The Bassets verdient niets maar krijgt alles SPORT Een kus voor 'tijger' Sandra van der Sloot Gaby Uljee heeft geen medelijden met vriend 'Kiek oet, doar kump n peerd an Sandra van der Sloot maandag 8 OKTOBER 2001 e kust zijn gouden tto: EPA in debuut lassie aile Gebrselassie en liffe hebben gisteren e wereldtitels op de thon op hun naam De Ethiopiër legde de jmeter af in 1 uur en Hij had een secon- mg op zijn landge- re Jifar. De Tanzani- idawerd derde. Ge- lebuteerde gisteren op de halve mara- erd olympisch kam- dney op de tien kilo- ndigde bij het WK in als tweede. Hij is rdhouder op de vijf meter. Volgend jaar jn marathondebuut of Rotterdam. Rad- e halve marathon in ïe tijd van 1 uur, 6 146 seconden. nan beste in Italië Wolleybalster Erna jvordt op 25 oktober i onderscheiden als brer van de Italiaan afgelopen seizoen, iter van het Neder- maakte voor haar :to 621 punten. Vi- iivolgdemet618 Virginie De Carne nten. Brinkman ein- ppen week met rijfde bij het EK in laar ontving ze de ite verdedigster. Ze •izoen voor het Itali- Oplaat lei-acht - De Nederlandse ken op het Nord- al in Duitsland op aats geëindigd in jd over 12,7 kilome- Jse Acht, derde bij f^VK, zegevierde in 37 jg|20 seconden met !^§p voorsprong op Staten. Nederland ut en 1 seconde l. De inaugurele m de 'Schleswag Ca- ïeg een enorm be- tal. Meer dan schouwers om- et water. De Neder- g roeide met Tho- ïeier, Jan-Willem 4o Kleinlugtenbelt, irNoort, René ten -Jan Derksen, Jos ihan van Dongen en --1 bijen. lil wil 1kopen grote man achter Red Bull, Dietrich is van plan de For- stal Arrows over te 1 nieuwe team zou ten gaan met twee ie coureurs, zo zegt in het nieuwste n het Oostenrijkse órmat. Red Bull is po-sponsors van het Dws-team. Momen- I Verstappen voor len met zijn Brazili- 45a Enrique Bernoldi, r Red Buil gespon- Voor hen zou vol- :hitz geen plaats 2.15b Arrows daadwer- vergaan in Red Buil. let Red Bull All earn worden", legt nger Foto: DPA wint ^oernooi Solfer Bemhard 1 zichzelf een goede zen door gisteren iasters in Pullheim _)e Duitse medeor- .n het toernooi hield winning ruim len over. Langer nement ook al in 'n 1997. Het was al- toernooizege van i^^anger had in het ■Agen nodig. Dat Folder dan Fredrik Ja- k-weedse nummer met 5,5 miljoen ^■teerde toernooi. Alphense pakt kampioenschap in de Alfa 156-klasse door Peter van der Hulst zANDvooRT - Het gebulder van ronkende motoren is nauwelijks verstomd, of de discodreunen weergalmen in de duinen rond het racecircuit van Zandvoort. Het team van Cable 1/Rial to viert een feestje. Als de 26-jarige Sandra van der Sloot de tent met alle uitgeno digden betreedt, mag Tina Tur ner via de enorme speakers haar 'You're simply the best' ten ge hore brengen. Het is een eerbe toon aan de kampioene in de Alfa 156-klasse. Met vier overwinningen in het afgelopen seizoen en een baan record van 2.01.015 is de Al phense onbetwist de sterkste coureur, maar een echte ont knoping blijft deze zondag uit. Dat heeft alles te maken met het oordeel, eerder in de week, van het College Autosport Recht spraak. Boy Zentveldt verliest voor het rechtscollege twee be roepszaken uit een eerdere race (tijdstraf voor een onreglemen taire actie, plus een straf voor een foute ophanging) en loopt daardoor de benodigde punten mis. Hij is daarmee al voor de fi naledag kansloos voor de eind zege. „Ik baal daar een beetje van. Dat zoiets nu net voor de laatste race moet gebeuren. Ik ben een strebertje en wilde de titel het liefste