Reingoud vindt warmte in Alphen SPORT De tijd dringt voor hekkensluiter Forescate 'Voorschoten heeft de be:" spitsen van de derde klaé LRC DIOK-HRC «I RUGBY@DIOK TOn van BEmmElEfl ZONDAG 17 NOVEMBER Den Bosch waar hij opnieuw door kwetsuren werd achter volgd en hij niet verder kwam dan het tweede elftal. „Weer hetzelfde liedje. Heerlijk veel scoren in de voorbereiding en toen het er op aankwam, raakte ik geblesseerd. Ik stapte over naar TOP Oss, maar daar kreeg ik het aan de stok met trainer Ruud Kaiser. Vervolgens deed zich de kans voor om naar Por tugal te gaan, naar Uniao Ma deira. Lekker voetballen op een zonnig eiland in de een na hoogste afdeling. Schitterende tijd gehad, tot ik mijn enkel brak. Einde verhaal. Op mijn 24ste besloot ik te stoppen met beroepsvoetbal. En dan te be denken dat ik bij het kleurrijk Nederlands elftal regelmatig werd verkozen boven Jerrel Has- selbaink, die dan op de bank zat. Bij mijn broer die een bevei ligingsbedrijf heeft, doe ik sinds dien de commerciële kant van de zaak." Door de reeks van teleurstellin gen overwoog Reingoud hele maal met voetbal te stoppen. Vriend Iwan Esajas nodigde hem uit om bij de toenmalige vierdeklasser WM uit Den Haag te komen voetballen. Op dat moment een weeshuis voor bij profclubs en hoofdklassers uit de gratie gevallen Surinaamse voetballers. „Wat iedereen ook van WM denkt, ik heb er een te gekke tijd gehad en mijn speel vreugde helemaal teruggevon den. De sponsor werd voor een onderwereldfiguur versleten, maar ik heb hem leren kennen als een lieve man die zeker tij dens mijn revalidatie veel voor me heeft gedaan. WM was een gezellig volksclubje. Al die ver halen over het geld waar mee werd gesmeten kloppen niet. Er zaten jongens in het eerste elftal die gewoon contributie betaal den. Toppers trokken toppers, dat was het. De aanhang heeft de club te gronde gericht. Ze sloopten gewoon de kantine van de tegenstander. Dat was niet iets om trots op te zijn." Reingoud overwoog anderhalf seizoen geleden zijn heil bij een club in de omgeving van Den Bosch te zoeken. Totdat hij in contact kwam met Peter Wub- ben, trainer van Alphense Boys die hem bij WM had zien spe len. „Ik sprak met hem en voor zitter Kees Jansma en we waren er in tien minuten uit. Als je in het betaalde voetbal door bles sures buiten de groep valt, is het een' koude wereld. Daarom vind ik een club als Alphense Boys, waar mensen oprecht informe ren hoe het met je gaat, zo fijn om bij te spelen. Ik denk dat ik het niveau van de hoofdklasse nog wel aankan, maar bij Al phense Boys ben ik thuis. De or ganisatie is buitengewoon goed. De keeper van de B2 krijgt apar te keeperstraining. Ik ken prof clubs waar dat niet zo is. Met een jong en niet eens zó gewel dig eerste elftal spelen we toch voor het tweede jaar om de prij zen. Ik geniet als ik de vooruit gang om me heen zie. En Wub- ben is een topper. Ik heb met trainers als Stevens en Verbeek gewerkt en hij is nu al zover als die twee. Het kan niet anders of Alphense Boys is over een paar jaar hoofdklasser. Of ik dat nog meemaak, weet ik niet. Ik kom door files soms te laat en dan word ik toch opgesteld. Dat is eigenlijk niet eerlijk." Na het aanhoren van zijn zoek tocht naar warmte en de lof trompet die hij afsteekt over de Alphense club, is het lastig om voor te stellen dat Reingoud in sommige kringen doorgaat voor een lastpak. „Dat komt door mijn ruzie bij TOP Oss en ik ben ook bij het kleurrijke team weg gestuurd. Ik vind mezelf geen lastige