SCOREBORD
Leython
derde ple-
Fiks gaattn
ongeslagt
de zaalii
Langevel
succesvo
senio
bij
1
U
Ralf Zwitser
toont vechtlust
MARATHONSCHAATSEN - Katwij-
ker Ralf Zwitser heeft tijdens de
tweede marathon om de Essent
Cup de derde klassements
sprint gewonnen. Met zijn tien
de plaats deed de eerstejaars in
het A-peloton bovendien goede
zaken voor het subklassement
voor rijders jonger dan 25 jaar.
In de kop van het afsprintende
deelnemersveld - in Utrecht op
één ronde gereden door de uit
eindelijke winnaar Jan Maarten
Heideman, Bert Jan van dei-
Veen en Woubruggenaar Henk
Angenent (derde) - snelde Lars
Hoogenboom uit Roelofarends-
veen naar de twaalfde stek. Bui
ten hem en zijn ploeggenoot
Zwitser sprokkelden ook KC
Boutiette, die tijdelijk woon
achtig is in Warmond, alsmede
Joost Juffermans (Stompwijk)
enkele punten bijeen voor de
algemene tussenstand.
René Vergeer baarde opzien
vanwege problemen met zijn
materiaal. Vlak voor de start
bleek dat een aantal boutjes in
zijn schaats niet goed vast zat,
waardoor de Warmonder moest
toezien hoe zijn collegae zon
der hem vertrokken. Na een fik
se inspanning wist de ervaren
marathonschaatser toch nog
aansluiting te vinden. Bij de B-
rijders, die 75 ronden volbrach
ten, werd Voorschotenaar Jos
Dohle tiende. In het vrouwen
peloton was Marleen Elsgeest
de beste regionale rijdster
(18de).
Van der Geest
evenaart Geesink
Amsterdam - Sinds 1995 is
Dennis van der Geest ongesla
gen op de Nederlandse judo-
mat. Die status kwam zaterdag
op het NK in Amsterdam niet in
gevaar. De 27-jarige judoreus
nam clubgenoot Sidney Carty
in de finale van de klasse boven
100 kilo na 82 seconden in een
onwrikbare houdgreep. De
overwinning betekende zijn
achtste nationale titel op rij.
Daarmee achterhaalde hij An
ton Geesink en Hein Essink die
in hun tijd ook acht titels ver
overden. Mark Huizinga werd
voor de zevende keer kampi
oen. In de lichtere klassen werd
Bryan van Dijk (-66 kg) voor de
derde keer kampioen, Ruben
Houkes (-60 kg) en Guillaume
Elmont (-81 kg) voor de tweede
keer. In de klasse tot 73 kilo ver
raste Dennis Meijer titelverde
diger Mark van der Ham.
Vlasveld heerst
op wintertriatlon
assen - Marianne Vlasveld is
Nederlands kampioen op de
wintertriatlon geworden. De
voormalige Oud-Adese, ver
huisd naar het Friese Rohel,
was zaterdag in Assen opper
machtig. Als enige deelneem
ster was zij binnen drie urn-
klaar met 10 kilometer hardlo
pen, 50 kilometer fietsen en 20
kilometer schaatsen (2.59.26).
Bij de mannen, die twee keer zo
veel kilometer aflegden, verras
te Machiel Ittman uit Hilver
sum de sterke triatleet Guido
Gosselink.
KRV verslaat
Heerenveen
vrouwenvoetbal - Eersteklas
ser KRV versloeg het nog onge
slagen Heerenveense Boys met
0-1. In de 20ste minuut onder
schepte Jacqueline Geiteman
de bal en schoot de winnende
goal binnen. RCL verloor tegen
HZW met 0-1. In de eerste helft
kreeg de Leiderdorpse ploeg vijf
grote kansen maar verzilverde
er geen. Na rust kwam HZW
terug maar RCL bleef counte
rend gevaarlijk. HZW greep de
winst in de 65ste minuut met
een raak afstandsschot. Daarna
miste Jet Bavelaar een penalty
en een vrije trap van Karlijn Ba-
velaar kwam net in de handen
van de keepster. Ter Leede 2
speelde met 3-3 gelijk tegen RV-
VH na een 3-0 achterstand.
Binnen een kwartier kreeg de
ploeg uit Sassenheim drie te
gendoelpunten. Beheerst en
zelfverzekerd werkte Ter Leede
die achterstand na de rust weg.
Eerst scoorde Chavilli Stolk uit
een penalty. Stolk trapte vervol
gens een corner raak, terwijl
Karin Legemate de 3-3 op het
bord zette. Drie doelrijpe kan
sen stopte de keepster van RV-
VH vervolgens, maar ook Ter
Leede 2 kroop eenmaal door
het oog van de naald.
Alkmania verloor van KFC met
1 -2. Het eerste tegendoelpunt
viel al in de derde minuut, maar
na rust kwam Alkmania terug
door een goal van Claudia van
de Heiligenberg na een corner
van Simone van Klink. Daarna
zakte de ploeg uit Alkemade te
rug en daarvan kon KFC profi
teren.
In de tweede klasse versloeg
SJC koploper Oliveo met 3-0.
De Noordwijkse ploeg speelde
scherp en gemotiveerd en
scoorde via afstandsschoten
van Wendy Duindam (2x) en
Merel Borst. UVS won met 5-0
van Bernardus. Nurka Min-
tardjo, Nancy de Graaf en Ta
mara Schaafstra (3x) scoorden.
maandag 28 OKTOBER 20
PRIJSVRAGEN
Lucky Day: 2.11,12, 22. 25. 32. 34. 35. 38,
39. 44. 47. 48, 54. 55. 56. 61. 65. 79. 80.
BUITENLANDS VOETBAL
BELGIË
Bergen-RC Genk 1-2, Germinal-Gent 2-1, Lom-
mel-Standard Luik 1-0, 8everen-Westerlo 2-1,
Lierse-Charleroi 2-1.
Stand:
Brugge 9-25 La Louvière 9-12
Lierse 10-23 Lommei 10-11
RC Genk 10-21 Antwerp FC 9- 9
St. Truiden 9-20 K.V. Mechelen 9- 8
Anderlecht 9-20 Gent 10-8
Lokeren 9-20 Beveren 10- 7
Moeskroen 9-14 Standard Luik 10-6
Germinal 10-14 Westerlo 10- 6
Bergen 10-13 Charleroi 10- 3
DUITSLAND
Hertha BSC-B. Leverkusen 1-1, Bayern Mün -
Hannover 96 3-3, Bremen-Dortmund 1-4, Biele-
feld-HSV Hamburg 2-1. Borussia M-1860
Munch. 0-1. Schalke '04-FC Nürnberg 1-1. VfB
Stuttgart-E. Cottbus 0-0. Wolfsburg-Rostock 1-
0.
Stand:
Bayern Mün. 10-23 Bielefeld 10-14
Dortmund 10-20 Rostock 10-13
1860 Münch. 10-17 B. Leverkusen 10-12
Bremen 10-17 HSV Hamburg 10-12
Hertha BSC 10-16 Borussia M 10-11
Schalke '04 10-16 FC Nürnberg 10-10
Wolfsburg 10-16 Hannover 96 10- 9
VfL. Bochum 9-14 Kaiserslautern 9- 6
VfB. Stuttgart 10-14 E. Cottbus 10- 5
ENGELAND
Arsenal-Blackburn R. 1-2, Birmingham-Man.
City 0-2, Chelsea-West Bromw. 2-0, Liverpool-
Tottenham 2-1, Man. Umted-Aston V. 1-1, Mid-
dlesbor.-Leeds 2-2, Newcastle-Charlton 2-1,
Southampton-Fulham 4-2, West Ham-Everton
0-1.
Stand:
Liverpool 11-27 Fulham 11-15
Arsenal 11-23 Leeds 11-14
Chelsea 11-19 Birmingham 11-12
Man. United 11-19 Aston V. 11-11
Tottenham 11-19 West Ham 11-11
Middlesbor. 11-18 Man. City 11-11
Blackburn R. 11-18 Charlton 11-10
Eveiton 11-17 West Bromw 11-10
Newcastle 10-16 Sunderland 10- 8
Southampton 11-16 Bolton 9- 7
FRANKRIJK
Paris SG.-Marseille 3-0, Guingamp-Sedan 0-1,
Le Havre-Nantes 1-1, Lille-Sochaux 1-0, Mont-
pellier-Troyes 2-2, Nice-Lens 0-0, Strasbourg-
Bastia 2-0, Ajaccio-Lyon 0-1, Auxerre-Rennes
1-0.
