RIJN VEENSTREEK Uljee Group weer failliet Veel geschreeuwmaar weinig overlast rond yt Farm Alphense stichting 'Kom erbij' verhuist Presentatie plannen Zaanse Rietveld ekers an hun slag tig keer r Lourdes gangers nstig gewond R5 omobilist igehouden teldief gepakt Ordedienst houdt jongeren in Oude Wetering in het gareel Banen van 42 werknemers alsnog geschrapt Woubrugs bedrijf maakt plafond in Arena )rgen om livelacties Leidsch DagbladAHCHIEVEN ANNO 1902 Fikse buikschuiver ANNO 1977 ■row jvouoe-dorp - Terwijl de |ners lagen te slapen, heb- ibrekers hun slag geslagen woningen aan de Breit- n in Hazerswoude-Dorp. Ejde huizen kwamen de n binnen via het keuken la gij een woning namen ze Kets mee. De bewoners van idere huis missen een te- 1, een fotocamera en een B». Ook de auto, een eurige Chrysler Grand er, namen ze mee. - Corry Hoogeveen- lergen uit Ter Aar is vori- voor de vijftigste keer jwilligster naar Lourdes Als hotelleidster bege- ^•vier keer per jaar zieken, idicapten en andere men- naar het bedevaarts- e in Zuid-Frankrijk trek- mensen die ze bege- Bvan de WLTO (weste- id- en tuinbouworgani- en/of inwoners van het neHart of de Duin- en nstreek. Vanwege haar to re inzet, krijgt de Ter Aarse gdoor de WLTO een re- aangeboden in het staurant van Avifauna, 15.30 en 18 uur. iee nkaag - Bij een aanrijding cu" iorgen op de Huigsloter- i Buitenkaagzijn twee angers ernstig gewond ge- 'I* *Het ongeluk gebeurde reeks 8 uur, voor de wo- van de 58-jarige vrouw. Zij le ongeveer 60-jarige de- ende man naar zijn wo- even verderop begeleiden, ze werden aangereden een 41-jarige automobilist K pwetering. De Rijpwete- raakte de macht over het kwijt toen hij moest uit- nvoor een tegenligger en T' e wandelaars niet meer jken. De traumahelikop ter plaatse geweest, maar slachtoffers zijn met de J ilance naar het LUMC in gebracht. De vrouw ioofdletsel en de man inder andere een been- lir. ade - De politie heeft gis- •en 61-jarige Leidse auto list aangehouden op de reg in Oud Ade. Agenten leden dat de man onder id reed. Een blaastest lit dat de bestuurder vijf toegestane hoeveelheid il had genuttigd. Hij eenhzijn rijbewijs inleveren door Ilse van der Poel oude wetering - In volle vaart stuiven twaalf jongeren op zes scooters door de Weteringlaan. Ze knallen de oprit van 't Farm op. Vlak voor de jongerensocië- teit in Oude Wetering geven ze nog een extra dot gas voordat zij tot stilstand komen. De twaalf hebben er duidelijk zin in van avond. Haren worden nog even in orde gebracht na het afzetten van de helm en make-up ge checkt. Geen van allen lijkt te merken dat hun aankomst oor verdovend is. Eerst de scooters, vervolgens wat geschreeuw en gegil, maar het is dan ook pas te gen elven. Nu slaapt toch nog niemand? Dat 't Farm midden in een woonwijk in Oude Wetering staat, beseffen zowel het be stuur van de sociëteit als buurt bewoners inmiddels maar al te goed. Dat er dan af en toe wat overlast kan zijn, is ook het pro bleem niet. Maar buurtbewo ners zijn het inmiddels spuugzat om elk weekend uit hun slaap gehouden te worden. „Van half één tot een uur of vier is het standaard herrie en onmogelijk om hier te slapen", meent één van hen. Of om elke maandag naar de garage te moeten, om dat er wéér spiegels van de auto zijn getrapt. Geluidsoverlast en vandalisme zijn vervelend genoeg, zeker als het langere tijd aanhoudt, maar de boosheid in de Burgemees- terswijk rondom 't Farm is in middels pure angst geworden. Bewoners durven niet met naam en toenaam in de krant uit angst voor vergeldingsacties. „Wie in opstand komt krijgt een steen door zijn raam", zeggen meerdere bewoners. Eén van hen: „Ik ben aan het verbou wen. Nu ligt er vloerbedekking voor mijn huis. Ik houd mijn hart vast of het vanavond niet in de brand staat." Allemaal hebben ze inmiddels het mobiele nummer van de dienstdoende politieauto gekre gen voor geval van nood. „En die staat voorgeprogrammeerd