SPORT Van Hooijdonk met gebroken been op bank Topsport en entertainment in wielerpaleisje Nederland sportland gaat compleet digitaal 3? Breuk bij Feyenoord-spits niet opgemerkt door artsen Nederlands elftal Derksen beste Nederlander Judit Polgar aan de leiding Darters finalist Europa Cup Clubliefde kost man huwelijk de Groot in Piemonte jiA - De Italiaan Luca eeft gisteren de 89ste n Piemonte gewon- mt versl°eg na 193 ki- Ll( n de sprint de Duitser Kessler en de Italiaan j-p Bortolami. Bram de LC >n dag eerder in Mi- I jn nog langdurig al- h' op. werd vijfde. t< ;rande Lampre e Italiaanse beroeps- jj er Francesco Casa- %at van Fassa Bortolo ipre-Daikin. Casagran- i Spj van de spraakma- cho" taliaanse profs. Behal- j een aantal grote wed- leeft gewonnen, was seizoen '98-'99 negen h i geschorst wegens do- jaar won hij de Inter- d [Wielerweek en de in Trentino. vrijdag l8 OKTOBER 2002 de ki jeidstoernee Malone city - Karl Malone fscheidstoernee. Hij is na het komende sei- toppen met basketbal rif' )0gste niveau. De 39- lette van de Utah Jazz, n. ;eer uitverkoren in het ei jam, heeft er dan acht- l?° opzitten in de NBA. 1 lman' zal nog voor van de competitie een de verklaring geven, vastbesloten. Malone >t dusver 1353 wed- n de NBA. rs geven :ern geld lUTERN - De financiële l van l.FC Kaiserslau- t de voetballers van idesliga-club niet on- jelaten. De contract- sbben besloten zelf in de buidel te tasten, lurneerden ze een be- le 1,5 miljoen euro om ende surseance te en. Hoe de financiële recies tot stand is ge- s niet bekendgemaakt. e sier vindt het volstrekt d dat de selectie van ic Gerets met de pet is Iban Busquets na ruiie A - Oud-Barcelona- Carlos Busquets heeft zie met de trainer van a zijn loopbaan beëin- 35-jarige keeper was )st bij Barcelona toen 31 se club onder leiding i Johan Cruijff. Hij i aan vijf landstitels. et publiek weinig zag nzinnige doelman, n ijff hem lang in de ba- 11 eerste ambtstermijn 11 van Gaal bij Barcelo- Busquets vertrekken. n isde naar derdedivi- qeida. i zet stap |ig Masters De Tsjech Jiri Novak is nistoernooi van Ma- op weg zich te plaat- de strijd om de Mas- talf november in Daaraan doen de bes- Jl nnissers van dit jaar n ak begon aan het van Madrid als elfde dijst. Dank zij een be- ege (6-7 6-4 7-5) in de ide op de Spanjaard pya is hij inmiddels de innengekomen. ihvrouwen schakeld ve Het Nederlandse drietal is gisteren in de de van het WK squash e uitgeschakeld door reede geplaatste Enge- ihne Albada Jelgersma iet 1-9 2-9 3-9 van Fio- be es. Vanessa Atkinson, landse nummer één and niet rechttrekken beste Engelse, Linda i: 7-9 3-9 0-9. De partij melize Naude en iiley deed er niet meer aa le verloor met 6-9 5-9. in< id vervolgt het WK met ••een positie tussen f en acht. sp te 04 ziet ;a re geldbron ichen - Schalke 04 wil g afsluiten van 85 mil- 1 Een aantal Britse en tnse investeerders zou d jn dat bedrag aan de 'jj1 ib te verstrekken. Een ~|lid van de voetbalver- Gelsenkirchen heeft en naar aanleiding hten in het sportblad 'df ;r bevestigd. Aan het c len geen financiële aa ;n ten grondslag lig geld zou vooral nodig de exploitatie van het \uf Schalke' en niet nieuwe spelers aan door Marcel van der Kraan Rotterdam - Feyenoord is in een belangrijke fase