Feyenoord nog verder achterop Henk Angenent neemt spoedcursus langebaanschaatsen Gemakzucht wordt Quick Boys bijna fataal Iger Hiddink er ontslagen I Zwiers bij militairen a de Cler: tje dom' Marathonrijder uit Woubrugge gebruikt 5.000 meter als opstapje naar werelduurrecord Gelijkspel (1-1) tegen Vitesse AZC bewijst zichzelf erg slechte dienst FC Lisse vecht zich terug na 0-3 achterstand, maar verliest toch nog PORT 2 Zuid-Korea moet op ar een nieuwe bonds - oor het nationale voet- Park Hang-seo, de op- an Guus Hiddink na het d! verlopen WK, heeft slag gekregen. Zuid-Ko- Dor deze maand tijdens ische Spelen teleurstel- Ie halve finales van ikwas tijdens het WK, ploeg als vierde eindig- itent van Hiddink en ihet vertrek van de Ne er naar PSV de hoogste De judoka's Danielle ia en Claudia Zwiers bij de militaire wereld- inschappen in Peking dtitel veroverd. Olym- mpioen en vijfvoudig wereldkampioen Mark i moest genoegen ne- teen zilveren medaille. Meijer maakte het suc- de Nederlandse defen- compleet met een medaille. •p - Hij had zich voor- om echt wat te laten et treffen met zijn oude er Ajax. En Leiderdorper Cler stond in de 75ste ook in het middelpunt belangstelling. Maar op andere manier dan de AZ-verdediger vooraf Dopt. Omdat hij, terwijl inmiddels was hervat, ede bal het veld in reeg hij zijn tweede ge- Zelden stapte hij met igenzin in de Arena on- louche. „En door mijn algenoten werd ik later tje uitgelachen. Ach, zo ;oede voornemens van niet helemaal uitkwa- laf te lezen aan zijn ge- «r dan hij ooit bij zijn b deed, stond hij zater- d vooraan als beslissin- arbiter Dick van Eg- erbaal werden aange sp De lichte frustratie was rfk zichtbaar. „Het begon naai zo goed. We waren het idee naar Amster- omen om van Ajax te maar na de voorsprong spel als los zand aan el- angen. We kregen twee goals tegen en dan lat het tegen Ajax moei- lt, al konden we het in helft nog redelijk bij- tent van De Cler kwam tier voor het einde, bij achterstand. De verde- as mee opgekomen, bal verdween bij de ig over de achterlijn Geen ballenjongen in en dus ging De Cler de even bij de reclame- iphalen. „Vrijwel tege- dat ik de bal terug zag ik dat het spel al andere bal was hervat, was dat een beetje me, maar een tweede t vond ik het zeker niet 0 kwam er een sneu 1 mijn avond. Ik heb de chter na afloop niet proken." lat het koddige voorval snel mogelijk achter a gevolgen zullen wel o. Dc was nog helemaal t gele kaarten betreft, al er met een kleine [vanaf komen. Voor AZ lies tegen Ajax ingecal- Wij moeten de punten wedstrijden zien te SPORT maandag 21 0KT08ER 2002 door Tim Brouwer de Koning woubrugge - Om het we relduurrecord te verbeteren volgt Henk Angenent een spoedcursus langebaanschaat sen. Vanavond neemt de Woubrugse marathonschaatser deel aan de 5000 meter in het Heerenveense Thialfstadion. Als zijn hernieuw de kennismaking met de buiten bocht en de kruising goed be valt, rijdt Angenent de komende maanden vaker mee met de all- rounders. In maart wil hij het werelduur record van Roberto Sighel (41.040,54 meter) uit de boeken schaatsen. Als ik onder de zeven minuten rijd, ben ik tevreden", zegt An genent aan de vdoravond van zijn rentree op de langebaan. „Mijn persoonlijke record staat op 7 minuten en116 seconden en dateert van 1993." De Wou- bruggenaar beseft dat hij zich vanavond met een goede pres tatie kan plaatsen voor het Ne derlands afstandskampioen schap in november. De schaats bond moet nog zeven van de achttien startbewijzen uitdelen. Als ik er één bemachtig, dan neem ik beslist deel aan het NK. Ik ben toch al van plan om va ker een 5000 meter te rijden. Het marathonschema, met voorlo pig veel vrije woensdagen, laat dat toe." Dat de winnaar van de Elfste dentocht van 1997 zich tot nu toe zo zelden op de langebaan