Warmond: tonnen extra voor personee (f) n 0 0 Regio Principieel en vasthoudend Water staat Vivax aan de lippen 'Broodjes' gaan toch weer weg MRSA-bacterie onder controle Roest haalt uit naar BBL 'Kolos komt straks op je af RANDVERSCHIJNSELEN Mieke Holierhoek 1944 - 2001 C 0 4—' de Bijenkorf DINSDAG 12 JUNI 2001 Vechtpartij bij Duivenvoorde voorschoten - De 46-jarige be heerder van kasteel Duiven voorde kreeg gisteravond klap pen nadat hij vier jongeren ver zocht te vertrekken. Drie meis jes en een jongen bevonden zich omstreeks half negen op een niet-openbaar gedeelte van het Voorschotense landgoed. Ze zaten in een auto te roken en te drinken. De beheerder werd aangevallen nadat hij het viertal aansprak op hun gedrag. Hij verzwikte zijn rechterpols en liep een gezwollen gezicht op. Na de vechtpartij vertrok ken de jongeren in de auto, met onbekende bestemming. Wassenaarse terecht wassenaar - Astrid Schafer, de 21-jarige vrouw die sinds eind mei werd vermist, is gezond en wel terecht. De vrouw bleek met haar vriend een reisje naar het buitenland gemaakt te heb ben, maar had verzuimd haar ouders daarvan op de hoogte te stellen. Haar vader had alarm geslagen nadat de vrouw zijn woning in Amsterdam had ver laten om met haar vriend naar de bioscoop te gaan. Omdat de ze eerder dit jaar werd verdacht van ernstige mishandeling, hield de politie rekening met problemen. „De vrouw is ech ter vrijwillig meegegaan naar het buitenland en van lichame lijk geweld is geen sprake ge weest", aldus een woordvoer der van de politie. Rectificatie Tien tegen Een leiderdorp - In de rubriek 'Tien tegen Een', met Jannie Hoogen- dam uit Leiderdorp, is gisteren een foutje geslopen. In de in troductie stond dat Hoogen- dam gehuwd is, maar zij is niet getrouwd. De 'verkeersbroodjes' moeten toch verdwijnen uit de Oegst- geestse Dorpsstraat en Rhijn- geesterstraatweg. Dat vinden burgemeester en wethouders. De betonnen obstakels, die een afscheiding vormen tussen de rijbaan en de fietsstrook, heb ben veel stof doen opwaaien. Menig weggebruiker deed zijn beklag bij de gemeente. Nadat vorig jaar augustus in een ge meenteraadvergadering beslo ten werd de gewraakte beton nen verkeersafscheiding niet te verwijderen (een meerderheid van de volksvertegenwoordi gers wees hiermee het college voorstel af) doen B en W in de raadsvergadering van 12 juli een nieuwe poging. „Om onop lettende weggebruikers tegen zichzelf te beschermen", wil het collége de broodjes toch echt laten verwijderen. De be tonnen afscheiding heeft Oegst- geest een ton gekost en is aan gebracht om fietsers meer vei ligheid te bieden. In de praktijk wordt dat niet altijd zo ervaren. Regelmatig verliezen fietsers hun evenwicht, doordat ze met het voorwiel de broodjes raken. Het verwijderen van. de beton nen scheiding kost Oegstgeest 46.000 gulden. De afdeling chirurgie van het Rijnland Ziekenhuis is weer open. Er zijn de afgelopen week geen nieuwe gevallen van MR- SA-besmetting meer bijgeko men. Wel zijn alle resterende patiënten op de afdeling chirur gie uit voorzorg behandeld met een shampoo en een neuszalf tegen de 'ziekenhuisbacterie'. Ook de personeelsleden van deze afdeling hebben zo'n be handeling gekregen. LEIDERDORP ERIC WENT „Pure verkiezingspropaganda." Zo noemde de Leiderdorpse wethouder Roest (CDA) gister avond het voorstel van Burger- Belangen Leiderdorp om de on afhankelijke Rekenkamer on derzoek te laten verrichten naar 'het structurele probleem van budgetoverschrijdingen'. „Dit is