Leed is bijna geleden voor Gemini SPORT Tafeltennissers Alkemade United strijden tegen Feijenoord om landstitel Slordig spel doet MSV in Hoofddorp haast de das om ockeyers Roomburg hterhalen LOHC Vijfde zege op rij voor Forescate n Dusseldorp ar damfinale men - Leidenaar Cor van eldorp heeft zich geplaatst het NK dammen. Dat lukte onlangs een nederlaag in irste ronde van de barrages halve finale. Van Dussel- verloor toen van Marino el. „Ik nam te veel risico in artij. Ik dacht in het eind niet te kunnen verliezen iet Fischer-tempo op de ale klok. Ik zag plotseling ninnetje verschijnen", ver- Van Dusseldorp. In de de ronde nam Van Dussel- noodgedwongen enorme )'s door een opening te tn die onder wedstrijddam- het 'naamloos skelet' t genoemd. Een spelopzet, litelijk niet kan. De Leide- kwam er goed mee weg, thij gedwongen werd een plan op het bord te tove- fegenstander Sven Winkel '■laarbij ernstig in de fout, 51 door Van Dusseldorp die rd alsnog won. Door een re de slotronde verzekerde ch van een plaats bij de veertien dammers. safety dwingt motieduel af - Met de 4-1 overwin- de uitgestelde wedstrijd Victoria hebben de hers van Hillsafety een otieduel naar de tweede e afgedwongen. De Al- se ploeg overbrugde de e van drie punten achter op de Rotterdammers en erf tevens een beter on- ig resultaat. Hillsafety trad A sterkste opstelling aan. Je- ran der Zwan werkte zijn met 3-0 winst af. Via de 3- m is van Ferdi Captein en k Cicuttini werd ook het ■punt binnengehaald. Ron moest met 1-3 de winst jn tegenstander laten. 1 komt weinig "lenden tegen - TOP mag in het zaal- 2002-2003 aantreden de nieuwe landskampi- ie Haghe. De hoofdklas- Sassenheim speelt in de iling verder tegen Blauw 2 msterdam), DOS/WK ïede), Fortuna (Delft), A Imhem en de twee debu- 1 De Lege Geaën (Sy- aburen) en De Meervo- betermeer). Dat betekent inmerkelijke verandering izichte van de afgelopen 71 (etitie, want alleen DOS- n Oost Arnhem zijn 'oude den' voor de formatie van Warrink. In de B-afdeling iDalto (Driebergen), Dee- +Hordrecht), DOS'46 (Nije- Groen Geel (Purmerend), )ns Eibernest (Den Haag) Groningen). PKC (Papen - en Vada '25 (Wagenin- regioclubs i en om beker - Vier regioploegen morgen in de derde ron- het toernooi om de dis- eker. Hoofdklassers TOP irting Trigon gaan op be- ij Fiducia in Vleuten en liek in Den Haag. Pemix npo spelen thuis tegen Refleks. De wedstrijden len om 19.30 uur. maan o ac 25 maart 2002 S7 door Ron Hoogendam leiden - Alkemade United heeft de finale be reikt van de voorjaarscompetitie die op 20 april van start gaat. De ploeg van coach Jan Vlieg won ook het tweede duel tegen Cosmos (4-3) en gaat nu met Feijenoord strijden om de landstitel. Opmerkelijker dan het behalen van de eindstrijd was de eerste nederlaag die Wang Xue Xin dit seizoen leed. Boosdoener was de Belg Davy Vanvinckenroye, die vier games no dig had om de Chinees onder de duim te hou den. De buit (3-2) was toen al binnen, want Wang had met winst tegen Martijn van der Leur en in de dubbel met Frank Rengenhart (3-0) al toegeslagen. Rengenhart speelde uit stekend en won vrij knap van de broers Van der Leur. Merijn de Bruin had een off-day en verloor twee potten. Scyila is door de 4-3 winst op Van Herwaarden zo goed als veilig. Het verschil met Branders- stad, de nummer voorlaatst in de eredivisie, bedraagt zeven punten. De Leidse ploeg heeft over vier weken