^Klassenjustitie blijft TOP achtervolgen SPORT Bal tolt in slotfase uit Pernix-mand: dure overwinning Nieuwe megastunt ;yan Grasshoppers tegen Den Helder MSV boekt record aan balverlies en gaat dik onderuit S7 gt n >assenheimse korfballers halen Deetos net niet in „Sporting Trigon schrijft ingewild geschiedenis Saturnus komt op alle fronten ruim tekort maandag 28 JANUARI 2002 1 loor Gertjan van Geen (I()assenheim - Op de weg naar u landhaving in de hoofdklasse tapt TOP iets te regelmatig in m oetangels en klemmen. Zater- lag plaatste de Sassenheimse orfbalploeg een knappe eind je print tegen Deetos, maar weer ntond TOP met lege handen. De tordtenaren hielden de laatste nderhalve minuut balbezit, wat Ie critici verleidde tot het :hreeuwen van 'anti-korfbal'. De cheidsrechter dacht er anders ver en ontnam TOP zo de laatste ins om gelijk te komen: 18-19. 'rainer/coach lenne Warrink vordt er zo langzamerhand 'u loedeioos van. Hij zag eigen er choten afgefloten worden voor Verdedigd schieten en aan de ld Ihh andere kant doelpunten tellen, waar eveneens een Sassenheim se verdediger met zijn neus bo venop stond. De korfbalregels zijn blijkbaar ook niet echt dui delijk als het gaat om spelbederf in de slotfase. Dat Deetos vier keer zogenaamd schoot en be wust over de mand mikte, waar afvang klaar stond, was tot daar aan toe. Dat aanvaller Remco den Otter dertig seconden voor het einde vrij stond en niet wierp, schoot Warrink wel in het verkeerde keelgat. „Dan mag hij mikken, mikken en nog eens mikken en dan afpassen. Maar hij moet schieten. Een paar jaar geleden is afgesproken om het spelbe derf uit het korfbal te halen, maar het blijft de invulling van de scheidsrechter. Misschien kaVx>r Michel van Gent rs| Wendrecht - Sporting Trigon ?Heeft op zijn afscheidstoemee in 'a|e hoofdklasse ongewild ge- ichiedenis geschreven. De Leid- je ploeg wist bij PKC in de twee- Ie helft niet één keer tot scoren e% komen. Dat is bij het zaalkorf- v)al op het hoogste niveau nooit irder vertoond. De landskam- lioen kende geen medelijden net het getob van zijn tegen- 'U kander en liep van 14-4 (rust) P |oor naar een ontluisterende 4 eindstand. 'oor Sporting Trigon is degra- Jatie uit de hoofdklasse nauwe lijks meer te vermijden. Trainer aam van Geffen had gehoopt 'at zijn selectie door deze we gschap onbevangen zou kun- :n spelen tegen PKC. Dat lukte Rechts zo'n tien minuten, want !t werd na 2-0 nog 2-2, maar mJaarna was het over. De lands- ipioen en tevens lijstaan- erder van de hoofdklasse A p via 8-3 en 13-4 naar een 14- ruststand. Alleen Lianne de kroot en Maarten van Vliet kon- jen zich enigszins onderschei- r Jen door de ervaren Mady Tims ^^ti André Simons behoorlijk te ,a|erdedigen. al 1 Na de pauze maakte Trigon he lemaal niets meer klaar in aan vallend opzicht. „Wij hadden het gewoon heel moeilijk, om dat PKC goed op onze ballijnen verdedigde. De schutters kon den zich nauwelijks vrijspelen. Iedereen werd op die manier onzeker, zodat de combinaties stokten en het allemaal heel ver krampt werd", beschreef Van Geffen het spel. Toch waren er wel kansen op een doelpunt, maar een aantal schoten tolde net uit de mand, als bewijs dat een ploeg in de verdrukking vaak ook weinig geluk heeft. Illustratief voor de eenzijdige wedstrijd was het 24ste doel punt van PKC. André Simons draaide bij het nemen van een strafworp zijn hoofd naar de tri bune, maar hij scoorde ook zon der de korf te zien. De spelers van Trigon konden enkel mach teloos toekijken en wachten op het verlossende fluitsignaal, dat bij 28-4 een einde aan de mar telgang maakte. PKC - Sporting Trigon 28-4 (14-4). Doelpunten van Lianne de Groot, René Becker, lohan ter Hofte en Maarten van Vliet. wilde hij niet partijdig overko men, omdat zijn zoon in het derde van TOP speelt", sprak Warrink verbaasd. Een week eerder tegen Blauw Wit