Spaans talent tackelt ook Schalken SPORT Broederstrijd op Nürburgring Druk sponsors drijft eerste divisie naar vrijdag Onderzoek: er is relatie tussen supplementen en positieve testen Piket verslaat Tiviakov Oranje snel weer thuis Vrouwenfinale Rosmalen ook Belgisch onderonsje Sluiter laat kansen tegen Federer onbenut SCOREBORD ^Schumacher. 1 Reuters Ji Schumacher It bij Williams urgring - Ralf Schuma- blijft tot 2004 voor formu- enstal Williams rijden. De rige Duitse autocoureur igde gisteren zijn contract wee jaar. Schumacher zit Br het derde jaar bij Wil- en won dit seizoen zijn twee races. Het salaris chumi II' is naar verluidt Unaar 35 miljoen gulden ar verhoogd. okoerov wint ide etappe -De Kazach Alexander oerov heeft de vierde ein de Ronde van Zwit- id gewonnen. De wielren- n Telekom was in de rit 144 kilometer van Baar ffldhaus negen seconden rdan Giro-winnaar Gil- Simoni uit Italië, de nan Laurent Jalabert en rdediger Oscar Camen- dt Zwitserland. De Itali- ianluca Bortolami behield ling in het algemeen klas- it. ciel niet r Feyenoord iengladbach - Feye- heeft de slag om de Pool- ts Marcin Mieciel verlo- e 24-jarige speler koos b Duitse club Borussia lengladbach, dat hem een jaar huurt van zijn per Legia Warschau en a een optie tot koop heeft, huurovereenkomst is een miljoen gulden ge- erpoioërs ide op EK ipest - De mannenwater- loeg is op het EK in Boe- top de tiende plaats ge- jl. Het zevental verloor nvan Duitsland de strijd negende plaats, 6-8 (1-3 13-2). Björn Boom (AZC) opscorer met drie doel- n. Door de tiende plaats zich te kwalifice er het EK in 2003. Heeswijk tin Cataionië - Wielrenner Max van ijk heeft gisteren de etappe van de Ronde talonië gewonnen. De ge Nederlander nam in fase van de rit over 173 iter van Sabadell naar •een kleine voorsprong peloton en gaf de Duitse irs Hondo (tweede) en i ler het nakijken. De lard Marcos Serrano blijft irvan de leiderstrui. Ingesson indigt carrière f olm - Klas Ingesson J lesloten zijn voetbalcar- beëindigen en met zijn naar Zweden terug te De voormalige PSV'er, i loopbaan begon bij IFK org, speelde vijftien jaar 1 chillende Europese com- s. De bijna 33-jarige In- werd door Lecce tijdens terstop overgenomen jmpique Marseille om te degradatie uit de Serie A widen. Dat lukte. (dorp derde ixemburg i t/SLALEY HALL - HayO •rp is plotseling losge ld Hij won dit seizoen I m enkele prijs in het Eu- golfcircuit maar in het an Luxemburg prijkte hij e ronden plotseling in de i i het klassement. Na iin 70 en 66 slagen stond irp derde. Leider was de ibe-Hastrup met 132 Op de grote Europese j erd Lee Westwood uitge- ld na twee ronden van 1 at North Open in Slaley i e Engelsman Westwood, 's nummer 1 van 2000, de afschuwelijke score 1 'slagen binnen, tien bo- - Westwood liet weten intie te zullen gaan om fris te beginnen. Hij [eacht, voor veel geld, ide attracties te zijn in Dutch Open op rijk de volgende maand. Hall bij Newcastle na- Welshman Bradley En de Schot Andrew Ie leiding over van de ian Darren Lee. zaterdag 23 juni 2001 Voorzitter Kelder belangenclub: 'we hadden geen keus' rotterdam/gpd - De clubs in de