BUITENLAND 'Al-Qaeda is nog actief in hele wereld' if Wereldvoedseltop lost weinig honger op Afghanistan hoopt op Grote Raad van de vrede Israëlische leger gaat Ramallah weer binnen Omvang kerkschandaal VS is groter dan bekend Josie in istrook rechten in iten Belfast r tiechef Servië Z idgeschoten sten op huis ekse premier |len gevonden Sround Zero' stort in s 67 doden ihondenvirus sok op Jutland ten willlen dale eenheid Spanning tussen India en Pakistan neemt verder af Gratis tram en bus gratis voor autoloze Belg Ergernis over komst Mugabe Razende Russen schoppen rel Eerbetoon aan ontvoerde: kunstenaar hakt pink af mi )WJ oi ||LtD - In het vluchtelin- ip Jabaliya in het noor- ,i de Gazastrook zijn cht meer dan dertig men- >wond geraakt door een W- ie. Sommige slachtoffers ernstig aan toe. De oor- .•«an de explosie is nog on- l Volgens Palestijnse vei- J jsfanctionarissen werd [Jj ie verdiepingen tellend D het kamp bijna com- Ivernietigd. Tenminste zes L panden in de omgeving ""in beschadigd. In het zuiden van de j-Ierse hoofdstad Belfast gisteravond tot straatge en tussen rivaliserende en gekomen. Daarbij t>us de politie door ongeveer ?4eiï [jongeren beschoten en 4ii andbommen bestookt, s werden in brand gesto- Mneen agent moest met jonden in het gezicht iet ziekenhuis worden ge- ap 0 l De politie arresteerde ;t op relschoppers. Eerder op kel| gkwam het in dezelfde wet wk tot ongeregeldheden. too - De plaatsvervan- jpolitiechef van de Joego- nna che deelrepubliek Servië is 'd icht in de hoofdstad Bel- ie' doodgeschoten. Bosko JS II werd in de buurt van het Jugoslavia gevonden, werd drie keer in de borst Dnto Dten en bezweek later in ■kenhuis aan zijn verwon- n. Volgens een televisie- ietj beschoten twee perso- teun et slachtoffer toen hij in k ep wilde stappen. - Een 38-jarige man saterdag vanuit een auto lere schoten op de resi- evan de Griekse premier Simitis afgevuurd. Bij ie in het centrum van vielen geen gewonden, eidsbeambten en politie- !n konden de man na een Iging door de stad aan- De politie zei dat de in drugsverslaafde is. Hij it een jachtgeweer op de itie hebben geschoten, ;hij was uitgesloten van ithadonprogramma. De lakte door een politieko- itgewond. fc«k - In de gebouwen Ie ingestorte WTC-torens wYork zijn afgelopen ke stoffelijke resten ge- pvan circa twaalf slacht- ran de aanslagen van 11 iber. Ook zijn brokstuk tonden van de vliegtui- krmee de aanslagen b gepleegd. Nadat eind J werkzaamheden van de lowers waren afgerond, Ihet werk in de nabijgele- 'louwen. iad - Een bus met Af- vluchtelingen die naar oonplaatsen terugkeer- vrijdag ten oosten van in een rivier gestort. Het heeft aan 67 mensen ren gekost, zo meldden de igde Naties zaterdag. De slachtoffers behoorden lies die de afgelopen ja de Pakistaanse havenstad ii hadden gewoond. De van het ongeval is nog :nd. hagen - Het zeehonden- 11 Denemarken breidt leeds verder uit. Er zijn de I dagen ook dode dieren boffen aan de oostkust t schiereiland Jutland, dusver gespaard was ge- i- zo deelden autoriteiten n mee. In totaal zijn aan ense kusten inmiddels ian driehonderd dode aden gevonden. Oorzaak virus dat in 1988 de helft zeehondenpopulatie in ördzee het leven kostte. Het Britse ministerie fensie overweegt een Ie antiterreureenheid op ten, die ingezet moet n in het geval van een raanslag zoals die van 11 nber in de VS. De eenheid X)0 manschappen moe ien. Dat meldt de Daily tyh vandaag. De eenheid [Ie politie en de andere iensten bijstaan in het ge- II een aanslag. De eenheid ttaan uit reservisten van Jeronderdelen. maandag ÏO JUNI 2002 washington/rtr-dpa-anp - Dui zenden leden van het terroristi sche netwerk van Osama bin La den, al-Oaeda, zijn nog actief in 'veertig of vijftig landen in de he le wereld, inclusief de Verenigde Staten'. Zij beschouwen de VS als hun belangrijkste doel. Dit zei di recteur Tom Ridge