s»»or; Romme staat weer op scherp Waterpoloërs naar WK na waanzinnige wedstrijd SCOREBORD Dammers krijgen te maken met nieuwe regels Ijzers van De Sjiem ti koop in Huis ter Duh Marcel Valk heeft nog geen nieuwe club. Archieffoto Loek Zuiderduyn Mogelijk einde profcarrière Valk WOENS! 20 juni 2 Vrouwenploeg na verlies veroordeeld tot duel om vijfde plaats - De kans is groot dat er na dertien seizoenen een einde komt aan de profcarrière van Marcel Valk (34). De in Til burg woonachtige oud-Koude- kerker, kwam bij Willem II niet meer in aanmerking voor con tractverlenging. Er heeft zich nog geen nieuwe club uit het betaalde voetbal voor de mid denvelder gemeld. „Veel clubs krimpen hun selectie in en mijn leeftijd spreekt ook al niet in mijn voordeel. Dat is jammer, want ik voel me nog fit genoeg", aldus Valk. De geboren Hazers- woudenaar is in de slag met een aantal amateurclubs. „En dat zijn zowel verenigingen uit de buurt van Tilburg als het westen. Er is er zelfs een in het oosten bij, waarmee ik in de slag ben. Namen noem ik niet omdat die clubs dat liever niet willen." Voor 15 juli - de over schrijvingsdatum voor profs die naar de amateurs willen - neemt Valk een beslissing. Routinier Wise naar Leicester londen - Chelsea-aanvoerder Dennis Wise verhuist naar Lei- cester City. De 34-jarige mid denvelder stapt voor ruim 5 miljoen gulden over naar zijn nieuwe club. In 1990 kwam hij van Wimbledon naar Chelsea voor precies dezelfde som. Met de Londense club won hij in elf jaar twee keer de FA Cup en een keer de League Cup, de Europa Cup voor bekerwinnaars en de Europese SuperCup. Als ver vanger van de naar Hamburger SV vertrokken Jorg Albertz heeft Glasgow Rangers de zesvoudig Duits international Cristian Nerlinger aangetrokken van Borussia Dortmund. Vier 'Leidse' schakers op NK Leeuwarden - Aan het Neder lands kampioenschap schaken in Leeuwarden nemen vier schakers uit de Leidse regio deel. De grootmeesters Jeroen Piket, Erik van den Doel, John van der Wiel en de Leidse inter nationale meester Mark van der Werf schreven zich in. Het toer nooi wordt 20 tot en met 30 ju ni gehouden. De mannenfinale is een enkelrondige tienkamp en de vrouwen spelen een dub- belrondige zeskamp. De win naar bij de mannen ontvangt 25.000 gulden, de beste vrouw verdient 3500 gulden. Vijf bussen naar Baronie lisse - Het vertrouwen in een goede afloop van de strijd om de algehele amateurtitel is bij de supporters van voetbalver eniging FC Lisse nog niet ver dwenen. Vijf bussen maken za terdag de reis naar Breda om de plaatselijke trots in de uitwed strijd tegen Baronie aan te moedigen. FC Lisse moet daar in een 0-2 achterstand goed zien te maken. Kaarten zijn vanavond van 19.00 tot 20.30 uur in de voorverkoop verkrijg baar op sportpark Ter Specke. Jouke Sjaardema trainer Gol Sport leiden - Jouke Sjaardema wordt trainer van het eerste zondag elftal van Gol Sport. De Leidse vijfdeklasser versterkte zijn se lectie behoorlijk. Sjaardema werd het afgelopen seizoen na de degradatie van VCL uit de vierde klasse ontslagen. Tragter maakt korte comeback harfsen - Pedro Tragter, we reldkampioen motorcross 125 cc in 1993, keert terug op de motorcrossbaan. Zondag in Harfsen gaat de inmiddels 32- jarige oud-kampioen de strijd aan met de huidige nummer twee in de stand van het we reldkampioenschap, Erik Eg- gens. „Een