Alle ruimte voor persoonlijke ontwikkeling? medisch centrum alkmaar rr Een pen die pijn wegklikt Gezondheid Verpleegkundigen, 24 of 36 uur Verpleegkundigen, 32 of 36 uur Verpleegkundigen, 24 of 36 uur Dictafoniste, 24 of 32 uur Leerling longfunctie-assistent, Verpleegkundige, 36,32 of 24 uur Verpleegkundige kwalificatieniveau 4, Verpleegkundigen, 36 uur Verpleegkundigen Hemodialyse/PD, Verpleegkundige, 32 of 36 uur Opleidingen I VOOR EEN GRATIS INFOSET BEL: 026 - 372 38 S3 OP DE GEZONDHEIDSBEURS: STAND 208 ZATERDAG 26 JANUARI 2002 Het Medisch Centrum Alkmaar is een Topklinisch Opleidingszieken huis, met samenwerkingsverbanden met de Amsterdamse academische ziekenhuizen. Een grote instelling met ruim 900 bedden en bijna 3.000 medewerkers. Het MCA is dus een stad in een stad. Maar door de informele en persoonlijke manier van omgaan met elkaar is het bovenal een betrokken ziekenhuis. Natuurlijk weten we wat er van ons verwacht wordt. Handen uit de mouwen en honderd procent inzet voor alle patiënten. Dat is hard werken! Maar daar staat tegenover dat het MCA ook goed voor z'n medewerkers zorgt. Bijvoorbeeld op het gebied van persoonlijke ontwikkeling. Als modern opleidingsziekenhuis hebben we hier een loopbaanadviesbureau. Zij kunnen diverse opleidingen voor je regelen om jezelf verder te specialiseren. En met onze flexibele werktijden houd je mooi tijd over voor jezelf. Bijvoorbeeld om even het centrum van Alkmaar in te lopen, dat ligt hier om de hoek. Alle reden dus om eens nader met ons kennis te maken. Hier volgen een aantal leuke vacatures die op dit moment bij ons openstaan. Voor de afdelingen Vaatchirurgie, Algemene Chirurgie, Traumatologie en Dermatologie Je hebt in ieder geval een diploma A-verpleegkundige of een MBO- of HBO-diploma verpleegkundige. Heb je een collegiale instelling en heb je graag een eigen inbreng? Dan is dit misschien iets voor jou! Voor meer informatie over de vacature bel je met het hoofd van de afdeling, Josje Langeveld, tel. 072 - 548 24 93. Voor onze afdeling Oncologie De afdeling Oncologie is op zoek naar verpleegkundigen met de oncologie- aantekening of mensen die hiervoor (op termijn) een opleiding willen volgen. Zoek je een leuke afdeling met enthousiaste en betrokken collega's? Dan is dit misschien iets voor jou. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Michiel Kreetz, afdelingshoofd, tel. 072 - 548 27 93. Voor de afdeling Neurologie/Neurochirurgie Ook voor deze afdeling zijn we op zoek naar nieuwe collega's met een diploma A-verpleegkundige of een MBO- of HBO-diploma in dezelfde richting. Spreekt bovenstaand vakgebied je aan en vind je het leuk om jezelf verder te ontwikkelen? Dan kun je voor meer informatie contact opnemen met het hoofd van de afdeling, Ab Dekker, tel. 072 - 548 30 33. Voor onze polikliniek Neurologie/Neurochirurgie Ons team is op zoek naar een enthousiaste collega die een opleiding medisch secretaresse heeft afgerond. Door je ervaring heb je een zeer brede kennis van de medische terminologie opgedaan, met name in bovenstaand vakgebied. Spreekt dit je aan? Reageer dan snel op deze leuke vacature. Als je eerst meer informatie wilt kun je contact opnemen met Trix Ligthart, afdelingshoofd, tel. 072 - 548 30 18. 36 uur (4 keer 9) Voor de afdeling Longfunctie Binnen de zorggroep Longziekten zoeken wij voor de afdeling Longfunctie een enthousiaste kandidaat met minimaal een Havo-diploma (exacte vakken). Je wordt opgeleid om diverse onderzoeken te verrichten, zoals het meten van longinhoud, allergieonderzoek en inspanningstesten. Het theoretische gedeelte wordt door de LOI verzorgd en sluit je na 3 jaar af met een diploma op HBO-niveau. Heb je zin om te leren binnen een goed geoutilleerde omgeving die beslist niet stilstaat? Bel dan voor meer informatie met Manon Willemsen, hoofd van de afdeling, tel. 072 - 548 27 76. Voor de afdeling Longziekten In dit team sta je als verpleegkundige beslist niet stil. Het is een dynamische functie binnen een afdeling die zich steeds verder professionaliseert. Wij zoeken dan ook een collega die met ons mee kan groeien en betrok ken wil worden bij zowel inhoudelijke als afdelingsgebonden zaken. Je hebt een diploma A-verpleegkundige of HBO-V. Voor meer informatie bel je met Marita Koomen, verpleegkundig afdelingshoofd, tel. 072 - 548 27 83. 