Park Rusthoff kost 3,3 miljoe DUIN BOLLENSTREEK Gezelligheid wint het van de schrik in de Tulpenstra ,ualllw> Luxemburg. [m] <zelfst. naamw> 1. luxe> airconditioning; 3. lichtmetalen velgen; lederen stuurwiel; 5. mistlampen; 6. vana\ voov skiluik, iUOSO mjs .260, peelde Miljoenengok Rooz kon het tij niet kere Alfa 156 Lusso. Parkeergarage Princehaven Katwijk gaat 19 juli open r. Italiaans voor luxe. Paardenmarkt Rijnsburg blijft rijnsburg - De paardenmarkt van Rijnsburg krijgt volgend jaar op 12 juni een vervolg. On danks de mkz-crisis werden er op de markt dit jaar 102 paar den aangevoerd. Dat succes en de grote belangstelling sterkt de organisatie in het besluit met de jaarlijkse markt door te gaan. Overal in het land staat het voortbestaan van veel veemark ten ter discussie. Stomdronken bestuurder gepakt hillegom - De Hillegomse poli tie heeft gisteren op de Pastoor slaan een 32-jarige Hagenaar aangehouden die eerder na een aanrijding was doorgereden. De man was daarbij zijn voorbum per en kentekenplaat kwijtge raakt. De politie werd om ne gen uur gealarmeerd door een bewoner, die zag hoe de man stomdronken uit zijn auto stap te en een band begon te verwis selen. Bij een bloedproef bleek de man vijf keer zoveel gedron ken te hebben als is toegestaan. De man werd meteen aange houden. Ook het rijbewijs werd direct ingenomen. Modelspoorbanen in Valkenburg valkenburg - In het smal spoormuseum bij het Valken- burgse Meer zijn zaterdag en zondag unieke modelspoorba nen te zien, die zijn gebaseerd op het echte smalspoormateri- eel zoals dat op ware grootte in Valkenburg rijdt. Het is de der de keer dat deze nationale smalspoormodelbouwdagen worden gehouden. Uiteraard kan een rit met de stoomtrein worden gemaakt. Veel steun voor Witte School noordwij k - De on-line hand tekeningenactie voor herbouw van de Witte School in Noord- wijk heeft tot nu toe 598 reac ties opgeleverd. De petitie heeft als doel de gemeenteraad van Noordwijk te overtuigen dat de basisschool in oorspronkelijke staat moet terugkomen. De school werd 9 juni vorig jaar verwoest door brand. door Gerard Baas vervolg van voorpagina Rijnsburg - Niemand is bang. Ge schrokken zijn ze wel. Maar dan hoog uit voor even en niet meer dan een beetje. In de Dubbele Buurt in Rijns burg, een straatje vlakbij het branden de pand aan de Tulpenstraat, over heerst kalmte. Midden in de nacht is het zelfs gezellig in de straat die door zijn ligging sowieso een intieme sfeer heeft. Een straat waar de huizen niet meer dan een meter of zeven tegen over elkaar staan. Het leed en het on gemak zijn zo nog makkelijker te verte ren. De zekerheid dat er geen echte schade wordt geleden, wint het gemak kelijk van de lichte paniek die er was toen de brandweer de bewoners van onder andere Dubbele Buurt 28 en 30 verzocht om even hun heil elders te zoeken. De brandweer zei dat iedereen wel kom was in het gemeentehuis, maar in de Dubbele Buurt lijkt niemand daar gebruik van te maken. W. Kranendonk van nummer 30 gaf de voorkeur aan de koffie van mevrouw Schaddé van Doo- ren, die aan de overkant woont, boven die van burgemeester Van der Lee. Hoewel die laatste ook 'een aardig bak kie' schijnt te zetten, zegt Kranendonk. De vertegenwoordiger weet terwijl de spuitgasten nog van drie kanten bezig zijn om het vuur onder controle te krij gen honderd procent zeker dat hij snel na het sein 'brand meester' weer slaapt. „Waarom zou ik wakker blijven liggen? Wat kan er nou gebeuren? Ik moet wel slapen want om zeven uur gaat de wekker en dan moet ik naar mijn werk. Thuisblijven? Waarom dan? De appel valt ook bij de familie Kra nendonk niet ver van de boom want junior - net als