Stand:
Auxerre 12-24 Bordeaux 12-16
Paris S.G. 12-23 Guingamp 12-15
Nice 12-22 Bastia 12-14
Lyon 12-21 Ajaccio 12-13
Marseille 12-20 Sedan 12-13
Monaco 12-19 Nantes 12-12
Sochaux 12-19 Le Havre 12-11
Strasbourg 12-19 Montpellier 12-10
Lens 12-18 Troyes 12-8
Lille 12-17 Rennes 12- 8
ITALIË
Chievo-AC Milan 3-2, Juventus-Udinese 1-0,
Brescia-Como 1-1. Inter -Bologna 2-0, Parma-
Atalanta 2-1, Perugia-Modena 2-0, Piacenza-
Empoli 1-2, Reggina-Torino 2-1.
Stand:
Alphia 7-16 TAW 7-9
LSW'70 7-15 Sportief 7-9
Koudekerk 7-13 Moerkapelle 7-8
Kamerik 7-11 WSB 7-8
Haz. Boys 7-10 Kagia 7-7
Linschoten 7-10 Abbenes 7-1
Vierde klasse B: HS Texas DHB-HPSV 2-1, KSD-
DW0 2-4, Te Werve-Quick Steps 4-1, DUN0-
DZS 3-1, De Postduiven-Haagse Hout 3-2, GDA-
Wassenaar0-2.
Inter
6-16 Modena
6-9
AC Milan
6-13 Piacenza
6-7
Juventus
6-12 Perugia
6-7
Bologna
6-11 Udinese
6-7
Lazio
5-10 Reggina
6-5
Empoli
6-10 Brescia
6-5
Roma
5- 9 Como
6-4
Parma
6- 9 Torino
6-3
Chievo
6- 9 Atalanta
6-1
PORTUGAL
Benfica-Academica 1-1, Leiria-Porto 2-2, Boa-
vista-Sporting 1-2, Maritimo-Ferreira 2-0, Beira
Mar-Santa Clara 2-1, Nacional-Setubal 1-1.
Stand:
Porto 8-18 Ferreira 8-10
Guimaraes 7-16 Boavista 8-10
Sporting 8-16 Beira Mar 8- 9
Belenenses 8-16 Nacional 8- 8
Benfica
Braga
Setubal
Varzim
Maritimo
8-14 Leiria
7-13 Santa Clara
8-11 Moreirense
7-10 G. Vicente
7-10 Academica
Spakenburg
9-22
DOVO
9-11
9-17
Zwart Wit'28
9-11
ASWH
9-17
GVW
9-10
IJsselmeerv.
9-15
Heerjansdam
9-10
SHO
9-12
TOGR
9- 9
Delta Sport
9-12
Spijkenisse
9- 7
Bennekom
9-12
Barendrecht
9- 3
DWO
7-19
Te Werve
7-8
DUNO
7-19
KSD
7-7
Haagse Hout
7-13
DZS
7-7
HS Texas DHB
7-13
GDA
7-4
De Postduiven
7-13
HPSV
7-4
Wassenaar
7-12
Quick Steps
7-1
Vijfde klasse A: LFC-SJC 4-2, Roodenburg-GWS
0-0, Duinoord/Jagers-Marine 2-1, RAS-SV0W 2-
1, UVS-Foreholte 2-1, Aarlanderveen-Leidse
Boys 2-4.
Duinoord/Jagers
7-14
Marine
6-8
LFC
7-13
Leidse Boys
7-8
SJC
7-13
GWS
7-7
Roodenburg
7-12
Foreholte
7-7
Aarlanderveen
7-10
UVS
7-7
RAS
7- 9
SVOW
6-3
RESERVE ELFTALLEN
SCHOTLAND
Dundee Utd.-Partick Thistle 1-1, Hearts-Dun
dee 1-2, Motherwell-Livingston 1-5, Aberdeen-
Hibernian 0-1, Dunferml.-Celtic 1-4, Glasg.
Rangers-Kilmarnock 6-1.
Stand:
Rangers 12-32 Aberdeen 12-15
Celtic 12-31 Kilmarnock 12-13
Dunferml. 12-19 Livingston 12-11
Hibernian 12-18 Motherwell 12- 9
Hearts of Midi. 12-17 Partick Thistle 12- 9
Dundee 12-17 Dundee Utd. 12- 7
SPANJE
Celta de Vigo-Atl Madrid 0-0, Valencia-Atl. Bil
bao 5-1. Recreativo-Real Betis 1-1, FC Barcelo-
na-Alavés 6-1, Real Madrid-Villareal 1-1, R. Val-
lecano-Deportivo 1-2. MSIaga-Espanyol 3-4,
Mallorca-Osasuna 2-0, Sevilla-Valladolid 2-1
Stand:
Real Sociedad 6-14 Valladolid 7-10
Valencia 7-14 Atl Madrid 7- 8
Celta de Vigo 7-14 R. Vallecano 7- 8
Real Madrid 7-12 Villareal 7- 7
Malaga 7-12 Sevilla 7- 7
Deportivo 7-12 Espanyol 7- 7
Mallorca 7-12 Osasuna 7- 5
FC Barcelona 7-11 Alavés 7- 5
Santander 6-10 Atl. Bilbao 7- 5
Real Betis 7-10 Recreativo 7- 2
AMATEURVOETBAL
ZATERDAG
Hoofdklasse B: Heerjansdam-Zwart Wit'28 0-0,
DOVO-Barendrecht 3-3, Delta Sport-IJssel-
meerv. 0-0, ASWH-Spijkenisse 5-2, TOGR-Ben-
nekom 3-6. Huizen-SHO 2-0, Spakenburg-GVW
4-1.
ZATERDAG
hoofdklasse A: Capelle 2-Lisse 2 2-4, Voor-
schoten"97 2-Katwijk 2 2-1, Quick Boys 2-Ter
Leede 2 3-1, Vitesse Delft 2-SHO 2 0-0, Ex
celsior M 2-Rijns Boys 2 1-1, ARC 2-Scheve-
ning 2 2-2.Stand: Quick Boys 2 7-18, Voor-
schoten'97 2 7-16, Katwijk 2 7-12, Lisse 2 7-
12, Rijns Boys 2 7-12, SHO 2 7-9, Capelle 2
7-9, Excelsior M 2 7-8, Ter Leede 2 7-7, ARC
2 7-6, Schevening 2 7-5, Vitesse Delft 2 7-2.
le klasse A Sportlust'46 2-Forum Sport 2 4-
1JAC 2-LYRA 2 0-4, Rijns Boys 3-Katwijk 3
6-1, Zevenhoven 2-Noordwijk 2 0-3, Spirit 2-
KRV 2 2-2, 's-Gravenzandse SV 2-Ter Leede 3
3-2.
2e klasse A Die Haghe 2-RCL 3 3-1, Val-
ken'68 2-Quick Boys 5 1-5, Voorschoten'97 3-
SV'35 2 5-3, Rijns Boys 4-Semper Altius 2 1-
1, Noordwi|k 4-DSO 2 2-3.
2e klasse B RCL 2-Noordwi|k 3 4-0, Honse-
lersdijk 2-Gravenzande W 2 2-2, Quick Boys
4-DSVP 2 1-1. Maasdijk 2-KMD 2 0-0, Mon
ster 2-MW27 2 1-0. LYRA 3-HVO 2 2-1.
2e klasse C Capelle 3-RWH 3 3-2, YW De
Zwervers 2-Rohda'76 2 1-0, Smitshoek 2-Leo-
nidas 2 0-1, Floreant 2-Quick Boys 3 1-3, De
Jodan Boys 2-PPSC 2 3-0, Soccer Boys 2-
W0R 2 6-2.
3e klasse A SEV 2-Be Fair 2 2-1, Koudekerk
2-Alphia 2 1-1, Oegstgeest 2-Katwijk 4 3-4,
BSC'68 2-Leiden 2 3-0, Voorschoten'97 4-Ha-
zerswoudse Boys 2 4-1.
