Gebrek aan personeel en ruimte dreigt LEIDEN REGIO Leiden 'Waarom moet ik die vijfhonderd gulden betalen?' MIDDEN ALGEMEEN NOORD ZUID Leidenaar zaait ook angst vanuit cel GERECHT dinsdag 8 JANUARI 2002 R3 [LADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, tls*de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden ird naar I^eidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax: 071-5321921; e-mail: redactie.ld@dainiate.hdc.nl £01 De klaverjasclub in buurtcentrum De Kooi kan weer ver- i ng gebruiken. Al een aantal jaren draait er een succesvolle letitie. Er wordt elke maandagavond van 20.00 tot 22.30 uur n eeld in het buurthuis aan de Driftstraat 49. Deze week is er J ieuwe competitieronde begonnen. Voor meer informatie: 97. 'X)l Morgen beginnen om 9.30 uur de naailessen weer in ae [centrum De Kooi. Driftstraat 49. De lessen staan onder lei- "P van een ervaren docente. Er zijn naaimachines aanwezig stof en garen moet worden meegenomen. IDERKWARTIER In de Groenoordhallen aan de Willem de [erlaan is zaterdag en zondag van 9.00 tot 16.00 uur een snuf- ;n irkt. De ingang van de Groenoordhallen is aan de Gooimeer- M laandelijkse wandeling van het NIVON gaat zondag 13 januari i J een deel van het nieuwe Waterliniepad. Dit pad loopt van pi len tot Gorinchem. Dit keer wordt de route van Hilversum 8 Maarssen gelopen, een afstand van ongeveer 22 kilometer, door de Loosdrechtse plassen en langs een aantal forten. Er verzameld in station Leiden-Centraal om 9.10 uur. and, regenkleding, een plastic zitzak en een strippenkaart ie lemen. Verdere informatie geeft Aat Smits, telefoon 5227079 asmits.2@hccnet.nl oi GD Zuid-Holland Noord en de Stichting Thüiszorg Groot bi and verzorgen een cursus voor mensen uit de regio die willen bi »en met roken De ervaring heeft geleerd dat met hulp van cursus 70 tot 80 procent van de deelnemers inderdaad met stopt. Voorafgaand aan deze cursus is er donderdag 10 ef ari van 20.00 tot 22.00 uur een informatieavond bij de GGD n de Roodenburgerstraat 1 a. Tijdens deze bijeenkomst kan voor m irsus, die een week later begint en uit negen bijeenkomsten 'le wee uur bestaat, worden ingeschreven. De kosten bedragen cei uro. Verzekerden van Zorg Zekerheid met een aanvullende kering kunnen korting krijgen.-Voor meer informatie: 331. ndheidService Groot Rijnland begint dit jaar weer met een aantal cursussen op velerlei gebied. Bijvoorbeeld een ei tiviteitstraining, waar deelnemers leren voor zichzelf op te f i en. Ook komt er een cursus babymassage en een cursus waar rd wordt op verantwoorde wijze een ontspannende massage voeren. Verder cursussen EHBO, zowel bij kinderongevallen ij ouderen. Mensen die sportief willen afvallen kunnen zich zipelden voor de cursus Slank en Fit, een combinatie van fie onder leiding van een diëtiste en aquajoggen. Iedereen die of wordt kan aan deze cursussen deelnemen. Voor meer itie kan contact worden opgenomen met de iservicelijn, telefoon 516145 K maandag tot en met donderdag 9 00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 15.00 uur. De kosten het lidmaatschap van GezondheidService bedragen voor 2002 huishouden 13,60 euro. Groei regionale economie stelt secretaris Broeksma van Kamer van Koophandel niet gerust ■riEMIEWUK Door de Hortus aan het Rapenburg is zondag 13 iri om 12.00 uur een verrassingswandeling te maken. De kos- edragen. inclusief entree en een kopje koffie of thee, vijf euro. RAS In buurthuis de Pancrat kan morgen om 13.30 uur door ussers weer bingo worden gespeeld. De zaal van het buurt - in de Middelstegracht B5 is om 12.30 uur open. Zondag is er 15 uur Bingo Binnendijks. De zaal van het buurthuis is dan 2.00 uur open. RAS In het Wandelcafé van vrijdag 11 januari komt Wilco van terg vertellen over het ontstaan van de Waterlinie. Door de r en heen had Holland te maken met overstromingen door en rivieren. Daartegen werden massaal dijken en kribben ^•legd. Zodra een vijandig leger ons land binnenkwam werden jken doorgestoken. Het Wandelcafé begint om 20.00 uur in huis De Pancrat aan de Middelstegracht 85. De toegangsprijs lagt 2,50 gulden. 