Jenita gaat mee, nu de prins nog SPORT Van Barneveld gelooft alleen nog in zichzelf Jaap van der Kooy: 'Ik word hier heel triest van' Van Marwijk tevreden over optreden Chileen R9 l',i der Kroft bij Leiden Olympische loterij Scheringa: Van Hanegem is de ideale bondscoach woensdag 9 JANUARI 2002 Goor. °JtNP/Toussaint Kluiters i?F de Goor is g uit roulatie ïaio - Bas van de Goor moet danende drie maanden vol- ir fust houden. Vorige >ijU raakte hij plotseling on- ;rajdens de training bij zijn 'ranse club Treviso. De art- it ïhet ziekenhuis hebben i. peybalinternational uit g&rg een lange pauze voor- plaeven. Van de Goor heeft stijg tests ondergaan, maar oatoren hebben geen oor- 'géunnen vinden. zc| - Frank van der Kroft e^t aan het einde van dit bij Leiden. De voetbal- (T is dan één seizoen in geweest van de Leidse Tasser. Van der Kroft rorig seizoen op het laat- Tjment gecontracteerd, ainer Arjen van de Werff "jt laatste moment naar Boys vertrok. dieratie doet *1anen in de ban «ne - De zes Cubaanse jailers die vorige maand eey Gala Vlaanderen gebruikt om naar Italië en, mogen zonder toe- ling van hun nationale 1j£ tie niet voor een andere itkomen. De internatio- |ond FIVB heeft dit be- e Een vereniging die de e|(stoch een contract aan- irT wordt voor twee jaar ge- ra] t. Als de internationals lar niet in actie komen, transfervrij. De zes wil- /e de Italiaanse competitie nt b e in rally ijs-Da kar t s k - Monteur Daniel Verg- 't |4) van Toyota is gisteren bfrally Parijs - Dakar om het »ekomen. Hij zat in een hf ntietruck die over de kop e vermoedelijk door een alfend. Het ongeluk deed jor tijdens de elfde etap- J %rTidjika (Mauretanië). I lere drie inzittenden n gewond. Ze werden en ziekenhuis in Nouak- k/ervoerd. D Foto: Reuters ^tienjarige in o«t golftoernooi in igton - De 13-jarige Jae iai eft zich gekwalificeerd I ij iet het Nieuw-Zeelands jp dat morgen begint. De ijn ouders naar Nieuw- ee td geëmigreerde Koreaan II aar en 11 maanden oud. ke nee is hij de jongste golfer tel n een Open heeft meege- ee In de kwalificatie speelde dj tolier zes slagen onder ai Ik geloof dat het behoor- M ed was", aldus Jae An. Idehaage 'jen Groothuis RT - De KNSB heeft ,vl :F0°' ,nl i Groothuis aangewezen [enstander van Jochem et haage voor zijn 1500 me- iten mededinging. De Eu- s kampioen probeert vrij- jjja een beslissingswedstrijd erenveen op de schaats en startbewijs voor de pische Spelen af te dwin- t j 'ijn concurrenten Erben "emars en Martin Hers- ijden tijdens de wereldbe- dstrijd op deze afstand, e van Uytdehaage wordt daarna verreden. Uitgevallen motorrijder is alweer met Parijs-Dakar van 2003 bezig door Loman Leefmans leiden - Met zijn ziel onder zijn arm loopt hij momenteel rond op de Horeca- va. Het bezoek aan de beurs is nuttig voor een horeca-ondememer, maar lie ver had Jaap van der Kooy in de hitte van de Sahara rondgecrosst op het parcours van Parijs-Dakar. Opnieuw strandde hij door pech. Van der Kooy werd aangere den door een andere deelnemer waar door hij last kreeg van zijn nog maar net van een breuk herstelde rug. „In negen deelnames heb ik nu één keer de finish