Feyenoord op roze wolk BETAALD VOETBAL Heerenveen speelt met bedroevend slecht NEC Erik Gerets zet de titel uit het hoofd SB c< rustraties lopen op ij onrustig Twente NAC heeft de pest in na mislukte aanval op Vitesse an den Eede j reet van niets bosch - De voetballer zelf irdt moe van alle geruchten, n club zegt van niets te we- i. Aanvaller Bart Van den de van FC Den Bosch zou na seizoen naar AZ verkassen, aar ook Willem II en NAC bben belangstelling. „AZ m:' eft een week of vier geleden J informeerd, maar daarna 5 ets meer van zich laten ho- aldus technisch manager nnold Scholten. Scholten ont- i nt dat een transfer van de J Igische topscorer naar AZ der de hoed wordt gehouden aan de laatste competitie- dstrijd: FC Den Bosch - AZ 5 mei. Willem II zou Van Eede - die maximaal 2,5 Ijoen euro moet kosten - als j5] rolger voor Mariano Bom- r,' rda willen halen. NAC-trainer :iu nk ten Cate wil de speler die geen contract voor één sei- ?ii heeft, graag naar Breda en, „maar wij hebben voor- nog geen geld." Van den de zelf hoort alleen maar ge kten. „Ik weet echt van niets heb met mijn zaakwaame- r afgesproken dat hij concre- nteresse meldt. Dat is niet j leurd." e Graafschap il Nielsen fterdam - De Graafschap en ders Nielsen gaan vandaag t elkaar om de tafel zitten te praten over een contract, technische staf van de Doe- chemse club was tevreden ir de indruk die de midden der van Sparta de afgelopen ek tijdens een korte stage (o akte. De 29-jarige Deen wil graag voor drie jaar teke- Nielsen kwam in 1998 van f naar Sparta. iploper Excelsior irliest thuis terdam - In de eerste divisie k ift koploper Excelsior zater- 5 pniddag op eigen veld ver- 3 send verloren van ADO Den Ga ig: 1-2. Het was de tweede involgende nederlaag van Rotterdamse club. Op Kra- en nam ADO Den Haag de ing door Castelen. In de ede helft maakte Lopes ge- met zijn vijftiende seizoens- Ipunt. In de 67ste minuut e Petrov ADO weer op voor- rag. Er waren 1.624 toe- ouwers, onder wie driehon- d uit Den Haag onder bege- ing van tweehonderd pofi- oannen. Er heerste dan ook grimmige sfeer in het stadi- itje van Excelsior. maandag 25 MAART 2002 rste divisie I salarisgrens r - De achttien voetbalclubs de eerste divisie zijn bereid bovengrens in te stellen re r de salariskosten. Tijdens n vergadering in Zeist kwa- ,,j de clubs overeen dat de "(- ïkosten gelijk moeten zijn een bepaald percentage de omzet van een club. '^feveel procent van de omzet salaris precies mag zijn, dt later bepaald. Mocht een niging in het nieuwe sys- nboven het vastgestelde :entage uitkomen, dan vol- sportieve sancties. In dat zou de KNVB de betref- e club bijvoorbeeld het op promotie of deelname le nacompetitie kunnen emen. Reden voor de wij- g is de verslechterde finan- positie van het betaald )al in Nederland. Het ver waarvan overigens slechts ocent wordt veroorzaakt de eerstedivisieclubs, is al voortgekomen uit de >neelskosten. heerenveen/anp - Heerenveen doet niet meer echt mee om de landstitel, maar een plaats in de UEFA-beker ko mend seizoen ligt voor het grijpen. Te gen NEC was van een terugslag na de nederlaag vorige week tegen koploper Ajax (0-2) niets te merken. De Friezen deklasseerden de Nijmeegse midden moter: 4-0, na een ruststand van 3-0. Heerenveen maakt zelfs nog kans op de derde plaats, goed voor voorronde Champions League. De Friezen moeten dan wel in uitduels afrekenen met de PSV, Vitesse en Feyenoord. Tegen NEC speelden Venema en Eb- binge