Warmunda nog twee duels 'op leven en dood' SPORT Bernardus haalt opgelucht adem Landelijke beker wordt prooi voor schakers LSG Foreholte scoort niet in enerverend duel erste DTCC podiumplaats Uljee Zuid-Hollandbeker ook in Leidse handen s op handhaving zo goed als verspeeld hazerswoude-runduk - Opge lucht verlieten de spelers van Bernardus het veld, na het 2-2 gelijkspel tegen WSE in de hal ve finale van de nacompetitie. De zucht van verlichting kwam maar deels door het uiteinde lijke resultaat. Het had veel meer te maken met een nade rend derde tegendoelpunt dat in de slotfase uitbleef. Laurens Bok kreeg tien minuten voor tijd een rode kaart omdat hij een doorgebroken speler neer haalde die op weg was naar de 2-3. Bernardus had na de pauze weinig meer in te brengen te gen WSE, dat de formatie van Fokke van der Reyd op strijd lust aftroefde. In de 70ste mi nuut maakten de bezoekers gelijk: 2-2. De Waddinxveense formatie leek hierna op de ze ge af te stevenen, maar faalde in de afwerking. Voor rust waren de rollen om gedraaid. WSE kwam nog wel op voorsprong na vier minu ten. Doelman Robin Doze ver keek zich op een houdbare vrije trap: 0-1. Tien minuten later scoorde Joost de Roo de gelijkmaker na een fraaie indi viduele actie. De Roo passeer de eenvoudig twee man om vervolgens de bal vanaf de rand van het zestienmeterge bied diagonaal in te schieten: 1-1. Na dertig minuten was het weer de ontketende De Roo die na een snelle counter over de WSE-doelman stiftte: 2-1. Na de wedstrijd van komend weekeinde in Waddinxveen wordt duidelijk welke ploeg het in de finale opneemt tegen Foreholte of FC Zoetermeer voor een plek in de derde klas- Lichtzinnigheid nog bijna afgestraft door Menno Schraven Den Haag - Ondanks een moei zame eerste helft verlengde Warmunda het verblijf in de na- competitie door Duindorp met 1-2 te verslaan. De Warmonders namen het duel wellicht te licht vaardig op na de 3-1 thuiszege op dezelfde tegenstander, vorige week. Die lichtzinnigheid werd bijna afgestraft, want al na amper twintig minuten verkleinde Duindorp het verschil in goals tot één. Een verre vrije trap werd binnengekopt door spits An drew Zuurmond. De jonge voor stopper Ivo van Noord leek de schuldige, maar praktisch de ge hele verdediging van Warmun da had op verschillende mo menten meer oog voor elkaar dan de tegenstander. Er ont stonden zelfs even onderlinge ergernis, als gevolg van het slechte spel. Het slappe begin uitte zich, nog vóór de 1-0, ook in een grote kans voor Warmunda. Gerrie de Groot leverde bij de eerste paal weliswaar een redelijk schot af in de korte hoek, maar zag de inzet gekeerd. Bij de daaropvol gende hoekschop bracht Ron Schuiling de bal opnieuw in het strafschopgebied, maar de twee aanvallers misten voor open doel Na de openingstreffer nam Duindorp nog duidelijker het initiatief en ging op zoek naar de 'gelijkmaker'. Warmunda liet zich terugdringen en in plaats van de ruimtes klein te houden, gaf het de tegenstander de kans om met lange passes het mid denveld over te steken. Eén keer moest de naar Noordwijk ver trekkende keeper Sander van der Niet reddend optreden. In de daaropvolgende actie mocht Ivo van Noord van geluk spre ken dat hij geen strafschop ver oorzaakte door een Haagse te genstander te raken in plaats van de bal. Duindorp probeerde het verder met schoten van af stand en met voorzetten vanaf de vleugels, waarbij één van de spitsen niet krachtig genoeg in kopte om Warmunda op grotere achterstand te zetten. Na rust toonde Warmunda wel de benodigde scherpte en strijd vaardigheid, ook al kwam het bevrijdende doelpunt letterlijk uit de lucht vallen. Een