3e klasse B RVC/Rijswijk 2-Monster 3 0-2,
Hoekse Boys 2-Vitesse Delft 3 1-3, DUNO 2-
Die Haghe 3 3-0, Nootdorp 2-Loosduinen 2 2-
1, 's-Gravenzandse SV 3-Naaldwijk 2 6-0, Ro
zenburg 3-Maasdijk 3 3-3
4e klasse C Haagse Hout 2-RVC/Rijswijk 4 2-
0, Duinoord/Jagers 2-SEV 4 1-9, TAW 2-Ze-
venhoven 3 1-4, Zwammerdam 2-Woubrugge 2
3-5.
5e klasse A Quick Boys 7-Rijns Boys 7 2-1,
JAC 5-Lisse 3 3-0, SV'35 3-Valken'68 5 1-2,
Ter Leede 5-RCL 5 7-5, Hazerswoudse Boys 3-
Noordwijk 5 1-2, Alphia 3-Katwijk 6 4-3.
5e klasse B LSW'70 2-Wassenaar 2 2-3,
UVS 2-JAC 6 0-1, Blauw Zwart 2-Roodenburg
2 1-0, Van Nispen-Kagia 3 7-2, Lisse 4-Noord-
wijk 6 2-1.
5e klasse C Rijns Boys 9-UVS 3 8-1, Val-
ken'68 6-Noordwi)k 7 2-5. MVKV 3-JAC 7 7-1,
Lisse 5-Duinoord/Jagers 3 3-4, Katwijk 7-
Oegstgeest 4 7-3.
5e klasse D Be Fair 5-Woubrugge 3 4-2, DW0
5-Aarlanderveen 2 9-2. ARC 5-Hazerswoudse
Boys 4 8-1, SJZ-TAW 3 1-3, Alphia 4-SVOW 2
5-1.
8e klasse C Duinoord/Jagers 6-SEV 12 1-5,
Voorschoten'97 14-ARC 19 3-4.
8e klasse D Quick Boys 16-Valken'68 112-
6, Katwijk 17-SEV 13 4-1.
8e klasse E Katwijk 16-ARC 20 7-1, Rijns
Boys 17-Quick Boys 17 3-1, Oegstgeest 12-
Valken'68 12 4-2.
8e klasse F Oegstgeest 13-Quick Boys 19 1-
2.
8e klasse reserve VD: Woubrugge 7-Leidse
Boys 2 1-3
ZONDAG
hoofdklasse A: Westlandia 2-Wilhelmus 2 10-
0, WSB 2-Excelsior'20 2 3-2.Stand: TONEGI-
D0 2 6-15, SVVSMC 2 6-15, DHC 2 6-12, Ex-
celsior'20 2 7-12, WSB 2 7-12, VEL0 2 6-8,
Westlandia 2 7-8, Quick 2 6-7, Spartaan'20 2
6-7, UVS 2 6-6, Leonidas 2 6-5, Wilhelmus 2
7-3.
le klasse AVCS 2-Alphense Boys 2 2-1
2e klasse A Voorschoten'97 2-ONA 2 0-3,
HW 2-Concordia 2 1-5, EST0 2-WSB 3 3-5,
Lisse2-D0SR2 1-2.
2e klasse B RKDE0 2-HBS 3 1-2, Laakkwar
tier 2-Vredenburch 2 3"-2, g.
3e klasse A Alkmania 2-Lisse 3 1-3, Meer
burg 2-Van Nispen 2 3-2, Roodenburg 2-Lug-
dunum 2 2-3, Voorschoten'97 3-Foreholte 2
1-4
4e klasse A SJZ 2-Wilhelmus 4 5..
4e klasse BBernardus 2-SJZ 3 0-3,
5e klasse A UVS 3-Teyhngen 3 3-3,
5e klasse B Alkmania 3-Bernardus 3 1-7.
5e klasse C Zoetermeer 5-SJZ 5 2-1 gest
7e klasse VB: Leidse Boys 5-Woerden 4 5-2.
7e klasse VC: ADS 4-TEDO 5 0-5.
VROUWENVOETBAL
Hoofdklasse C: Urk-DVS'33 4-1. Genemuiden-
ACV 2-1. Nunspeet-Hark. Boys 1-2, Apeldoorn-
Be Quick'28 0-4, SDC Putten-WHC 1-1, Dracht
ster Boys-WOG afg., Dronten-Flevo Boys 1-3.
SDC Putten 9-19 Nunspeet 9-12
Hark. Boys 8-17 ACV 9-11
WHC 9-15 Drachtster Boys 8- 9
WOG 8-14 Flevo Boys 9- 9
Urk 9-14 Apeldoorn 9- 9
Be Quick'28 9-13 Dronten 9- 7
Genemuiden 9-13 DVS'33 8- 6
Eerste klasse B: JAC-LYRA 3-1, DOTO-A'veen
Heemraad 3-0, 's-Gravenzandse SV-RWH 3-1,
NSW-HVO 1-1, ARC-Rijnmond Hoog. 4-2,
WGZ-Voorschoten'97 0-3.
ARC
7-19 Voorschoten'97 7-10
Tweede klasse A (zondag): SJC- C
's-Gravenz. SV
7-18 Rijnmond Hoog. 7-10
UVS- Bernardus 5-0.
DOTO
7-16 NSW 7- 7
Oliveo
7-18 GDA
JAC
7-12 A'veen H'raad 7- 6
UVS
7-16 Iduna
WGZ
7-10 HVO 7- 4
SJC
6-15 Donk
RWH
7-10 LYRA 7- 0
DWO
6-10 Alkmania 2
VEP
5- 9 Bernardus
Tweede klasse C:
KRV-DSO 1-1, Vitesse Delft-
DEH
6- 8 Floreant
RCL 2-0, Die Haghe-BMT 2-2, Sportlust'46-
RVC'33
5- 7
Boys-WDS 1-0.
Vitesse Delft 7-16 Jodan Boys
WDS 7-13 DSO
RCL 7-13 KRV
Nootdorp 7-11 Die Haghe
BMT 7-11 Zevenhoven
Sportlust'46 7-10 SV'35
Derde klasse A: Valken'68-Blauw Zwart 4-1,
Oegstgeest-DSVP 0-2, De Sleutels-Forum Sport
1-3, SEV-MVKV 2-1, BSC'68-Leiden 2-3.
Derde klasse A (zaterdag): RCL 2- SVOW 3-0,
Rijnsb. Boys- Maasdijk afg.
7-9
RCL 2
5-13 Duinoord
4-9
7-8
Oegstgeest
6-12 Ter Leede 3
5-8
7-7
Scheveningen
6-11 Maasdijk
5-3
7-7
Quick Boys
5-10 Die Haghe
6-3
7-6
RKAW
6-10 Rijnsb. Boys
5-1
7-4
SVOW
6-10 Lisse 2
5-1
JUNIORENVOETBAL
Forum Sport
7-19 Oegstgeest
7-8
Derde divisie B
Abcoude-UW 4-0, UVS-HW 2-
Valken'68
7-18 Leiden
7-5
1.
DSVP
7-17 BlauwZwart
7-4
SEV
7-16 De Sleutels
7-4
Abcoude
6-16 HBC
6-8
Lugdunum
6-13 Woubrugge
6-3
Hoofddorp
6-13 Elinkwijk
5-6
MVKV
7- 8 BSC'68
7-0
UVS
6-13 HW
6-6
DCG
6-12 Voorschoten'97
5-3
Vierde klasse A: Sportief-Hazerswoudse Boys 0-
ARC
6-12 Lisse
6-3
3, Kagia-Kamerik 2-3, TAW-Abbenes 3-1, Lin-
Noordwijk
6- 9 UW
6-0
schoten-LSW'70
1-4, Koudekerk-Moerkapelle
4-0, WSB-Alphia 2-0.
B-Junioren
Derde divisie
B: Hoofddorp-RKAW 1-3,
SV
Zandvoort-Zeeburgia 0-5, A'veen Heemraad-Lis-
Deelnemers aan de Marathon van Maleisië passeren de Kuala
Lumpur Tower, met 421 meter een van de hoogste bouwwerken
op aarde. Foto: AP
se afg VCS-ARC 1-4, DWS 2-Roodenburg 4-1,
89-57, DAS-
Twente 71-43, Utrecht-
Bartels
Neerlandia/SLTO-Haarlem 2 7-2
94-44, GIBO Groep- Celeritudo 82-59.
PSV
5-10 Celeritudo
5-2
A'veen H'raad
6-18 Hoofddorp
7-7
Noordkop
5-10 Hoofddorp
5-2
Neerlandia/SLTO 7-17 VCS
7-7
Utrecht
5-10 Bourgondie
5-2
Haarlem
7-16 DWS
7-7
Wildcats
4- 8 Shooters
5-2
Lisse
6-13 ARC
7-7
Perik
4- 8 Onze Gez.