centraal achterin en de jonge Bakkati rechtsachter, Denneboom completeerde de aanval. De vervangers deden het naar behoren, al had Hee renveen in de Nijmeegse ploeg een be droevend slechte tegenstander. Denneboom speelde voor rust een hoofdrol. Hij bereidde de 1-0 (Allback) en 3-0 (Nurmela) voor. Denneboom raasde bij beide doelpunten voorbij NEC-verdediger Schuurman. Jensen scoorde de 2-0 na voorbereidend werk van Allback. In de tweede helft geloofde de thuisploeg het wel. Alleen Selakovic zorgde met de 4-0 vlak voor tijd nog voor enige opwinding. De Graafschap - FC Utrecht Na vier nederlagen heeft De Graaf schap weer een punt veroverd. Het ge lijke spel (0-0) gisteren tegen FC Utrecht lijkt in de strijd om de nacom petitie te onüopen echter te weinig. Overigens hadden de Achterhoekers geen recht op de overwinning. Op de Vijverberg gingen beide ploegen er stevig tegenaan. Aangezien het posi tiespel matig verzorgd was, vonden de elftallen slechts zelden een vrije man. „Dat was ook bijna onmogelijk op dit slechte veld", besefte de oefenmeester van FC Utrecht, Frans Adelaar. Er ontstond een gevecht waarbij de doelmannen amper hoefden in te grij pen. Als er al kansen dreigden, werden die in de kiem gesmoord door een van de vele overtredingen of koel ingrijpen van een verdediger. FC Den Bosch - Willem II Na een onverwacht goede competitie start moet FC Den Bosch steeds meer gaan vrezen voor deelname aan de na- competitie. De Brabanders, vorig sei zoen naar het hoogste niveau gepro moveerd, konden zaterdag niet voorko men dat een nauwelijks gemotiveerd Willem II zijn povere optreden nog wist te bekronen met een uiteindelijk ver diende overwinning: 1-2. Met een voor zijn persoon typerend doelpunt gaf Bombarda de Tilburgse zege drie minuten voor tijd gestalte. Staande met de rug naar het doel nam de Argentijn rustig de bal aan om ver volgens weg te draaien van zijn tegen stander en hard en zorgvuldig raak te schieten. De Freitas had FC Den Bosch in de 23ste minuut nog wel op voor sprong gebracht. De kwaliteitsarme thuisclub verloor het uitzicht op de ze ge na de gelijkmaker van Sjoekov in de 54ste minuut. Nog voor de winnende treffer van Bombarda stonden paal en lat doelpunten van Willem II-'ers Calu- wé en Ceesay in de weg. FC Groningen - Roda JC Roda JC heeft FC Groningen in de reali teit teruggezet. Na twee opeenvolgende overwinningen op FC Twente en Fortu- na Sittard waren de Groningers de zor gen voor de nacompetitie bijna ontste gen. Het team van coach Lodeweges ging gisteren in het eigen Oosterpark- stadion met 0-2 onderuit en moet weer bevreesd naar de ranglijst kijken. Voor mensen die van gemiste kansen kunnen genieten was vooral de eerste helft mooi. Anastastasiou gaf namens Roda na drie minuten het slechte voor beeld. De Griek schoot vanuit een rian te positie voorlangs, blesseerde zich daarbij en werd vervangen door Berg- lund. Na de flitsende start van de Lim burgers raakte Groningen in een vacu um en mocht van geluk spreken dat Roda-spits Soetaers drie grote kansen onbenut liet. De tweede helft was lange tijd een ko pie van het eerste bedrijf. Onnodig bal verlies en geen creativiteit deden voor de thuisclub het ergste vrezen. Toch duurde het tot aan de 77ste minuut voordat de openingstreffer viel. Berg- lund sneed als een mes door de Gro ningse verdediging en kwam oog in oog met doelman Beukenkamp te staan. De Zweed maakte het karwei vervolgens heel koelbloeding af: 0-1. Acht minuten later