Groenteman en Haenen uit elkaar MEDIA Harlequin: Nederlanders knijpen graag in billen Ahoy'-baas op werkvloer 'Het gaat in een fractie van seconden' Peter Jan Rens terug op televisie bij SBS 6 Radio 3 FM start cd-actie voor terugkeer Montagne Top 2000 van Radio 2 trekt bijna vier miljoen luisteraars r W: A 4 Pieter Landman wordt tv-baas Wereldomroep dinsdag 8 JANUARI 2002 Van onze mediaredactie Hilversum - Hanneke Groente man en Paul Haenen stoppen per direct met de gezamenlijke pre sentatie van de VPRO-talkshow HH Zondag. De combinatie heeft niet opgeleverd wat ze ervan hadden verwacht, vertelden ze zondag aan het einde van de uit zending. Tot eind mei verzorgen Groen teman en Haenen nu beurte lings de presentatie. Groente man en Haenen waren niet voor commentaar bereikbaar. Groen teman liet al eerder weten dat de samenwerking tegenviel. „Het programma is één grote mislukking. We dachten dat één plus één drie zou zijn, maar het is anderhalf', zei ze vorige maand tijdens de talkshow van Raoul Heertje in het Amster damse café Toomler. Groenteman gaf toen te kennen, dat is overwogen om de twee presentatoren van elkaar los te koppelen, maar dat idee typeer de ze destijds als „een afgang voor ons allebei". Blijkbaar is het tweetal daar nu op terugge komen. Groenteman wijt het falen van het programma, dat slecht wordt bekeken, ook aan de slechte redactie. „Onder druk van de VPRO moest de redactie worden uitbe steed. Aan HH Zondag werkt de voormalige redactie van Cathe rine Keyl. Ze doen het heel slecht. Jonge mensen die de krant niet lezen en niet weten wat er in de maatschappij leeft", aldus Groenteman vorige maand. hilversum/mediaredactie - Ooit eens een vrijend stel betrapt in het park, in een trein of vliegtuig of op kantoor? Niet zo vreemd, want Nederlanders blijken dol te zijn op deze plekken voor eroti sche uitspattingen. Internationaal gezien staan Hol landers boven aan de lijst als het gaat om de voorliefde voor seks op openbare plaatsen, zij het dan wel met de echtgenoot of vaste partner. Finnen beoefenen diezelfde hobby opmerkelijk ge noeg het liefst met een wild vreemde. Nederlanders hebben ook een sterke voorkeur voor het in het openbaar knijpen in de billen van hun partner, ter wijl Canadezen graag vrijen in trein of vliegtuig of op het strand. Deze en andere wonderlijke uit komsten zijn te lezen in het Ro mantiek Rapport 2002, een in ternationaal onderzoek naar Passie en plein public. Het on derzoek is gehouden in twintig landen in opdracht van Har lequin, 's werelds grootste uitge ver in de categorie mierzoete liefdesromannetjes als de Bou- quet-reeks en Intiem. Harlequin houdt elk jaar een onderzoek naar de gewoonten, wensen dan wel afwijkingen op het gebied van liefde en seks. Zo was er in vorige jaren aandacht voor De ideale man, De meest romanti sche vrouw ter wereld, liefde en jaloezie en Dagdromen en fan tasieën. Nu dus de in het openbaar bele den passie in twintig vragen, volgens Harlequin beantwoord door bijna zevenduizend man nen en vrouwen. Wereldwijd ge zien wordt intimiteit volgens de onderzoekers in het openbaar door maar 15 procent van de bevolking geaccepteerd, al heeft 41 procent van de mannen en vrouwen van Japan tot Argenti nië wel eens in het openbaar de liefde bedreven. Favoriete plekken om 'het' te doen per land: Trein of vliegtuig: Canada. Bibliotheek: Noorwe gen. In het park: Japan en al weer Canada. Amerikanen doen het graag in de bioscoop, een disco of op het werk, terwijl in Australië het pashokje een graag bezochte plek is voor het delen van fysieke geneugten. Argentijnen en Japanners lijken het meest conservatief als het gaat om fysiek contact buiten de muren van het eigen huis. Ar gentijnen hebben weliswaar een wellustige fantasie, maar als het erop aan komt zijn ze niet ge diend van vertonen van liefde in het