tegen Brandersstad aan een punt genoeg om het verblijf te verlengen. Aan de Brahmslaan verloor Martin van Rijn zijn beide enkelspelen, maar daartegenover ston den twee mooie zeges van Edgar Malchasian. Gerard Bakker noteerde een winstpartij, en had andermaal 'weinig' verweer op het sterke spel van de Brabantse kopman Jos Verhulst. Avanti sloot zijn voorlaatste eredivisieoptre den af met een nipt verlies tegen Branders- stad: 4-3. Martin Groenewold beleefde in Schiedam een prima middag met winst op Re- né Waterreus en invaller Remco van der Does. Ronald Peeters pakte zijn eerste eredivisezege, maar dat deed hij tegen Van der Does. In de eerste divisie groep 1 verloor Pecos met 6-4 van mededegradatiekandidaat BIT. Ron Schipaanboord viel met twee zeges in de sin gles en een aandeel in de dubbel niets te ver wijten. Friso Reitsma trok op routine slechts een partij naar zich toe. In groep 2 waste Kluis tegenstander Docos met 7-3 de oren. In Ge leen sleepte Marco Gerritsen twee belangrijke potten (Peter Heister en Michiel Sijstermans) uit het vuur. Tegen Houben bleek hij niet op gewassen. Roy Visser pakte het derde punt. In de tweede divisie stelde De Treffers danig teleur door met 7-3 te verliezen van Salaman ders 2. Door de zeperd is de ploeg uit Roelof- arendsveen aan de kop van de ranglijst gepas seerd door Integer Groep. Fred van Oostenrijk schreef twee partijen op zijn naam, maar hij kreeg te weinig steun van Rico van Veen (lx). De in de eerste divisie acterende Oegstgeester vrouwen van Pecos verloren van koploper Red Stars met 8-2. Monique Emens en Jeanine Huiden konden alleen de de piepjonge Wil- lemse van zich afschudden. Docos blijft als promovendus verbazen in de tweede divisie. Want ook tegen Woerden haal den de Leidse vrouwen Yi Ling Wu, Nadia Huizer en Dianne van der Meer flink uit 9-1. I "*V li7X1 Leython-speler Ronald Verheij tikt de bal over het net. Hij won met zijn ploeg met 3-2 van Rijnmond 2. Foto: Eric Taal door Chris Hartman volleybal - Nog drie wedstrijden en het leed is geleden voor de volleybalsters van Gemini/Kangeroes. Dan degradeert de ploeg naar de derde divisie, een klasse waarin waarschijnlijk weer geregeld een potje gewonnen kan worden. In de strijd met Nuvoc, een goede mid denmoter in de tweede divisie C, toonde Gemini opnieuw aan wel degelijk kwali teiten te bezitten. In de eerste set deed de ploeg van trainer/coach Nico Halsema, gesteund door een scherpe service, wat zij wilde. Nuvoc kwam er niet aan te pas en verloor de reeks met 25-15. Het pro bleem van Gemini is echter dat het een hoog niveau niet lang vast kan houden. De routine ontbreekt en ook de krappe selectie (slechts acht vrouwen) is geen voordelige factor. Nuvoc bezit wel die er varing en een uitgebreide speelsters- groep. Gesteund door een sterke mid- denaanval en een goede spelverdeelster zette het de volgende drie speldelen in winst om: 21-25, 20-25 en 20-25. Halse ma: „We speelden zeker niet slecht. Al leen blokkerend kwamen we in het mid den tekort." In de strijd tegen degradatie veroverden de mannen van Leython drie belangrijke punten. De thuiswedstrijd tegen Rijn mond 2, de nummer negen van de rang lijst, leverde de formatie uit Leiderdorp een 3-2 overwinning op. Setstanden: 25- 20, 11-25, 21-25, 25-15 en 15-10. Leython startte zonder Christophe George, die door ziekte niet had kunnen trainen. Koen van Duin nam zijn