waren de Groningers wederom gastvrij voor de Limburgers. Een voor zet op rechts van Tchoutang belandde bij Berglund, die nu met een intikkertje succesvol was. door Harry Arts Rotterdam - Feyenoord zit sinds enkele dagen op een roze wolk. Na het bereiken van de halve fi nale van de UEFA Cup kregen de Rotterdammers gisteren ook de landstitel weer in het vizier. Drie dagen na de krachtproef tegen PSV had de ploeg van coach Van Marwijk aan een minimum aan energie voldoende om de stads derby tegen Sparta royaal in zijn voordeel te beslissen: 0-5. Qua verliespunten is Feyenoord nu weer op gelijke hoogte geko men met koploper Ajax, dat gis termiddag twee punten liet lig gen bij PSV. Bovendien krikten de Rotterdammers hun doelsal do flink op. Ten opzichte van de rivaal uit Amsterdam bedraagt het batige saldo nu negen tref fers. En indien Feyenoord het achterstallige duel tegen De Graafschap wint, wordt die mar ge nog wat groter. Bert van Marwijk verklaarde na het duel tegen Sparta dat hij er vooraf niet helemaal gerust op was geweest. „De ploeg was na die 120 minuten op een zwaar veld tegen PSV vermoeid. Dat bleek ook wel uit de vele kansen die wij weggaven. Gelukkig cre- eerden we er ook een hoop. Een 8-5 ruststand was echt niet zo gek geweest." De woorden van de Feyenoord- coach geven al aan dat Spangen gistermiddag het toneel van een echte lach-of-ik-schiet-show was. Feyenoord liet in verdedi gend opzicht ongewoon veel steken vallen, maar de Sparta- voorwaartsen profiteerden maar niet. De spitsen van Feyenoord toonden heel wat minder mede dogen. Doelman Kros, vervan ger van de geblesseerde Kooi man, was uiteindelijk blij dat hij de schade tot vijf tegengoals had weten te beperken. Het niveau van de achterhoede (de term 'verdediging' zou vol- sttekt misplaatst zijn), is mis schien wel tekenend voor de ho peloze situatie waarin Sparta momenteel verkeert. De ploeg van trainer Frank Rijkaard staat er sportief slecht voor en moet voor de derde keer in vier jaar hopen dat het via de nacompe titie het vege lijf weet te redden. Bovendien is het momenteel ook bestuurlijk hommeles op het Kasteel. De positie van di recteur Hennie Beijer staat na drukkelijk ter discussie. De kans dat zijn aflopende contract deze week wordt verlengd, is nihil. Ondanks de belabberde resulta ten is de positie van Rijkaard wijk/anp - De zorgen van wente worden met de week Gisteren leed de ploeg rainer Van 't Schip de der- lerlaag op rij, 3-1 tegen in Waalwijk. :n week vol crisisberaden, rente noemt men dat liever itiegesprekken, is de on- nog lang niet verdwenen, sommige spelers ontevre- zijn, geloof ik graag", zei 't Schip. „Want er moeten 'it aan het einde van het :n weg. Maar dat de volle- 1 groep niet meer achter mij t, geloof ik niet. Geen enkele er heeft dat tenminste tegen jezegd." de frustraties bij Twente oplopen, werd in de slotfa- luidelijk. In de laatste mi- 5ti t liep een onschuldig op- in je tussen de Brabantse ti man Sinouh en Twente- gii ir Pothuizen volledig uit de L Na wat geschop, duw- en 11 werk mocht Pothuizen voor- m 5 de kleedkamer opzoeken, lin ;ele spelers reageerden hun gi ratie op de verkeerde ma tei af', constateerde Van 't v P- „Dat maakt het perspec- t v ;r niet beter op, want zoiets t de sfeer natuurlijk niet ten Pierre van Hooijdonk kopt over verdediger Steve Goossen en langs keeper Victor Kros op het doel van Sparta. Foto: ANP/Jasper Juinen onaantastbaar. De oud-bonds- coach is de enige die de brok