openbaar. Japanners hou den niet van zoenen in het openbaar, laat staan van vrijen buiten de deur. De als harts tochtelijk beschouwde Fransen komen er ook bekaaid af in het onderzoek: zij moeten er niets van hebben. Alleen al het den ken aan seks in het openbaar brengt bij 75 procent van de Franse ondervraagde dames het schaamrood op de kaken, zo meldt Harlequin. hilversum/anp/mediaredactie - Radio 2 heeft met de Top 2000 in de laatste week van 2001 bij na vier miljoen luisteraars aan zich weten te binden. Ook de website van deze hitlijst trok veel belangstelling. Dat heeft een woordvoerder van Radio 2 gisteren gemeld. Uit onderzoek van de dienst Kijk- en Luisterzoek (KLO) van de NOS blijkt dat veertig procent van de Nederlanders van der tien jaar en ouder de Top 2000 kent. Volgens Radio 2 is het uit zenden van de lijst met deze re sultaten „het grootste evene ment op de Nederlandse radio". Volgens Radio 2 is de Top 2000 onder Nederlanders tussen de dertig en vijkftig jaar de helft be kend met dit evenement. Alle luisteraars van dertine jaar en ouder waardeerden het pro- RVU-serie over Nederlandse managers Hilversum - „Hij is niet tech nisch en hij is niet handig", zegt de vrouw van Jos van der Vegt. „Maar hij is wel een heel lieve man", aldus zijn dochter. Met die kwalificaties op zak begeeft de algemeen directeur van het Rotterdamse Ahoy' zich een paar dagen op de werkvloer. Tri bunes bouwen, champagne ser veren, de volgspot bedienen, de garderobe bewaken; als dat maar goed gaat voor een docto randus in de economie met twee linkerhanden. Ahoy'-baas Jos van der Vegt is de eerste Nederlandse leiding gevende die voor de RVU-serie Terug op de werkvloer 'ano niem' aan de slag gaat tussen het 'gewone' personeel. De achtdelige reeks is gebaseerd op de bekroonde BBC-serie Back to the floor, die de RVU al eerder op het scherm bracht. De BBC- versie toonde vol Brits chauvi nisme hoe topmanagers naar de onderste regionen afdaalden om daar tot de ontdekking te komen dat ze eigenlijk totaal onwetend waren van het reilen en zeilen op de werkvloer. In de RVU-reeks is Van der Vegt voor podiumbouwers, cateraars en garderobepersonöel gewoon Jos. „Ga effe vier sauspannetjes halen uit de centrale keuken bo ven", zo wordt hem opgedragen door een van de koks. En dus rent Van der Vegt gewillig door de gangen en de trap op en af om aan het verzoek te voldoen. In de garderobe worstelt de Ahoy'-baas met het wisselgeld. ,,'t Is mijn eerste avond", zo ver ontschuldigt hij zich bij het pu bliek. Met de enorme volgspot in de nok van een donker sportpaleis probeert Van der Vegt naarstig een paard dat optreedt als on derdeel van de show van de Spaanse rijschool, in een bundel licht te houden. „Netjes voor de benen schijnen, zodat hij ziet waar-ie loopt", krijgt de nu zwe tende Ahoy'-baas te horen door een krakende koptelefoon. Ahoy'-directeur Jos van der Vegt op de werkvloer. Foto: GPD graag een stoeltje of een krukje voor als ze even willen uitrusten. En de cateraars snakken naar een centraal magazijn, zodat zij niet steeds naar de centrale keu ken op en neer hoeven te ren nen. Onder het motto 'de beste stuurman' concludeert Van der Vegt dat het zaak is goed te luis teren naar de vloer. „Oren en ogen goed openhouden." „Normaal maakt het niet uit of ik ga of blijf, het evenement draait toch wel door", beseft hij al doende. „Maar nu voel je je er ineens echt onderdeel van." Natuurlijk heeft de Ahoy'-direc- teur een missie. ETij wil uitzoe ken hoe in een relatief kleine or ganisatie toch communicatie problemen kunnen optreden. Terug in de stafvergadering is het terugdringen van de man uren van de podiumbouwers nu prioriteit. Van der Vegt heeft im mers zelf ondervonden hoe zwaar dit werk is. De schoon makers van de toiletten willen Berrit de Lange Terug op de werkvloer is van avond vanaf 21.00 uur uur