een lachertje, bedoeld om BBL in het zonnetje te zetten. Maar daar weiger ik aan mee te werken", brieste de wethouder. Volgens BBL-raadslid H. Wel- ler zijn budgetoverschrijdingen in Leiderdorp zo langzamer hand dagelijkse kost. „Het ene na het andere lijk valt uit de kast. Eerst was het de klanten- balie die veel duurder uitviel. Nu is er weer een kostenover- schrijding van 325.000 gulden bij het groenonderhoud. Hoe moet dat straks, als al die grote plannen op ons afkomen." Mis schien dat een diepgravend on derzoek van de Rekenkamer nieuwe overschrijdingen kan voorkomen, redeneerde de BBL-voorman. „Want dit begint zo langzamerhand een structu reel probleem te worden, waar we snel een einde aan moeten maken." Steun kreeg Weller niet voor zijn ingediende motie. Zeker niet van wethouder Roest, maar ook niet van de an dere politieke partijen. „Er is helemaal geen kostenover- schrijding bij het groenonder houd", doceerde PvdA-fractie voorzitter R. Thunnissen afge meten. „We hebben namelijk -nog geen cent uitgegeven. Er is alleen maar sprake van een duurdere aanbesteding." „De Rekenkamer is onafhankelijk. We gaan dat instituut niet schofferen om in Leiderdorp te schoffelen", vulde CDA-raads- lid E. Hekkelman aan. Weller trok zijn motie schie lijk weer in, nadat ook WD'er H. Zilverentant weigerde om zijn voorstel te steunen. „Er zijn veel betere momenten om over kostenoverschrijdingen te pra ten", vond de liberaal. „Als we volgende maand de kadernota bespreken, bijvoorbeeld. Maar nu slaat u de plank toch echt volledig mis." ZOETERWOUDE Met een meterslange stok laten C. van Kooij en G. Zwanenburg zien hoe hoog de nieuw bouw wordt die op de Zwetkade in Zoeterwoude moet verrijzen. En hoe dicht de nieuwbouw komt te staan op de achtertuinen van bewoners van de Schenkelweg. Woningbouwvereniging Willibrord wil 37 eenge zinswoningen op de Zwetkade afbreken en 55 a 60 nieuwe appartementen bouwen. Buurtbewoners stellen alles in het werk om sloop tegen te gaan. Zo is de bewonerscommissie momenteel bezig om mensen te mo biliseren voor de eerstvolgende vergadering van de raadscommissie grondgebied. „We zitten er bovenop", zegt Van Kooij van de bewonerscommissie. „Hier komt een enorme kolos te staan. Dat gebouw komt ge woon op je af", vindt Van Kooij, die aan de Schenkelweg woont. G. Zwanenburg woont in een zeskamerwo ning aan de Zwetkade en begrijpt niet waarom zijn huis gesloopt zou moeten worden. „Het huis is prima. Alleen zou er iets aan de kozijnen moeten worden gedaan." Volgens Willibrord voldoen de woningen niet meer aan de eisen van deze tijd. Foto: Hielco Kuipers Zwem- en polovereniging heeft exploitatietekort van 30.000 gulden OEGSTGEEST NANCY UBERT Zwem- en polovereniging Vivax kampt met financiële proble men. Het jaar 2000 is afgesloten met een exploitatietekort van bijna 30.000 gulden. De club heeft de gemeente Oegstgeest om hulp gevraagd. Burgemeester en wethouders zijn bereid Vivax te helpen er weer bovenop te komen. „De betekenis van Vivax voor Oegst geest is groot", vindt het colle ge. „De vereniging staat lande lijk bekend om haar grote jeugdafdeling waterpolo. Daar naast halen vele kinderen dank zij Vivax hun zwemdiploma's." Op voorwaarde de vereniging zich zelf ook inspant haar huis houdboekje op orde te krijgen, zijn B en W bereid in de buidel te tasten. Het college stelt voor eenmalig een bedrag van maxi maal 50.000 aan Vivax toe te kennen, uitgesmeerd over een periode van drie jaar. Het geld wordt niet gestort in de club