van het seizoen, waarin de club zich moet plaat sen voor de tweede ronde van de Champions League, zijn topscorer kwijt. Pierre van Hooijdonk hoor de gisteren bij terugkeer uit Oos tenrijk, waar hij als wisselspeler op de bank van het Nederlands elftal zat, dat hij al anderhalve week een breuk in zijn kuitbeen heeft. De Brabantse spits, die in de topper tegen Ajax geblesseerd raakte, is nog zeker een maand uit de roulatie. Voor de winnaar van de UEFA Cup is dat rampzalig nieuws, omdat deze week ook duidelijk is geworden dat aanvoerder Paul Bosvelt en verdediger Pa trick Paauwe voorlopig zijn uit geschakeld. En dat terwijl de be langrijke wedstrijden tegen Vi tesse (morgen) en Dinamo Kiev (volgende week) voor de deur staan. Waarom is nu pas ontdekt dat er een breuk in je been zit? Van Hooijdonk: „Na afloop Fey- enoord-Ajax zijn er meteen fo to's van mijn been gemaakt. Daarop was niks te zien. Mijn been zat vol met vocht en er was een flinke kneuzing. Vervolgens raakte het botvlies ontstoken en dat gaf veel pijn. Zo'n blessure had ik nog nooit gehad en daar om dacht ik dat het zo hoorde. De doktoren zeiden dat het met een paar dagen over zou zijn. Hun bevindingen werden door- gebriefd aan de medische staf van het Nederlands elftal. Bij Oranje zit een prima medische staf en ik werd elke dag intensief behandeld. Aanvankelijk boekte ik veel progressie, vooral omdat Pierre van Hooijdonk loopt tijdens de dinsdagtraining van Oranje naast Patrick Kluivert. Gisteren bleek dat Van Hooijdonk in Oostenrijk met een breuk in het kuitbeen heeft meegetraind. Foto: ANP/Ed Oudenaarden de kneuzing minder werd en het vocht rond de blessure ver dween." Dus dacht iedereen dat je mee kon naar Oostenrijk? Van Hooijdonk: „Ik ben naar huis gegaan met het idee dat het wel goed zou komen. In het trai ningskamp van Nederland in Noordwijk ben ik geen seconde belast. Ik heb er in het zwembad gelegen en een beetje gefietst. Op zondagavond keerde ik terug in het hotel en toen heb ik met Ruud van Nistelrooij voorzichtig een beetje getraind. Toen voelde ik weer wat pijn. Na afloop zijn we om de tafel gaan zitten en hebben we besproken hoe groot de kans was dat ik het voor de interland tegen Oostenrijk toch zou redden." Ben je daarbij door de KNVB on der druk gezet? Van Hooijdonk: „Nee, geen mo ment. Ik weet dat er nu mensen op uit zijn om problemen tus sen Feyenoord en de KNVB te creëren, maar men is echt niet verkeerd met mij omgespron gen. In Oostenrijk bleef ik heel voorzichtig. Als we onderling een partijtje hadden gespeeld, had ik niet meegedaan. Alleen wist ik toen natuurlijk nog steeds niet dat ik rondliep met een kuitbeen dat eigenlijk ge broken was." Wat was er gebeurd als Advocaat je had laten invallen, want dat kon toch gewoon? Van Hooijdonk: „We hadden af gesproken dat ik alleen in het veld zou komen als de nood heel erg aan de man was. We zouden geen onnodige risico's nemen. Op eigen initiatief heb ik 's middags Bert van Marwijk al gebeld om hem uit te leggen hoe de afspraken waren en hoe mijn situatie was. Maar er kon sowieso niemand iets worden verweten want we wisten nog steeds niet wat er werkelijk aan de handwas." Dat hoorde je bij terugkeer bij Feyenoord gistermiddag? Van Hooijdonk: „Ik ben meteen van