liet zien, heeft een praktische oorzaak In Den Haag - De Uit hof is de 'thuisbaan' van Ange nent - zijn deze wedstrijden meestal op zondag. „Dat kan ik slecht combineren met mijn marathons op zaterdag." De bijlessen in de bochten en op de kruising moeten de 35-ja- rige Woubruggenaar na het ma rathonseizoen een nieuw we relduurrecord opleveren. Ange nent denkt vooral in het laatste halfuur baat te hebben bij een goede techniek „Dan wordt het steeds zwaarder en is het prettig als je kunt terugvallen op auto matismen." Ook vorig jaar schermde Ange nent met een aanval op het re cord van Sighel, maar toen kwam het er niet van. „Ik kreeg door Jaap van Essen arnhem - Feyenoord en Vitesse zijn ploegen die hun bevrediging dit seizoen vooral buiten de landsgrenzen halen. Op nationale bodem wil het allemaal niet zo vlotten met beide teams. Feyen oord haalt de meeste punten van de drie Nederlandse deelnemers van de Champions League. Vites se overleefde als enige aderland- se club de eerste ronde van het toernooi om de Uefa Cup. Zater dag speelden Vitesse en Feyen oord tegen elkaar. Aan de i-i einduitslag hadden beide teams helemaal niets. De Rotterdammers zagen hun achterstand op Ajax groeien naar het respectabele aantal van acht punten. Vitesse, de Gelder se hemelbestormer van weleer, bungelt met welgeteld elf pun ten uit acht duels helemaal on deraan het 'eerste rijtje' van de ranglijst. Zowel Feyenoord als Vitesse had dus niet zoveel aan de wedstrijd van zaterdag. Maar ook voor het publiek was het avondje Gelre- dome een nogal verloren beste ding van de vrije tijd. Want qua niveau was de wedstrijd ook een bittere teleurstelling. De enige aardige fase was pak weg het tweede deel van de eer ste helft. Daarin dwong de thuisploeg vooral op basis van inzet, karakter en strijdlust de elf van Bert van Marwijk naar ach teren. In die fase ook (32ste mi nuut) viel de openingstreffer door Matthew Amoah, na een overigens schitterende counter. In de tweede helft hervond Fey enoord zich een beetje, en maakte Buffel in de 56ste mi nuut weer gelijk De bezoekers waren niet echt goed, maar Vi tesse bleek zichzelf in de eerste helft min of meer opgeblazen te hebben, er was iets te frivool met de krachten gesmeten. De uitblinkende Belg Claessens moest met een spierblessure naar de kant, zijn landgenoot Peeters moest zich ook laten vervangen. Middenvelder Theo Janssen zou wegens zijn voort durende problemen met het scheenbeen maar een uurtje spelen, maar moest nu noodge dwongen verder, wat hem zicht baar problemen gaf. Feyenoord had na de 1-1 nog veruit de meeste en beste kan sen op een winnende treffer. Van Persie kreeg een fraaie mo gelijkheid, maar gleed weg voor hij met rechts kon uithalen. Ook Buffel scoorde niet meer. De Feyenoord-Belg kreeg de bal voor zijn 'verkeerde' been, hoe wel in Rotterdam wordt gezegd dat hij tweebenig is. Met links uithalend miste hij in de 91ste minuut echter grandioos. Een Rotterdamse zege was ook niet verdiend geweest, want de ploeg van Van Marwijk speelde weer ver onder de maat. Hoe vroeg in het seizoen het nog maar is, ook voor Feyenoord golden blessures en vermoei enissen als een excuusje. Van Marwijk moest het doen zonder Van Hooijdonk en Paau- we, terwijl de halffitte Van Won deren en Bosvelt wel aan het duel begonnen. Vooral de mid denvelder was aan te zien dat hij niet okselfris was. Verder keerde Shiniji Ono pas een paar dagen geleden terug uit Azië. Hij had de reis niet goed doorstaan, want hij was samen met Emer- Amoah (Vitesse) valt na een zetje van Kees van Wonderen. Robin van Persie kijkt toe. Foto: ANP/Jasper Juinen ton de slechtste speler op het veld. De Japanner en Australiër de den eigenlijk helemaal niets goed. Emerton was met dom balverlies schuldig aan de Vites- se-treffer. Ono