plaats in. Ook was er, in tegenstelling tot een week eer der, weer een plaats ingeruimd voor libe ro Taman Saab. Passend stelde Leython teleur. Ook maakte de ploeg te veel aan- valsfouten. Positief was het herstel in de vierde set. George, alsnog ingezet, en Je roen Meiman namen toen het team van coach Willem Spierdijk op sleeptouw. Komende vrijdag speelt Leython een in haalwedstrijd tegen Energo. In de promotieklasse verloren de vrou wen van Leython de uitwedstrijd tegen het veel lager geklasseerde Zovoc 2 met 3-2. Omdat Skania met 3-1 van Be Fair 2 verloor behield Leython de tweede plaats. Met nog twee duels te gaan heb ben de vrouwen een voorsprong van twee punten op Skania en Kafinko. Deze teams treden echter nog drie keer in het strijdperk. De RW-vrouwen lieten in Rijnsburg de eer aan Inter Rijswijk 2 (2-3). Setstanden: 25-23, 22-25, 21-25, 25-20 en 10-15. Lieu- we van der Meulen, de trainer/coach van RW: „Inter Rijswijk speelde niet geïnspi reerd. Daarom was de nederlaag niet no dig. We waren gewoon niet goed bij de les. We hebben een of misschien wel twee punten laten liggen." Florijn de Ma re en Annelies Paauw ontbraken bij RW. Het troosteloos onderaan staande vrou wenteam van NOVO leed in Noordwijk een 2-3 nederlaag tegen Leython 2. Set standen: 19-25,19-25, 25-21, 25-19 en 11- 15. Sieme Boom, dé trainer/coach van NOVO: „We hebben het dit seizoen met een verjongd team niet gered in de pro motieklasse. Dat komt deels omdat de power en de routine ontbraken en deels omdat we niet altijd in de sterkste sa menstelling konden spelen." Boom ver trekt bij NOVO. Ook de speelstersgroep valt uiteen. De wedstrijd tussen de mannenploegen van WO/Aspasia en hekkensluiter Radi us 2 ging niet door. Waarschijnlijk wint WO/Aspasia de partij reglementair met 4-0. Het mannenteam van Gemini/Kange roes startte zwak in de uitwedstrijd tegen Sovicos 2. Zowel de eerste als de tweede set verloren de Voorschotenaren met 25- 14. Tot 16-16 bleef Gemini in het derde bedrijf bij. Toen was het opnieuw het fel le Sovicos dat de punten pakte: 25-20. In de vierde set nam Sovicos gas terug, waardoor Gemini toch nog een punt aan de confrontatie overhield (19-25). De mannen van NOVO deden in de strijd tegen degradatie goede zaken door met 4-0 (25-18, 27-25, 25-22 en 25-23) van concurrent Waterlanders te winnen. Bram Lindhout en John Klinkenberg wa ren de uitblinkers bij NOVO. Trainer- /coach Kees van de Meent: „Maar ook de anderen waren goed. Als team speelden we ijzersterk. In de tweede set werkten we een 21-24 achterstand weg." door Joris Zandbergen basketbal - MSV won in Hoofddorp met 77-73 van Chal lengers. Voor de Noordwijkers was het zaak om de thuisclub niet zijn favoriete spelletje - veel rennen en schieten - te laten spelen. Zeker in het begin lukte dat prima. MSV liep via 0-12 uit naar 15-30. Daarna kwam Chal lengers op stoom, zodat bij rust MSV nog maar leidde met 45- 38. In de tweede helft bouwden de Noordwijkers hun voor sprong weer uit,vooral door toedoen van Zeger van Leeuwen die zes keer van achter de drie- puntslijn doel trof. MSV leek zorgeloos de wedstrijd uit te kunnen spelen. In de laatste mi nuten speelden de Noordwijkers echter zeer slordig. Slechts doordat de marge al zo ruim was, bleef MSV overeind. Scores: Van Leeuwen 19, Vegter 16, Aanhanen 10. BS Leiden speelde tegen Haag landen 2 een slechte wedstrijd, maar won wel: 