Ter Leede houdt tegen profs lang stand SPORT Moeizame ouverture voor zaterdagkampioen FC Lisse Weer of geen weer, altijd weer voor Royce Kortekaas Geflatteerde zege Excelsior Swart en Griekspoor geven kleur aan Nieuw-Vennep Jeugdtitel voor Huta Galung Bijrol voor Joeri van Dijk marseille - Plankzeiler Joeri van Dijk heeft bij het EK in de olym pische Mistralklasse in Marseil le genoegen moeten nemen met een bijrol. De tweevoudige wereldkampioen bij de jeugd eindigde na tien races op de ze ventiende plaats in het eind klassement. De beste klassering van de 18-jarige windsurfer uit Ter Aar was de zesde plaats in race vier. De Europese titel ging naar Julien Bontemps uit Frankrijk. Drenth derde in IJsselmeer zwemmen - In de zwemwed strijd van Enkhuizen naar Me- demblik behaalde Mark Drenth een derde plaats. De Lissenaar zwom de 25 kilometer in het IJsselmeer in 6.07.38. Een Duit ser en de Hagenaar Rick Mans (tweede) waren sneller. In Slo venië zwom zijn ploeggenote van LZ 1886, Irene van der Laan uit Roelofarendsveen, naar een zesde plek in een wedstrijd over tien kilometer, die werd gewon nen door Edith van Dijk. De wedstrijd maakt deel uit van het wereldcircuit. Bij langebaan- wedstrijden in Eersel werd Dieuwertje Blok eerste op de twee kilometer schoolslag. Bart Beaufort eindigde als derde op de 100 meter vrije slag, zijn zus Suzanne werd derde op de 500 meter vrije slag. Leidse junioren vierde op WK duisburg - De Nederlandse da mes juniorendubbelvier heeft tijdens de wereldkampioen schappen roeien voor junioren een vierde plaats behaald. De ploeg met aan boord Mette Beugelsdijk en Sophie Dirks meier van Die Leythe lag na een matige start vijfde en schoof ge durende de race iets naar voren en behaalde uiteindelijk een vierde plaats. Omdat de vier roeisters de voorwedstrijd in Duisburg hadden gewonnen, waren de verwachtingen voor de finale hooggespannen. maandag 13 augustus 2001 door Gertjan van Geen sassenheim - Tegen zes contract spelers van Feyenoord en vijf spe lers van Excelsior hield Ter Leede zaterdag lang stand in zijn eerste wedstrijd om de Amstel Cup. Pas in het laatste kwartier konden de Rotterdamse profs afstand ne men van de Sassenheimse ama teurs in een mannelijk treffen, dat Ter Leede moet sterken in zijn idee dat het op de goede weg is: 1-3. Dat Excelsior beter was mocht geen verbazing wekken. Ter Leede is net twee weken in trai ning, waar de Rotterdammers reeds competitieklaar zijn. Dat dat geen garantie is voor een soepele overwinning op een amateurclub was wel opvallend. Excelsior was niet van zins om zich door Ter Leede te laten ver rassen, wat Telstar vorig jaar in eigen huis overkwam: De ploeg van trainers Adrie Koster en An- dré Hoekstra trok fel van leer in de openingsfase. In een hoog tempo, met een vlotte balcircu latie werd Ter Leede in de eerste twintig minuten zwaar onder druk gezet. Doordat de thuis ploeg stevig verdedigde en de harde tackles niet schuwde leid de het niet tot een snel doel punt. Dat de scheidsrechter coulant was en in een overtre ding van Pim Langeveld op Ce- cilio Lopes binnen het zestien metergebied geen strafschop zag, was daarbij meegenomen. Het meespelen van de licht ge kwetste Langeveld was een meevaller voor Ter Leede. Ook Mark Jansen kon in de basis starten. Robin Koers was de eni ge nieuwkomer die vanaf het begin meedeed. De van ADO Den Haag overgekomen links- poot heeft bij Ter Leede een klein probleem opgelost. Niet