vieren met een podiumplaats. Maar dat zat er niet in", zegt Van der Sloot. In de laatste race pakt Zentveldt de zege, terwijl Van der Sloot niet verder komt dan een tiende plaats. De oorzaak voor haar tegenval lende prestatie moet voor een deel worden gezocht in de trai ning. Alle teams kwalificeren zich op een moment dat het nog droog is, maar zodra de Alfa's van Cable 1/Rialto op de baan verschijnen, regent het. Ze komt niet verder dan de negende startpositie. Daarmee valt ook Sandra's plan in duigen om haar hooggeklasseerde teamge noten Berend Gesman en Mi chel Schaap van dienst te zijn. Valkenburger Schaap wordt, op enige afstand van de voor Auto motive Systems rijdende Zent veldt en Thomas Bangma, toch nog derde. Alphenaar Gesman komt uiteindelijk als achtste binnen, maar krijgt wel dertig strafseconden. Zijn derde posi tie in het klassement komt daar door niet in gevaar. Schaap neemt in de eindrangschikking Sandra van der Sloot: „Ik ben een vechter. Als ze mij raken, doe ik wat terug." Foto: United Photos de Boer de vierde plek in. Op de voomiiten'van hun wa gens zijn deze dag de sponsor stickers met 'Cable 1' vervangen door de tekst 'Sandra 1'. Van der Sloot is vlak voor de start in zichzelf gekeerd, staart - zo lijkt het althans - doelloos voor zich uit. Geconcentreerd als ze is laat ze zich niet van de wijs brengen door de vele toeschouwers rond haar auto. Sandra van der Sloot kijkt alleen even op als mensen van het team haar bemoedigend toespreken. „Ik heb tegen haar gezegd dat ze goed om zich heen moet kijken. Het belang rijkste is dat ze ervoor zorgt dat ze over de streep komt. En dan krijgt ze, zoals al mijn rijders, natuurlijk een kus op haai- helm. Daarmee zegen ik mijn cou reurs", lacht Michel Schaay. De teameigenaar is om verschil lende redenen tevreden. Zo weet hij nu al dat zijn 24 man tellende ploeg, onder wie zeven rijders, het komende jaar intact blijft. „Die eenheid is ook de kracht van het team", zegt hij, zonder de individuele capacitei ten van Van der Sloot te onder schatten. „Sandra is begaan met de sport", antwoordt Schaay op de vraag wat zijn rijdster zo sterk maakt. „Ze is constant in haar performance. Een tijger is het. Sandra zet haar klauwen er gens in en laat niet meer los. Ze kan goed anticiperen en werkt hard." Wat Schaay daarmee bedoelt, laat de coureur op de slotdag zien. Na een goede start - na een ronde is ze van de negende positie opgeschoven naar de vijfde plaats - wil Van der Sloot niet van opgeven weten als blijkt dat haar wagen motorisch niet in orde is. Ze staat niet zonder slag of stoot toe dat anderen haar zomaar eventjes passeren. „Ik ben enkele malen flink ge raakt." Door wie? „Je kan beter vragen door wie niet. Maar ik heb flink meegedaan. Dat was hartstikke leuk om te doen, vond ik wel stoer. Ik ben een vechter. Als ze mij raken, doe ik wat terug." De beschadigde rechterkant van haar wagen vormt het bewijs van haar niet aflatende strijdlust. Rory Bert ram en Dirk Wagner kunnen dankzij Van der Sloot ook naar de uitdeuker. Vooraf wordt gevreesd dat nog meer auto's met grote schade het circuit verlaten. Het is im mers de laatste race in de 156 en dan willen de mannen en vrou wen coureurs zich nog wel eens uitleven. Volgend jaar neemt de Alfa 147 de plek in van de 156 en in die klasse zal Van der Sloot dan opnieuw ten strijde trekken. De onderhandelingen met het team zijn gevoerd, ze hoeft al leen haar contract nog maar te kenen. „Dit is een grote