66-59. Bij de te genstander uit Voorburg ont braken de lange mannen, die met de hoofdmacht meespeel den. Derhalve gaf Leiden-coach Martin Hoekstra zijn ploeg de opdracht om veel onder de bor den naar scores te zoeken. Tot frustratie van de coach kozen zijn spelers juist vaak voor het afstandsschot. Haaglanden stond dan ook tot in het vierde kwart voor. In de laatste periode schakelde Leiden over op een zoneverdediging. De bezoekers kwamen vijf minuten niet tot scoren en aan de andere kant zorgde guard Lennert Dorrepaal met twee belangrijke driepun ters voor de Leidse voorsprong. Haaglanden drong nog aan. maar Leiden besliste de partij van de vrije-worplijn. Scores: Versteegen 21 (16 re bounds), Moinat 12, Bakker 10. Blitz verloor thuis met 61-71 van concurrent Racing Bever wijk. De Voorschotenaren speel den te wisselvallig. De gasten namen telkens een ruime voor sprong, die dan wel weer ver kleind werd door Blitz, maar nooit helemaal goed werd ge maakt. Na rust (24-29) bleef Blitz tot 42-44 in de buurt van Beverwijk. In het vierde kwart plaatsten de bezoekers de be slissende demarrage. Blitz, met maar zeven spelers aan de start verschenen, had niet meer de kracht terug te vechten. Scores: Van Dorp 17 (10 re bounds), Verwoerdt 13, Crijnen 10, Baars 10. Vrouwen BV Leiderdorp moest het in ei gen huis ruim afleggen tegen Den Helder: 36-82. De thuis ploeg was duidelijk nog niet hersteld van de wedstrijd die het een dag eerder tegen kampioen Landsmeer had afgewerkt. Te gen Den Helder liet Leiderdorp in het eerste kwart de kans lig gen op gelijke hoogte te komen. Na een voorzichtig begin ging de recordkampioen een tempo hoger spelen, en Leiderdorp moest meteen passen. Leider dorp eindigt op de zevende plaats, en ontmoet in de eerste ronde van de play-offs nummer twee Den Helder. Scores: Van Zegveld 8 (10 re bounds). Grasshoppers verloor in Tub- bergen met ruime cijfers van koploper Jolly Jumpers: 104-69. De Katwijkse junioren hadden net een duel in Eindhoven afge werkt en spoedden zich daarna naar het oosten van het land om met de hoofdmacht mee te doen. Het kwam de verdediging tegen de met scherp schietende thuisploeg niet ten goede. Ook grossierden de Katwijksen in balverlies. Alleen in het laatste kwart ging het wat beter, maar toen speelde Jolly Jumpers met zijn tweede vijftal. Scores: Talia Versteeg 18, Tanja Bröring 15. Na de 70-53 nederlaag tegen Binnenland wilde Lisse-coach Hans van Vegten niet van een teleurstelling spreken. „We heb ben het Binnenland niet gemak kelijk gemaakt. Mijn speelsters konden het veld met opgeheven hoofd verlaten." Lisse moest het in Barendrecht doen zonder de inbreng van Ypke Hemminga. Hemminga, die vorige week een enkelblessure opliep, werd met de naderende degradatiewed strijden voor de boeg nog een weekje rust gegund. Voor de rust (37-32) was het krachtsver schil tussen beide ploegen te verwaarlozen. Voor Lisse werd de tweede helft een ware slijta geslag. De minder goede condi tie ging de ploeg parten spelen. Scores: Kortman 14, Van der Heuvel 14. r* eter Klein nhockey - Roomburg haalde LOHC in de enige erby in de eerste klasse in ei opzicht. Een 0-2 ach- d bij rust werd omgezet opmerkelijke 5-2 over- g. Op de ranglijst nam lurg de vierde plaats van over. de eerste competitiehelft :n de mannen van Room- en 3-0 achterstand onge- let werd destijds 3-3. Gis- gingen de gedachten al :mg