1 RAS Dat er in de Leidse regio grote interesse bestaat voor n lanse dans en percussie blijkt wel uit het feit dat er in het Mu- uis voor de elfde keer nieuwe cursussen beginnen. Dinsdag tuari is er van 19.00 tot 20.30 uur een gratis kennismakingsles ie cursus Afrikaanse percussie. Vroeger was drummen een reg te denken factor in het gemeenschapsleven. Het riep de en op tot gemeenschappelijke arbeid, feesten of rouwcere- es. De cursus begint met het aanleren van de techniek om ge le krijgen voor Afrikaanse ritmen. De docent, Kobina Adende, jomstig uit Ghana en sloot zich na zijn opleiding aan bij het y' a Cultural Ballet. In 1989 kwam hij naar Nederland waar hij dien cursussen en workshops geeft. Het Muziekhuis is te vin- an de Middelstegracht 123, telefoon 5891734. ÏVEST De Christelijke Muziek Vereniging Concordia houdt ig 12 januari een bingo in het verenigingsgebouw aan de jracht 61. Aanvang 20.00 uur. IESTEIN Jongeren in de leeftijd van 9 tot 14 jaar kunnen zon- r an 14.00 tot 15.30 uur met de IVN Jeugdnatuurclub wilgen en in het Reigersbos in polderpark Cronesteyn. Informatie: 1 Voorn, 5144211. e UIZEN De Ouderen Activiteiten Commissie Leiden Zuid-West rgt zondag 13 januari van 14.30 tot 16.30 uur een ontspan- Igj middag met bingo voor 55-plussers in Zorgcentrum Rijn en De toegang bedraagt 1,20 euro. De zaal in het zorgcentrum c e Aaltje Noordewierlaan 1 gaat om 14.15 uur open. le BURG Mensen, ouder dan 55 jaar die willen leren klaverjas- fmisschien de fijne kneepjes van dit kaartspel iets meer wil- n( ren, kunnen daarvoor op vrijdag van 9.45 tot 11.45 uur te- hI in buurthuis Matilo aan de Zaanstraat 126. Per maand be- p n de kosten 2,25 euro. Informatie telefoon 5412515. IURG Computercafé Het Nokkie in buurtcentrum Matilo is ek naar vrijwilligers die verstand hebben van computers en tuk vinden om anderen daarmee te helpen. Voorlopig is het thuis aan de Zaanstraat 126 van start gegaan met inloopoch- inop maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.30 uur, beginnende gebruikers adviezen krijgen en gevorderden zelf -|tle slag kunnen. Er wordt gewerkt met Windows en WP 7.1. I informatie: 5412515. door Marijn Kramp leioen - Na een jaar vol winstwaarschu wingen, faillissementen, dalende beurs koersen en ontslaggolven kwam de Ka mer van Koophandel Rijnland eind vori ge week met een opmerkelijk bericht tij dens haar nieuwjaarsborrel. De regionale economie is de dip voorbij, concludeerde KVK-directeur Berkhout aan de hand van de uitkomsten van de Enquête Regionale Bedrijfsontwikkeling. 'In het jaar dat de wereld de adem inhield voor de gevol gen van n september toonde het Rijn landse bedrijfsleven zich eigenwijs posi tief.' Want waar landelijk nog een om zetdaling van gemiddeld één procent werd genoteerd in 2001, steeg de omzet in Rijnland met nagenoeg eenzelfde ge tal. En ook in verhouding met de rest van Zuid-Holland behaalde Rijnland een be tere omzet. Een mooi resultaat, meent Berkhouts secondant, secretaris C. Broeksma. Maar het houdt geenszins in dat ondernemers en beleidsmakers ge rustgesteld achterover kunnen leunen, constateert Broeksma, terwijl hij de kan sen en bedreigingen van de regionale economie op een rijtje zet. De cijfertjes over 2001 mogen, zeker na het teleurstellende jaar van daarvoor, positief stemmen, Broeksma valt er niet van van zijn stoel. En dat is niet omdat het geen keurig