California Cruiser moderne 'woody* Kamperen wordt steeds gerieflijker Morgan laat oude tijden herleven met Le Mans '62 Daewoo wordt GM Daewoo srkeerskrant: controles nleidingen leven Auto's t Jaar over De Renault Méga- [Auto van het Jaar jet moet de Citroën Fiesta of Opel Vectra keus tenminste niet i Honda Jazz, Mazda 6 [es E. In elk geval een van deze zeven de jury uit dertig »rs heeft geselecteerd iurd naar de finale- 19 november wordt bekendgemaakt. Op it is de titel in han- jle Peugeot 307. eltri bouwt jzo's extra jo - Er wordt van alles f d: postzegels, munten, rauto's maar ook... Het nieuwste model ïroemde sportwa- ït, de zojuist in oonde Ferrari Enzo VI n FX), is zó populair er 11e verzamelaars er kken hebben gekre- ari heeft daarom be- pe ii voor de liefhebbers exemplaren te bou- 1 en het beoogde aantal is Ze kosten elk een ton- jai even aan euro's. LENDER kol 2002 in 0 Vroemm, minia- van verzamelaars', Museum, Zutphen. 878. jn czutphen.com Brussel. 3273. 2002, Utrecht, o ospoor.nl 1, i lirmingham Motor en EC Birmingham, ittannië. it mpeer Caravan RAI isterdam. ipeercaravanrai.nl oort 500, Circuit Park rt. 023 5740 750. mit-zandvoort.nl to Moto Italia, Euretco ai'jnter, Houten. 990. o-moto-italia.nl 7 Tokyo Motor Show, edactie Weg Wiel, 2003 PA Haarlem, of: lamiate.hdc.nl onder verantwoording effende organisatie. De uit- t verantwoordelijk voor af- 1 of gewijzigde data. ltste informatie: bel het ver- j 3 Foonnummer of ga naar het internetadres. Weg Wiel Moulin de Piot héniers reuse nkrijk 53628090, internet: iulin-de-piot.com ïtiefoto die de familie en uit Huizen bij deze 5se tuurt, spreekt boekde- lli eeft een heerlijke tijd camping Moulin de groep ravottende 2 iers' op een zelfge- lot in de rivier Petite le vakantiepret spat ito af. 'vormt letterlijk en fi let middelpunt van de Moulin de Piot. Zij camping op in tweeën. emcne kant liggen zestig tie plaatsen (circa 200 L0 meter) verdeeld over en. Op dit deel is mo- itair en bij vrijwel alle 10 elektra. as ijde van de rivier, te via een hangbrug, is voor 'het echte werk', ctare grond voor wild s' ders. Geen stroom en )las te doen, moet je eindje tippelen. Daar os inover dat je er echt in 'a latuur leeft. Auto's, dus vans of vouwwagens niet komen. De ba- dt vervoerd op de krui- in de Nederlandse ei- Van Moulin de Piot. Jing als zodanig bestaat ijf jaar, maar in de de- aarvoor werd deze plek likt door tientallen bui- Ook zo'n kampeerparadijs- je gevonden en geen be zwaar om anderen daarin te laten meedelen? Deze rubriek Campingtip biedt daarvoor een podium. Laat ons weten waarom de cam ping u zo goed is bevallen. Voeg daar zoveel mogelijk feitelijke informatie over ligging en voorzieningen aan toe en stuur uw bijdra ge naar onze redactie toe risme, t.a.v. Mirjam van Twisk, Postbus 15, 1200 AA Hilversum. Of mail naar m.van.twisk@ge.hdc.nl. Na plaatsing belonen wij uw tip met een cadeaubon. tenlanders. Moulin de Piot was tijdens de oorlogsjaren de schuilplaats voor de Franse ver zetstrijder en kapitein van de Marquis Charles Chareille (bij naam Tonton) en zijn makkers. Een jaar of zeven na de bevrij ding begon Tonton met het op knappen en uitbouwen van Moulin de Piot. Daarvoor scha kelde hij de hulp in van jonge ren uit de hele wereld. Meer dan 20.000 jongelui van 43 nationaliteiten staken er in de loop der jaren (tot 1984 toen de kapitein stierf) de handen uit de mouwen. Chareille hoopte dat vanuit die gezamenlijke in spanning meer onderllrïghe- grip zou ontstaan. De huidige eigenaars zijn zo ingenomen met de geschiedenis van hun terrein dat zij er wekelijks over vertellen, een verhaal dat gelar deerd wordt met videobeelden. Het