van het Ame rikaanse Bureau voor Binnen landse Veiligheid gisteren in een praatprogramma van het televi sienetwerk NBC. Ridge deed zijn uitspraak op on geveer het moment dat bekend werd dat de Amerikaanse kust wacht een waarschuwing deed uitgaan voor terroristische aan slagen vanuit zee, door zwem mers of duikers. De waarschu wing geldt volgens een woord voerder van de kustwacht voor het hele land. Volgens de kust wacht zijn de berichten over de dreiging 'geloofwaardig, maar niet specifiek'. Ridge wordt genoemd als dege ne die het donderdag door pre sident Bush aangekondigde nieuwe ministerie van binnen landse veiligheid gaat leiden. Dat nieuwe departement wordt de spil in een grote reorganisatie van de inlichtingen- en veilig heidsdiensten. Het gaat alle acti viteiten volgen en coördineren van de diensten en bureaus die zich nu bezighouden met de veiligheid en de bestrijding van de criminaliteit. Daaronder vallen de geheime dienst CIA en de federale re cherche FBI. Ook de politie, zo wel op het niveau van de staten als op lokaal niveau, komt onder het toeziend oog van het minis terie. De kustwacht en de immi gratie- en naturalisatiedienst gaan eveneens onder de nieuwe overheidsafdeling vallen. De reorganisatie wordt be schouwd als een direct gevolg van de aanhoudende berichten over het vermeende falen van CIA en FBI in de periode vooraf gaande aan de aanslagen op 11 september. Een speciale com missie van het Congres onder zoekt die kwestie momenteel. Zowel de FBI als de CIA heeft gegevens die hadden kunnen wijzen op een op handen zijnde grote aanslag onvoldoende op hun waarde geschat, zo is de af gelopen weken gebleken. door onze correspondent Ad Bloemendaal tel aviv - Het Israëlische leger is vannacht voor de tweede keer binnen een week de Palestijnse stad Ramallah binnengetrokken. Het regeringscomplex met de residentie van Yasser Arafat is opnieuw omsingeld, en Israëli sche bulldozers waren vanoch tend bezig de resten van gebou wen die bij eerdere invallen wa ren verwoest te verschuiven. Is raël zegt dat de Palestijnse leider geen doelwit is van de actie. Een Palestijnse politieman kwam door Israëlisch vuur om het leven en een aantal Palestij- nen raakte gewond. Het leger was ook vorige week in Ramal lah en bij Arafats hoofdkwartier. Dat was kort nadat bij een Pa lestijnse terreuraanslag op een bus zeventien Israëliërs om het leven waren gekomen. De inval van vanochtend kwam enkele uren voordat premier Ariel Sharon in Washington met president George Bush praat. In een artikel op de opiniepagina van The New York Times her haalde Sharon gisteren dat hij niet bereid is met de Palestijnen te onderhandelen voor er een eind komt aan de. terreur. Hij schrijft ook dat een Israëlische terugtrekking naar de bestands lijn van 1967 is uitgesloten. De Palestijnse milities waren de afgelopen dagen voornamelijk actief in de bezette gebieden. Zaterdagochtend vroeg kwamen drie Israëliërs om het leven bij een overval op een joodse ne derzetting op de bezette Weste lijke Jordaanoever. Een van de diie was een reservist, die deel uitmaakte van de bewaking. Er vielen vijf gewonden, allen sol daten. De islamitische verzets beweging Harnas zegt de actie te hebben uitgevoerd. Zaterdagavond raakten vier sol daten gewond, van wie twee ernstig, bij een overval door een gewapende Palestijn op een ne derzetting bij Nablus, eveneens op de Westoever. De overvaller, een 18-jarig lid van het Demo cratisch Front voor de Bevrij ding van Palestina, is doodge schoten. Zaterdag zijn twee Pa lestijnen doodgeschoten toen ze explosieven aanbrachten bij de afzetting tussen de Gazastrook en Israël. Een derde werd dood geschoten toen hij via zee pro beerde te infiltreren in een ne derzetting in de Gazastrook. Het Palestijnse Bestuur heeft gisteren de samenstelling be kendgemaakt van een over gangsregering, die nieuwe ge