5-2
RKAW
7-12 Roodenburg
7-3
GIBO Groep
5- 8 Bartels
3-0
Zeeburgia
7-10 SV Zandvoort
7-0
Voorburg
4- 6 Sharklets
4-0
DAS
5- 4 Twente
5-0
ZAALVOETBAL
Mannen
Eerste divisie A: Estudiantes- Heerenveen 7-5,
Bax- Kronenburg 3-4, Inter Dako- Utrecht 0-4,
WMC- Arnhem 6-5, ZSW- ZVU'95 4-4, Jong
Eagles- HZV Aqua 7-8.
Heerenveen 6-15 ZSW 7-8
Kronenburg 7-15 Bax 7-8
Utrecht 7-13 Estudiantes 7-7
Urk 4- 9 HZV Aqua 8-7
Jong Eagles 6- 9 Arnhem 6-6
ZVU'95 7- 9 WMC 6-4
Inter Dako 6- 8
Eerste divisie B: Paal'29- West St. 2 4-5, Zand-
voort- ATC 5-8, NBHW Boys- AORC 7-4, Bax 2-
Scagha'66 1-9, Maasstad- Koos Alb. 3-2, Spar-
ta'67- Lutjebroek 6-2, Hovocubo- Volend. 2 1-
1.
Maasstad 8-24 Koos Alb. 8-12
Volend. 2 8-17 West St. 2 8- 8
Scagha'66 8-16 Hovocubo 8- 8
ATC 8-15 AORC 8- 7
Sparta'67 7-14 Paal'29 8- 6
NBHW Boys 8-13 Zandvoort 7- 3
Lutjebroek 8-12 Bax 2 8- 0
GOLF
Madrid. Telefonica Madrid Open, Europese
Tour, 1,4 miljoen euro: Eindstand: 1. Tinning
(Den) 265 slagen (-19), 2. Davis (Eng). Coltart
(Sch). Scott (Aus) 266, 5. Dredge (Wal) 267,
6 Lawrie (Sch) 268, 7. Goosen (ZAf), Immel-
man (ZAf), Harrington (Ier) 269, 10. Kjeldsen
(Den), Remesy (Fra), Smyth (Ier) 270, 13. La-
feber (Ned) 271, 37 Muntz (Ned) 277, 50.
Derksen (Ned) 279.
Bordeaux. Grand Final Challenge Tour,
200.000 euro: Eindstand: 1 Lawrie (Ier) 270
slagen (-14), 2. Van Hauwe (Fra) 274, 3. Arru-
ti (Spa), Dixon (Eng), Wakefield (Eng) 280,
31. Van der Valk (Ned) 290.
HANDBAL
Hoofdklasse:
VCS- SEV 6-3,
3. Simeko 1-
Vrouwen
Westland. 1- Westland. 2 9-2,
GDA- UVS 5-6, Blijdorp-Tutor 5-
DONK 4-7. Zw. Wit'28- Simeko 2
Rotterdam. Vrouwen, Lucardi Cup, zeslanden-
toernooi. Laatste speeldag: Nederland - Roe
menië 30-27 (10-11). Scores Nederland: As-
sink 9, Lamein 5, Feijen 5, Burgers 3, Hofman
3. Pusic 3, Turnhout 1, Roukema 1. Kroatië -
Wit-Rusland 35-30, Slowakije - Tsjechië 25-
21. Eindstand: 1 Nederland 5-10, 2. Slowa
kije 5-6, 3. Roemenië 5-6, 4 Tsjechië 5-4, 5
Kroatië 5-2, 6. Wit-Rusland 5-2.
Hoofdklasse: Buitenv.- Or. Nassau 2-2, Kla-
renb.- Braakh. 0-4, Seastum- Wartburgia 0-0,
Be Quick- Reiger B. 4-1, Stedoco- Ter Leede 1-
3, WFC- NEC afg.
Ter Leede 7-18 Buitenv. 7-8
Seastum 7-16 Be Quick 7-6
Braakh. 7-15 NEC 6-5
Or. Nassau 7-15 Wartburgia 6-5
WFC 6-11 Stedoco 7-4
Klarenb. 7- 9 Reiger B. 6-0
Eerste klasse B: Heino- RWF 4-0, Heerenv. B.-
KRV 0-1, Muiden- Knickerb. 5-1, Pancratius-
ASC'62 2-2, RCL- HZW 0-1, DZSV- CSW gest
(0-0)
HZW 7-18 Pancratius 7-10
Heerenv B. 7-18 CSW 6- 7
Muiden 7-16 Knickerb. 7- 5
RCL 7-13 Heino 7- 4
ASC'62 7-13 DZSV 6- 3
KRV 7-10 RWF 7- 1
Eerste klasse C: Buitenv. 2- Oostkapelle 1-1,
Alkmania- KFC 1-2, Rijsoord- ODC 3-4, RWH-
Ter Leede 2 3-3, Nootdorp- Zw. Wit'28 sno.,
TYBB- KFC'71 afg.
Rijsoord 6-13 Nootdorp 6-7
Ter Leede 2 7-13 Zw. Wit'28 5-6
ODC 6-12 TYBB 6-6
Oostkapelle 6-12 KFC 6-6
RWH 7-11 Buitenv. 2 5-4
KFC'71 6-10 Alkmania 6-3
Tweede klasse A (zaterdag): Zwaluwen- Wiel-
drecht 7-2, Jodan Boys- Spijkenisse afg.
Berkel 6-18 Stedoco 2 5-5
Lisse 6-15 WRW 5-4
Zwaluwen 6-15 Tricht 6-4
Jodan Boys 6-13 De Meeuwen 6-4
RKDEO 6- 8 Wieldrecht 6-3
Kloetinge 6- 7 Spijkenisse 6-3
Activitas
7-19
Westland. 2
7-10
Westland. 1
8-18
GDA
7- 9
RKDEO
7-16
SEV
7- 9
UVS
8-16
VCS
7- 7
Simeko 2
8-16
Tutor
7- 6
DONK
8-11
Blijdorp
8- 3
Simeko 1
8-11
Zw. Wit'28
7- 0
BADMINTON
Eindhoven. Dutch Open. Mannen, halve finales:
Wong (Mal/4) - Palyama (Ned) 15-2 15-6, Lee
Tsun Seng (Mal/6) - Boesen (Den) 15-13 15-2.
Finale: Wong Choong Hann - Lee Tsuen Seng
15-6 15-6. Dubbel, halve finales: Eriksen/Lund-
gaard Hansen (Den/2) - Sogaard/Laugesen (Den)
17-16 8-15 15-3, Ha Tae Kwan/Kim Dong
Moon (ZKo/1) - Yim Bang Eun/Kim Yong Hyun
(ZKo) 15-3 15-10. Finale: Ha Tae Kwon/Kim
Dong Moon - Eriksen/Lundgaard 15-8 15-8.
Vrouwen, halve finales: Audina (Ned/1) - Hallam
(Eng/3) 11-5 11-3. Andrievskaja (Zwe) - Been
hakker (Ned) 11-9 11-6. Finale: Audina - An
drievskaja 11-8 11-2. Dubbel, halve finales:
Thungthongkam/Chankrachangwong (Tha) -
Christiansen/Nielsen (Den) 11-7 6-11 11-2, 01-
sen/Jörgensen (Den) - Muggeride/Gallup (Wal)
11-3 11-2. Finale: Olsen/Jörgensen (Den) -
Thungthongkam/Chankrachangwong (Tha) 11-3
11-5 Gemengddubbel, halve finales: Kwon/Mi
(ZKo) - Bruil/Jonathans (Ned) 11-9 11-7, Moon-
/Won (ZKo) - Rasrnussen/Olsen (Den) 11-8 11-
5. Finale: Dong Moon Kim/Kyung Won Lee - Tae
Kwon Ha/Yu Mi Hwang 11-9 11-2.
Mannen
Eerste klasse B
Leidse St.- Overbos 1-5.
VW
6-16 Overbos
7-9
Capelle
6-16 Westland
6-7
LOHC
6-14 Dopie
6-6
Nieuwegein
6-12 Derby
6-3
HIC
6-12 Doorn
6-1
Asvion
6- 9 Leidse St.
7-1
Derde klasse i
H: Tempo'34- Nieuwkoop
1-4,
Montfoort- Spijkenisse 3-1.