jongen, maar ik ben wel iemand die direct reageert als er misstanden zijn. De organisatie bij het Kleurrijk Elftal is in han den van Roy de Miranda. Hij denkt veel te commercieel ter wijl het optreden van dat team juist moet bijdragen aan de ont wikkeling van het Surinaamse voetbal." „Een onderwerp als de kilome tervergoeding voor de spelers, daat géat het toch helemaal niet om. Toen ik dat aankaartte, werd ik niet meer gevraagd." Het Surinaamse voetbal hangt volgens Reingoud sowieso van misstanden aan elkaar. „Denk je dat het leuk is om te horen dat Suriname in de WK-kwalificatie dik heeft verloren van eilanden als Antigua of Sint Vincent and the Grenadines. De Turkse en de Marokkaanse voetbalbonden speuren West-Europa af en we ten precies waar de talentjes uit hun land rondlopen. Waarom doet de Surinaamse bond dat niet? Als we het elftal van WM hadden versterkt met FC Lisse- spits Jerrel Linger dan had er een betere ploeg gestaan dan het Surinaamse nationale team." De beste voetballers met Suri naamse ouders kiezen voor Oranje, maar er blijven er vol gens Reingoud genoeg over om Suriname op de kaart te zetten. „Jongens als Seedorf, Davids en GONA - Alphense Boys zondag 14.00 uur Lennart Koopmans: „Wat moet gebeuren is dat een kleine groep ervaren spelers dit team gaat dragen. Wij moeten de jongeren beter laten hockeyen, meer tactisch inzicht geven en motiveren." Foto: Dick Hogewoning Forescate - Gouda zondag 14.30 uur gen. Vroeger ging het allemaal zo gemakkelijk. Nu is het de kunst om tijdens de training lol letjes te hebben, maar ook om met z'n allen alle oefeningen wel serieus uit te voeren, zodat we meer leren en beter gaan hockeyen." Lennart Koopmans heeft zich duidelijk voorgenomen om de schuld van het slechte functio neren eerst bij de spelers te zoe ken, waar ook de verbeteringen moeten beginnen. Over de rol van de trainer wil hij niet veel kwijt, behalve dan dat de com municatie moet verbeteren. Rein Grippeling is nieuw, en zijn taak is met zo'n jong en ver nieuwd team al zwaar genoeg, vindt Koopmans. Een teamgenoot komt de kanti ne binnen en roept direct dat hij 'het stukje' niet heeft geschre ven. Koopmans weet niet waar de jongen het over heeft Even later vraagt een clubgenote of hij het soms heeft geschreven. Het blijkt te gaan om een artikeltje in het clubblad, waarin een spe ler van het eerste schrijft dat de groep op wintersport gaat, 'zon der de dierbare trainer'. Koopmans gaat er niet op in. Later, rond de doordeweekse oefenwedstrijd, wordt er niet over gesproken, vertelt de trai ner. „Ik krijg dat blaadje niet", zegt Grippeling. „Dus ik ken het stukje niet. Ik weet niet of het humoristisch bedoeld is. Ik heb mijn voelhorens uitstaan en ik heb op dit moment niet het ge voel dat er mensen kwaad zijn, behalve een of twee teleurge stelde spelers die vinden dat ze te weinig spelen. Pas in de win terstop gaan we evalueren." Lennart Koopmans - sinds zijn negende lid van Forescate - blijft ondertussen optimistisch. De groep is goed genoeg voor de eerste klasse, meent hij.Alle wedstrijden waren we in elk ge val een helft net zo goed of beter dan de tegenstander." Eigenlijk is het al een wonder dat het vertrek van de oudere spelers kon worden opgevangen door spelers uit de eigen jeugd. Een paar jaar geleden had Fo rescate geen Al, en ook maar een herenteam trouwens. Vijf jaar geleden waren het er nog een stuk of acht, inmiddels zijn er weer genoeg mannen voor twee teams. Prettig is ook dat de vorig sei