32 of 36 uur Voor de afdeling Orthopedie Je beschikt over het diploma A-verpleegkundige of HBO-V. Verder heb je goede communicatieve vaardigheden en sta je open voor vernieuwingen. Vind je het leuk om in teamverband te werken en heb je een klantgerichte en flexibele instelling? Dan heten we je graag welkom. Voor vragen over de functie of afdeling kun je contact opnemen met de afdelingshoofden Johan Ursem, 072 - 548 25 63 of Sandra Leitner, 072 - 548 25 43. Voor de afdeling Interne 2 Binnen deze dynamische afdeling ligt het accent naast algemeen Interne, op Nefrologie en J-131-patiënten. Wil jij dit team komen versterken? Dan heb je naast het diploma A-verpleegkundige of HBO-V het liefst bekendheid met genoemde specialismen. Bel voor meer informatie met het afdelingshoofd, Christine Nijboer, tel. 072 - 548 28 93. 32 of 36 uur Voor de Dialyseafdeling De Dialyseafdeling van het MCA behoort tot de grotere centra van ons land en is een kweekvijver voor de dialyseverpleegkundige in opleiding. Omdat we willen uitbreiden zijn wij op zoek naar een aantal collega's die graag in een multidisciplinaire omgeving willen werken. Je bent naast A-verpleegkundige ook in het bezit van de dialyse-aantekening en hebt de CPR-cursus gevolgd. Meer informatie? Bel dan met dhr. Gertie Reinders, afdelingshoofd Dialyse, tel. 072 - 548 28 52. Voor de combinatieafdeling II (Gynaecologie, Plastische Chirurgie en Oogheelkunde) Heb je minimaal het diploma A-verpleegkundige of een MBO- of HBO- diploma verpleegkundige en ben je iemand die zich graag verder wil ontwikkelen binnen de bovenstaande vakgebieden? Dan is dit wellicht iets voor jou! Wij zoeken een persoon die van aanpakken weet en het leuk vind o.m in teamverband te werken. Wil je meer informatie? Bel dan met Simon Opstal, verpleegkundig afdelingshoofd, telefoon 072 - 548 24 43. Spreekt een van deze functies je aan? Dan kun je voor meer informatie contact opnemen met de betreffende afdelingshoofden en onze vacaturebank op internet raadplegen: www.mca.nl. Direct solliciteren kan natuurlijk ook. Stuur dan je brief met cv naar Medisch Centrum Alkmaar, ter attentie van Personele Zaken en Opleidingen, postbus 501, 1800 AM Alkmaar. Vermeld daarbij de functie en de afdeling waar je interesse naar uitgaat linksboven in je brief. Zit er niets voor je bij? Stuur dan een open sollicitatie. Wie weet komt er op korte termijn iets beschikbaar. Wij sturen geen ontvangstbevestiging, maar zullen kandidaten zo spoedig mogelijk informeren. Medisch secretaresse Start 20 augustus 2002 avondopleiding gedurende twee jaar, één avond per week dagopleiding gedurende één jaar, één dag per week toelating: minimaal MAVO op D-niveau en goede toetsenbord vaardigheid Vraag de brochure aan bij de afdeling op www.mca.nl voor meer informatie. Assistent artsenpraktijk Start 16 september 2002 avondopleiding gedurende twee jaar, één avond per week avondopleiding gedurende één jaar, twee avonden per week toelating: een diploma medisch secretaresse of dat van een vergelijkbare opleiding Opleidingen, tel. 072 - 548 37 00 of kijk 4T (ADVERTENTIE) Hij lijkt op een wat dik uitgevallen balpen. Hij stimuleert de natuurlijke zenuwen die de pijnprikkels dempen. Oe PainGone-pen wordt aangeprezen als pijnbestijder voor tenniselleboog en -arm, muisarm en -hand, RSI, schou der-, nek- en rugklachten, migraine, sportblessures, spieraandoeningen, artrose, whiplash en nog een aantai onvermoede aandoeningen. Door: Nils Heijmans „Na een