Kostbaar puntenverlies Ajax Het is weer eens zo ver: Ter Leede staat stil KNVB maakt slechte beurt in noodsituatie Gelijkspel landskampioen tegen RKC tijdens enerverend avondje in Waalwijk Arbiter Temmink legt duel stil na spreekkoren Ajax-fans FC Lisse wint met enig geluk op Roodemolen SPORT maandag 28 OKTOBER 2002 luivert brengt 52 iibliek in eid ervoering and Prix België dasli kalender' rancorchamps - Een de aansprekende autoraces :t jaar gaat waarschijnlijk ijnen. Volgens ingewijden e FIA, de internationale iportfederatie, zal de 5 Wl a Prix van België op het ieeive^ it van Spa/Francorchamps 79, Ie kalender worden afge- 93,-1. Al jarenlang staat 'Spa' 90, scussie. Niet bij de fans, /0 liet bij de coureurs. Zij vin- €11, k aan sk.my et circuit behoren tot de 1 ste races van het jaar. In wordt tabaksreclame ie vlo 'den en dat is een doom in og van Bernie Ecclestone teams. der Vaart nog it tegen Lyon erdam - Rafael van der 'Oil IS tevrec'en over het her- •Cllan zijn knieblessure. De a envelder van Ajax hervatte de training. De Cham- League-wedstrijd van sdag tegen Olympique Jkomt niettemin te vroeg Cfiem. Van der Vaart liep op itember de blessure op in ;rland van Oranje tegen sland. glel Spartak ;esteld Het duel in de Cham- League tussen Spartak ;ou en FC Basel gaat ko- de woensdag uit respect j- de slachtoffers van het gij- Y gsdrama in Moskou niet De wedstrijd wordt ver ren naar 6 november. De ling van Basel heeft in- sps bij de Europese voet- i^ad UEFA een verzoek in- om de wedstrijd op terrein te spelen. ;e Boateng ipspraak - Voor international Boateng dreigt een forse sing en een zware boete (Engelse voetbal. De mid- elder van Middlesbrough Ite zaterdag na de compe- 3/t edstrijd tegen Leeds Uni- -2) op het veld ruzie met e tegenstanders. Daarbij ZO de de oud-Feyenoorder verluidt naar Woodgate en )e van Leeds. Iels door André H oogeboom waalwijk - Op weg naar Lyon heeft Ajax een steek laten vallen In Waalwijk. Na een wedstrijd die enerzijds bol stond van de inci denten, maar anderzijds toch een zekere plichtmatigheid vertoon de. Daar konden doortoeterende fanfarekorpsen, kwetsende spreekkoren, een korte onderbre king en een rode kaart, niets aan veranderen. Het werd 1-1 omdat de spitsen van Ajax verzaakten. „We waren", zo erkende Koeman dan ook, „voorin niet scherp ge noeg." RKC-Ajax was bij vlagen een klucht in het kleine Waalwijkse stadionnetje. Zelfs Koeman zag er, ondanks het kostbare pun tenverlies, de humor nog wel van in. Als de coach al wonden had, likte hij ze stilletjes. Het ge lijke spel in Brabant betekende dat Ajax de koppositie was kwijtgeraakt. Onnodig. Zeker de eerste twintig minuten van het duel hadden de Amsterdam mers al een beslissende voor sprong kunnen en moeten ne men. Het spitsenverzuim brak de ploeg later op, want RKC groei de in de wedstrijd, kwam na rust op voorsprong en had het duel winnend uit kunnen spelen, als de omstandigheden anders wa ren geweest. Die omstandigheden zorgden alsnog voor een enerverend avondje. Dat kwam vooral door het randgebeuren. In de rust wilde het tamboerkorps Wilhel- mina niet van wijken weten. Vervolgens keurde Temmink een treffer van Ibrahimovic af, daarna trok Chivu de doorge broken Hoogendorp naar de grond, die vervolgens uit de vrije trap nog scoorde ook. Over de rode kaart (nota bene op zijn verjaardag) viel niet te twisten. Chivu besefte dat ook, want hij had zijn aanvoerdersband al in geleverd voor het vonnis werd geveld. Het was allemaal te veel voor de fans van Ajax, die Temmink be gonnen uit te schelden. Dat was ook te veel voor de arbiter die daarop het duel een klein kwar tier stülegde, Ajax kwam veel scherper uit de kleedkamer en forceerde zo de gelijkmaker. Maxwell, ingevallen voor de moegestreden Richard Witschge, was de maker. Daarna had de wedstrijd nog alle kanten op gekund, omdat beide ploe gen voorin verzuimden enkele goede mogelijkheden af te ron