Nog even en dan is't zover: geen kraamhulp Ruim 200 kinderen dreigen deze zomer geboren te worden zonder enige vorm van kraamzorg. Met name in de Randstad is het tekort aan kraamhulpen zorgwekkend. Geen situatie om trots op te zijn, wel een die schreeuwt om een oplossing. Een speciaal door ons opgericht crisisteam is inmiddels continu in de weer om verzekerden alsnog de zorg te leveren waar ze recht op hebben. Ondertussen werken we in overleg met de koepelorganisatie hard aan een oplossing op landelijk niveau. Maar er is meer nodig. Hulp bijvoorbeeld, van kraamverzorgers, wijkverpleegkundigen en verpleegkundigen met een kraamaantekening. Gekwalificeerde medewerk(st)ers die mee kunnen denken en zich in willen zetten om deze unieke zorg in Nederland in stand te houden. Omdat de doelstelling serieus is en taken zwaar zijn, is ons er alles aan gelegen om voor u een optimale werksituatie te creëren. Reis- en verblijf kosten zijn voor onze rekening en waar nodig regelen wij vervoer Inmiddels lobbyen we in Den Haag voor een beter beleid. Acute hulpverlening aan moeder en kind verlangt overigens wel directe beschikbaarheid. In .eerste instantie denken wij aan mensen die woonachtig zijn in de buurt van Utrecht, 't Gooi, Krimpenerwaard, Delft,'Den Haag, Leiden en de Bollenstreek. Woont u elders en wilt u zich toch in deze regio's inzetten, dan nodigen wij u uit om ook contact op te nemen. Iedere hulp is van harte welkom Reageren kan vanaf vandaag iedere dag van 8.00 tot 18.00 uur door gratis te bellen naar: 0800 - 023 25 27 of kijk op internet: www.zilverenkruis.nl Eerst mensen, dan regels

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 12