gehaald. Dat vind ik niks. Als de doktoren groen licht geven, ben ik er volgende keer weer bij", aldus de ondernemer. Vooraf zag het er nog zo goed uit voor de Zoeterwoudenaar. Zijn motor en begelei dend team waren beter afgestemd en ge regeld dan in voorgaande edities. Relatief probleemloos werkte hij dagelijks de zware etappes af. Tot afgelopen donder dag. „Ik reed in Zuid-Marokko veertig ki lometer voor de eindstreep op een smal pad toen achter me een auto wilde inha len. Ik ging nog opzij, maar ik werd bij het passeren van de weg geblazen en kwam met mijn rug op de rotsen terecht. Ik heb het einde nog gehaald en ik ben de volgende dag opgestapt alsof er niets aan de hand was. Na 800 kilometer voel de ik mijn benen niet meer. Daar schrok ik behoorlijk van en ik kreeg van de me dische begeleiders een startverbod." Van der Kooy brak eind 2000 tijdens een rally in Egypte bij een val in een ravijn zijn rug. Even leek het erop dat hij nooit meer op de motor zou stappen, maar hij herstelde goed van de ernstige blessure. De editie van 2001 moest hij noodge dwongen laten schieten, maar bij de start van de huidige Parijs-Dakar stond hij weer gewoon' aan de start. „En ik had hem normaal gesproken ook uitgereden. Dat dit mij weer moet overkomen." De verlammingsverschijnselen aan zijn benen bleken van korte duur. Terug in Nederland zinspeelt Van der Kooy alweer op een nieuwe, tiende deelname aan het einde van dit jaar. „Waarschijnlijk ging het om een tijdelijk beknelde zenuw in mijn rug. Vrijdag laat ik me in Antwerpen onderzoeken en als er niets mis blijkt te zijn, ben ik er vol gende keer weer bij. De sponsor heeft me aangeboden om mee te gaan naar de fi nish in Dakar. Ik denk niet dat ik dat doe. Ik word daar alleen maar heel triest van." Gretha Smit vindt feestelijke overdracht olympische ploeg 'wel mooi' door Gijs van Oosten arnhem - Minder dan drie weken geleden stal de bloembindster Gretha Smit met haar nuchtere vrolijkheid de harten van het Ne derlandse volk. Gisteren stond de 25-jarige schaatsster in de schijn werpers tijdens de overdracht van de olympische ploeg aan chef de mission Leo Visser van NOC *NSF. Smit bleef er, in het bijzijn van kroonprins Willem Alexan der, net zo koel onder als de ijssculpturen die bij de ceremo niële plechtigheid op Papendal werden onthuld. Gretha Smit valt tot het einde van de Olympische Spelen (8-24 februari) in Salt Lake City onder de hoede van kernploegcoach Ingrid Paul. Ze werkt vandaag in ijsstadion Thialf haar eerste trai ning met haar nieuwe tijdelijke coach af. Niet Egbert Post van marathon- ploeg Nefit maar Ingrid Paul staat zaterdag als coach van Smit op het ijs tijdens haar in ternationale debuut op de lan- gebaan. Smit komt zaterdag uit op de 3000 meter tijdens de we reldbeker in Heerenveen. Als vertrouwenspersoon reist Je nita Smit, de oudere zus van Gretha, mee naar Amerika. Het tweetal vertrekt op 24 januari met, eveneens tijdelijke, ploeg genote Tonny de Jong naar Cal gary. In Canada wordt het laat ste trainingskamp belegd, voor dat op 4 februari wordt doorge vlogen naar Salt Lake City in Utah. Jenita Smit krijgt een