meentelijke, parlementaire en presidentiele verkiezingen moet voorbereiden. Het nieuwe kabi net telt 21 leden in plaats van 31, en de lijst met namen bevat geen verrassingen. De belang rijkste aanstelling is die van de 73-jarige generaal-majoor Ach- med Yechiyeh als minister van binnenlandse zaken. Als zoda nig gaat hij toezicht uitoefenen op de veiligheidsdiensten. Arafat staat onder zware inter nationale druk om zijn bestuur te hervormen. Het is de bedoe ling dat de Palestijnse verkiezin gen van eind 2002 en begin 2003. Israël heeft de veranderin gen in het kabinet afgedaan als 'zonder betekenis.' Volgens een woordvoerder is het verdwijnen van Arafat van het politieke to neel het enige dat kan helpen. new delhi/islamabad/anp-afp- rtr-dpa - De spanning tussen India en Pakistan lijkt verder af te nemen. Beide landen sloegen dit weekeinde een verzoenende toon aan. De gevechten langs de grens in de omstreden provincie Kashmir gingen door. Daarbij vielen zeker 21 doden. De twee kernmachten laten zich deson danks optimistisch uit over de toekomst. „De kans op oorlog is nu minimaal", verklaarde de Pa kistaanse president Musharraf. De ontspanning had plaats na het bezoek van de Amerikaanse onderminister Armitage aan New Delhi en Islamabad. De Amerikaan liet weten dat India bereid is een aantal diplomaten terug naar Islamabad te sturen en enkele militaire 'gebaren' naar Pakistan te maken. Presi dent Musharraf herhaalde dat hij de kwestie Kashmir via on derhandelingen wil oplossen. De Indiase premier Vajpayee liet zaterdag aan de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Powell weten dat hij tevreden is over de belofte van Pakistan om infiltratie in het Indiase deel van Kashmir direct een halt toe te roepen. brussel - Vlamingen die hun au to aan de kant zetten, krijgen recht op drie jaar lang gratis ver voer met bus en tram. Ook ge zinnen die de kentekenplaat van een tweede auto inleveren, mo gen voor niks met het openbaar vervoer mee. Met dit zaterd% gelanceerde voorstel wil de Vlaams verkeers minister Stevaert de milieuver vuiling terugdringen. Deze poli ticus maakte al eerder naam door vroeger als burgemeester in zijn thuisstad Hasselt de plaatselijke bussen gratis te ma ken. Volgens de bewindsman heeft dit niet alleen positieve milieu effecten, maar is ook de leef baarheid in de stad sterk toege nomen. Diverse Nederlandse steden willen ook de stadsbus gratis maken. Kentekenplaten zijn in België persoonsgebonden. Wie een nieuwe auto koopt, neemt de kentekenplaat van zijn vorige wagen mee. Door dit systeem is het veel sneller duidelijk wie daadwerkelijk zijn auto defini tief aan de kant zet, en dus in aanmerking komt voor het gra tis openbaar vervoer. pretoria/gpd - Het is president Mugabe van Zimbabwe op nieuw gelukt de Europese Unie te tarten. Hij vloog gisteren naar Rome voor de VN-voedseltop, ondanks het inreisverbod dat de 'EU hem oplegde na een met veel fraude omgeven verkie zingszege. De oppositie in eigen land is woedend, omdat ze Mugabe verantwoordelijk houdt voor de honger in Zimbabwe. De president maakt gebruik van het VN-principe dat presidenten altijd op VN-toppen mogen zijn. Mugabe zal het wereldtoneel waarschijnlijk gebruiken om uit te halen naar 'de koloniale erfe nis', die hij zegt te bestrijden met een omstreden landhervor ming, vooral door opdeling van 'blanke boerderijen'. Dezelfde VN houden die land hervorming mede verantwoor delijk voor de honger die nu al 5,2 miljoen Zimbabwanen treft. door onze correspondent Hans Geleijnse rome - Alles is weer in stelling gebracht: de VIP's, de beveili ging, de paus, de betogers en de tonnen papier. Rome is van vandaag tot donderdag hoofd kwartier van de 'oorlog tegen de honger', ofwel de Tweede We reldvoedseltop van de FAO. Volgens de laatste gegevens van deze VN-organisatie voor land bouw en voeding zijn nog 815 miljoen