stukken nog enigszins bijeen houdt. Bovendien heeft een aantal sponsors laten weten te zullen vertrekken als Rijkaard er de brui aan geeft. Toch is ook Rijkaard langzamer hand de weg kwijtgeraakt. An ders is niet te verklaren dat hij gisteren niet ingreep in zijn schutterende defensie. Met na me rechtsback De Fauw speelde monumentaal beroerd. De jon ge Belg, afgestaan door Club Brugge, werd aan alle kanten voorbijgelopen door Leonardo. De stand-in van de geblesseerde Van Persie stelde voor rust To- masson (0-2) en Van Hooijdonk (0-3) in staat Feyenoord in veili ge haven te loodsen nadat Emerton Feyenoord al in de openingsfase op voorsprong had gezet. Leonardo zorgde zelf na de hervatting voor 0-4, ook omdat Kros fraai over zijn houd bare schot dook. Halverwege de tweede helft zorgde Bosvelt na een corner van Emerton voor de 0-5 eindstand. Sparta: Kros: De Fauw. Goossen. Mari- lia en Trommel: Bouchiba, Nieuwen- burg (46. Mendes da Silva), Winter en Zijm (46. Boukhari); Sanou en Koever mans. Feyenoord: Zoetebier, Emerton, Van Wonderen, Paauwe en Rzasa; Bosvelt. Tomasson (70. Smolarek) en Ono; Ka- lou, Van Hooijdonk (70. Elmander) en Leonardo (78. Kornejev). Koeman weigert favorietenrol door Peter van Duyl eindhoven - Erik Gerets keek zijn gehoor strak aan, zonder ook maar een moment de ogen neer te slaan. En vervol gens sprak de Belgische trainer van PSV, met de 1 -1 tegen Ajax in het achterhoofd, klare taal. „Of wij nu uitgeschakeld zijn voor de titel? Dat denk ik wel." De regerend landskampioen heeft nog zeven wedstrijden te gaan, maar PSV legt het hoofd nu al in de schoot. Donderdag schoot Feyenoord de Europese ambities onder de Eindhove naren vandaan, gisteren werd ook de landstitel vaarwel ge zegd. „Er moet een wonder ge beuren, willen wij nog kampi oen worden", liet Gerets opte kenen. Het is het onvermijdelijke re sultaat van een seizoen dat de sastreuze vormen begint aan te nemen. In mei mocht PSV voor de tweede achtereenvol gende keer pronken met de kampioensschaal. De ploeg, respectievelijk 17 en 22 punten voor op Feyenoord en Ajax, werd suprematie voor jaren toegedicht. Het liep allemaal anders. Van de eerste zeven wedstrijden werden er vier verloren. Een aanzienlijk deel van de spelers groep zegde het vertrouwen in Gerets op. In de winter streek voorzitter Harry van Raaij de plooien glad en dacht PSV het seizoen alsnog te kunnen red den. Dat was immers vorig jaar ook gelukt. Maar de inspan ningen leden schipbreuk in Waalwijk (verlies bij RKC), vo rige week in Arnhem (0-0 te gen Vitesse) en gisteren dus te gen Ajax. PSV heeft momenteel dertig verliespunten, al elf meer dan vorig jaar na 34 duels. De Eindhovenaren delen de derde plaats met Heerenveen, dat volgende week naar Eindho ven komt. Zelfs Champions League-voetbal is nog lang niet gegarandeerd. En dus beleeft Gerets zware tij den. Na de uitschakeling in de UEFA Cup tegen Feyenoord zei de Belg als trainer nog nooit zó kapot te hebben geze ten. Gisteren kon Gerets zijn teleurstelling opnieuw nauwe lijks verbergen. Hij reageerde eerst niet en vervolgens rond uit knorrig op de waag waar om hij Mateja Kezman buiten de basis had gelaten. Overigens had Gerets wel recht van spreken, toen hij zei dat PSV de winst had laten glip pen. „Zolang we fris waren, hebben we goed gespeeld. Na het doelpunt van Ajax hebben we karakter getoond en zijn we toch weer teruggekomen in de wedstrijd. Eigenlijk werd Ajax pas goed, toen wij over onze beste