deelaccre- ditatie, wat in de praktijk in houdt dat ze zich tussen twaalf uur 's nachts en zes uur 's och tends niet in het Olympisch Dorp mag ophouden. Ze wordt in een door NOC'NSF gehuurd huis ondergebracht. Gretha Smit maakte gisteren op Papendal, in het bijzijn van top sportcoördinator Ab Krook en haar zaakwaarnemer en zwager Erik Huizebosch, voor het eerst kennis met Ingrid Paul. Ze kwa men snel tot overeenstemming over de samenwerking. Paul: „Ik wil haar in de komen de periode beter leren kennen en begrijpen. Het gaat er vooral om dat ze zich goed voelt. Ik ga niets veranderen in technisch opzicht, daar wil ik niets aan veranderen. Gretha is van natu re heel sterk. Het is mijn taak om er voor te zorgen dat ze zo goed mogelijk kan presteren." Hoewel haar aanwezigheid bij Kroonprins Willem Alexander poseert met de olympische ploeg voor de fotografen. Foto: ANP/Robin Utrecht. de ploegoverdracht min of meer verplicht was gesteld, zei Smit de bijeenkomst met muziek en dans, aan elkaar gepraat door de onvermijdelijke Mart Smeets, 'wel mooi te hebben gevonden'. Echt druk zal ze zich niet ma ken. Smit maakt zich ook geen zorgen over het veiligheids vraagstuk tijdens de Winterspe len. „Nee, daar heb ik nog niks van gehoord. Maar dat is alle maal wel goed voor elkaar hoor. Ik krijg er misschien nog een brief over of zo, maar dat komt allemaal wel goed. Chef de mission Leo Visser wil niet ingaan op het veiligheids vraagstuk. Voor het transport van hun schoenen en ijzers krij gen de schaatsers een speciaal ontworpen verstevigde kofier. Vaststaat staat dat de Neder landse atleten niet zoals de Ja panners in hun koffer een gas masker en een crisishandboek meekrijgen. Visser bevestigde verder dat de Nederlandse atle ten gedurende de periode van de Olympische Spelen om rede nen van veiligheid in het Olym pisch Dorp moeten verblijven. Het is derhalve niet toegestaan na de openingsceremonie te ar riveren of voor de sluitingscere monie te vertrekken. Gianni Romme, die op de voorlaatste dag uitkomt op de tien kilome ter, had het plan gevat om gedu rende het olympisch toernooi op hoogte in Park City (2400 meter) te overnachten. Visser: „Dat is uitgesloten." En Rintje Ritsma zou graag eerder uit Salt Lake City willen vertrekken, om zich te kunnen voorbereiden op het NK allround een week na de Wmterspelen. Visser: „Ook dat is uitgesloten." De olympische equipe bestaat uit 23 atleten. Schaatsers Martin Hersman en Marieke Wijsman en het bobteam van Arend Glas (twee- en viermans) kunnen zich nog bij dat totaal voegen. Of de Hollandse atleten, gehuld in oranje-blauwe kleding met tulp, net als vier jaar geleden in arnhem/gpd - NOC'NSF en de Lotto beginnen morgen met een olympische loterij die vier miljoen euro moet opleveren. De netto-opbrengst van 2,5 miljoen euro komt ten goede aan het accommodatie- en evenementenfonds van NOC 'NSF waarin de overheid vori ge maand een eerste storting van 22 miljoen euro heeft ge daan. Via de postkantoren Nagano morele ondersteuning krijgen van het koningshuis, liet kroonprins Willem Alexander, tevens IOC-lid, gisteren in het midden. Uit veiligheidsoverwe gingen mag