Heerenveen was TOP door ordinair thuisfluiten een punt ontnomen. Warrink staafde zijn mening met een stuk uit de Leeuwarder Courant, dat de ze ge van TOP's concurrent toe schreef aan de Friese man in het zwart. „Het is al zes keer ge beurd, inclusief de veldcompeti- tie, dat we de kans niet krijgen om punten te pakken. Wat doen we verkeerd? We zijn geen 'schopploeg'. De enige gele kaart die we hebben gekregen was vandaag en die was ook nog voor mij. Als we nou vervelend waren, snap ik het dat ze ons niet leuk vinden." Met nog vier wedstrijden te gaan heeft TOP nog alle kans op handhaving. De komende twee thuiswedstrijden tegen het na genoeg gedegradeerde Sporting Trigon en Oost-Arnhem - even min een hoogvlieger - zijn bepa lend. Blauw Wit heeft een op het oog zwaarder programma. De Heerenveense ploeg verloor gis teren van Oost-Arnhem en volgt de Sassenheimers op een punt. Dat TOP voorlopig niet ten on der gaat aan stress, bleek tegen het hoog ingeschatte Deetos. Warrink zag Petra van Niekerk afhaken vanwege ziekte en was, mede door de knieblessure van Bregtje van Drongelen, gedwon gen om twee invalsters op te stellen. Mascha Nieuwenhuijsen en Johanna van Drongelen de den het helemaal niet verkeerd, maar de productie moest gro tendeels van de mannen ko men. Dankzij de schotvaardige Steven Baart bleef TOP lang in de buurt. Twee uitlooppogingen van Deetos (3-5 en 5-8) werden keurig gepareerd. Omdat Ma rion Broekhuizen vlak voor rust de stand wederom gelijk trok (10-10) en Baart vanaf de stip de thuisploeg op voorsprong zette, leek TOP de zaken een keer in zijn voordeel te kunnen keren. Deetos speelde verre van bril jant en dreef op de kracht van zijn eerste aanval. Aart Heibeek schoot met scherp, evenals Jiska Brandt. De aanvoerster, afwisse lend verdedigd door Nieuwen- Fiks weert zich goed maar verliest Stanley Lardé van TOP plukt de rebound voor de neus van Remco den Otter weg. De Sassenheimers ver loren nipt van Deetos. Foto: Eric Taal huijs en Judith Kok, mocht ove rigens wel iets te vaak vrij aan leggen om van flinke afstand doeltreffend uit te halen. Met nog ruim vijf minuten te gaan en 15-19 op het scorebord, zat er voor TOP weinig anders in dan een wanhoopsoffensief. Stanley Lardé zag twee schoten door de mand vallen, waarna Baart zijn ploeg tot op een punt deed naderen. Het bleek de laat ste tegenstoot, omdat de thuis ploeg niet meer in balbezit kwam. Warrink hield de moed erin, ondanks de schijnbare klassenjustitie. „We kunnen ons nog makkelijk handhaven, maar het is wel frustrerend dat ons weer een punt is ontnomen." TOP - Deetos 18-19 (10-10). Doelpun ten TOP: Baart 7. Lardé 3, Kok en Van der Horst 2, Broekhuizen, Nieuwen- huijs, Johanna van Drongelen en Harmzen. Deetos: Heibeek 6. Brandt 5, Den Otter en Voshart 3. Giezen 2. Scheidsrechten Bond. Toeschouwers: 200. door Michel van Gent korfbal - Fiks heeft zich goed geweerd tegen lijstaanvoerder Maassluis, maar verloor deson danks met 16-13. De ploeg van interim-coach Jeroen Huizing hield met goed voorverdedigen op de aangeefpositie lang stand, zodat het zo'n veertig minuten tot 9-7 gelijk opging. Zij had echter geen weerwoord toen de thuisclub langere, ruimere aan vallen ging opzetten, temeer daar er een strafworp werd ge mist (14-8). Deze tussenspurt bleek bepalend voor het eindre sultaat. Theo Vreeken (5), Hen- rik Hooimeijer (4) en Michiel Vreeken (2) scoorden als enigen meer dan eens; de laatstge noemde verving Jerry Buurman, die examen-verplichtingen had. Tempo gebruikte in het duel te gen HKC(H) een nieuwe sys teem met drie aanvallers en steeds één wisselende aangever. Dat bleek in de openingsfase bijzonder effectief. Jasper van Doom, Erik Holthausen, Martijn Hooijer (2) en Suzanne Zeilstra zorgden in amper twaalf minu ten voor 7-2. De nieuwe spelstijl vergde echter zoveel kracht en loopvermogen, dat