familie en daarom wil ik hier ook zo graag blijven", zegt Van der Sloot die haar race-carrière zo als zo velen in de karts begon. Sinds 1992 is ze in verschillende klassen uitgekomen, zoals de Ci- troën AX, Toeiwagens 1400, Au to Trader Dutch, DTCC en Ci- troën Saxo. Van der Sloot werd in die laatste klasse in 1999 kampioen en vorig jaar-sloot ze de Alfa 156 als tweede af. „Het lijkt wel of het succes in de oneven jaren zit. Toch ga ik 't het volgend jaar weer volop pro beren, ongeacht de klasse. Teambaas Schaay sluit namelijk niet uit dat Van der Sloot naast de Alfa 147 mogelijk ook in de zwaardere DTCC uitkomt. Ze lijkt er na haar kampioenschap aan toe. Het is van later zorg. Eerst laat de Alphense zich uitgebreid feli citeren, ondanks het feit dat de huldiging niet verloopt zoals het hooit. Doordat Van der Sloot als tiende eindigt, wordt haar auto doorgestuurd naar het renners kwartier. Op het allerlaatste mo ment kan ze nog - alleen - het podium betreden. Slechts in de pitstraat staan nog mensen op haar te wachten, maar het feest later in de tent vergoedt veel. door Jakob Dekker autosport - De Alphense Ga by Uljee speelde een hoofdrol tijdens de Finaleraces op Cir cuit Park Zandvoort, waar 8000 toeschouwers op af kwamen. In de seizoensafsluitende DTCC-races won Uljee einde lijk van haar vriend Tim Coro- nel. De eerste race was in dat kader een cadeautje, want toen viel Coronel al in de openings ronde uit en eindigde Uljee als vijfde. In de tweede race ver liep de strijd een stuk span nender. Uiteindelijk pakte Ulj ee weer de vijfde plaats, terwijl vriend Tim negende werd. 'Zwager' Tom Coronel eindig de in de grindbak. Het Alphense stel voerde een rondenlang gevecht. „Voor de race gaf hij al aan technische problemen te hebben en hij zou mij voor laten als het niet meer ging. En vervolgens zou hij de rest wat proberen op te houden. Maar het liep allemaal een beetje anders en samen met zijn Lexus-teamgenoot Paul van Splunteren maakte hij het me allesbehalve makke lijk. Ik reed op zijn bumper, maar kwam er niet voorbij. Eenmaal stond hij na een bocht net wat dwarser en kon ik hem niet meer ontwijken. Zelf zegt Tim altijd: 'Als ie mand je hopeloos in de weg zit moet je afscheid van hem ne men', nou dat heb ik nu ge daan. Maar na afloop was ik er niet helemaal genist op, hij kwam op hoge snelheid aange reden en ik durfde eigenlijk niet zijn kant op te kijken. Toen ik toch besloot wel even te kijken zag ik dat hij zijn duim omhoog had. Dat zit dus wel goed", vertelde Gaby Uljee na afloop. De vijfde plek lever de haar bovendien een leuk extraatje op, want daarmee won zij een weddenschap en vijfduizend gulden van een oom. Voor Noordwijker Bert Ploeg, die voor deze gelegen heid zijn vertrouwde Renault Clio verruilde voor een in Duitsland gehuurde BMW, werd het een weekeinde om snel te vergeten. „In de eerste race wist ik nog redelijk om de gecrashde auto's heen rijden, daarna ben ik in de Marlboro- bocht een keer gespind en was het over. In de tweede race was het bij de start al raak en liep het plaatwerk zoveel scha de op dat er weinig eer te be halen viel. Een weekend om snel te vergeten", analyseerde de Noordwijker na afloop. Marcel Alderden uit Leimui- den keek terug op een tweetal geslaagde DTCC-races. „Ik moest in beide races als beste Privateer eindigen om dat kampioenschap binnen te ha len. Daar heb ik mijn best voor gedaan en dat is gelukt. Het werd voor mij een gek seizoen, want op de vrijdag