hij daar geen uit spraken over doen. De kroonprins treedt op 2 fe bruari in Amsterdam, zes dagen voor de openingsceremonie in worden setjes van vijf loten ter waarde van tien euro verkocht Er zijn vijf hoofdprijzen van 100.000 euro te winnen. De trekking is op 23 februari, op de voorlaatste dag van de Olympische Spelen in Salt La ke City. NOCNSF en de Lotto denken alle loten te kunnen verkopen door een beroep te doen op het Oranjegevoel van de Nederlanders. Salt Lake City, in het huwelijk met Maxima Zorreguieta. Het Internationaal Olympisch Co mité komt in congres bijeen op 5, 6 en 7 februari in Salt Lake Ci ty. „Maxima weet nog niet waar de huwelijksreis heengaat", zei prins Willem Alexander. „Zeker is dat ik ooit op de Olym pische Spelen zal terugkeren." frimley green/gpd - In de kortste partij ooit op de Embassy, het wereldkampi oenschap darts, hield Raymond van Bar- neveld gisteravond in de tweede ronde huis tegen Eric Clarys. De arme Belg moet zich tijdens de partij, die de Hage naar in slechts 23 minuten met 3-0 won, in een draaimolen hebben gewaand. „Toen ik de tweede set pakte, zag ik het al aan zijn gezicht. Daarop stond te le zen: ik heb hier leuk meegedaan, maar dit is niet meer te redden. De derde set was min of meer een formaliteit", stelde Bamey na de strafejqjeditie. De Belg draagt niet voor niets de bijnaam The Sheriff. Bamey. „Omdat hij de pijlen snel afvuurt en dat vind ik wel fijn, ook ik hou het tempo graag hoog. Toch heb ik Eric niet onderschat. Hij is een tovenaar op het bord, doet rare dingen en kiest net zo gemakkelijk voor de dubbel dertien als de zestien. Aan de andere kant: ik sta hier al voor het tiende jaar. Ik laat me niet verrassen." De voormalige postbode voelt zich weer 'de Bamey van '98 en '99', zegt hij, de ja ren waarin hij de wereldtitel greep. „Ik voel me bevrijd van alles. Vorig jaar ben ik veel te veel bezig geweest met mijn sponsor (Brandstaff), die de deur op een kier had gelaten over het al dan niet ver lengen van mijn contract. Ik stond met knikkende knieën op het podium. Toen het bedrijf uiteindelijk afhaakte, heb ik alles van me afgezet. Ook het bijgeloof. Stuivers, steentjes, sjaaltjes, ik heb het al lemaal weggegooid. Ik geloof alleen nog in mezelf. En ik weet dat ik heus een lek ker pijltje kan gooien. Ik heb telkens ge zegd: we gaan weer pret maken op de Embassy." „Ik ben heel onbevangen naar het WK gegaan. Maar dat betekent niet dat ik niet droom over een derde wereldtitel. Het liefst sta ik straks tegen Co Stompé. Een DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl Rob Beunder en voetbalclub Blauw-Zwart gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. Beunder is twee seizoenen ac tief geweest in Wassenaar. Ook Ronald Rosdorff en SV Kic kers'69 gaan uit elkaar. Het ver zoek komt van Rosdorff zelf. Frank van Dam gaat bij Voor- schoten'97 de A-junioren trai nen Op zaterdag 12 januari wordt voor de 15de keer een zaalvoetbaltoemooi voor G- voetballers gehouden in de Groenoordhallen in Leiden. Er nemen 43 teams uit het district West II deel Quick Boys oefent volgende week dinsdag (15 ja nuari) op sportpark