krachten heen waren. Maar ja, we moeten wel voor de tweede keer in een paar da gen op de blaren zitten." Collega-oefenmeester Ronald Koeman voelde absoluut niet de behoefte daar iets tegen in te brengen. De technische baas van Ajax had na zo'n tien minuten op de klok gekeken en zich vertwijfeld afgevraagd of Ajax ook een rol in de top per speelde. „PSV begon goed en agressief. Pas in de laatste fase van de wedstrijd werden we gevaarlijker. PSV was toen duidelijk op, wat niet zo gek is na de zware wedstrijd van donderdag. Toen hadden we er meer uit moeten halen. Maar ik mag absoluut niet on tevreden zijn. We waren dui delijk de mindere." Koeman loopt lang genoeg mee om aan dat laatste niet te zwaar te tillen. Aan het einde van de rit telt alleen de rang lijst, die nog altijd wordt aan gevoerd door de Amsterdam mers. De kloof met PSV is nog altijd zeven punten (vier ver liespunten). En Feyenoord kwam weliswaar in verliespun ten langszij, maar moet in het restant van de competitie nog naar Eindhoven. Desondanks zegt Koeman gedecideerd 'nee' tegen de favorietenrol. „Het gaat nu tussen Ajax en Feyenoord, voor mij is er geen uitgesproken favoriet. Beide hebben nog moeilijke wedstrij den. Het ligt nu zó dicht bij el kaar, dat het eenvoudigweg niet te voorspellen is." goede. En het is al onrustig." Toch begon het duel met RKC zo goed voor Twente. Na amper drie minuten kwam de formatie op voorsprong toen Van de Paar een fout van RKC-verdediger Lamey afstrafte. Dat Van 't Schip bij die treffer stoïcijns op de bank bleef zitten, was niet zonder reden. „Wanneer we dit seizoen op voorsprong komen, hebben we heel vaak gelijkge speeld of verloren. Daarom bleef ik ook rustig. Voor ons moest de wedstrijd nog begin nen." RKC'er Cornelisse bracht na een halfuur de wedstrijd dan ook weer in evenwicht. Na rust had de formatie van Van 't Schip een overwicht en leek het slechts een kwestie van tijd alvo rens het tweede doelpunt zou vallen. Dat gevoel werd bij de neutrale toeschouwers alleen maar versterkt toen Petrovic van RKC in de 73ste minuut een ro de kaart kreeg wegens natrap pen. Amper een minuut later trapte RKC-middenvelder Van Diemen echter een vrije trap achter Twente-doelman Rahka- maa. Daarna strooide Janssen nog wat extra zout in de won den door de eindstand op 3-1 te bepalen. breda/anp - De spelers van NAC bezitten de juiste mentali teit voor Europees bekervoetbal. Met een enorme passie streden ze zaterdag om voor het eerst sinds dertig jaar weer eens een internationaal avontuur te kun nen beleven. De thuisclub leek directe concurrent Vitesse onder de voet te lopen, maar gaf de overwinning door eigen fouten onnodig weg: 3-3. „We zijn ge frustreerd", zei trainer Henk ten Cate. NAC speelde voor het laatst Eu ropacup in 1973, toen FC Mag deburg te sterk bleek. Heel Bre da wenst vurig dat de geelzwar ten opnieuw over de grens mo gen. NAC heeft er het elftal voor. De club bezit een hechte defen sie, waar de centrale verdedigers Penders en Schenning heersen als grootvorsten, een solide middenveld met strateeg Schreuder en een gevaarlijke aanval met de razendsnelle Ste wart, Hersi en Bobson. NAC overrompelde Vitesse in de eerste helft. Op alle fronten was de thuisploeg sterker. Vitesse kreeg geen kans om op te bou wen en was op een schot van Hofs na ongevaarlijk. „Ze be gonnen heel scherp en dekten zeer kort. Ons middenveld werd uitgeschakeld en we moesten de lange bal spelen. Die was con Youssouf Hersi van