LEIPSE REGIO/RUN EN VEENSTREEK Eltax-chauffeur boos over verlies van leerlingenvervoer Kerk en Zanen krijgt tijdelijk verzorgingshuis 'Alle kampeerders lopen met een steen in hun Recreatiedag in Oegstgeest grote flop rariërs willen af k wildgroei distels Vrouw beroofd van handtas [tijen voor regionale loitatie zwembaden in moeten lizen iftAR - Twintig bomen, isten wijken voor de N44 in Wassenaar, zijn in een depot onder ge- Het zijn voornamelijk dc jjje volgend jaar worden s' plaatst langs de ver- d Rijksstraatweg. Tien die zo'n tien jaar gele- geplant en ook weg i hebben inmiddels een stek gekregen in het ge- n de verkeerslus bij de rstlaan. De bomen ko- 0 het gebied waar de N44 we Noordelijke randweg den (NoraH) kruist. inden inrijding wetering - Bij een aan- jssen een auto en een ijn dit weekeinde op de eg in Nieuwe Wetering itgewonden gevallen, arige automobilist uit •ring haalde de tractor, bestuurd door een 17- ratsgenoot, links in. Op jent sloeg de tractorbe- linksaf en was een het gevolg. De tractor zijn kant op een ge le auto tot stilstand, icepersoneel heeft de ingen van beide be- i ter plekke behandeld, lestuurder bleek te veel a gedronken. Hij kreeg :s-verbaal en een rij- maandag 13 AUGUSTUS 2001 'Leiderdorp versjachelt scholieren' leiderdorp- De schoolkinderen van Leiderdorp worden versjacheld aan de laagste bieder. Dat vindt Will Tiele, chauffeur bij het Leidse taxibedrijf El- tax. „De gemeente geeft het school- vervoer uit aan een bedrijf dat ver on der de prijs gaat rijden. Dit gaat ten koste van veiligheid en goed beheer. Een blunder van de eerste orde." Tiele is al zes jaar de vaste chauffeur op 'route 4', van nieuwbouwwijk De Leyhof naar De Weerklank in Leiden. Vijf dagen per week brengt hij met zijn busje zeven kinderen naar school en haalt ze na afloop ook weer op. Maar vanaf september komt daar resoluut een einde aan. De gemeente Leider dorp stapt over naar concurrent Koe nes. En dat zit Tiele heel erg hoog. „Want ik deed die kinderen zo graag." Meer geld Dat komt omdat zijn werkgever aan zienlijk meer geld vraagt voor het aan gepaste leerlingenvervoer dan de con currerende partij, 601.000 tegen 434.000 gulden. Voor de gemeente Leiderdoip is dat grote prijsverschil een reden om over te stappen naar de goedkoopste vervoerder. Maar Eltax- chauffeur Tiele is ervan overtuigd dat de schoolkinderen daar de dupe van worden. „Deze kinderen zijn gebaat bij stabiliteit en bij persoonlijke aan dacht. Dat zijn geen pakketjes die even gauw naar school moeten wor den gebracht. Ik hou van die kinde ren. Daarom geef ik ze altijd extra aandacht. En mijn collega's doen dat ook. Al zes jaar. Maar een ordinaire handjeklap maakt daar nu ineens een einde aan. Terwijl het net zo goed gaat." H. Brahmeier van de verliezende partij Eltax moet toegeven dat ook hij ver baasd was toen Leiderdorp per brief bekend maakte het contract met zijn bedrijf te beëindigen. „Wij hebben een zeer scherpe prijs geoffreerd, met uiterst smalle winstmarges. Ik zie niet in hoe een concurrent daar zover on der kan gaan zitten, want we hebben allemaal met dezelfde kostenfactoren te maken. Ik moet dus nog zien hoe dat gaat. Maar ik wil geen slechte ver liezer zijn. Zo gaan dit soort zaken nu eenmaal." Koenes-woordvoerder H. Landwaard bestrijdt dat zijn bedrijf 'ver onder de prijs' gaat rijden. „Wij hanteren deze prijzen voor elke gemeente. Dus ook in gemeenten als Sassenheim, Oegst- geest, Voorschoten en Zoeterwoude, waar wij al jaren zaken mee doen." Volgens hem is het prijsverschil bo vendien niet de enige reden waarom Leiderdorp overstapt. „De gemeente heeft geïnformeerd bij onze andere opdrachtgevers naar de kwaliteit van ons werk en dat is kennelijk in orde." De gemeente onderschrijft dat. 