Alom tevredenheid over EK loting Heerenveen eenvoudig langs Sparta SPORT Kwartet aan kop na blunder van Barejev S3 EK KWALIFICATIE Keuze part-timers te gek voor woorden REGIO-VOETBAL Zaterdag (14.30) Boys-Quick Boys, De Beurs- Is-FC Lisse, Capelle-Noord- Scheveningen-ARC, Katwijk- Leede, Lyra-Voorschoten'97, Haghe-RCL, MVKV-HPSV, i-Valken'68, BSC'68-De Sleu- .eiden-Haz. Boys, Alphia-SEV, !len-SIZO, Aarlanderveen-UVS 0), Blauw-Zwart-Abbenes, 0), Semper Altius-Wassenaar, n"80-Roodenburg. LSW'70- Kagia-Koudekerk, TAW- rugge, WSB-Leidsche Boys 0), DWO-GWS (15.00), DVC- SJC-Oosterheem, Foreholte- luiden. Zondag (14.00) /VSB, SJC-Olympia, Alphense beerburg, Docos-UNIO, Alk- -Gouda, Bernardus-Lugdu- Voorschoten'97-DOSR. Altior- rkoop, Blauw-Zwart-Delft. Van n-FC Rijnlpnd, Warmunda- SJZ-Stompwijk'92, FC Lisse- Roodenburg-UDO, Teylin- oreholte, ROAC79-MMO, Kickers'69, Hillegom-TYBB, d-Concordia H., LFC-Leidsche VCL-VNA, Duindorp SV-AI- GOL Sport-RFC'95 (14.30) zaterdag 26 JANUARI 2002 Groep i: Groep 3: Frankrijk Tsjechië Slovenië Nederland Israël Oostenrijk Cyprus Wit-Rusland Malta Moldavië Groep 2: Groep 4: Roemenië Zweden Denemarken Polen Noorwegen Hongarije Bosnië-Herzegovina Letland Luxemburg San Marino Groep 5: Duitsland Schotland IJsland Litouwen Faeroer Groep 6: Spanje Oekraïne Griekenland Noord-lerland Armenië Groep 7: Turkije Engeland Slowakije Macedonië Liechtenstein Groep 8: België Kroatië Bulgarije Estland Andorra Groep 9: Italië Joegoslavië Finland Wales Azerbeidzjan Groep io: Ierland Rusland Zwitserland Georgië Albanië oMelchiot. Archieffoto: Epa elchiot drie els geschorst in - Mario Melchiot van ;ea is voor drie wedstrijden lorst. Hij sloeg Teddy ngham van Tottenham )ur woensdagavond in de finales van de League De Spurs wonnen met 5- het incident gaf scheids- er Halsey de rode kaart immy Floyd Hasselbaink. Ie hand van de videobeel- verd die vergissing giste- ecorrigeerd. Melchiot direct geschorst. rijs-Nice kalender - De traditionele wieler- Parijs-Nice gaat dit jaar el zeker niet door. Dat eigenaar Laurent Fignon rijs meegedeeld. Fignon ak de onderhandelingen Ie multinational ASO. ei- ir van de Tour de France, de overname. De tweevou- rinnaar van de Tour komt 300.000 euro tekort. Fig- jam Parijs-Nice in '99 over e familie van Jean Leulliot. Franse wielerpeloton met ontzetting gerea- Laurent Jalabert, drie- ig winnaar, had Parijs-Ni- 1 op zijn programma „Het is een koers met ie en prestige die ik nog ier had willen winnen." Ilhelms eerste gatar |k - De Duitser Thorsten ns heeft de eerste editie e Ronde van Qatar ge ilen. De renner van Team t won gisteren de vijfde en e etappe en nam de lei- rui over van de Fransman ien Nazon. Wilhelms won iha de sprint van het pelo- foor de 32-jarige Duitser iet zijn eerste internatio- succes na een afwezigheid even jaar. Rudy Kamna beslag op de derde plaats t eindklassement. neroen in artfinale - Kameroen heeft als t land de kwartfinales be- van de Afrika