éénmalig optreden, waarvoor ik nu acht weken in training ben. Hoewel het heel moeilijk zal zijn om van Eggens te winnen, wil ik hem wel even het leven zuur maken. Het rij den verleer je nooit Het gaat al weer perfect. Ik wil vlammen en proberen een podiumplaats te pakken", vertelt Tragter, die in 1999 zijn laatste wedstrijd om de wereldtitel reed. Door Lex Lammers Boedapest - Het Nederlandse waterpolo- team heeft zich gisteren op het EK in Boedapest in een waanzinnige wedstrijd gekwalificeerd voor het WK in Japan. In een spannende en hoogstaande wed strijd beteugelde dreumes Oranje voor achtduizend toeschouwers de grote favo riet Hongarije. De 10-7-nederlaag was net genoeg om vijfde in de poule A te worden, voldoende voor het WK-ticket. Nederland leidde tot het begin van de tweede periode. Daarna leek zich een echec af te tekenen. Maar in het slotpart beperkte het team van bondscoach Jo- han Aantjes de schade. Oranje moest gisteravond de rol van slachtoffer vervullen. Dat paste perfect in het scenario van de bloedfanatieke Hon gaarse aanhang en de nationale televisie zender MTV. Iedereen was klaar voor een ouderwetse slachtpartij. De Nederlanders hadden één missie: het verschil mocht niet oplopen tot vijf doelpunten. Met 10-7 slaagde de opzet en juichte de Oranje-delegatie volop. „Dit was een waanzinnige wedstrijd", lachte Arno Havenga met een van pijn vertrokken gezicht. Hij raakte opnieuw geblesseerd, in de laatste seconde van het duel schoot zijn schouder weer uit de kom. „Dat is even vervelend, maar ik heb het er graag voor over gehad. Ongelofelijk dat we hier heb ben overleefd. Wat is de uitslag eigenlijk? Ik weet alleen dat het drie doelpunten verschil is, verder heb ik nergens op ge let. Echt dit is geweldig, hier kan ik nog wel even van genieten. Voor ons is de sensatie compleet. Door dit resultaat is het EK voor ons geweldig. En met die jonge ploeg hebben we gewoon heel goed gepresteerd. Echt, dit is waanzinnig. Ongelofelijk mooi." Vrouwen Een nederlaag is zuur, maar ook leer zaam. Die stelling ging gisteravond op voor de waterpolosters van Nederland. Het team van bondscoach Paul Metz ver loor met 7-5 van Griekenland. Juist het zo vaak gememoreerde gebrek aan routine brak de vrouwenploeg in de kruisfinale van het EK in Boedapest op. Metz baalde daar van, maar de bonds coach bleef tegelijkertijd nuchter. „Een nederlaag als deze hoort bij het leerpro ces", stelde Metz na afloop. „In potentie kan deze ploeg veel, maar de prestaties zijn ook nogal wisselvallig. Factoren als wedstrijdspanning en tactisch vermogen vallen daardoor nu nadelig uit. Op de grote momenten staan de routiniers bij Griekenland op. Dat verklaart het ver schil." De meiden van Metz kunnen zich door het verlies opmaken voor de strijd om de vijfde plaats. Tegenstander wordt mor gen Spanje. In de groepswedstrijden ver sloeg Nederland dat team, in een slechte wedstrijd, met 7-6. „We hebben ons vooraf gestelde doel bereikt. Dat is het belangrijkste. Maar in dit toernooi heb ben we uiteindelijk ook méér weten te brengen. Een gelijkspel tegen Hongarije, ongeslagen in de eerste ronde. Nu willen we de vijfde plaats pakken, dan ben ik heel tevreden." door Cijs van Oosten Gianni Romme was het grootste deel van de afgelopen winter ziek, uit vorm en opgebrand. Vanuit het trainingskamp in het Zwitserse Sankt