mensen slachtoffer van ondervoeding. Dat was vijfjaar geleden, toen de eerste wereld voedseltop werd gehouden, niet anders. Of de ruim 90 staats hoofden en regeringsleiders en delegaties van 182 landen met hun aanwezigheid in Rome het hongerspook kunnen uitdrijven, is dus de vraag. De FAO wil dat de wereldge meenschap jaarlijks 24 miljard dollar beschikbaar stelt om de ontwikkelingslanden aan effici ëntere landbouw te helpen. In de Derde Wereld leven liefst 777 miljoen mensen in behoeftige omstandigheden. Het is echter niet alleen een hogere agrari sche productie die soelaas kan bieden, ook het slechten van tolmuren door de ontwikkelde landen zou voor de echte hon gerlijders een goede zaak zijn. Veel ontwikkelingslanden kam pen met ernstige afeetproble men voor hun producten omdat de rijke landen hun eigen mark ten - en hun werkgelegenheid - met fikse importheffingen wen sen te beschermen. Ook dat was vijfjaar geleden een belangrijk discussiepunt. De naam Vijf jaar later...' die de FAO aan deze tweede voedseltop gaf is een duidelijk appèl op het geweten van de rijke landen. Illustratief is dat de doelstelling van destijds, halvering van het aantal hongerenden op de we reld tegen 2015, ook voor de nieuwe top is gehandhaafd. Aan goede voornemens is immers nog nooit iemand gestorven. Volgens het FAO-rapport kun nen zowel de geïndustrialiseer de als de ontwikkelingslanden de hand in eigen boezem ste ken. Op de hulp voor agrarische ontwikkeling is door de rijke landen de afgelopen jaren flink bezuinigd: ruim een kwart in de afgelopen tien jaar. Maar de ontwikkelingslanden zelf doen het ook niet goed. Corruptie, wanbeleid en oorlo gen hebben desastreuze gevol gen voor de voedselsituatie. Illu stratief is zuidelijk Afrika, waar volgens de FAO voor dertien miljoen mensen hongersnood dreigt. Robert Mugabe van Zim babwe mag tot de politici wor den gerekend die eigen status en overleving belangrijker vin den dan het lot van hun bevol king. Het wordt in Rome vooral een zaak van zien en gezien worden. De Italiaanse premier Berlusco ni heeft zijn land al met het no dige publicitair vertoon uitge roepen tot speerpunt in de strijd tegen de honger. Berlusconi's landbouwminister Gianni Ale- manno verwacht veel heil van een 'gedragscode' die beschik baarheid van voedsel tot een onvervreemdbaar mensenrecht maakt. Ter ondersteuning van dit streven gaf Italië vorig jaar 100 miljoen euro aan de FAO om een netwerk van Noord- Zuid samenwerking in voedsel- research op te zetten. De paus riep de deelnemende landen gisteren op hun eigen belangen opzij te schuiven ten gunste van de leniging van hu manitaire nood. Ruim twintigduizend betogers gingen een dag eerder een stap je verder. Zij eisten stopzetting van genetische manipulatie van voedselproducten, een vraag stuk dat eveneens op de agenda van de top prijkt moskou - Russische relschoppers leven zich uit op een auto in hartje Moskou, waar het na de 1-0 ne derlaag van Rusland tegen Japan op het WK voetbal langdurig onrustig was. Twee mensen kwamen bij de onlusten om het leven. Zeker vijftig mensen raakten gewond. Een van de dodelijke slachtoffers was een vechtersbaas die tijdens de onlusten werd neergestoken. Het andere slachtoffer was een poli tieman, die vanmorgen overleed aan de verwondin gen die hij had opgelopen bij het uiteenslaan van de relschoppers. Na de nederlaag van de Russische ploeg tegen Japan gingen supporters met elkaar en met de politie op de vuist. In de buurt van het Kremlin liep het uit de hand, en ook op het Mane geplein, waar 7.000 Russen op een groot beeld scherm naar de wedstrijd hadden gekeken, braken vechtpartijen uit. De politie hield ongeveer zestig relschoppers aan. Foto: AP/Maxim Marmur cali/anp-afp - De Franse perfor mance kunstenaar Pierre Pinon- celli heeft gisteren met een bijl een van zijn vingers afgehakt. Dit deed hij als 