Wethouder praat weer met Cório LEIDSE REGIO Wassenaarders met 'natte voeten' moeten geduld hebben jt-eir* oer la. 1 I 1 n 4 u 'Parkeerplaats bij complex RCL is veel te klein' Zoeterwoude ziet af van nieuw clubgebouw Meerburg Jp Ansichtkaarten voor dierenambulance ïgstgeest maakt toch st monumentale bomen Sterren ecretaresse? - ristenbelasting "oorschoten lOTEN - Voorschoten 1 januari volgend jaar [belasting in. Degenen in deze gemeente wo- in bijvoorbeeld hotels, ivens en op campings ;n, betalen daar per ,75 voor. Voorschoten ,t aan de nieuwe belas- itigduizend gulden per te houden. us verhalen sorschoten moten - De openbare bi- ek Voorschoten begint ovember met een cur- halen vertellen voor be- Michel Damhuis legt je op pakkende wijze oi verhaal kunt vertel- angstellenden kunnen 1 november aanmelden ibliotheek. ich spreekt egstgeest ■est - Het Tweede Ka- Boris Dittrich van D66 laandag 8 oktober naar eest. In De Roode Leeuw Dorpsstraat 55 houdt hij 30 uur een spreekbeurt plannen van het minis- n justitie voor volgend )k zal hij ingaan op vra- de zaal. Enkele punten richs speciale aandacht zijn het versterken van ten van psychiatrische en, de participatie van e groepen, het modemi- an het familierecht en tie van slachtoffer en ite in de het strafrecht. iwe bus voor tterhage wouDESwetterhage, de en leefgemeenschap rstandelijk gehandicap- jgt een nieuwe rolstoel- biedt plaats aan drie n in een rolstoel. De bus 'olgende week vrijdag of- >ver gedragen. vrijdag 5 OKTOBER 2001 door Erna Straatsma WASsENAARWie in Wassenaar last heeft van "natte voeten' moet geduld hebben. De gemeente verwacht hoge kosten en ingrijpende maatregelen om de hoge grondwaterstand tegen te gaan. „Dit vergt tijd", aldus wethouder Vriesen- dorp gisteravond op een inspraakavond over grondwater- overlast. Ongeveer honderd verontruste, ongeduldige en teleurgestelde bewoners bezochten de bijeenkomst in raadhuis De Paauw. Vriesendorp had wel begrip voor de onvrede van grote groepen Wassenaarders, die al jaren kampen met ernstige wateroverlast in en onder hun huizen. „Wij beseffen terde ge dat u uw boodschap de afgelopen jaren onvoldoende kwijt kon. De verantwoordelijkheid voor grondwater is in ons land niet goed geregeld. Het klinkt buitengewoon merkwaardig in een land met zo'n watergeschiedenis, maar het is waar. Daarom heeft u ongetwijfeld weieens het gevoel gehad van het kastje naar de muur te zijn gestuurd met uw klachten." De klachten over een hoge grondwaterstand bestaan in sommige delen van Wassenaar al sinds de jaren zestig, maar nemen in ernst toe. De afgelopen winter werden een 'opvallend aantal nieuwe gevallen van hele natte voeten' geteld. Vriesendorp: „Wateroverlast is niet een verschijnsel dat zich alleen in Wassenaar voordoet, maar de gevolgen hier zijn wel heel ernstig." De gemeente heeft een werkgroep opgericht die de proble men in kaart moet brengen en gaat studeren op mogelijke oplossingen. De groep bestaat uit afgevaardigden van de provincie Zuid-Holland, het waterschap Oude Rijnstro men, de hoogheemraadschappen van Rijnland en Delf land, Duinwaterbedrijf Zuid-Holland, Rijkswaterstaat en de gemeente Wassenaar. Eind dit jaar presenteert de werk groep een eerste rapport, waarna een brede discussie met belanghebbenden volgt. Volgend jaar juni krijgt de ge meenteraad een eindrapport met voorstellen. De werkgroep laat de 'schuldvraag' voorlopig in het mid den, omdat de speurtocht naar oorzaken en oplossingen al complex genoeg is. Vriesendorp: „Het ziet er niet naar uit dat er één oplossing is. Als het zo eenvoudig was, dan wa ren er ongetwijfeld in het verleden al de nodige maatrege len genomen. Pas na een studie op mogelijke oplossingen buigt de werkgroep zich over de kostenverdeling. „De eer