NAC wordt onderuit gehaaid door Vitessenaar Michel Kreek en verdient daarmee een penalty. Foto: ANP/Marcel Antonisse stant voor Penders en Schen ning", zag Vitesse- trainer Stu ring. NAC daarentegen was dreigend bij elke aanval en stond al na twaalf minuten voor. Linksback Gudelj venaste Vitesse-doelman Jevric vanaf de zijlijn: 1-0. Ser gio, met zijn hoofd kennelijk al bij zijn nieuwe club Roda JC, schoot een niet te missen bal van zeven meter over. Toch was het onvermijdelijk dat NAC op nieuw zou scoren. De hard wer kende Zuid-Afrikaanse spits Sal mon kopte vlak na rust een voorzet van Stewart binnen (2- 0). De wedstrijd leek gespeeld. „De 2-1 zat er helemaal niet in", vond ook Sturing. Toch viel de EREDIVISIE De Graafschap - FC Utrecht 0-0. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Bot. Vreman. Frèn- kel (De Graafschap), Roiha, Bosschaart (FC Utrecht). SC Heerenveen - NEC 4-0 (3-0). 12. Allback 1-0, 28. Jensen 2-0, 38. Nur mela 3-0, 89. Selakovic 4-0. Scheids rechter: De Graaf Toeschouwers: 14.300. Gele kaart: Dennis de Nooijer. Owusu (NEC). NAC - Vitesse 3-3 (1-0). 12. Salmon 1 0. 51. Salmon 2-0, 58. Hofs 2-1. 62 Amoah 2-2, 68. Fehér 3-2 (strafschop), 78. Hofs 3-3 Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 14.414. Gele kaart: Ste wart (NAC), Kreek (Vitesse). FC Den Bosch - Willem II 1-2 (1-0). 23 De Freitas 1-0, 54. Sjoekov 1-1, 87. Bombarda 1-2 Scheidsrechter: Oskam Toeschouwers: 5.347. Gele kaart: Van Nieuwstadt (Willem II). PSV - Ajax 1-1 (1-1). 24. Galasek 0-1. 35. Ooijer 1-1. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 33.000. Gele kaart: Bergdolmo, Trabelsi (Ajax). FC Groningen - Roda JC 0-2 (0-0). 77. Berglund 0-1, 85. Berglund 0-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Hoogstrate (FC Groningen), Lachambre (Roda JC). Sparta - Feyenoord 0-5 (0-3). 7. Emer ton 0-1, 15. Tomasson 0-2, 45. Van Hooijdonk 0-3, 49. Leonardo 0-4, 63. Bosvelt 0-5. Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 10.570. Gele kaart: De Fauw (Sparta), Smolarek (Feyenoord). RKC Waalwijk - FC Twente 3-1 (1-1). 3. Van de Paar 0-1, 31. Cornelisse 1-1, 74. Van Diemen 2-1, 84. Janssen 3-1 Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 6.500. Rode kaart: 73. Petrovic (RKC), 89. Pothuizen (FC Twente). Gele kaart: Sinouh, Fuchs(RKC). Houwing, Pothui zen. Van der Leegte. Van de Paar. Van der Doelen (FC Twente). Topscorers: 1. Van Hooijdonk (Feyen oord) 22. 2 Vennegoor of Hesselink (PSV) 20, 3. Tomasson (Feyenoord) 17, 4. Landzaat (Willem II) 15, 5. Van der Vaart (Ajax) 14, 6. Allback (SC Heeren veen) 13, 7. Gluscevic (FC Utrecht). Van den Eede (FC Den Bosch) 12, 9. Tanghe (FC Utrecht), Hoogendorp (RKC Waalwijk) 11. Programma: vrijdag: PSV - Willem II. za terdag: AZ - FC Twente, Roda JC - Spar ta, NAC - De Graafschap, NEC - Fortuna Sittard, zondag: Vitesse - Ajax, Feyen oord - RKC Waalwijk, maandag 1/4: PSV - Heerenveen. FC Utrecht - FC Den Bosch, woensdag 3/4: De Graafschap Feyenoord. 