alleen is hij de gewenste vleugel aanvaller die het gat na het ver trek van Erwin Beltman opvult, ook kan trainer Arie Lagendijk een linksbenige speler op die flank zetten. Patrick Kalkema is naar rechts verhuisd en voelt zich daar uitstekend op zijn plek. De rappe Kalkema scoorde na 31 minuten de gelijkmaker na een prima uitgevoerde coun ter. Thomas Buffel had de be zoekers zes minuten eerder op voorsprong gezet. Excelsior, dat zonder zijn basis spelers John Feskens, Michel lóuyer en Leo Koswal aantrad, beschikte wel over Carlo l'Ami. De Voorhoutse doelman met Wassenaarse wortels, was sinds donderdag weer op Woude- stein. L'Ami maakte als derde keeper de hele voorbereiding bij Feyenoord mee. Hij weet nog niet wat de toekomst hem brengt. „Blijf ik bij Feyenoord, dan heeft Excelsior een pro bleem en omgekeerd. Een dezer dagen zal wel bekend worden wat er met mij gebeurt. Ik wil wel graag duidelijkheid. Mij maakt het niet veel uit. Spelen bij Excelsior is leuk en als derde keeper bij Feyenoord functione ren, is ook interessant om mee te maken", aldus L'Ami. De Voorhouter houdt door zijn terugkeer voorlopig Katwijker Cor Varkevisser uit de basis. L'Ami: „Twee jaar geleden had hij een heel goed seizoen, vorig jaar was het wat minder. Mis schien is het iets te snel gegaan. Voor mij is het een taak om hem te begeleiden, zodat hij zijn ni veau weer kan oppikken." Het keepersprobleem van Ter Leede, waar eerste keus Thomas Waasdorp na een operatie aan zijn vinger is uitgeschakeld en tweede doelman Vincent Quist eveneens uit de roulatie is, is in middels ook opgelost. Dit week einde kwam Leon Tuijt definitief naar sportpark De Roodemolen. ik heel tevreden en hij is ooi mijn eerste keus, maar er moe maar heel weinig gebeuren of jt zit zonder keeper", zo verklaar de Arie Lagendijk de komst var Tuijt. Van Zandbergen kwam nauwe lijks in de problemen, zoals hee Ter Leede na de wervelstorm ir de eerste twintig minuten de za ken goed oppikte. Het elfta kreeg zelfs de beste kans op eer voorsprong toen L'Ami een te rugspeelbal in zijn handen pak te. Dennis Kramer mikte var een meter of zes op een van dt vele benen op de Rotterdamse doellijn. Juist op het moment dat de ver houdingen gelijk lagen moes Ter Leede passen. Michel Breu er pikte eft minuten voor tijc een door Mark Jansen wegge kopte bal vlak over de midden lijn op en mocht ongehinderc 25 meter pakken. De centrale verdediger besloot met eer snoeihard schot en brak daar mee het verzet van Ter Leede Dat Sam de Meester een minuu voor het einde de uitslag iets ge flatteerder maakte, was snet voor de thuisploeg, die nog twe« thuiswedstrijden voor de boej heeft. Argon, dat met 2-1 var Katwijk verloor, komt morger op bezoek. Met buurman Kat wijk, dat zonder hoofdveld zit mag een week later uitgevoch ten worden wie naar de eersti knock-outronde gaat. Ter Leede - Excelsior 1-3 (1-1). 25 Buffel 0-1, 31. Kalkema 1-1, 78. Breue 1-2, 89. De Meester 1-3. Gele kaan Koers (Ter Leede). Scheidsrechten Vai Aken. Toeschouwers: 800. Ter Leede: Van Zandbergen; De Jont Van Zeist, F. Bloemheuvel, Honsbeel Jansen, Kramer. Langeveld (84. M Bloemheuvel); Kalkema, Campfens (46 Van Beelen), Koers. Excelsior L'Ami; Rijaard, Olffers, Breu er, Supusepa; Swerts, Lopes, Pinas (7C Onyeike); Mtiliga (60. El Akchaoui Buffel (86. Van der Pol), De Meester. Noordwijk uitgeschakeld voor de Amstel Cup OEFENVOETBAL REGIO almere - De openingswedstrijd van de nieuwe voetbaljaargang