORTUITSLAGEN r\ a uutu Halve finales: Hewitt - Federer. Moya - Ferrero A nri fvi en SCHAATSEN Domburg. EK mannen. Kwartfinales, tweede partij: Scholma (Ned) Erfurt. Wereldbeker, kleine vierkamp. Gantwarg (WRu) 0-2 (0-4). Boezinski (Lit) Mannen. 500 m: 1. Kibalko (Rus) 36.29. 2. Georgiev (Rus) 0-2 (1-3). Clerc (Ned) - parra (VSt) 36,68, 3 Marshall (Can) 36,88, 4 Schwarzman (Rus) 1-1 (2-2, barrage 1-3). Callis (VSt) 36.97. 5. Parker (Can) 37.05. 6. Jansen (Ned)-Vainer,s (Let) 1-1 (2-2. barrage Andersen (Noo) 37.10. 7 Ushiyama (Jap) I-3). Winnaars naar halve finale, verliezers 37 13 g Friesinger (Dui) 37.16. 9. Postma spelen om plaatsen vijf tot en met acht. (Ned) 37 20. 10 Dallmann (Dui) 37.25, 15 P&ADnFNtPODT Vreugdenhil (Bel) 37,41, 20 Uytdehaage PAAKDcN>rUKI 37,62. 22. Verheijen 37,76. 30 Romme 38,06, 35. De Jong 38,31, 38. Veldkamp Berlijn. CSI-W. Springen, kwalificatie wereld- (Bel) 38,69 beker: 1. Van Asten (Ned) Think Twice 0 straf- 3000 m: 1. Verheijen 3.47.10, 2 Uytdehaage punten/58,00 seconden, 2 Michaels-Beer- 3 47,99, 3. Skobrev (Rus) 3.50,73, 4. Rom- baum (Dui) Shutterfly 0/59,76, 3. Wylde (VSt) me 3.50,88, 5. Postma 3.50,87, 6. Parra Fein Cera 0/60,23, 4 Nieberg (Dui) Esprit 3.51,08, 7. De Jong 3.51,23, 8. Veldkamp 0/60,48, 5. Gerco Schröder (Ned) Genève 3.51,87, 9. Mohcki (Can) 3.52,58, 10. Hey- 0/61,54, 6. Von Ronne (Dui) Chandra thausen (Dui) 3.52,60, 20. Vreugdenhil 0/61,76, 7. Wim Schröder (Ned) Berlin 3.56,27. 0/63,45. Tussenstand na twee afstanden: 1. Parra Springen, Kampioenschap van Berlijn, met 75,193 punten, 2. Kibalko 75,300, 3. Ver barrage: 1. Rodrigo Pessoa (Bra) Bianca heijen 75,570, 4. Uytdehaage 75,601, 5. d'Amaury 0/34,77, 2. Tebbel (Dui) Denver Postma 75,678, 6. Callis 75,853, 7 Marshall 0/34,79, 3. Pervers (Dui) Lanitop 0/36,06, 4 75,948, 8. Friesinger 76,008, 9 Hoffmann Lejeune (Bel) Robijn 0/36,40, 5 Smit (Ita) (Dui) 76,288, 10. Dallmann 76,343, 13 Kerkorian Lalan 0/37,39, 6. Von Ronne/Canta- Romme 76,526, 16. Vreugdenhil 76,788, 18 ro 4/35,82, 8. Gerco Schróder/Napels De Jong 76,848, 24. Veldkamp 77,325. 4/42,11. Vrouwen, 500 m: 1. Klassen (Noo) 39,08, 2. Rodriguez (VSt) 39,22, 3 Simionato (Ita) TAFELTENNIS 39,62, 4. Thomas (Ned) 39,86, 5. Sannes (VSt) 39,91, 6. Pechstein (Dui) 40,35, 7. Gao Warschau. Pools Open. Yang (Chn) 40,40, 8. Antal (Oos) 40,49, 9. Mannen, tweede ronde: Pazsy (Hon) - Keen Groenewold (Ned) 40,57, 10. De Vries (Ned) (Ned) 4-3 (7-11 11-9 6-11 7-11 11-8 11-7 40.71. 14. De Loor41,10, 16. Vis41.15 II-5), Heister (Ned) - Jianjun Wang (Chn) 4-1 (11-9 11-39-1111-5 11-7) VOETBAL Dubbelspel, eerste ronde: Heister/Keen - La- keev/Liventsov (Rus) 4-0 (15-13 11-2 11-5 Uefa Cup, Geneve. Loting derde ronde. 11-8). Liverpool (Eng) - Vitesse Wisla Krakov (Pol) - Schalke 04 (Dui) TE NNI» Lazio Roma (Ita) - Sturm Graz (Oos) Betis Sevilla (Spa) - Auxerre (Fra) Sjanghai. Masters Cup, 3,7 miljoen euro. Besiktas (Tur) - Dinamo Kiev (Oek) Rode Groep: Moya (Spa/5) - Costa (Spa/8) 7-6 Paris SG (Fra) - Boavista (Por) 3-6 6-4 Club Brugge (Bel) - VfB Stuttgart (Dui) Eindstand: 1. Moya 3-6 (6-1), 2. Hewitt (Aus) Panathinaikos (Gri) - Slovan Liberec (Tsj) 3.4 (4-4), 3. Costa 3-2 (4-5), 4. Safin (Rus) 3- Denizlispor (Tur) - Olympique Lyon (Fra) 0 (2-6) Girondins Bordeaux (Fra) - Anderlecht (Bel) Gouden Groep: Ferrero (Spa/4) - Novak (Tsj/7) Malaga (Spa) - Leeds United (Eng) 7-5 6-3, Federer (Zwi/6) - Johansson (Zwe/9) Paok Saloniki (Gri) - Slavia Praag (Tsj) 6-3 7-5. Hertha BSC (Dui) - Fulham (Eng) Eindstand: 1. Federer 3-6 (6-1), 2. Ferrero AEK Athene (Gri) - Maccabi Haifa (Isr) (Spa) 3-4 (4-3), 3. Novak (Tsj) 3-2 (3-4), 4 FC Porto (Por) - RC Lens (Fra) Agassi (VSt) 2-0 (1-4), 5. Johansson (Zwe) 1-0 Celtic (Sch) - Celta de Vigo (Spa) (0-2). (Johannson vervanger voor Agassi). Speeldata: 28 november en 12 december. