WEG WIEL 2 0R-02-DW SX-GT-66 0R-02-DW Averkeerskrant e ruime luxe van Adria ;ntana breder en gestroomlijnder Puckie in de herkansing bij Eriba Nieuw kenteken voor caravans Verrassende Eriba Nova 555 Plek genoeg voor vijf personen in een beetje 'te lange' 416UB hdc308 VRIJDAG l8 OKTOBER 2002 ZONE IN206, KATWIJK (Koestal) Elke aanhanger moet per 1 sep tember 2003 een nieuwe kente kenplaat hebben. Als hij lichter is dan 751 kilo volstaat een witte plaat met zwarte letters en cij fers die overeenkomen met die van de trekkende auto. Maar als hij zwaarder is, krijgt de aan hanger een eigen kentekenbe wijs. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) is druk bezig met de uitgifte. Het had al veel eerder moeten gebeuren, maar alle aanhangers zwaarder dan 750 kilo krijgen voortaan een eigen kenteken. Ook de meeste caravans dus. De overheid wil de operatie op 1 september 2003 rond hebben. Het gaat om ongeveer 400.000 caravans en minstens 350.000 aanhangers. Bij de RDW weten ze dat een eigen kenteken dien stig is om gestolen voertuigen beter te traceren en de aanspra kelijkheid bij ongevallen beter te kunnen regelen. Alle nieuwe aanhangers hebben sinds 1 september al een eigen kentekenbewijs. Dus een deel I, een deel II en een overschrij vingsbewijs, net als bij motor voertuigen. De bestaande aan hangers krijgen nu tot 1 septem ber volgend jaar de tijd om een nieuw kenteken te halen. Op vertoon van het registratiebewijs van de aanhanger of caravan De bovenste plaat -dezelfde als voor motorvoertuigen- moet voort aan ook op aanhangers en caravans. Een aparte NL-sticker is niet meer nodig. Aanhangers die lichter zijn dan 751 kilo (ook fietsdra- gers) moeten vanaf 1 september volgend jaar een witte plaat (mid den) met zwarte letters en cijfers hebben. De onderste blauwe plaat met witte cijfers en letters geldt voor historische aanhangers (van vóór 1 januari 1978) van meer dan 750 kilo. Foto: GPD kan op het postkantoor tegen betaling van 15 euro een nieuw kentekenbewijs aangevraagd worden, dat dan binnen een week of drie thuisgestuurd wordt. De kentekenplaat zelf moet bij een gespecialiseerd (Gouden Gids, telefoonboek of www.rdw.nl) bedrijf besteld worden. Niet minder dan tien basisgroe pen van 4.30 tot zon 6.80 meter opbouwlengte en diverse vari anten in het interieur. Dat scala aan mogelijkheden biedt de Hy- mer-groep in het nieuwe sei zoen met de Eriba Nova. Een totale verrassing hierin is de Nova 555. Opvallend door onder meer een interieur waarvan de zitgroep in de achterkant van de vakantiewagen in een L-vorm is gezet. Hierin heeft de Hymer- ontwerper een tafel ontworpen die halverwege met de ronde vorm ophoudt en dan twee rechte zijkanten kent Samen met de L-bank is hierdoor niet alleen een harmonieus geheel gecreëerd, maar heeft de cara vangebruiker ook veel ruimte. Dit wordt nog versterkt door ge heel vernieuwde L-keuken met een ongebruikelijk kloeke koel kast van 97 liter. Hymer laat met deze nieuwe in deling van Eriba 555 de traditio nele vormen geheel los. In de boeg heeft de Nova twee een persoonsbedden. Met het bed dat ontstaat door de L-bank te veranderen in slaapplaatsen biedt de caravan aan vier perso nen een comfortabel vakantie onderkomen. De Eriba Nova 555 is in totaal 7.35 meterlang en 2.40 m breed. 