\3^A =5 :V:> t'TTl =f 'JI i1 ld EEN VORSTELIJK LEPELTJE SSST" PUIN 8c BOLLENSTREEK Appartementen Groot Hoogwaak duurder Bieb moet beter toegankelij 'H slechts Neem een proefabonnement "7 WEKEN VOOR 22 00 BEL 071-5128030 Leidsch Dagblad Geen Zomeracademie in Katwijk (advertentie) IN w NooRDWiJK - Voor de Jantje Be ton Collecte in de week van 4 tot en met 9 maart 2002 wordt in Noordwijk nog een flink aan tal collectanten gezocht. Naast de huis-aan-huis collecte be staat de mogelijkheid mee te doen met de straatcollecte op een standplaats, op zaterdag 9 maart. Informatie en aanmel den bij de coördinator van de Jantje Beton collecte in Noord- wijk. tel. (071)3660205; in schrijfformulieren bij de recep tie van het gemeentehuis in Noordwijk. Kop-staart botsing op Leidsevaart voorhout - Een 28-jarige auto mobiliste uit Nieuwveen is gis termorgen gewond geraakt bij een kop-staartbotsing op de Leidsevaart in Voorhout. De \touw reed in de richting van Sassenheim toen vlak voor haar een auto remde die linksaf wil de. Zij remde ook, maar een achter haar rijdende 52-jarige Leidenaar kon niet meer op tijd stoppen. Hij botste tegen de wagen van de Nieuwveense aan. Zij had last van haar nek en voelde zich duizelig. Veiling machines en materialen lisse - CNB, de Coöperatieve Nederlandse Bloembollencen trale in Lisse. houdt op vrijdag 8 februari de eerste openbare verkoping van het jaar van tweedehands materialen en machines uit de bloembollen sector en andere sectoren. Van maandag 28 januari tot en met vrijdag 1 februari kunnen be drijven van 8.00 tot 17.00 spul len inbrengen. De kijkdagen zijn op woensdag 6 en donder dag 7 februari van 8.00-17.00 uur en voor aanvang van de veiling op 8 februari. Nieuwe pakken voor redders NOORWUK - De vrijwilligers van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) in Noordwijk krijgen morgen tien nieuwe pakken van oud-di recteur A. Bisschops van beton bedrijf Voorbij Groep b.v. te Uithoorn. Met een inzame lingsactie bij zijn vertrek als di recteur in november 2001, ver zamelde hij 13.613 euro (30.000 gulden). Hiermee schafte hij de nieuwe reddingspakken aan voor de KNRM, die volledig af hankelijk is van giften. Met ver beterde pakken, die beter zicht baar zijn in het donker, nemen de overlevingskansen van over boord geslagen redders sterk toe. Woningen alleen voor ouderen met geld noordwuk - De zestig nieuwe appartementen van Zorgcen trum Groot Hoogwaak in Noordwijk worden duurder dan was voorzien. Dat betekent dat ze boven de huurprijsgrens ko men, zodat geen huursubsidie mogelijk is. De appartementen gaan aan de belangrijkste doel groep voorbij, en alleen ouderen met meer geld zullen ze kunnen betalen. Vijftien woningen wor den verkocht, de andere 45 ko men terecht in de vrije huursec tor. De appartementen moeten in april klaar zijn. In 2000 verleende de gemeente Noordwijk een bouwvergunning aan Groot Hoogwaak voor 60 sociale huurwoningen. Maar vo rig jaar werd duidelijk dat het zorgcentrum de financiële mid delen niet meer had om daar aan te voldoen. Alle reserves van het zorgcentrum zijn opgegaan aan het grote ver- en herbouw project, waar deze zestig wonin gen de laatste fase van zijn. Groot Hoogwaak kwam in de problemen omdat bouw- en loonkosten sinds het begin van de herinrichting flink zijn geste gen. Ook moesten de plannen in de loop van het werk worden aangepast, omdat de vraag naar en de praktijk van zorg veran dert. De financier van het project heeft Groot Hoogwaak te ver staan gegeven dat de limiet is bereikt. Meer dan de 6,5 miljoen euro die voor deze zestig wonin gen beschikbaar waren krijgt het zorgcentrum niet. Groot Hoog waak heeft nog bekeken of de huurprijs lager kon blijven als het zorgcentrum meer apparte menten zou neerzetten op de zelfde oppervlakte, of misschien een koop-met-terugkoopcon structie soelaas zou bieden en nog andere ontsnappingsmoge lijkheden. Zonder succes. De gemeente Noordwijk heeft onderzocht of het mogelijk is om Groot Hoogwaak aan de af spraak te houden dat de zestig appartementen in de sociale huursector zouden komen. Maar de Inspectie van de Volks huisvesting en de provincie Zuid-Holland hebben beide be vestigd