'Na vraag bij onze buurgemeenten leert dat zij tevreden zijn. Koenes maakt niet vaker fouten dan elke andere ver voerder'. Eltax was aanvankelijk van plan om de chauffeurs deze zomer een extra trai ning te geven voor het sociale aspect van het leerlingenvervoer, maar dat gaat nu niet meer door. De nieuwe vervoerder Koenes vindt dat ook hele maal niet nodig. „We geven onze chauffeurs wel wat tips mee, maar dat is geen training of zo. Bovendien we ten we allemaal wat bijzonder onder wijs inhoudt." Chauffeur Tiele behoudt zijn twijfels, maar legt zich noodgedwongen bij de situatie neer. „Voor mij is er genoeg ander werk te doen, daar gaat het niet om. Maar wat ik onterecht vind, is dat er een ordinaire koehandel wordt ge pleegd over de ruggen van deze kin deren. Ik ben ook zeer benieuwd wat de ouders hiervan vinden. Want die weten waarschijnlijk nog van niets." leiderdorp - Een 65-jarige Lei- derdorpse is zaterdagmiddag onder bedreiging met een mes beroofd van haar handtas. Het voorval had plaats in de par keergarage van de Winkelhof in Leiderdorp, waar ze omstreeks vier uur weg wilde rijden. Een man van een jaar of 18 opende haar portier, pakte haar handtas en reed in een andere auto weg. De politie is op zoek naar getui gen. Preenen iude - Boeren in het Wijk en Wouden (het lied tussen en rond eer, Leidschendam, Lei- i p Alphen aan den Rijn) ze it gemeenten zo snel de distels op hun rvvijderen. „Het is ons in in doorn in het oog dat ;en n hun plicht verzaken, aaiis het desastreus dat e, van die planten overal kv raait en dus ook op ons chtkomt. Dat betekent e rommel van een an- ïen opruimen", aldus eeuwen, voorzitter van l liging voor Agrarisch en Landschapsbeheer Wouden waarvan ook eel uitmaken. Hij is te- zitter van de WLTO af- 40( eterwoude/Leiden, termijn krijgen Alphen, Leidschendam, Rijn- ^toeterwoude en Zoeter- brief van de vereni- aei rin zij worden herin- de provinciale distel- ng. Daarin staat dat maren verplicht zijn s te verwijderen voor bloei (en dus tot uit komen. De kritiek van sche natuurvereniging e vooral op Zoetermeer. ïitenpark bij de Noord toveel distels dat je de jjna niet meer ziet. Dat Jl dat we daar vooral in ingebied van Zoeter- el last van hebben." wen, die zelf melkvee- n kaasmaker is in de iidse Geerpolder vlak- 1°° ord Aa, wijst erop dat pi de distels met name voor agrari ërs die ecologisch boeren tot grote overlast leiden. „Zij heb ben er letterlijk hun handen vol aan, omdat ze niet met chemi sche bestrijdingsmiddelen wer ken. Voor het vee is het een pro bleem, omdat er minder gras voor hen overblijft. Zij lopen er omheen. Zij willen zich immers niet prikken aan die distels." De controle op het naleven van de verordening is door de pro vincie gedelegeerd aan de ge meenten. Als er klachten komen over distels, dan schrijven zij de grondeigenaren aan. Blijven zij in gebreke dan halen de ge meenten de distels weg op kos ten van de eigenaren. Indien een gemeente het laat afweten dan kan dat worden gemeld bij de provincie. „We zullen dat zonodig doen als de gemeenten die we nu gaan aanschrijven niet reageren", al dus Van Leeuwen. Hij wijst er overigens op dat er ook klachten zijn over de provincie. Een woordvoerder van de provincie wijst die kritiek niet zonder meer van de hand. „Bermen langs provinciale we gen vallen onder ons. In het ver leden lieten we die steeds kort maaien, maar in het kader van ecologisch bermbeheer maaien we nog maar een paar maal per jaar. Daardoor ontstaat langs de wegen een rijker aanbod aan bloemen. Het nadeel daarvan is dat distels ook de kans krijgen om te groeien. Het uitgangspunt is dat ze voor de bloei worden afgemaaid. Als dat niet gebeurt, moet dat bij ons maar worden gemeld", aldus een woordvoer der van de provincie. rui) Jaarlijks gaat zoveel IhnncfrolH naar De naar het misschien beter is rembad te sluiten. Dat at e| feller, fractievoorzitter lstrj rBelangen Leiderdoip pleit ervoor om eerst ;t de regiogemeenten ten welke