eerste divi sie van het Nederlands voetbal hadden geen keus. Acht tot negen shirtsponsors waren opgestapt als een nieuwe overeenkomst met een televisiezender was uitgebleven. Om die reden heeft het merendeel van de verenigin gen besloten om volgend seizoen op vrij dagavond te gaan spelen. Dat zegt Simon Kelder, directeur van Excelsior en secretaris van CV Totodivisie, de belangenvereniging van de bvo's in de op een na hoogste afde ling, die vandaag vergadert. „Zo hard is het inderdaad gesteld", aldus Kelder. „Bedrijven willen met hun naam op de televisie in beeld komen. Zo niet, dan ha ken ze af. Televisie is van levensbelang voor het betaald voetbal. Daarom hadden we weinig keus en daarom hebben ook de meeste clubs voor de vrijdagavond gekozen. Dat was de wens van SBS. We hebben ge lukkig nog aan het aanvangstijdstip van de duels kunnen sleutelen. SBS wilde om half acht spelen, wij hebben vastgehouden aan acht uur. Juist voor de supporters, die zo tenminste nog de tijd te hebben om een wedstrijd te bezoeken." Fans van de verenigingen uit de eerste di visie overspoelden gisteren op aandrang van de SOVS, het overkoepelend orgaan voor supportersverenigingen, hun club met e- mailtjes uit protest tegen de verplaatsing van de wedstrijden naar de vrijdagavond. Excelsior kreeg tot gistermiddag twintig electronische brieven. Kelder: .Allemaal leuk en aardig, maar de mensen moeten ook het hele verhaal weten. Ik heb straks met iemand van de SOVS gesproken. Die heb ik de zaak uit de doeken gedaan en die begreep er toen meer van. Daarbij zeg ik dat ik de afgelopen nacompetitie geen suppor ter heb horen klagen over de doordeweekse duels." Ed Kuitert, voorzitter van Excelsiors sup portersvereniging, is persoonlijk evenmin gelukkig met de vrijdagavond. „Ik kan me voorstellen dat mensen het moeilijk vinden om op vrijdagmiddag nog een verre reis naar Veendam of Maastricht te maken. Ik snap ook niet waarom er geen enquête on der supporters is gehouden. Dat had voor meer duidelijkheid gezorgd", aldus Kuitert. „Er was voor ons geen mogelijkheid om te overleggen, laat staan dat we een keuze hadden", legt Simon Kelder uit. Hij heeft nog hoop dat alle clubs naar de vrijdag gaan. Dan zou het programma dat voorlo pig 35 minuten (netto, reclameblokken niet meegerekend) duurt, worden uitgebreid naar een uur. De naam CV Totodivisie heeft overigens de langste tijd gehad. Vijf nieuwe bedrijven hebben inmiddels interesse getoond om de SNS op te volgen. berlun - De Duitse dopingonderzoeker dr. Wil helm Schanzer heeft aangetoond dat gebruik van bepaalde voedingssupplementen kan leiden tot een positieve dopingtest op het verboden spierversterkende middel nandrolon. Zijn studie geeft een mogelijke verklaring voor de recente hausse aan nandrolon-zaken in de sportwereld, waaronder die van voetballers Frank de Boer en Edgar Davids. Het onderzoek van Schanzer, verbonden aan het biochemisch instituut bij de Duitse sportuni- versiteit in Keulen en hoofd van het plaatselijke dopinglab, toont een relatie aan tussen ingredi ënten van enkele populaire supplementen en nandrolon. Eerder toonde hij