Volkstuinders niet weg voor kantorenpark SIM LEIDSE REGIO Wethouder verlangt terug naar school Voorschoten maakt 'snelle' straten veiliger Pleidooi voor goedkope koophuizen 'Schansenbuurt' en PARTNERS Markit Media™ laswijk houdt leintjesfeest' uitgeest - Buurtvereniging aswijk houdt vandaag haar rlijkse 'pleintjesfeest'. Op schillende pleinen in Haas ken de Morsebel zijn activi- en. Sommige daarvan zijn al ;end bij de jeugd, maar de jse over de Kagerplassen ad voorgaande jaren niet op programma. Van 12.00 tot 00 uur zijn de attracties open ir publiek. Deelnemerskaar- kunnen tussen 10.00 en IQ oo uur worden afgehaald 't as iot Proffijt. pen dag bij oenland pscHOTEN - De biologische iderij Groenland aan de ia iseweg in Voorschoten idt op zaterdag 7 juli van 3' f elf tot vier uur open huis. rijn rondleidingen met uitleg rde biologische teelt van ente. Op deze dag zijn ook limker en vertegenwoordi- v s van een ecoteam en de pi willige weidevogelbescher- >26 ig aanwezig. >;||0 zoekt c ijwilligers iscHOTEN - De Leidse Wel- sorganisatie is nog op zoek l1' rvrijwilligers voor de jaar- se vakantiebezigheden in iischoten van 20 tot en met i lugustus. Belangstellenden j q men terecht bij de LWO af lig Voorschoten: 071- 5092. armond houdt 1 mille over Kmond - Warmond heeft het jaar 2000 een bedrag jehouden van ongeveer 10 gulden. Dat blijkt uit de rekening. Wethouder Van Aardweg (financiën) is erg met dit enigszins onver- hte resultaat. „We hebben igjaar voor veel extra uitga- gestaan, omdat vier mede- Mi kers het hele jaar ziek waren )1 re inhuurkrachten moesten 11 trekken. Verder hebben we afscheid van burgemeester der Wel gehad." ZATERDAG 23 juni 2001 intal bezwaren ik gedaald erdorp - Het aantal bezwa- dat bij de Leiderdorpse so- 001 idienst wordt ingediend, is afgelopen jaar met onge- k'helft gedaald. Het per- bezwaren tegen de ge- besluiten was in 2000 in procent. Daarmee komt rdorp ruim onder de doel- van maximaal vijf pro- izwaarschriften. Begin legentig maakte het ge- tebestuur zich grote zor- rer het hoge aantal be- ichriften en het hoge gegrond verklaarde be- i. Ook het aantal succes- izwaarschriften is de af in jaren flink teruggelo- tver de periode 1993 tot iet 2000 is dat percentage >40|ald van 25 naar ruim zes ent. voorschoten - Met muziek, brandende sterretjes, ballonnen en vooral veel feestelijk uitgedoste kinderen is gistermiddag het gebouw Beethoven 10 aan de Beethovenlaan in Voorschoten officieel in gebruik geno men. „Ik vind het allemaal zo mooi en zo licht en luchtig dat ik zou willen dat ik zelf nog op school zat", zo merkte onderwijswethouder Aad Draijer op. Hij verrichtte de opening samen met Hans van Vonderen, inspecteur van het basisonderwijs, door met een grote papieren schaar een lint van tekeningen door te knippen. Voor Van Vonderen was het een weerzien met het gebouw dat hij zo'n vier jaar geleden voor het laatst zag. „Ik kwam hier toen voorbij en dacht, wat is het allemaal troosteloos. Nu kan ik alleen maar zeggen dat het er fantastisch uitziet." Het oude Vlietlandcollege is dan ook veranderd in een veelkleurig multifunctioneel gebouw, dat aan de buitenkant niet meer als school is te herkennen. Al sinds begin maart zitten daar het kinderdagverblijf De Sterrenboom en de kinderen van de buitenschoolse opvang De Buren in. Enkele weken geleden volgden de leerlingen van de protestants-christelijke Ds. Fortgensschool. Draijer: „Alles is volgens plan verlopen, zodat we ons eenvoudig aan het schema voor de opening hebben kunnen houden. Dergelijke projecten willen gewoonlijk nog wel eens uitlopen." Foto: Henk Bouwman voorschoten - Voorschoten legt verhoogde plateaus aan op de route Generaal Spoor- laan/Karei Doormanlaan in de wijk Boschgeest. Op deze manier hoopt de gemeente de snelheid op deze weg te rug te dringen. De verhogin gen komen op de kruispun ten Generaal Spoorlaan- /Veeneklaaslaan en Karei Doormanlaan/BS van der Oyelaan Swagermanweg. Met deze veranderingen is een bedrag gemoeid van tachtigduizend gulden. Bewoners, verenigd in de wijk Boschgeest, dringen al lang aan op maatregelen. Zij vinden dat in hun wijk te hard wordt gereden. Boven dien wijzen zij er steeds op dat sprake is van sluipver- keer. Dat zal in hun ogen al leen maar toenemen als over enkele jaren de nieuwe wijk Starrenburg II klaar is. Hoewel snelheidsmetingen hebben uitgewezen dat er geen 'extreme problemen' zijn en dat volgens burge meester en wethouders met een