Cup. Daar- volstonden slechts twee lunten. De koploper de ook tegen Ivoorkust eenmaal en opnieuw de treffer op naam van k Mboma. Feyenoorder venture Kalou viel pas na ffer van Mboma in bij kust. sshoppers de beker uk - De vrouwen van hoppers zijn in de kwartfi- ran de beker uitgeschakeld -ely: 62-69 (25-40). Coach )riessen hechtte vooraf g waarde aan de wedstrijd g minder aan de neder- ,Deze extra belasting kun- re eigenlijk niet gebrui- Hij doelde daarmee op ïtbreken van Marloes sen (elleboogblessure) en retsuren van twee andere iters. porto/zeist/anp/gpd - Tevreden gezichten waren er gisteren bij de kleine delegatie van de KNVB, nadat de Portugese legende Eu- sebio de loting voor de kwalifica tie van het EK in 2004 had ver richt. Tsjechië, Oostenrijk, Wit- Rusland en Moldavië rolden uit de koker. Het had voor het onge plaatste Oranje slechter kunnen aflopen. „Dit is een pouie waarin het mogelijk moet zijn eerste te worden", zei bijvoorbeeld Jeu Sprengers, voorzitter van KNVB en bestuurslid van UEFA. „Het had er allemaal wat minder uit gezien als we bijvoorbeeld Frankrijk hadden getroffen. We hebben wat goed te maken, na de uitschakeling voor de wereld titelstrijd." De hoogste voetbaltechnische afgevaardigde in Porto was Mark Wotte, de verantwoorde lijk man voor het Olympisch elf tal. Hij wees met name op de kracht van Tsjechië. „Vergeet niet dat ze in aanloop naar Euro 2000 dertig punten uit tien duels haalden." De kersverse Oostenrijkse bondscoach Franz Krankl nam de gelegenheid te baat mooie herinneringen aan Nederland op te roepen. „In Rotterdam maakte ik in 1974 ooit mijn eer ste doelpunt als international tegen Nederland." Volgens de voormalig topschutter, die nog eens samen met Johan Nees- kens bij Barcelona speelde, is Oranje de absolute favoriet. „Nederland is de belichaming van het moderne voetbal. Het zal voor ons heel moeilijk wor den om te winnen." De nieuwe Nederlandse bonds- coaches Dick Advocaat en Wil lem van Hanegem zijn ook niet ontevreden over de loting. Van Hanegem vond speculeren over het resultaat van de loting niet interessant. „Ik ga daar niet moeilijk over doen", sprak de Kromme. „Je kunt er over zani ken, maar we zien het wel als we tegen die landen spelen. Als je zo nodig goed wilt voetballen, moet je van ze winnen. Maar als jeje nu niet kwalificeert, weet ik het ook niet meer." Aanvoerder Frank de Boer is eveneens tevreden. „Ik speel lie ver tegen Tsjechië dan tegen één van de gevestigde landen", stel de De Boer. „Oostenrijk was vroeger wel een aardig voetbal land, maar is een beetje in het slop geraakt." De Boer waar schuwde wel voor onderschat ting. „Tegen landen als Wit-Rus land en Moldavië kun je het thuis wel heel moeilijk krijgen. Dat hebben we in het verleden al eens ervaren. We zullen heel geconcentreerd en attent moe ten spelen." Voor Mark van Bommel doet de oppositie er niet toe. „Wij zijn niet in de positie om te zeggen: daar gaan we eens even gemak kelijk van