Nieuw- Zuid tegen eerste divisieclub Volendam In de Haagse trai nerscarrousel de volgende wij zigingen: Wim van Laar (Tone- gido) keert terug bij 's-Graven- zande SV. Zijn huidige assistent Kees van der Kolk vertrekt naar buurman 's-Gravenzande In "Rotterdam" gaat Jack van den Berg nog een jaar bij ASWH door en wordt Steef Buys (SC Feyenoord) de nieuwe techni sche man bij Barendrecht. Har ry Loeris (ex-trainer van Roo- denburg) vertrekt bij Spirit en stopt met het trainersvak Eer ste elftalspeler Ab Plugboer is voor de rest van het seizoen aangesteld als trainer van FC Omniworld. Tijs Schipper, ont slagen bij Spakenburg, maakt het voetbalseizoen af bij Zwalu wen Hoorn Tim de Cler kan bij Ajax even niet aan de bak. Er wordt een plaatje uit zijn kaak verwijderd Gerard Dubbelde- man, manusje van alles bij het Leidse Docos is door de KNVB onderscheiden met een zilve ren speld De Belg Johan Mu seeuw verschijnt zaterdag aan de start bij de MTB-strandrace in Egmond aan Zee. Bij de vrouwen is Leontien van Moor- sel de publiekstrekker. De laat ste overweegt nog steeds om er nog een jaar aan vast te plakken en in 2003 een aanval op het uurrecord te doen Suzanne de Goede heeft het winterseizoen afgesloten met een cyclo cross in het Franse Lutterbach. De Goede werd tiende. Hanka Kupfernager won de cross Na een tweede plaats in de afslui tende regio-cross in Pernis is Piet Smits (Hazerswoude) ge huldigd als eindwinnaar. In de B-klasse werd Kees Kerkvliet (Zoeterwoude) twaalfde en bij de vrouwen Suzanne de Goede vijfde De Rabo-amateurploeg, Bert Story, De Jonge Renner en Cycling 2000 gaan AXA verge zellen in de derde divisie van wielerpeloton Nog twee junio ren, David Jongbloed uit Oegst- geest en Jorrit Wiechert uit Zwammerdam komen het nieu we wielerseizoen uit voor de Haagse wielerploeg Trias. Vin cent van der Kooij, ook lid van Trias, is Leiderdorper af. Hij is verhuisd naar Bergen op Zoom Yvette Westerduin, Ellen Noordhof, Lizza de Nijs, Truc Le en Michel Platt zijn club kampioen van gymnastiekver eniging Slank en Kwiek gewor den Leo Visser, chef de mis sion bij de Olympische Winter Spelen wordt inwoner van Ter Aar Kamiel Maasse en Miran da Boonstra hebben bij Leiden Atletiek de jaarlijkse prestatie- prijzen in ontvangst mogen ne men. Mien Rietbergen-Plu, al ruim 40 jaar jurylid, kreeg de waarderingsspeld van de KNAU Basketbalvereniging MSV is ingeloot voor de halve finales van de beker. De Noordwijkers spelen tegen de winnaar van EBBC - NAC Bokser Fred Westgeest (Wassenaar) heeft zich moeten afmelden voor een gevecht op 2 februari in het Duitse Riesa. De 31- jarige zwaargewicht heeft last van een elleboogblessure Op 17 maart vindt in en om de Leidse Ijshal weer de Wintertriaüon plaats. Het is voor de 15de maal dat er 10 km gelopen, 45 gefietst en 20 km geschaatst kan worden Pirn Mostert (Scylla) is in Leid- schendam afdelingskampioen tafeltennis geworden. Bij de meisjes behaalde Willemien Kasteleyn (Docos) een zilveren medaille maspalomas/gpd - Hoewel nu en dan nog wat onwennig tus sen zijn nieuwe ploeggenoten, mocht het debuut van Mauricio Aros in het shirt van Feyenoord gisteravond