al aan dat meerdere door hem onderzochte supplementen verboden mid delen bevatten (18 van de 153 maal). Bij het nieuwe onderzoek onder een groep vrijwilligers is bewezen dat het gebruik van slechts één cap sule van sommige supplementen inderdaad een 'positieve plas' tot gevolg heeft. De Duitser Schanzer waarschuwde dat zijn bevindingen niet betekenen dat alle sporters bij wie onlangs nandrolon werd gevonden nu auto matisch onschuldig zijn. „Elke zaak moet op zijn eigen merites worden beoordeeld, want je kunt het verschil tussen do ping en vervuiling door supplementen niet zien", aldus Schanzer. rosmalen/gpd - Voor de derde keer dit jaar treffen de Belgische tennisvrouwen Kim Clijsters en Justine Henin elkaar binnen de lijnen. Voor de eerste keer spelen beide talenten rechtstreeks om een hoofdprijs. De vrouwenfinale vanmiddag - twaalf uur - om de Heineken Trophy in Rosmalen is zoals de plaatsingslijst had voorspeld: de als eerste geplaatste Clijsters - 6-4 6-2 tegen Dokic - tegen num mer twee Henin -6-3 6-2 tegen Tulyaganova. Clijsters won eerder dit jaar in Indian Wells(hard court) en Pa rijs (gravel) van Henin. In Rosmalen is de ondergrond gras. „De ondergrond maakt niet veel uit. Wij zitten op niveau dicht bij el kaar. Dat ik twee keer van Justine heb gewonnen, telt niet. Elke ondergrond is anders, elke wedstrijd is gewoon anders." Clijsters ziet zich dan ook niet als favoriet voor de finale op het center court van het Autotron. „We spelen weer tegen elkaar. Ik wil deze wedstrijd ook winnen, net als alle andere wedstrijden." leeuwarden/anp - Jeroen Piket heeft zijn leiderspositie in het NK-schaken verstevigd door concurrent Tiviakov te verslaan. De viervoudig Nederlands kam pioen moet de koppositie delen met Van den Doel die te sterk was voor Van der Wiel. Titelverdediger Van Wely re miseerde opnieuw en staat op een vol punt achterstand. Piket begon met een kalme Engelse opening tegen Tiviakov. Hij verkreeg een stabiel voor deeltje dat Tiviakov deed beslui ten om op zoek te gaan naar te genspel. De strijd verscherpte snel en Tiviakov sloeg aan het offeren. Eerst gaf hij een kwaliteit en daarna een vol stuk. In ruil daar voor zou Pikets koning onder vuur komen te liggen. Piket vond na lang nadenken een manier om het tweede offer te weigeren en zijn materiële voordeel te behouden. Hij ruilde in inmiddels hoge tijdnood af naar een zeer gunstig eindspel. Ook Van den Doel kwam op twee punten. Van der Wiel bleek geen antwoord te hebben op de populaire Berlijnse verdediging van het Spaans. nijmegen/gpd - Het Nederlands volleybalteam moet wonderen verrichten wil het niet volgende week donderdag al de thuisreis mogen aanvaarden. Nederland is voor de finale van de World League ingedeeld in een poule met de toplanden Cuba, Italië en Rusland. Alleen de eerste twee van deze poule gaan met de twee eerste landen uit de an- dëre poule (Polen, Joegoslavië, Frankrijk en Brazilië) in het vol gende weekeinde strijden om de ereplaatsen. De suggesties binnen de vol leybalwereld omtrent mogelijke malversaties bij deze loting zijn niet van de lucht. Volgens de wantrouwigen is