resultaat is. Het is om dat hij eigenlijk niet veel anders had verwacht. ,,Op 12 september werden wij al opgebeld door een journalist met de vraag wat de economische gevolgen van de gebeurtenis in Amerika voor de ze regio waren. Tja, wat moet je daar nou op antwoorden? Toch is er veel ge zegd en geschreven over een op han den zijnde economische recessie. De media hebben het een beetje opgebla zen. Want als je de cijfers over het vorig jaar ziet is het allemaal niet zo drama tisch verlopen. Zeker niet in deze re gio." Wat wel een direct gevolg is van de terroristische aanslagen in de VS, is het fors gedaalde ondernemersvertrou- wen. Dat halveerde ten opzichte van het jaar daarvoor tot 40 procent. „Maar de investeringen zijn gelijk gebleven, Kamer van Koophandel-secretaris Broeksma verkiest een verdiepte Churchilllaan in Leiden boven een snelweg door Voorschoten. Foto: Hielco Kuipers dus in de praktijk zie je daar niet veel van terug", relativeert Broeksma. „En ook de werkgelegenheid in deze regio is dit jaar weer toegenomen met 2,5 pro cent. En de werkgelegenheid is altijd een goede parameter om de stand van zaken aan af te lezen. Het is al met al dus niet slecht gegaan vorig jaar." Niettemin moest de Kamer van Koop handel ook dit jaar constateren dat er jaarlijks enkele tientallen bedrijven meer vertrekken dan zich in Rijnland vestigen. Een ontwikkeling die nu al enkele jaren doorzet. Als reden wordt het ruimtegebrek in deze regio opgege ven. Volgens Broeksma vormt dat sa men met het toekomstige tekort aan ar beidskrachten de grootste bedreiging voor de regionale económie. Natuur lijk, haast hij zich te zeggen, houdt de Kamer van Koophandel zich ook sterk bezig met de problemen op de wegen en in het openbaar vervoer. Zo lobbyt ze voor een goede oost-westverbinding bij Leiden. Een snelweg die Broeksma het liefst ziet verschijnen in de vorm van een verdiepte Churchilllaan in Lei den. De tweede variant: Rijksweg 11 West door Voorschoten, levert volgens hem minder winst op en is maatschap pelijk niet haalbaar. In het Leidse Zuid- West daarentegen zullen ze niet al te verdrietig zijn als ze minder last heb ben van de verkeersader die het stads deel doorsnijdt. Bovendien zijn de kos ten, zo'n 100 miljoen per kilometer, in Leiden wat makkelijker op te brengen dan in een dorp waar hoogbouw uit de toon valt. Want de bedoeling is dat de weg voor een groot deel gefinancierd wordt uit de opbrengsten van de bouw van kantoren en woonflats op en rond om de tunnelbak. De congestie op de wegen in de Leidse regio is groot, meent Broeksma, maar toch ligt de pijngrens op dit vlak bij on dernemers nog redelijk hoog. Het ge brek aan bedrijventerreinen en kan toorruimte is nijpender. „In de Duin en Bollenstreek en de Leidse Regio is alles op. Alleen de Alphense regio heeft nog een klein beetje grond en kan nog twee drie jaar vooruit. Al met al is het veel te weinig. Bedrijven kunnen niet uitbreiden en vertrekken daarom." De Kamer van Koophandel zet zich om die reden al lange tijd in voor de bouw van meer bedrijventerreinen in deze regio en voor een efficiënter gebruik van ver ouderde bedrijventerreinen. Volgende maand, zo is de planning, wordt deze lobby bekroond met een convenant voor de ontwikkeling van de economi sche bedrijvigheid langs Oude Rijn. Met meer bedrijvigheid langs de Oude Rijn is de regio wat ruimte betreft niet uit de problemen, maar het staat ten minste op de politieke agenda. De der de bedreiging, het toekomstige perso neelstekort, komt daar nog niet op voor. „Dat wordt vooralsnog door ie dereen uit de weg gegaan. Terwijl het probleem gigantisch is. Er is al jaren schaarste in deze regio. En over zo'n vijf jaar krijg je een enorme uitstroom op de arbeidsmarkt. Dan