Schiphol naar de Kuip gere den. Uit nieuwe foto's bleek Herzog: 'Trainer, haal me er alsjeblieft uit' De Oostenrijkse ster Andreas Herzog heeft in de rust van de EK-kwalificatiewedstrijd te gen Nederland (0-3) zijn bondscoach Hans Krankl ge smeekt om het uit zijn lijden te verlossen. Krankl bekende gisteren dat Herzog na 45 mi nuten een zenuwinzinking nabij was. „Hij heeft om een wissel gesmeekt "Trainer, haal me er alsjeblieft uit, an ders krijgen we er nog vijf om de oren Krankl, die aan de smeekbede gehoor gaf, nam niettemin zijn vedette in bescherming. „Niemand kon aan het ni veau van de Hollanders tip pen. Het had niet uitgemaakt wie er had gespeeld, met wel ke andere tactiek we zouden hebben gespeeld." Krankl heeft niet de illusie dat Oostenrijk het niveau van Ne derland ooit zal kunnen be naderen. „Op zo'n niveau kunnen wij nooit komen. Ik zal het althans niet meer meemaken. Het is dat ik er als bondscoach van Oostenrijk zat, maar anders had ik de wedstrijd watertandend beke ken en was ik een Oranje-fan geworden." toen wel dat er iets mis was. De specialisten hebben de foto's van de vorige keer erbij gehaald en ik heb met eigen ogen gezien waar de scheur of breuklijn zit. Vervolgens kreeg ik te horen dat ik waarschijnlijk nog een maand nodig heb om het te laten her stellen." groesbeek/anp - Op zijn thuis- baan Rijk van Nijmegen in Groesbeek was Robert-Jan Derksen gisteren de beste Ne derlandse golfspeler in het For- tis Challenge Open, de Neder landse halte van de Europese Challenge Tour. Na een belab berde double-bogey op zijn eer ste hole finishte hij vier onder par in 68 slagen. Hij staat daar mee elfde. De eerste plaats wordt met 65 slagen (-7) bezet door de Engelsman Matthew Blackey en de Fransman Julien van Hauwe. Het Challenge Open was lang onzeker maar kon doorgaan door de komst van titelsponsor Fortis Bank. De Belgisch-Neder landse financiële dienstverlener tekende een driejarig contract. Vandaag is de tweede ronde. In het Challenge Open spelen mor gen en zondag de beste vijftig spelers om de prijzenpot van 135.000 euro. Achter Robert-Jan Derksen hebben Guido van der Valk (19e), Nederlands kampi oen Joost Steenkamer uit Haar lem (31e), Niels Kraaij (31e) en Ruben Wechgelaer (43e) kans op deelname aan de finale. Hayo Bensdorp (77e), Ralph Miller (90e), Stephane Lovey (102e), Hiddo Uhlenbeck (112e) en Brian Schutz (116e) waren na de eerste ronde al bijna uitge schakeld. De schifting is na twee ronden op vrijdagavond. arnhem/anp - Hoeveel Neder landers doen aan sport? Met de invoering van een nieuw uni form computersysteem voor le denadministratie kunnen de 84 sportbonden en 30.000 vereni gingen binnenkort deze vraag met één druk op de knop beant woorden. De KNVB neemt van daag als eerste bond het sys teem in gebruik. De introductie is het eerste deel van het project 'Nederland Sportland Digitaal'. Verwerking van ledengegevens rust nu vooral op de schouders van vrijwilligers. „De ene vereni ging belt, de ander stuurt een bestandje en de derde verzendt een e-mail. En de bondsmede- werkers voeren de mutaties alle maal handmatig door. Dat is niet zo betrouwbaar en zeer tijdrovend", zegt projectleider H. Karman van NOC*NSF. De sportkoepel verlicht deze taak met het nieuwe