1 Ajax 2 Feyenoord 3 Heerenveen 4 PSV 5 Vitesse 6 NAC 7 FC Utrecht 8 RKC 9 Willem II 10 AZ 11 NEC 12 Roda JC 13 Groningen 14 FC Twente 15 Den Bosch 16 Graafschap 17 Sparta 18 Fortuna S. 28 17 27 17 27 15 27 15 28 12 28 13 28 11 28 12 28 9 28 10 28 10 28 9 4 58 59-28 6 55 62-22 6 51 50-19 6 51 58-28 5 47 34-28 8 46 49-44 9 41 52-44 5 11 41 39-34 10 9 37 45-47 5 13 35 33-38 5 13 35 28-47 5 14 32 28-42 5 14 32 33-50 10 11 31 34-38 9 12 30 35-45 5 14 29 34-45 11 13 23 26-62 7 19 13 22-60 goal. De treffer van Nicky Hofs, bediend door invaller Martel, bracht NAC plots in vertwijfe ling. Rechtsback Fehér liet bij een corner zomaar Amoah van twee meter binnen koppen (2-2) De Hongaar maakte zijn blun der nog goed. Hij mocht van elf meter aanleggen, nadat Vitesse- aanvoerder Kreek invaller Hersi de doorgang naar het doel had belet. Kreek kreeg geel, Fehér maakte 3-2. Maar opnieuw bracht de voor sprong het gepassioneerde NAC geen rust. Doelman Babos tastte volledig mis op een voorzet van Martel, waarna Hofs simpel 3-3 kon binnentikken. „Scoren we eindelijk drie keer, winnen we nog niet", maakte Sturing een geintje. Weer serieus was hij de eerste om toe te geven dat zijn ploeg onstellend veel geluk had gekend. Collega Ten Cate had zwaar de pest in. „Wij hadden zeer veel kansen, de tegenstan der geen. Ik ben zeer ontevre den. In plaats van een punt voor op Vitesse staan we er twee ach ter en ligt de druk bij ons." NAC: Babos; Fehér, Penders, Schen ning en Gudelj; Petö. Sergio (63. Hersi) en Schreuder; Stewart, Salmon en Bob son. Vitesse: levric; Cornelisse. Knol, Ste- fanovic (49. Diarra) en Nanu; Hofs (79. Laros). Van der Schaaf, Kreek en Claes- sens (46. Martel); Amoah en Sikora. EERSTE DIVISIE Helmond Sport - Emmen 1-1 (1-1). 11. M Van Dijk 1-0, 14. Weerman 1-1. Scheids rechter: Karremans. Toeschouwers: 1.564. Gele kaart: M. van Dijk (Helmond), Broers en Nijgh (Emmen). Excelsior - AD0 Den Haag 1-2 (0-1). 13. Castelen 0-1, 59. Lopes 1-1, 67. Petrov 1- 2. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers: 1.624 Gele kaart: Buffel, Supusepa (Excelsior), Kahya (AD0 Den Haag). FC Volendam - VW 2-1 (1-1). 27 Buys 1 0. 30. Hofstede 1-1, 63. De Groot 2-1. Scheidsrechter: Schenkels Toeschouwers: 2.377 Gele kaart: Ravensbergen. Ouhsai ne (Volendam), Snip. Seijkens, Verdellen (VW). Topscorers: 1. Den Ouden (RBC Roosen daal) 17, 2. Stroeve (Heracles Almelo), Hofstede (VW) 16, 4. Ten Heuvel (Storm vogels/Telstar), Lopes (Excelsior) 15, 6 Buffel (Excelsior), De Vries (Dordrecht'90) Tzetkov (Veendam) 14, 9. Van Eijkeren (AD0 Den Haag), Oosting (Emmen), Bruin (Cambuur Leeuwarden) 13. Programma: morgen: BV Veendam - Dor drecht'90, vrijdag: Dordrecht'90 Hera cles Almelo, WV - Helmond Sport, Emmen - TOP Oss, RBC Roosendaal - Excelsior, AD0 Den Haag - Eindhoven, zaterdag: Cambuur - MW. Go Ahead Eagles - FC Vo lendam, BV Veendam - FC Zwolle, zondag: Haarlem - Stormvogels/Telstar. 1 Excelsior 28 17 7 4 58 64-26 2 FC Zwolle 28 17 7 4 58 49-28 3 RBC 28 17 5 6 56 63-32 4 AD0 28 15 7 6 52 46-29 5 Emmen 28 15 7 6 52 45-31 6 Cambuur L 28 13 6 9 45 43-31 7 Volendam 28 11 7 10 40 50-41 8 Heracles 28 4 12 40 45-45 9 Veendam 27i if '6 10 39 47-43 10 Telstar 28 9 9 10 36 43-37 11 Haarlem 28 10 6 12 36 34-37 12 Dordr. '90 27 8 9 10 33 49-49 13 Helmond Sp 28 7 11 10 32 29-41 14 GA Eagles 28 7 8 13 29 37-49 15 VW 28 9 2 17 29 43-59 16 MW 28 6 7 15 25 38-54 17 Eindhoven 28 5 6 17 21 39-67 18 TOP 28 3 4 21 13 20-85 Vierde Periode 1 Heracles 4 4 0 0 12 10- 5 2 ADO 4 3 1 0 10 7-2 3 RBC 4 3 0 1 9 9-4 4 FC Zwolle 4 2 2 0 8 5-2 5 Cambuur L 4 2 1 1 7 7 5 6 Volendam 4 2 1 1 7 6- 5 7 Telstar 4 2 1 1 7 5- 5 8 Haarlem 4 2 0 2 6 6-4 9 Excelsior 4 2 0 2 6 6-5 10 Eindhoven 4 2 0 2 6 5-6 11 Helmond Sp 4 1 2 1 5 4-4 12 MW 4 1 1 2 4 6-7 13 Emmen 4 1 1 2 4 5-8 14 Veendam 4 1 0 3 3 7-7 15 GA Eagles 4 1 0 3 3 5-7 16 VW 4 1 0 3 3 3-5 17 Dordr. '90 4 0 2 2 2 5-8 18 TOP 4 0 0 4 0 1-13

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19