zoen gestopte Gert-Jan Egberink weer meespeelt. De voormalig topscorer heeft geen tijd om te trainen, en vindt het volgens Koopmans daarom ook niet zijn taak om medespelers terecht te wijzen tijdens de wedstrijden. „Dat zou een verkeerde uitwer king kunnen hebben." En daarom moet hij het doen, samen met de anderen die zijn overgebleven uit de betere pe riode, toen Forescate zelfs even in de overgangsklasse speelde. „Het moet veranderen, want ik wil absoluut niet degraderen naar de tweede klasse. Dat wil ik echt niet." Voorschoten '97 - Altior zondag 14.00 uur K.O. 14.30 UUR "RUGBY GIVE IT A TRY" ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover 3 Octoberhal) voor meer info: www.rugbyclub-diok.nl Entree gratis! KAMPEER-WINTER RUITERSPORT Rijndijk 4 Hazerswoude-Rijndijk Telefoon: 071-3414909 h< Amateurvoe op zijn kop nieuw systee ig doetinchem/cpd - De p; staat dat het overschrifon teem bij de amateurv tn in het seizoen 2003/21 ez pend wordt gewijzigd, wisselen in de winte go hoort dan tot de moge tdi indien de KNVB zich 2jna meren aan de bepali nl de wereldvoetbalbond Een amateurvoetbal^ in de winterstop niet i zijn zin heeft bij ziji 0 overstapt naar de groi current én aartsrivaal s$i utopie, maar voor hoe De FIFA ziet graag dat to we transferreglement 1CL gulations for the st n£ transfer of players') h tvi zienbare tijd in heel B tut kracht wordt. Het zou Ur< teurvoetbal in Nederla or kop zetten. »d; Momenteel moet de o ;n< ving naar de nieuwe 31 mei ingediend zij je nieuwe systeem zijn 501 transferperiodes. De e vanaf einde voetbalst jsj en met 31 augustus. I la mogelijkheid is om in de tussen 1 en 31 jam-J schrijving aan te \Tajf® wel een restrictie: een voetballer mag slechts per twaalf maanden t ving aanvragen. Nieuen dat de verleende ovei 1 v niet meer ingetrokken 1 den als het transferee us verleend. Dus als een (Ji de voorbereiding op h t< - zonder een bindende me te hebben gespeeld - lei hij het niet naar zijn zi on zijn nieuwe verenigin d. dat seizoen niet meer 1 )5 i zijn oude club. In de regiovergadering C. zes KNVB-districten v clubs momenteel inge het nieuwe overschii teem. Begin decembei n< de algemene vergadei tef teurvoetbal een besl jla men. Nederland hoeft stri te conformeren aan h< po van de FIFA. De waterpolovi LZ1886 - Brandenl "j gint vanavond om 21 en niet, zoals wij meldden, om 15.(e,v Plaats van handelin[ 3 VijfMelbad. Spits ziet potentie in Alphense Boys door Lom an Leefmans alphen aan den rijn - Hij is een vreemde eend op sportpark De Bijlen. Faisal Reingoud is van Suri naamse komaf, hij woont afwis selend in Den Bosch en Amster dam en hij staat in de spits bij Al phense Boys. „Omdat ik bij deze club de warmte vond die ik in het betaalde voetbal zo miste." Daar om rijdt hij honderden kilometers per week en staat hij vaak in de file om bij de tweedeklasser te trainen en te voetballen. De 27-ja- rige Reingoud wil met Alphense Boys hogerop én hij wil zijn steentje bijdragen aan de ontwik keling van het Surinaamse voet bal. In beide ziet hij veel potentie. Reingoud was voorbestemd een succesvolle Suriprof in Neder land te worden. Het talentje groeide op in Den Bosch en werd toegelaten tot de jeugdop leiding van PSV. Groeistuipen zaten zijn ontwikkeling tegen. „Ik zat in een lichting met Bou- ma, Zenden, Dirks en Van der Doelen. Maar ja, kleine Faisal werd in korte tijd grote Faisal. Met een hoop spierblessures tot gevolg. Bij PSV moet je als 'bui tenlander' sowieso boven de rest uitsteken