systeem van automatiseerder WRQ. De invoering kost 4,5 miljoen euro, maar levert volgens Karman ook flinke besparingen op. De bon den en verenigingen beschikken voortaan over correcte en accu rate gegevens. Karman ziet ook voordelen voor NOC'NSF en het ministerie van VWS. „Als we precies weten hoeveel mannen en vrouwen aan sport doen, per sporttak en leeftijdscategorie, kunnen we beter beleid ontwikkelen." Vol gens de huidige gegevens telt Nederland 4,2 miljoen sporters. Volgend doel van Nederland Sportland Digitaal is de digitali sering van wedstrijdinformatie. De bonden doen ook de verwer king van uitslagen nog handma tig. Alleen al bij de KNVB gaat dat elk weekeinde om 60.000 wedstrijden. Met een aansluiting op het sys teem kunnen sportverenigingen tevens eenvoudig en goedkoop een eigen website bouwen. „El ke dag komen er een paar web sites bij. Bonden kunnen op de ze manier gemakkelijk medede lingen doen aan de verenigin gen", aldus Karman. Voor af ronding van het project heeft NOC*NSF nog 4,1 miljoen euro nodig. door Edward Swier Amsterdam - De jassen kunnen uit. Was het dragen van een goede dikke tiiii of een jas vorig jaar toch echt noodzakelijk, be zoekers aan de Zesdaagse van Amsterdam zitten er vanaf maandag heel wat behaaglijker bij. Na een ingrijpende renova tie ligt het sympathieke wieier- kuipje in Sloten er bij als een volwaardige sportaccommoda tie. „Van een trainingsschuur is het getransformeerd in een klein sportpaleisje", zegt baandirec- teur Frank Boelé. Tijdens de informele persbijeen komst op de wielerbaan in het Amsterdamse stadsdeel Sloter- vaart-Overtoomseveld had Boe lé weliswaar nog de nodige zor gen. Hij is niettemin trots. „Ik heb zelf nog wel wat hoofdbre kens, maar daar zal het publiek niets van merken." De bouw is nog niet helemaal afgerond. „En daarom stoeien we nog wat met de gebruiksvergunning. Dat vraagt veel overleg met de ge meente." De bezoekers zitten er echter warmpjes bij, na de verbouwing die anderhalf miljoen euro kost te. „En we zullen de kachels nog hoger opstoken. Dat is goed voor de bierconsumptie", lacht Boelé, verwijzend naar het ka rakter dat zijn evenement wil uitstralen. Topsport, met een grote dosis entertainment en ge zelligheid. De sport komt van een dertien tal koppels, onder wie de meest ervaren tweetallen als Risi-Bet- Leon van Bon, vanaf maandag actief op de zesdaagse van Amsterdam: „Dit is een prachtige manier om de baansport te promoten." Foto: ANP/Toussaint Kluiters schart (Zwitserland), Martinello- Villa (Italië), Gilmore-McGrory (België-Australië), Madsen-No- thstein (Denemarken-VS) en di verse Nederlandse duo's. Zette Boelé vorig jaar, bij de herstart van de Zesdaagse in de hoofd stad, al in op deelname van be kende Nederlandse wegrenners, dit jaar kwam die wens uit. Vooral omdat de wedstrijd nu een maandje later geprogram meerd is, concurreert ze niet meer met het wegprogramma van de coureurs. Servais Knaven en Leon van Bon, in hun jonge re jaren zeer succesvol op het ovaal, maakten gistermiddag hun eerste trainingskilometers op de baan. De basisconditie van de twee is goed, maar het specifieke baanritme ontberen ze nog. En dus trainde Knaven extra achter de brommer. En zijn ze de komende dagen ook nog regelmatig in