liep zich doorlo pend vast en bracht telkens zijn eigen verdediging in de grootste problemen. Van Marwijk erger de zich voortdurend groen en geel en wisselde Emerton voor Lurling. Ono bleef echter staan, 'want ik heb nu eenmaal geen vervanger voor hem'. Al te veel tijd om zich te blijven ergeren heeft Van Marwijk niet. Morgenochtend stapt Feyen oord in het vliegtuig naar Kiev waar tegen Dinamo gepoogd moet worden minimaal een puntje te halen. Als dat niet lukt kan de sfeer in Rotterdam snel verslechteren. Vorig seizoen ca moufleerde het Europese succes de miskleunen in de competitie. Dat is dit seizoen tot op heden ook weer zo. Wanneer het op beide fronten misgaat kan het nog knap vervelend worden in en rondom De Kuip. VITESSE: Jevric; Rankovic, Cornelisse, Stefanovic en Frankel; Mustapha, Levtsjenko, Janssen en Claessens (56. Hofs); Peeters (78. Martel) en Amoah. FEYENOORD: Zoetebier; Song. Van Wonderen. Loovens en Van Haaren; Emerton (74. Lurling), Bosvelt, Ono en Van Persie (84. Pardo); Kalou en Buf fel. last van een hardnekkige lies blessure. Pas dit seizoen heb ik daar helemaal geen last meer van. Daarom kan ik nu garande ren dat ik het werelduurrecord aanval, tenzij er deze winter drie maanden natuurijs ligt." Amersfoort - De waterpoloërs van AZC/Sprey Hout hebben zichzelf gisteren een slechte dienst bewezen. De Alphenaren verloren hun derde duel in de eerste ronde van de Europa Cup voor landskampioenen van Ilyi- chevets Mariupol uit Oekraïne met 8-6. AZC eindigde daarmee op de tweede plaats. Zaterdag had het zich in Amersfoort wel al verzekerd van verdere deelna me door Vitbich Vitebsk met 23- 4 te verpulveren. Hoewel de ploeg van coach Eric Noordegraaf over drie weken een poging mag wagen de Champions League met de bes te acht clubteams van Europa te bereiken, had de onnodige ne derlaag vervelende consequen ties. Door de tweede plaats in de poule rolde een zware loting uit de bus. Van 8 tot en met 10 no vember ontmoet AZC in Zagreb het plaatselijke Mladost, het Russische Dynamo Moskou en Barcelona. Kansen om deze ronde te overleven zijn miniem gezien de sterkte van de ploe gen. Bij winst op Ilyichevets had AZC in Nice tegen het plaatselij ke Olympic, het Italiaanse Pro Recco en het Belgische Dauphins uit Moeskroen ge speeld. Uitgezonderd een aardig eerste partje speelde AZC gistermiddag onder zijn kunnen. De favoriet kreeg elf overtalsituaties, maar kon daar slechts vier van verzil veren. Noordegraaf achtte de of fday van zijn team een mentale kwestie. „Je kunt het noemen wat je wilt, maar ook als ik mijn spelers om twee uur 's nachts wakker maak, moeten ze van deze ploeg kunnen winnen", al dus Noordegraaf. S6: Noordergraaf: 'Ik dacht dat we er waren' door Maarten Dekker lisse - Wat nog slechts een for maliteit leek, werd alsnog een zinderende voetbalwedstrijd. Omdat Quick Boys na twintig minuten en drie doelpunten ge makzuchtig werd, maar vooral omdat FC Lisse in een alles-of- nietspoging het beste in zichzelf naar boven haalde en terug vocht tot 3-3. Uitgerekend op dat moment, toen de thuisploeg weer volop geloofde in z'n kan sen, deden de Katwijkers wat ze al veel eerder hadden moeten doen: de wedstrijd beslissen (3- 4). Niet dat de overwinning van Quick Boys daarmee logisch ge noemd kon worden, want het laatste doelpunt viel uit de enige echte kans die de Katwijkers in de tweede helft kregen. Toen FC Lisse vol op de aanval speelde in de jacht op de winnende treffer, kwam de bal terecht bij Erwin Beltman. De invaller van Quick Boys vond een geheel lege rech terflank voor zich. Hij probeerde keeper Kenny Heemskerk te ver schalken met een lobje, maar de bal kaatste via de lat weer het veld in. Maarten Bak was er ver volgens sneller bij dan de terug- stormende Lisse-verdediging. Het doelpunt