Nederlandse echtpaar dat de camping nu runt krijgt zijn gasten voornamelijk uit het 'thuisland'. De bescheiden voorzieningen die zij hun gas ten bieden (er is bijvoorbeeld geen zwembad en geen speel- tuintje) compenseren zij met een ruim activiteitenaanbod voor jong en oud. De familie Veldhuizen vertelt hoe de kleintjes genoten van de indianenmiddag, de oosterse ochtend, het knutselen, het spoorzoeken en de theatervoor stellingen 's avonds. De oude ren kunnen zich uitleven in ka jakken, survivalprogramma's, abseilen, mountainbiken en trfckelen (via een rivier over de rivier roetsjen), 's Avonds wor den er voor hen voetbal-, vol leybal- en frisbeewedstrijden georganiseerd. Zoals de naam al verraadt staat er op de camping een molen. Een dam in de rivier zorgt dat dat ding van water wordt voor zien, maar is er ook verant woordelijk voor dat er heel goed gezwommen kan worden in de rivier. Het gemis van een zwembad is dus maar relatief. Ontzettend enthousiast zijn de Huizers over de kampvuren 's avonds op de camping werden gebouwd. De gasten zorgden voor wijn en kazen en er was muziek, kortom alle ingrediën ten voor een beregezelfig sa menzijn. De camping ligt op een breuk lijn van het Massjf Central, het landschap in de omgeving is derhalve erg afwisselend, vlak of heftige heuvels en alles wat daar tussenin zit. In dit dunbe volkte gebied kunnen prachtige wandelingen en fietstochten gemaakt worden. Kenmerken: Ligging: circa 800 meter buiten het dorp aan doodlopende weg, grassige plaatsen aan rivier, camping (circa 14 hectare) i§ ruim van opzet. Sanitair: goed Faciliteiten: verhuur van De Waardtenten, indianententen (tipi's) en huisjes (met open haard), elektra bij vrijwel iedere plek (niet op het deel voor wild- kamperen), rivier waarin ge zwommen kan worden, activi teitenprogramma, fietsverhuur. Bijzonderheden: Wekelijkse barbecueavond op terras res taurant Chez Ton Ton. Honden aangelijnd toegestaan (2,50 eu ro per nacht) Prijs (2002): Twee volwasse nen, twee kinderen (ouder dan driejaar), auto en elektriciteit 19 euro per nacht, op wildkam- peerterrein 12 euro. Kinderen tot drie jaar gratis, extra tent 2,25 euro. Gidsvermelding: ANWB Kleine Campings Route: In Chateauroux de rondweg richting Limoges vol gen tot afslag (links, D990) naar Aigurande. Hier richting Bon- nat. Na 7 km. in Mersolle rechts naar Chéniers, op het dorps plein links. Afstand vanaf Utrecht 798 km. Op de Autosalon van Parijs pre senteerde Mercedes-Benz in 1931 een nieuw model genaamd '170'. Deze auto vormde een nieuwe standaard voor het Duitse merk en er kwamen dan ook spoedig vele varianten van beschikbaar. Zo waren er gewone 2- en 4- deurs 'saloons' met linnen rol- dak als optie, een 4-persoons ca briolet, een 2/3 persoons sport- cabrio, een sportroadster, een 2- deurs 'toerwagen' en een handi ge bedrijfsauto. De 170 was een lichte, compacte en goed uitge ruste auto in een aantrekkelijke vorm gegoten, die betrouwbaar en goedkoop in het gebruik was. Al deze eigenschappen tezamen zorgden ervoor dat het een po pulaire auto werd. Zelfs na de Tweede Wereldoorlog voldeed de 170 nog en kon Mercedes- Benz met deze wagen de pro ductie hervatten. De Duitse fa brikant bleef het model 170 mo derniseren en stopte de produc tie pas in 1953. Foto: DaimlerChrysler Stijlelementen 'van vroeger' doen het goed op een van nature al klassiek ogende Morgan. Van de Le Mans '62 komt er maar een naar Nederland. Foto: Nimag door Peter Lodewijks heinenoord - Het gebeurt niet zo vaak dat Morgan met iets nieuws op de proppen komt. Maar eind vorig jaar was daar de Aero 8, de eerste compleet nieu we auto in zestig jaar. En nu heeft Morgan een speciale uit