kas, maar verrekend met de badhuur die Vivax moet vol doen. Vivax heeft bij de gemeente aangegeven dat het financie ringstekort onder meer wordt veroorzaakt door een terugloop van het aantal leden en de dure exploitatie van een eigen club huis. De club stoeit al drie jaar met die problemen. Door steeds een beroep te doen op haar algemene reserve, wist Vi- Herbert Zilverentant hoeft niet te treuren. De WD wil hem weliswaar niet meer, maar bij andere partijen mag hij gerust aanschuiven. De directeur van Mariënstaete werkt tegen beter weten in hard aan een win-win-situatie. Herbert Zilverentant, vorige week als oud vuil afgedankt door zijn eigen WD, heeft ze voor het uitzoeken. Verschil lende Leiderdorpse politieke partijen staan te popelen om een ervaren rot als hem in te kunnen lijven. Maar Herbert wil niet meer, heeft hij in janu ari laten weten. Zijn politieke houdbaarheidsdatum is voor bij, vindt hij. Bij BurgerBelangen Leiderdorp dachten ze daar gisteravond nog heel anders over. Van het BBL-raadslid Herbert Weller kreeg die andere Herbert na af loop van de gemeenteraads vergadering namelijk zomaar het lijsttrekkerschap in de ver moeide schoot geworpen. Het was dan weliswaar een vilein grapje, maar toch. BBL heeft het immers verschrikkelijk moeilijk de laatste tijd, vooral met de arrogantie en de al macht van PvdA-wethouder Victor Molkenboer. En Herbert Wist u dat je in een boomrijke omgeving het beste een hoog ge bouw kunt neerzetten? Archieffoto: Loek Zuyderduin Zilverentant heeft het toch al tijd opvallend goed met deze dominerende persoonlijkheid kunnen vinden. Voeg daar nog aan toe dat Herbert Weller niet frivool genoeg is om leuke uit spraken te doen, en we moeten deze opmerking dus wel dege lijk serieus nemen. Wij raden Herbert echter aan om dit genereuze aanbod te versmaden. Beter is het om aansluiting te zoeken bij die andere partij, die noodge dwongen heel hard zoekende is naar een politieke leider van allure. Dat is de ouderenpartij van Anton Roeberding. De be baarde veteraan moet om ge zondheidsredenen namelijk stoppen met zijn missie. En Herbert is na al die ordinaire twisten in het liberale kamp in een klap twintig jaar ouder ge worden. Dus wat let hem? Van een tandenknarsend en o zo frustrerend probleem dat hem de afgelopen vier jaar als WD-fractievoorzitter heeft be ziggehouden, heeft hij dan in elk geval geen last meer. On enigheid zal hij namelijk niet snel meer krijgen. In een een mansfractie. Mooie woorden Het zijn mooie woorden die Mariënstaete-directeur Jonge- neel gebruikt om de gemeente Warmond te overtuigen van de noodzaak van de bouw van 63 peperdure appartementen in het door veel groen omzoomde gebied achter verpleeghuis Mariënhaven. Jongeneel spreekt van een 'zeer hoog waardig concept' en van een 'win-win-situatie'. De nauw bij het plan betrok ken stedenbouwkundige maakt het nog bonter. Volgens hem is het bouwplan enkel en alleen bedoeld 'om de landschappe lijke situatie goed uit te buiten'. „Vanuit dat gezichtspunt is steeds naar deze situatie geke ken", verkondigde de steden bouwkundige vorige week tij dens een raadsvergadering met een stalen gezicht. Ook de folder van Mariënstaete staat bol van de mooie woor den. Wist u bijvoorbeeld dat je in een bomenrijke omgeving maar het beste een hoog ge bouw kunt neerzetten? 