den. Zoals eigenlijk Ajax in de eerste helft al had verzuimd het grote overwicht uit te drukken in doelpunten. RKC, dat tegen kleintjes als Zwolle en Excelsior al niet had weten te scoren en zich voor een kleine inzinking Ajacied Christian Chivu legt Rick Hoogendorp neer en krijgt rood. Foto: GPD/Ad van Hasselt geplaatst ziet, kwam er niet aan te pas. Tekenend voor het gebrek aan scherpte bij Ajax was de bal te gen de paal van Andy van der Meyde in de beginfase. Het oog de spectaculair, ook al omdat de voorbereiding goed was, maar de afwerking was desondanks niet precies genoeg. Daarna drukte RKC-doelman Rob van Dijk ongeveer met zijn vinger nagels de bal uit een vrije trap van Chivu nog net tegen het aluminium. Bij Ajax verliep de aansluiting van het middenveld bij de voorste linie enigszins moeizaam. Ibrahimovic, vooral aan de bal soms geniaal, stond vaak geïsoleerd, moest assisten tie vanaf het middenveld mis sen. Jari Litmanen schoof onvol doende aan in het centrum. Op de linkerflank had opnieuw Boukhari de voorkeur gekregen boven Sikora. De man van twee treffers tegen AZ was weliswaar actief, maar zijn acties waren niet effectief. De formatie van Ajax was gelijk aan die tegen Rosenborg. Na al le positiewisselingen dit seizoen, wil Koeman rust in de gelede ren, nu de cruciale fase van de Champions League gaat aanbre ken. „Je moet ook niet te veel wisselen", zo zei de trainer die inmiddels - weliswaar ook noodgedwongen - al talloze ver schillende paden heeft bewan deld. Ook zaterdagavond moest er na de opgelopen achterstand gesleuteld worden aan de for matie. Omdat Witschge er door heen zat werd hij vervangen door de weer fitte Maxwell. Dat kwam de coach, die over een gouden hand van wisselen lijkt te beschikken, bijzonder goed uit. Het was uitgerekend Max well die scoorde. Nadat de jacht op de gelijkmaker was voltooid, zat er zelfs ook nog een winnen de treffer in, met mogelijkheden voor Galések en Mido. Maar zo had ook RKC ook nog kunnen winnen. Waardoor het uiteinde lijk ook óp het veld nog in een enerverend avondje eindigde. RKC WAALWIJK: Van Dijk; Boulah- rouz, Nikiforov. Van den Berg en Gree ne; Molhoek (86. Van Loenhout), Van Diemen, De Graef en Comelisse (72. Janssen); Oost (79. Fuchs) en Hoogen dorp. AJAX: Timmer; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu en Van Damme; Galasek, Litma nen (74. Pienaar) en Witschge (60. Maxwell); Van der Meyde, Ibrahimovic en Boukhari (70. Hossam). waalwijk/gpd - De coaches kwamen er niet uit. Scheids rechter Temmink vond dat hij de juiste keuze had gemaakt. Feit was dat RKC-Ajax na de onderbreking van een klein kwartier kantelde. Ajax kwam op gelijke hoogte en de fans bleven vervolgens rustig. Mede door die gelijkmaker kwam het optreden van de scheidsrechter in een ander daglicht te staan. Ajax had ogenschijnlijk voordeel van de onderbreking; kon, zo zei RKC- coach Martin Jol later, 'orde op zaken stellen'. Dat kon nooit de bedoeling zijn geweest van Temmink, die de spreekkoren beledigend vond en na een genegeerde waarschuwing van de speaker het welletjes vond. „Ik werd uitgescholden voor homofiel, kankerlijer, heteroseksueel en meer. Voor mij was de maat vol. Dergelijke spreekkoren gaan je niet in je kouwe kleren zitten." Volgens Temmink werd het beoogde effect bereikt: „Daar na is het rustig gebleven." Ajax-coach Ronald Koeman had een andere uitleg. „Het is maar goed dat we de gelijkma ker produceerden, anders denk ik niet dat we de wed strijd zouden hebben uitge speeld." De trainer was ook nog, op verzoek van de Amsterdamse clubleiding, naar de fans toe gelopen om ze tot rust te ma nen. Vervolgens kwam Ajax beter uit de kleedkamer, maar dat was geen bijverschijnsel van de onderbreking. Koeman: „Het is niet standaard dat een ploeg daar voordeel uit haalt. Als dat zo zou zijn, is het een vrijbrief om maar wat te gaan roepen bij een achterstand." Gertjan van Geen nheim - Ter Leede en sco- et is hollen of stilstaan. Za- luitii was het weer een keer an. Kansen kregen de Sas- limers volop in de derby FC Lisse, maar terwijl de stander uit het buurdorp uit zes scoorde bleef rood- op één uit twaalf staan, iato ien wij ook een keer geluk en?", vroeg Lisse-trainer ■tl Bröring zich dan ook af. jp2 at mocht. Het geplaagde eede hielp een handje mee. de tweede nederlaag op rij 1de Ter Leede naar de vier- tts in de hoofdklasse A. iterstand op Hoek is op en tot negen punten. En e bedenken dat de ploeg ainer Arie Lagendijk bij de per al met 4-0 won. ajn barre tijden voor de nheimers. Blessures van verdediger Jack Honsbeek ikeraanvaller Robin Koers schorsing van Ali Bad- (hij moet nog één duel ken) dwingen Lagendijk 9 veel aanpassingen. Rogier les was dit keer linksback Tts van Michel Bloemheu- n de Louw moest als links- aan de slag. De routinier >p die positie te onwennig langzaam om gevaar te ^Jj en. „Maar dat kan ik hem lijk kwalijk nemen", zei La- 2 heeft minder te klagen, s verdediger Richard Gou- [blijft tobben. Na zijn mati- itreden in de (verloren) if-ik-schiet-show tegen Boys vorige week (3-4) hij weer rust om volledig Martin de Louw (midden, Ter Leede) en Orson Naarendorp (rechts) hebben oog voor de bal, noch voor el kaar. Links Berry Janssen. Foto: Cees van Hoogdalem wedstrijdfit te geraken. Zonder hem draait de ploeg van Bröring naar behoren. Het middenveld heeft het overzicht en de rust, die in de hoofdklasse zo belang rijk zijn. Dat de verdediging af en toe steekjes laat vallen, is niet iets om grote zorgen over te hebben. Lisse speelt dit seizoen niet om de hoofdprijzen, maar een jaar lang omlaag kijken is ook niet het geval. Zeker niet als tegenstanders zo meewerken als Ter Leede zater dag. In de zevende minuut al was de organisatie weg bij een ingooi voor de bezoekers. De combinatie waardoor de bal via Orson Naarendorp, Robert Hoe ver en Kevin Winter bij Juul Emanuelson terechtkwam was mooi, maar de bal ging wel gro tendeels door het centrum. Dat Carlo van Zeist met de punt van zijn schoen het schot nog van richting veranderde, was ook niet in het voordeel van de thuisclub: 0-1. Zulke trefzekerheid was bij Ter Leede ver te zoeken. Met de wind in de mg leverden comers gevaar op, maar keeper Kenny Heemskerk was attent. Toen hij even later in de fout ging door te snel zijn doel uit te komen, ver zuimde Alan Campfens gelijk te maken: de Sassenheimse spits schoot twee keer tegen Berry Janssen op. Vlak voor rust viel het doelpunt wel. Van Zeist kop te raak uit een comer van Pa trick Kalkema: 1-1. Het leed voor de Sassenheimers was nog niet geleden. Een terug speelbal van Bob Hoogkamer viel voor de voeten van Hoever. Hoewel Thomas Waasdorp nog redding bracht, bleef de bal klutsen totdat René van Wierin- gen hem voor zijn voeten kreeg en steenhard in de bovenhoek schoot. Lagendijk: „Hoogkamer speelde een prima wedstrijd, maar hij is jong en maakte één keer de verkeerde keuze." Het bleek desastreus. Ter Leede raakte nog twee keer de paal en een rush van Kalkema strandde op Heemskerk. „Drie weken geleden vlogen zul ke ballen er allemaal in", zei La gendijk. „Vorige week liepen we met zo'n sik", sprak Bröring, die voor de derde keer op rij van Ter Leede won. „Nu zit het eens mee. Mag het?" Ter Leede: Waasdorp; Roest, Van Zeist, Hoogkamer, Koordes; Kramer. lansen, Rbü; Kalkema. Campfens. De Louw (63. Blom). FC Lisse: Heemskerk; Bodo, Janssen, Polman, Dekker; Van Wieringen, Ema nuelson, Naarendorp, Winter, Hoever, Opdam (67. Linger). Bestuur Ter Leede blijft voorlopig aan Het bestuur van Ter Leede, dat sinds een paar weken demis sionair was, is weer in functie. Dat komt voort uit de uitspraak van de groep wijze mannen, die de bestuurscrisis tegen het licht moest houden. De com missie, bestaande uit Wim van Biezen, Wim van Ginhoven en Mart Bakker, sprak met diverse geledingen binnen de vereni ging. Ter Leede