hoopgevend wor den genoemd. Onder lastige omstandigheden op Gran Cana- ria - zware wind, matig veld - bleef de 25-jarige Chileense in ternational aardig op de been tegen het Duitse 1. FC Kaisers- lautem, dat in het toernooi van Maspalomas met 3-1 werd ver slagen. Aros krijgt tijdens het trainings kamp op het Spaanse vakantie eiland de kans om een contract bij Feyenoord in de wacht te sle pen. Tegen Kaiserslautem mocht de linksback als vervan ger van Tomasz Rzasa 45 minu ten zijn kunsten vertonen. Aros kon na een communicatiestoor nis met Patrick Paauwe welis waar niet voorkomen dat Tho mas Riedl vanaf rechts de gelijk maker maakte (1-1), maar scoorde in zijn eerste optreden een ruime voldoende. De sober spelende Chileen bleek sterk in de duels en viel nauwelijks op een foute pass te betrappen. Dat laatste was voor Bert van Marwijk geen verrassing. De Feyenoord-trainer wil echter vooral weten of Aros verdedi gend zijn mannetje staat. En ook dat was hem niet tegenge vallen. „Als het erop aankwam, ging hij stevig de duels in", was Van Marwijk positief. „Maar eigenlijk is een week te kort om hem op zijn verdedigende kwaliteiten te beoordelen." Nederlandse finale, dat zou toch het mooiste zijn", aldus de Hagenaar, die voorlopig het hoogste gemiddelde (33.78) van het toernooi liet noteren. „Dat geeft me alleen maar vertrouwen. Aan de andere kant: ik ga niet meer roe pen dat ik wereldkampioen word. Als ik donderdag een slechte dag heb, is het handje schudden en kan ik gewoon naar huis, hoor." Dat kon titelverdediger John 'Boy' Walton gisteravond al. De Engels man, die vorig jaar vriend en vijand ver baasde met zijn titel bij pas zijn tweede deelname, werd in een zinderende partij door Colin Monk (3-2) uitgeschakeld. alkmaar - Volgens Dirk Sche ringa is Willem van Hanegem de ideale kandidaat om de nieuwe bondscoach van Oranje te wor den. De voorzitter van AZ zei dat gisteren in zijn nieuwsjaars- toespraak. Enkele jaren geleden was Van Hanegem twee seizoe nen trainer van AZ. Hij beëin digde zijn dienstverband na een conflict met Scheringa. AZ heeft de 26-jarige verdediger Juha Reini met ingang van het nieuwe seizoen voor drie jaar vastgelegd. Reini, 21-voudig Fins international, komt nu uit voor Racing Genk. AZ rekent niet meer op Winston Bogarde. Ronald Spelbos wordt op part timebasis toegevoegd aan het scoutingapparaat in Alkmaar. Dries Boussatta is volgende week op proef bij Newcastle United. De 30-jarige Amster dammer stond nog tot 2004 on der contract bij AZ maar leverde die verbintenis per 1 januari in. Frank Neubarth wordt de nieu we trainer van Schalke 04. De 39-jarige ex-speler van Werder Bremen volgt Huub Stevens op die in verband wordt gebracht met Hertha BSC. De Turkse international Hak an Sukur verhuist van Inter Milan naar Parma. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day van dinsdag 8 januari: 1-5-10-13-15-21-26-27-28-32-37-40-50- 55-61-63-64-73-74-80 (onder voorbehoud). VOETBAL Maspalomos (Spa). Internationaal toernooi. Feyenoord - FC Kaiserslautem 3-1 (1-0). 34 Tomasson 1-0. 