Ommoord
6-16 Maarssen
5-5
Nieuwkoop
6-14 Tempo'34
7-5
Catwijck
6-12 Berkel Rod.
5-4
Zoetermeer
5-10 Spijkenisse
6-4
Montfoort
7-10 Alphen
6-3
Rijswijk
5- 7
BASKETBAL
Mannen
Promotiedivisie: PSV- WGW 72-76, Ricoh 2-
Rowic 80-58, Gr. Uilen- Red Giants 94-75,
ASVU- Bartels 69-68, BCA- Aris 67-95, E. To
wers 2- Akrides 80-72, Challengers- Landste
de 2 102-78, MSV- Utrecht afg.
Challengers 6-10 PSV 6-6
E. Towers 2 6-10 Akrides 6-6
Bartels 6-10 Aris 6-4
Ricoh 2 6-10 WGW 6-4
Gr. Uilen 6- 8 BCA 5-2
ASVU 6- 8 Red Giants 6-2
MSV 5- 6 Utrecht 4-0
Landstede 2 6- 6 Rowic 6-0
Eerste divisie: Voorburg- EBBC 2 58-60. Lei
den- E. Tigers 68-65, Dunckers- Arnh. Eagles
72-53, Cady- St. Attacus 68-81. Punch- US
77-57, Beverwijk- Jugglers bno., Quo Vadis-
Bouncers afg., Donar 2- Omniworld 2 unb.
Punch 6-12 Cady 6-6
E Tigers 6-10 Voorburg 6-6
EBBC 2 6-10 Leiden 6-6
St. Attacus 6- 8 US 6-6
Dunckers 6- 8 Jugglers 5-0
Omniworld 2 5-6 Donar 2 5-0
QuoVadis 5- 6 Beverwijk 5-0
Arnh. Eagles 6- 6 Bouncers 5-0
Vrouwen
Eredivisie: Perik- Noordkop 67-72, Celeritudo-
Dressguard 59-72, BVL- Dressguard 57-74,
Utrecht- GIBO Groep 75-70, Lely- ProBuild
73-65, Celeritudo- Shooters 73-63.
Perik 5-8 Celeritudo 5-4
Dressguard 5-8 Utrecht 5-4
Lely 4-6 3ES 3-2
Noordkop 4-6 BVL 4-2
ProBuild 4-4 Shooters 4-0
GIBO Groep 5-4
Junioren: Wildcats- Hoofddorp 52-49, PSV-
Shooters 85-52, Perik- Onze Gez. 73-59, Voor
burg- Sharklets 91-55, Noordkop- Bourgondie
Gooische- Wageningen 2-3, Alecto- MEP 5-2,
EHV- Venlo 1-2, Amersfoort- Groningen 1-1,
HIC- Victoria ges
t (0-1).
Hurley
7-21 HIC
6-8
Victoria
6-18 Wageningen
7-7
Alecto
7-12 MEP
7-6
Amersfoort
7-12 Venlo
7-6
Groningen
7-10 Zwart-Wit
7-3
Gooische
7- 9 EHV
7-3
s
1
Forescate- Leiden 7-2, Hudi-
to- Roomburg 0-5, DSHC- Craeyenht 5-1
Forescate
7-21 Voorne
6-9
DSHC
7-18 Groen Geel
6-8
Gouda
6-12 Souburgh
6-6
Dopie
6-10 Leiden
7-5
Roomburg
7-10 Cartouche
6-4
Craeyenht
7-10 Hudito
7-0
Tweede klasse
B: Almere- Soest 0-1, Myra-
Strawber. 4-1, Bennebroek- Vianen gest. (1-0)
Nieuwegein- Leusden gest. (2-2).
VW
6-16 Haarlem
6-8
Voordaan
6-11 Soest
7-8
Myra
7-11 Bennebroek
6-7
Alphen
6-10 Leusden
6-5
Vianen
6- 9 Nieuwegein
6-5
Almere
7- 9 Strawber.
JUDO
pon Tot 100 kg. Om derde plaats: Alex Liethof
w v. Van der Berg, ippon; Danny Meeuwsen
w.v De Wit, ippon. Finale: Elco van der Geest
w.v. Nieuwenhuis, ippon Boven 100 kg. Om
derde plaats: Jasper Liethof w v. Bilstra, ip
pon; Vuysters w.v Smulders, yuko. Finale:
Dennis van der Geest w.v. Carty, ippon.
PAARDENSPORT
Aarhus. CSI-W. Wereldbekerwedstrijd, tabel A
1,60 m, met barrage: 1. Ludger Beerbaum
(Dui) Gladdys 0 strafpunten - 32,84 seconden,
2. Pessoa (Bra) Baloubet Du Rouet 0-33,76,
3. Ehning (Dui) For Pleasure 0-35,50, 13.
Dubbeldam (De Sjiem) 4 strafpunten, Van der
Vleuten (Castana) 4, 29. Van Asten Think
Twice II 12 Grote Prijs Aarhus, met barrage:
1. Prudent (Fra) Caucalis 0-28,76, 2. Mi-
chaels-Beerbaum (Dui) Stella 0-29,74, 3. Na
gel (Dui) Chagall 0-29,92, 4. Schróder (Ned)
Rome 0-30,48, 8. Van der Vleuten (Castana)
4-32,24. 14. Van Asten (Think Twice II) 4-
71,32.
Ere-klasse: Amsterdam-Roosendaal 3-17.
Den Haag-Castricum 8-8, Hilversum-The Bas
sets 41-0, DIOK-'tGooi 20-5, Rotterdam-As-
crum 7-5.
Den Haag 8-37 Roosendaal 8-15
Castricum 8-36 Rotterdam 8-15
Ascrum 8-29 'IGooi 8-12
Amsterdam 8-20 Hilversum 8-11
DIOK 8-18 The Bassets 8- 0
Vrouwen
Overgangsklasse A: Zwart-Wit- Hurley 0-2,
1 Petrovski (Roe) 9.475. 2. Slater (Aus)
9,425,3. Zamolodchikova (Rus) 9,075.
VOLLEYBAL
7-4
SCHAKEN
Bied. Olympiade Mannen, eerste ronde: Qatar -
Nederland 1-3. Al-Modiahki - Tiviakov 'A-'/s,
Al-Sayed - Van den Doel 0-1, Nezad - Nijboer
0-1, Al-Tamirni - Ernst '/;-'/•. Vrouwen, eerste
ronde: Noorwegen - Nederland 1,5 - 1,5. Ha-
gesaether - Lanchava 0-1, Bjerke - Schuurman
'A-'A, Johnsen - Hamelink 1-0.
SCHAATSEN
TENNIS
Derde klasse A: Capelle- Forcial 0-3, Spijke
nisse- Asvion 3-1, Leidse Studs- Rijswijk 4-1
Aeolus 6-16 Spijkenisse 6-8
Leidse Studs 6-13 HoekscheW. 5-4
Rijswijk 7-13 Capelle 6-3
Asvion 7-13 Berkel Rod. 7-3
Spirit 6-10 Barendrecht 4-1
Forcial 6-10
Anaheim, Californië. World Series. Anaheim
Angels - San Francisco Giants 6-5. Stand in
best-of-seven: 3-3.
TURNEN
Amsterdam. NK mannen. Klasse tot 60 kg. Om
derde plaats: Boons wint van Borgstede, koka-,
Diemei w.v. De Jong, ippon Finale: Houkes
w.v. Mooren, yuko. Tot 66 kg. Om derde
plaats: Krijgsman w.v. Hoogstraten, ippon;
Mesaoudi w.v Bleeken, ippon. Finale: Van
Dijk w.v. Bouma, koka (n.v Tot 73 kg. Om
derde plaats: Schoeman w.v. Gerrits, wazari;
Overbosch w.v. Ruitenga, koka (n.v.). Finale:
Meijer w.v. Van der Ham, wazari. Tot 81 kg.
Om derde plaats: Van Loon w.v. Van Beek, ip
pon; Berkhout w.v. Tabacsnik, koka (n.v.). Fi
nale: Guillaume Elmont w.v. Van Laarhoven,
yuko. Tot 90 kg. Om derde plaats: Kunst w.v.
Corzilius, wazari; Jones w.v. Jeffrey Meeuwsen,
yuko. Finale: Huizinga w.v. Mastenbroek, ip-
Mannen
Tweede divisie: AW Keistad - HW 4-0, US -
Croonenburg 4-0, Martinus 2 - Setash 4-0, Ley-
thon - Rijnmond 3 4-0, VoCASA - WH 1-3.