zwembaden »t oicomst ^et beste dicht Vant het is absurd dat straal van anderhalve factieen aantal gelijksoor- m eningen ligt waar mil- artoe gaan." Ook D66 Inks zijn voor bunde- le zwembaden in de lu voor het standpunt ireti ^-fractievoorzitter js otie rond de vervan- de waterglijbaan van dorpse zwembad. Dat ïmeente 155.000 gul- inzin dat Leiderdorp voor moet opdraai- Weller. „De Does Jg'^lers heel veel klanten ii oi tie twet.. <ant voor een gezamen" tatie van alle zes ba- ,Ik stel Leidse regio, jo voor dat elke ge in bepaald bedrag in stort, afhankelijk van inwoners. Daar moet nen zijn." Onderzoek 'ken °'§ens uitsluitsel ge- zwembad open kan Welke beter dicht kan. „Om nu al te zeggen dat De Does dicht moet, dat gaat me een stap te ver. Daarvoor moet ik eerst de andere baden schou wen. Wat ik wel weet, is dat De Does een gedateerde voorzie ning is. Sluiting van het bad, zou ik dan ook zéker niet willen uit sluiten." Afstemmen Een jaar geleden lanceerde H. Veldstra van D66 een vergelijk baar voorstel. Plaats alle zwem baden onder een gezamenlijk bestuur, bepleitte zij. „Dan kun nen we goed met elkaar afstem men wat we met deze voorzie ningen aanmoeten." Zij vindt een gemeentelijke bijdrage van 350.000 gulden per jaar om de gemeentelijke zwemvoorziening in stand te houden een groot bedrag. „Als we al die baden sa menbrengen, hoef je als ge meente niet steeds alle proble men zelf op te lossen omdat zo'n zwembad toevallig op jouw grondgebied ligt." Ook Groenlinks is voor meer regionale afstemming. „Het is te vroeg om nu al te zeggen dat Leiderdorp het zwembad moet opruimen. Zeker niet als alle zwembaden gezamenlijk geëx ploiteerd kunnen worden. Maar als dat niet mogelijk is, moeten we ons afvragen of we in Leider dorp zo'n dure instelling in stand moeten houden", aldus D. Mac Gillavry. Zuidervaart biedt aan 60 mensen onderdak Na een paar uur hopen op beter weer besloten de organisatoren van de recreatiedag hun boeltje te pakken. De activiteiten die gisteren aan de Klinkenbergerpias gehouden zouden worden, zijn letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Foto: Eric Taal oegstgeest - „De grootste flop van de laatste tijd", noemt Hans Hartmann van Groenservice Zuid-Holland de recreatiedag die gisteren aan de Klinckenber- gerplas werd gehouden. Het evenement verregende totaal. Hooguit 15 kinderen zijn op de activiteiten afgekomen. De ge plande spelinstuif werd geredu ceerd tot een potje ringsteken en de theatervoorstelling van Tjaling en Kees werd noodge dwongen afgeblazen, omdat welgeteld twee kinderen naar de voorstelling kwamen. Tot een uur of een 's middags had nog geen enkele inwoner van Oegstgeest zich gemeld bij de organisatoren van de speldag die in het kader van de Groene Toer was georganiseerd. De Groene Toer is een promotieac tie die de recreatiemogelijkhe den in de provincie Zuid-Hol land bij een breed publiek on der de ogen moet brengen. In het Oegstgeestse winkelcen trum Lange Voort werd zaterdag vast ruchtbaarheid gegeven aan de activiteiten die de volgende dag aan de Klinckenbergerplas zouden plaatshebben. Ook kreeg het winkelend publiek an dere recreatietips aangeboden. Volgens Hartmann is de promo tieactie op zaterdag wel ge slaagd te noemen. „Maar zon dag hebben we daarvan niets te ruggezien. Vanaf elf uur hebben we staan hopen op beter weer. Tegen drieën vonden we het ge rechtvaardigd om ons boeltje te pakken. Was het rond het mid daguur opgehouden met rege nen dan hadden we beslist een topdag gedraaid." De recreatiedag werd voor het derde achtereenvolgende jaar in Oegstgeest gehouden. Bij de twee eerdere edities is de be langstelling groot geweest. Hart mann: „Nu was er kip noch kraai en dat gaf ons een heel on prettig gevoel. Per slot van reke ning heeft dit evenement de provincie tussen de acht- en tienduizend gulden gekost. Voor de artiesten was het