zijn vader vertegen woordiger - zegt dat zijn enige zorg is of hij wel bij zijn nette kleding kan ko men. Wat er gebeurt gebeurt er, maar wij gaan werken, stralen ze uit. Ook in de houding van de andere bewoners van de Dubbele Buurt is geen spoortje van paniek te ontdekken. Binnen bij Schaddé van Dooren wordt aan de keukentafel gekletst, gelachen en gedronken. De enige die baalt, is het zoontje van A. van Noort van nummer 28. Rick is moe en wil naar bed. Om kwart over drie komt het voor de twee jarige Rijnsburger verlossende woord. De brandweer is de brand meester en veertien gezinnen aan de Tulpenstraat, de Katwijkerweg en de Dubbele Buurt kunnen kun huis weer in. Terwijl de slangen worden opgerold kijkt D. Schaap naar zijn bedrijfspand. De Rijnsburger is net anderhalf jaar ge leden voor zichzelf begonnen en tot gisternacht ging het best met zijn be drijf dat riolen reinigt en ontstopt. Juist deze week waren twee nieuwe busjes afgeleverd en Schaap had ze uit voor zorg zo dicht mogelijk tegen de gevel aangezet. Je weet immers nooit wat er kan gebeuren. „Ja en toen werd ik van nacht gebeld. Ik woon vlakbij en ben als een speer naar mijn zaak gegaan. Ik moest die twee busjes ergens anders parkeren maar de sleutels lagen in het kantoortje. Gelukkig heeft de brand weer die voor me kunnen pakken. Daar zat wel wat tijd tussen, maar ze zijn schadevrij. Ik ben zelf ook nog even binnen geweest om mijn administratie te halen, maar dat is alles." De dag ema heeft Schaap nog geen contact gehad met de buurman in wiens bedrijf de brand begon. Zijn per soneel is al weer aan de slag, en zelf is hij druk bezig met verzekeringszaken. Schaap heeft nogal wat water- en rook schade. „Er zijn veel spullen zwart van de rook. Wc-cabines, die kan ik nog schoonmaken. Maar mijn computer kan ik waarschijnlijk weggooien. Sa men met wat elektrisch gereedschap als zagen, lasapparaten en zuigappara- tuur. Het lijkt heel wat, maar in werke lijkheid valt het gelukkig wel mee. Het enige dat ik echt mis is mijn nachtrust. Ik heb sinds dinsdagmorgen mijn bed niet gezien. En dat zal nog wel even duren." De vlammen slaan uit het dak aan de Rijnsburgse Tulpenstraat. Foto: Hielco Kuipers katwijk - De nieuwe parkeerga rage in de Princehaven in Kat wijk wordt op 18 juli opgeleverd en gaat een dag later open. Dat heeft wethouder A. van der Plas (CDA) van ruimtelijke ordening gisteren bekendgemaakt. Met de nieuwe parkeergarage, die bijna elf miljoen gulden kost, wil Kat wijk 'zoveel mogelijk blik uit het centrum weren'. Meer auto's moeten in Kat wijk onder de grond verdwijnen en minder auto's moeten door het centrum blijven rijden op zoek naar een parkeerplaats. Om dat doel te bereiken, bere kent Katwijk parkeerders in de nieuwe parkeergarage 1,25 gul den per uur en op straat twee gulden per uur. Niet alleen de parkeergarage wordt binnenkort in het haven gebied aan de Prins Hendrikka de opgeleverd. Ook de eerste huizen worden in juli - na twee jaar bouwen - aan de kopers toevertrouwd. De vijfden mai sonnettes met uitzicht op de Tramstraat boven de Albert Heijn, die op 1 september open gaat, worden begin juli opgele verd. Drie kopers van de 26 ap partementen boven de winkels aan de Prins Hendrikkade-kant krijgen half juli de sleutel. De overige 23 appartementen wor den medio september opgele verd. De vier appartementen en vier patio-woningen onder de Hoogstraat zijn half oktober be woonbaar. De kopers van de elf appartementen boven de ING- Bank aan de Tramstraat moeten nog tot half november geduld hebben. Burgers en bedrijven moeten tonnen bijdragen aan 'opknapbeurt' Sassenheimse groene long door Sjaak Smakman sassenheim - Over driejaar