stopt de om vangrijke babyboom generatie met wer ken. En ik schat dat nog niet eens de helft van deze mensen vervangen kan worden. Zeker in Rijnland waar de schaarste groot is en in vergelijking met de rest van Nederland al enige jaren langer duurt, zal dat probleem fors toe slaan. Daar moeten nu oplossingen voor worden bedacht. Het beleid moet om. Er moet meer instroom vanuit de WAO komen, er moet bekeken worden of ouderen niet langer willen blijven werken en bovenal moeten de econo mische vluchtelingen aan het werk worden gezet. De discussie over immi gratie moet weer worden gevoerd, sim pelweg omdat Nederland heel snel een groot tekort aan arbeidskrachten heeft. Het is een lastige discussie, zeker op dit moment, maar daar moet gewoon pragmatisch over worden nagedacht. Niet zo politiek verkrampt. En hoewel het van oudsher niet het onderwerp van de Kamer van Koophandel is maar van de werkgevers- en werknemersor ganisatie, gaan wij ons er toch mee be moeien. Het probleem blijft al veel te lang liggen. De toekomstmogelijkheden van het be drijfsleven liggen eveneens in de gene ratie die er mee ophoudt. Hun vrije tijd biedt grote mogelijkheden voor het toe risme. Maar daarvoor moet het hier wel wat professioneler worden aangepakt. „Er is teveel versnippering. Die sector moet eens daadwerkelijk gaan samen werken en spijkers met koppen slaan. Want in Noordwijk lopen de bestuur ders te ver achter op het bedrijfsleven en in Leiden komen zelfs de twee boot eigenaren (de reders en de watertaxi's, red.) er samen niet uit. Dat kan toch niet. Wie groot wil zijn, moet zich groot gedragen, vind ik." De zorg is volgens Broeksma de tweede toekomstige pijler van de economie. „Ik voorspel dat die sector echt big bu siness wordt De babyboomers gaan ho ge eisen aan de zorg stellen en willen daar ook goed voor betalen. Ze willen zorg op maat en dat mag best gepriva tiseerd zijn. Voor deze regio, die al veel zorginstellingen heeft en niet te verge ten een goed academisch ziekenhuis, biedt dit grote kansen. Mits we daar het personeel voor hebben natuurlijk." den haag/leiden - Van de laat ste tien jaar bracht een 53-jarige Leidenaar er acht in de gevange nis door. Zo kreeg hij in augus tus nog anderhalf jaar celstraf omdat hij zijn levensgezellin had mishandeld. Die straf zit hij momenteel uit. Maar ook achter de tralies is hij in staat om angst en terreur te zaaien in de maat schappij. Daarom stond hij gis teren opnieuw terecht. Vanuit de gevangenis schreef hij boze brieven naar mensen die te maken hadden met de strafzaak rond de mishandeling van zijn partner. In de eerste plaats naar het slachtdffer zelf. Dat voelde zich door die brieven (en een paar telefoontjes) ernstig be dreigd. Haar nieuwe vriend zou een zelfde einde moeten onder gaan als Herman Brood, zo sug gereerde een van de brieven. „Ik was kwaad, ik was emotioneel. Ik had het niet moeten doen", zo verontschuldigde de Leide naar zich gisteren bij de recht bank. Volgens hem had zijn partner hem bedrogen in het laatste jaar van hun relatie, die een kwarteeuw duurde. Daarom had hij zich niet meer in de hand gehad. Ook een kennis die bij de ver dachte inwoonde, werd het on derwerp van zijn woede. Deze had een telefoonrekening laten oplopen en zou hem volgens de verdachte nog een paar hon derd gulden schuldig zijn. De Leidenaar zei dat het hem niet echt om het geld ging. „Maar toen ik hoorde dat hij tegen ie mand had gezegd dat 'die crimi neel kon barsten', raakte ik door het dolle heen." Hij schreef hem een maffia-achtige brief met daarin tal van toespelingen op de dood. De jongeman zei daar van te zijn geschrokken. De verdachte schrok gisteren op zijn beurt van de eis die hij om zijn oren kreeg: twee jaar, waar van een half jaar