't Joppe erbest rating hairestraat A) Bonairestraat B) Surinamestraat C) Atjehstraat D) Sumatrastraat E) Kooilaan F) Willem de 2. Herbestrating Vondellaan - Deze week is men met de herbestrating Bonairestraat. Het werk naar verwachting vijf (tot medio november), van de weers- s de uitvoering kan lien niet op de ikelijke plaatsen worden ierd. C?pA) Vondel laan B) Lage Morsweg C) Baerlestraat D) Pesmanlaan E) Dr. Lelylaan Leiden - Voor een periode van zes weken (tot de tweede helft van november) wordt de Vondellaan (Ventweg), tussen de Van Baerlestraat en de Lage Morsweg, herbestraat. Tijdens de uitvoering van het werk is het misschien niet mogelijk op de gebruikelijke plaatsen te parkeren. Rijvaardigheidstest voor 50-plussers Leiden - Op woensdag 20 november 2002 wordt voor automobilisten van 50 jaar en ouder uit de gemeenten Alkemade, Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten en Zoeterwoude een rijvaardig heidstest georganiseerd. De test is géén examen en de resultaten hebben géén consequenties voor het rijbewijs. De rijvaardigheidstest bestaat uit drie onderdelen: 1) De deelnemer rijdt in de eigen auto een route en tijdens deze rit krijgt hijzij van de meerijdende adviseur een deskundig advies over de rijstijl. 2) Een test van de verkeersregels d.m.v. een theorieles met dia presentatie. 3) Een gehoor-, reactie- en ogentest. Informatie voor Leiden en de regio dagelijks actueel: www.leidschdagblad.nl A) Rijndijk B) Melkweglaan C) Da Costasingel D) Willem Kloosstraat E) Sweelincklaan 3. Rotonde op kruising Rijndijk/Melkweglaan Hazerswoude-Rijndijk - Van maandag 21 oktober (07.00 uur) tot en met eind november 2002 is de aansluiting Rijndijk/ Melk weglaan voor alle verkeer af gesloten in verband met de aanleg van een rotonde. Doorgaand verkeer over de Rijndijk wordt over één rijbaan geleid. Het fietsverkeer kan tevens gebruik maken van een aparte rijstrook. De woonwijk gelegen achter de Melkweglaan is te bereiken via de Da Costasingel of de Willem Kloosstraat. 4. Verkeersremmende maatregelen wijk Koestal 5- Rijksweg A44 afgesloten Katwijk - Op woensdag 30 oktober om 20.00 uur in het gemeente huis van Katwijk houdt de gemeente een informatieavond t.b.v. het plan om de wijk Koestal in te richten als 30 km/u zone. Het betreft het gebied gelegen tussen de Koningin Julianalaan, Gravin van Burenlaan, Provinciale weg (N206) en de Zeeweg. In de Koningin Julianalaan is de gemeente van plan om ter hoogte van het Bosplein verkeersremmende maatregelen te treffen in de vorm van verkeersplateau's en drempels. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK 6. Voorstraat O) \_iiuiiiiuiiaai i C) Voorschoterweg D) Rooseveltstraat De locatie van waaruit de test wordt gehouden is de Bevrijdingskerk in de Van der Helmlaan la in Leiden- zuidwest. Het programma dat kan worden gevolgd is in de ochtend (van 09.00 tot 12.15 uur) of 's middags (van 13.30 tot 16.45 uur) en kost 15 euro p.p. Men kan zich op drie manieren aanmelden: Telefonisch bij dhr. J.C.P. Remmerswaal (071-5762051 of 06-54717681). Schriftelijk onder vermelding van naam, adres, telefoon nummer, geboortedatum en voorkeur dagindeling ochtend of middag. Gefrankeerde envelop sturen naar Dhr J.C.P. Remmerswaal, C. de Houtman plantsoen 7, 2253 W te Voor schoten, of per e-mail bij remvis@hetnet.nl onder vermelding van bovenstaande gevraagde gegevens. .-V -• A) Kon. Julianalaan G) Prinses Marijkelaan B) Gravin v. Burenlaan H) Prins Bernhardlaan C) Provinciale weg I) Prinses Beatrixlaan V\ D) Zeeweg J) Prinses Margrietlaan E) Bosplein - /K) Louise de Colignylaan F) Zilverschoon f-. Lj;Nieuwe Duinweg -V' De aansluiting van de Zilverschoon op de Koningin Julianalaan wordt aangepast en de riolering wordt vervangen in de Prinses Marijkelaan, Prins Bernhardlaan en Prinses Beatrixlaan, tussen de Prinses Margrietlaan en Louise de Colignylaan. De uitvoering van deze werkzaamheden staat gepland voor eind 2002 en begin 2003. Tijdens de informatieavond krijgen bewoners meer te horen over de plannen van de gemeente m.b.t. de verkeersremmende maatregelen. 