bij de RVU op Nederland 3 te zien. De foto waarmee Okhuizen de Zilveren Camera won.Foto: Marco Okhuizen Marco Okhuizen wint met Volendam-foto Zilveren Camera gramm ametb een 7,6, aldus KLO. De Top 2000 is in een mara thonuitzending van 144 uur door tien presentatoren in de ether gebracht De lijst met mooiste popklassiekers werd door de luisteraars zelf samen gesteld. Zij konden stemmen op drieduizend kanshebbers voor de lijst en zelf suggesties aan dragen. door Eric de Bie Hilversum - Soms worden pers fotografen in Nederland ver keerd behandeld, vindt Marco Okhuizen, de kersverse winnaar van de Zilveren Camera 2001. Als ze bij een ramp staan te wer ken, beschouwt het publiek ze wel eens als paria's. „En daar heb ik het moeilijk mee", zei Okhuizen (38) gistermorgen op weg naar de persconferentie waar hij als winnaar werd be kendgemaakt. De freelance fotograaf, die on der meer werkt voor het Alge meen Dagblad, het ANP en de GPD, won de prijs met een foto van een in plastic verpakt slachtoffer van de nieuwjaars brand in Volendam. De Zilveren Camera is de meest toonaange vende Nederlandse prijs voor fotojournalisten, waarbij foto grafen collegès beoordelen. De jury koos verder Jerry Lampen van persbureau Reuters als foto journalist van het jaar en de aanmoedigingsprijs ging naar Mark van der Zouw. Gêne Voor Okhuizen was de brand in Volendam een gebeurtenis die je als fotograaf in beeld móet brengen, hoe moeilijk dat soms ook is. „Zo'n ramp is groot nieuws en die moet je verslaan. Maar ik geef toe dat ik bij zoiets ook vaak sta met een dosis gêne. Zeker in Nederland waar het je soms kwalijk wordt genomen dat je doorgaat met fotografe ren. In het buitenland is dat toch anders. Ik heb ook in Bos nië gewerkt en daar werd je bij een ziekenhuis met open armen ontvangen. Omdat de mensen beseften dat ze via de pers aan de wereld konden laten zien wat daar precies gebeurde. Bij een ramp als in Volendam is dat denk ik ook van belang. Ik zal niet zo snel een ongeluk tussen twee auto's fotograferen, want dat voegt niets toe. Maar Volen dam is anders", aldus Okhuizen. Dat de Amsterdammer de win nende foto heeft gemaakt, was overigens voor een deel 'toeval'. „Mijn vriendin is Italiaans en vierde vorig jaar oud en nieuw bij haar ouders. Ik was die nacht dus alleen en wilde tegen één uur naar bed gaan. Iemand van het Algemeen Dagblad belde toen en zei dat er in Volendam een 'kortstondige brand' had gewoed. Ik vroeg hem of het dan wel zin had er naar toe te gaan. Ik moest maar gaan kijken, want het kon toch iets groots zijn. Toen ik later op de ringweg werd ingehaald door een rij am bulances, wist ik dat het goed miswas." Tenten Het moment dat Okhuizen de nieuwsfoto van 2001 maakte, weet hij nog precies. „Er ston den tenten waar de slachtoffers eerste hulp kregen. Daarna wer den ze naar een ambulance ge bracht. De foto is gemaakt op dat stuk. Op dat moment weet je niet of je een goede foto hebt. Je denkt er niet bij na. Het gaat in een fractie van een seconde en voor hetzelfde geld was hij onscherp geweest." Toen hij later de afdruk naai stichting De Zilveren Cam J opstuurde, dacht hij wel i d kleine kans te maken, brand in Volendam was vc jaar toch de belangrijkste beurtenis in Nederland. I helpt meent Okhuizen, toen hij zaterdag hoorde dat de Zilveren Camera had gevvt nen, werd overvallen door 'Oscar-gevoel'. „Als beroeps tograaf is dit mijn eerste prijs meteen de belangrijkste in 1 E derland. Daar ben ik erg mee. Ik heb zaterdagnacht n welijks geslapen van de opw P' ding. Ik zie dit als een gri waardering. De prijs is zeker eN stimulans om verder te ga Om 's nachts weer mijn bed te komen." hilversum/mediaredactie - Pe ter Jan Rens keert terug als pre sentator op televisie. Vanaf maandag 25 februari is hij het gezicht van Pay Day, de nieuwe spelshow van SBS 6. Rens was anderhalf