winnen. Wij moeten ons kwalificeren, ongeacht de tegenstanders. Dat zijn we aan onze stand verplicht." De kwalificatie-wedstrijden wor den gespeeld tussen september 2002 en oktober 2003. De UEFA heeft twaalf weekeinden voor de duels vrijgemaakt. Op 18 februa ri overlegt de KNVB in Praag met de tegenstanders over het speelschema. ---- --- Heerenveen-debutant Stefan Selakovic snelt langs Sparta-speler Dave van der Meer. ANP/Robert Vos Tweede uitzege van Friezen dit seizoen: 1-4 rotterdam/anp - Heerenveen is de tweede helft van de competi tie goed begonnen. De Friezen wonnen gisteravond op het Kas teel vrij eenvoudig van degrada tiekandidaat Sparta: 4-1. Het was pas de tweede uitzege van de nummer drie uit de eredivi sie, na eerder Roda JC in Kerkra- de te hebben verslagen. Sparta - Heerenveen stond vooral in het teken van de debu tanten. Beide ploegen slaagden er in zich in de winterpauze te versterken. Bij de ploeg van trai ner Rijkaard maakten Sanou (Willem II) en de Deen Conteh (Herfolge) hun opwachting, bij Heerenveen de Zweed Selako vic. Sanou maakte van het drie tal de meeste indruk. De Spar taan was op de rechterflank vooral door zijn snelheid ge vaarlijk. Hij kreeg voorin echter te weinig steun van Marbus en Conteh. De eerste helft op het Kasteel was ronduit matig. Heerenveen was veel sterker, maar het veld- overwicht leverde de Friezen slechts twee kansen op. De eer ste mogelijkheid betekende in de zevende minuut de 0-1. Ma- rilia leidde balverlies voor Sparta in. Nurmela bereikte Allback, die via Marilia raak schoot. Sparta kon daar weinig tegen over stellen. De Rotterdammers misten duidelijk de creativiteit van Boukhari, die met Marokko voor de Afrika Cup speelt. In de tweede helft leek de overwin ning van Heerenveen geen mo ment in gevaar te komen. Sparta kwam in de 74ste minuut onver wacht op 1-1. Radomski haalde Bouchiba neer, waarna Van der Meer de vrije trap langs doel man Ditewig knalde. De vreug de duurde maar kort. Nauwe lijks twee minuten later maakte voormalig Spartaan Gerard de Nooijer 2-1 voor Heerenveen. De voorstopper stond op de goede plek toen doelman Kooi man een schot niet onder con trole kreeg. Kort daarna blun derde Kooiman opzichtig. Hij trapte de bal in de voeten van Lurling, die het karwei koelbloe dig afmaakte: 3-1. In de slotmi nuut zorgde Nurmela nog voor de vierde Friese treffer. FC Zwolle heeft gisteren goede zaken gedaan in de eerste divi sie. De ploeg won met enig ge luk van Volendam (3-1) en kop loper Excelsior verspeelde voor eigen publiek twee punten te gen Heracles (3-3). Het verschil tussen beide clubs is nu nog maar drie punten. Daarnaast SCOREBORD heeft Zwolle riant uitzicht op de derde periodetitel. De naaste concurrenten Heracles en VW, beiden nog wel ongeslagen, speelden gelijk Bij ADO Den Haag had Rinus Is rael een goede hand van wisse len. Hij bracht na een uur routi nier Emiel van Eijkeren in het veld om iets te doen aan de ach terstand tegen Haarlem door