'eerbetoon' aan de ontvoerde Colombiaanse ex- presidentskandidate Betan- court. In het museum voor moderne kunst in de Colombiaanse stad Cali hakte hij een deel van zijn pink af. „Betancourt symboli seert de moed van hen die vech ten tegen corruptie en daarom bewijs ik haar (fit eerbetoon." Vervolgens smeerde hij het bloed op een poster waarop hij het woord 'FARC' had geschre ven, de naam van de linkse re bellenbeweging die verantwoor delijk is voor de ontvoering. Pi- noncelli verklaarde daarna zijn de pink te 'doneren' aan het museum. De 40-jarige Betancourt werd vier maanden geleden ontvoerd door de FARC. Toch bleef haar naam op het stembiljet staan tij dens de presidentsverkiezingen van mei. Zij kreeg minder dan 1 procent van de stemmen. Pino- ncelli zei dat hij Betancourt of haar familie niet kende. Maar volgens hem wordt niet genoeg gedaan om de voormalige parle mentariër vrij te krijgen uit de handen van de FARC. Met een 'Lang leve een vrij Co lombia' sloot de artiest zijn act af. Daarna werd hij overge bracht naar een ziekenhuis. In Cali wordt nu een jaarlijks per form ance-kunstfestival gehou den. De reacties van het publiek op het 'kunstwerk' van de Fransman waren gemengd. Sommigen applaudisseerden, terwijl anderen Pinoncelli be schuldigden een 'facist' te zijn die 'de volgende keer beter zijn hoofd kan afhakken'. Pinoncelli is een neo-dada kun stenaar, bekend om zijn perfor mance-kunst Zo gooide hij in 1969 rode inkt op de Franse mi nister van cultuur Malraux en urineerde hij in 1993 op een kunstwerk in een museum. washington/anp - De omvang van het seksschandaal in de Amerikaanse rooms-katholieke kerk is groter dan tot nog toe be kend was. Dit berichtte de krant Washington Post gisteren op ba sis van eigen onderzoek. De kerk heeft alleen al dit jaar 218 priesters uit hun functie ontheven op verdenking van seksueel misbruik van minder jarigen. Daarnaast konden 34 priesters van wie bekend is dat zij zich hieraan schuldig hebben gemaakt, hun werk voortzetten. In de periode 1960 tot 2001 zijn in Amerika 866 priesters be schuldigd van seksueel misbruik van minderjarigen. Van hen zijn er 350 uit hun functie ontheven. Slechts twintig werden naar de lekenstand teruggezet. Omdat de bisdommen auto noom zijn, beschikt de kerk niet centraal over gegevens. Daarom schreef de Washington Post alle 178 bisdommen aan. Van de 78 bisdommen die niet reageerden, verzamelde de krant informatie op basis van bisdombladen, websites en kranten. De ruim driehonderd Ameri kaanse bisschoppen komen van donderdag tot zaterdag in Dallas bijeen. Daar bespreken zij onder meer het voorstel dat bedoeld is om seksueel misbruik te voorko men, en eventuele gevallen zo helder mogelijk af te handelen. Priesters die zich in de toekomst aan een kind vergrijpen, worden uit hun functie ontheven. Alle gevallen worden voortaan aan justitie gemeld, als de bisschop pen met het voorstel instem men. Hiervoor is een tweederde meerderheid nodig. De vereniging van slachtoffers van seksueel misbruik door een geestelijke (SNAP) krijgt niet de gelegenheid de bisschoppen toe te spreken. De gesprekken daar over werden vrijdag afgebroken, nadat de vereniging zich had ge schaard achter een rechtszaak om de geheimhouding op de schikkingen met slachtoffers op te heffen. „Onze uitnodiging werd beantwoord met een rechtszaak", zei bisschop Ge gord, voorzitter van de bis schoppenconferentie. door onze correspondent Harald Doornbos kabul - Duizenden pagina's heeft Ismail Qasemyar door de jaren heen geschreven. Wetboeken, artikelen en twee grondwet ten bereidde hij reeds voor. Tot nu toe was het altijd voor niets. Maar de Grote Raad, oftewel Loya Jirga, die morgen in de Af ghaanse hoofdstad Kabul begint, kan er voor zorgen dat Oasemar's levenswerk eindelijk iets oplevert. „Ik ben optimistisch. Deze Loya Jirga moet die van de vrede