jaar geleden voor het laatst te zien bij RTL 4 met het mislukte jeugdprogramma Fris and chips. Pay Day, volgens SBS 6 overi gens nog een werktitel, is het volgende bedenksel uit de En- demol-fabriek. In de show strij den vier kandidaten om een hoofdprijs van 25 jaarsalarissen. Pay Day is gedurende dértien weken te zien en verbonden aan een nieuwe Nederlandse loterij, de Zorgloterij. Hiermee probeert de stichting Financiering van Zorgvernieuwing en Zorgverbe- tering geld binnen te halen voor verschillende projecten binnen de gezondheidszorg. „Daarvoor komt in principe elk project in aanmerking", aldus Udo Buys van de stichting. ,Als het maar met zorg te maken heeft. Ik kan u vertellen dat de aanmeldingen inmiddels bin nenstromen." Buys verwacht met de loterij 'tientallen miljoenen euro's' binnen te halen. De verkoop van loten begint 4 februari. Vooralsnog is de Zorgloterij een malig. „Maar we hebben inmid dels een aanvraag ingediend voor herhaling. Dat hangt ook af hilversum/mediaredactie - Pie ter Landman is benoemd tot Hoofd TV bij Radio Nederland Wereldomroep. Hij volgt in die functie Ruud de Wildt op, die met pensioen gaat. Landman wordt onder meer verantwoordelijk voor co-pro ducties en de distributie van do cumentaires, culturele progra ma's en animatiefilms, die Wereldomroep onder de naT RNTV wereldwijd versprei 2 Naast zijn nieuwe functie bl Pieter Landman programmal der BVN TVde Nederlandsti s ge publieke tv-zender voor Nw derlanders en Vlamingen in 1Di buitenland. Peter Jan Rens begint volgende maand bij SBS 6. Foto: GPD van het succes van de eerste trekking." Die is dus te zien in Pay Day, waarmee Peter Jan Rens zijn te rugkeer op de Nederlandse tele visie viert. De presentator werk te tot medio 2000 voor RTL 4. Nadat eind 1997 zijn late-night- show was geschrapt, was hij als meneer Kaktus in Telekids te zien. Daarna presenteerde hij kortstondig Fris and chips. hilversum/mediaredactie - Ra dio 3-dj Roeland van Zeijst is een radio-actie gestart om Chiel Montagne terug te krijgen op te levisie. Daartoe wordt vandaag het lied Hij zit wel snor! opgeno men. Zaterdag tussen middernacht en vier uur 's ochtend wordt het uitgezonden in het programma Pyjama FM van Van Zeijst. Aan de cd werken mee Corry Konings, Ronnie Tober, Bonnie St. Claire, Henk Wijngaard en Jacques Herb. Deze gelegenheidsformatie, Snormaal genoemd (refererend aan de grote snor van Montag ne), zegt een 'gezellig polder- popprogramma node te mis sen'. Overigens is Montgane niet zelf bij de actie betrokken, maar hij heeft wel laten weten de actie 'enig' te vinden. Chiel Montagne preseteerde ja renlang het televisieprogramma Op volle toeren. Daarin werd hoofdzakelijk aandacht besteed aan het Nederlandse lied. KIJKCIJFERS Top 10 meest bekeken programma's Journaal (zo, 20.00 uur) NOS 2.840 2. Baantjer RTL 4 2.660 3. Goede Tijden RTL4 2.250 4. Freek de Jonge VPRO 2.015 5. Oudejaarsloterij RTL 4 1.995 6. Toen was geluk heel ge KRO 1.755 woon 7. Gulden Kopspijkers VARA 1.740 8. Laat ze maar lachen RTL 4 1.670 9. Studio Sport NOS 1.670 10. EK Schaatsen allround NOS 1.625 Top 10 hoogst gewaardeerde programma's 1. Una voce particolare TROS 8,0 2. Nieuwjaarsconcert NOS 7,8 3. Spijkers VARA 7,7 4. Flikken TROS 7.6 5. ER AVRO 7,6 6. Lek VARA 7,6 7. Freek de Jonge VPRO 7,5 8. A certain justice KRO 7,5 9. Love letters TROS 7,4 10. Opgelicht TROS 7,4 Marktaandelen inc Nederland 1 11,8 (11,6) Nederland 2 12,0 (13,8) Nederland 3 9,1 (8,7) RTL 4 17,1 (18,5) RTL 5 4,3 (3,5) Yorin 10,2 (7,5) SBS 6 10,3 (12,7) NET 5 5,6 (5,2) V8 3,9- (4,2) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Luister onderzoek van de NOS. Het aantal kijkers x 1000. De commerci )N ele omroepen laten geen waardering meten. Tussen haakje ib staan de marktaandelen van vorige week.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 8