voering van de bestaande mo dellen Plus 8 en 4/4. Dit is geen geheel nieuwe auto maar meer een 'actiemodel' dat verschijnt vanwege het feit dat het Britse merk veertig jaar geleden de 24- uursrace van Le Mans wist te winnen en deze zomer is terug gekeerd op dit beroemde circuit. Het model heet dan ook Mor gan Le Mans '62. Het bijzondere aan de in Brits race-groen uitgevoerde Le Mans '62 zit in de talrijke componen ten die naar het voorbeeld van de historische racer zijn ge vormd. Dat zijn onder meer de hardtop, de chromen bumper rozetten, de Monza-tankdop en het 'klassieke' stuurwiel. Derge lijke klassieke stijlelementen doen het goed op een Morgan want de auto heeft van nature al een behoorlijk klassieke uitstra ling. De grote man achter het actie model leidde in 1962 het win nende Le Mans-team en is te genwoordig hoofd van de ont wikkelingsafdeling: Christopher Lawrence. „Het is verschrikke lijk mooi om een klassieke race auto weer tot leven te zien ko men. Tijden zijn veranderd. De auto die we dit jaar hebben ge bouwd voor Le Mans, de Aero 8 GTN, verschilt wezenlijk van de racer waarmee ik in 1962 deel nam. De voortrekkersrol die Morgan in '62 speelde is echter hetzelfde gebleven en de nu ge bouwde speciale uitvoering doet eer aan het roemrijke verleden", aldus Lawrence. Het is overigens erg moeilijk om aan zo'n Morgan Le Mans '62 te komen, want de fabrikant bouwt er in de befaamde Mal vern Link-fabriek maar tachtig, veertig Plus 8- en veertig 4/4- versies. Ze worden geheel met de hand gebouwd én genum merd. Importeur Nimag (van Suzuki) heeft van beide types slechts één exemplaar laten overkomen. In Groot-Brittannië kost de speciale Morgan een dikke 60.000 euro in Plus 8-uit- voering of 45.000 euro in 4/4- uitvoering. CAMPING hoofddorp - De overname van de Daewoo Motor Company door General Motors levert een nieuw bedrijf op, genaamd GM Daewoo Auto Technology Co. In dat bedrijf worden drie pro ductiefaciliteiten en in totaal ne gen overzeese verkoopkantoren ondergebracht, waaronder de Daewoo-vestigingen in Oosten rijk, de Benelux, Frankrijk, Duitsland, Italië, Puerto Rico, Spanje, Zwitserland, alsmede Daewoo's Europese onderde- lenorganisatie in Nederland na bij Breda. De productiefaciliteiten zijn ge vestigd in Changwon en Kunsan, Zuid Korea, en in Ha noi. Vietnam. Ook de design-, engineering-, research deve lopment-, verkoop-, markering en administratieve divisies in Bupyong, Zuid Korea, maken deel uit van de overname. De fabriek van Daewoo Motors in Bupyong, Zuid Korea, zal overgaan in een andere nieuwe onderneming, genaamd Dae woo Inchon Motor Company. Deze firma gaat gedurende ten minste zes jaar auto's, motoren, transmissies en componenten aan GM Daewoo leveren. Daar na wordt Inchon mogelijk ook door GM Daewoo ingelijfd. De 39ste Kampeer Caravan Rai begint volgende week. Foto: GPD Over een week Kampeer Caravan Rai door Rien van der Steen Alle economische zwartkijkerij ten spijt is 2002 voor de cara vanbranche een goed jaar ge worden. In de Amsterdamse Rai wordt van vrijdag 25 tot en met woens dag 30 oktober de nieuwe editie van de Kampeer Caravan Rai gehouden. Eerder ingezette trends zoals het gebruik van po lyester of andere kunststoffen voor caravandaken en -wanden beginnen gewoon te worden. Een caravan met lichtmetalen wielen is ook geen uitzondering meer. Bovendien worden de dakluiken steeds groter en de caravans steeds gerieflijker met warmwaterboilers, een vast bed, airco aan boord en een stan daarduitrusting waar de vakan- tievierder tien jaar geleden am per van durfde dromen. Maar ook vouwwagens, tenten en caravanvoortenten, kam peerauto's, accessoires en hier en daar