een doelpunt van Ajax-huurling Picqué. De 34-jarige aanvaller stelde hem niet teleur met een hattrick. RBC Roosendaal, dat trainer Maaskant aan het eind van het seizoen kwijtraakt, won van Cambuur met 2-1. KNVB draait klok 40 jaar terug zeist - Rinus Michels en Ernst Happel 'deden Oranje op eind- toernooien, terwijl ze in dienst waren van een club. Leo Been hakker was ooit bondscoach én trainer van Volendam. Maar ook dat was een tijdelijke affai re, de zieke Michels moest even worden vervangen. Met de aanstelling van Dick Advocaat als part-time coach zet de KNVB de klok dus ruim veertig jaar terug. Halfiveg 1961 werd Dennis Neville aangesteld als bondscoach. De Engelsman was coach van het Schevening- se Holland Sport. De kwalifica tie voor het WK van 1966 kon Neville er wel bij doen, vond de KNVB. Het werd geen succes. De zet van de bond om de EK- kwalificatie in handen te geven van drie part-timers heeft het karakter van een gotspe. Het wordt nog curieuzer als je be denkt dat Advocaat op diverse manieren in conflictsituaties kan belanden door een teveel aan petten. Hij kan spelers se lecteren die hij juist van plan was te kopen voor Rangers. Hij kan miljoenen verdienen voor zijn club door bijvoorbeeld Fer nando Ricksen een basisplaats in Oranje te bezorgen. Henk Kesler deed gisteren luch tig over de ongelukkige con structie en Advocaat vertelde doodgemoedereerd dat het niet de bedoeling is in de zomer op een sjieke manier, in zoge naamd goed overleg, alsnog op te stappen bij Rangers. Nee, Ad vocaat begint pas full-time als de bondscoach als de EK-kwa- lificatie praktisch gespeeld is. Dat is te gek voor woorden. Met het duo Advocaat- Van Ha negem is natuurlijk op zich niks mis en van de benoeming van Bert van Lingen als tioeede assistent-bondscoach zal ook niemand zwetend wakker wor den. Het is de constructie die verbijstert. Advocaat en Van Hanegem zullen het best met elkaar kun nen vinden. Ze zijn in menig opzicht eikaars tegenpolen en dat is maar goed ook. Van Ha negem weet dat Advocaat zijn mening op waarde schat. Vorig jaar nog werd de manager van Glasgow Rangers 'betrapt' toen hij in de rust van een wedstrijd om de Champions League niet met de spelers de kleedkamer in verdween, maar gauw zijn eigen kantoortje binnensloop, om bij Canal+ te horen wat analist Van Hanegem te zeggen had. Zijn de nieuwe bondscoaches altijd vrienden geweest? Schijn baar wel. Nooit echter bakte 1 Van Hanegem zoete koekjes als het om Advocaat ging. Zo vond Willem van Hanegem dat Dick Advocaat het in 1994 als bondscoach niet zo geweldig had gedaan. Het was de tijd dat Van Hane gem trainer was van Feye- noord. In die functie wist hij kennelijk dat de spelers van Feyenoord niet erg graag naar Oranje gingen. Vanwege Advo caat. Van Hanegem bracht dat in een interview ook naar bui ten. Het was voor Advocaat, zei hij later, een van de redenen ontslag te nemen als bonds coach. Misschien moet dat laatste met een korreltje zout