voor de eer ste race besloten wij pas mee te gaan doen aan deze klasse. Ik werd in die eerste race een keer tweede en een keer eerste en daarna is het op dezelfde manier verder gegaan. Dit jaar reed ik door omstandigheden niet in een dealerteam, maar bij enthousiaste mensen die mij wel wilden steunen in mijn deelname aan het DTCC. Ik ben blij dat het allemaal gelukt is." Voor Stefan de Groot werd het een bewogen weekeinde. Als lijstaanvoerder van de Formule Ford klasse, leek de titel hem niet meer te kunnen ontgaan. Maar na een technische keu ring na de vorige race, kreeg de Hillegommer te horen dat er iets niet in orde zou zijn met de motor van zijn bolide. Het leek hem onvoorstelbaar, dat hij daarop zijn punten van die race kwijt zou raken. Maar sa men met teammanager Gert Valkenburg besloot hij niet di rect protest aan te tekenen. „Daar hebben we officieel tot dinsdag de tijd voor en we wil den de races van het Finale weekend afwachtqp. De Groot won de eerste race en hij werd vijfde in de tweede race. De Nationale Formule Ford ti tel kan hem daardoor niet meer ontgaan, ook als hij 21 punten moet inleveren. Dat heeft wel gevolgen voor het Benelux-kampioenschap, waarin de Hillegommer ook aan de leiding gaat. „Zonder die 21 punten kom ik er drie tekort op mijn directe concur rent Jaap van Lagen. Daar zou het dus nu om gaan, wanneer we dinsdag beslissen protest aan te tekenen tegen de beslis sing. We denken overigens wel een goede kans te hebben om het te winnen, maar we moe ten daar de kosten van het ge ding tegen afeetten." boekelo/anp - Dertig afleve ringen telt de historie van het CCIO Boekelo inmiddels, maar hetblijft vooralsnog wachten op Nederlands suc ces. Een Nieuw-Zeelander (Andrew Nicholson) en een Fransman (Didier Willefert, met twee paarden zelfs) vul den het erepodium en zorg den ervoor dat ook nu de schouderklopjes alleen voor de organisatie waren. Wanneer de maisoogst is binnengehaald en de eiken op de Twentse houtwallen beginnen te kleuren, is het tijd voor de hoogst aange schreven military van Neder land. Die van Boekelo, waar ditmaal zo'n 50.000 paarden sportliefhebbers, boswande- laars en recipiërende zaken lieden op afkwamen. „Kiek oet, doar kump 'n peerd an. Mooi man." De internationale federatie (FEI) noemt de allrounddisci pline tegenwoordig in steen- kolenengels Eventing', waar het logisch Franse 'Concours Complet' al beschikbaar was. De bedoeling van de omdo ping was deze tak van hippi sche sport aan te passen aan de nieuwe wereldorde, dus uit de martiale legertraditie van de cavalerie te trekken en vooral ook om het kwalijke imago van 'rondracende paardenslagers' kwijt te ra ken. In de volksmond, en zeker in die der Tukkers, is het tot dusver nog steeds military. Toch is bepaald niet alles bij het oude gebleven. De Engel se Sue Benson kreeg de op dracht het parcours van de crosscountry, het meest ris kante en dus spectaculairste onderdeel, onder handen te nemen en toch vooral op de diervriendelijkheid te letten. Ze slaagde. Benson, vakvrouw met erva ring in het zadel, ontwierp negen nieuwe hindemissen, een derde van het totaal. Ze stuurde de combinaties meer door de weiden en minder door het akkerland. Tot ie ders opluchting gebeurde er hoegenaamd niets. door Pieter van der Vliet delft - De rugbyers van The Bas sets wonnen onverwacht in Delft van de Delftse Studenten. Terwijl de thuisclub het beste van het spel had gingen de Sassenhei- mers er in de extra tijd met de 19- 