ook triest. Voor een publiek dat uit twee gezichten bestaat ga je niet op treden." Hartmann hoopt dat hij in sep tember 'goed kan maken wat de weergoden hebben verpest'. Als het aan hem ligt wordt de recre atiedag volgende maand dunne tjes overgedaan. alphen aan den run - De drie Alphense verzorgingshuizen Rijn- zate, Sint Joseph en Noorderbrink openen, waarschijnlijk begin vol gend jaar, een nieuw verzor gingshuis in de wijk Kerk en Za nen. Het gaat om een tijdelijk ge bouw dat aan zestig personen onderdak moet bieden. Ontwik kelaar Vastgoedland, de commer ciële tak van corporatie Wonen Centraal, bouwt het gelijkvloerse pand op een plek van 1,1 hectare tussen de Zuiderkeerkring en Burggooi. De kosten, circa 12 mil joen gulden, komen voor reke ning van het rijk. Directeur A. Paats van Rijnzate zegt in een toelichting dat de drie instellingen met dit initia tief de problematiek van de als maar groeiende wachtlijsten willen verkleinen. Hij schat dat momenteel zo'n 200 ouderen wachten op een plekje in een Al phens verzorgingshuis. Gemid deld duurt het een jaar voordat ze er terecht kunnen. Eigenlijk zou Alphen aan den Rijn pas in 2006 in aanmerking komen voor zestig extra plaatsen. Paats betwijfelt of het lukt om nog dit jaar de nieuwe instelling, met de voorlopige naam Zuider- vaart, in gebruik te nemen. De gemeente en het ministerie zijn akkoord. Paats: „De plannen lig gen nu bij het college bouw. De ze landelijke club moet het bouwplan beoordelen. Dat ge beurt op 17 september. Het zou kunnen dat het college nog geen besluit neemt. In het meest po sitieve scenario, wanneer het besluit positief uitvalt, de firma snel met de bouw kan beginnen en het weer meezit, kunnen we aan de slag." De bouwtijd neemt ongeveer 120 dagen in beslag. Het bouwsysteem van Vast goedland is hetzelfde als dat van het asielzoekerscentrum aan de Eikenlaan. Door de beperking tot één bouwlaag is er in het verzorgingshuis geen lift nodig. Dat spaart geld uit. Ook verge makkelijkt de gelijkvloerse bouw de toegankelijkheid voor de be woners en de veiligheid. Directeur Paats benadrukt dat het niet simpelweg om portoca- bines gaat, die worden neerge zet. „Het zijn schitterende com plexen in unitbouw. Het groot ste deel wordt in de fabriek ge bouwd en naar Alphen toe ge transporteerd. Ik heb ze gezien in Oirschot. De badkamer en woonkamer zien er prachtig uit. Het gaat om een gebouw dat tien jaar mee moet gaan, dus we hechten er veel belang aan dat ook de uitstraling naar buiten toe acceptabel is." Dat het om een tijdelijk verzor gingshuis gaat, heeft volgens Paats te maken met allerlei plannen voor (vervangende) nieuwbouw die er in Alphen zijn. ,,Neem bijvoorbeeld Rijn- zate. Dit verzorgingshuis is nu 38 jaar oud en voldoet niet meer aan de eisen. Als we nieuwbouw gaan plegen, kunnen we tegelij kertijd aan uitbreiding denken. Een deel van de plaatsen van Zuidervaart kan dan naar Rijn- zate worden overgeheveld." Het nieuwe verzorgingshuis valt na ingebruikname onder de Stichting Zorgcentra Rijnstreek. Daaronder vallen nu de verzor gingshuizen Rijnzate en Dillen burg uit Leiderdorp. In verband met de fusie, waarschijnlijk per 1 januari, komt Sint Joseph daar ook onder te vallen. Paats blijft directeur. Recreanten vrezen dat dit de laatste zomer op Kaagse camping is door Ilse van der Poel kaag - De bewoners van de ca ravans op camping Kagereiland weten het inmiddels ook niet meer. Slapeloze nachten heb ben ze, terwijl de datum van 1 november als het denkbeeldige zwaard van Damocles boven hun hoofden hangt. Op die da turn moeten de recreanten hun caravans op Kaag verlaten om ruimte te maken voor de recrea tiewoningen die aannemer Jos Jansen op de camping wil zet ten. Althans, dat zijn de laatste be richten die zij van de aannemer hebben gehoord. Of, en tegen welke prijs, de eigenaren van de caravans de grond onder