voorwaardelijk. „Een pittige eis", zo gaf aan klaagster M. Kattouw toe. „Maar ik heb meneer al vaker meege maakt, en ik moet zeggen dat ik er een hard hoofd in heb dat hij zijn leven ooit zal beteren." De rechtbank doet op 21 januari uitspraak. Ze weet ook niet hoe het kwam. Want verdachte rookt niet, drinkt niet en had zeker niet te hard gereden. En ook al kwam ze volgens de rechter die der tiende augustus 2000 terug van een feest, dat is nog geen reden om aan te nemen dat ze onder invloed achter het stuur was ge kropen. Verdachte: „Het was ook geen feest. Het was een verjaardag." Rechter: „Maar een verjaardag is toch ook een feest?" Zó zou de vierendertigjarige vrouw uit Lisse het niet willen noemen. Maar ze wil wel even, solidair met de edelachtbare, brainstormen over de vraag wat wél de oorzaak van die aanrij ding is geweest. Want een grijze Peugeot GTI scheurt niet vanzelf op de linkerbaan van de A4, om vervolgens tegen de vangrail te schuren, als een speer (volgens het proces-verbaal) naar de an dere kant van de snelweg te schieten en uiteindelijk tot stil stand te komen in de flank van zijn voorligger. De ziekte van Pfeiffer mis schien? Want verdachte had in de periode voor het ongeluk een tijdlang die vermoeidheidsziekte gehad. Iets anders kan ze echt niet verzinnen. „Ik kan me de laatste seconden voor het onge luk ook niet zo goed meer herin neren." Wat ze nog wel weet, is dat ze opeens de auto vóór zich zag, dat ze vreesde erop te botsen en daarom een ruk aan het stuur gaf. En dat had in de pittige, ge leende GTI toch wat desastreu zer gevolgen dan in haar eigen auto. Het had niets met snelheid te maken. Vreemd, vindt de rechter. Want de automobiliste heeft haar me deweggebruiker in de flank ge raakt. En daarvoor moet ze op zijn minst toch een stuk harder hebben gereden. Rechter: „Heeft u de foto's van het ongeluk gezien?" Ja natuurlijk, heeft ze dat. En ietwat verongelijkt, alsof haar el lende alle fotoleed overtreft, voegt ze daaraan toe dat ze na het ongeluk geruime tijd in het LUMC heeft gelegen. En ja, ze heeft ook de andere slachtoffers bezocht. „Wel vijf keer zelfs. Terwijl ik er veel erger aan toe was." Rechter: „De mevrouw uit de andere auto heeft een whip lash." Verdachte (de armen strijdbaar voor het lichaam gevouwen): „Heb ik ook. En een hersen schudding en een gat in mijn hoofd. Ik kon lange tijd hele maal niets zonder krukken en nu moet ik zware medicijnen slikken." Het is duidelijk: hier wordt ie mands rechtsgevoel aangetast. Het feit dat niet alleen kwade opzet maar ook domme pech centen kan kosten, is in de we reld van sommige slachtoffers haast ongerijmd. Eigenlijk is ze daarom ook hier. Om antwoord te vinden op die brandende vraag. „Ik wil ge woon weten waarom ik die 500 gulden moet betalen." Rechter: „Voor het verliezen van de macht over het stuur." De verdachte, in een sterrol van vermoorde onschuld gekroond door ongeloof: „Dus als je zelf in de penarie zit en in het zieken huis hebt gelegen, krijg je vijf honderd gulden boete?" Rechter: „Ja, dat kan gebeuren." Verdachte: „Ja, ja." Ook al zegt ze het twee keer, het is duidelijk dat haar 'ja' een heel andere be tekenis heeft dan dat van de edelachtbare. Die wil nog even duidelijk ma ken dat de verdachte zelf vertel de dat de geleende Peugeot heel anders reed dan haar eigen au to. Een omstandigheid waar een bestuurder rekening mee dient te houden. Maar goed. Als ze het niet eens is met de uitspraak - 226,89 euro betalen of negen dagen zitten - kan ze altijd nog binnen twee weken in hoger be roep gaan. Ze haalt haar armen weer uit el kaar en lijkt zich gewonnen te geven. Maar als ze zich om draait om de zaal te verlaten, mompelt ze bijna onhoorbaar: „Dat zal ik zeker doen." Pablo