worden geno men. Advocaat stapt altijd op als hij het ergens beter kan krij gen. Advocaat had nog een contract bij de KNVB (als assis tent van Rinus Michelstoen hij zijn koffers pakte om bij Haarlem hoofdtrainer te wor den. Ook zijn tiveede periode bij de KNVB maakte Advocaat niet vol Begin 1994 tekende hij nog voor vier jaar bij, enkele maanden later sprong hij pijl snel in de plots ontstane vaca ture-De Mos bij PSV. Ook daar kraste hij weer eerder op dan gepland, voor het grote geld van Rangers. Het is natuurlijk ook een kwa liteit, op tijd maken dat je weg komt. Bovendien is Advocaat een coach gebleken van zo veel kwaliteit dat zijn vertrek over het algemeen stevig wordt be treurd. Zelfs in Glasgow heerst respect, hoewel de missie van Advocaat in feite is mislukt. Advocaat kwam naar Rangers om de club internationaal te laten doorbreken, maar dat is niet gelukt. Drie jaar en tiental len miljoenen ponden later heeft ook Advocaat feitelijk de handdoek moeten gooien. Oranje geeft hem een aardige kans op revanche. Henri van der Steen wijk aan zee/anp/jan bey - Het Corus-schaaktoemooi ligt na de elfde ronde weer helemaal open. Kopman Barejev verloor gisteren een miniatuurpartij van zijn Russische landgenoot Kha- lifinan. Door het verlies moet hij de leiding delen met Khalifman, Adams en Grisjoek. Jan Timman dook door verlies tegen Lautier weer onder de vijftig procents score. Voor de Nederlandse topdrie valt er weinig eer meer te beha len, maar de onderlinge partijen blijven altijd bijzonder. Jeroen Piket - Loek van Wely was daar op geen uitzondering. In een va riant van het damegambiet kreeg Van Wely drie pionnen voor een stuk. In het eindspel dat ontstond bleek dat genoeg voor remise. In de B-groep nam de Pool Krasenkow opnieuw een voor sprong. Hij versloeg Cuijpers terwijl concurrent Ivan Sokolov door Friso Nijboer in bedwang werd gehouden. Leidenaar John van der Wiel won van Neder lands vrouwenkampioen Zhao van der Schilden-Peng. In de C- groep kon Stefan van Blitters- wijk tegen de nummer laatst, de Amsterdammer Ron Nep, een toreneindspel met pluspion winnend afsluiten. Jan Smeets liet zich in de tijdnoodfase in een gewonnen positie verras send onderuit halen door de Georgische vrouwengrootmees ter Keti Arakhamia-Grant. Vladimir Kramnik zal volgend jaar zijn officieuze wereldtitel schaken verdedigen, die hij in het najaar van 2000 veroverde door Garry Kasparov in een tweekamp te verslaan. Kramnik moet het opnemen tegen de winnaar van een kandidaten toernooi, dat komende zomer (6-21 juli) in Dortmund wordt gehouden. De strijd rond Kramniks titel is de tegenhanger van het officiële WK van de wereldschaakbond FIDE. De mondiale schaakfede ratie heeft de WK-formule sinds 1999 rigoureus gewijzigd. De klassieke kandidatenmatches werden ingeruild voor de knock-outformule zoals die in het tennis wordt gehanteerd. Dit tot groot ongenoegen van top- spelers als Kasparov en Kram nik. Het komende kandidaten toernooi in Dortmund moet worden gezien als de continue ring van de klassieke schaaktra ditie. Het kandidatentoernooi telt acht spelers. Voor het evene ment, dat een initiatief is van het internationale multimedia bedrijf Einstein Group, is reeds een prijzenfonds van ruim 600.000 euro gegarandeerd. PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 25 januari. 