AW Keistad 4-18 HW 5-12
US 4-18 Martinus 2 4- 7
Leython 5-16 VoCASA 4- 6
SSS 3 4-14 WH 4- 6
Arvevo 4-12 Rijnmond 3 4- 3
Croonenburg 4-12 Setash 4- 1
Derde divisie: Servia - Delta 2-3, Nesselande 2
-Nesselande3 3-1.
Nesselande 2 5-24 Maarssen 4-9
Woerden 4-17 Delta 4-8
Switch 4-12 Nesselande 3 5-8
Servia 4-11 Protos 4-7
Agon 4-10 Irene 4-6
Aspasia 4-10 Zovoc 4-3
Promotieklasse A: Skania 1 -Skania 2 3-1
Inter Rijswijk 2 4-15 Punch
Castellum 4-15 NOVO
Sovicos 2 3-13 GSC
VELO 4-12 Waterlanders
Skania 1 5-12 Gemini/K.
Leython 2 4-10 Skania 2
ijder
iys b
volleybal - De volleybal]
Leython klommen naar 'g- E
Heerenveen. Baanwedstrijden Thialf. Mannen,
500 meter: 1 Van Velde 35,71. 2. Oltrop
36,81, 3. Nijenhuis 36,86. 1500 meter: 1.
Postma 1.50,21, 2. Beulenkamp 1.53,02, 3.
Ritsma 1.53,82 3000 meter: 1. Elsinga
3.57,68. 2. Verheijen 3.58,48, 3. Ket
3.59,41, 3. Elgersma 4 01,17 Vrouwen: 500
meter: 1. Wit 39,35, 2. Nuyt 40,02, 3. Groe-
newold 40,88.
Peking. WB shorttrack. Mannen, 500 m: 1.
Tremblay (Can) 42,169, 2. Jianjun Li (Chn)
42,231, 3. Suk-Woo Song (ZKo) 42,271.
Stand WB: 1. Tremblay 97, 2. Hyun-Soo (ZKo)
96. 3. Yingbao (Chn) 94. 1000 m: 1 Carta
(Ita) 1.28,544, 2. Lee (ZKo) 1.28,577, 3.
Franschecina (ita) 1.29,598 Stand WB: 1
Hyun-Soo 96, 2. Yeo (ZKo) 96, 3. Tremblay
93. 3000 m: 1. Lee (ZKo) 5.01,767, 2. Hyun-
Soo 5.01,814, 3 Tremblay 5 01,860. Eind
klassement Peking: 1. Carta 76, 2. Lee 68, 3.
Tremblay 55. Vrouwen, 500 m: 1. Radanova
(Bul) 44,718, 2. Tianyu (Chn) 44,738, 3.
Meng (Chn) 44,838 Stand WB: 1. Radanova
97 punten, 2. Meng 96, 3. Ha-Ri (ZKo) 91.
1000 m: 1. Choi (ZKo) 1 33,381, 2. Fu (CHn)
I.34,055, 3. Meng 1.36,181. Stand wereld
beker: 1. Choi 100, 2. Cho (ZKo) 95, 3. Liu
(Chn) en Radanova 90 3000 m: 1. Choi
5.41.563, 2. Goulet-Nadon (Fra)5.42,752, 3.
Ha-Ri (Chn) 5 50,599 Eindklassement Pe
king: 1. Choi 102, 2 Fu 55. 3. Radanova 47.
Utrecht. Essent Cup. Mannen A (100 rnd): 1.
Heideman (Oldebroek), 2. Van der Veen (Jou-
re), 3. Angenent (Woubrugge), op 1 rnd 4. Mi-
chaud (Ane/Fra), 5. R van Hest (Apeldoorn).
6. Rozendaal (Warmenhuizen), 7 Huizebosch
(Loozen), 8 Van Meggelen (Amsterdam). 9.
Lissenberg (Almere). 10. R Zwitser (Katwijk),
12. Hoogenboom (Roelofarendsveen), 16.
Boutiette (Warmond/VS), 18. Juffermans
(Stompwijk). 26. Van Es (Stompwijk). Klasse
ment (na 2 wedstrijden): 1 Van der Veen 52
pnt, 2. Heideman 50.1, 3. Lissenberg 42.1. 4.
Angenent 38, 5. Michaud 38, 14. Zwitser 12,
16. Hoogenboom 9, 20. Boutiette 5. 22. Van
Es 4, 23. Juffermans 3. Mannen B (75 rnd): 1
Van den Brink (Apeldoorn), 2. Van der Belt
(Huissen), 3. Dekker (Kerkenveld), 4. Bosma
(Middenmeer), 5. Plender (Kamperveen), 10
Dohle (Voorschoten), 21 Paauw (Rijnsburg),
27. Kortekaas (Voorhout), 30. Nijgh (Rijns
burg). Klassement (na 2 wedstrijden): 1. Van
den Brink 34.1 pnt, 2. Dunnewind (Ommen)
32.1, 3. Wennemars (Dalfsen) 31, 11 Nijgh
17, 12. Vink (Noordwijkerhout) 15, 17. Dohle
II. Vrouwen (50 rnd): 1Verdouw (Oudewater)
2. Bekkering (Den Ham), 3. Langeland (Be-
dum), 4. De Ronde (Amsterdam), 5. Van Ben-
them (Groningen), 6 Huizebosch-Smit
(Loozen), 7. Van der Wal (Groningen), 8. Borst-
Bok (St. Nicolaasga), 9. Sterk (Ferwerd), 10
Wiggeman (Scherpenzeel), 18. Elstgeest
(Hoogmade), 22. Vergeer (Warmond), 25. Wit-
teman (Oegstgeest). Klassement (na 2 wed
strijden): 1. Verdouw41.1 pnt, 2. Hulzebosch-
Smit 40 1. 3. Bekkering 38. 4. De Ronde 35.
5. Grimbergen (Amsterdam) 31. 23. Elstgeest
3.
SKIËN
Solden (Oos). Wereldbeker. Mannen, reuzen
slalom: 1. Eberharter (Oos) 1.49,47 (59,89-
49.58). 2. Covili (Fra) 1.49,60 (1.00,27-
49,33), 3. Von Grünigen (Zwi) 1 49,75
(1.00,21-49,54), 4. Aamodt (Noo) 1.49,82.
5 Miller (VSt) 1.49,92, 6. Nyberg (Zwe)
1.50,13. Vrouwen, reuzenslalom: 1 Hosp
(Oos), Flemmen (Noo), Maze (Slv) 1 49,91
(54,95+54,96/54,43+55,48/53,74+56,17),
4. Hofgard Nilsen (Noo) 1.50,21, 5. Contreras
(Spa) 1.50,24, 6. Nef (Zwi) 1 50,36.
TAFELTENNIS
Eindhoven. Dutch Open. Mannen, enkelspel,
kwartfinales: Chuan Chih-Yaun (Tai) - Kong
Linghui (Chn) 4-2, Wang Hao (Chn) - Samson-
ov (WRu) 4-3, Ma Lm (Chn) - Primorac (Kro) 4-
0. Yingchao Hou (Chn) - Schlager (Oos) 4-1.
Halve finale: Chuan Chih-Yuan (Tai) - Ma Lm
(Chn) 4-2, Wang Hao (Chn) - Yingchao Hou
(Chn) 4-1. Finale: Wang Hao (Chn/4) - Chuan
Chih-Yuan (Tai) 4-3. Dubbel, finale: Kong
Linghui/Ma Lin (Chn) - Ma Wenge/Yan Sen
(Chn) 4-1. Vrouwen, halve finales: Niu Jian-
feng (Chn) - Fan Ying (Chn) 4-3, Li Jia (Chn) -
Umemura (Jap) 4-0 Finale: Niu Jianfeng - Li
Jia 4-2. Dubbelspel, finale: Li Jia/Niu Jianfeng
(Chn) - Guo Yue/Li Xiaoxia (Chn) 4-0.
Eerste klasse A: SKC- Kalinko 1 3-1, Tonegido
3 - Donar 2 1-3
HPSV 4-14 SKC 4-11
Donar 2 5-14 Kalinko 1 5-11
Tonegido 3 6-14 Inter Rijswijk 3 3-10
Castellum 2 3-12 Leython 3 4-6
Aspasia 3-11 DEO 4- 4
Tula/Smash 4-11 Kalinko 3 3- 2
Vrouwen
Derde divisie: Shot - Irene 1-3, Tonegido 2 - To
negido 3 3-2, Cito - Spits 0-4.