Moritz, georga niseerd door NOC'NSF, praat de weer opgelapte tweevoudig olympisch kampioen van 1998 over zijn falen, over voedings supplementen en over het effect van de relatie van zijn coach Pe ter Mueller met schaatsster Mari anne Timmer op het Team Spaar Select. sankt moritz - Het lachen is hem nimmer vergaan. De guiti ge blik is zijn handelsmerk ge worden, in tijden van voor- en tegenspoed. Maar van binnen moet hij pijn hebben geleden. Na een mislukt seizoen en een vakantie van zes weken heeft Gianni Romme (28) de zaken ogenschijnlijk weer op een rijtje. „Het moet anders en daar zal ik heel scherp op zijn." Romme overschreed vorig jaar in zijn enthousiasme en gel dingsdrang de fysieke grenzen van zijn lichaam. In zijn eerste seizoen onder Mueller was alles 'super' verlopen, mede doordat hij in de krachtoefeningen van zijn Amerikaanse trainer de uit daging vond die hij zocht. „Maar in het tweede jaar ging de gaskraan helemaal open", legt Romme uit. „Ik was niet meer af te remmen. Met als ge volg dat ik al in het begin van het seizoen in topvorm was. Ik reed een wereldrecord op de tien kilometer, een aanwijzing dat ik te veel en te hard had ge traind. Maar zo vatte ik het niet op. Ik dacht: dit gaat lekker zo." Met het wereldrecord in no vember viel een last van zijn schouders. Vanaf dat moment ging het ook goed mis met hem. 'Een mentale kwestie', zegt Romme nu. Hij liet de teugels vieren, werd (daardoor) in de cember ziek en kwam tot de ontdekking dat hij 'opgebrand' was. De onverwoestbare Rom me stapte uit het NK allround, moest afzeggen voor het EK all round en miste het WK all round. „Ik had maanden op mijn te nen gelopen en had niet de li chamelijke en mentale reserves om er weer bovenop te komen. Ik heb er van geleerd. Ik heb zes weken vakantie genomen en ik ben later begonnen met trainen. Ik hoop dat ik me in november gewoon goed voel en in februari tijdens de Spelen sta te borrelen. Vorig jaar stond ik in november al te borrelen. Dat wil ik voorko men." Romme doseert voortaan zijn trainingen beter en beleeft zijn sport ook anders. „Als je jong bent, wil je alleen maar bikke len. Maar naarmate je ouder wordt, heb je ook ontspanning nodig. Want alleen trainen kan afstompend zijn. Ik was vorig jaar ook te serieus, leefde te veel in hokjes. Ik neem nu naar een trainingskamp mijn golfclubs mee. Ritsma zoekt afleiding in autoracen, Veldkamp in bergbe klimmen en ik in golf." Romme hoopt met de gedo seerde seizoensopbouw te voor komen dat hij midden in het wedstrijdseizoen ziek wordt. Het overkwam hem de laatste jaren steeds weer. „Dat is grotendeels een mentale zaak. Ik was vroeg in vorm, er viel een last van me af, daardoor was ik niet scherp genoeg en liep ik dat virus op. Het lag niet aan een verminder de weerstand, want al die vita mines slik ik heel trouw." Romme neemt voedingssup plementen (multivitamines en extra vitamine C) op plantaardi ge basis tot zich. „Het is als ik thuis ben niet zo moeilijk om een evenwichtig dieet samen te stellen. Maar op een trainings kamp eet ik in een hotel en dan is het toch anders. Bovendien vraag ik op een trainingskamp meer van mezelf, dus heb ik ook extra vitamines nodig." De dopingaffaires van Edgar Davids en Frank de Boer zijn niet aan hem voorbijgegaan. De voetballers suggereren dat de verboden stof nandrolon in 'ver