dat dat niet kan. Ook een door de gemeente voorgestelde samenwerking met de Noord- wijkse Woningstichting liep op niets uit. In een reactie schrijft de ge meente dat zij de beslissing van Groot Hoogwaak betreurt om 15 wooneenheden te verkopen en de resterende 45 aan te bieden in de vrije huursector boven de huurprijsgrens. Daarmee ver dwijnt namelijk de kans dat ou dere huurders die nu in een eengezinswoning wonen en ei genlijk naar een seniorenwo ning zouden moeten, die moge lijkheid ook krijgen. De gemeen te dempt de put met het voor nemen om, als een zorginstel ling weer eens bouwplannen heeft, alleen mee te werken als duidelijk is vastgelegd wat voor woningen het worden en voor wie die bestemd zijn. Volgens een woordvoerder is de grote frustratie van Noordwijk vooral het late tijdstip waarop de gemeente van de problemen hoorde. „We stonden min of meer voor een voldongen feit. De huur werd hoog, en daar was niks meer aan te doen." Inmiddels is de lucht weer op geklaard tussen Groot Hoog waak en de gemeente Noord wijk, zegt hij. Mede door de be lofte van het zorgcentrum om de huurprijzen in de toekomst weer te verlagen. katwijk - Het is afgelopen met de Zomeracade mie in Katwijk. Kunstenaar Winfried Molenkamp voelt zich geremd door de samenwerking met Ku bus '85. Kubus, de stichting voor sociaal-cultureel werk, is sinds vorig jaar vergunninghouder van de Zomeracademie. Molenkamp vindt dat hij te wei nig 'speelruimte' heeft voor zijn schildercursus sen. Hij gaat zich nu beraden op zijn toekomst. Kubus '85 ziet geen mogelijkheid om de Zomer academie voort te zetten. Molenkamp zegt dat de stichting 'zich heeft vergaloppeerd' en dat daar door het paviljoen niet meer zal worden opgezet. Het paviljoen is eigendom van Molenkamp en ligt in een loods opgeslagen. Volgens Molenkamp is het materiaal in slechte staat en kan het nog één keer 'met handige handen' worden opgebouwd. De kunstenaar wü zijn paviljoen echter schenken aan een instelling 'die er wat nuttigs mee kan doen'. Molenkamp ging vorig jaar een samenwerkings verband aan met de stichting Kubus '85 in Kat wijk. Met de hulp van de medewerkers van Kubus kon de Zomeracademie vorig jaar toch beginnen, nadat Molenkamp eerder had aangeven met de cursussen te willen stoppen. Dat kwam vooral omdat de gemeente en Molenkamp van mening verschilden over de bedrijfsvoering. Molenkamp moest van het college zelfs de deuren sluiten, maar met hulp van Kubus bleef de Zomeracade mie toch open. Er kwamen echter weinig belangstellenden naar het kunstpaviljoen, dat elk jaar werd opgebouwd naast restaurant De Zwaan aan de Boulevard. Voor Molenkamp was dat reden nog eens kritisch te kijken naar het initiatief, dat hij vijf jaar geleden opzette. Hij heeft in die tijd cursussen gegeven aan 'duizenden' liefhebbers. Die kwamen veelal niet uit Katwijk. De gemeente drong erop aan dat de Zomeracademie er ook voor de plaatselijke be volking moest zijn. Die taak kwam uiteindelijk in handen van Kubus '85. Dat de stichting ook de vergunning in bezit kreeg, ergert Molenkamp. „Nu Kubus het niet ziet zitten, is het gewoon afgelopen. Ik mag het pavil joen niet opzetten omdat ik de vergunning niet heb." Een goed bericht: over vijftig jaar zakt Noordwijk nog niet direct in zee. Het komt dan wel in de 'gevarenzone' terecht, u weet wel, zeespiegelstijging, duinafslag, enzovoort. Maar daar kunnen we met z'n allen wat aan doen. We kunnen bijvoorbeeld de duinen verstevigen. Een soort van muur erin zetten, of zoiets. (Bijvoorbeeld de muur van een ondergrondse parkeergarage.) Als het Hoogheemraadschap het goed vindt. Maar ja, de mensen die over het water gaan (in overdrachtelijke zin uiter aard) vinden dat je niet kunt graven in de duinen, zelfs niet om zo'n oersterke parkeergara ge erin te douwen. Dus, en daar gaat het eigenlijk om, het Sea Palace Residence met parkeer garage mag niet gebouwd wor den. Da's rot, voor Noordwijk. Gaan ze ein-de-lijk die Wfihelmina- boulevard opknappen, krijgen ze daar niet zo'n schit-te-rend e-nor-rem gebouw aan het an dere uiteinde bij (over het ene uiteinde willen we het al niet eens meer hebben). Dus maakt Noordwijk bezwaar. 