61. Riedl 1-1, 78. Van Hooijd- onck 2-1 (strafschop), 90. Smolarek 3-1 Scheidsrechter: Riley (GBr). Toeschouwers: 4000 Feyenoord: Zoetebier; Emerton (90. Gyan), Sprocket Paauwe en Rzasa (46 Aros). Van Wonderen, Tomasson en Ono, Elmander (85. Leonardo II), Van Hooijdonck en Smolarek Feyenoord vrijdag in finale tegen winnaar Bay er Leverkusen - Helsingborg ATLETIEK Montevideo. Internationale veldloop. Mannen: 1. Yuda (Tan) 10 km in 28.47, 2. Cheruiyot (Ken) 29 13, 3. Kosei (Ken) 29 26, 4. Eloy (Bra) 29.30, 5. Rutto (Ken) 30.03. Vrouwen: 1. Sanchez (Col) 10 km in 34 44, 2 De Souza (Bra) 34.46. 3 Dos Reis (Bra) 34.49. 4. Tenorio (Spa) 34.59. 5. Dos Santos (Bra) 35 03. AUTOSPORT Atar-Tdjikja (Mau). Rally Parijs-Dakar, 11e etappe. Motor: 1. De Gavardo (Chl) KTM 6.33 17, 2 Roma (Spa) KTM 1.55, 3. Meoni (Ita) KTM 3.50,4. Sainct (Fra) KTM 5.23, 6. Pujol (Spa) KTM 6.51, 20. Verhoef (Ned) KTM 1.10.16. Klassement: 1 Meoni 26 47.23, 2. Roma 1.26, 3 De Gavardo 1.42, 15. Verhoef 4.40.27. Auto: 1. Masuoka/Maimon (Jap/Fra) Mitsubishi 6.04.33, 2 Shinozuka/Delli Zotti (Jap/Fra) Mitsubishi 5.40, 3. Kleinschmidt/Schulz (Dui) Mitsubishi 10.22, 4 Fontenay/Picard (Fra) Mitsubishi 20 09, 5 Sousa/Jesus (Por) Mitsu bishi 47.06, 6. De Mevius/Guehennec (Bel) Nissan 53.19. Klassement: 1. Masuoka 24.31.18, 2. Shino- zuka 17.49, 3. Kleinschmidt 30.57. BASKETBAL New York. NBA. Charlotte Hornets - Denver Nuggets 94-80, Cleveland Cavaliers - Portland Trailblazers 72- 98. Philadelphia 76-ers - Los Angeles Clippers 116-92, Orlando Magic - Boston Celtics 98- 87, Minnesota Timberwolves - Detroit Pistons 109-93. Chicago Bulls - Seattle Supersonics 88-100, San Antonio Spurs - New York Knicks 90-79, Washinghton Wizards - Los Angeles Clippers 96-88, Atlanta Hawks - Portland Trail Blazers 101-92, New Jersey Nets - Miami Heat 104-95, Detroit Pistons - Los Angeles Lakers 92-121, Memphis Grizzlies - Toronto Raptors 84-81. Dallas Mavericks - Denver Nuggets 95- 94, Houston Rockets - New York Knicks 88- 86, Utah Jazz - Phoeni* Suns 98-84, Golden State Warriors - Milwaukee Bucks 97-113 Wloclawek. Saporta Cup, Groep C. Anwil Wloclawek (Pol) - Ricoh Astronauts (Ned) 79-67 (44-31). Topscorers Astronauts: Spinks 19, Mikalajunas 16 Teloekom Bonn (Dui) - Lietuvos Rytas (Lit) 81-96, Kazan (Rus) - Arkadia Lions (Oos) woensdag. Stand: 1. Lietuvos Rytas 7-12, 2 UNICS Ka zan 6-8, 3 Telekom Bonn 7-8, 4 Wloclawek 7-8, 5. Astronauts 7-4, 6. Arkadia Lions 6-0. SKI Val di Fiemme (Ita). Wereldbeker skilopen. Vrouwen, 15 km klassiek: 1 Skari (Noo) 40.37,4, 2. Danilova (Rus) 0.2, 3 Lazoetma (Rus) 0,6, 4 Nagejkina (WRu) 46,2, 5. Tsje- palova (Rus) 47,3, 6. Salonen (Fin) 47,7. Stand WB na 13 wedstrijden: 1. Skari 595 punten, 2. Neumannova (Tsj) 580, 3. Tsjepal- ova 497 Mannen, 30 km klassiek: 1. Aukland (Noo) 1.15 01,4, 2 Denisov (Rus) 0,9, 3. Fredriks- son (Zwe) 1,5, 4. Veerpalu (Est) 1,6, 5 Mae (Est). 6 Muehlegg (Spa) 1,8 Stand WB na 13 wedstrijden: 1 Elofsson (Zwe) 549 punten, 2 Aukland 407. 3. Als- gaard (Noo) 331 Arosa (Zwi). Wereldbeker snowboarding. Vrouwen, parallel reuzenslalom: 1 Rarngler (Ita), 2. Meuli (Zwi), 3 Posch (Ita), 4. Ruby (Fra) 5. Guenther (Oos), 11. Nicolien Sauer- breij, 45. Marieke Sauerbreij, uitgevallen: Marcella Boerma Stand wereldbeker: 1 Ruby 3900 punten, 2. Guenther 3690, 3. Pomagalski (Fra) 2970, 13 Nicolien Sauerbreij 1530. Mannen, parallel reuzenslalom: 1 Maier (Oos) 2. Feichter (Ita). 