en na beste ding van ruim 3,3 miljoen gulden moet het park Rusthoff in Sassenheim er weer pico bello uitzien. De gemeente blaast daarbij uiteraard flink in de bus, maar daarnaast rekent Sassnehim op een half miljoen gul den van de provincie en worden ook bur gers en bedrijven geacht een duit in het zakje te doen. De bijna vier ton voor het smeedijzeren hek rondom het park, de toegangspoorten en een aantal zitbanken moet binnenkomen uit sponsorbijdragen. Dit najaar wil Sassenheim beginnen met de eerste fase: het verrichten van het no dige onderhoud aan de bomen en de verplaatsing van het ooievaarsnest naar het verder nieuw aan te leggen eilandje op het huidige eiland. Volgend jaar moet het eiland worden heringericht. De kin derboerderij blijft op zijn huidige plaats, maar de sloot die nu de twee eilanden in het park goeddeels scheidt, wordt ge dempt zodat er één groot eiland ontstaat. Aan de kant van de Gouverneurlaan wordt dan in het eiland een heel klein ei landje gemaakt. Ook worden dan de vier nieuwe bruggen aangelegd. Als er een horecagelegenheid in het park komt - gedacht wordt daarbij aan een theehuis - dan komt die op het ei land bij de brug die het dichtst bij de hoofdingang aan de Hoofdstraat ligt. De brug naar de landtong wordt een vaste brug, de overige drie worden beweegbaar met het oog op de winter. Vriest het hard genoeg, dan gaan de bruggen open en kunnen schaatsers een rondje om het ei land maken. In 2003 worden dan onder meer de paden en de hoofdentree aan de Hoofdstraat aangelegd, en in 2004 moet het werk worden afgerond. Honden zijn in het park straks beperkt welkom. Op het eiland, waar ook de kin derboerderij zit, zijn honden taboe. Ver der moeten ze in het park aangelijnd zijn, behalve op de hondenuitrenplaats waar voor nog een plaats wordt gezocht. Hoe voorkomen moet worden dat de honden straks gewoon door het hele park rennen en straks ook overal hondenpoep ligt, is een vraag waarop de gemeente nog geen antwoord heeft. De financiering van de opknapbeurt dat t «11 kent nog wel wat voetangels e men. Volgens het ontwerpburey en Slabbers gaat het alles bij d miljoen gulden kosten, maar de te denkt op basis van een eige straks vier ton goedkoper uit te Verder acht de gemeente het te veronderstellen dat in elk hekwerk rondom het park - kwart miljoen - uit sponsorge H( worden betaald. Daarnaast wi [oIe meente 'inzetten' op een inzara j55 der de bevolking die anderh ;rWl moet opbrengen voor bijzondf eur< ken. m\ Morgenavond bespreekt de Sas m(j( se politiek het plan. Dat gebeu; jes}. vergadering van de commissie 1 gen ke ordening. J' - 7 7. armsteun voor en achter met Bloemenshowtuin failliet bes nwa Alfa 156 Lusso. Een speciale editie van de Alfa 156 waarin het be kende sportieve karakter en de elegantie gecombi neerd zijn met ongekende luxe. Voorzien van precies die extra's die zorgen voor optimaal comfort en ultiem rijplezier, zoals o.a. aircon ditioning en lichtmetalen velgen. Leverbaar met een 1.8 T.Spark 16V benzine motor of een 1.9 JTD diesel motor. Vanaf Fl. 54.450,- incl. BTW/BPM excl. kosten rijklaar maken. Leaseprijs vanaf Fl. 1.260,- per maand excl. BTW, 48 maanden/ 20.000 km per jaar via Alfa Romeo Lease. Brandstofverbruik: gemiddeld 5,8 - 8,5 L/IOO km (11,8 - 17,2 km/L); commissie 155 - 202 g/km. Je bent van harte welkom bij: ALPHEN A/D RIJN, AUTO RIALTO BV, Zaagmolenweg 2, Tel. 0172 - 43 83 35. LEIDERDORP, AUTO RIALTO BV, Weversbaan 12, Tel. 071 - 541 74 93. NOORDWIJK, BOOT RIALTO NOORDWIJK BV, Van Berckelweg 34, Tel. 071 - 364 00 40. VOORSCHOTEN, GARAGE R M. BAAK ZN., Veurseweg 81, Tel. 071 - 561 22 15. door Piet Arp en Cees van Hoore vogelenzang - De toegangsdeur