'Jamaar', zeggen ze, 'jamaar, we zijn zo afhankelijk van het toerisme'. En 'jamaar', zegt de gemeente, 'die gebouwen worden tóch in vijftig jaar afgeschreven. En het goede nieuws was toch dat we pas over vijftig jaar in de geva renzone komen?' Ja dus? Wat denken ze dan? Dat dat gebouw er over vijftig jaar niet meer staat? Dat je het ge woon afbreekt als het is afge schreven? Dat je dan plotseling wél mag graven om die garage weer weg te halen? Noordwijk probeert het Sea Pa lace Residence te redden. En, toegegeven, voor een apparte mentencomplex is het nog best een mooi gebouw. Maar zó, jongens, zó lukt het echt niet. Wil moet blijven We dachten altijd dat de statige Noordwijkerhoutse raadskamer typisch zo'n ruimte was waar je alleen dingen durft te zeggen Groot Hoogwaak kwam in de problemen omdat bouw- en loonkosten sinds het begin van de herinrichting flink zijn gestegen. Foto: Mark Lamers Hof gooit in haar laatste politie ke weken haar haar los, doet lekker gek en werkt aan haar plekje in de dorpshistorie. Kijk, dat ze er mee ophoudt zonder in die twintig jaar het wethouderspluche te hebben gevoeld, is tot daar aan toe. Maar vertrekken zonder ooit van invloed te zijn geweest, kan gewoon niet. Het is maar voor even, maar er valt de komende tijd wat te be leven in Noordwijkerhout. Tot 6 maart. Dan gaat Wil weg en is de tijd van verrassingen weer voorbij. Dan komt ze nooit meer terug. Nooit meer? Snik. Wil moet blijven. In gesprek Om verder te kunnen bouwen in de nieuwbouwwijk Aqua No va, moet de gemeente Katwijk een andere plek vinden voor de visbedrijven Schuitemaker en Rokerij Schaap. Begin deze week informeerden we even bij de gemeente naar de stand van zaken. En wat kregen we te ho ren: „De gemeente is druk in ge sprek met de eigenaren van de visbedrijven om een oplossing te vinden.En dus schreven wij dat op in het verslag over de aanstaande verhuizing van 'buurman' Van Leeuwen naar industrieterrein Klei-Oost in Rijnsburg. Gisteren werden we door Nico Schuitemaker, een van de di recteuren van de gelijknamige viszaak in Katwijk, ingelicht over de gemeente die zoge naamd druk in gesprek is met de bedrijven. Schuitemaker: Laat ik je vertellen dat ik al een jaar niks van de gemeente heb gehoord. Dus weet ik niet wat de gemeente bedoelt met 'druk in gesprek'. Bij een volgend verslag over de twee visbedrijven schrijven we dus voortaan de volgende zin: „Als de Noordzee is leeggevist, gaat de gemeente in gesprek met de visbedrijven. Anton Diedrich, Rob Onderwater en Gerard Baas Noordwijkerhouts bestuur ziet niets in noodmaatregelen door Saskia Decorte noordwijkerhout - De Noord- wijkerhoutse bibliotheek moet snel toegankelijk worden voor gehandicapten. Dat eist het be stuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Noordwijkerhout. Desnoods stapt het stichtingsbe stuur naar de rechter om te zor gen dat gehandicapten zelfstan dig de bibliotheek in- en uit kun nen. De door de gemeente voor gestelde noodoplossingen om de toegang aan te passen zijn voor de stichting niet acceptabel. Al meer dan negen jaar is voor rolstoelgebruikers onmogelijk om zelfstandig de bibliotheek in Noordwijkerhout binnen te gaan. Om een boek te lenen moeten zij eerst op een bel naast de voordeur drukken, zo dat iemand van het bibliotheek personeel de deur voor hen kan openen en vasthouden. Wan neer de deur wordt opengehou den, moet de rolstoeler flink vaart maken om over de drem pel te komen', beschrijft het stichtingsbestuur in een brief aan de gemeente de moeilijkhe den van de gehandicapten. 'En dan moet wel direct worden af geremd voor de volgende deur'. Het vertrek uit de bibliotheek is nog lastiger. Volgens het bestuur is de ruimte zo krap dat een rol stoel niet recht voor de buiten deur kan komen. Alleen het ont grendelen van de tweede bui tendeur door iemand van het personeel biedt een oplossing. Volgens secretaris P. Schouten kan het zo niet langer. Volgens de gemeente is er tot nu toe geen actie ondernomen, omdat er plannen zijn voor een grondige renovatie van het dorpscentrum. Hierbij staat ook het toegankelijker maken van de bibliotheek en het gemeente huis op het programma. Een van de ideeën is dat de toegang van de