Fiat Stilo vertoont Duitse degelijkheid Eerste 156 GTA naar Japan BOOT-RIALTO B.V. Puntje op de i tf Cruise maken wordt stuk minder formeel Keinath GT/C klassieker van de toekomst Rock Around the Jukebox Gestroomlijnde aanhanger Amsterdam - Alfa's snelste serie model ooit, de nieuwe 156 GTA, mag dan pas zijn opwachting maken in het vooijaar van 2002, het allereerste exemplaar is al verkocht. Via een veiling op in ternet kwam de Alfa 156 GTA met serienummer 0001 in Ja panse handen. De opbrengst, 107.300 gulden, komt ten goede aan de stichting Telethon. De veiling startte aan het begin van de publieksdagen van de IAA in Frankfurt en was wereldwijd toegankelijk. Gedurende de tien dagen dat de beurs geopend was, klikten meer dan 20.000 mensen naar de site. In totaal boden zo'n vijftig personen op de snelle Alfa. Met het sluiten van de tentoon stelling viel ook de virtuele ha mer. Uiteindelijk werd de Alfa verkocht aan een Japanner. Hij kreeg de GTA voor 48.691 euro. Dit bedrag is natuurlijk een lief- hebbersprijs. Voor de Alfa 156 GTA sedan en Sportwagon GTA is nog geen officiële verkoop prijs bekendgemaakt. (advertentie) Uw regio dealer voor Leiden. Alphen a/d Rijn e.o. Weversbaan 12 Leiderdorp.Tel.: 071-5.898.900 Zaagmolenweg 2-4 Alphen a/d Rijn.Tel.: 0172-44.16.89 vrijdag 5 OKTOBER 2001 Na de Bravo, Brava en Marea kiest Fiat weer voor één naam, terwijl de nieuwe modellen veel meer van elkaar verschillen dan voorheen. Over het waarom is de fabrikant niet geheel duidelijk. In plaats van een serie verschillende modellen wil Fiat nu schijnbaar weer één grote familie, waarbin nen iedereen een auto van zijn gading kan vinden. Dus geen Stï- la, Stile of Stilu, maar alleen een Stilo, en dan zonder puntje op de i. Of dat een design-kwestie is of gewoon praktisch (moeilijk te be vestigen zo'n losse punt) laten we even in het midden. tra's is ook behoorlijk uitge breid. Natuurlijk staat het inno vatieve on-line informatiesys teem Connect op de lijst maar ook zaken als een in vijf seg menten verdeeld schuifdak, een gedeeld klimaatsysteem, een motorstep, een MP3-speler en een e-madl ontvanger. Fiat gaat 400.000 Stilo's per jaar bouwen, dat is met inbegrip van de stationwagon, die eind vol gend jaar komt. Deze volgt de Marea Weekend op, terwijl de Marea sedan wegens gebrek aan belangstelling zal verdwijnen. In een later stadium moet er ook een Stilo ruimtewagen, een zo geheten midi-MPV, verschijnen. Fiat Auto Nederland wil volgend jaar 6.000 Stilo's verkopen. Weg Wiel rein in erstate ometers zand, ïeuvels vormen in de van 13 en 14 ok- om het decor voor e terreinauto-evene- tate Off Road. De wordt dit jaar ge le Beekse Bergen g. Deelname (in- 73 5233 373) kost 70 r dat geld mag men 4x4 een hele dag >or uiteenlopende ein. Ook voor de r is het evenement 'aard, er is een ge- igramma. Wie niet et terreinrijden kan :rscursus volgen, ff Road is open van r. De toegang kost voor volwassen en voor kinderen van ENDER Amsterdam - De Norwegian Cruise Line (NCL) heeft een nieuw cruiseschip in de vaart gebracht: de Norwegian Sun. Met dit varende vakantiepara dijs luidt de maatschappij een nieuw tijdperk in op het gebied van cruisen. NCL noemt het 'freestyle cruisen'. Deze cruise manier is wat losser en biedt de passagier meer keuzevrijheid. Op de Norwegian Sun hoefje niet iedere avond op dezelfde tijd aan dezelfde tafel, in hetzelf de restaurant en met dezelfde mensen te dineren. Ook smo king, avondrobe en zelfs strop das kunnen met een gerust hart thuis worden gelaten. Op het nieuwe cruiseschip kun je bijna 24 uur per dag eten in negen verschillende restaurants. Van Japans restaurant tot tapas- bar en van groot t;ot klein. Ver der heeft het schip nog elf bars en lounges, een groot casino, twee zwembaden, een internet café en fitnessruimten. NCL gaat ook op zijn zeven andere schepen het 'freestyle cruisen' invoeren. Het nieuwe concept van de Norwegian Cruise Line krijgt binnenkort al concurrentie. Want in de zomer van 2002 kun nen liefhebbers gaan 'FunShip- cruisen' op de nieuwe Carnival Legend van rederij Carnival Cruise Lines. Het wordt een va rend vakantieoord met niet minder dan 18 bars, nachtclubs en lounges, een casino, een win kelcentrum en zelfs een soort kuuroord. Aantal zwembaden? Vier, waarvan