Tonegido 3 5-20 Tonegido 2 4-9
Irene 4-14 Jupiter 4-8
Spits 4-13 Woerden 2 4-8
Woerden 1 4-13 Cito 4-8
Gemini/K. 4-12 Shot 4-5
VSTS 3- 9 Protos 4-1
Promotieklasse B: Leython - Switch 3-1.
VCV 4-19 Taurus 2 4-8
Nivoc 4-18 Zovoc 3-6
Leython 5-16 Vives 4-6
Switch 5-13 Thor 4-6
Maarssen 4-12 Jupiter 2 3-5
Dosko 4- 9 Utrecht 4 4-2
Eerste klasse A: Leython 3 - NOVO 4-0.
Castellum 4-18 Donar 4-9
VELO 4-16 GSC 4-9
Gemini/K. 2 4-14 In Up Go 4-7
Netwerk 4-14 Inter Rijswijk 4 4-6
Sovicos 2 4-11 NOVO 4-4
Leython 3 4-10 Delta 2 4-2
WATERPOLO
Mannen
Hoofdklasse A: PSV- AZ/PC 7-10, BZ/PC- Polar
B. 11-17, Robben- De Zijl 15-8.
AZ/PC 5-10 PSV 5-6
Polar B. 5- 6 De Zijl 5-2
Robben 5- 6 BZ/PC 5-0
Hoofdklasse B: Brandenb.- ZPB 4-12, LZ 1886-
AZC 6-13, De Ham- HZ Zian 5-11.
AZC 4-8 De Ham 4-4
ZPB 4-6 Brandenb. 4-1
HZ Zian 5-6 LZ 1886 5-1
Eerste klasse: Dordrecht- Lumio/Ravijn 10-10,
Vivax- Katwijk 11-5, Alliance- HZC-Weursth.
10-4, Rapido- UZSC 12-8, Aquapiodro- VZC 8-7,
De Gouwe- OZ/PC 8-8.
Alliance 4-8 De Gouwe 4-3
Vivax 4-8 OZ/PC 4-3
Rapido 4-6 HZC-Weursth. 4-2
VZC 4-6 Katwijk 4-2
Dordrecht 4-5 Lumio/Ravijn 4-1
Aquapodro 4-4 UZSC 4-0
Tweede klasse C: Aquafit- Dolfijn 10-8, Kemp-
vis- ZDHC 12-7, Vlaardingen- Oceanus 10-3,
Hoorn- Westland 12-8, Futen- ZWV-Nereus 6-
11. Sassenheim- DAW 7-7.
Aquafit 4-8 Sassenheim 4-3
ZWV-Nereus 4-8 Futen 4-2
Hoorn 4-6 Dolfijn 4-2
Vlaardingen 4-6 Westland 4-2
DAW 4-5 Oceanus 4-2
Kempvis 4-4 ZDHC 4-0
Derde klasse C: NVA/HHC- Donk 1-8, KZC-
Vuursche 8-3, Koudekerk-Triton 8-4, DJK-ZAR-
WZK 8-4, Noordkop- Het Y 5-8, DWT- Snippen
Het Y
4-6
Vuursche
4-4
Noordkop
4-6
DWT
4-4
Koudekerk
4-6
Snippen
4-3
KZC
4-6
NVA/HHC
4-2
DJK-ZAR
4-5
Triton
3-0
Donk
3-4
WZK
4-0
Derde klasse D: d'Elft- Meent 12-4, OZV- Water
vlo 8-5, Barracuda- SWNZ 6-7. Otters- WVZ 6-4,
Amer- Alkemade 7-6. Aquarijn- Wilskracht uitg
Amer
4-8 d'Elft
4-4
SWNZ
4-8 WVZ
4-4
Otters
4-6 Alkemade
4-2
OZV
4-6 Wilskracht
3-0
Barracuda
4-4 Aquarijn
3-0
Watervlo
4-4 Meent
4-0
Vrouwen
Hoofdklasse A
i: Brandenb.- Heidelb
13-2, LZ
1886- ZWV-Nereus 11-14, PSV- De Gouwe 5-7.
ZWV-Nereus
5-8 Brandenb.
5-4
PSV
5-8 Heidelb.
5-4
De Gouwe
5-6 LZ 1886
5-0
Tweede klasse
A: Rapido- Wiekslag 7-3, Kemp-
vis- Watervlo
6-5, Alliance- ROG
4-5, DWT-
DAW 2-1, Vlaardingen- WVZ 6-2, De Zijl- Al
kemade 13-3.
De Zijl
4-8 DWT
4-4
Vlaardingen
4-6 Watervlo
3-3
Rapido
4-6 Alkemade
4-3
ROG
4-5 DAW
4-2
Kempvis
4-5 Wiekslag
3-0
Alliance
4-4 WVZ
4-0
WIELRENNEN
Stockholm. Mannen, 650.000 euro. Halve fi
nales: Srichaphan - Robredo (Spa) 6-4 6-7 6-
1, Rios - Arazi (Mar) 6-3 7-5. Finale: Sricha
phan (Tha/7) - Rios (Chl/6) 6-7 6-0 6-3 6-2.
Basel. Mannen, 1 miljoen euro. Halve finales:
Gonzalez (Chl/7) - Ferrero (Spa/2) 6-4 4-6 6-1,
Nalbandian (Arg/6) - Federer (Zwi/3) 6-7 7-5
6-3. Finale: Nalbandian (Arg/6) - Gonzalez
(Chl/7) 6-4 6-3 6-2.
Sint Petersburg. Mannen, 1 miljoen euro. Hal
ve finales: Youzhny - Voltsjkov (WRu) 6-4 6-3,
Grosjean - Kucera (Slw) 6-3 6-2. Finale: Gros-
jean (Fra/3) - Youzhny 7-5 6-4.
Linz. Vrouwen, 585.000 euro. Halve finales:
Stevenson (VSt) - Hantuchova (Slw/3) 6-4 7-6,
Henin (Bel/4) - Rubin (VSt/7) 7-6 6-4. Finale:
Henin - Stevenson 6-3 6-0.
Luxemburg. Vrouwen, 225.000 euro. Halve fi
nales: Clijsters - Razzano (Fra) 6-3 6-0, Malee-
va - Srebotnik (Slv) 7-5 4-6 6-3 Finale: Clijs
ters (Bel/1) - Maleevat Bul/2) 6-1 6-2.
Zoetermeer. Internationaal toernooi, toestelfi
nales. Sprong: 1 Van de Leur (Ned) 9,300, 2.
Van den Berg (Ned) 9,162, 3. Kozitsj (Oek)
9,056, 4. Van Leeuwen (Ned) 9,019 Brug: 1.
Van Leeuwen en Van de Leur 9,450. 3. Harris
(VSt) 9,300, 4. Van den Berg 9,076, 6 Endel
(Ned) 8,888. Balk: 1 Ban (Roe) 9,463, 2.
Sjevtsjenko 8,788. 3. Munteanu (Roe) 8,650,
4. Van den Berg 8,513, 6. Endel 7,538. Vloer:
1. Kozitsj 9,488, 2. Ban 9,450, 3. Shire
8,925, 4. Van den Berg 8,675, 6. Van Leeu
wen 7,500. Trampoline Mannen, eindstand: 1
Villafuerte voorronde 69,20, finale 41,70, 2.
Kaslander 68,90-40,80, 3. Orlando Gotschin
66,00-39,10, 4. Riepma 65,10, 5. Klein
54,10. Vrouwen: 1. Stiekema 62,90-36,10,
2. Hsu 64,40-36,00, 3. Steinebach 64,50-
34,80, 4. Van Dijk 62,60, 5. Jager 61,50, 6.
Meijer 58,60
Glasgow. GP. Mannen. Vloer: 1 Shewfelt (Can)
9,750, 2. Suciu (Roe) 9,675, 3. Gal (Hon)
9,500. Paard: 1. Bin Lu (Chn), Suciu (Roe)
9,775, 3. Urzika (Roe) 9,725. Ringen: 1. Bin
Lu (Chn) 9,675, 2. Huang (Chn) 9,650, 3.
Ivankov (WRu) 6,625. Vrouwen. Sprong: 1.