er alles aan ge daan om gastland Polen een zo gunstige mogelijke uitgangspo sitie te verschaffen. Binnen de wereld volleybalfederatie FIVB is het onder leiding van de Mexi caan Ruben Acosta zo vreemd niet als het lot ter wille van zake lijke belangen een handje wordt geholpen. Voor het Europees kampioen schap in september in Tsjechië is het lot Nederland heel wat gunstiger gezind geweest. Zo bleek gisteren na de loting in Ostrava. Nederland is ingedeeld in een poule met Slovenië, Bul garije, Slowakije, Tsjechië en Rusland. Die indeling geeft ze ker perspectief op een finale plaats. In de andere poule tref fen naast Frankrijk, Polen, Duitsland en Hongarije de gi ganten Italië en Joegoslavië el kaar. door Mare Molenaars rosmalen - Twee jaar geleden, baan 10, Roland Garros. Chris Vermeeren, hoogste baas bij Ni ke wat tennis betreft, bekijkt aandachtig de verrichtingen van de Spaanse tiener Tommy Robre- do. „De nieuwe Carlos Moya", zo verzekert Vermeeren. „Een top pertje. Goeie kop ook." Vandaag, twee jaar later, staat diezelfde Tommy Robredo in de halve fina le van het grastoernooi in Ros malen. De inmiddels 19-jarige gravelbijter uit Barcelona, eerder deze week al te sterk voor Peter Wessels, beroofde gistermiddag het Nederlandse tennis van zijn belangrijkste troef. Sjeng Schal ken moest in twee sets buigen voor de onverschrokken jonge ling (3-6,4-6) en was daar zelf behoorlijk verbaasd over. „Natuurlijk mag ik niet verliezen van zo'n jongen. En Peter Wes sels ook niet. Die gast weet niet wat hem overkomt. Hij slaat la chend alle ballen terug en komt nog in de halve finale ook. Hij staat nu in de kleedkamer zijn hele familie te bellen", scham perde Schalken. In de reactie van Schalken klinkt enige onderschatting door. Hetzelfde was het geval bij Peter Wessels ('Robredo, nooit van gehoord') nadat die zijn tanden had stukgebeten op een fiks portie Spaans opportunis me. Toch vreemd. Want beide spelers hadden toch kunnen weten dat Robredo, vernoemd naar de hoofdpersoon uit de rockopera van The Who, be hoorlijk wat in de mars heeft. En wat goed is komt nu eenmaal snel. Vorig jaar ploeterde hij nog de finale van het jeugdtoemooi op Roland Garros, inmiddels is hij hard op weg naar de top vijf tig bij de grote jongens: halve fi nale Chennai, finale Casablanca, vierde ronde Grand Slam Parijs. En nu dus ook halve finale in Rosmalen, zijn eerste toernooi op gras. Tegen Guillermo Canas nota bene, ook al zo'n graveltij- ger, maar dan uit Argentinië. Schalken weet zijn nederlaag volledig aan eigen falen. Dat is dapper, maar daarmee doet hij Robredo (door Tacchini voor de neus van Nike weggekaapt) mis schien toch wat te kort. Zeker, de service van de Limburger was deze keer ondermaats en ook zijn netspel miste venijn, maar misschien was zijn grootste makke wel dat hij bleef volhar den in zijn puur aanvallende tactiek. Toevallig of niet, maar in de halve finale staan vier spelers die bij voorkeur vanaf de achter lijn opereren. Hewitt doet dat, Federer doet dat, Robredo en Canas doen dat ook. Zij vinden het niet nodig om voor die paar wedstrijden op gras hun spelstijl