één met een wa terglijbaan. Er zijn 1062 passa giershutten, 80 procent heeft een eigen balkon. De eerste cruise is een twaalfdaagse vanaf 24 augustus 2002 door Noord- Europa. Pagina Toerisme Cruisen zonder dwangbuis De Duitse sportcoupé GT/C heeft een eenvoudige vormgeving. Foto: Keinath door Peter Lodewijks norderstedt - Het bouwen van de klassieker van de toekomst, dat was het doel toen de ont werpers van het Duitse carros- seriebedrijf Keinath aan de slag gingen met de sportwagen GT/C. De auto kreeg een sierlij ke maar eenvoudige, 'Italiaanse' vormgeving zonder overbodige versierselen en verdere opsmuk. Zo ontstond een tijdloze auto met een dynamische uitstraling, die het zeker in zich heeft om een klassieker te worden. Voor de techniek van de GT/C mocht Keinath een greep doen in de technologiebak van auto producent GM/Opel. In het ver leden deed eigenaar Horst Keinath al zaken met Opel, on der meer middels wedstrijdau to's en cabriolets op basis van bestaande Opel-modellen als de Ascona, Senator, Monza en Opel GT. Ook de historische Bitter ca- brio was van zijn hand. In de 2+2 coupé GT/C draait de 3.2 liter V6-motor (220 pk) uit de Opel Omega. Deze combinatie is goed voor een acceleratie van 0 tót 100 km/u in 6,3 seconden. In de nabije toekomst gaat ech ter ook Mercedes een kracht bron leveren ten behoeve van de Keinath sportwagen. Dat wordt de 8-cilinder 5.7 liter (350 pk) uit de grotere modellen van Mercedes. Deze motor wordt gekoppeld aan een sequentiële tiptronic-transmissie, een auto matische schakelbak die ook met de hand bediend kan wor den, zonder te koppelen. Stan daard wordt de nieuwe sport wagen voorzien van een uitge breide uitrusting. Keinath gaat hem in een kleine oplage bou wen en onderzoekt de mogelijk heid de wagen tevens in Ameri- k jp de markt te brengen. Hij zou ook al bestellingen binnen hebben uit het Verre en Mid den-Oosten. In Duitsland kost de GT/C 100.000 euro exclusief BTW (220.000 gulden). gleinigen □n spuitbus ^Airconditioning is steeds meer auto- zich permitteren. at het verdamper- )iri,het omzetten van oude lucht veel con- rzaakt. De vochtige "Ijn een goede voe- <a voor schimmels n en bijbehorende es. Het aircosysteem dan gereinigd wor- n in de garage, maar een spuitbus en be et daarmee ook gaat. iinigingsmiddel kost en is verkrijgbaar Auto's met een infilter in het inte- todeme auto's heb- er niet geschikt als dat filter onder p zit. Bionale urs, IJsselhallen, 1211843. Truck Racing, 'je. i, Circuit Park 123-5740750. Opel-rijders, TT- 0165-503554. itch Trackday GP, :h, Engeland. Jubraces, Circuit bort. 023-5740750. li, Formule 1, I Special Trackday, België. irchamps, 1 »rt 500, Circuit Park 023-5740750. )ar 2001, Autotron, D73-5233300. i Special Trackday, irchamps, België. D. Moto Italia, juten. 035-6836990. Autodrome ledford, Engeland. 0. i Blast Trackday, irchamps, België. 0. ji Blast Trackday, ig-Nordschleife, D23-5740750. Sale, Autotron, P345-520709. jn Trackday GP, Engeland. 023- jnationale lurs, Autotron, 073-5233310. rs modelauto's, ik, Ingolstadt. 033- irt Trackday, Circuit Dort. 023-5740750. of 507,2003 PA onder betreffende itgever is niet voor afgelastingen of Voor de laatste vermelde rosmalen - Voor het veertiende achtereenvolgende jaar wordt in Autotron het evenement 'Rock Around the Jukebox' gehouden. Morgen en zondag is het weer feest in Rosmalen. Organisator Frits Aalders verwacht dat er dit keer zo'n 500 jukeboxen op de beurs worden aangeboden. De prijzen variëren van rond de 20.000 gulden voor een geres taureerde Wurlitzer 2000 uit 1956 tot 2000 gulden voor een 'gewoon' exemplaar. Niet alles draait overigens om de jukebox. Ook andere artikelen uit de ja ren '50 en '60 van de vorige eeuw zijn er te koop en te zien zoals: flipperkasten, eenarmige bandieten, koelkasten, benzine pompen, televisies en nog vele andere zaken. Muziek is ook dit keer weer een belangrijk onderdeel van het evenement. Er zijn optredens van Jerry Lee Lewis-imitator Chris Watson, de zesmansfor- matie Apple, Pie the Peanuts en de Engelse rock-a- billy groep The Firebirds. Het evene ment is zaterdag en zondag ge opend van 10 tot 18 uur. Toe gang 20 gulden voor volwassen. Kinderen van 4 tot 12 jaar beta len de helft. door Peter Lodewijks Het einde nadert voor