om kans op een doorbraak te maken. Er liepen enkele talentvolle Marokkaanse jongens rond die echt wel beter waren dan bijvoorbeeld Van der Doelen, maar ze kwamen er niet. Dat heeft wellicht met het verschil tussen Brabant en het westen te maken want zoiets ge beurt niet bij Ajax en Feyen- oord. Aan de andere kant, éls er een Turk of Surinamer bij PSV doorbreekt weet je ook gelijk dat het een hele goede is." Reingoud, stapte over naar FC 'Een select groepje moet de dienst gaan uitmaken' Rick van Vliet hoopt op dubbele promotie door Janet van Dijk voorschoten - Als er vorig jaar op de training een partijtje werd gedaan tussen de oude en jonge spelers van Forescate, dan speelde Lennart Koopmans mee met de jongeren. Nu is de 25-ja- rige Leidenaar ineens één van de oudste en meest ervaren spe lers van het team, en dat schept verplichtingen die hij nooit heeft gehad. Voor zichzelf heeft hij de conclusie getrokken dat hij ze direct moet gaan nako men. De tijd dringt, want de Voorschotense club staat super- stijf onderaan in de eerste klas se, met nul punten uit acht wedstrijden. „Een select groepje moet de dienst gaan uitmaken. Ook tijdens de training. Aan het einde van het vorige sei zoen stopten vijf ervaren hoc keyers om uiteenlopende, maar meestal persoonlijke redenen. Ze waren te oud, kregen het te druk, vonden het genoeg. In één klap werd de solide eersteklasser een onervaren elftal, zonder dragende spelers. Koopmans en enkele andere spelers van de oude garde waren niet gewend om het voortouw te nemen, dat deden immers de jongens die voor hun gevoel 'al dertig jaar of zo' in het eerste zaten. Zelf is Koopmans op het veld ook nooit een leider geweest. Vreemd eigenlijk, voor iemand die anderhalf jaar geleden sa men met een compagnon een internetbedrijf begon met in middels vijf werknemers. „De jongens van het elftal zien mij wel als iemand met ervaring, die serieus bezig is met zijn leven, maar in'het veld ben ik niet ie mand die veel zegt. Je moet ook qua spel boven de groep staan om dat te kunnen doen. Ik be gin nu eigenlijk pas in te zien hoe ik mensen op hun plaats kan zetten tijdens een wedstrijd. Wat moet gebeuren is dat een kleine groep ervaren spelers dit team gaat dragen. Wij.moeten de jongeren beter laten hockey en, meer tactisch inzicht geven en motiveren." Aan de motivatie schort het een en ander, vindt de linkermid denvelder. „Jonge spelers ma ken eerder geintjes op de trai ning. Je moet ze zien als stagi airs op kantoor, die kijken ook eerder naar de randzaken. Ik verwijt die spelers niets, ik ver wijt het ons. Ik moet zelf ook veel serieuzer zijn op de trainin- (advertentie) voorschoten - De onderlinge verschillen zijn ner gens zo klein als in de spannende derde klasse van het zondagvoetbal. Voorschoten '97 staat wel iswaar tweede, maar heeft een negatief doelsaldo en liep evenveel verliespunten op als Alkmania en Altior die op de negende en tiende plaats staan geklasseerd. Toch gaat Voorschoten-verdediger Rick van Vliet ervan uit dat zijn elftal aan het ein de van de rit kans maakt op promotie. Van Vliet, een 20-jarige student aan de Haagse Hogeschool, hoopt ook op een andere manier promotie te kunnen maken, naar de zaterdagtak van de club die het vizier voor de toekomst op de hoofdklasse heeft gericht. Waarom heb je als A-junior gekozen voor de zondagtak van de fusieclub? „Ik had me eigenlijk voorgenomen om naar 'de zaterdag* te gaan. Ik ben ook afkomstig uit de jeugd van SV Voorschoten en en niet van