Amsterdam te vinden voor wat extra oefening. „We willen hier natuurlijk geen flater slaan." Van Bon komt naar eigen zeg gen naar Amsterdam om de baansport te promoten. „Ik zie het niet als een verplichting, maar het speelt wel mee. Ik vind het zonde dat de zesdaagse, de baansport in het algemeen, zo'n stiefkindje is geworden. Als mijn deelname helpt om de sport in Nederland uit het dal te krijgen, doe ik dat graag." Nu Van Bon en Knaven op de deelnemerslijst staan, gaat voor af aanzienlijk minder aandacht uit naar het 'echte' Nederlandse zesdaagsekoppel. Danny Stam en Robert Slippens werden in de vorige editie derde en bevestig den nadien elders in Europa dat ze tot de vaste waarden in het circuit zijn gaan behoren. Nu moeten ze publicitair wedijve ren met hun veel bekendere col lega's van de weg. „Knaven en Van Bon zullen de eerste dagen alle ogen op zich gericht krijgen. Het is aan ons om iedereen te doen beseffen dat wij er ook zijn. Het zou mooi zijn als een ander opeens vol schaamte denkt 'och, was ik die Stam en Slippens toch even vergeten'." Slippens en Stam rijden zater dag overigens nog het EK kop- pelkoers, dat net als het EK der- ny in Amsterdam wordt verre den en als opwarmer voor de zesdaagse geldt. De organisatie verwacht zo'n tienduizend be zoekers, inclusief sponsors en gasten. Met vierduizend beta lende bezoekers springt de orga nisatie uit de kosten. Dat was vorig jaar wel anders. Maar toen was de openingsavond ook op 11 september. SPORTUITSLAGEN DAMMEN Amsterdam. Bijlmerdamtoernooi. Zevende ronde Grootmeestersgroep: Jansen (Ned) - Valneris (Let) 1-1, Elenbaas (Ned) - Kandaurov (Rus) 1-1, Sakidin (Ned) - Tansyk- koezjina (Rus) 1-1, Ndjofang (Kam) - Thijssen (Ned) 1-1, Samb (Sen) - Tsjizjov (Rus) 0-2. Stand: 1. Tsjizjov 12, 2 Thijssen. Samb en Valneris 10, 5. Jansen 7, 6. Ndjofang 6, 7. Elenbaas en Kandaurov 5, 9. Tansykkoezjina 3,10- Sakidin 2. DARTS hoogeveen/anp - Judit Polgar heeft in de vierde ronde van het Essent Schaaktoernooi in Hoo- geveen alleen de leiding geno men. Zelf kwam de Hongaarse met zwart weliswaar niet verder dan remise tegen Loek van We- ly, maar medekoploper Alexan der Khalifman ging kansloos ten onder tegen jeugdwereldkampi oen Peter Acs. Met nog twee ronden te gaan heeft Polgar een half punt voorsprong op Khalif man en de verrassend goed presterende Acs. Van Wely bestreed het Dame- Indisch van Polgar met een vari ant die hem volgens de theorie- boeken maar weinig beloofde. Niettemin stond de Tilburgse grootmeester na een zet of 15 toch iets beter. In de fase daarna speelde hij echter steeds een zet die hij na het antwoord van Pol gar betreurde. Daarvan moede loos geworden, bood Van Wely op de 21ste zet remise aan. Pol gar nam dat aan. Ze besteedde haar aandacht vervolgens aan de ontwikkelin gen bij het duel tussen voorma lig wereldkampioen Khalifman, met wit, en de huidige jeugdwe reldkampioen Acs. Laatstge noemde had zijn illustere tegen stander in de opening verrast, waardoor hij een grote voor sprong in bedenktijd had geno men. In het middenspel koos Khalif man bovendien twee keer niet voor de sterkste voortzetting. Acs kende geen schroom en reet met een torenoffer de witte ko ningstelling open. Een paar schaakjes later was er van Kha- lifmans