bibliotheek gecombi neerd wordt met die van het ge meentehuis. De Voorburgse Stichting Tympaan gaat kijken naar de beste oplossing. Tot die tijd moet de bibliotheek het maar doen met een noodoplos sing zoals het verlagen van de drempel en het verhogen van het plaveisel. Want Noordwij kerhout wil niet te veel geld be steden aan een tijdelijke oplos sing. Volgens Schouten blijft dan het probleem dat de rolstoelei jj zelfstandig de bibliotheek J nen betreden. „Een ope 2 voorziening moet ook ope e| zijn. Dat is een grondrech u vinden dat de gemeente hi woon nalatig is. Dit is nie e| ger aanvaardbaar." Hij gaa Q1 beraden op juridische sta als de gemeente niet met 1 voorstellen komt Een ganj de rechter sluit hij niet uit. is er echter komende woe - nog overleg tussen het O tingsbestuur, het collegi Stichting Gehandicaptei 'e form Noordwijkerhout e Stichting Tympaan. Schouten hoopt dat het »- tingsbestuur en het gem< J bestuur van Noordwijke -j( dan nog tot een aanvaai oplossing komen. iel „Neeee, jongens, die stoet - dat is, begrijp ik, bollenstreeks voor een lekker stuk gebak - was alléén voor de burgemeester van Valken burg. Dat hebben ze er duidelijk bijgezegd. En ga nu niet lopen zeu ren dat ik een stukkie aan dat hondje heb gegeven, dat heet p.r. Daar weten jullie niks van. Waarom denk je dat ik nog altijd een be kende kop heb, hoewel ik burgemeester ad-interim ben van zo'n durrepie als Valkenburg? Gewoon vanwege de p.r.? Een lekker stukje stoet bij de koffie hadden jullie ook wel lekker gevonden? Welnee man. Het was nog over van de kerststol, ze hebben er gewoon nieu we poedersuiker overheen gegooid. En is het nu afgelopen met dat gezeur? We hebben teambuilding te doen." Foto: Frans Roomer als je er echt goed over nage dacht hebt. Dat denken we nog steeds, al zijn we er wel een beetje over gaan twijfelen. Want donderdag sprak PvdA- vrouwe Wil Hof de wens uit om onder het Landbouwplein een parkeergarage te bouwen. Kos ten vier miljoen euro. En dat terwijl er volgens deskundigen op zaterdag af en toe een tekort is aan negen (9) parkeerplaat sen. Laten we er even vanuit gaan dat Wil dat garageplan serieus bedoelde. Het is moeilijk, maar we moeten verder. Om de vraag te stellen waarom. Waarom? Het blijft lastig om je te ver plaatsen in de gedachten van iemand die er twintig jaar raad- lidmaatschap op heeft zitten. Wie weet wat er met een mens gebeurt in zo'n tijd en in zo'n oppositiepositie, maar volgens ons moet er een link zijn met het bestuurskrachtrapport van de Erasmus Universiteit. U weet wel, dat rapport waaruit blijkt dat het op een paar schoonheidsfoutjes na allemaal primadeluxe gaat in Noordwij kerhout. Alleen, wat lezen wij op bladzij de 23, onder het kopje 'Ge meenteraad': Het politieke de bat wordt niet als bijzonder spannend ervaren (oftewel: het is oersaai in Noordwijkerhout). En: Men lijkt er niet van te hou den om met verrassingen gecon fronteerd te worden. Opeens wordt het duidelijk: Wil Tegen inlevering van deze bon bij de receptie van het Leidsch Dagblac betaalt u voor dit vorstelijke lepeltje. Openingstijden ma t/m vrij van 8.30 tot 17.00 uur Zolang de voorraad strek Thuis genieten van een "koninklijk kopje" koffie of thee, dit gevoel krijgt u met dit mooie verzilverde lepeltje met de afbeelding van Willem-Alexander en Maxima. Stempelmaker-graveur de heer Dirk Rous uit Schoonhoven heeft dit mooie lepeltje speciaal voor u gemaakt. Op dit fraai vormgegeven lepeltje staat een dubbelportret van kroonprins Willem-Alexander en zijn toekomstige bruid Maxima. Achterop het lepeltje staat de datum van hun trouwdag, 2 februari 2002. Met de aanstaande bruiloft in het verschiet is dit een mooi cadeau voor liefhebbers van ons vorstenhuis, maar ook bij de echte verzamelaar mag dit verzilverde lepeltje niet ontbreken. Lezers van onze krant kunnen nu in het bezit komen van dit unieke vorstelijke lepeltje. De adviesprijs is 5,70 maar, tegen inlevering van onderstaande bon betaalt u als lezer van het Leidsch Dagblad slechts 3,95. Het lepeltje is te verkrijgen bij de receptie van het Leidsch Dagblad aan de Rooseveltstraat 82 in Leiden. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16