3 Bozzetto (Fra). 4. Kras- snig(Oos), 5 Koller (Oos) Stand wereldbeker: 1 Kosir (Slo) 4560 pun- ten. 2. Bozzetto 3410, 3. Feichter 2690 Engelberg (Zwi). 0|>en NK snowboarding. Vrouwen, reuzenslalom: 1 Zuzulova (Slw), 2. Kurfuerstova (Tsj), 3. Karrick (GBr) Engelberg (Zwi). Open NK snowboarding. Vrouwen, reuzenslalom: 1 Zuzulova (Slw), 2. Kurfuerstova (Tsj), 3. Karrick (GBr). alleen Nederlanders: 1. Vale. 2. Bluemink, 3. Van Harten. Mannen: 1 Thedo Remmelink, 2. Sjoerd Rem- melink. 3. De Boom. TENNIS Auckland. Mannen, 400.000 euro. Eerste ronde: Portas (Spa/8) - Diaz (Spa) 7-5 6-4, Rios (Chl) - Ljubicic (Kro) 6-7 6-3 7-6, Rusedski (GBr/6) - Zabaleta (Arg) 6-4 3-6 6-1 Tweede ronde: Ivanisevic (Kro/2) - Youzhny (Rus) 4-6 6-3 6-3, Novak (Tsj/5) - Vicente (Spa) 6-3 6-3, Golmard (Fra) - Eiseneer (Bel) Sydney. Mannen, 400.000 euro. Eerste ronde: Srichaphan (Tha) - Grosjean (Fra/1) 6-3 6-4, Canas (Arg/4) - Delgado (Par) 3-6 6-4 6-1, Malisse (Bel) - Arzai (Mar) 6-3 opgave Arazi, Federer (Zwi/2) - Robredo (Spa) 7-6 7-6 Tweede ronde: Rios (Chl) - Pavel (Roe) 6-1 6-4, Chela (Arg) - Ferreira (ZAf) 6-4 1-6 7-6, Lee (ZKo) - Kucera (Slw) 6-1 6-2, Es- cudé (Fra) - Canas (Arg/4) 6-4 6-1, Mirnyi (WRu) - Srichaphan (Tha) 6-2 6-3, Boutter (Fra) - Schüttler (Dui) 6-4 6-1. Vrouwen, 250.000 euro. Tweede ronde: Serena Williams (VSt/4) - Koer- nikova (Rus) 6-2 4-6 6-3, Mauresmo (Fra/6) - Coetzer (ZAf) 6-3 5-7 6-3, Stevenson (VSt) - Capriati (VSt/1) 7-6 3-6 6-4, Clijsters (Bel/3) - Farina Elia (Ita) 6-7 6-4 6-1, Henin (Bel/5) - Martinez (Spa) 6-0 6-3, Testud (Fra/7) - Nagy- ova (Slw) 6-1 6-2, Shaughnessy (VSt/8) - Han- tuchova (Slw) 6-4 6-1. Hobart. Vrouwen, 120.000 euro. Eerste ronde: Pratt (Aus/8) - Razzano (Fra) 6-2 6-3, Hopkins (VSt) - Lamade (Dui) 6-1 6-1, Tu (VSt/5) - Black (Zim) 6-4 6-3, Muller (Dui) - Kruger (ZAf/6) 6-3 7-6, Suarez (Arg/2) - Tatarkova (Oek) 6-3 6-3, Pierce (Fra) - Brandi (VSt) 6-0 6-3. Grande (lta/1) - Kuti Kis (Hon) 6-4 6-3, Medina Garrigues (Spa) - Diaz-Olivia (Spa/9) 6-2 6-3. Schwartz (Oos) - Wheeler (Aus) 6-1 5-7 6-3, Gagliardi (Zwi) - Irvin (VSt) 6-4 6-2, Frazier (VSt) - Beigbeder (Fra) 6-3 6- 2. Fortez (Fra) - Dlhopolcova (Slw) 6-3 7-6. Canberra. Vrouwen, 120.000 euro. Eerste ronde: Smashnova (Isr) - Obata (Jap) 6- 1 6-3, Tanasugarn (Tha/1) - Seljoetina (Kaz) 6- 2 6-7 6-3, Grahame (Aus) - McQuillan (Aus) 6- 4 6-4. Tweede ronde: Osterloh (VSt) - Reeves (VSt) 3-6 6-4 6-2, Dechy (Fra/7) - Craybas (VSt) 0-6 7-6 7-5, Grahame (Aus) - McQuillan (Aus) 6-4 6-4, Loit (Fra) - Likhovtseva (Rus) 6- 4 6-3, Smashnova (Isr) - Stewart (Aus) 7-6 6- 0. Mandula (Hon) - Dominikovic (Aus) 6-7 7-6 6-3 Melbourne. Kooyong Classic, 400.000 euro. Eerste ronde groepswedstrijden: Agassi (VSt) - Dent (VSt) 6-3 6-2, Draper (Aus) - Kafelnikov (Rus) 6-3 6-4, Sampras (VSt) - Corretja (Spa) 6-4 7-6, Enqvist (Zwe) - Haas (Dui) 7-5 4-6 6-

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21