verre trap van doelman Van der Niet stuiterde op het hobbelige veld over alles en iedereen heen en belandde bij Barry van Rijn. Slim verlengde hij de bal vanuit de lucht met een directe voetbe weging op de inkomende Gerrie de Groot, die al vallend via de paal binnenkopte, 1-1. Daarmee was het verzet van de Duindor pers zo goed als over. Zeker na dat Barry van Rijn met een won- dergoal niet veel later zelfs voor 1 -2 zorgde. Vanaf zo'n 25 meter liet hij de bal in een keer vanaf zijn schoen in de linkerboven hoek ploffen. Warmunda kreeg daarop zeker nog zo'n vier goe de mogelijkheden op meer doel punten. Invaller Rob van Duin, vorige week nog goed voor twee goals en Bart Schavemaker mis ten echter het overzicht om het krachteloos geworden Duindorp een veel grotere nederlaag te be zorgen. Warmunda wacht nu de con frontatie met het Leidse LFC om een plaats in de vierde klasse volgend jaar. Nog twee keer een wedstrijd 'op leven en dood', zoals de ingevallen 36-jarige An- dré van Velzen direct na afloop zei. Warmunda is het wel ge wend. ,,We spelen al jaren de gradatievoetbal", erkende Van Velzen. Maar ook dat kan een keer mis gaan. Aangezien LFC graag binnen een jaar wil terug keren naar diezelfde klasse, moet Warmunda nog twee keer flink van zich afbijten. Duindorp-Warmunda 1-2 (1-0). 21. Zuurmond 1-0. 60. De Groot 1-1. 71. Van Rijn 1-2. Scheidsrechten Schipper. Toeschouwers: 150. Gele kaarten: Van der Vlugt. Van Noord (Warmunda). R. Van Duivenbode (Duindorp). Warmunda: Van der Niet. Wanders,, Van Noord, De Groot, Schuiling, Scha vemaker, Van Rijn (78. Van Velzen). La- kenberg (68. Van Duin). Van der Krogt (71. Bekkers), Van Egmond, Van der Vlugt. xob Dekker - Gaby Uljee uit Alphen aan den Rijn jaari 1 afl°°P v311 de tweede DTCC race tijdens lunio iksterraces in Zandvoort haar geluk niet in 1 het verleden stond ze in andere klassen 1 podium, maar een huldiging bij het Vei (Dutch Touring Car Championship) ont- log. Dit keer completeerde zij het Renault ij (u Jeroen Bleekemolen won tot tweemaal i legde Gaby's vriend Tim Coronel tot s toe beslag op de tweede plaats. „Dit is i. lijk super. Een heel podium met alleen eamgenoten na een spannende race. Aan- '6 lijk kwam ik op Donald Molenaar in de Hoog nog wat te kort, maar in die tweede race sen echt in het stuur gebeten om die derde 1 Ha te houden. Op het pitsbord van Mole- 4. die achter mij reed, zag ik dat mijn voor- "jj per ronde toenam. Ik ben echt geweldig h it dit resultaat", aldus Uljee. ineens uit Alphen aan den Rijn afkomstige 'van der Sloot revancheerde zich voor de Pearle Alfa 147 Challenge race op Assen, training ging het een stuk beter en ik naast mijn teamgenoot Sandor van Es op eede startplaats. Ondanks die goede uit gangspositie verliep mijn start hopeloos. Ik ver loor gelijk een paar plaatsen, die ik in de rest van de race wist terug te winnen. Dat lukte, omdat sommige rijders van de baan vlogen terwijl ik anderen kon passeren. Zo eindigde de race, waar hij begon met een tweede plaats en achter mijn teamgenoot Sandor van Es. Dus uiteinde lijk weer een goed resultaat", aldus Van der Sloot. Achter Allard Kalff eindigde Alphenaar Berend Gesman als vierde. Hij had als derde getraind, maar verloor bij de start kostbare plaatsen die hij later in de race ten dele wist terug te winnen. Alphenaar Oscar Middeldorp eindigde als acht ste. Cablel-coureur Michel Schaap uit Valkenburg blikte na afloop van de Renault Clio race (52 deelnemers) terug op een moment halverwege de twaalf ronden. „Om mij heen gebeurde er van alles. Onderdelen vlogen in het rond en als door een wonder kon ik via de binnenlijn in een keer naar de