overhoop te gooien. Schalken dus wel. „Als de service loopt, dan is het goed. Als het gevoel er niet is, wordt het niks. Dit was zo'n dag. En die had ik vorig jaar ook tegen Rafter en die had ik vorige week in Halle ook tegen Björk- man. Dan zie je meteen waarom ik geen grasspecialist ben. Op gras moet je elke set drie of vier servicegames gemakkelijk door lopen, nu ging het drie of vier keer uiterst moeizaam en dan gaat het een keer mis. De reme die? Een mandje ballen pakken en serveren. Net zolang tot het gevoel er weer is. Zo is het le ven." Het zijn vaak kleine dingen die het verschil maken. Ook Raemon Sluiter, de publiekslie veling, rekende zich rijk tegen de Zwitser Roger Federer, vierde geplaatst in Rosmalen en inmid dels de nummer vijftien van de wereld. Sluiter pakte de eerste set in de tiebreak, kreeg in het tweede bedrijf zeven breek- kansen (waarvan vijf in een game) maar verloor uiteindelijk toch de partij: 7-6, 4-6,4-6. „Sneu, maar goed, je kent de spelregels. Als je zelf je kansen niet benut, dan doet de ander dat wel", somberde Sluiter, die moeiteloos gelijke tred hield met Federer. Eén slordige game in de derde set werd hem uit eindelijk fataal. Een goede re turn van Federer, een stuiterbal via de netrand en twee dubbele fouten waren er teveel aan voor de gedreven Rotterdammer. „Tja, en dan kun je zeiken over pech - feitelijk pakte hij die game met één goede bal - maar het begint natuurlijk gewoon Sjeng Schalken was in Rosmalen niet opgewassen tegen Spanjaard Tommy Robredo. Schalken en landge noot Raemon Sluiter strandden beiden in de kwartfinale van het grastoernooi. •Foto: ANP/Toussaint Kluiters met die twee klutsers van me. Ik en dat is jammer, want eigenlijk het niveau dat ik hier heb ge- ben buitengewoon teleurgesteld moet ik heel tevreden zijn met haald." Spanning gegarandeerd, 25 jaar na crash Niki Lauda door Maarten de Kever nürburg - Schumi versus Schu- mi II. Ferrari tegen BMW. Met McLaren/Mercedes voorlopig als lachende derde. Want tijdens de vrije training voor de Grote Prijs van Europa, die morgen in de Duitse Eiffel verreden wordt, reden Mika Hakkinen en David Coulthard het snelst. Toch gaat alle aandacht voor alsnog uit naar de broedertwist tussen Michael en Ralf Schuma cher. Voorlopig ligt Michael, met 32 jaar de oudste van de twee, nog op kop, met vier over winningen dit seizoen. Maar de bijna 26-jarige Ralf heeft twee weken geleden indruk gemaakt met zijn tweede zege dit jaar. En dat betekent ongekende aan dacht, temeer het duo een thuiswedstrijd rijdt. Ralf ver sloeg zijn broer gisteren, zijn BMW was ruim eentiende van een seconde sneller dan de Fer rari. Het Beierse automerk verrast dit jaar met een hele snelle auto, hoewel de betrouwbaarheid van de motor nog wat te-wensen overlaat. Schumi II en zijn teamgenoot Montoya reden slechts vier van de zestien ge stalte Grand Prix' uit. „Dat moet veranderen en daar werken we hard aan", aldus technisch di recteur Mario Theissen. De po sitie van Montoya, die tot nu toe zeven maal uitviel en daar ver scheidene malen zelf de schuld Michael Schumacher voor teamgenoot Barrichello. Foto: Reuters van was, staat niet ter discussie. Dat BMW zich gemeld heeft aan de top van de Formule 1, vinden ze bij McLaren Mercedes niet erg. „Extra concurrentie kan geen kwaad. Bovendien is het goed voor de Duitse auto producenten", moest Merce- des-teambaas Norbert Haug gis teren vaststellen. Hakkinen, gis teren dus de snelste, heeft on dertussen laten weten dat hij teamgenoot Coulthard in geen geval zal helpen, hoewel de Fin zelf vrijwel kansloos is voor de wereldtitel en Coulthard er met 40 punten (12 minder dan leider Michael Schumacher) aanmer kelijk beter voorstaat. Minder fortuinlijk vergaat het de Britten. Arrows kwam met een zestiende tijd voor Verstap pen en een zeventiende voor Bemoldi in de achterste regio nen terecht. Hydraulische pro blemen speelden de Limburger tijdens de vrije trainingen par ten. Hij reed slechts 23 rondjes, zijn teamgenoot maakte er 39 vol. „De stuurbekrachtiging speelde spelletjes met ons", al dus Verstappen. „Daardoor moest er een hele hoop aan de auto veranderd worden voordat we weer de baan op konden. We hebben niet echt veel kunnen leren." Hoewel de problemen van daag verholpen moeten zijn, zou het best wel eens zo kunnen zijn dat Verstappen tijdens de race morgen zijn bliksemstart weer van stal moet halen. „Dit seizoen gaat het starten heel goed. Dat heeft deels met de be trouwbaarheid van de auto te maken. Sowieso is de Arrows in de race competentiever dan tij dens de kwalificaties." Ook het Jaguarteam gaat het allerminst voor de wind. Vooral eerste rijder Eddie Irvine kende de nodige problemen. Tijdens de ochtendtraining moest hij al na enkele honderden meters zijn bolide aan de kant zetten wegens een haperende brand stoftoevoer. 's Middags bleek de afstelling van de wagen onder peil, want verscheidene malen kwam hij naast de baan terecht. Hij was trouwens niet de enige. De wegligging speelde menig team op het moeilijke Eiffelcir- cuit parten. Irvine eindigde als vijftiende, een plaats beter dan Verstap pen, Pedro de la Rosa zette de dertiende tijd neer. Daar was teambaas Niki Lauda allerminst tevreden mee, maar hij weet be ter dan wie ook hoe moeilijk en hoe gevaarlijk de Nürburgring is. Precies 25 jaar geleden, op 1 augustus 1976, crashte hij op dit circuit. Van het ongeluk kan de in middels 52-jarige Oostenrijker zich niets herinneren. Het heeft hem ogenschijnlijk niets ge daan, hoewel de littekens die de brandwonden achterlieten hem voor het leven tekenden. Veel erger vindt hij de dood van 223 passagiers van een vliegtuig van zijn vliegmaatschappij. Die kwa men in 1991 om het leven toen het toestel van Lauda Air waarin zij zaten, neerstortte tussen Bangkok en Wenen. PRIJSVRAGEN Lucky Day, trekking vrijdag 22 juni: 2 - 3 - 8 - 12 - 13 - 14 - 17 - 26 - 29 - 30 - 38 - 40 - 50 - 51 - 52 - 55 - 62 - 65 - 74 - 77. (onder voorbehoud) VOETBAL Champions League. Loting. Eerste voorronde: 1. PFC Levski Sofia (Bul) - FK Zeljeznicar (Bos), 2. Linfield FC (Nle) - FC Torpedo Kutaisi (Geo). 3 RK Reykjavik (IJs) - KS Vllazma (Alb). 4. FK Sloga Jugomagnat (Mac) - FBK Kaunus (Lit). 5. VB Vagür (Fae) - FC Slavia Mozyr (WRu). 