2-9-11-23-24- 25-27-31-39-42-44-45-52-60-65-67-70-73-74- 76. (onder voorbehoud). VOETBAL Eredivisie Sparta - Heerenveen 1-4 (0-1). 7 Allback 0-1, 74. Van der Meer 1-1, 76 De Nooi|er 1-2. 86. Lurling 1-3. 90. Nurmela 1-4. Scheidsrechter: Bossen. Stand aan kop Ajax 18-36 PSV 19-34 Feyenoord 17-35 NAC 19-34 Heerenveen 20-35 FC Utrecht 19-32 Eerste divisie TOP - VW 2-2. RBC - Cambuur 2-1, FC Zwolle - Volendam 3-1, Excelsior - Heracles 3-3. Eindho ven - MW 1-1, ADO Den Haag - Haarlem 3-1. Stand aan kop Excelsior 20-44 AD0 20-36 Zwolle 20-41 RBC 20-35 Emmen 19-37 Cambuur 20-34 België: Anderlecht - Germinal 1-0. Mali. Afrika Cup, groep C. Kameroen - Ivoorkust 1- 0 (0-0). 85. Mboma 1-0. Stand: 1. Kameroen 2-6 (2-0), 2. Togo 1-1 (0-0), 2. Ivoorkust 2-1 (0-1), 4. DR Congo 1-0 (0-1). Groep D: Egypte - Tunesië 1- 0 (1-0). 23. Emam 1-0. Stand: 1. Senegal 1-3(1- 0), 2. Egypte 2-3 (1-1), 3. Zambia 1-1 (0-0), 4 Tunesië 2-1 (0-1) BOBSLEE La Plagne (Fra). Wereldbeker mannen. Tweemans bob, finale: 1. Annen/Grand (Zwi). 2. Reich/Urs Aeberhard (Zwi), 3. Lueders/Zardo (Can), 4. Stam- pfer/Schützenauer (Oos), 5 Huber/Tartaglia (Ita), 22. Glas/Weiten 2.01,38 Eindstand wereldbeker: 1. Annen 220 punten, 2. Lueders 193, 3. Reich 190, 4 Hays (VSt) en Huber 164. 20. Glas 59. 43. Geurts 3. BOKSEN Debrecen (Hon). Internationaal toernooi, halve fi nales: -60 kg: Kocabas (Ned) verliest op punten (14-25) van Bobirmant (Cyp). -67 kg: Ozturk (Ned) wint op punten (19-5) van Regi (Hon) -76 kg: Serdjoek (Ned) verliest op punten (8-24) van Gogolev (Rus). -88 kg: Mesters (Ned) wint door op gave van Tasco (Hon). GOLF Perth. Johnnie Walker Classic, 1,4 miljoen euro. Stand na de tweede ronde: 1. Goosen (ZAf) 138 slagen. 2. Jaidee (Tha) 139, 3. Alker (NZe) 140, 4. Fulke (Zwe), Garcia (Spa) 142. 6. Jones (Aus), Els (ZAf) 143, 86 Muntz 152. Muntz uitgescha keld. Scottsdale. Phoenix Open, 4,5 miljoen euro. Stand na de eerste ronde: 1 Flesch (VSt) 64 sla gen, 2 Waldorf (VSt) 65. 3. Kendall (VSt). Kuchar (VSt). Lehman (VSt). Singh (Fij) 66. HANDBAL Stockholm. EK mannen. Groep A: Tsjechië - Portu gal 25-24 (11-9). Zweden - Oekraine 27-21 <11- 9T Groep B: Portugal - Israel 26-16 (12-6), Rus land - Denemarken 25-25 (12-13) Groep C: Slo venië - Zwitserland 34-34 (18-16), Spanje - IJs land 24-24 (9-13). Groep D: Joegoslavië - Kroatië 34-22 (17-10), Duitsland - Frankrijk 15-15 (8-8). HOCKEY Rotterdam. EK zaal, vrouwen, B-divisie: Neder land - Finland 10-0 (7-0). 4. Goudswaard 1-0 (sc), 8. Dijkstra 2-0, 9. De Groot 3-0 (sc), 11. De Groot 4-0 (sc), 14. Goudswaard 5-0 (sc), 18. Gouds waard 6-0 (sc). 