hun mobiele huizen kunnen kopen en of de datum van 1 november gehandhaafd blijft, dat weten zij niet. Eén ding is zeker, verlaten willen de eigenaren van de cara vans camping Kagereiland in geen geval. Helen Penning komt sinds haar vijftiende op de camping en heeft sinds enkele jaren een ca ravan. Haar caravan staat met die van Wim en Coby Door- schodt in de 'hoek met Hage naars', zes Haagse gezinnen die tijdens het seizoen van april tot september min of meer eikaars familie zijn. De Hagenaars zoe ken hun rust op de camping, die je overigens geen camping mag noemen. „We noemen dit ons dorp, zegt Penning. „Bij een camping denk ik aan bingo op zaterdagavond, een kantine en spelletjes voor de kinderen. Dat is hier allemaal niet. We komen hier om er even uit te zijn." Pen ning heeft een kapsalon en de familie Doorschodt een tabaks zaak in Den Haag. De afstand naar hun 'buitenhuisje' op Kaag vinden ze ideaal. Binnen een De vaste recreanten van camping Kagereiland willen geen plaatsmaken voor recreatiewoningen. Foto: Taco van der Eb half uur zitten zij weer in Den Haag. „We kunnen naai- huis als het weer slecht is, halen thuis de post op, doen de was en kunnen vanaf hier naar ons werk", zegt Coby Doorschodt. De Hagenaars willen hun stekje liever niet verruilen voor een an dere plek. „We zitten aan een prachtig waterrijk gebied, waar we kunnen varen, zwemmen en vissen. Of even winkelen in Lisse of Sassenheim, een terrasje pak ken of fietsen", voegt Coby Doorschodt eraan toe. Haai man hield vroeger helemaal niet van kamperen. „Als mijn vrouw het had over een caravan kopen, riep ik altijd dat ik toch zeker geen zigeuner was", zegt hij la chend. Om dan treurig te ver volgen: „Nu moet ik huilen als ik eraan denk dat we hier vol gend jaar misschien niet meer zitten." Een nieuw plekje zoeken voor de caravan is voor de familie Doorschodt ook geen optie, om dat de caravan verouderd is en naar eigen zeggen nooit wordt toegelaten op een andere cam ping. „Bovendien willen we dan weer met de andere Hagenaars om ons heen staan, want die 'leippies' kunnen we niet mis sen", zegt meneer Doorschodt, „maar dat lukt natuurlijk nooit." Ook Simone Bogerd uit Rijns burg is niet blij als zij denkt aan het mogelijke afscheid van haar vaste plaats op de camping. „Het is verschrikkelijk. We heb ben de afgelopen jaren met veel plezier een eigen stekkie op de camping gemaakt en nu worden we weggerukt uit een omgeving die ons inmiddels zo vertrouwd is." Bogerd hoopt dat zij de grond onder de caravan kan ko pen van de aannemer. „Ik ben bereid te betalen voor wat ik liefheb, maar het houdt ergens op. Als de kosten te hoog zijn, dan maar niet." De caravaneige naar die namens al zijn buren onderhandelt met aannemer Jos Jansen, heeft de afspraken met de aannemer nog altijd niet rond. Voor de familie Fluitsma uit Leidschendam heeft camping Kagereiland zijn vertrouwde sfeer van weleer al verloren. Al vijfentwintig jaar staan zij op de camping, maar dit jaar is het plezier voor een groot deel ver ziekt, omdat veel mensen al zijn weggegaan. Grote, kale plekken op de camping laten zien waar vorig jaar nog mobiele huizen stonden. Paul Fluitsma kan zich nog goed de zomeravonden herinneren dat er gitaar werd gespeeld en werd gezongen op de camping. „Prachtig was dat. Er heerste op zulke momenten een sfeer waar ik van genoot. Op de hele camping hing trouwens altijd een sfeer waar ik mij goed bij voelde." Zijn vrouw Marian ne voegt er ietwat verbitterd aan toe: „Dat is nu verdwenen. Drie kwart van de mensen is al weg getrokken en iedereen loopt met éen steen in zijn maag, omdat dit weieens de laatste zomer kan zijn dat we hier zitten. We heb ben het idee dat er met ons is gespeeld, door de beheerder van de camping, de gemeente en de aannemer en kunnen nu slechts hopen."

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 11