goede afstelling van de nieuwe verkeersregelinstalla tie extra verkeer uit Starren- burg kan worden voorko men, is toch besloten om de weg veiliger te maken. Het college erkent namelijk dat de weg, waarop een maxima le snelheid van vijftig kilome ter geldt, wel degelijk kan uit nodigen tot hard rijden. Ook op andere punten in het dorp worden snelheids remmers aangebracht. In de Vlietwijk komen twee drem pelplateaus op de kruispun ten Frans Halsplantsoen/Jan Steenlaan en Jan Steenlaan- /Rembrandtlaan (kosten 34.000 gulden) en in de wijk Noord-Hofland komt een drempel naast het middenei land op de Admiraal de Ruy- tersingel en een drempelpla teau op het kruispunt Thor- beckweg/Albardaplantsoen. De kosten hier bedragen 24.000 gulden. Jan Preenen zoeterwoude - De volkstuinders in de Meerburgerpolder in Zoe terwoude zijn bang dat ze de du pe worden van de bouw van een kantorenpark. In een brief aan de gemeente dringen zij aan op een nieuwe plek als ze inderdaad moeten verdwijnen. Het liefst blijven zij echter zitten op het huidige complex tegen over de Meerburger Molen langs het fietspad aan de Stadhouder slaan. Vorige maand heeft de ge meente al een akkoord bereikt met hobbyboer J. van der Poel, die voor iets meer dan vijf mil joen gulden wordt uitgekocht. Op een deel van de vrijkomende grond komen kantoren. Met de opbrengst daarvan levert Zoe terwoude een bijdrage aan het verdiept aanleggen van de snel weg A4. Onduidelijk is nog of voor de nieuwbouw ook de grond waar nu nog de volkstui nen liggen nodig is. Burgemees ter en wethouders hebben in elk geval besloten om tuinen die leegkomen niet meer te verhu ren. In een later stadium wordt (advertentie) 11» bekeken of alle tuinders moeten wijken. De volkstuinders vinden dat veel te voorbarig. „Volgens wet houder Stuijt kan het nog wel een aantal jaren duren voordat de plannen voor de bouw van kantoren worden gerealiseerd. Wij vinden dat leegkomende tuinen wel degelijk moeten wor den verhuurd om verloedering van het complex tegen te gaan", aldus de tuinders. Volgens woordvoerster Hetty Arens staan op dit moment twee van de acht tuinen leeg. „Die wor den nu door anderen bijgehou den, zodat ze niet verwilderen. Maar zo kan het natuurlijk niet doorgaan. Wij willen daarom weten waar wij aan toe zijn. Bij het kantorenpark moet een re creatieruimte komen. Daar pas sen wij toch prima in." In een reactie laten B en W echter weten dat nog geen uit sluitsel kan worden gegeven over de toekomst van de volks tuinen. Daarom worden vrijko mende volkstuinen ook niet op nieuw verhuurd. Tot grote te leurstelling van Arens: „Zelf zit ik er nu een jaar of zes, maar de meeste anderen al meer dan tien jaar. lederen is erg gehecht aan deze plek en wil dat het er allemaal zo goed mogelijk uit ziet." Naast volkstuinder is Arens tevens beeldend kunstenaar. Haar volkstuin beschouwt ze ook als werkplek voor het stoken van raku, een Japanse vorm van keramiek stoken. „Als ik hier wegmoet, ben ik ook mijn werk plek kwijt. Dat zou wel erg in grijpend zijn." (advertentie) De ene uitzendkracht is de andere niet. Daarom is het onderhouden van persoonlijk contact van groot belang. Zo is het ook net accountants, vindt Rob Mantel, algemeen directeur van Luba Groep, één van de oudste nog zelfstandige uitzendonder nemingen. Tien jaar geleden zocht hij een accountantskantoor dat aan zijn behoefte aan persoonlijk contact en advisering kon voldoen. Van der Geer en Partners behartigt sindsdien de zaken voor Luba Groep. Waarbij objectief advies soms tot "grijpende interne aanpassingen heeft geleid, zoals het reorganiseren van de administratie. Met een dergelijke betrokken heid kan Rob Mantel zijn organisatie blijvend vorm geven. Samen met Van der Geer en Partners. We kunnen geen gedachten lezen, maar we komen In de buurt. van der GEER HNl www.vandergeerenpartners.nl Hjyirheidstraot 6 2222 AV Katwijk T 071 409 04 09 F 071 4i t DCLLt EZHÜEBEe fxcrxcTDcxrc i c r 1k door Judy Nihof Leiderdorp - Niet alleen de huurwoningen, ook de koopwo ningen die verrijzen in het 'Schansengebied' dat de Alge mene Woningbouwvereniging Leiderdorp (AWL) een grondige facelift wil geven, moeten be reikbaar zijn voor de huidige be woners. Dat vinden burgemees ter en wethouders in Leider dorp. Als het aan de gemeente ligt, zijn het koopwoningen die via het systeem van 'maatschap pelijk gebonden eigendom' wor den verkocht. „Je kunt zo'n wo ning dan niet met enorme winst verkopen