lijkheid gebiedt ons nu al te zeggen dat een deel van die kosten ook op uw bordje terecht kan komen", waarschuw de ze de Wassenaarders. „Het gaat dan om maatregelen op eigen terrein of om verrekening met heffingen." De grote groep belangstellenden die op de inspraakavond afkwam hoopt dat snel maatregelen getroffen kunnen wor den. „Midden volgend jaar hebben we alleen nog maar een paar rapporten", zei een van de gedupeerde Wassenaar ders. „Kan er op korte termijn al niet iets gebeuren?" Een gemeente-ambtenaar vroeg om geduld. „Laten we hopen dat het een droge winter wordt, dan houden we het voorlo pig droog." igjjt f a j 1 j i i i if f-'*- ?j H't- - -- V warmond -Gewonde en zielige dieren staan cen traal op de tekeningen die leerlingen van de War- mondse basisschool Oostergeest maakten. Van de acht mooiste tekeningen zijn ansichtkaarten ge maakt, die de leerlingen verkochtten aan familie en kennissen. De opbrengst, 582 gulden, werd gisteren op Werelddierendag overhandigd aan de dierenam bulance in Oegstgeest. De dierenambulance kreeg er negentien sets kaarten bij, die de medewerkers zelf kunnen verkopen. Foto: Dick Hogewoning iricWent dorp - De parkeerplaats van RCL in sportpark De Bloemerd 1 te klein. Dat is de overtuiging van RCL-voorzitter P. Loes- n sporthalbeheerder A. Mook. De krapte ontstaat omdat Fel- >ort en de nieuwe Bloemerdhal extra bezoekers trekken, die aal een plekje op de toch al overvolle parkeerplaats zoeken, terg verwacht dat veel van die automobilisten morgen 'in de emen' komen als het eerste van RCL aantreedt tegen Mon teer als RCL thuis speelt, loopt de parkeerplaats in De Bloe- razendsnel vol. „Als het aardig weer is, en we hebben een te- ander die aanspreekt, dan kunnen we wachten op de proble- aldus Loesberg. „Dan draaien er zo twintig auto's extra de erplaats op. Dat wordt nu nog veel erger. Auto's van RCL, Fei- ter Sport én de Bloemerdhal, dat kan deze parkeerplaats absoluut niet aan." Ook sporthalbeheerder Mook denkt er zo over. „Het is altijd al vol bij RCL op zaterdag, maar nu wordt dat nog een veel groter pro bleem. Bovendien is Felter erbij gekomen." Hij verwacht dat de sporthal op drukke momenten voor twintig tot dertig extra auto's zorgt „En dat is een flinke extra belasting." De gemeente is voor een groot deel debet aan de parkeerproble men, vindt RCL-voorzitter Loesberg. „Leiderdorp gebruikt de par keerplaats als een soort veredelde vuilstort. Regelmatig liggen er gekapte bomen die door de houtversnipperaar moeten. Ook wordt er door gemeentewerkers allerlei vuil op de parkeervakken neerge kwakt dat afgevoerd moet worden. Passanten gooien daar vervol gens hun eigen rotzooi bij, en voordat je het weet is het hier een troep. Dat scheelt soms zomaar tien tot vijftien parkeerplekken." Bovendien wordt het hoog tijd dat er een duidelijke belijning komt op het terrein, vindt hij. „Nu parkeert iedereen zijn auto schots en scheef, en als je er wat van zegt kan je een blauw oog krijgen." De gemeente is op de hoogte van de parkeerproblemen bij RCL „Nu zijn er parkeervakken voor zestien bussen, terwijl er meestal maar eentje nodig is. Die busvakken gaan we in december ombou wen tot parkeerplaatsen voor auto's. Op die manier winnen we weer wat ruimte." Ook heeft Leiderdorp plannen om de parkeer vakken krapper op elkaar te belijnen. De verenigingen kunnen zelf ook een steentje bijdragen, denkt RCL-voorzitter Loesberg. „Veel van onze leden komen onnodig met de auto. Regelmatig vragen we in ons clubblad om wat vaker de fiets te pakken, maar dat zet geen zoden aan de dijk. Jammer, want ook dat is natuurlijk een prima oplossing voor het parkeer probleem." 