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Willem II - RKC Waalwijk 0-1 (0-1). 4 Cornelisse 0-1. Scheidsrechter: Braam- haar. Toeschouwers: 13.800. Gele kaart: Ceesay, Wau (Willem II). 11 8 11 8 12 4 11 3 11 3 11 4 3 2 2 3 1 1 0 27 28- 4 0 27 28-12 2 23 28-12 1 20 23-13 2 19 14- 9 4 18 15-19 1 16 14- 8 4 15 14-11 4 15 15-17 5 15 17-19 4 13 15-17 4 13 13-19 6 13 18-28 5 12 15-18 6 11 13-20 6 9 14-21 9 4 8-29 9 2 7-23 Tilburg - Willem II is bezig aan een vrije val in de eredivisie. De Tilburgers, bij wie Tarik Sektioui over de bal maait na een tackle van Peter van den Berg, verloren gisteren in eigen stadion met o-i van RKC. Het was de vierde nederlaag op rij. Het enige doel punt werd binnen vijf minuten gescoord door Cor nelisse. Foto: ANP/Olaf Kraak EERSTE DIVISIE Stormvogels/Telstar - Helmond Sport 0- 1 (0-1). 22. Kantelberg 0-1. Scheids rechter: Van Beek. Toeschouwers: 1750. Rode kaart: 66. Van Bakel (Hel mond Sport). Gele kaart: Mark van Dijk (Helmond Sport). FC Dordrecht - Haarlem 1-2 (1-1). 5 Ketting 0-1, 14. Den Dunnen 1-1, 83. Supusepa 1-2. Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Den Dunnen (Dordrecht), Longuet, Tamerus (Haarlem). Heracles - Top Oss 4-0 (2-0). 33. Rose 1-0, 45. Platvoet 2-0, 54. Sluijter 3-0, 90. Stegeman 4-0. Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers: 6210. Rode kaart 47. Rook (Top Oss). Gele kaart: Kolm- schot (Heracles). ADO Den Haag - Emmen 7-1 (2-0). 27 Cales 1-0, 42. Stroeve 2-0, 47. Cales 3-0, 67. Saeijs 4-0, 68 Van der Laan 5-0, 72. Castelen 6-0, 73. Cairo 6-1, 80 Stroeve 7-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 6049. Gele kaart: Johannsen (Emmen). MW - Volendam 0-1 (0-0). 89. Luirink 0-1 Scheidsrechter: De Vree. Toe schouwers: 2850. Gele kaart: Winkens. Deckers (MW). Luirink, Huisman (Vo lendam). Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles 1-2 (1-0). 23. Hamming 1-0 (strafschop). 57. Marbus 1-1, 90. Brack 1-2. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toe schouwers: 4000. Eindhoven - Veendam 5-2 (2-1). 6. Van Kallen 1-0, 8. Weerman 1-1, 23. Hese 2-1, 55. Konings 3-1, 60. Ayaz 4-1, 72. Houttuin 4-2, 80. Van Kallen 5-2. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschou wers-. 1893. Gele kaart: Van de Langen- berg, Temrukov (Eindhoven), De Vries, Mac Andrew (Veendam). FC Den Bosch# WV 1-2 (1-1). 5 Van de Laak 1-0, 18rMeeuwis 1-1, 47. Hof stede 1-2 (strafschop). Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 2543. Gele kaart: Plum, Faerber (FC Den Bosch), Verhap pen (WV). Sparta - Cambuur Leeuwarden 2-4 (1- 2). 19. Lord 0-1, 40. Lord 0-2, 41. Conteh 1-2, 64. Koevermans 2-2 (straf schop), 65. Bruin 2-3, 75. Lord 2-4. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toe schouwers-. 4681. Gele kaart: Bölstler (Cambuur). Heracles 12 10 0 2 30 38-18 ADO D Haag 12 9 1 2 28 33-10 Emmen 12 8 2 2 26 22-12 GA Eagles 11 7 2 2 23 24-15 Helmond Sp. 12 7 1 4 22 30-20 Volendam 12 7 1 4 22 21-19 Cambuur L. 12 7 0 5 21 23-23 TOP 12 6 2 4 20 20-22 Den Bosch 11 5 2 4 17 21-14 Sparta 12 5 2 5 17 27-23 Stormv. T. 12 5 1 6 16 14-16 Veendam 12 3 3 6 12 19-26 Haarlem 12 3 3 6 12 13-26 Eindhoven 12 3 2 7 11 14-23 VW 12 3 1 8 10 17-29 Fortuna S. 12 2 3 7 9 13-22 MW 12 1 4 7 7 8-20 Dordrecht 12 0 2 10 2 12-31

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25