omdat het huis be schikbaar moet blijven voor de doelgroep", aldus wethouder Molkenboer. Het college wil zich hiervoor sterk maken bij de AWL. De Schansen bestaan nu uit 690 sociale huurappartementen. De AWL wil het grootste deel van de flats opknappen en twee flatblokken slopen en vervangen door nieuwbouw. Van een aan tal blokken worden apparte menten afgehaald, andere krij gen er appartementen op. Welk deel van de nieuwe hui zen koopwoning wordt, is nog niet duidelijk. Wel duidelijk is dat het gebied na de rigoureuze operatie 56 woningen minder heeft. Burgemeester en wethou ders willen die woningen elders compenseren, onder meer bij de Mauritssingel. De grootse plannen van de AWL met de Schansen- en de Drevenflats vallen overigens goed in de smaak bij het college. Dinsdagavond buigt de politiek zich erover, maar op voorhand staat vast dat Groenlinks, BBL en de fractie Roeberding tegen zijn. Molkenboer heeft weinig op met de fracties die zich - in navolging van een groot aantal bewoners - verzetten tegen de plannen: „Het is natuurlijk mak kelijk scoren. Maar het is korte- termijndenken. Er moeten ook in de toekomst mensen wonen. De partijen die tegen zijn, ple gen een aanslag op een kwalita tieve verbetering van het sociale woningbezit. Zij zetten de socia le woningbouw in de toekomst onder drule" De wethouder betreurt het dat de weerstand onder de 690 bewoners van de Schansen en Dreven tegen deze plannen zo groot is. „Wij vinden dat de AWL zorgvuldig met bewoners is omgegaan." Met alleen een verbetering van de bestaande woningen schiet Leiderdorp voor de toe komst niets op, vinden B en W. De buurt zoals die er nu uitziet, heeft volgens het college 'te wei nig toekomstwaarde'. Niet al leen vanwege de manier waarop de woningen zijn gebouwd, met hun lange looplijnen, 'veel te veel flats op één lift' en garages die een 'dode plint' vormen aan de onderkant van de flats. Maar ook omdat de kwaliteit van de leefomgeving onder de maat is, vindt het college. Molkenboer: „Wil je de leef omgeving verbeteren en meer licht en lucht binnenhalen dan moet je de wijk 'open maken'." Dat laatste gebeurt onder meer door het 'aftoppen' van een aantal flatblokken. Deze lopen dan af, zoals een trap. „Het is goed om nu harde maatregelen te nemen, al is het even schrikken", zegt burge meester Zonnevylle. „Iedereen kent de problemen in de Leidse Slaaghwijk. Die willen we voor zijn." Nu al kennen de Schan sen en de Dreven twee keer zo veel verhuizingen als in de rest van het woningbestand van de AWL. Het college vreest dat dit in de toekomst verder oploopt als er niet wordt ingegrepen. HOLLAND ADVERTISING NIEUWE MEDIA COMBINATIE (voorheen uitgeverij van o.a. NieuwsTV, Woon TV, AutoTV, Txtdiensten en internetservices) gaat door als... ALL BUSINESS IS LOCAL Met binnenkort nieuwe programma's bij u op de kabel! Heel veel dank aan - Onze medewerkers, die ondanks de tijdelijke stopzetting van ons bedrijf en onze programma's bleven geloven en ons door hun steun de kracht gaven bijna dag en nacht door te knokken voor de voortzetting van het bedrijf. - Onze klanten, die ons in grote getale sterkte toewensten in onze strijd en ons lieten weten dat de tijdelijke uitzendstop onze toekomstige relatie niet negatief zal beïnvloeden. - Onze naaste adviseurs die als ware vrienden dag en nacht met ons mee dachten en handelden. - Onze leveranciers, waaronder in de eerste plaats de kabelexploitanten, die ondanks de moeilijke omstandigheden hun dienstverlening voortzetten, maar ook de leasemaatschappijen, serviceproviders en vele, vele andere belangrijke leveranciers en relaties. Excuses aan - De crediteuren van de oude maatschappij. Ondanks een lange en uiteinde lijk vergeefse strijd was een faillissement onontkoombaar. Onze excuses 0 voor de schade die dit met zich mee brengt. - De medewerkers, die wegens bedrijfseconomisch belang niet in de nieuwe organisatie konden worden aangenomen. Toekomst met - Nieuwe aandeelhouders, waaronder met name Roularta, Belgie's grootste en beursgenoteerde uitgeefbedrijf van o.a. landelijke en regionale TV, kran ten, magazines en internet. - Nieuwe programma's, waaronder ook JobMarkit, waarin bedrijven hun vacatures op audiovisuele wijze kunnen presenteren. ConsumentenMarkit in samenwerking met de Consumentenbond Maar vooral met nieuw elan en nieuwe spirit! Directie Markit Media. Den Helder Apeldoorn Diemen

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 17