auto-ongeluk werd bij mij een whiplash geconstateerd. Ik had bijna elke dag heel veel pijn in nek, rug, hoofd, armen en vingers. Na gebruik van de pen werd de pijn binnen enkele minu ten veel minder en binnen een kwartier was hij helemaal weg." „Ik ging de pen gebruiken na een periode van veelvuldige migrai- ne-aanvallen. Nu de pijn meerde re malen is verdwenen, ga ik geloven dat dit het voor mij is. Toen ik vorige week een ernstige keelaandoening kreeg verdween tot mijn verbazing ook die pijn. Mijn keel bleef nog dagen erg rood, maar de pijn was weg." Het zijn enkele getuigenissen van gebruikers van de Pain8 Gone-pen; een apparaat dat pijn bestrijdt door lichte stroomstootjes naar de pijn- plek te zenden, waardoor het na tuurlijke, lichaamseigen pijn-blokke- ringssysteem wordt gestimuleerd. Volgens een onderzoek van impor teur TakeCare noemde 53 procent van 230 gebruikers de pen 'makke lijk en goed effectief' en 33 procent 'goed tot redelijk effectief', maar 14 procent constateerde 'geen wer king'; 71 procent was 'tevreden'. Het instrument ziet er uit als een dik uitgevallen balpen. De stroomstoot jes stimuleren de hersenen om beta- endorfinen en enkefalinen aan te maken, die de pijnprikkel snel dem pen. De werking van de pen berust op het stimuleren van de zenuwba nen naar de hypothalamus in de her senen - de temperatuur-, bloeddruk, honger- en dorstregelaar waardoor pijnstillende endorfines worden vrij gemaakt. Beta-endorfinen zijn lichaamseigen stoffen die een pijn stillende werking hebben. Enkefalinen zijn eiwitten, die betrok ken zijn bij de overdracht van de ene zenuwcel op de andere. Werkt echt „De pen werkt echt. Ik heb hehn zelf ook gebruikt", zegt de Noord- Hollandse huisarts N.A.F. Tromp. Hij adviseert de pijnpen regelmatig aan patiënten met stijve nek, spierspan ningshoofdpijn of tenniselleboog. „Aan zo'n elleboog is weinig te doen. In de praktijk moetje wachten tot het overgaat; totdat de pijn van zelf uitdooft. Een acupuncturist hier in het dorp wist 'm echter ook wei eens weg te behandelen. Toen ik de pen probeerde had-ie ook effect Ik leende hem dan uit en als ik 'm terugkreeg waren de klachten Binnenzijde pols: duizeligheid, men struatiepijn, wagenziekte, arm, hand, schouder. meestal weg"Een belangrijk voor deel noemt Tromp het gebruiksge mak. „Patiënten hoeven niet naar een behandelaar, maar kunnen de pen gebruiken op elk moment dat het hen uitkomt Het scheelt ook pil len, die vaak niet werken, maar wel vaak bijwerkingen hebben." Pijnpolikliniek Anesthesist pijnbestrijder Olthof, die de pen op verzoek van de redac tie op de proef stelde: „Pijn is een signaal. Pijn moet je ook alleen onderdrukken als de oorzaak niet te verhelpen is. De pen gebruiken bij ontstoken blindedarm is dus niet goed, maar voor het bestrijden van bijvoorbeeld reumatische pijnen is de pen misschien zo gek nog niet. Inplaats van het slikken van pijnstil lers dus". Onze anesthesist: „In de reguliere pijnbestrijding werken we ook met stroom - TNS wordt dat genoemd, ofwel zenuwprikkeling door de huid. En dat werkt, dus het bevreemdt me eigenlijk niet dat de pen in sommige gevallen ook werkt". Achter de buitenenkel: kiespijn, rugpijn, zenuwpijn, ischias, beenkrampen, spierpijn, heup. „Verder is het een laagdrempelig makkelijk toe te passen pijnbestrij- dingsmiddel. Er zit een goede gebruiksaanwijzing bij, en eerlijke informatie, waarin duidelijk gesteld wordt dat de pen pijn kan onder drukken, maar niet genezen." Pijnlijke plaats Pijn wordt behandeld door de punt van de pen op de pijnlijke plaats te zetten en 25 tot 35 keer op de rode knop te drukken. Volgens importeur Harry van der Schoot heeft behan deling het meest effect bij plaatse lijke, gelocaliseerde pijnen die van een bepaald punt uitstralen, zoals tenniselleboog en whiplash. „Over het algemeen verdwijnt de pijn in minuten." Gemiddeld zijn drie behandelingen toereikend. Ook