negende plaats doorschuiven. Spij tig genoeg moest ik er daarvan uiteindelijk weer twee inleveren na een onnodige actie van ande re deelnemers." Schaap eindigde als elfde. In de Formule Ford viel Noordwijker Job van Steijn in de achtste ronde uit. door Jan Bey hengelo - Het Leidsch Schaak genootschap (LSG) heeft dit weekeinde de landelijke beker gewonnen. In de halve finale werd ING/Esgoo uit Enschede met 3-1 verslagen en wonnen de Leidenaars in de finale met maar liefst 3.5-0.5 verrassend van Zukertort Amstelveen. Het LSG-team bestond uit de scha kers Jan Smeets, Edwin van Haastert, Stefan van Blitterswijk, Martin Roobol en Rudy van Wessel. De eindronden werden overigens gelijktijdig met de eindronden van de landelijke dammers gehouden in het stad huis van Hengelo. Na de derde plaats van LSG in de landelijke competitie is het winnen van de KNSB-beker een opmerkelijke succes van de Lei denaars. Even opmerkelijk was dat de nog maar 16-jarige LSG'er Jan Smeets deze compe titie zelfs z'n tweede IM-norm scoorde en snel op weg lijkt naar de Internationale Meester titel. Met Smeets dit weekeinde op het kopbord en daarnaast Van Haastert en Van Blitters wijk, werd op overtuigende wij ze de KNSB-beker gewonnen. Op het vierde bord namen Mar tin Roobol (halve finale) en cap tain Rudy van Wessel (finale) plaats. Ze zouden beiden hun partijen winnen. In de halve finale koppelde het lot LSG aan ING/Esgoo uit En schede. Deze match begon later dan gepland omdat bij Esgoo de Duitse schaker Holger Lehmann betrokken was geraakt bij een auto-ongeluk. De Duitser zou later alsnog ongedeerd arrive ren. De Enschedese invaller An- jo Anjewierden ging als eerste onderuit tegen Roobol, waarna Van Haastert de voorsprong op een veilige 2-0 bracht. Remises van Smeets en Van Blitterswijk Een regionaal team van LSG boekte dit weekeinde ook een opmerkelijk succes door de Zuid-Hol landbeker te winnen. Het was voor het eerst dat een 'Leids' team deze beker won. Dit keer waren de eindronden in het Leidse Denksportcentrum en streden vier regionale kampioenen (drie plus de titelhouder) van de regionale schaakbonden Rotterdam, Den Haag en Leiden om de be^qr. Daarin gold het Haagse DD als de grote favoriet, maar die ging in de halve finale reeds onderuit. LSG versloeg in de halve finale het Goudse Messemaker 1847 met 2.5-1.5, waarna het in de finale 2-2 gelijkspeelde tegen VastNed Rotterdam. De barrage van snelschaakpartijen werd verrassend met 3.5-0.5 gewonnen door de LSG'ers Chris Devine, Jeroen van de Weijer, Maarten Alink en Rick Derksen. stelden daarna een finaleplaats veilig. In de finale leek Zukertort Am stelveen aanvankelijk op de titel af te gaan. maar in de tijdnood fase bleken de Leidena» over voldoende hardheid te«schik ken. Direct na afloop van de fi nalewedstrijd verbaasde captain Van Wessel zich over het ver loop van de eindstrijd: „Van Haastert stond de hele partij goed en speelde remise, de an deren stonden matig en won nen". Van Haastert zag een eeuwie- schaak-combinatie j Qver bef" hoofd en Van Wessel kreeg een dame cadeau. Ook Smeets had nfêPW hij kreeg in een ongelijk lopereindspel een be langrijke pion op een presen teerblaadje. Van Blitterswijk won op onnavolgbare wijze z'n partij. De schaker zelf kon na af loop niet vertellen hoe hij het duel had gewonnen. 