'Ge bouwen die een verbinding leggen tussen de kruinen van de monumentale bomen en het grondvlak voegen zich het beste in dergelijke bosrijke ge bieden'. Het is het jargon dat maar al te vaak wordt gebruikt als er geld, heel veel geld, in het laatje moet komen. Wij geloven best dat Mariënstaete prachtige ap partementen zal bouwen, en dat de stichting de omgeving verder zal verfraaien. Daar niet van. Maar als je de landschap pelijke situatie daar echt wilt 'uitbuiten' en echt zo dol bent op de kruinen van de monu mentale bomen tover je het ge bied natuurlijk helemaal om in een park. Dan laat je het wel uit je hoofd om er drie appar tementengebouwen neer te zetten. ERIC WENT JUDY NIHOF College presenteert ambitieus programma Burgemeester en wethouders in Warmond willen vol gend jaar fors investeren in personeel. Zij willen niet al leen geld uittrekken voor uitbreiding van het aantal for matieplaatsen. Ook de 'secundaire arbeidsvoorwaarden' van de zittende medewerkers moeten beter. WARMOND JUDY NIHOF Daarmee hoopt de gemeente personeel langer aan zich te binden. Voor alle maatregelen denkt het college ruim vier ton nodig te hebben. Dit komt neer op ongeveer tien procent van het huidige personeelsbudget. Dat blijkt uit de zogeheten ka derbrief, waarin het college al vast de contouren schetst van de beleidsvoornemens voor 2002. In de kaderbrief hebben bur gemeester en wethouders een ambitieus programma neerge legd. Dat heeft te maken met de wens om als zelfstandige ge meente verder te gaan. Om dat waar te blijven maken zijn 'blij vend' investeringen nodig in 'bestuurskracht, het ambtelijk apparaat en de voorzieningen voor onze burgers', aldus het college. Bovendien ziet War mond veel werk op zich afko men, nu de gemeente zich wil richten op het ontwikkelen van een 'recreatieschap' met een groot aantal gemeenten rond de Kagerplassen. Het college wil zowel meer ei gen personeel, als meer geld om externe adviseurs aan te trekken. Bij de behandeling van de begroting van 2001 werd nog 50.000 gulden beschikbaar ge steld voor externe adviseurs. In 2002 wil het college dat bedrag verdubbelen. Ook het feit dat de gemeente Warmond de komende een inhaalslag wil makeii het gaat om het verlenen gebruiksvergunningen aan fés, restaurants en sport campingkantines, le druk op het personeel. De cussie over gebruiksvergui gen laaide op na de caféb in Volendam. Gebruiksvei ningen worden verleend al openbare gelegenheid vo aan de normen voor bran; ligheid. Veel gemeenten in j, derland hebben de jaren geen aandacht ken aan de verlening van vergunningen. Zo ook mond. Vooralsnog gaat di meente ervan uit dat er va werkzaamheden, waaraan j. mond nu de 'hoogst mog. t prioriteit' wil geven, geem D ne deskundigen ingeb hoeven worden. De Warmondse politie! handelt de kaderbrief ti| p een commissievergaderinj [S maandag 18 juni. vax het hoofd boven water te houden maar inmiddels is het water aan de lippen komen te staan. Hoewel het clubhuis geld 'kost, wil de vereniging dit on derkomen niet kwijt. Voor de sociale binding met de leden is het clubhuis van groot belang, meent Vivax. De vereniging vreest dat zonder clubhuis het aantal leden nog verder terug loopt. Om de kosten van het clubhuis enigszins te drukken, spant de club zich in het onder komen aan derden te verhuren. Onlangs kreeg een makelaar de opdracht actief op zoek te gaan naar geschikte kandidaten. Ook de gemeente is bezig huurders te vinden. LEIDERDORP ERIC WENT Ze was zo iemand die er altijd 'nog wel een be- stuurtje bij' kon hebben. Als rooie PvdA-vrouw, voormalig raadslid en als bestuurder van talrij ke maatschappelijke organi saties zocht de Leiderdorpse Mieke Holierhoek bij voor keur de branding van de sa menleving op. Zondagmor gen overleed zij na een ziek bed van een jaar. Mieke Ho lierhoek is 56 jaar geworden. Van 1982 tot 1994 maakte Holierhoek politiek furore als gemeenteraadslid van de PvdA. Vooral de 'minder be deelden' hadden bij haar een streepje voor. Vrouweneman cipatie was een ander geliefd thema. Strijdvaardig en vast houdend stelde zij 'signalen uit dé samenlèving' aan de kaak, met een felheid die haar' niet altijd in dank werd afge nomen. 