vuilde' voedingssupplementen zouden zitten. Romme volgt de ontwikkelingen van een afstand. „Ik was angstig als de neten", geeft Romme toe. „Maar onze ploegarts Hans Smid heeft me daarin gerustgesteld. Het zou voor de sport in zijn algemeen heid goed zijn als De Boer en Davids met hun macht en geld de nandrolonkwestie helemaal zouden uitzoeken. Ik heb altijd gezegd: dit is de norm, de schor sing is een logisch gevolg. Maar nu vraag" ik me af of die norm ei genlijk wel klopt?" Romme zal dus in het olympi sche seizoen op allerlei zaken scherper letten. Ook op ontwik kelingen in zijn ploeg Spaar Se lect. De relatie tussen zijn coach Lucky day, dinsdag 19 juni: 1-14-19-20- 25-34-35-37-40-42-43-49-52-59-63- 68-72-74-77-78. (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN 3806, 7. Nederland (Koopmans, Grei- ner, De Win) 3667, 9. Nederland (Alte- wischer, Van der Valk, De Koning) 3586. SOFTBAL 7-6, Dam/Suk (Tsj) - Kempes/Van Lot- tum (Ned) 6-3 7-6, Haggard/Van Houdt (ZAf/Bel) - Siemerink/Hrbaty (Ned/Slw) 4-6 6-3 7-5, Sluiter/Wessels (Ned) - Van Scheppingen/Vacek (Ned/Tsj) 5-7 6-3 6- Poule A Volendam - Telstar 2-1 (1-0). 38. Buys 1- 0, 60. Van Oostrum 1-1, 86. Putter 2-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 2,615. Fortuna Sittard - FC Zwolle 1-2 (1-0). 13. Gerritsen 1-0, 57. Slot, 72. Lim-Duan 1-2. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers. 8.000. Eindstand Fortuna 6 3 1 2 10 9- 6 FC Zwolle 6 2 3 1 9 6-4 Volendam 6 3 0 3 9 6-8 Telstar 6 1 2 3 5 7-10 BOWLEN Aalborg. EK bowlen. Mannen, landentrio's, eindstand 1 Fin land 4117, 2. Denemarken 3954, 3. Zweden 3913, 13. Nederland I (Van Baest, Thienpondt, Verboon) 3771, 17. Nederland II (Krull, Van der Veen, Van den Boogaard) 3674. Tussenstand enkel: 1. Luoto (Fin) 4250, 2. Konsteri (Fin) 4077, 3. öhman (Zwe) 4076, 7. Verboon (Ned 3917. Vrouwen, eindstand trio's: 1. Engeland 4061, 2. Denemarken 3858, 3. Zweden VOETBAL Hoofdklasse: Terrasvogels. - HCAW 4 - 0, Pirates - Sparks 2-4, Twins - Schie dam 5-0, DSC '74 - 0.Gezellen 2-1. Eerste klasse: Almere '90 - Pioniers 3 - 2, Haarlem - Alcmaria 0 - 7, TT Tigers - Run '71 8-2. Wimbledon. Kwalificaties Mannen, eerste ronde: Vacek (Tsj) - Was sen (Ned) 6-4 6-7 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Boogert (Ned/10) - Li (Chn) 6-1 1-6 6-1, Seljoetina (Kaz) - Hopmans (Ned) 6-2 6-2, Damilidou (Gri) - Noorlander (Ned/4) 7-5 6-4. Den Bosch. 1,4 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Zib (Tsj) - Kem- pes (Ned) 6-4 6-1, Wessels (Ned) - Raf ter (Aus/2) 7-5 6-4, Federer (Zwi/4) - Dupuis (Fra) 7-6 6-4, Allegro (Zwi) - Mie (Aus) 6-7 6-1 6-1, Hewitt (Aus/1) - San- guinetti (Ita) 6-2 6-1, Eiseneer (Bel) - Voltsjkov (WRu/8) 5-7 7-5 6-0, Ivanise vic (Kro) - Mirnii (Wru) 7-6 7-6, Arazi (Mar/6) - Petrovic (Aus) 6-3 6-2, Canas (Arg) - Capalik (VSt) 6-3 6-3. Dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Schalken (Ned/3) - Clement/Escudé (Fra) 6-4 4-6 Vrouwen, eerste ronde: Oremans (Ned) - Pratt (Aus) 2-6 6-3 6-2, Brand! (VSt) - Krasnoetskaja (Rus/8) 6-4 3-6 6-3, Pa- nova (Rus/7) - Nola (NZI) 6-3 4-6 7-5, Dechy (Fra) - Petrova (Rus) 6-3 6-4, Toe- Ijaganova (Oez) - Dementieva (Rus/3) 7- 5 6-3, Kruger (ZAf) - Torrens Valero TENNIS (Spa) 6-3 6-3, Dragomir (Roe) - Grande (Ita) 6-3 6-4, Rittner (Dui) - Kandarr (Dui) 6-3 4-6 6-3, Weingartner (Dui) - McQuillan (Aus) 7-5 6-0. loh (VSt) 6-1 6-4, Conchita Martinez (Spa/8) - Baltacha (GBr) 6-3 6-3, Licho- vtsjeva (Rus) - Latimer (GBr) 7-5 6-3, Dominikovic (Aus) - Schiavone (Ita) 6-4 3-6 6-4, Molik (Aus) - Ahl (GBr) 6-1 7-6, Raymond (VSt) - Black (Zim) 6-3 6-4, Kremer (Lux) - Restud (Fra/5) 7-5 6-2, Shaughnessy (VSt/7) - Sfar (Tun) 7-6 6-7 6-4. Tweede ronde: Davenport (VSt/1) - Sidot (Fra) 6-3 6-2, Serna Spa) - Maleeva (Bul/4) 7-5 6-2. WATERPOLO Vrouwen, dubbel, eerste ronde: Clijs- ters/Oremans (Bel/Ned/3) - Bovina- /Krasnoroetskaja/Bovina (Rus) 6-3 6-3. Nottingham. Mannen, 950.000 gulden. Eerste ronde: Parmar (GBr) - Stark (VSt) 6-4 3-6 6-3, Lee (GBr) - Chlids (GBr) 6-4 5-7 6-0, Schüttler (Dui) - Pless (Den) 6- 3 6-1, Hipfl (Oos) - Pozzi (Ita) 3-6 7-6 6- 4, Delgado (GBr) - Tarango (VSt) 2-6 7-6 6-3, Ferreira (ZAf/2) - Koubek (Oos) 6-4 6-2, Johansson (Zwe/3) - Rochus (Bel) 6- 2 6-2, Rusedski (GBr) - Gambill (VSt/1) 7-6 7-6. Eastbourne. Vrouwen, 1,4 miljoen gul den Eerste ronde. Farina Elia (lta/6) - Oster- Boedapest. EK Vrouwen, kruisfinales: Nederland - Grie kenland 5-7 (0-2 1-1 2-1 2-3). Doelpun ten Nederland: Van den Berg 2, De Bruijn, Guichelaar, Van de Ham. Grie kenland: Kozomboli 4, Asilian, Kanellop- oulou, Paterou. Toeschouwers- 500. Nu merieke meerderheid Nederland: 3/7, Griekenland: 2/7. Rusland - Spanje 11-5. om zevende plaats. Duitsland - Frankrijk 7-6 Indeling halve finales (donderdag). Italië - Griekenland, Hongarije - Om vijfde plaats (donderdag): Nederland - Spanje (12.00 uur) Mannen Groep A: Nederland - Hongarije 7-10 (4- 3 0-2 1-3 2-2). Doelpunten Nederland: Havenga 3, Silvis 2, UriDe Bruijn. Toe schouwers: 8500 (uitverkocht). Nume rieke meerderheid Nederland: 4/9, Hon- DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-53219 E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl Hennie de Romijn speelt van af 9 juli een week op proef bij ADO Den Haag. Het techni sche duo Rinus Israel/Lex Schoenmaker geeft de Leide- naar een nieuwe kans nadat eerder Stanley Brard de verde diger had afgekeurd Daan Verbaan wordt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen (hoofd)jeugdtrainer bij Blauw Zwart. Verbaan is de opvolger van René Wieffering, die zich bij Foreholte gaat bezighouden met de Cl De Zeeuwse voet balvereni gingen krij gen de kos ten voor het reizen met de veerboot vergoed. De KNVB heeft na lang be raad beslo ten een ver zoek hiertoe in te willi gen. Het gaat om be dragen van 1800 tot 4000 gulden per seizoen Voorschoten '97 verwacht ruim 4000 toeschou wers bij de oefenwed strijd op 6 augustus tegen Feyenoord. De voorverkoop begint op woens dag 11 juli bij verschillende voorverkoopadressen in Voor schoten. Eerder komt Feye noord (dinsdag 10 juli) op be zoek bij Alphense Boys. De voorverkoop bij Intersport en Bahlmann Sport is reeds be gonnen De Haagse voetbal clubs uit de tweede klasse zijn woest op de KNVB. De clubs zijn verdeeld in een tweede klasse C en D. Dat betekent dat er tegen Goudse en Rotterdam se clubs moet worden gespeeld. Volgens de clubs had de KNVB makkelijk een Haagse afdeling kunnen formeren Zaterdag hoofdklasser Katwijk heeft het oefenprogramma voor het nieuwe seizoen gereed. De club van de trainers Laurens Mouter en Alfons Groenendijk speelt tegen enkele sterke zondag clubs zoals RKAW (1 augustus), Stormvogels (16 