Zamolodchikova (Rus) 9,413, 2. Chusovititina
(Oez) 9,400, 3. Ziganshina (Rus) 9,337. Brug:
de plaats door een overti1111(211
ion i
overwinning op Rijnm
Vooraf vreesde de plo [1ieve
coach John Groen de
van het Rotterdamse
maar de angst bleek niet
Aanvallend was Leythc iglij'
sterker dan Rijnmond. 11C^
Jeroen Meiman was ong lUtrL1
voor de tegenstander, te 8f
in de verdediging voor 18en
Boeren een hoofdrol w;!t b£
gelegd. Deze speler vie ^jn
derde set op door een
indri
5-5 gende serie sprongservii ona'
4 4 bracht de stand van 15- Li
24-11. Na winst in heierd
speldeel slaagde Leytl
voor de eerste keer dit
in ook de vierde set te
Spelverdeler Ronald
stuurde zijn aanvallers
zijn team naar de overig
25-21, 25-20, 25-12, 25-19 1
jezet
korfbal - Fiks mag ziel als z<
kampioen van de derde
noemen. De korfbal!
Oegstgeest sloten de eer orde
van de veldcompetitie Isho
gen af met een 21-17 rtpai
Thor (H). Fiks had laiainei
moeite om het verschil irgse
ken, want de score gin akei
vijftig minuten tot 15-
op. Dat was voor een gr<
toe te schrijven aan de
afronding. Bovendien bl
vijandelijke vrouwen m( j na
te stoppen: zij toonden opg
zonder zuiver bij vrije b lij d
kleine kansen in de p o bi
Matthijs de Visser (2x),
Hooimeijer, Jelle Hooiml
Arjan Wildschut brachte it hi
slissende doorbraak na: ncip
tot stand. In de resterei
minuten scoorde alleen agse
de Visser.
Madjoe en Fluks waren in di
onderlinge duel eveni zatei
dreef. De Noordwijkers niek
met 8-9. Fluks was in sta
helft sterker, met name
lengteoverwicht van Ai il de
Haarlem en René Spaani ainii
Vooral in het eerste aai met
toonde Fluks zich slajnaar
met goals van Van Haa in d
en Nicole Bierens (0-2,
de pauze (3-5) namen dlvooi
burgers het initiatief od')
mannen gingen met h(
voordeel meer van
schieten en hielden huqet df
standers daarmee weg
paal. Erwin Kellner (2),
Veldhuijzen, Michael enjld
lieten de score van 5-5 ond
gelijk op gaan. In de slotjdon
te Fluks-coach Peter
met Maarten Dekker n<
lengte in de Noordwijksi n h<
Dat leverde nog geen mien
ter succes op, want Vaal z»
lem zorgde voor de wi sfe<
en\
le sj
Bo
Amsterdam. Zesdaage. Eindstand: 1 Martinello-
/Villa (Ita) 361. 2 Stam/Slippens (Ned) 351, 3.
Gilmore/McGrory (Bel/Aus) 312, 4. Risi/Bet-
schart (Zwi) 286; op drie ronden 5. Madsen/No-
thstein (Den/VSt) 300; op vijf ronden 6. Van
Zijl/Hunter (ZAf) 221, 7. Knaven/Van Bon (Ned)
202, 8. Dorich/Stocher (Dui/Oos) 148; op zes
ronden 9. Sassone/Garber (Fra/Oos) 105; op
twaalf ronden 10. Vonhof/De Jager (Dui/Ned)
136; opzestien ronden 11. Pronk/Pronk (Ned)
100; op negentien ronden 12. Lapage/Meir-
haeghe (Bel) 46; op 21 ronden 13.
Gibb/Zuijderwijk (GBr/NEd) 90.
Melbourne. Herald Sun Tour. Elfde etappe, War-
ragul - Mont Baw Baw: 1. lacuone (Aus) 84,8
km in 2.43 26, 2. Thaux (Aus) 0.10, 3. Kanne-
meyer (ZAf) 0.20. Twaalfde etappe, criterium
Geelong Kermesse: 1. Vogels (Aus) 44 km in
1.01.30, 2. Monahan (VSt), 3. Cantwell (Aus)
Eindklassement: 1. Cooke (Aus) 26.03,41, 2,
lacuone (Aus) 1.24, 3. Ljungblad (Zwe) 1.43.
Utsunomiya. Japan Cup: 1. Barbero (Ita) 151,3
km in 4.03.29, 2. Astarloa (Spa), 3. Sacchi (Ita)
0.18, 4. Paolini (Ita), 5. Beltran (Spa), 6. Codol
(Ita).
Dottenijs (Bel). A-veldrit. 1. Nijs (Bel) 55.15, 2.
De Clercq (Bel) 0.46, 3. Vanthourenhout (Bel),
4. Vervecken (Bel) 1 31, 5. Berden (Bel) 1.36,
6. Lefebvre (Fra) 1.45, 17. Verhagen (Ned)
4.11. Vrouwen: 1. Nobus (Bel), 2. De Bie-Ley-
ten (Ned), 3. Vos (Ned), 4. Van Boxmeer (Ned),
5. Vermeiren (Bel).
Lisse. veldritcmpetitie RTV De Bollenstreek. Se
nioren: 1 S. Langeveld (Lisse), 2. Reitsma
(Nieuw-Vennep), 3. R. Langeveld (Nieuw-Ven-
nep), 4. Zuiderduin (Lisse), 5 Ter Mors (Noord-
wijk). Klassement (na 2 wedstrijden): 1. Reits-
ma 61 pnt, 2. Zuiderduin 59. 3. S. Langeveld
50, 4. Ter Mors 50, 5. Van Hage (Noordwijker
hout) 41. Veteranen: 1 Roskam (Voorhout), 2.
Van Eijk (Hillegom), 3. Van der Niet (Noordwijk)
4. Ouwehand (Katwijk), 5. Brederode (Lisse)
Klassement: 1. Van Eijk 72 pnt, 2. Van der Niet
62, 3. Ouwehand 55. Nieuwelingen: 1 Looije-
stein (Noordwijkerhout), 2. De Groot (Hillegom),
3. De Ridder (Noordwijk). Klassement: 1. De
Groot 69 pnt, 2. De Ridder 58, 3. Looijestein
50.
Honselersdijk. Regiocompetitie Zuid-Holland A-
klasse (50 min): 1. Verhoef (Excelsior), 2 Spek
(Excelsior), 3. Visscher (Dirty Hill), 4. Smits
(Hazerswoude, Excelsior), 5. De Jong (Excelsior)
B-klasse (40 min): 1. J. van Wingerden, 2. H.
van Wingerden, 3. De Vroet (Hoekse Renners),
4. Mulder (Delta). 5. Treurniet (Excelsior), 9.
Van der Tang (Voorhout, Trias). C-klasse (50
min): 1. De Gruijters, 2. Van der Stoep (Ahoy),
3. De Brabander (WWV), 4. Van der Horst (Dirty
Hill), 5 Roos. D-klasse (30 min): 1. Troost (Del
ta). 2. Verhoeve (Excelsior).
veldrijden - Sebastiaaii
veld heeft de derde we(
de veldritcompetitie van
Bollenstreek gewonnen.
17-jarige Lissenaar versl
teren in het seniorenve '"'J
gewinterde rijders al
Reitsma uit Nieuw [l,K
(tweede). Langeveld zot |e r'
Belgische Vossem hebb
genomen aan de krad
om de 27ste Intematior
loofprijs. Maar die eerst
in een reeks van vijf, mi
zet de Juniorestrofee eri£1
Vlaanderen, werd vanie.";
barre weersomstandigh
gelast.
In het klassement gaat
aan de leiding. Met twee1111
tellf
r ni
minder staat Danny Zui
die als vierde eindigd 'J*51
onder hem. Bij de vewt
was de zege voor Rob
De Voorhouter verwees
voerder Ton van Eijk (F 'f,,e
en Leen van der Niet
wijk) naar de plaatsen,
drie. Sjors Looijesti
Noordwijkerhout kwan
parcours in Lisse als eer ?^n
weling aan. '1*
Tijdens de regiocompe a d
rit in Honselersdijk sla<
Smits er net niet in oie
topdrie te finishen. De11 d
woudenaar, lid van het
GRTC Excelsior, reikte
klasse tot de vierde stef0116
renner Jan van der
Voorhout werd negern
B-klasse.
(kun
eer
ar d
ir B(
be:
lere
sp
t VE
4
VI
jro£
ing.
Na