in de telefoon", roept een be woonster strijdlustig. Toch ne men de bewoners het bestuur van 't Farm niets kwalijk. „Zij proberen met veel enthousias me de tent te runnen en ze doen al het mogelijke om de overlast binnen de perken te houden", zegt de één. „Meestal gaat het dan ook een paar weken goed, maar daarna is het weer bonje, vult een ander aan." Zomaar een zaterdagavond in 't Farm leert al snel dat de geluids overlast inderdaad een pro bleem vormt, zeker als het niet waait. Rond een uur of elf arri- Bezoekers van 't Farm in Oude Wetering zorgen volgens omwonenden voor overlast. De buurt ziet de jongerensoos het liefst verdwijnen naar een afgelegen plek. Foto: Henk Bouwman veren de eerste bezoekers, waar na de tent snel volstroomt Schreeuwen schijnt op straat te horen, want niemand praat nor maal. Meestal grijpen de man nen van de beveiliging echter snel in. Met een man of tien houden zij zowel binnen als buiten de boel goed in de gaten. Met microfoontjes en oorzen ders geven zij eventuele ongere geldheden aan elkaar door. Rond half twee vertrekken de zes scooters weer die als eerste waren aangekomen. Daarna druppelt de ene na de andere gast naar buiten. Goed in de ga ten gehouden door de mannen van de beveiliging blazen vrijwel alle jongeren onmiddellijk de af tocht Hier en daar is er wat ge schreeuw, maar ook dat wordt snel de kiem in gesmoord. Van ongeregeldheden of overlast is deze avond nauwelijks sprake. Op elke straathoek patrouilleert wel iemand van de beveiliging tot aan de rotonde bij winkel centrum De Meerkreuk aan toe. Het Farm-bestuur is er veel aan gelegen om te laten zien dathet de boel onder controle heeft. Vanavond beklagen buurtbewo ners zich in de commissie be roep- en bezwaarschriften over het laten doorgaan van het Farmfestival op 29 juni. Een be woonster houdt haar hart vast: „Als wij in een normaal week end al zoveel last hebben, hoe moet dat dan op een housefesti- val waar duizend man komt?" ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Al- phense bedrijf Uljee Group BV is voor de tweede keer failliet ver klaard. De Haagse rechtbank, die het bedrijf aan de Hoorn begin april nog respijt gaf, toen een Haarlemse onderneming een be talingsachterstand van enkele honderdduizenden euro's opeis te, was vrijdag niet te vermur wen. Door het faillissement ver liezen 42 werknemers hun baan. De Uljee Group ontsnapte de eerste keer aan een faillissement omdat geldschieters het noodlij dende bedrijf te hulp schoten. Het ging om de Duitse maat schappij Gold-Zack en moeder maatschappij Sparks Europe. Beide maatschappijen zegden extra toe geld in de dertig jaar oude Alphense onderneming te stoppen. Met een financiële in jectie van een half miljoen euro leek het voortbestaan gered. Maar meer benodigd geld om personeel te kunnen betalen kwam er niet binnen. Reden voor curator Langelaar om uitstel van betaling aan te vragen. Omdat ook banken er geen heil meer in zagen, is het faillissement aangevraagd en uitgesproken. De Uljee Group is gespecialiseerd in het ontwer pen van stands voor beurzen. Deze week wordt gezocht naar kandidaten die het bedrijf willen overnemen. Onderzocht wordt of een deel van de ontslagen werknemers bij de nieuwe eige naar aan de slag kan. De Uljee Group is een toonaan gevende standbouw- en ont werpbureaus in de Rijnstreek. De rechtbank liet zich op 4 april bij de opschorting van het fail lissement leiden door het advies van curator Langelaar. Hij vond dat er voldoende basis was om de onderneming weer gezond te maken. Zijn optimisme baseer de hij op een gezonde orderpor tefeuille en een fors klantenbe stand. Door de vliegtuigcrashes op 11 september in de Verenigde Sta ten zouden de opdrachten op slag zijn teruggebracht tot een zorgwekkend klein aantal. Het aantal personeelsleden was de afgelopen al afgenomen van bij na honderd tot 42. Het perso neel is inmiddels op de hoogte van het nieuwe