naar die wedstrijd. )elnoi bracht de spanning derby terug. Weg was de e waardoor Sander Vin- jn uit een strafcorner en an de Wall Bake met een LOHC op een 0-2 voor- (advertentie) sprong konden zetten. Weg was het goed vastzetten van de te genstander en de snelle overna me van de bal. De gelijkmaker van Roomburg speler Jasper Staal viel acht mi nuten na de eerste treffer toch nog onverwacht. Bij LOHC knakte er iets en Roomburg rook kansen. Jasper Augustijn onderschepte een pass en bracht de thuisploeg op voor sprong. De wedstrijd was gelo pen. Via een backhand van Da vid Berg en een veldgoal van Bram Schreurs werd het uitein delijk 5-2. In dezelfde afdeling deed Fores- cate goede zaken in de strijd te gen degradatie. In Vlaardingen wonnen de Voorschotenaren met 2-0 van het het lager geklas seerde Pollux. Coach Erik Kruy- smulder ontbrak vanwege de geboorte van een dochter op het appèl. Joost van Hout nam hem in het belangrijke duel bekwaam waar. Het sterke middenveld creëerde volop kansen en gaf er weinig weg. Met name invaller Lodewijk Reuser viel op. Gertjan Egberink nam in de eerste helft de beide treffers voor zijn reke ning. Met het 1-1 gelijke spel bij en te gen Qui Vive schiet Leidse Studs maar heel weinig op. De concurrent voor de degradatie bleef daarmee op een puntje voorsprong staan. De studenten kwamen snel op 1-0 door een doelpunt van Jurriaan Ver- Roomburg komt maar moeizaam tot scoren De overmacht van Roomburg in beeld. LOHC verloor met 5-2 van de stadgenoot. Foto: Eric Taal schuur. Zonder reserves - de Studs hebben zeven ernstig ge blesseerde spelers - was de slij tageslag niet tot het einde vol te houden. Qui Vive kwam in de tweede helft alsnog langszij. In dezelfde afdeling ging Alecto in Tilburg met 5-0 onderuit te gen Were Di. De gastheren straf ten de verdedigingsfoutjes van de Leiderdorpers solide en koel af. In de derde klasse A versloeg Catwijck het lager geklasseerde Berkel-Rodenrijs met 4-0. Wou ter de Mol bracht Catwijck in de eerste helft op 2-0 voorsprong. Na de rust benutten Daryon van Duin en Martijn Houwaart straf- comers. Alphen, de nummer twee van de vierde klasse A, klopte Wad- dinxveen met 6-0. In de eerste helft kwam Alphen op een 4-0 voorsprong. De doelpunten werden gescoord door tók Wil- lems, Maurice Boonen, Sander van der Boon, Willem Brouwer, Bas Kempen en Thierry Ras. Alkemade verloor met 2-3 van Evergreen. De thuisploeg kwam in de eerste helft op achter stand. Kort voor de rust scoorde Erik Vrieler uit een strafcorner de gelijkmaker. In de tweede pe riode kwam Alkemade 1-3 ach ter. Erik Vrieler kon nog een maal uit een strafcorner scoren. Het voorlaatst geklasseerde Noordwijk leed een zware ne derlaag tegen de ongenaakbare koploper Aeolus, 0-17. Hekken sluiter Voorhout kon in een erg sportieve wedstrijd niet winnen van Bleiswijk: 1-4. door Peter Klein vrouwenhockey - Een beter bewijs dat de vrouwen van Alec to in de overgangsklasse de draad weer hebben opgepakt kon niet geleverd worden. Het taaie, altijd zwaar defensief spe lende MEP werd gisteren met 3- 0 van het waterveld gespeeld. De uitwedstrijd werd nog met dezelfde cijfers verloren. „Coach Maurits Eikenhout: „Je hebt alleen een kans tegen MEP als je de ruimte op het veld heel erg groot maakt. We hebben met twee spitsen gespeeld die zo ongeveer op de achterlijn stonden. En met middenvelders die scheip langs de zijlijn