21 overwinning vandoor. De gezichten van de Sassen- heimse rugbyers stonden na af loop van het gewonnen duel niet vrolijk. The Bassets had zich in deze wedstrijd weer eens van haai- slechtste kant laten zien en verdiende niet te winnen. Dat was ook de mening van ex-in- temational Perry Noordermeer, die in de tweede helft uitviel met een kuitblessure. „Nee, dat wij hier winnen is onterecht. We speelden niet goed en zaten niet in de wedstrijd. Maar ja, slecht spelen en toch de punten pak ken is ook een kunst." Alleen in de opening lieten de Sassenheimers iets zien dat op rugby leek. Een diep gespeelde bal werd in de Delftse defensie verkeerd beoordeeld en omge zet in een vroege 0-5 voor sprong. Maar vijf minuten later legde de Paraguaanse veteraan Louis Sosa de zwakte in de Bas setsverdediging bloot. Hij had slechts een enkele schijnbewe ging nodig om de hele defensie het bos in te sturen en te scoren. Gijs Meek converteerde 7-5. Diezelfde Meek slalomde even later wederom door een snur kende Sassenheimse defensie op weg naar, samen met de ex tra punten, 14-5. De Delftenaren speelden het spel slim door telkens de bal snel te transporteren richting de driekwarten. Robert Bierens be nutte zijn vijfpunter en bracht de voorsprong op 19-5. Het eni ge wapenfeit van The Bassets vlak voor de pauze was het be nutten door Rob van der Heiden van een penalty voor de 19-8 ruststand. Er moest dus iets veranderen. Coach Iain Krysztofiak bracht zichzelf in en ook de Zuid-Afri kaan Dean McDonald maakte zijn opwachting. McDonald, zondagochtend pas aangeko men in Amsterdam, had er veel zin in. En dat was precies wat The Bassets nodig had. De Stu denten verzuimden om het goe de spel van de eerste helft voort Routinier Marcel van Loon (met bal) in een voor hem karakteristieke houding. DIOK sloot, mede dankzij de inbreng van de ex-international, de wedstrijd tegen Roosendaal met 17-15 winnend af. Foto: Hielco Kuipers te zetten en pasten hun spel aan. De Sassenheimers profi teerde slechts ten dele van de ruimte. Van der Heiden schopte binnen tien minuten twee keer raak en bracht de marge terug tot 19-14. Vervolgens miste de routinier twee keer waarop DSR-C zich weer terug in de wedstrijd vocht. Niets wees erop dat de Delftenaren de winst nog uit handen zouden geven. Hele maal toen vlak voor tijd Derk- Jan van Haaster voor de score- lijn werd afgestopt en DSR-C het balbezit had. Maar in de extra tijd kreeg Ferry van de Berg aan de linkerkant van het veld de ruimte. Hij sprintte over de try- lijn: 19-19. De Sassenheimse captain faalde ook daarna niet en converteerde 19-21. In Leiden maakte DIOK een val se start goed. Tegenstander Roosendaal strafte kleine fouten in de Leidse defensie onmiddel lijk af en nam een 0-15 voor sprong. De Leidenaars speelden niet slecht, maar kwamen daar in de tweede helft pas achter. Een wederom goed spelende Joost Leeman ging DIOK voor in de strijd met een vijfpunter, die door Danny Evers geconver teerd werd. Na een benutte pe nalty van Evers was het Pierce Tolson die beide clubs op gelijke hoogte bracht, waarna Evers matchwinner werd door met twee extra punten de 17-15 overwinning veilig te stellen. Bij de vrouwen won DIOK de uitwedstrijd van Elephants met 65-0. De Eindhovensen werden volledig overrompeld door het hoge tempo van de DIOK-vrou- wen. Yvette Makarawung, Eveli ne de Wachter en Vera Rovers gingen bij de Leidsen voorop in de strijd.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 31