8. Herbestrating Langeweg A) Voorstraat B) Noordeinde C) Louwestraat D) Dwarsstraat Katwijk - In de Voorstraat/ Noordeinde worden riolerings werkzaamheden uitgevoerd. Het betreft het gedeelte tussen Louwestraat en Dwarsstraat. Het werk duurt nog tot en met vrijdag 1 november. Kijk voor meer informatie op de site van uw krant onder de knop verkeerskrant. 7. Herbestrating Van Cuycklaan Roelofarendsveen - De Lange weg wordt ter hoogte van de huisnummers 72 t/m 90 her- bestraat en is daardoor tijdelijk afgesloten in de periode van maandag 28 oktober tot aan de kerst. 9. Deel Prins Hendrikstraat tijdelijk afgesloten A) Prins Hendrikstraat B) Stationsstraat Vanaf vanavond 20.00 uur t/m maandag 28 oktober 05.00 uur is de A44 van het knooppunt Burgerveen tot Sassenheim in beide richtingen voor het ver keer afgesloten. De afsluiting begint op de A4, zodat niemand de A44 op kan rijden. Het verkeer wordt via de N207 en de N208 omgeleid. Om leidingsroutes zijn met gele borden aangegeven. De opritten Oude Wetering en Kaagdorp worden afgesloten met een be waakte slagboom. Werkverkeer en hulpdiensten worden wel toegelaten. A) Van Cuycklaan B) Rhijngeester- straatweg Oegstgeest - De Van Cuycklaan is afgesloten vanwege herbe strating van de rijbaan. De werkzaamheden duren tot en met donderdag 7 november. Alphen aan den Rijn - Een deel van de Prins Hendrikstraat, tussen de Stationsstraat en de Zaalbergstraat, is tot en met vrijdag 25 oktober afgesloten voor het doorgaande verkeer. Omleidingen zijn nu aangegeven. iet^prde Heeft u nog tips (geen wagen) over verkeershiitóer? e-mail dan naar: iirfo@verkeerskrant.nl van Mulligen mg van de Zuid Franse vordt ons letterlijke de omen. De gefronste iwen van de camping- >n op 'te lang*. Feitelijk ook, want met zijn op- 5,17 meter is onze JB zeventien centime- dande meeste kleine jn het zonnige zuiden i hoogseizoen weken Horizontale strepen aravan nog langer lijken telijk is. Vandaar de jwen, die na enig pas- Kerk zakken. Over die imeter te veel wordt tilijk gedaan. iele vakantiehuis heeft erweg uitstekend ge ils een blok ligt de iter de auto. Alleen bij in van een vrachtauto iging, waardoor de het stuur trekt. Ook wordt gepasseerd is een beetje zijafstand nemen geen overbodige luxe, maar hierin verschilt de Adria niet van andere caravanmerken. Voor de rest houdt de standaard Al-ko- stabalisator de aanhanger prima in het spoor. Adria bezit voor wat betreft elek triciteit het voordeel dat een dertienpolige aansluiting moei teloos past in een 'ouderwetse' zevenpolige autoaansluiting. Het enige 'nadeel' is dat het draadje van de mistlamp even losgemaakt moet worden en dat de koelkast het onderweg zon der voeding moet doen. Dat laatste lijkt echter erger dan het is, de deur van de Electrolux sluit zo goed af dat de inhoud zelfs twee dagen warmte over leeft. De 461UB, model 2002, heeft een ronde zithoek aan de dissel kant en een zithoek aan de ach terkant. Hoewel een vast bed momenteel de voorkeur geniet in caravanwereld is met de UB gekozen voor een indeling met twee zithoeken. Neergeklapt biedt het mobiele onderkomen riante slaapplaatsen aan vier personen. Tel daarbij het bo venbed aan de hekzijde dat neergeklapt kan worden en ook een gezin met drie kinderen kan erin overnachten. Het interieur van de 461UB oogt licht en ruim. De ronde vorm van de kastjes en de keuken, die dit modeljaar werd geïntrodu ceerd, versterkt dat ruimtelijke gevoel nog. De magnetron in het keukenblok lijkt een overbo dige luxe, maar blijkt tijdens de vakantie toch reuze handig te zijn. Door het maximale gebruik van 750 Watt ook op ieder cam ping te gebruiken. Een veelgehoorde klacht van ca ravan-eigenaars is dat de op hanging van de kleppen van de banken weinig robuust is. Daar op heeft ook Adria geen ant woord weten te vinden. De fra giele scharnieren van de klep pen in de 416UB laten te mak kelijk los. Ook voor de eeuwige worsteling met het ophalen van de