augustus), WSB (21 augustus) en UVS (28 augustus) De jeugdige wiel renners Stefan de Kok (Burger dam) en Johan Berk (Koude kerk) zijn geselecteerd voor de Zuid-Hollandse selectie die deelneemt aan de GP General Patton in Luxemburg. De wed- Erik van den Doel. Archieffoto: Henk Bouwman. strijd wordt op 7 en 8 juli ve den. Bas Schoondergang uil Leiderdorp is reserve De Li Classic gaat woensdag 27 ju- om 18.15 uur van start op de Kon. Wilhelmina Boulevard, finish wordt verwacht om h tien. De rit voert door Noori wijk, Noordwijkerhout en Di Zilk. Leontien van Moorseli te kloppen vrouw Schaats coach Leen Pfrommer is in Heerenveen geslaagd als jun lid. De trainer-coach van de DSB-ploeg wil na zijn actiev carrière a schaatsti ner juryli worden' Volleybal verenigiii NOVO houdt op terdag 7 zondag 8 een groot toernooi het Noor wijkse strand» Boksvere ging Leid heeft het zoen prii afgeslote De jeugd van Chris Lantroki Luc Zirla kwam na Leiden te met overwinningen van Basi Seikh (55 kg), Gofard Mouse (77kg), Wim Boon (72 kg). Is sam Chabi, Hassan Elmir en Abdulla Ali boksten onbeslis Rob van Haastregt en Dewi Tanja hebben in Dinxperloo landelijke titel acrogym bek in de D-klasse. Het meisjesü op E-niveau, bestaande uitl Slokker, Florentine Goy enl Stierman, veroverde de twei plaats. Allen zijn lid van de Leidse gymnastiekverenigiii Groen-Wit Voetbalverenigi ARC huldigde een groot aam leden. Jan Groenendijk, Pee! Hunink en Rinus van Beuse- kom zijn de nieuwe ereledei Willem Kranenburg, Leen Krijgsman, Hennie van Duij Dick Koster, Wim Boon en) lem van Oostrom werden bi noemd tot lid van verdiens! Tot nu toe is grootmeester! van den Dóel de enige regio le deelnemer bij het Open N derlands kampioenschap si ken in Dieren Het korte- baandraverij-seizoen in dei gio begint op zaterdag 7 juli Warmond. In dezelfde maai staan ook de draverijen in Stompwijk (23ste) en Voora ten (28ste) op de agenda Peter Mueller en schaatsster Marianne Timmer, die haar ei gen ploeg heeft, bijvoorbeeld. „Iedereen had zoiets van: wat is dit?" „Het is een privé-aangelegen- heid van Peter, maar ik heb wel tegen Peter gezegd dat het onze professionele relatie niet mag beïnvloeden. Want dan trek ik meteen aan de bel. Ik wil zijn volledige aandacht. Ik zal niet mekkeren als hij een praatje met Marianne maakt. Maar als hij te laat op de training komt omdat hij nog even moest bellen met Marianne, dan zal ik dat niet to lereren. Hij weet dat de hele ploeg op hem zal letten. We wil len geen gelul." Romme werd de laatste maanden herinnerd aan zijn uitspraak van vorig jaar dat 'er met Timmer altijd wat was'. „Tja, helemaal ongelijk had ik achteraf dus niet. Peter en Mari anne hebben gezegd de zaken goed te scheiden en zich aan de afspraken te houden. Maar hoe gaat het als de eerste wedstrij den zijn geschaatst en iedereen onder druk staat? Ik zou het heel knap van ze vinden als ze zich aan de afspraken kunnen hou den." leiden - Dammers krijgen in het nieuwe seizoen te maken met een aantal wijzigingen. Een overwinning wordt geno teerd als 3-0, een remisepartij blijft 1-1. Verder spelen de nummers twee met de num mers tien en elf uit de nationa le competitie promotie-degra datiewedstrijden. De nationale en provinciale competitie wor den losgekoppeld. Teams uit de tweede klasse landelijk kun nen niet meer automatisch de graderen naar