wil in decem ber een algemene ledenverga dering houden en daarin tot een definitieve bestuurssamen stelling komen. Aanleiding van de crisis was een conflict tus sen voorzitter Ron Mulder en bestuursleden Jan Schoen en Ronald Vonk. Zij verweten hem afspraken met betrekking tot het eerste elftal niet na te ko men en stapten op. Toen de overige bestuursleden ter ore kwam dat op de ledenvergade ring van 9 oktober een motie van wantrouwen klaar lag, tra den zij ook af. „De commissie heeft in vier weken tijd veel ge sprekken belegd met onder an dere het bestuur, vele individu ele leden en afgevaardigden van diverse geledingen oinnen de vereniging. Onze conclusie na vier weken van intensief overleg is dat er in de vereni ging sprake is van diverse, zeer gevarieerde, standpunten. De beste oplossing om de rust in de vereniging zoveel mogelijk te waarborgen is het weer in functie stellen van het huidige demissionaire bestuur." rotterdjlm/gpd - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond moet zich bezinnen op het pakket aan maatregelen in bijzondere om standigheden als bij een zware storm. Dat vindt Sjaak van der Kroon, manager van het district West II (gebied Rotterdam, Den Haag, Gouda, Leiden), naar aan leiding van het uitblijven van een algehele afgelasting in zijn district Slechts 23 standaard- duels haalden het einde. „Dit is geen goede beurt. We zullen een discussie opstarten om er voor te zorgen dat we in het vervolg niet worden overvallen door de ze situaties", aldus Van der Kroon. De KNVB besloot gisteren niet tot het compleet schrappen van het programma, ook al adviseer de de politie mensen om thuis te blijven. „En als nooddiensten dat besluiten, dan moet de voet balbond volgen", vindt Jacques van Schooneveld, scheidsrech ter én politieman. Ondanks de mededeling van zijn superieu ren ging Van Schooneveld de weg op en liet hij de wedstrijd in de tweede klasse C tussen OW en Spartaan '20 in Oostvoome wel beginnen. Gisteren om tien voor twaalf trapte NOS-presentator Hum- berto Tan voor de televisie op de middencirkel van het RBC-veld een bal recht omhoog. De bal zeilde bijna het Roosendaalse stadionnetje uit. Technici van de NOS, die hun functiebena ming ook op voetbalgebied toch alle eer aan doen, namen een comer. Ze kregen de bal niet in het strafschopgebied. Pas een uur later keurde scheidsrechter Ben Haverkort het eredivisieduel RBC Roosen daal - FC Groningen af. Officieel om veiligheidsredenen, want re clameborden begonnen los te laten. Alle duels in ere en eerste divisie werden afgelast De laat ste keer dat een voetbalwed strijd werd afgelast vanwege een zware storm was op 25 januari 1990. Scheidsrechter Rob Over- kleeft besloot destijds niet aan de wedstrijden FC Volendam - FC Groningen te beginnen, om dat hij de reclameborden zag rondvliegen. Het verkeer raakte ontregeld, daardoor kon bijvoorbeeld IOC- voorzitter Jacques Rogge zijn openingstoespraak van het con gres World Sport for All op Pa pendal niet houden. Zijn vlucht van Genève naar Amsterdam werd geannuleerd vanwege de storm. De ijshockeywedstrijden Til burg- Nijmegen en Geleen-Am sterdam werden eveneens afge last Het besluit het duel in Lim burg niet door te laten gaan was al vroeg in de middag genomen. De spelersbus van Nijmegen was gistermiddag om vier uur nog wel vertrokken naar Tilburg, maar al na een paar kilometer draaide de bus om. Op de snel weg slingerde het voertuig alle kanten op en werd duidelijk dat het onverantwoord was om ver der te rijden. De deelnemers aan de mara thon van Etten-Leur gingen gis teren nog wel van start, al vlo gen hen de dranghekken en dakpannen bijna om de oren. De wedstrijdleiding greep in door de marathon in te korten tot een officieuze halve mara thon. Na de eerste van twee ronden werden alle deelnemers vroeg tijdig naar de finishfuik geleid. Vanwege de zware storm wer den gisteren de races van Duin- digt afgelast