faillissement. Volgens een werkneemster is de stemming niet zo somber, om dat iedereen het tweede faillis sement zag aankomen. alphen aan den rijn - De plan nen voor het Zaanse Rietveld staan op 17 juni centraal bij een inloopdag in het stadskantoor in Alphen aan den Rijn. De organi satie daarvan is in handen van de landinrichtingscommissie Reeuwijk en de gemeenten Al phen en Rijnwoude. Geïnteresseerden krijgen van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur van deskundigen uitleg over de plannen, die op panelen worden uitgebeeld. In het Zaanse Rietveld, dat Al phen en Hazerswoude verbindt, gaat het landschap de komende jaren veranderen. Er komt een uitruil van kavels, erfbeplanting en de gemeenten Alphen en Rijnwoude hebben plannen voor fietspaden van Hazerswoude-Dorp naar Al phen en van Boskoop naar Al phen. Ook moet er een fietstunnel ko men onder de Nil. woubrugge - Het bedrijf Hans Jansen Staalkabels/tuigerij uit Woubrugge heeft de opdracht gekregen om een nieuw plafond aan te brengen in de Amster dam Arena. Het plafond bestaat uit zeildoek en heeft een oppervlakte van 5.800 vierkante meter. Het zeild oek komt aan 14 staalkabels te hangen die horizontaal door de Arena worden gespannen. Aan de kabels hangen 380 katrollen die ervoor zorgen dat het doek open en dicht getrokken kan worden. Het plafond moet ervoor zorgen dat het geluid tijdens concerten in de Arena beter tot zijn recht komt. De werkzaamheden du ren de hele week. >t mee naar het politie- au. Daar kreeg hij een pro- rbaal. aan den rijn - De polï- gisteravond omstreeks lereJuur een 31-jarige man in ïjestraat in Alphen aan- iden. Hij wordt ervan ver- eeltièkort daarvoor een porte- te hebben gestolen uit iedmimte bij het hotel- it Toor aan het Sta- ilein. De man was betrapt le eigenaresse van de por- lee en een medewerker, hand van het opgegeven ient kon de politie hem m. De man zit vast. Ui/regio - Boeren in de -t regio maken zich zorgen fc acties in de zuivel die I pi ag in het noorden van het Ivl ijn begonnen. „We wach- 1 et spanning af', zegt Jan 'li ig uit Ter Aar, voorzitter e sectie veehouderij in de Aar-, Gouwe- en Füjnlan- 1 on. an de WLTO. „Ik weet niet r ve acties redelijk zijn of niet. 5 bn begrepen dat de discussie 'nda de loonsverhoging nog Leidi over een half procent gaat. zal >p dat de werkgevers en de Bets n er snel uitkomen, an- Nu pat het de sector wel erg e pn ld kosten." fie® ig kan zich een vorige sta- kruü ictie herinneren van 'een ietbnf tien geleden'. De melk nogl len niet in de fabriek wor- al 01 erwerkt, maar werd wel ?r, vniaald omdat de chauffeurs taakten. Het witte vocht >et v toen elders als afgekeurde - kru verwerkt. Sommigen 'lede den de melk demonstra- er c er het weiland. „Maar dat Dat iet imago van de sector open en goed", zegt De Jong. on h is woordvoerder T. Brou- van de werkgeversorgani- NZO (Nederlandse Zuivel- isatie) zijn de acties alleen iande in het noorden van tland, bij Friesland-Cober- loe de ontwikkelingen zijn, niet. Het kan elk uur tnders zijn." uit de RijpwETERiNG - Je neemt een aanloop en met een flinke duik probeer je zo veel mogelijk meters te maken op een gladde mat. Dertig mensen deden afgelopen zaterdag mee aan het 'buikschuif-spektakel aan de Pastoor van de Plaatsstraat in Rijpwetering. De slotdag van de Ripse feest- week werd drukbezocht. Foto: Mark Lamers alphen aan den run - De stich ting 'Kom erbij' uit Alphen aan den Rijn verhuist na de zomer vakantie naar het pand van de voormalige basisschool De Mare aan de Vestastraat. Stichting 'Kom erbij' is sinds een jaar ge huisvest in het kantoor van Thuiszorg Groot Rijnland aan de Henry Dunantweg. Het oude schoolgebouw staat al jaren leeg. Daarom krijgt het complex allereerst een grote op knapbeurt alvorens de nieuwe gebruikers erin trekken. De ge meente betaalt de kosten van de renovatie van het schoolge bouw. De stichting 'Kom erbij' is een opvoedingsondersteunende