is zaterdag kampioen FC Lisse zwaar gevallen. De ploeg van de nieuwe trainer Ruud Bröring kwam in het Amstel Cupduel met FC Omniworld tot een moeizaam gelijkspel, 1-1. FC Lisse, dat in Almere nauwelijke enige kansen afdwong, mocht daarmee zijn handen dichtknij pen. Bröring stuurde in vergelijking met vo rig seizoen vier debutanten de wei in. Naast de verdedigers Martin van Kins en Roel de Goede, waren dat de mid denvelders Michael Janssen en Juul Emanuelson. De Noordwijkse oefen- meester wil zijn ploeg dit jaar minder opportunistisch laten spelen, maar in Almere werd al snel duidelijk dat het de nodige tijd zal vergen voordat FC Lisse met verzorgd voetbal de tegenstander zijn wil op kan leggen. De titelhouder van de hoofdklasse A begon redelijk aan het duel, maar moest halverwege de eerste helft het initiatief aan het am bitieuze Omniworld laten. Het was dan ook niet onverdiend dat Robin Kant zijn voormalige ploeggenoten op een achterstand zette. Vooral het creëren van kansen bleek voor FC Lisse, dat ook met KBV en Tei ster in een poule zit, een groot pro bleem. Kenmerkend was dat de gelijk maker na rust voortkwam uit een pe nalty. Jerrel Linger werd onderuit ge haald, waarop Berry Janssen de klus vanaf elf meter klaarde. Daarvoor mis ten Kant en Roy van der Mije goede kansen om de voorsprong van Omni world te vergroten. In de slotfase van de pittige wedstrijd kwam FC Lisse na een onbezonnen tackle van Robbert Hoever met tien man te staan. Scheids rechter Blom deelde ook nog eens zes gele kaarten uit. FC Omniworld - FC Lisse 1-1 (1-0). 30. Kant 1- 0, 75. Berry Janssen 1-1 (pen.). Scheidsrechten Blom. Geel: Van der Mije, Fattouchi, Strobbe, Donleben (allen FC Omniworld), Michael Jans sen, Luxenburg (FC Lisse). Rood: Hoever. Toe schouwers: 300. FC Lisse: Kromhout; Van Kins, Van Baekel, Ber ry Janssen, De Goede (64. Leonard); Michael Janssen, Van Wieringen (55. Boekesteijn), Ema nuelson; Luxenburg, Hoever en Schnater (34. Linger). Noordwijk De rol van Noordwijk in de 'grote' Am stel Cup is na zaterdag uitgespeeld. Na de nederlaag tegen AZ verloor de ploeg van John Eelman nogmaals van een Alkmaarse ploeg, dit keer van AFC '34. In Noord-Holland werd het 2-1. Net als tegen de profs had Noordwijk ook tegen de Alkmaarse amateurs kan sen, maar het verzuimde te scoren. Na een doelpuntloze eerste helft kwam AFC vroeg in het tweede bedrijf op voorsprong via Patrick Kooge. Een klein kwartiertje later was de marge twee. De doelpuntmaker heette dit keer Jurriaan Roedema. Michael van der Laan deed een kwartier voor tijd iets terug,namens Noordwijk. Op de rand van het straf schopgebied kapte hij een tegenstander uit en scoorde vervolgens fraai. Daarna kreeg rood-wit nog een aantal goede kansen op de gelijkmaker, maar weer deed de vergelijking met de eerste pou lewedstrijd opgeld: Noordwijk kon de kansen niet te benutten. Ómdat de scheidsrechter weigerde een penalty toe te kennen, bleef de ploeg van Eel man na twee duels zonder punten. De wedstrijd tegen Haarlem (volgende week dinsdag) is van geen belang meer voor de Noordwijkers. AFC'34-Noordwijk 2-1 (0-0). 