SVLV. Op het moment dat ik naar de senioren overging, zat de zaterdagselectie helemaal vol. Voetballen in het derde of vierde elftal vond ik geen optie, dan val je definitief af. Ik wilde per se in een selectie team voetballen en dus bleef het zondagse elftal over. Binnen de club is ook afgesproken dat de zondagtak een soort opleidingsinstituut wordt, maar daar is tot nu toe weinig van terechtgeko men." Van Vliet gaat de eerste worden die de overstap van zondag 1 naar zaterdag 1 maakt? Als het aan mij ligt wel. Voetbal is belangrijk voor me. Ik zou best hogerop willen en mijn trainer denkt ook dat ik het aankan, maar de interesse moet van twee kanten komen. Gerard Désar gaat over de zaterdagselectie. Hij beslist en ik heb nog niets van hem gehoord. Dat kan nog komen. Ge beurt het niet, dan is dat jammer. Het zou zeker geen reden zijn om bijvoorbeeld bij de club te ver trekken." Zijn het team van Désar en de vereniging klaar om op termijn naar de hoofdklasse te promove ren? „Een voormalige hoofdklasser als ARC werd vori ge week toch met 4-2 opgerold door Voorschoten. Het gaat er dus een keer van komen. Er blijven zal moeilijker worden dan er komen. En zelfs dan zal de club nooit zo'n grote achterban of sponsors kunnen mobiliseren zoals bijvoorbeeld Katwijk of FC Lisse." Is het wel leuk om als zondagtak tweede viool te moeten spelen? „Op de ledenvergadering is de ambitie uitgespro- Faisal Reingoud (links): „Het valt me een beetje tegen dat Gullit en Rijkaard zo goed als niets voor Suriname hebben ge daan." Foto: Henk Bouwman Kluivert hadden geen keuze. Zij wilden carrière maken in het buitenland en dat hing af van hun uitverkiezing voor het Ne derlands elftal. Als je ze in hun hart kijkt, hadden ze misschien liever voor Suriname gespeeld. Seedorf is natuurlijk de held in Suriname omdat hij er een sta dion heeft laten bouwen. Ook op kleinere schaal wordt er ge holpen. Leo Koswal van Excelsi or verzamelt bij zijn club altijd oude voetbalschoenen en -kle ding om naar Suriname te stu ren en zo zijn er meer, minder in het oog springende voorbeel den. Het valt me een beetje te gen dat Gullit en Rijkaard zo goed als niets voor Suriname hebben gedaan. Als nu iemand met zo'n bekende naam zich het lot van de nationale ploeg aantrekt, dan wil ik daar waar ik kan, graag bij helpen. Het zou een droom zijn die uitkomt." ken dat de zondagtak moet doorgroeien m; tweede klasse. Dat kan, vorig seizoen spe K- nacompetitie en in de huidige jaargang dtioi na een valse start bovenin mee, al geeft d ;t t een vertekend beeld. We zijn nog sterker ids jaar. Van de zaterdagafdeling is spits M011. si overgekomen. Je zou daaruit kunnen a dat we in plaats van opleidingselftal eeni zijn geworden. Ik ben niet alleen lid van' schoten '97 om te voetballen. Het sociale P vind ik ook belangrijk. Het zondagteam ii hecht vriendenclubje met allemaal Voori (v ren. Ik verzamel sinds kort ook allerlei ge 1 van 'de zondag' voor het clubblad. Het is zo dat een mogelijke overgang naar het zrtN team me dagelijks bezighoudt. Het speel us niet." Wat wordt het morgen tegen Altior? „Aanvoeder Jeffrey Leander is geschorst er weet dat Altior erg verdedigend is ingestf naj moeten het duel normaal gesproken ons 8' punten opleveren, want wij hebben de b sen van de derde klasse." Rick van Vliet: „Gerard Désar gaat over d dagselectie. Hij beslist en ik heb nog ni gehoord. Dat kan nog komen." Foto: Taco van der Eb 2 be

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 24