'Je bent zo buigzaam als een stokpop', kreeg zij - niet toevallig- schertsend te horen bij een infor meel afscheid van het Leiderdorpse politieke circus. Want als ze eenmaal iets in haar hoofd had, dan was dat er niet meer uit te slaan. Hoe principieel en vasthoudend ze was, illu streert haar opstelling in het conflict rond de gemeentelijke miljoenenstrop van grondverko- pen in de Buitenhof, in 1993. Ze vond dat het zittende college naar huis gestuurd moest wor den, omdat burgemeester en wethouders hun werk niet goed gedaan hadden. Zij hield dat standpunt consequent staande, ook toen haar twee fractiegenoten, Victor Molkenboer en Jan Hermans al lang en breed overstag waren ge gaan. Holierhoek wist zelf heel goed dat zij het haar politieke opponenten soms knap lastig kon ma ken. Iets waarvoor ze zich bij haar afscheid van de Leiderdorpse politiek enigszins verontschul digde. „Ik probeerde soms hartstikke aardig te zijn, maar dat is misschien niet altijd even goed opgemerkt", gaf ze destijds aan. Ook als bestuurslid van de Stichting Kindero vang Leiderdorp (SKL), de Commissie Theati Muzenhof (CTM) en RTV Leiderdorp is heto treden van Holierhoek zeker niet onopgemeis£ gebleven. De SKL verkeerde in de troebele jae: dat zij de voorzittershamei A' hanteerde, in een diepgaain' crisis. Toen bleek dat dew trouwensbreuk tussen dei rectie en het bestuur ener zijds, en de leidsters en de ouders anderzijds niet me te lijmen was, trok ze uitei delijk haar conclusies en stapte op. Want zo was ze wel weer. Hoe fel en gedreven ze oow was, toch kon ze ook heel goed relativeren, zeggen mensen uit haar vrienden kring. Dat deed ze met eei gezonde dosis venijnige, 11 soms inktzwarte humor, Ifft afloop van vergaderingen, de terugweg naar huis was haar lach soms tot ver in f? omtrek te horen. De laatste jaren werkte Holierhoek op de afd11 ling automatisering van de Tweede kamer. j' daar kon ze het niet laten zich op de haar be kende wijze met de gang van zaken op de w vloer te bemoeien. Eerst deed ze dat als vooi c ter, daarna als secretaris van de allereerste dernemingsraad van de Kamer. Dezelfde karaktertrekken die de Leiderdorps I' zo typeerden in haar politieke en maatschafP lijke optredens, heeft ze ook gebruikt in deo gelijke strijd tegen haar ziekte. Tot op het al laatste moment is ze standvastig en vastben den gebleven, zeggen vrienden en politieke 1 'maatjes' die haar slopende ziekteproces vaist dichtbij hebben meegemaakt. Ook heeft ze' relativerende lach tot het laatste moment w te behouden. Toen ze dat uiteindelijk niet n kon, was duidelijk dat het echt mis ging. Donderdagmiddag houdt de Tweede Kamei een herdenkingsplechtigheid voor Holierho Een dag later wordt ze om 14.00 uur gecre meerd in Leiden. Bikini en badpak, polyamide/elastanmenging, in diverse kleurcombinaties, ook verkrijgbaar in nopdessin, 38 t/m 44, van 99,95 voor I Bijbehorende pareo van 69,95 voor 49,- De Bijenkorf zet de toon.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 14