tot de Vogelenzangse villa van de oude heer Roozen ligt in de schaduw van een haag. Op het getrek aan de smeedijzeren bel komt vooralsnog geen reactie. Na een hernieuwde poging komt mevrouw Roozen de hoek om zetten. Haar gezicht neemt een bezorgde trek aan als haar wordt gevraagd naar het ter zie le gaan van de firma Roozen, die wordt geleid door haar zoon. „We willen daar eigenlijk liever niet over praten", zegt ze. „En mijn man al helemaal niet. Hij is 93 jaar en het gaat hem erg aan zijn hart. Trouwens iedereen. Mijn zoon is zeer down. Hij slaapt al nachten niet." Op het terras klinken voet stappen. Om de hoek verschijnt Frans Roozen, die het bedrijf 70 jaar geleden begon. Hij komt wat bedremmeld over. „Dit is natuurlijk verschrikkelijk", zegt hij. „Ik wil er eigenlijk niet te veel over zeggen. We leven nu in andere tijd en mijn zoon heeft het goed gedaan. Maar tegen bepaalde zaken kun je niet vechten. Nee toch?" Met bepaalde dingen doelt hij op de mkz-crisis: de honderden bussen met toeristen die de mil joenenverbouwing rendabel moesten maken, bleven het af gelopen voorjaar weg. Dat was, na een al even matig 2000, de nekslag voor de showtuin. Directeur Leo Roozen geloof de in 1999 heilig in het beleids plan dat na acht jaar touwtrek ken eindelijk uitgevoerd mocht worden. Uiteindelijk zou dat zelfs kunnen uitmonden in een openluchtmuseum bij de show- tuinen, dacht hij. Historie heeft Roozen Tulip- show genoeg. In 1931 kwam Frans Roozen op het idee om liefhebbers van tulpen kennis te laten maken met praktische toe passingen van de bolgewassen. Zelf was Frans al jaren verslin gerd aan het kweken en verede len van deze bloemen. In 1933 vestigde het bedrijf met de showtuin zich aan de Vogelen- zangseweg. Het was een heel nieuwe aanpak om het publiek kennis te laten maken met de tulpen. Later gingen ook andere bedrijven bezoekers lokken met prachtige showtuinen. Een heel bekende is de Keukenhof, die Roozen al sinds jaar en dag ver overvleugelt. Ondanks de concurrentie raakte Frans Roozen over de he le wereld bekend bij die Nederland 1 Roozen heeft altijd o paar weken in de maan s-n? en mei gehad om del al" pracht te etaleren ene nen aan de verkoop vi aan de toeristen. De re jaar draaide alles om he len en het kweken soorten. Zoon Leo nam na jaren het bedrijf over. pen tien jaar was hij zig om de Tulipshow ae pi sen aan de nieuwe eist rig& toeristen. Een voorjai zomer- en een herfstsh den nog veel meer Vogelenzang moeten Een omzetstijging vani zou de investeringen] moeten maken. De openstelling wen voor het eerst verlengd ber. Toen al was datf ces. Niet alleen bleef wachte stijging van h(oSou' kersaantal achterwege, loop liep zelfs terug. I De slechte zomer is schien debet aan wellicht ook de cod van de Keukenhof, vorig jaar ook de Zo( troduceerde. Ook bollen verkopt ticulieren in de shoi toonde al jarenlang lijn. Zo'n kwart eeuw werden nog heel leukei „d gedraaid. Amerikanen Japanners keken niet dollar of wat voor een' sortiment bollen dat i den zou worden. D* toerist komt vaker uil ropa. En al is die net: bloemen, hij heeft stuf der te besteden. Jui' was de ingezette kof nodig: het toegangski een deel van de kosl bezoekersaantallen dalende omzet bij de ren. Dat plan werd in 19 ceerd. De buren kwan up reet tegen in het ge> weken per jaar kende bussen vol al erg genoeg, Roozen stuurde voortdurende invasie sen, zo'n honderd p0 bezwaren van de bure tot bij de Raad van Si vochten. Uiteindelijl Roozen in 1999 aan i< verbouwing van tussfi en vier miljoen guide: 5 ginnen. Het heeft nif pen. gen col f.% Zoem ipeil ho»«p m nark »n( Voc on C

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 16