zorgde voor eufo rische taferelen in het Katwijkse kamp, waar het zelfvertrouwen na de zeperd van vorige week tegen Marken een flinke deuk had opgelopen. Alsnog verliezen van Lisse, na een 0-3 voor sprong, dat zou de mentale schade bij Quick Boys ongetwij feld flink hebben verergerd. Dan had er in de kleedkamer net zo'n grafstemming gehangen als zeven dagen eerder en waren de meegereisde supporters aange slagen naar huis gegaan. Maar nu was het feest op het veld van sportpark Ter Specke, dat na de 3-4 in bezit werd ge nomen door tientallen Katwijkse aanhangers. En ook een blik op de ranglijst bood reden tot vro lijkheid, want Quick Boys deelt In de euforie na de winnende goal wordt Quick Boys-speler Raymond Flaton opgetild door ploeggenoot Derek van der Plas. Foto: Mark La- na zaterdag de tweede plaats met Ter Leede. Alleen in het eerste gedeelte van de wedstrijd maakte de ploeg van de trainers Gert Aandewiel en Arjen van der Werf die klas sering waar. Sterker nog, in die fase etaleerde Quick Boys iets wat leek op kampioensvorm. De bezoekers combineerden naar hartelust, gingen vol overgave de duels in en bleken bovenal ongekend precies in de afwer king. Een slippertje van Richard Goulooze leidde de openings treffer van Hendrik van Beelen in. De aanvaller pikte de bal simpel op en schoot na een kor te demarrage onder Heemskerk door. Negen minuten later benutte Van Beelen op weergaloze wijze ook zijn tweede kans. In één be weging nam de Katwijker aan, draaide en prikte de bal in de rechterhoek. Vlak daarna leek de wedstrijd al beslist. Bak ging over de knie bij Berry Janssen, Remco Torken haalde resoluut uit vanaf de strafschopstip. Quick Boys leek het vanaf dat moment wat rustiger aan te doen. Er waren nog wel kansen voor Van Beelen en Peter Tim mermans, maar hun inzetten misten scherpte. „We hadden de wedstrijd op slot kunnen gooien", beaamde Van Beelen. „We gaven ze zo toch nog een kans om terug te komen." Gert Aandewiel sloot zich aan bij de woorden van zijn nummer tien. „We kunnen alleen onszelf iets verwijten, hoe hard Lisse er ook voor gevochten heeft." De thuisploeg bleef na de vlugge tegengoals geloven in een om mekeer en werd gesterkt in die gedachte toen Janssen tien mir nuten voor de pauze voor 1-3 zorgde. De centrale verdediger schoot de bal in na een hoge vrije trap van Juul Emanuelson, die ongewild werd verlengd door een Katwijkse verdediger. Trainer Ruud Bröring onder streepte de intenties van zijn ploeg door verdediger Goulooze te vervangen door de van een blessure teruggekeerde aanvals leider Jerrel Linger. Al snel kreeg FC Lisse de beves tiging dat het op de goede weg was. In het begin van de tweede helft schoot Kevin Winter een indirecte vrije trap in de verre hoek: 2-3. Een kwartier later viel de gelijkmaker. Robert Hoever kreeg de bal in buitenspelposi tie, maar de schuiver waarmee hij Remco Tuinenburg passeer de, werd door scheidsrechter Den Haan als geldig doelpunt aangemerkt. Met een punt na men de Lissenaren geen genoe gen. Een paar keer werden ze nog gevaarlijk, vooral uit comers en vrije trappen. Eén moment van onoplettend heid zorgde er tenslotte voor dat Hendrik van Beelen: 'Op mijn tandvlees' Het oogde vertrouwd en het oogde goed, Hendrik van Bee len als nummer tien in Quick Boys 1. Na drie jaar in het be taalde voetbal (FC Utrecht, Cambuur, Heracles, Willem II en heel even Helmond Sport) keerde de 22-jarige Katwijker een paar weken geleden terug bij de club waar hij opgroeide. Blessures zorgden ervoor dat het avontuur als broodvoetbal ler niet bracht wat hij ervan hoopte. Nu traint hij weer op Nieuw Zuid en is hij fit, maar zijn eerste wedstrijd had toch wel veel moeite gekost, beken de Van Beelen na FC Lisse- Quick Boys. „De tweede helft heb ik op mijn tandvlees uitge