19. Van Kessel 7-0, 21 De Groot 8-0 (sc), 29 Verheijden 9-0 (sc), 36 Goudswaard 10-0 (sc). Polen - Zwitserland 8-2 (5-0), Wit-Rus- land - Finland 8-1 (3-0), Wit-Rusland - Zwitser land 11-1 (6-1). SCHAKEN Wijk aan Zee. Corus toernooi. Grootmeestergroep A, elfde ronde: Lautier (Fra) - Timman (Ned) 1-0, Khalifman (Rus) - Bareiev (Rus) 1-0, Piket (Ned) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Gelfand (Isr) - Morozevitsj (Rus) 1/2-1/2, Drejev (Rus) - Grisjoek (Rus) 1/2- 1/2, Kasimdzhanov (Oez) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Gurevich (Bel) 1-0 Stand: 1 Bare jev. Adams, Khalifman, Grisjoek 7, 5. Morozevitsj 6 1/2, 6. Leko 6. 7. Lautier 5 1/2, 8. Timman, Gu revich, Gelfand, Drejev 5, 12. Piket 4 1/2, 13. Kasimdzhanov 4, 14 Van Wely 2 1/2. Grootmeestergroep B, negende ronde: Krasenkow (Pol) - Cuijpers (Ned) 1-0, Sokolov (Bos) - Nijboer (Ned) 1/2-1/2, Skriptsjenko (Mol) - Jonkman (Ned) 1/2-1/2, Yu (Chi) - Werle (Ned) 1/2-1/2, Peng (Ned) - Van der Wiel (Ned) 0-1, Stefanova (Bul) - Tregoebov (Rus) 1-0. Stand: 1. Krasenkow 7, 2. Sokolov 6 1/2, 3. Nijboer 6, 4. Tregoebov, Jonkman, Van der Wiel 5, 7. Stefanova, Yu 4 1/2, 9. Cuijpers, Skriptsjenko 3, 11. Peng 2 1/2, 12. Werle 2. Grootmeestergroep C, zevende ronde: Van Blitters- wijk - Nep 1-0; Klinova - Rogers 0-1; lordachescu - Istratescu 1/2-1/2; Berkvens - Stellwagen 1-0; Arakhamia - Smeets 1-0; Stand: 1-2. Istratescu, Rogers 5 punten; 3-5 Arakhamia, lordachescu, Berkvens 4,5; 6. Van Blitterswijk 4, 7. Stellwagen 3; 8. Smeets 2,5 9. Klinova, Nep 1 punt. SKI Cortina d'Ampezzo. Wereldbeker. Vrouwen, Super- G: 1. Gerg (Dui) 1.17,20, 2. Gótschl (O.os) 1.17,21, 3. Meissnitzer (Oos) 1.17,40, 4. Koste- lic (Kro) 1 17,58. 5. Ceccarelli (Ita) 1.17,63, 6. Rey-Bellet (Zwi) 1.17.74. Stand wereldbeker Su- per-G na vier van de zes wedstrijden: 1Gerg 295 punten. 2. Gótschl 210, 3. Putzer (Ita) 176. TAFELTENNIS Wels. Open Oostenrijkse kampioenschappen. Mannen enkel, eerste ronde: Keen (Ned/11) - Vyborny (Tsj) 4-1 (5-11 11-0 11-2 13-11 11-9), Heister (Ned/13) - Shmirjev (Rus) 4-1 (11-4 6-11 11-4 11-6 11-8). Mannen dubbel, eerste ronde: Heister/Keen (Ned/7) - Wosik/Steger (Dui) 3-1 (8- 1111-9 13-11 11-9). TENNIS Heilbronn. Challenger, 115.000 euro. Eerste ron de: Van Scheppingen (Ned) - Eisner (Dui) 6-2 6-4 Tweede ronde: Kempes (Ned) - Labadze (Geo/8) 7- 6 6-2, Van Scheppingen - Sanguinetti (Ita) 7-6 6- 7 7-6. Hawaii. Challenger, 70.000 euro. Eerste ronde: Trifu (Roe) - Van Lottum (Ned) 5-7 6-1 6-0, Ver kerk (Ned) - Mazarakis (Gri) 4-6 6-4 6-1. Tweede ronde: Verkerk - Behrendt (Dui) 6-3 6-2 WIELRENNEN Doha. Ronde van Qatar. Vijfde etappe, Sealine Beach Resort - Doha: 1. Wilhelms (Dui) 123,5 km in 3 18.22, 2. Kemna (Ned), 3. Pagliarini (Bra), 4. Trenti (VSt), 5. Skelde (Den). Eindklassement: 1. Wilhelms 16.01.35, 2. Nazon (Fra) 0.05, 3. Kemna 0.14, 4. Backstedt (Zwe), 5. Laurent Jala bert (Fra) 0.19.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 35