worden", zegt Qa- semyar, een vriendelijke Afghaanse zesti ger die voorzitter is van de club die de Loya Jirga heeft georganiseerd. Aan het eind van het bewind van koning Zahir Shah, in de jaren zeventig, schreef Qase- myar, Afghanistans meest ervaren en ge respecteerde jurist, al eens een grondwet voor het land. Maar de Russische inval maakte al dat werk overbodig. In de jaren negentig deed hij een nieuwe poging. Toen leidden de gevechten tus sen de Afghaanse strijdgroepen ertoe dat er opnieuw niets van zijn grondwet te rechtkwam. Nu probeert hij het dan een derde keer. De 1.500 afgevaardigden die vanaf morgen onder zware bewaking bij eenkomen, moeten niet alleen bepalen wie er de komende achttien maanden aan het hoofd van een nieuw te vormen Afghaanse regering komt te staan. Ook moet de Loya Jirga een nieuwe grondwet aannemen voor het land. En die is natuurlijk van Qasemyars hand. Uiteindelijk is het de bedoeling dat er in 2004 vrije en eerlijke verkiezingen wor den gehouden. „De Loya Jirga moet de grondwet eerst goedkeuren, zo gaat het al sinds 1923. Ik hoop dat die goedkeu ring er ditmaal ook echt komt", aldus Qasemyar. De Loya Jirga is een bekend fenomeen in Afghanistan. Problemen worden hier niet opgelost middels ver kiezingen, maar door het samenbrengen van een groot aantal oude, min of meer wijze mannen uit alle religieuze en etni sche groepen van het land. Hoe groter een groep, des te meer afge vaardigden ze krijgt. Door Qasemyar is besloten dat in principe iedereen mag meedoen, behalve diegenen die zich tij dens de 23 jaar lange oorlog schuldig hebben gemaakt aan schendingen van de mensenrechten en terrorisme. „Je kunt er dus van uitgaan dat mullah Omar (de leider van de verdreven Taliban, red.) er niet bij zal zijn." Hamid Karzai, de huidige interim-leider die van Pathaanse afkomst is, heeft recht op ongeveer vijftig afgevaardigden. Hij hoopt erin te slagen om aan de macht te blijven. Andere etnische groepen, zoals Tadzjieken en Oezbeken, hebben ook recht op een grote groep vertegenwoor digers. De Loya Jirga wordt geopend door de onlangs uit ballingschap terug gekeerde ex-koning Shah. Het is aan de Grote raad zelf om de ex-koning zijn kroon terug te geven. Onder de 1.500 afgevaardigden bevinden zich 160 vrouwen, een unicum in Afgha nistan. Nog nooit zaten vrouwen aan de grote tafel van de Loya Jirga. In 1928, toen de progressieve koning Am an uil ah aan de koningin vroeg om haar sluier op te lichten zodat haar gezicht gezien kon worden door de leden van de Loya Jirga, kregen de afgevaardigden zowat een hartveizakking. Dit ging hen veel te ver. Am an uil ah werd daarom direct afgezet. In een ver verleden werden Loya Jirga's weieens gebruikt door heersers om alle afgevaardigden in één keer om zeep te helpen. Ook nu gaat de internationale vredesmacht er overigens van uit dat een aanslag niet is uitgesloten. Ook ging het er soms komisch aan toen. In de 18de eeuw, toen de Grote Raad er na negen dagen van felle debatten nog altijd niet uit was, werd in wanhoop maar besloten om die ene afgevaardigde tot koning te kiezen die al die negen dagen niets ge zegd had. Afgezien van politieke verschillen, kan voor de Loya Jirga die morgen begint de tijd een probleem worden. Officieel moet het allemaal binnen zes dagen over zijn, maar met zoveel afgevaardigden en ver schillende etnische en politieke groepen bestaat de kans dat de Grote Raad zal worden verlengd. „Na 23 jaar oorlog en politiek zwijgen kan ik me voorstellen dat Ismail Qasemyar. Foto: GPD alle afgevaardigden wel heel veel te zeg gen hebben, en niet uitgepraat raken," grinnikt Qasemyar. „Het Afghaanse volk heeft de laatste 23 jaar moeten zwijgen. We hopen dat mensen na al die jaren van misère en ellende nu eindelijk vrijelijk de toekomst en het lot van hun land kunnen bepalen."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 5