speeld." Trainer Gert Aande wiel: „Ik schatte in dat hij een uur kon spelen, maar ik heb hem toch maar laten staan. Hendrik is een perfect aan speelpunt, al mist hij nog wed strijdritme." Toen Van Beelen nog fris was, aan het begin van de wedstrijd, maakte hij twee goals. De tweede was van grote schoonheid. „Dat was negen tig procent intuïtie", glimlach te de aanvaller. „Maar hij zat er lekker in." Toch had hij daar weinig waarde aan gehecht als Quick Boys toch nog verloren had. „Dan was mijn rentree verpest. Gelukkig is het toch een feest geworden." Vlak voor tijd werd Hendrik van Beelen gewisseld. de zege terechtkwam bij de ploeg cue 'm na twintig minuten al op zak leek te hebben. FC LISSE: Heemskerk; Polman, Jans sen, Goulooze (37. Linger), Bodo; Van Wieringen (89. Van der Vlugt), Emanu elson. Winter Opdam (72. Leonard), Naarendorp, Hoever. QUICK BOYS: Tuinenburg; Van Dam, Schoneveld, Mussche, Van Rijn; Tim mermans (75. Schaap), Flaton, Van der Plas, Bak; Torken (46. Beltman). Van Beelen (89. Hoek). IN DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Martin Hersman, die met Jan Siemerink, Ruud Bröring en Peter Blangé wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet zijn trainingsweekeinde in Duitsland in de herhaling. „Toen ik gisteren met Gianni Romme terugreed vanuit Duits land, hadden ive het over deze column. Waar moest het over gaan? We wa ren naar In zeil geweest, om daar tij den neer te zetten waar mee we ons moeten kwali ficeren voor het NK afstan den. Maar in de Alpen was het slecht weer, zodat we besloten door te reizen naar Erfurt. Daar is vorig jaar een nieu we schaatshal gebouwd, ge richt op topsport, met alle beno digde faciliteiten bij de hand. Wij konden onze plannen om gooien, omdat wij een goed con tract bij een sponsorploeg heb ben. Maar in Inzeil waren nog tientallen schaatsers bezig. Ge westelijke rijders, districtsploe- gen, noem maar op. Die mensen kunnen niet uitwij ken naar een andere baan als het weer daarom vraagt. Het is al heel wat dat zij naar Inzeil konden. Wat mij op de grote ergernis van alle Nederlandse topschaatsers brengt: we kunnen in eigen land niet eens fatsoenlijk trainen. Dat komt omdat in het KNSB- bestuur en in de besturen van de meeste gewesten nog altijd men sen zitten die ons het licht in de ogen niet gunnen. Die zien schaatsers van een commerciële ploeg nog altijd als 'overlopers', als vijanden. De meeste toppers moeten belachelijke bedragen betalen willen ze kunnen trai nen op hun thuisbaan. Neem nou Jochem Uytdehaage. In Utrecht willen ze de schaats baan nota bene naar hem ver noemen, maar hij kan er niet trainen, tenzij hij 4500 euro betaalt. Dat is complete waanzin.' Bij De Uithof in Den Haag valt het nog mee, daar zit ten een paar goedwillende mensen die de toppers probe ren toe te la ten. Deson danks kunnen Romme en ik daar nu met veel moeite één uurtje per week trainen. Door deze situatie wijken alle toppers uit naar het buitenland. In Erfurt kunnen we tegen een redelijke vergoeding trainen naast de Duitse topschaatsers. Er hangt daar een bord met de tekst 'Sport macht üjmtschland gut!' Dat besef moérook eens doordringen bij de conservatieve schaatsbestuurders in Neder land. Ze moeten meegaan met hun tijd, want het is gênant en zielig hoe het er nu aan toegaat. Op deze manier worden talen ten geremd in hun ontwikke ling. Je kunt het vergelijken met iemand die met een hele snelle auto door een woonwijk wil scheuren. Dat lukt niet Uiteindelijk kan niemand meer de stap van de districten via Jong Oranje naar de merkploe- gen maken en als dat gebeurt, zijn we onze status als schaats land binnen de kortste keren kwijt. Martin Hersman uit lJssc is schaat ser bl) de ploeg van SpaarSeiect.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17