52. Patrick Kooge 1 -0, 65. Jurriaan Roedema 2-0, 75. Michael van der Laan 2-1. Toeschouwers: 600. Scheidsrech ten Pijlman. Geel: Reinders, El Mahdadi (Noordwijk). Noordwijk: Korff; Ten Brinke, Korbee, Reinders, Van der Niet, W. de Jong, Smit (80. Kottenha- gen), Van der Laan, Bartels (70. El Mahdadi), De Kort, Jacobs (46. Pitti). Katwijk Een goede eerste helft was voor Katwijk (in een poule met Ter Leede en Excelsi or) voldoende om af te rekenen met Ar gon. In de eerste officiële wedstrijd van het seizoen nam de ploeg van Laurens Mouter voor rust een 2-0 voorsprong via Chris de Bie en Barry Dubbelde- man. Na de pauze zakte de thuisploeg weg en bouwde Argon een overwicht op, vooral door het snelle doorschui ven van een van de middenvelders. Katwijk kreeg daardoor geregeld te ma ken met vier aanvallers. Het jonge team van Mouter - met nieuwkomers Wil liam Bumama en Eelke van Dijken, maar zonder Erwin Hermes en Marco de Ridder - bleek veel moeite te heb ben met die tactiek van de tegenstan der. Argon hield zelfs het beste van het spel nadat twintig minuten voor tijd een speler uit het veld werd gestuurd. Even daarvoor hadden de Mijdrechters de 2-1 gescoord. Katwijk-Argon 2-1 (2-0). 20. Chris de Bie 1-0, 27. Barry Dubbeldeman 2-0, 68. Enrique Zschu- schen 2-1. Toeschouwers: 700. Scheidsrechter. Prooi. Rode kaart: 69. Pieter Vermeulen (Argon) Katwijk: Hugo van Duyn; Helder, Noorlander, L'Ami, Bumama, De Jager, Peter van Duvn, Van Dijken (61. Vooijs), Verkuylen, Dubbeldeman (70. Ed van der Plas), De Bie (65. Molenaar). door Maarten Dekker leiderdorp - Het hemelwater was de hele ochtend vrijwel on afgebroken naar beneden geko men. Iedereen - deelnemers, toeschouwers en vrijwilligers - was nat en had het koud, maar Royce Kortekaas leek het alle maal niet te deren. Onder lood zware omstandigheden was de Lisserbroeker met afstand de snelste op de Olympische af stand van de Leiderdorpse triat lon: 1.57.16. Zijn voorsprong op de nummer twee bedroeg meer dan drie minuten. Wie niet beter wist en vanaf het fietspad langs de Dwarswetering het loopparcours betrad, dacht waarschijnlijk dat hij op het overspoelde terrein van een jeugdcamping terechtkwam. Het onverharde eerste stuk was door de regen al omgetoverd in een modderpoel, maar toen het gehele deelnemersveld was ge passeerd was de ravage hele maal niet meer te overzien. Tientallen kartonnen drinkbe- kertjes lagen vertrapt in de blub ber, terwijl de normaal zo gewil de sponzen ongebruikt langs de kant bleven liggen. De slechte weersomstandighe den zorgden volgens wedstrijd coördinator Bert Slingerland voor een moeilijke wedstrijd met daarbij ook een aantal uit vallers dat hoger lag dan nor maal. De lage temperatuur in combinatie met onophoudelijke regen hadden bij veel lopers verkrampingsverschijnselen tot gevolg. Een ander deel raakte onderkoeld op de fiets, ook door de fikse wind die door de polder waaide. Water op het wegdek zorgde bo vendien voor gevaarlijke passa ges. Slingerland: „Op sommige plekken in het fietsparcours was het erg glad. Vooral in de boch ten en bij een paar tunneltjes. Daar hebben we extra mensen neergezet om de deelnemers tot voorzichtigheid te manen. Ge lukkig hebben we voldoende vrijwilligers, dus leverde het al lemaal geen problemen op." Volgens Slingerland kwam het niet tot noemenswaardige onge lukken. Royce Kortekaas werd er warm noch koud van. „Vorig jaar won ik hier bij stralend weer en der tig graden. Het maakt mij niet zoveel uit wat voor weer het is. Ik vind dit alleen maar nadelig voor mijn ouders die hier al die tijd in de regen op mij hebben staan wachten." Die reactie van Kortekaas was ook wel logisch, gezien het feit dat hij pas sinds kort weer deel neemt aan wedstrijden, na tweeënhalve maand blessure leed. „Ik had last van mijn