een stacaravan zijn te zien in de Rai. De 39ste Kam peer Caravan Rai -met 200 deelnemers en een oppervlakte van 40.000 vierkante meter- biedt bezoekers de kans om even onder begeleiding van de Nederlandse Caravan Club met een caravan te rijden en te oefe nen in het moeilijkste onder deel: achteruitrijden en parke ren. Er is een stand van de rijks dienst voor het wegverkeer met vooral informatie over het nieu we kenteken voor de caravan. De Kampeer Caravan Rai Verkoop stabiel in Nederland In Nederland zullen dit jaar net zoveel caravans verkocht worden als in 2001 en dat komt neer op ongeveer 23.500 stuks, waarvan 14.441 toerca- ravans. In Europa zijn de ver kopen nogal teruggelopen (ruim 4 procent) naar een to taal van 106.000 en Nederland staat nu zelfs eerste qua Ver koop van toercaravans. Vooral in Denemarken, Italië en Portugal is de terugloop be hoorlijk. In Duitsland, Frank rijk, Engeland en België is de kampeerauto aan populariteit aan het winnen. In Nederland is dat door hoge belastingen wat minder, maar de branche verwacht dat er hier dit jaar toch minstens 600 campers af gezet worden. De belangstelling voor de vouwwagen neemt weer iets toe omdat er meer modellen zijn. In de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw werden er nog 7000 vouwwa gens verkocht, dit jaar zijn er dat hoogstens 5000. wordt gehouden in de hallen 1 t/m 7, 9 en 11 en is dagelijks open van 11 tot 18 uur. De toe gang kost 11,50 euro. Weg&Wiel 2: Meer caravan- en kampeernieuws door Peter Lodewijks vianen - Nu de spectaculaire PT Cruiser een doorslaand succes blijkt te zijn, durft fabrikant Chrysler het aan om met dit mo del verder te experimenteren. Zo zit er een fraaie cabrio in de pijp lijn, die in de lente van 2004 de band op gaat in de Toluca assem blagefabriek te Mexico. Maar er komt meer. Minstens even spectaculair is de versie die op de afgelopen auto salon van Parijs zijn wereldwijde debuut beleefde. De nieuwe va riant heet California Cruiser en heeft veel weg van een zogehe ten crossover (combinatie van vrijetijdsauto, stationwagon en ruimtewagen). Hij staat nu nog te boek als een conceptauto (om de meningen te peilen) maar hij maakt volgens de fabrikant veel kans op spoedige productie. De California Cruiser is duidelijk een doorontwikkeling van de PT en we kunnen wel zeggen een zeer geslaagde. Door enkele subtiele ingrepen hebben de ontwerpers de al zeer eigenzin nige PT Cruiser een nieuwe im puls gegeven. De auto heeft een innovatieve achterklep en een multifunctioneel interieur en is daarmee nog veelzijdiger gewor den. In het uiterlijk is nu ook het nieuwe familiegezicht van Chrysler zichtbaar, zoals dat on- De California Cruiser is een geslaagde doorontwikkeling van de PT. Foto: DaimlerChrysler der meer te zien is bij de Pacifi- ca en de nieuwe sportwagen Crossfire. Ook aan de zij- en achterkant is de frisse, strakkere stijl van die wagens bij de nieu we Cruiser doorgevoerd. Een aardig accent is de zilverkleuri ge, gestreepte bekleding aan de zijkant die herinneringen op roept aan de bekende 'woodies' uit de jaren vijftig, auto's die deels bekleed waren met pane len van hout. Vooral in de Ver enigde Staten is dat enige tijd mode geweest. De 'moderne hotrod' PT Cruiser is voortgekomen uit de concept wagen Pronto Cruizer (met een Z), waarmee Chrysler ruim vier jaar geleden verraste op diverse autoshows. De letters PT staan voor Personal Transport en dat is een zeer juiste aanduiding voor een auto als deze. Sinds de introductie van de PT Cruiser in februari 2000 zijn er tot en met juli 2002 wereldwijd zo'n 444.000 exemplaren verkocht

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19