147. eBna{ aarten Dekker PPe, anez pe geplande onsnap- Spa) ik zou ^r'e etaPPes 'n 12. lemen. Na de eerste is al (dat Docos op een dood- efl' weg zit. De Leidse twee- 1. tr verloor gisteren op ei- 3 57 J van derdeklasser Sche- 5.0; n (0-2) en lijkt kansloos ghade in de return te tn,^e Le'denaars speel- Andn lelijk tenenkrommend n met de beleving en de neen gemiddelde vetera- (Tsi g in de reserve achtste Duyn 6 ars i sel ment jco van der Salm kwam 12°50; ivertoning als een don- i,55 bij heldere hemel. De '5-1 van Docos dacht net op ie n te we8 te zij11- nu zijn ta) laatste twee competitie- lpa)' den won en zelfs aardig arato begon te spelen. De zes nent die Docos in die slot- 03, aaide, waren genoeg om trg voor te blijven en om mogen spelen in de na- Koe itte- Daarin zou Door t atie Sterk handhaving afdwingen via een twee- to met Scheveningen en 10) een beslissingswedstrijd ,?32 raai terrein. De kans dat ker ff -witten zover komen, is iteren vrijwel nihil, maar nog wel aan- 5.3 taxeerde Van der Salm. W 0 ip de inzet van zijn spe- k'ken de trainer van alles aan pe, i en. Slap, onbegrijpelijk, Van der Salm zocht 1 üg naar passende woor- 10.011 het falen van zijn elftal en. Verrast en moede- it waren de emoties die 1 eigen gezicht waren af '(Zu Die reactie was volko- Vam echt: de spelers van Do- n met hun gedachten el- erke it niets bleek dat ze het rk),elang van de wedstrijd Ejk Scheveningen inzagen, i'in 2 Salm leek van verbazing >- 3. 1 stoel genageld. In de 5 Jstrijd stond hij een keer e (A ip en brulde zijn spelers St°|j sale aanwijzingen toe. Me iet nou simpel, heren!" ar). 5 ilbezit, Docos!" Nader- naakte de trainer een 4 ibeukte indruk. „Onge- Als ze er ooit hadden staan, was het van- e) 7 lonk het zachtjes. Docos-spits Dennis Stuifzand miste na rust een grote kans. Foto: Henk Bouwman duel werd Docos compleet overlopen. Al heel snel kwam Scheveningen op voorsprong, in de derde minuut. Danny Vos kuil, de beste voetballer bij de tegenstanders, haalde de achter lijn en zette voor. Pieter de Klerck gleed de bal bij de eerste paal binnen, voor de aarzelende Docos-verdedigers. De Leide naars mochten hun handen dichtknijpen dat hun laksheid niet forser werd afgestraft. De enige keer in de eerste helft dat ze zelf in de buurt van een doel punt waren, was bij een vrije trap van Hans van Marwijk. De inzet van de routinier werd uit de hoek getikt door de Scheve- ningse keeper. Vlak na de pauze had Docos een strafschop kunnen krijgen, maar de scheidsrechter oordeelde dat de handsbal van een Schevenin- ger aangeschoten was. Docos kreeg nog wat kleine kansjes en één grote, uit een verre pass van Van Marwijk op Dennis Stuif zand. De spits slaagde er niet in om de doelman te passeren. Halverwege de tweede helft kwam Scheveningen op 0-2, na een mooi, strak en bekeken schot van Shiro de Wilde. Do- cos-keeper Jorrit Hermans was kansloos. De bezoekers - die in de vorige ronde Voorschoten '97 elimi neerden - bleven daarna de ge vaarlijkste ploeg, ook al zakten ze massaal terug op eigen helft. Terwijl Docos tevergeefs pro beerde gevaarlijk te worden, counterde Scheveningen er op los. Tot meer goals leidde het niet en louter daardoor hield Van der Salm een sprankje hoop op een goede afloop. Maar hoe maak je in een week van elf slapjanussen een vechtend team? Docos - Scheveningen 0-2 (0-1). 3. Pieter de Klerck 0-1, 68. Shiro de Wilde 0-2. Toeschouwers: 500. Scheidsrech ten Wemke. Gele kaart- Maurice van der Toom, Shiro de Wilde, Pieter de Klerck (Scheveningen). Docos: Hermans; Buiting, Puliga, Van den Heuvel, Kok; Visser, Van Marwijk, Wijsman, Verhoogt; Stuifzand, Gallert (69. Werk). baarheid te maken en die heb ben wij zeker. Bovendien doet de winnaar van de derde perio de het meestal ook goed in de nacompetitie. Nou, en dat be wijzen wij nu." In de eerste helft waren beide elftallen redelijk aan elkaar ge waagd. Foreholte viel nadrukke lijk aan en probeerde keer op keer de spitsen in stelling te