de provinciale competitie. De algemene vergadering van de Koninklijke Nederland se Dambond heeft deze voor stellen overgenomen om de damsport nieuwe impulsen geven. Voor de plannen om partijduur en het speeltem te veranderen, was zo'n krap meerderheid, dat besloten om over deze voorstellen! nieuw te stemmen tijdens e buitengewone vergadering het najaar. De nationale compel krijgt de volgende indeli een ereklasse van twaalf tt tallen (was hoofdklasse); i hoofdklasse van twaalf tient len; een eerste klasse met tv parallelgroepen van twi tientallen en een tweede klas met een variabel aantal tient len in een variabel aantal rallelgroepen. garije: 4/11. Roemenië - Spanje 5-6, Italië - Joegosla vië 8-9. Eindstand: 1. Joegoslavië 5-10 (47-32), 2. Hongarije 5-8 (44-30), 3. Spanje 5-6 (3-28), 4. Italië 5-4 (39-35), 5. Neder land 5-1 (24-40), 6. Roemenië 5-1 (25- 44). Indeling kwartfinales (donderdag): Kroa tië - Spanje, Hongarije - Rusland, Joego slavië - Slowakije, Griekenland - Italië. Vrijdag, 13.30 uur, om negende plaats: Nederland - Duitsland. Spanje - Roemenië 6-5. Groep B: Rusland - Slowakije 12-8, Frankrijk - Griekenland 9-10, Kroatië - Duitsland 5-5. Eindstand: 1. Grieken land 5-9, 2. Rusland 5-6, 3. Kroatië 5-6, 4. Slowakije 5-5, 5. Duitsland 5-4, 6 Frankrijk 5-0. Veiling tijdens Hippisch Sportgala WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Proloog in Rust (Dui): 1. Armstrong (VSt) 7,5 km in 9.44,22, 2. Laurent Jalabert (Fra) 0.05,14, 3. Hamilton (VSt) 0.05,27, 4. Ekimov (Rus) 0.05,35, 5. Zberg (Zwi) 0.07,02, 6. Knaven (Ned) 0.07,66, 7, Hincapie (VSt) 0.09,11, 8. Niermann (Dui) 0.09,36, 9. Wauters (Bel) 0.09,68, 10 Nicolas Jalabert (Fra) 0.09,85, 60 Boven 0.29,03, 88 Lotz 0.35,96, 94. Den Bakker 0.38,45. noordwijk/gpd - Interesse in twee van de vier hoefijzers waarop De Sjiem de finale van de Olympische Spelen in Syd ney won? Of liever toch het za deldek dat Anky van Grunsven gebruikte toen ze met Bonfire olympisch kampioene werd? Wie een flink gevulde porte monnee op zak heeft, kan van avond een bod doen op deze en andere voorwerpen tijdens het Olympisch Hippisch Sportgala. Het gala in Hotel Huis ter Duin in Noordwijk heeft tot doel fondsenwerving voor het topka der van de ruitersport in Neder land. Het gaat hierbij om de dis ciplines springen, dressuur en eventing. De Nederlandse Hip pische Sportbond gebruikt dit fonds om prestatiebonussen en stimuleringspremies uit te de len. Vijftig procent van het fonds wordt uitgekeerd aan medj winnaars op de Olympi Spelen, in dit geval Athene 2 De andere helft is bestemd de kweekvijver van jong tale Bij de eerste editie van Olympisch Hippisch Spoi leverde de slipjas van Anky Grunsven, die ze droeg b wereldruiterspelen in Den 1 16.000 gulden op. Via inti hebben belangstellenden jaar reeds een bod uit kui brengen, dat vanavond gangspunt dient voor de vei Ook is het mogelijk om vaiï telefonisch mee te bieden. De bijeenkomst wordt te gebuikt om Anky van Grun de prijs van Ruiter van hel uit te reiken. Ook de paai sportman, het miterteam a talent van het jaar zijn na avond bekend. Gianni Romme (links) traint samen met Erben Wennemars in Sankt Moritz. „Naarmate je ouder wordt, heb je ook ontspanning nodig. Want alleen trainen kan afstompend zijn. Foto: GPD/Phil Nijhuis

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 22