ham strings, maar dat is nu eindelijk voorbij. In Noordwijkerhout heb ik voor het eerst weer meege daan en op Texel had ik een su perdag. Ein hier ging het ook goed." Veel collega-atleten van Korte kaas gebruiken Leiderdorp als training voor de grote triatlon in Almere, op 31 augustus. De Lis serbroeker acht zichzelf nog veel te licht om daar mee te doen. De hele triatlon is voor hem te lang en in de elitewedstrijd over de kwart- of Olympische afstand heeft hij daar niets te zoeken. „Die lui gaan veel te hard voor mij. Dan kom ik al met vijf mi nuten achterstand uit het wa ter." In plaats van Almere kiest Kortekaas voor Kijkduin, waar hij meedoet aan de Beach Chal lenge: anderhalve kilometer zwemmen in de zee. dertig kilo meter fietsen en tien kilometer lopen over het strand. „Een hartstikke mooie wedstrijd met een leuk internationaal deelne mersveld." In Leiderdorp liet de tegenstand wat te wensen over. Na een gro ve inschattingsfout (Kortekaas startte de 1500 meter zwemmen aan de kant van de afschei- dingslijn en werd bij de start uit de baan geduwd) kwam hij toch nog als derde het water uit. „Ik lag zelfs even eerste, maar toen besloot ik wat energie te sparen voor het fietsen." Na dat tweede onderdeel (40 km) lag hij twee de, met minimale achterstand op koploper Carlo van der Berg. Die liet hij in het afsluitende hardlopen ver achter zich. Na tien kilometer bedroeg het ver schil drie minuten. Op de halve triatlon was het ver schil kleiner. Winnaar Robin Boon hield een marge van een minuut en vijf seconden over op nummer twee Paul Zierikzee (4.00.49 tegen 4.01.54). Met die tijden hadden Boon en Zierikzee een goede generale voor de hele triatlon in Almere. Op de halve afstand bij de vrouwen was de Noordwijkerhoutse Trudy Rot teveel de snelste, met grote voorsprong op Roos Tji (4.51.16 tegen 5.08.56). Leidenaar Wiebe Heidema - in het verleden al eens winnaar op de Olympische afstand - had dit keer gekozen voor de sprint, en met succes. Na 750 meter zwemmen, twintig kilometer fietsen en vijf kilome ter lopen was hij als eerste bij de meet, in 57.44. De triatleten be zig aan de 1300 meter zwemmen. Winnaar Royce Kortekaas kwam als derde uit het water. Foto: Eric Taal 's Gravenzande - Rijnsburgse Boys 1-1. Doel punt Rijnsburgse Boys: Mohammed Boulayou- ne GWV - Quick Boys 0-0. Van Nispen - FC Lisse (zo) 0-0. UVS - RCL 4-0. Doelpunten Steven Kanepa (2), Michel Turk, Raymond Bennekers. Verburch - Lugdunum (za/zo) 6-0. De Meern - Alphense Boys 3-1. Doelpunt Al- phense Boys: Bart Holleman De Sleutels - ADO Den Haag 2-2. Doelpunten De Sleutels: Jordi Afbouw en Michel van de Broek. Voorschoten'97 (zo) - Texas/DHB 4-2. Doe punten Voorschoten: Nicik Radeko (2), Stefa van Driel en Jan Zoetemelk. Koudekerk - Leiden 2-1. Vrouwen: Buitenveldert - Ter Leede 1-7. Doe punten Ter Leede: Cindy Burger (2). Saski Drommel (2), Patty Kildar, Miranda Noom e Ilse Witteman. door Peter Klein nieuw vennep - Niet de win naars gaven kleur aan het Bl- schema bij het Open Kampioen schap van de Haarlemmermeer. Met Mark Fleischeuer en Linda Verhoeve kreeg het jaarlijkse evenement toch wel verwachte titelhouders. Nee, het waren vooral de verrassende finalisten die voor een extra dimensie zorgden in Nieuw Vennep. Bar tel Swart zette bij de mannen het toernooi op zijn kop door de finale te halen. Martine Grieks poor versloeg in haar eigen woonplaats topfavoriete Heddy Boers. Swart werkte bij het Open Kam pioenschap