speel den. Met zo'n spelwijze moet je wel de zuiverheid kunnen hou den. Zeker in de tweede helft hebben we MEP weggetikt. We creëerden een hele reeks mooie aanvallen, die we niet allemaal goed hebben afgemaakt." Na ruim een minuut was het al raak. Alecto speelde de bal zo'n vijftien keer rond zonder dat er een Boxtelse stick nissen kwam. Marlies van der Stel gaf de be slissende pass aan Antoinette Kuijlaars, die de 1 -0 liet aanteke nen. De tweede treffer viel aan het eind van de eerste helft. Ghislaine Demetriadis omspeel de de keepster na een assist van Leontien Bakker. Het enige wa penfeit van MEP was een naast geschoten strafbal, waarbij Alec- to-doelvrouwe Jeske Ladan ove rigens de goede hoek koos. Tien minuten voor tijd legde Kuij laars op aangeven van Demetri adis de eindstand vast. „Helaas net geen stunt", zei coach Michiel Cosijn van LOHC na de nipte 0-1 nederlaag tegen de koploper in de eerste klasse, Huizen. „We hadden de boel met een 4-4-2 opstelling goed dichtgespijkerd en hebben nau welijks een kans weggeven. Het doelpunt viel uit een van rich ting veranderd schot." Piroska de Boer redde perfect op de eni ge serieuze Huizense inzet in de tweede helft. Een stunt van LOHC zou koren op de molen zijn geweest van Forescate. De Voorschotense formatie heeft na de winterstop nog geen punt afgegeven. De 1 - 3 bij Kieviten was alweer de vijf de zege op rij. Na tien minuten opende Dominique Lin ge man de score uit een voorzet van Lorraine van Hoek. Pas in de tweede helft, die met 1-1 begon, kon Forescate de traagheid uit haar spel wegwerken. Opnieuw Lingeman, ditmaal na een assist van Mascha Kimman, en Sophie van Noort zorgden voor de tref fers. Roomburg verloor met 3-1 van Gouda. De in de eerste helft be ter spelende Leidse ploeg kwam door een benutte comer van Maaike Spaans nog wel op voor sprong. Tot ver in de tweede helft was een verdiend gelijkspel een goede optie. Vlak voor tijd ging het echter mis. „We krijgen nu een moeilijke periode", zei coach Felix Zwegers. „We sco ren te weinig en ik krijg maar niet boven water waardoor." Roomburg staat niet ver van de degradatiezone maar heeft nog twee duels tegen de zwakke hekkensluiter Rosmalen voor de boeg. In dp tweede klasse A zijn de Leidse Studs de degradatie na bij. De studentes waren in Naaldwijk niet opgewassen te gen Westland, 2-6. Na drie mi nuten stonden ze al met 3-0 achter. Jessy van der Boomen zorgde voor de rust voor 1-3. In de tweede helft scoorde Ivana Esser. Met de 1-2 zege®p Hoeksche Waard heeft demeklasser Al phen meer zekerheid gekregen over het behoud van de eerste plaats. Net zoals in de eersté ontmoeting kwamen de Alphen- sen met 1 -0 achter. In de tweede helft maakten Lonneke Speur en Elise Kuijt gezamenlijk een doel punt uit de rebound van een strafcorner. Marjolein Eijssink Smeets zorgde voor de zege. In afdeling B won Catwijck met 4-0 bij KiWters. In de eerste helft scoorden Sandra van Dijk. Mar- got Pasmans en Alice van Duin. in de tweede periode maakte Femke Hoekstra een doelpunt. In dezelfde klasse kon Noord wijk het niet bolwerken bij Ab coude: 0-4. Bij rust stonden de Noordwijksen achter met 3-0. In de vierde klasse werd Hisalis door Reeuwijk met 8-0 geklopt, bij rust was het 3-0. tny Camp Obdam specialist in ckey, golf, tennis. 3e grootste sortering ockeyartikelen in de regio - Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23