'Groeiende achterdocht' door Nancy Ubert oegstgeest - Wethouder Mathij- sen gaat opnieuw onderhandelen met vastgoed belegger Cório over de renovatie van winkelcentrum Lange Voort. De gemeenteraad heeft haar die ruimte gisteravond unaniem gegeven. „Als je elkaar niet meer vertrou wen kan, waar blijf je dan", liet CDA-raadslid Van den Bosch half zingend weten. Met dit lied je uit de oude doos benadrukte zij dat de raad het college, en wethouder Mathijsen in het bij zonder, de gelegenheid moeten geven weer met vastgoedbeleg ger Cório aan tafel te zitten. De grootscheepse verbouwing van de Lange Voort kwam begin deze week op de tocht te staan. Cório gaf aan dat de noodbehui zing van de winkeliers 1.5 mil joen gulden meer gaat kosten en wil dat tekort aanvullen door de woningen boven het winkelcen trum met zeven vierkante meter te vergroten en een tandartsen praktijk te bouwen nabij de bi bliotheek. Wethouder Mathijsen mag van de raad hierover met Cório gaan onderhandelen, maar kreeg wel wat extra huis werk op van PrO. M. Noort, fractievoorzitter van die partij, wil dat Cório duidelijk maakt waarop het bedrag van 1,5 miljoen is gebaseerd. Als de verplaatsing van de winkeliers uiteindelijk goedkoper uitpakt, dan moet 'een evenredig bedrag van de lagere overschrijding' ten goede komen aan de gemeente, aldus Noort. Om zijn idee kracht bij te zetten diende hij een amendement in, dat door de voltallige raad werd gesteund. Leefbaar Oegstgeest (LO) kampt met 'gevoelens van onrust' en 'groeiende achterdocht', liet fractievoorzitter G. Eegdeman gisteravond weten. De partij vindt het maar niks dat de bouwovereenkomst zo lang op zich laat wachten. LO dreigde onlangs met een ultimatum als Mathijsen de boel niet voor 1 oktober rond zou hebben. Wel ke politieke consequenties daar aan gekoppeld zouden worden, verraadde LO toen niet. Het werd een 'motie van verontrus ting', gisteravond. Daarmee ver zocht de partij het college geen verdere concessies te doen, de onderhandelingen voortvarend af te ronden en de complete bouwovereenkomst in decem ber aan de raad voor te leggen. Het college bleek bereid de mo tie over te nemen, op voorwaar de dat de woorden 'van veront rusting' geschrapt zouden wor den. Ook het verzoek om geen verdere concessies te doen, wil de het college geschrapt zien. Met die nieuwe versie wilde LO wel instemmen, op voorwaarde dat alle partijen dat zouden doen. „Want met die eenduidig heid geven we een signaal af in de richting van Cório", vond Ee gdeman, die in navolging van de drie andere partijen uiteindelijk zei vertrouwen te stellen in de wethouder en het college. LO benadrukte dat de gemeente met argusogen naar de vast goedbelegger - 'een doorgewin terde onderhandelaar' - zou moeten kijken. Omwille van de eensgezindheid namen CDA, PrO en WD de motie aan. Al had PrO-fractie- voorziter Noort zijn twijfels. „Ik vraag me af of Cório nu zit te trillen als een rietje." •eest - Oegstgeest gaat en lijst aanleggen van bo- lie het waard zijn om be- nd te worden. Groenwet- r Meester zei dat gister bij de behandeling van de ïverordening in de ge- eraad. rentarisa- imt niet, Leefbaar ;eest [raag had in de iverorde- maar in groenbe- lan. Dat moet nog kkeld !n. leed de lokale partij een tfse poging om de burger zeggenschap geven over gen erf. Wie een boom uit chtertuin wil verwijderen, it volgens de bomenveror- g gewoon doen. Voor de iiin en het zij-erf moet voor t= bomen met een stamomtrek vanaf 63 centimeter voortaan een kapvergunning worden aangevraagd. LO had graag ge zien dat Oegstgeestenaren volle dig zeggenschap houden over de bomen in eigen tuin, maar bleek de eni ge partij te zijn die daar zo over denkt. Ook de WD zag zich genood zaakt een grens te trek ken. „Libera lisme tot de achtertuin", gaf fractie voorzitter Van Bellen gisteravond toe. In de afgelopen jaren heeft in Oegstgeest