behandeling op 'acupunten' op het lichaam zou bij een grote verscheidenheid aan aan doeningen effect sorteren. Daartoe zijn, vergelijkbaar met acupunctuur, 32 plaatsen op het lichaam aange wezen die de pijnplek stimuleren via energiebanen. Zou zou het richten van de pen direct onder de duimna gel effect hebben op een amandel ontsteking hoofdletsel of pijn, keel pijn. koorts, neusverstopping strot tenhoofd- en strottenhoofdontste king, koorts, en pijn in hand, onder arm en vingers. Een lijst met gebruiksmogelijkheden in docu mentatie en website (www.paingo- ne.nl) bevat zelfs meer dan 150 indi caties, waaronder zelfs ook angstbe- heersing, geheugenstoornissen, nervositeit, stoppen met roken, de hik, een kater, uitputting winderig heid, duizelingen en wagen-, lucht en zeeziekte. De 'pijnpoorttheorie', over elektri sche stroom die de zenuwvezels beïnvloedt, werd in 1965 in het wetenschappelijke tijdschrift Science omschreven door de Ameri-kaanse artsen Ronald Melzack and Patrick Wall. Het gebruik van elektrostimulatie stimulatie-apparatuur voor pijnbe strijding is intussen in acupunctuur en fysiotherapie niet onbekend. Dynorfine, een van nature in de her senen voorkomende opiaat-achtige stof, wordt opgewekt door elektro stimulatie met hoge frequentie (100 Hz): serotine, dat door de hersencel len wordt gebruikt in de communi catie, werkt met frequenties rond 50 Hz. Enkefalinen en beta-endorfinen, waar het bij de pijnbestrijding om gaat, worden opgewekt bij 2 tot 10 Hz. Lage frequenties werken sneller en hebben een langduriger effect1' De pen werkt met een frequentie van 1 a 2 Hertz. De techniek is geba seerd op zenuwstimulatie, zoals die in het lichaam (met naalden) ook wordt toegepast in de de acupunc tuur. Een verschil is dat de stroom stootjes - 15.000 Volt (spanning) x 0,000006 Ampère (stroomsterkte) met een frequentie (golflengte) van 1 a 2 Hertz (Hz) - zijn gericht op de energiebanen die zich dicht onder de huid bevinden, zoals bij acupres- suur. Het effect van een klik is vergelijkbaar met die van een echte balpen. Door het indrukken van de knop klikt de pen. Hierdoor wordt door de generator in de pen een korte puls opgewekt. 'Volstrekt veilig' De 'pijnpen' werd ontwik keld in Denemarken, waar bij klinisch onderzoek 76 procent van de mensen met een tenniselleboog in drie tot vijf dagen pijnvrij bleek, terwijl de pen bij 75 tot 90 procent van de Duitse patiënten met hoofdpijn of migraine effect had. 2' In Nederland werd de pen in het voorjaar van 1999 geïntroduceerd, onder meer op een congres van van de Nederlandse Vereniging ter Bestudering van Pijn (NVBP). Volgens importeur Harry van der Schoot is de pen „volstrekt veilig" en zijn er geen bijwerkingen. Als gevolg van de electrische puls is hij echter ongeschikt voor gebruik door een aantal categorieën patiënten. Mensen met een pacemaker mogen de pen niet gebruiken. Bij zwangerschap of epilepsie dient de huisarts te worden geraadpleegd; op natte of beschadigde huid (waar onder wrat of blauwe plek) en op metalen implantaten (bijvoorbeeld heup of knie) kan het schokje als onprettig worden ervaren. Zie: www.paingone.nl Citaten uit: Apeldoornse Courant, 7/12/2000 De pen wordt gericht op de plaats w het pijn doet. (Foto: Egbert Zwier De Posthoorn, 6/6/1999 Utrechts Nieuwsblad, 15/1/2000 Alkmaarse Courant, 8/1/2001 Referenties.- 1)The mechanisms of acupuncture review and update, Dr. H.G. I Radboud Universiteit Ziekenhuis AmJ Acupunct. 1997; 25(4): pp 261-281. 2) Die punktformige transkutane i Nervenstimulalion bei funktione bragenen Störungen und bei de Dr. A. Heydenreich. Z gesamte 1988: 43(22): 651-653. De PainGone-pen kost en wordt geleverd door teur TakeCare BV, Erfste 3431 KH Nieuwegein, ir tie-telefoon: 030 - 605 De pen is aangemeld Inspectie voor de Gezon zorg, maar wordt do meeste zorgverzekeraar! niet vergoed.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 60