Cabenda uit de Leidsch Dagblad IIOIII HÜIV ANNO 1902 Woensdag 8 Januari TER AAR - Ten einde eenige personen op te leiden in het mandenmaken, wordt vanwege den Tuinders- bond alhier door een bekwaam man daarin onder richt gegeven. Is dit middel uitnemend geschikt tot werkverschaffing, bovendien voorziet het in een noodzakelijke behoefte, daar tal van manden jaar lijks van elders ingevoerd worden, zoodat kan wor den aangenomen, dat deze industrie voor enkelen in de toekomst een middel van bestaan zal opleveren. ZOETERWOUDE - In het 1ste jaar van het bestaan der Boerenspaar- en leenbank in deze gemeente is het geheel ingelegd 39,944.71 en zijn er 137 spaarboekjes uitgegeven. In het geheel werd terug betaald 9540.50 en 21 spaarboekjes werden ge heel afgelost. Voorzeker een mooi begin en een be wijs, dat de spaarbank in deze gemeente in een be hoefte voorziet. ANNO 1977 OEGSTGEEST - De Oegstgeester Usclub heeft sinds gisteren een ijsveegmachine, die werd aangeschaft om de natuurijsbaan op de Ezelwei aan de Oegstgeesterweg te kunnen onderhouden. De machine, die gisteravond door voorzitter Sam Star (foto) werd gedemonstreerd op de ijsbaan van Ton Menken, kost bijna tienduizend gulden. Foto: Archief Leidsch Dagblad Zaterdag 8 januari RIJNSBURG - De Rijnsburgse Volleybalvereniging (RW) groeit snel. 'Te snel' volgens bestuurslid Ge rard Verhey. Startte de nog zeer jonge vereniging op 1 juli 1976 met 100 leden, nu zijn dat er inmiddels 150. Verhey: „We moeten nu eerst de zaak gaan stabilise ren en met de leden die er nu zijn een goed kader op gaan bouwen. Anders groeit het ons opnieuw boven het hoofd." 'Opnieuw' doet vermoeden dat het Rijnsburgse volleybal al eens met problemen te kampen heeft gehad. En dat klopt. Zo'n negen jaar geleden was een gebrek aan kader - alles draaide te veel rond één persoon - er de oorzaak van dat de toenmalige Volleybal Vereniging Rijnsburg (WR) werd opgedoekt. Opdat het Rijnsburgse volleybal niet voor de tweede maal een dergelijk lot ondergaat gaat de RW dus nu eerst een kader op poten zetten alvorens nieuwe leden aan te nemen. LEIDEN - Vriendelijk verzoek: of de criminelen zich maar een jaartje erg rustig willen houden. De Leidse Politie-Sportvereniging (LPSV) wil graag alle voor 1977 georganiseerde evenementen ongestoord vol tooien, en aangezien dat er in het gouden jubileum jaar nogal wat zijn, moet vooral de Leidse criminali teit zich maar eens gedeisd houden. DajjiO-jarige LPSV heeft er tenslotte genoeg werk aangehad om zoveel speciale gebeurtenissen op touw te zetten voor de leden en de Leidse burgerij. Neem nou al leen maar dat grote politie-zaalvoetbaltoernooi dat vrijdag 21 januari in de Groenoordhal zal worden ge houden. Met de aftrap door burgemeester Vis zal op die dag het eerste en tevens grootste evenement van het jubileumjaar worden geopend. Een gebeurtenis die zeer internationaal is met deelname van politie teams uit België, Engeland, Oostenrijk, Zwitserland, Duitsland, Nederland en natuurlijk uit Leiden zelf. Want dat heeft voorop gestaan bij de organisatie van de activiteiten; bij ieder evenement moeten ook de eigen LPSV-leden actief betrokken zijn. Vandaar dat ditmaal gekozen is voor een grotere diversiteit dan tijdens de vroegere jubilea. Waar in 1947 bijvoor beeld een zevenlandentoernooi op het gebied van voetbal en paardrijden de feestviering gestalte gaf en in 1957 het Europees kampioenschap pohtre- voetbal georganiseerd mocht worden, daar staat nu het eigen LPSV-lid centraal. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 t.n.v. Dagbladuitgeverij Damiate b.v. Postbus 507, 2003 PA Haarlem, onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de balie van het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 13