wel eens ongewenste kaalslag plaatsgevonden en dat is voor de liberalen reden paal en perk te stellen. Progressief Oegstgeest en het CDA denken er net zo over. (advertentie) 'Liberalisme tot de achtertuin' Voorzitter Silverentand: 'We zijn weer terug bij af door Jan Preenen zoeterwoude - Zoeterwoude wil voorlopig niet meer dan 825.000 gulden uittrekken voor een extra veld, een oefenterrein en uit breiding van het aantal kleedka mers van de voetbalvereniging Meerburg langs de A4. Daarmee komen burgemeester en wet houders slechts gedeeltelijk te gemoet aan de wensen van de club, die eerder dit jaar pleitte voor een nieuw clubgebouw op een centrale plek tussen de vel den. Voorzitter J. Silverentand is ui terst teleurgesteld: „We zijn weer terug bij af. Drie jaar gele den hebben we al voorgesteld om het clubgebouw uit te brei den. Dat kon toen niet, omdat het hele complex eventueel zou worden opgeschoven en grond zou vrijkomen voor de bouw van appartementen. Alle argu menten die ons blij maakten zijn van tafel. Onbegrijpelijk." B en W zien om twee redenen op dit moment geen kans om alle verzoeken van Meerburg in te willigen. De belangrijkste is dat verkoop van de grond waar op het clubgebouw nu staat on geveer een miljoen gulden zou opleveren als daar appartemen ten komen. Dat is drieënhalf vier miljoen minder dan de kos ten die met de sloop van het huidige pand, de bouw van een nieuw onderkomen, uitbreiding van de terreinen en onder meer het verplaatsen van de ingang van de accommodatie zijn ge moeid. De kosten voor uitslui tend een nieuw clubgebouw ko men neer op 3,9 miljoen gulden. Voorzitter Silverentand (op deze foto links naast secretaris Kluiters): „Onbegrijpelijk dat dit na driejaar ploeteren gebeurt." Archieffoto: Dick Hogewoning Bovendien wil de gemeente niet staat alleen vast dat Meerburg in dijk en de spoorlijn er precies lijkheid. Dat betekent dat een vooruitlopen op een steden- de Meerburgerpolder blijft. Hoe gaat uitzien is nog niet bekend, grote investering voor de voet bouwkundig onderzoek. „Thans het gebied tussen de Hoge Rijn- Alleen in grote lijnen is er duide- balclub kan leiden tot geldver spilling. Als we nu het clubge bouw zouden verplaatsen, lo pen we het risico dat het later weer een andere plek moet krij gen", aldus een woordvoerder van de gemeente. Omdat Meerburg door de snelle groei van het aantal leden (in zes jaar van 340 naar bijna zes honderd) in problemen is geko men, willen B en W de club in elk geval in staat stellen om de kleedaccommodatie en het aan tal velden op korte termijn uit te breiden. Meerburg heeft nu een grasveld en een kunstgrasveld met een oefenveld en zes kleed kamers. Het grootste gedeelte van de 825.000 gulden, ongeveer vijf ton, is bestemd voor het aanleggen van het derde veld. Het huidige trainingsveld wordt een wedstrijd/trainingsveld, dat intensief kan worde» bespeeld. Daarachter komt een nieuw oe fenveld. Het resterende bedrag is bedoeld als tegemoetkoming in de kosten voor verlichting en voor uitbreiding van de kleedka mers van zes naar tien. „Over enkele jaren kan dan worden bekeken of er wel geld is voor een nieuw clubgebouw." Silverentand wil daar niet op wachten. „We hebben drie jaar geploeterd. Duidelijk is dat er wat moet gebeuren. Meer dan nu wordt voorgesteld, al moet ik wel zeggen dat het positief is dat de gemeente wil meebetalen aan de uitbreiding van de kleed kamers. Daar was in het verle den nooit sprake van." Volgende week vrijdag is er een ledenvergadering van Meerburg. Ook de gemeenteraad moet zich nog over het plan uitspreken. - 1 www.stariob.nl I Lelden, Stille Mare 11-13 1071-S14 OS 91, leiden@storjob.nl Voor secretaressen die hogerop willen.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 13