6. Bohemian FC (ler) - FC Levadia Maardu (Est). 7. Barry Town FC (Wal) - FC Shamkir (Aze). 8. Valletta FC (Mal) - FC Haka (Fin), 9. F91 Dudelange (Lux) - FC Skonto (Let), 10. FC Araks (Arm) - FC She riff Tiraspol (Mol). Tweede voorronde: RSC Anderlecht (Bel) - winnaar 10, FC Shachtar Donetsk (Oek) - FC Lugano (Zwi), Dunaferr SE of Ferencva- ros TC (Hon) - HNK Hajduk Split (Kro), winnaar 6 - Halmstads BK (Zwe), winnaar 2 - FC Kobenhavn (Den), Omonia FC (Cyp) - FK Crvena Zvezda (Joe), winnaar 8 - Mac- cabi Haifa (Isr), winnaar 1 - SK Brann (Noo). Galatasaray SK (Tur) - winnaar 3. FC Porto (Por) - winnaar 7, FC Steaua Boe karest (Roe) - winnaar 4. winnaar 9 - TS Wisla Kraków (Pol), winnaar 5 - ASK Inter Bratislava (Slw), NK Maribor (Slv) - Glas gow Rangers (Sch). UEFA Cup. Loting. Voorronde: Cosmos (SMa) - Rapid Wien (Oos), Pelister (Mac) - St. Gallen (Zwi), Di- namo Boekarest (Roe) - Dinamo Tirana (Alb), Olimpija Ljubljana (Slv) - Shafa (Aze), Midtjylland (Den) - GLentoran (Nle). Trans Narva (Est) - Elfsborg (Zwe). Club Brugge (Bel) - Akranes (IJs), Gi Götu (Fae) - Obilic (Joe), Brasov (Roe) - Mika (Arm). Viking Stavanger (Noo) - Brotnjo (Bos), CS- CA Kiev (Oek) - Jokerit (Fin), Vardar (Mac) - Standard Luik (Bel), HJK Helsinki (Fm) - Ventspils (Let), Cwmbran Town (Wal) - Slo- van Bratislava (Slw). Maritimo (Por) - Sara jevo (Bos), Pogon Szczecin (Pol) - Fylkir (IJs), Dinamo Zagreb (Kro) - Flora (Alb), Glenavon (Nle) - Killmarnock (Sch), Apol- lon Limassol (Cyp) - SK Tirana (Alb), Hapoel Tel Aviv (Isr) - Ararat Jerevan (Arm) Etzella Ettelbrück (Lux) - Legia Warschau (Pol), Zimbru Chisinau (Mol) - Gazian- tepspor (Tur), Dinaburg (Let) - Osijek (Kro) Neftsji (Aze) - Gorica (Slv), Tórshavn (Fae) - Grazer AK (Oos), Atlantas (Lit) - Ra pid Boekarest (Roe), Puchor (Slw) - Slima Wanderers (Mal), Longford Town (ler) - Lo- vetjs (Bul), Bröndby (Den) - Shelbourne (ler), Santa Coloma (And) - Partizan (Joe), Maccabi Tel Aviv (Isr) - Zalgiris Vilnius (Lit), Sjachtior Soligorsk (WRu) - CSKA So fia (Bul), Myllykosken (Fin) - Helsingborg (Zwe). Dinamo Tbilisi (Geo) - Bate Borisov (WRu), Debrecen (Hon) - Nistru-Umsport Otaci (Mol), Polonia Warschau (Pol) - Total Network Solutions (Wal). Lokomotiv Tbilisi (Geo) - Birkirkara (Mal). Grevenmacher (Lux) - AEK Athene (Gri). Ruzomberok (Slw) - Belsjma Bobroeisk (WRu), Olym- piakos Nicosia (Cyp) - Dunaferr of Férenc- véros (Hon), Vaduz (Lie) - Varteks (Kro) AUTOSPORT Nürburgring. WK Formule 1, GP Europa, vrije training: 1. Hakkinen (Fin) McLaren 1.16,408, 2. Coulthard (GBr) McLaren 1.16,579, 3. Ralf Schumacher (Dui) Wil liams 1.17,355, 4. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.17,507, 5. Barrichello (Bra) Ferrari 1.17.665, 6. Montoya (Col) Williams 1.17,737, 16. Verstappen (Ned) Arrows 1.19,640, 17. Bernoldi (Bra) Ar rows 1.19,886. GOLF Harisson (VSt). Buick Classic. Stand na eerste dag: 1. Cink (VSt) 65. 2. Hoch (VSt), Singh (Fij) 67. 4 Garcia (Spa) Hjerstedt (Zwe). Wiene (VSt). Haas (VSt). Hays (VSt) 68. o.a. Woods (VSt) 75. Slaley Hall (Eng). Great North Open, 3 mil joen gulden. Stand na 2e dag: 1. Dredge (Wal), Coltart (Sch) 136 slagen (-8). 