brengen, wat aardig lukte. Voor al de omschakeling van verdedi ging naar aanval liep behoorlijk soepel. Zodra de bezoekers de bal verloren, werd het midden veld pijlsnel aangespeeld en werden de flanken opgezocht. Met name Dennis van de Burg deed daar van zich spreken. Met een paar vloeiende bewegingen bracht hij de verdediging van de bezoekers in verlegenheid. Zo dra de bal echter in de doel- mond belandde, kregen de ove rige aanvallers hun voet er niet goed tegen. Topscorer Frank Aartrijk werd daar behoorlijk moedeloos van. Zijn trainer nam het voor hem op. „Je spits kan er niet elke week drie inleg gen. Dan zou hij waarschijnlijk ook niet hier spelen, toch?" Aan de andere kant bezorgde Zoetermeer de zeer sterk spe lende reserve-doelman Rogier Tetteroo (Marcel van de Berg was op vakantie) ook het nodige werk. Voetballend was het wat minder mooi en overdacht dan bij Foreholte, maar qua kansen deden de Zoetermeerders niet voor hun tegenstander onder. Hoe oogstrelend de Voorhouters soms ook speelden, tot scoren kwamen ze niet. Na de rust was Foreholte nóg agressiever. De ene na de ande re kans volgde, maar opnieuw passeerde de bal de doellijn niet. Eerst kopte Van Aartrijk ra kelings naast. Vervolgens leek Van de Burg een uitgespeelde aanval binnen te tikken, maar doelman Mare Trommelen voorkwam dit met een knappe redding. Iets later schoot Paul van Noort snoeihard langs die zelfde Trommelen, maar de bal kwam via de onderkant van de lat en de lijn het veld weer in. De verdediging van Zoetermeer was na dik twintig minuten vol ledig murw gespeeld. Toen ze, na een tweede gele kaart van Pe ter Hanselaar, met tien man ver der moesten, leek het doek defi nitief gevallen. Foreholte kon er geen gebruik van maken. Het eerdere offensief had zoveel energie gekost, dat het beste er af was. Een redelijk aantrekkelij ke wedstrijd eindigde in 0-0. Arroyo die volgend jaar plaats maakt voor René Ras, zag niet op tegen de uitwedstrijd: „Voet ballend zijn we gewoon beter. Ze spelen zeer verdedigend, zo dat we een andere kwaliteit van ons moeten gaan aanspreken: ons grote loopvermogen. Als hun tong dan eenmaal op hun schoenen hangt, en dat gaat ze ker gebeuren, gaan wij voetbal len. Het scoren komt dan van zelf.' Foreholte - Zoetermeer 0-0; Scheids rechten J. Frits; Toeschouwers: 300; Gele kaarten: Paul van Noort (Forehol te). Robin Achterberg (Zoetermeer): Rode Kaarten: Peter Hanselaar (Zoe termeer) Foreholte: Tetteroo, Sival, Van Noort. Booms, Roffelsen. Dekker, Van Rijn (67.Van Dijk), Mens (67.Van Gent). Van Dam, Van Aartrijk, Van der Burg (80.Knetsch). door Geert Langendorff ch0) e-uitblinker Dennis van der Burg dreef FC Zoetermeer tot het ^foto: Henk Bouwman. voorhout - In een uitermate le vendig nacompetitieduel ver speelde zowel Foreholte als het bezoekende Zoetermeer heel veel energie, maar een winnaar kwam er niet. Ondanks grote kansen voor beide teams bleef het 0-0. De thuisploeg mocht het na een rode kaart zelfs een halfuur tegen tien man probe ren. De tank was toen al leeg, zodat Zoetermeer op de been bleef. Foreholte is de laatste weken bijzonder sterk bezig, terwijl het seizoen toch wisselvallig verliep. De start was zo dramatisch, dat vriend en vijand tamelijk ver baasd waren toen de club op klom naar de tweede plek en zelfs de derde periodetitel in de wacht sleepte. Toen in de na competitie DSO met 4-3 en 7-0 opzij werd gezet, keerde het op timisme temg in Voorhout. Er bestond ineens een reële kans op promotie naar de derde klas se. Trainer Ton Arroyo was hier overigens niet verbaasd over: „Het heeft met mentale weer-

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23