de zuiver heid in de slotfase eronder leed. De Alphenaren moesten zich na 12-12 in de laatste zeven minu ten gewonnen geven: 12-14 ver lies. Tot overmaat van ramp viel Linda van Weeren uit met een knieblessure. Twaalf minuten na rust zag het er somber uit voor Pernix, om dat ONDO(G) naar 7-10 was uit gelopen. De beide promotiekan didaten verdedigden immers zó scherp, dat de aanvallers vaak van ver en gehaast moesten aanleggen. Dat ging ten koste van de zuiverheid, zodat de sco re traag omhoog ging. De for matie van Perry Venema kwam echter sterk terug, met name omdat zij de vrouwen beter in stelling bracht. Huig Schoonder- woerd (2), Saar Karstens, Inge Treur en Mark Piket schoten hun club naar een 12-11 voor sprong. In de resterende drie minuten bleven goals uit, maar de Leidse verdediging zag wel opgelucht toe, hoe een schot uit de eigen mand tolde. De Danaïden raakte in het tweede kwartier de aansluiting ^joor Menno Schraven =!rouwenbasketbal GIBO i roep/Grasshoppers versloeg :heel onverwacht voor de 'eede keer dit seizoen het ster- BV Den Helder (78-76). rjoach Rick Driessen: „Dit is een [énorme opsteker voor het team. 'an winst hadden we absoluut iet gedacht, maar vooraf in de leedkamer proefde ik al dat ze mentaal helemaal klaar voor Grasshoppers begon 16 |zersterk, schoot vrijwel alles sloot de eerste helft af iet een ongekende voorsprong 15 punten: 46-31. „De □t^iooiste helft van het seizoen", ind Driessen. Vooral de Afne- lanse Bri Fecteau beleefde jjen wederopstanding; zij had 6 |p dat moment al twintig pun- :n gemaakt. Na rust ging Den leider meer inside spelen. Het tbreken van Marloes Driessen lieéij Grasshoppers betekende een lar gemis onder de borden, de Katwijksen zagen de te enstander snel naderen. Bri teau sleepte haar ploeg uit- idelijk naar de overwinning, ir in het vierde kwart de laat- zeven punten te maken. De ige achterstand (75-76) werd loende in de laatste, enorm lannende minuten, omgebo- ïefen in een voorsprong. Door- cejaggevend was ook het geringe erlies (zeven keer) van de loeg uit Katwijk. Ondanks de ctaculaire winst hield Dries- :n vast aan zijn doelstelling van it seizoen: niet degraderen en ten pakken tegen de lager [klasseerde teams, ires Grasshoppers: Fecteau De Jong 23. la de 59-50 winst op Celeritudo lat BV Leiderdorp acht wed- lKrijden voor het begin van de iy-offs acht punten voor op ploeg uit Groningen. Het te- |ic|lent gelijk het belang van de itrijd, waarin de Leider- lorpsen een start ken den. Bij rust stond de thuisploeg nog op achterstand (26-31), me de door de harde en goed slui tende verdediging van de Gro ningsen. De pas afgelopen dins dag bij de ploeg gekomen Las- hundea Wansley maakte haar debuut voor Leiderdorp. De Amerikaanse schutter, luiste rend naar de bijnaam 'Bones', mocht zestien minuten mee doen. Daarin toonde ze een aanwinst te zijn vopr het team, hoewel ze in het begin wat moeite had met de vele lijnen op de vloer in sporthal De Bloe- merd. Ze stond drie keer buiten het veld. Aan het begin van de tweede helft begon Leiderdorp direct met een driepunter van Kika Stijger en vervolgens wals ten de vrouwen binnen no-time over de tegenstander heen. Een redelijk tevreden coach Joris Zandbergen: „We moesten ken nelijk eerst weer in de proble men komen, voordat we gingen presteren, maar daarna ging het wel goed." Het derde kwart ken de de veelzeggende tussenscore van 23-2, waarin Leiderdorp fantastisch verdedigde en ook aanvallend mooie dingen liet zien. Scores BV Leiderdorp: Bransz 16 (11 rebounds), Van Zegveld 15 (10 rebounds), Renske Van der Voort 12. Aan de inzet van BV Lisse lag het niet dat het de eer met 60-41 aan Landslake Lions moest la ten. Effectief was de werklust van Lisse echter lang niet altijd. Voor de rust kon Lisse de thuis club redelijk in bedwang hou den. Dat de bezoekers deson danks bij