hor- of verduisteringsgor dijntjes heeft Adria kennelijk geen afdoende oplossing weten te vinden, want ook in dit nieu we model blijven de gordijntjes haken aan de vitrage, of ze rol len niet direct op. Wat Adria wel goed voor elkaar heeft is het hang- en sluitwerk. Ergo, staat het slot omhoog, gooi de deur vanaf de buiten kant dan niet dicht zonder je er van te vergewissen dat je de sleutel op zak hebt. Dicht is na melijk echt dicht en in zo'n ge val rest je slechts grof hak- en breekwerk of hopen op een open raam. De Eriba Touring is zo langza merhand een klassieker op de caravanmarkt. Sinds 1957 rolt dit mini-huisje op wielen al over 's herenwegen. Een kleine loot uit het Hymer-huis. De laatste jaren raakte deze ukkepuk voor een of twee personen ietwat in de vergetelheid. Andere merken kwamen met kleine caravans die kennelijk meer tot de verbeel ding spraken. Een voorbeeld daarvan is de T@b van Tabbert die de laatste tijd alle aandacht naar zich toe trok. Hymer verloor echter nooit het geloof in zijn kleine kanjer en introduceert in het nieuwe sei zoen 2002/2003 de vernieuwde Touring-klasse. Niet minder dan vier standaard en twaalf GT-mo- dellen gaan richting kampeer der. Voor een deel gaat het daar bij om, enigszins aangepaste, ïn van Mulligen len 2002/2003 staat bij caravanfabrikant g in het teken van de fentana-groep. Het is 4 waarmee Bürstner tot it meeste succes heeft, helft van de door deze 1 verkochte caravans is j ana. Op dat succes dit nieuwe seizoen orduurd. ijde van de nieuwe nog strakker gewor groter en licht gebogen ersterken dat beeld. ÏO d ten opzichte van de modellen is ook de Ie achterkant met irde achter- en De smalste Ventana van 217 centimeter terwijl de duurdere tot een breedte van gaan. Nieuw ook is de die werd ver- 65 centimeter, iterieur is eveneens De halogeenlampjes ler en geïntegreerd >rkanten van de kas- gewelfde kasten zelf Interieur van de nieuwe 410 TS met op de voorgrond het vaste tweepersoonsbed. Foto: Cor van Mulligen werden verfraaid met alumini um strips. In de keuken is plek gemaakt voor een koelkast van 90 liter in houd. Optioneel kan dit er zelfs eentje van 100 liter worden, twintig liter meer dan in de meeste andere caravans. De Ventana wordt geleverd in vijf nieuwe modellen. De 410 TS met het vaste tweepersoonsbed en een gewicht van 1200 kilo is een ideale tweepersoons tourca ravan. De wagen kost rond en nabij de 12.750 euro. Verder zijn er onder meer de 2,5 meter bre de versies 580 TL en de 580 TS. Beide met een klassieke rondzit in de achterkant en in de voor kant twee eenpersoonsbedden die in de lengte liggen. Deze wa gen komt op zo'n 16.450 euro. Beide hebben een gewicht van 1400 kilo. Dat is inclusief een voor 90 procent gevulde gas tank, een bijna volle watertank en een kabelhaspel. De bekende Eriba Touring wordt al sinds 1957 geproduceerd. Foto: PR bestaande types, maar echt De Puck 120 ziet er van buiten nieuw in dit rijtje zijn de Puck bijna hetzelfde uit als zijn GT- 120, de 120GT en de L225GT. broer. Het enige onderscheid zit in de ronde achterlichten van de GT en de gesloten boeg van de Puck. Dat laatste wordt veroor zaakt door de nieuwe plek die het keukentje kreeg in die boeg. Naast de keuken bleef ruimte over voor een gesloten kleren kast Plek voor een voorraam was er toen niet meer en dat veroorzaakt een totaal ander aanzien van de Puck. De standaard Puck en de GT zijn 4,10 m. lang, de opbouw heeft een lengte van 3,2 m., is 1,65 m. breed en 1,83 hoog. Bei de types zijn 500 kg zwaar en hebben een laadvermogen van 150 kg. De L225GT heeft een lengte van 4,6 m, de opbouw is 3,55 m lang, breed 180 m, hoog te 1,87 m. Het gewicht bedraagt 650 kilo en het laadvermogen is 100 kilo.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21