in stelling. De stichting stelt zich ten doel om kinderen van vier tot twaalf jaar uit achterstands wijken vaardigheden te leren. Dat kan gaan om vaardigheden op het gebied van taal, ruimte lijk inzicht en zelfredzaamheid. Vorige week reikte wethouder Tigelaar nog diploma's uit aan 46 jonge deelnemertjes van het Opstap-project, één van de initi atieven die de stichting. Dinsdag 10 Juni LEIDEN - Van 2 December tot 13 Maart heeft het bestuur der vereeniging 'Schoolkindervoe- ding' weder aan een groot aantal kinderen in de spijskokerij der Vincentiusvereeniging 2 keer in de week een voedzaam maal kunnen geven. Het Bestuur der spijskokerij is zoo vriendelijk ge weest om verandering in het menu te brengen, hetgeen den kleintjes goed in den smaak is ge vallen. Was het vroeger den geheelen winter door erwtensoep, die opgeschept werd, dezen keer brachten de rijste- of vleeschsoep daarin een gewenschte afwisseling. Bij de soep werd steeds een snede voedzaam tarwebrood gege ven, wat nog altijd zeer op prijs wordt gesteld. In het geheel werden dezen winter 13,680 porties soep en 1088 brooden verstrekt. Het aantal kin deren bedroeg in den aanvang 400; door meer dere aanvragen van de hoofden der armenscho len, die ook dit jaar voortgingen hun gewaar deerde medewerking te verleenen, steeg dit tot 480. Evenredig aan dit buitengewoon groote aantal bedeelden waren natuurlijk de uitgaven. Deze bedroegen ƒ1260.20. LEIDEN - De kin derkantine in de sporthal in de Merenwijk biedt opvang tussen- de-middag. Foto: archief Leidsch Dagblad Vrijdag 10 juni LEIDEN - In de Merenwijk begint in september een twee jaar durende proef om kinderen op te vangen bij 'gastouders'. Met financiële steun van het Nederlands Comité Kinderpostzegels gaat de Werkgemeenschap Kindercentra Leiden daar uitzoeken in hoeverre er mogelijkheden be staan om kinderen van bijvoorbeeld werkende moeders de dag te laten doorbrengen in andere gezinnen. Leiden heeft maar twee kinderdagverblijven en dat is, gezien de lange wachtlijsten, te weinig. Een uitbreiding van deze vorm van professionele opvang is bij gebrek aan geld met op korte ter mijn te verwachten, zodat werkende ouders in grote moeilijkheden komen. Een crèche biedt daarbij geen uitkomst, de kinderkantine, waarbij opvang tussen-de-middag mogelijk is, ook niet, ook al omdat de kantines tijdens de schoolva kanties gesloten zijn en met voorzien in een op vang na schooltijd. Vandaar het gastouderpro ject in de Merenwijk, een wijk waar, mede door het grote aantal jonge gezinnen, het probleem van kinderopvang groot is. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het is vrijwel zeker dat de openbare scholengemeenschap 'Alba- nianae' met vóór 1981 aan nieuwbouw hoeft te denken. Het ministerie heeft de gemeente Al phen dit te verstaan gegeven. Een zware teleurstelling voor schol®^emeen- schap en gemeentebestuur, dat er op had gere kend in 1979 met de bouw te kunnen beginnen. Al zal wethouder mevrouw H. Donker van Onder wijs er alles aan doen om die ontwikkeling nog terug te draaien. Temeer omdat het uitstel van nieuwbouw voor de gemeente onbegrijpelijk is. Juist omdat het ministerie in Den Haag het ge bouw aan het Thorbeckeplein (waar 'Alba- nianae' inmiddels helemaal uit is) beschouwt als de hoofdhuisvesting van de school. De school aan het Thorbeckeplein is dermate slecht dat het onverantwoord zou zijn daar nog langer onderwijs te geven. Onder meer de reden dat 'Albanianae' tijdelijk in het leeggekomen schoolgebouw (voormalig Christelijk Lyceum) aan het Visserspark is getrokken, in afwachting van nieuwbouw. Foto's In deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 tJi.vDagbladuitgeverij Damiatc b.v. Postbus 507,2003 PA Haarlem, onder vermelding van leidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de balie van het Leidsch Dagblad. Rooseveltstraat 82 te Lelden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 13