3. Casey (Eng) 137. 4. Van Hootegem (Bel), Spence (Eng) 138 Uitgeschakeld: Westwood (Eng) 155. Canach. Luxemburg Open, Europese Chal lenge Tour, 200.000 gulden. Stand na 2e ronde: 1, Vibe-Hastrup (Den) 132 slagen (-12), 2. Walker (Eng) 134, 3. Bensdorp (Ned) 136, 4. Nelson (VSt) 137 HOCKEY Hamburg. Vierlandentoernooi: Pakistan Nederland 1-1 (0-0). 54. Brouwer (sc.) 0- 1, 62. Abbas (sc.) 1-1. Duitsland - Zuid- Korea 2-0 (0-0). SCHAKEN Leeuwarden. NK. Tweede ronde: Ernst - Nijboer 0-1, Van der Sterren - Van Wely 1/2-1/2, Piket - Tiviak ov 1-0, Van der Wiel - Van den Doel 0-1, Van der Weide - Van der Werf 1-0. Stand: 1. Piket, Van den Doel 2, 3. Van der Weide, Nijboer 1 1/2, 5. Van Wely 1. 6. Van der Werf, Van der Wiel, Tiviakov, Van der Sterren 1/2, 10. Ernst 0. Dames derde ronde: Otten - Peng 0-1. Mühren - Lanchava 0-1, Schuurman - Szi- va 1/2-1/2. Stand dames: 1 Peng 3 pun ten 2. Lanchava 2. TENNIS Den Bosch. 1.4 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Federer (Zwi/4) Sluiter (Ned) 6-7 6-4 6-4, Robredo (Spa) - Schalken (Ned) 6-3 6-4, Canas (Arg) - Ma- lisse (Bel) 6-3 6-4, Hewitt (Aus/1) - Eise neer (Bel) 6-2 6-4. Vrouwen, halve finales: Clijsters (Bel/1) Dokic (Joe/4) 6-4 6-2. Henin (Bel/2) - Toe- Ijagonova (Oez) 6-3 6-2. Dubbelspel Mannen, halve finales: Haarhuis/Schalken (Ned/3) - Mirnii/Voltsjkov (Rus) 6-2 6-7 6- 2. Vrouwen, halve finales: ClijsterVOremans (Bel/Ned/3) - Dechy/Nagyova (Fra/Slw) 6-3 6-3, Dragomir/Petrova (Roe/Rus) - Glass- /Tu (Dui/VSt) 6-0 6-3. Nottingham. Mannen, 950.000 gulden. Halve finale: Levy (lsr/7) - Roddick (VSt) 7 6 6-3. Johansson (Zwe/3) - Rusedski (GBr) 7-6 6-3. Eastbourne. Vrouwen. 1,4 miljoen gulden. Halve finale: Serna (Spa) - Likhovtseva (Rus) 5-7 6-1 7-5. Serna in finale tegen Davenport (VSt/1). WATERPOLO Boedapest. EK. Mannen, halve finales: Joe«Éfcvië - Kroa tië 8-6, Italië - Hongarije 8-7. Om negende plaats: Nederland - Duitsland 6-8 (1-3 1-0 1-3 3-2). Doelpunten Nederland: Björn Boom 3. Kjell Boom. Siewers. Kramer. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Vierde etappe, Baar - Wildhaus: 1. Vino- koerov (Kaz) 144 km in 3.39.15, 2. Simo- ni (Ita) 0.09, 3. Laurent Jalabert (Fra), 4 Camenzind (Zwi) 0.12, 5. Rebellm (Ita), 6. Garzelli (Ita). 7. Garate (Spa), 8. Belli (Ita). 9. Cuesta (Spa). 10. Beltran (Spa), 104. Boven 7.46, i05. Lotz, 115 Knaven 9.35,117 Den Bakker. Algemeen klassement: 1 Bortolami (Ita) 12.04.56, 2. Vinokoerov 0.14. 3. Wrolich (Oo$) 0.15. 4. Laurent Jalabert 0.24, 5 Armstrong (VSt) 0.26, 6 Beta Zberg (Zwi) 0.32, 7. Hamilton (VSt) 0.35, 8. Schmder (Zwi) 0.36, 9. Cuesta 0 37, 10 Garzelli (Ita) 0.38, 82. Boven 8.29, 89. Lotz 8.36, 111. Knaven 9.52, 120 Den Bakker 10.27. Ronde van Cataionië. Tweede etappe. Sabadell - Blanes: 1. Van Heeswijk (Ned) 173,5 km in 4.46.48, 2. Hondo (Dui), 3 Teutenberg (Dui), 4. Hep- pner(Dui), 5. Missaglia (Ita) Algemeen klassement: 1. Serrano (Spa) 5.12.04, 2. Santos Gonzalez (Spa). 3. Igor Gonzalez (Spa) 0.05, 4. Beloki (Spa) 0.09, 5. Jaksche (Dui), 40. Van Heeswi|k 1.26.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 39