stelling slechts een ruïne over. Even later gaf de Rus op. Mechelen. Europa Cup landenteams. Mannen, kwartfinales: Nederland - Italië 9-6, Engeland - Wales 8-9, Schotland - Denemar ken 9-8, Finland - Zweden 9-6. Halve finales: Nederland - Finland 9-7, Schotland - Wales 9- 5. Vrouwen, kwartfinales: Nederland - Ierland 4- 3, Hongarije - Wales 1-4, Engeland - Duitsland 4-1, Zweden - Rusland 4-3. Halve finales: Ne derland - Wales 4-0, Zweden - Engeland 4-2. GOLF Groesbeek. Fortis Bank Challenge Open, 135.000 euro. Stand na le ronde: 1. Blackey (Eng), Van Hau we (Fra) 65 slagen (-7), 3. Malmgren (Zwe), Rojas (Arg), Otto (ZAf), Archer (Eng) 66, 7. Fox (Sch), Norret (Den), Raitt (Eng), Colsaerts (Bel) 67. Nederlanders 11. Derksen 68, 19 Van der Valk 69, 31. Steenkamer. Kraaij 70, 43. Wechgelaer 71. 77. Bensdorp 73. 90. Mil ler 74. 102. Lovey 75, 112. Uhlenbeck 77. 116. Schutz 79. PAARDENSPORT Leeuwarden. Indoor Friesland, CSI. Springconcours na barrage: 1 Geerink (Ned) Norit Joint Venture 0-39,90, 2. Toeganov (Rus) Lou Lou 0-40,10, 3. Houtzager (Ned) HBC Jacomar 0-40,85, 4 Tacken (Ned) Miss Montana 0-41,19, 5 Eras (Ned) Collezione Cesaro La Perla 0-45,60, 6. Voorn (Ned) Tinel- lo Corona 4-38,43. Springconcours voor jonge paarden, na barra ge: 1. Levy (VSt) Lydia 0-33,68, 2. Bril (Ned) Nintendo 0-33,78, 3. Raymakers (Ned) Van Schijndels Cindy 0-34,07, 4 Houtzager (Ned) HBC Nena 0-34,83, 5. Fredericson (Zwe) KU- rage 0-36,16. Springconcours op tijd: 1 King (VSt) Espadon 0-51.24, 2. Le Jeune (Bel) Robijn 0-51.90, 3. Olsmeyer (Ned) Cat's Charly 0-53,27, 4 Len- non (Ier) Ginger Watt 0-55,75, 5. Raymakers- /Van Schijndels Patrick 0-57,86. Düsseldorf. Masters. Springconcours met barrage: 1 Offel (Dui) Charlie Brown 0-22,52, 2. Simon (Oos) Con quest of Paradiso 0-23,20, 3. Rodrigo Pessoa (Bra) Melina 0-23,34. Springconcours op tijd: 1 Diemer (Dui) Due de St. Martin 0-46,26. 2. Lynch (ler) Landos 0-47,64, 3 Krackow (Dui) Looping 0-47,99. 4 Willemsz Geeroms (Ned) Alaska 0-48.09. PRIJSVRAGEN Lucky Day 2923: 1.7.18.24.25.32.33.39.41.42.45.46.51.55. 61.62.65.66.71.76. (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAKEN Hoogeveen. Essent schaaktoernooi. Vierde ronde Kroongroep: Khalifman (Rus) Acs (Hon) 0-1, Van Wely (Ned) - Polgar (Hon) 1/2-1/2. Stand: 1. Polgar 2.1/2, 2. Acs, Khalifman 2, 4. Van Wely 1 1/2. Zevende ronde Open groep: Hort (Dui) - Nij- boer (Ned) 1-0. Rogers (Aus) - Dvoirys (Rus) 1- 0, Riazantsev (Rus) - Brodsky (Oek) 1/2-1/2, Aleksejev (Rus) - Tsieparinov (Bul) 1-0, Go- losjtsjapov (Oek) - Quinn (ler) 1/2-1/2, De Vreugt (Ned) - Solleveld (Ned) 1/2-1/2, Hanley (Eng) - Radoelski (Bul) 1/2-1/2, Sjaposjnikov (Rus) - Van Beers (Bel) 1-0, Vanderstricht (Bel) - lonov (Rus) 1/2-1/2, De Jong (Ned) - Bezgodov (Rus) 0-1, Visser (Ned) - Wempe (Ned) 1-0, Prasad Una) - Schuurman (Ned) 1/2-1/2, Berendsen (Ned) - Van de Oudewee- tering (Ned) 0-1, Spoelman (Ned) Dogge (Ned) 0-1. Stand: 1 Hort. Rogers 5 1/2, 3 Aleksejev. Brodsky. Nijboer, Riazantsev 5, 7. Bezgodov, De Vreugt, Dogge, Dvoirys. Golosjtsjapov, Han ley, Quinn, Sjaposjnikov, Solleveld, Van deOu- deweetering, Visser 4 1/2. SQUASH Odense. WK vrouwen. Kwartfinales: Nederland - Engeland 0-3, Atk inson - Chairman 0-3 (7-9 3-9 0-9), Albada