de Fiats Bravo en Brava. Ze worden eind deze maand opgevolgd door de Fiat Stilo. Eén naam dit keer, maar wel twee auto's, die veel meer van elkaar verschillen dan de beide voorgangers. De Stilo is de allereerste Fiat in ruim honderd jaar die door een Duitser is ontworpen, en dat is te zien. Hij vertoont een hoog Volkswagen-gehalte, zowel van binnen als aan de buitenkant. Daarbij doet hij ook Duits-dege lijk aan, een stevige auto, die het kwalitatief hogerop zoekt. Fiat benadrukt dit laatste door de garantietermijn voor alle auto's te verhogen naar twee jaar. De nauwe samenwerking met Ge neral Motors leidt tot steeds meer Duitse trekjes. Omgekeerd krijgt GM de beschikking over het Stilo-platform, dat geschikt is om allerlei verschillende au to's op te bouwen, op dezelfde productielijn zelfs. De drie Fiat-merken Fiat, Lancia en Alfa Romeo hebben gemeen schappelijke techniek maar moeten uiterlijk meer van elkaar gaan verschillen, om te voorko men dat ze elkaar beconcurre ren. Terwijl Alfa Romeo het vooral in (retro) design zoekt, gaat Fiat nu de kant op van het degelijke merk, een tikje trendy, maar vooral kwalitatief goed. De Fiat Stilo omvat zoals gezegd twee auto's. Eén karakter, twee persoonlijkheden, zegt FiaL Net als de huidige Bravo/Brava wordt de Stilo opgedeeld in een 3- en een 5-deurs model, elk met een eigen stijl en maatvoe ring. De bestuurdersstoel in de spor tievere 3-deurs staat bijvoor beeld lager bij de grond dan die in de langere, hogere en dus rui mere 5-deurs. Die heeft weer een opvouwbare rechter voor- stoel en de twee stoelen achter in zijn niet alleen vouwbaar, maar ook los van elkaar ver schuifbaar om het idee van een De Stilo komt om te beginnen in twee totaal verschillende versies: een 3- en een 5-deurs. Foto: Fiat ruimtewagen te geven. De 5-deurs is 4,25 meter lang, 1,76 breed, 1,51 hoog en heeft een wielbasis van 2,60 meter. De 3-deurs is even breed en heeft dezelfde wielbasis, maar is 7 centimeter korter en 5 centime ter lager. Behalve de motorkap is geen carrosserieonderdeel hetzelfde. En dat is goed te zien, vooral aan de achterkant is het een wereld van verschil. De 3- deurs ziet er heel stoer en spor tief uit, de kont van de 5-deurs is allesbehalve indrukwekkend, maar dat is dan ook de familie auto. De Stilo wordt leverbaar met keus uit vier verschillende ben zinemotoren vanaf 1.6 liter en twee common rail-diesels. De goedkoopste Stilo gaat rond 38 mille kosten, veel meer dus dan de huidige Bravo/Brava-reeks. Daar staat tegenover dat de auto aanzienlijk ruimer is, degelijker en rijker uitgerust. Standaard zijn bijvoorbeeld ABS, zes air bags en schijfremmen rondom. De keus aan bij te bestellen ex- Aerovan is de naam van de fraai gestroomlijnde aanhangwagen die door de Vlaanderen Groep in ons land op de markt wordt gebracht. De Vlaanderen Groep is al vele jaren actief in de kampeerbranche met de bouw van Sunseeker stacaravans en de import van Adria ca ravans Adriatik kampeerauto's. Bij de Aerovan gaat het niet specifiek om een aanhangwagen voor kampeerdoeleinden. De aërodynamisch vormgegeven aanhanger is voor vele doeleinden inzetbaar. De openslaande deuren maken de Aerovan gemakkelijk toegankelijk. Voor het laden van een motor of fietsen kan een speciale laadplank worden geleverd. De Aerovan heeft een gegalvaniseerd chassis en een opbouw van polyester. Voor meer informatie: 078 6181 818. Op het eerste gezicht een typisch Franse auto uit de jaren vijftig, maar de oorsprong van dit aan doenlijke wagentje ligt in Italië. Het is namelijk een door Simca gebouwde Fiat Topolino (Italiaans voor muis of Micky Mouse) met een 16,5 pk kop- klepmotortje van 569 cc. In 1934 begon de Fiat-im porteur in Frankrijk, Pigozzi, zijn eigen bedrijf, dat hij Société Industrielle de Mécanique et de Carros serie Automobile noemde, afgekort SIMCA. Onder deze naam ging hij in de buurt van Parijs Fiats as sembleren, waaronder de kleine Topolino. Pigozzi verbouwde de Italiaantjes enigszins, zodat ze een echt Frans uiterlijk kregen. De Simca Topolino 1953 op de foto was oorspronkelijk van een wijnboer in Zuid-Frankrijk en staat volgend weekeinde te koop op het Super Oldtimerfestival te Leiden. Foto: Super Oldtimerfestival

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 19