van de Haarlem mermeer een opmerkelijk rijtje sterke partijen af. Na de belang rijke zege op de als tweede ge plaatste Marco Visser had Swart het in de kwart- en halve finale iets simpeler. „Tegen Michael Rusman won ik het vooral op mentaal vlak", aldus de finalist. „In potentie een zeer goede spe ler, maar hij gebruikt maar drie kwart van zijn mogelijkheden. Mentaal moet hij zich verbete ren. Tegen Albert Robben kwam ik 5-2 achter, maar in feite was het maar een enkele break. Hi ging toen net als Visser vee meer fouten maken. Ik brai hem terug en in de tiebreak ei in de tweede set ging het snel." In de slotronde die op overdekt banen werd gespeeld, hielde) Fleischeuer en Swart hun opsla; tot de stand 5-5. „Mark serveei beter", lichtte Swart toe. „Mijl servicegames kostten gewooi meer moeite en ik kreeg ook en kele breakkansen tegen. Op zijl service had ik geen kans." Bij 6 5 voor Fleischeuer ging het mis In de tweede set kwam Swaï meteen een break voor. Maar bi 3-1 ging het niet meer. Martine Griekspoor was slecht een overwinning af van de zeg' waarop ze hoopte. Na de opval lende zege op voormalig A speelster Boers, moest Grieks poor er in de slotronde in twe snelle sets toch aan gelover Winnares Verhoeve kreeg revan che voor een bij het Leidse Me renwijk geleden finalenederlaag Het traditionele 30-plus toer nooi van Rijnkanters kreeg di seizoen nog geen sprankelend finaledag. Vanwege de barr weersomstandigheden werdei alle finales verplaatst naar zon dag 23 september. door Peter Klein venlo - jesse Huta Galung heeft op de banen van tennisclub Venlo de nationale jeugdtitel tot en met 16 jaar veroverd. De pas 15-jarige Hillegommer. lid van het nationaal jeugdselectieteam, won dit seizoen alle belangrijke jeugdkampioenschappen. De Hillegommer, die bij de jeugdtitelstrijd in Limburg de gedoodverfde favoriet was, ging tijdens het toernooi uitstekend om met de druk, die de eerder veroverde titels op hem legde. Alleen in de tweede ronde tegen Mischa Mols stond de speler uit het eerste team van Hillegomse TC een set af. De eindstrijd te gen zijn ploegmaatje in het Ne derlands jeugdteam, Romano Tatuhey uit Renkum. ging in de eerste doorgang gelijk op. Op 5- 5 plaatste Huta Galung de be slissende break en hij stootte naar 7-5 door. In de tweede se kwam hij niet meer in de pro blemen, 6-1. In de finale in de groep tot ei met 12 jaar «floor Floris Herre ma van Joo^Bos met 6-2 6-4 De Noordwijkse junior, die al tweede was geplaatst, stond O) zijn weg naar de finale geen se af. Bij de meisjes drongen Sha ron van Putten en Marlot Med dens door tot de beste zestier Van Putten verloor daarin vaj de latere winnares Stephani Herz, de Nederlandse die bij he befaamde instituut van Nic Bolletieri in Florida tot tennis prof wordt gekneed. In de leeftijdsgroep tot en me 14 jaar werden Denise van Pul ten en Samantha van der Dril in de kwartfinale uitgeschakelc Bij de zestienjarigen verloc Krista Sanders (TEAN) bij d laatste zestien van Sanne van d Biggelaar. Pim Langeveld (rechts) mocht de scheidsrechter dankbaar zijn dat een overtreding van hem niet met een penalty werd bestraft. Foto: Kees van Hoogdalem Tuijt kreeg bij ADO Den Haag nog wel op vrijgave, maar is Tot die tijd staat Daan van celsior tot ieders tevredenheid geen contract meer. Hij wacht voor de competitie beschikbaar. Zandbergen op doel. Tegen Ex- overigens. „Over Waasdorp ben

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 17