Jelgersma Geaves 0-3(1-9 2-9 3-9), Naude - Bailey 0-2 (6-9 5-9). Nieuw-Zeeland - Zuid- Afrika 2-1, Australië - Schotland 3-0, Egypte - Maleisië 2-1. TENNIS Madrid. Masters Series, 2,9 miljoen euro. Derde ronde: Srichaphan (Tha) - Ljubicic (Kro) 6-4 6-2, Calleri (Arg) - Johansson (Zwe/15) 6- 4 6-4, Santoro (Fra) - Nalbandian 6-0 6-2, Grosjean (Fra/7) - Joesjni (Rus) 7-6 6-1, Novak (Tsj/11- Moya (Spa/8) 6-7 6-4 7-5, Ferrero (Spa/5) - Corretja (Spa) 3-6 6-0 6-1. Zürich. Vrouwen, 1,25 miljoen euro. Tweede ronde: Hantuchova (Slw/7) - Demen- tjeva (Rus) 3-6 7-6 7-6, Clijsters (Bel/6) - Coetzer(ZAF)6-l 6-1. Bratislava. Vrouwen, 110.000 euro. Tweede ronde: Benesova (Tsj) Granville (VSt/8) 6-3 6-4, Neffa-De los Rios (Par) - Schi- avone (lta/5) 6-4 7-5, Matevzic (Slv) - Shaughnessy (VSt/2) walkover, Fislova (Slw) - Lichovtsieva (Rus/4) 6-3 6-4, Dechy (Fra/1) - Rittner (Dui) 2-6 6-4 7-6, Kurhajcova (Slw) - Tulyaganova (Oez/6) 1-6 6-0 6-2 WIELRENNEN Alessandria. Ronde van Piemonte. 1. Paolini (Ita) 193 km in 4 42.27 (40,998 km/u), 2, Kessler (Dui), 3. Bortolami (Ita). 4. Wrolich (Oos), 5. De Groot (Ned), 6. Tram- pusch (Oos), 16. Lotz, 54. Pronk ZAALHANDBAL Eredivisie mannen:Volendam Tachos 23-22, Sittardia - E en 0 28-26, Bevo HC - Kolping 30-26, Hellas - Qu.ntus 26-33 mechelen/anp - De Nederlandse dartteams zijn bij het toernooi om de Europa Cup in Mechelen doorgedrongen tot de eindstrijd. Het mannenviertal, bestaande uit Raymond van Bameveld, Co Stompé, Vincent van der Voort en Albertino Essers, won giste ren in de kwartfinale met 9-6 van Italië en was vervolgens ook te sterk voor Finland: 9-7. Van Bameveld onderscheidde zich gisteravond. Hij liet tegen de Fin Marko Pusa een „nine- darter", een zogenoemde 'per fect leg", noteren, waarbij hij de partij van 501 uitgooide door ze venmaal triple 20, triple 15 en dubbel 18 te werpen. In de fina le staat Oranje morgen tegen over Schotland. Favoriet Enge land verloor in de kwartfinale met 8-9 van Wales. Francis Hoenselaar en Karin Krappen, die in België de titel bij de vrouwen verdedigen, hadden in de kwartfinale grote moeite met de Ierse dartspeelsters. Ze kwamen met 2-3 achter maar ontsnapten alsnog met 4-3. Wales was vervolgens een ge makkelijke prooi: 4-0. Hoense laar en Krappen treffen in de eindstrijd Zweden. Vandaag staan het dubbelsper én de sin gles op het programma. londen/dpa - Zijn grote liefde voor de voetbalclub Norwich Ci ty heeft Neil Bradley na negen jaar zijn huwelijk gekost. Toen hij een tatoeage op zijn borst én ondergoed met het embleem van de club aan haar toonde, was voor Joanne Bradley de maat vol. De man had al eerder de slaap kamer in de clubkleuren, geel en groen, geschilderd terwijl zijn vrouw aan het winkelen was. Hij monteerde een vlag op de auto en nam haar mee op vakantie naar Norwich zodat hij de spe lers kon zien trainen. Om de week maakte hij een trip van 280 kilometer van zijn woning in Kent naar Norwich om de thuis duels te kunnen bijwonen. „Er waren drie partijen in onze relatie, Neil, ik en Norwich en ik kwam op de laatste plaats", al dus Joanne Bradley in dagblad the Sun. „Toen hij terugkwam met het ondergoed, werd ik gek. Hij dacht dat het sexy was."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17