de rust tegen een rui me achterstand aankeken, was aan een zwak schot te wijten. Onder de borden kregen Mar leen Droogh en Monique Kort man van opponenten Annie Lester en Sandra van Embricqs nauwelijks ruimte, terwijl het af standsschot van Joke van de Heuvel het liet afweten. Het der- Grasshoppers-speelster Carola de Jong wurmt zich langs Jen Surlas van Den Helder. Foto: Hielco Kuipers de kwart werd Lisse in Lands meer fataal. Tien minuten lang vormde het scoren voor de gas ten een obsessie. Slechts één treffer (van Ypke Hemminga) liet de ploeg aantekenen. En omdat Lisse ook vanaf de vrije- worplijn precisie miste, kostte het de thuisclub weinig moeite naar een 54-24 voorsprong weg te lopen. Scores BV Lisse: Hemminga 14. door Menno Schraven mannenbasketbal - Meer dan dertig keer balverlies brak MSV duidelijk op in de met 88-72 verloren wedstrijd tegen Early Bird. „Daarmee hebben we een record gebroken", zei coach Burhan Alibegovic. De ervaren tegenstander uit Pur- merend kon in elk geval goed koop aan zijn scores komen, want steeds werd op de guard- of forwardpositie de bal ver speeld. Een probleem waar MSV eigenlijk het hele seizoen al mee worstelt, maar dat ken nelijk maar moeilijk uit het spel van de Noordwijkers te halen valt. De koploper in de promotiedivisie sloot het eer ste kwart af met 21-10, waarna MSV de gehele wedstrijd tegen een achterstand aankeek. MSV kwam een aantal malen wel dichterbij, in de tweede helft zelfs tot zes punten, maar Ear ly Bird besliste de wedstrijd vanaf de vrije-worplijn. Alibeg ovic: „We hebben weliswaar dik verloren, maar ik vind de uitslag geen afspiegeling van de wedstrijd. In het vierde kwart kregen we te snel fouten tegen en mochten zij 21 vrije worpen nemen." Scores MSV: Koek 18, Van der Spruit 14, Van der Holst 11, Van Leeuwen 10. BS Leiden ging heel hard on deruit tegen het lange Jugglers uit Enschede, 99-68. Vier men sen van boven de twee meter bezorgden Leiden-coach Mar tin Hoekstra de nodige proble men, net als het uitvallen van één van de eigen centers, Mi chel Brückner, met een enkel en rugblessure. Bij Leiden speelde Jeroen Ligthart tegen zijn oude club (volgend jaar gaat hij waarschijnlijk weer te rug) een onzichtbare wed strijd, net als de gehele guard- lijn. In de eerste helft bleef Lei den nog goed bij, het tweede kwart werd afgesloten bij de stand 41-34. Opvallend was dat de Leidenaars pas aan het einde van het derde kwart hun eerste vrije worp mochten ne men. Na rust stokten de scores en begonnen de Leidse spelers elkaar verwijten te maken. Jug glers kon uitlopen naar 70-48 en tien minuten voor het einde was de wedstrijd feitelijk al ge lopen. Leiden pakte maar de helft van het normale aantal rebounds, 23 in totaal. Hoek stra: „Ik denk dat binnenkort het roer om zal gaan. Dit ver schrikkelijke pak slaag moeten we snel vergeten, maar over een aantal spelers ben ik heel ontevreden. Die zullen eerst maar eens bij zichzelf ten rade moeten gaan. De beginopstel ling moet misschien ook an ders, waardoor sommigen voorlopig op de bank zullen beginnen." Scores BS Leiden: Hoste 16, Bakker 16, Moinat 14. Nadat Leiden zich vorige week stuk beet op Almelo Bouncers, verloor Blitz gisteravond van deze ploeg met 93-78. Coach René Mulder noemde een fa lende scheidsrechter mede een oorzaak van de nederlaag. „Binnen de kortste keren zaten twee belangrijke spelers in fou- tenlast en zo waren er nog wel meer vreemde dingen." Blitz miste daardoor de noodzake lijke dreiging in de bucket, hoewel Edgar Verwoerd een perfecte wedstrijd speelde. De forward nam 27 punten voor zijn rekening, tegen een schot percentage van honderd. Bij rust was de achterstand nog overbrugbaar (43-36), de twee de helft kwamen de Voorscho tenaren niet meer in de buurt van Almelo, ondanks een zon everdediging en een press over het hele veld. Scores Blitz: Verwoerd 27, De Roo 21. kwijt met Naas, dat zowat alle kansen verzilverde (3-4, 4-13 rust). Coach Rob van der Stelt gaf in de pauze opdracht om te gaan achterverdedigen. Dat bracht de tegenstanders inder daad enige tijd van slag. Suzan ne de Roode (2), Liesbeth Kalt- hoff, Martijn van der Meer, Mark Rietbergen en Aart Tho- lens brachten het verschil terug tot vijf punten (10-15). Deze op leving kreeg geen vervolg door te veel plaatsfouten en te weinig schotkracht. Daardoor werd er toch kansloos met 13-23 verlo ren. Ook in de tiende zaalwedstrijd zocht Madjoe tevergeefs naar de eerste punten, want Merwede was met 20-10 duidelijk te sterk. De Rijnsburgers konden zoals vaker dit seizoen in de beginfase nog behoorlijk volgen. Jos Star (2), Marloes Schoneveld en Er- win Kellner zorgden na ruim twintig minuten zelfs voor 3-4, maar bij rust was het 8-4. Direct na de pauze ontstonden uit twee keer balverlies meteen twee tegengoals (11-4). Daar mee was het verschil gemaakt. Kellner werd topscorer met vier treffers. Tijdens de eerste helft speelde Fluks bij De Vinken bijzonder gezapig. Het was dan ook niet vreemd dat het achttien minu ten duurde voordat de eerste goal van Esther Hoek viel (6-1). Coach Robin Sommeling spoor de zijn ploeg bij de rust (11-3) aan tot meer felheid. Arno van Haarlem, René Spaanderman en Oscar Verloop leken een omme keer in te luiden met hun 12-6, maar drie tegengoals op rij maakten een einde aan de ople ving. Uiteindelijk bleef het ver schil acht punten met 18-10. Gezien de krachtsverhoudingen had KZ Leiden eerder en ge makkelijker afstand moeten ne men van Oosterkwartier. Inte rim-coach Martin Verhorik, die tot het einde van dit seizoen aanblijft, besloot bij 9-7 dan ook tot een dubbele wissel met Maartje van Berkum en René Amoldus. De eerste gaf Ed Dub- beldeman de belangrijke 10-7 aan, terwijl de tweede liefst drie keer scoorde. Dat leverde met treffers van Joost Kwestro (2) en Brenda van Leeuwen een 16-9 zege op. door Charlotte Noorlander handbal - Saturnus verloor met 30-16 van koploper Animo. Het was een beladen wedstrijd, aan gezien twee spelers van Animo, Marcel Nieuwenhuys en Paul van Leeuwen, vorig jaar nog voor Saturnus speelden. Deson danks was het een sportieve wedstrijd. Het ontbrak Saturnus vooral aan scorend vermogen: na een kwartier in de eerste helft hadden de Leidenaars pas twee doelpunten gemaakt. Nadat coach Nico Mooren de ploeg tijdens een time-out even apart had genomen, werd er be ter rondgespeeld. Dat Saturnus op alle fronten tekort kwam bleek al in de rust, de stand was toen 13-6. In de tweede helft veranderde er weinig. Saturnus was wel iets productiever dan in het eerste bedrijf. Maurice ten Hengel (vier treffers) en Danny van Leeuwen (drie) waren het best op dreef. Een 'nederlaag was er eveneens voor de vrouwen van Foreholte in hun wedstrijd tegen Wings: 25-28. Vooral in de eerste twin tig minuten werd er zwak verde digd. De afstandsschutters van Wings konden elk schot in het doel krijgen. Hierdoor liep de achterstand meteen flink op: 9- 5. Daarna leek Foreholte wakker te worden en had de verdedi ging z'n zaakjes beter voor el kaar. De ruststand was 11-10 in het voordeel van Wings. In de tweede helft wist Forehol te het spel naar zich toe te trek ken. Een tijd lang stond de Voorhoutse ploeg telkens een punt voor, maar de kracht ont brak om die marge verder uit te bouwen. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd kwam Wings langszij. Foreholte kon het tij niet keren. Stompwijk '92 keerde ook zon der punten huiswaarts: het werd 11-14 tegen Verburch. De eerste helft werd er ronduit slecht ge speeld door Stompwijk. Na de rust - waarin het al 4-9 was voor Verburch - werd het spel iets be ter. Stompwijk kwam bij tot 11- 11, maar miste toen zes kansen J op rij.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27