IN DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Jan Siemerink, die met Peter Blangé, Martin Hersman en Ruud Bröring wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet de acties van Zlatan Ibrahimovic in de herhaling. taal onnodig een duw en nog een beuk. De scheidsrechter ziet of wil niks zien en Zlatan ontsnapt voor de tweede keer. Wat zijn dat toch voor achterlijke acties van deze man, die toch Ajax- on waardig zijn. Nou weten we van onder an deren Marco van Basten dat er vervelende en irritante dingen gebeuren in de duels tussen verdediger en aanvaller, die wij lang niet allemaal kun nen waarne men. Natuur lijk is hij nog jong moet hij nog veel leren en staat hij onder grote spanning in deze voor Ajax belangrijke Europese wed strijd, zoals Leo Beenhak ker ook al aangaf. Maar Ronald Koe man haalt hem niet voor niets in de zeventigste minuut naar de kant. Uit zelfbescherming u>aarschijnlijk en bang voor nog meer onbesuisde opwellin- ?en, die uiteindelijk het team unnen benadelen. Uiteraard neemt de trainer zijn speler in bescherming maar ik hoop wel dat Koeman de jonge Zweed uitlegt dat dit gedrag niet bij een Ajax-speler hoort en dat hij daar als voet baller veel tegoed voor is. De dagen hierna volg ik in het bijzonder de sportpagina 's van teletekst en lees dat Boris Beck er aangeklaagd wordt voor be lastingfraude, Regilio Tuur voor poging tot doodslag, maar niets over een geldboete of schorsing voor Ibrahimovic naar aanleiding van Ajax-Ro- senborg. Zou Koeman dit mis schien binnenskamers hou den? Dan gaat plotseling de tele foon. De stem aan de andere kant van de lijn vraagt of ik de nummer negen van Ajax disci plinair zou straffen. De vraag beantwoord ik bevestigend, „maar", zeg ik erachter aan. „ik zou het niet naar buiten brengen uit respect voor de persoon. Na het gesprek beëindigd te hebben loop ik glimlachend naar de koelkast en weet ik bijna zeker dat Ronald Koe man de juiste maatregelen zal treffen. Jan Siemerink uit Noordwijk speelde jarenlang in het prof- tenniscircuit. Onderuit gelegen op de bank, met in m'n ene hand een bak koffie en in m'n andere de afstandsbediening was het afgelopen dinsdag weer Champions League avond. Ajax speelde in de Are na tegen Rosenborg, een beetje saaie club uit Noorwegen die voor de elfde keer op rij lands kampioen werd. Vol verwachting van 'mijn' Ajax maak ik voortdurend flauwe grapjes over enkele na men van Noorse spe lers ('t is geen Strand weer en: is Brattbakk Noors voor wok?) ter wijl ik in tussen geniet van de eerste twintig mi nuten Ajax- voetbal. Maar dan gebeurt er iets opmerkelijks. Zlatan Ibrahimovic krijgt een te diep aangespeelde bal en geeft de verdediger Hoftun, die met hem het duel aanging een duw of een beuk tegen de rech terkant van zijn gezicht. De scheidsrechter heeft 'iets'ge zien en bestraft dit incident met een gele kaart. Na het zien van de herhaling concludeer ik dat dit natuur lijk met rood bestraft had moeten worden, want hij maakt een duidelijke stompbe- weging. Ik merk dat er een vreemde woede in mij opkomt, die ik wel vaker voel bij acties van Zlatan (of moet ik 'Sladan' zeggen). Vooral vorig seizoen, waarin hij de moeilijkste dingen pro beerde, die allemaal hopeloos mislukten en zich dan regel matig gefrustreerd op zijn di recte tegenstander afreageerde. zien een stuk beter met hem en dan neem je zijn arrogante houding voor lief, want hij scoort veel en laa t zich niet meer zo gaan. „Wat een maz zelaar dat-ie geen rood kreeg", denk ik nog en op dat moment scoort de lange Zweed de 1 -0 voor Ajax met nog vijf minu ten op de klok in de eerste helft. De kortsluiting in zijn hoofd moet nu wel opgelost zijn, maar de tweede helft is nog geen tien minuten oud of Ibra himovic (zelfs Ruud Gullit ver slikt zich in zijn naam) geeft in een vrijwel identieke situatie de Noorse aanvoerder weer to-

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17