Lisse gelooft in kampioenschap at wijk begint een complex te ontwikkelen Amateurvoetbal ijnsburgse Boys 11 nog een paar tikkies' uitdelen 35" I Ter Leede staat niet op scherp 'Wateen lamlendig zooitje' INDAG 9 APRIL 2001 995 23 wring moet spelen van bestuur ke Mr tijd )RDWUK CHRIS HARTMAN aan Ruud Bröring gelegen, was Noord- -Füjnsburgse Boys zater- -3.8 niet doorgegaan. De (jför de oefenmeester be ller pte afkeuring-om-tacti- redenen werd echter |r het Noordwijk-bestuur geapprecieerd. Prompt ;lde Noordwijk 'de htste pot van dit seizoen' iring). Rijnsburgse Boys, feller en ook wat slim- zegevierde op Sport- ic Duinwetering met 5-2. röring: „Ik miste een belangrijke spelers, rdoor de balans in de >p zoek was. In zo'n ge- heb ik er geen moeite het veld een keer te la- afkeuren. Zeker gezien i^feit dat wij al 21 wedstrij- 10 gespeeld hadden. Bij ere ploegen in onze klas ebeurt dat zo vaak. Het rt een beetje bij het tac- ie spel. Maar nee, 't niet. Wij moeten r zo nodig roomser dan aus zijn." mdat Carl Roest, Patrick Dam, Jurgen Faerber, co Korff en Lucas ten ontbraken, speelde 'Noordwijk een aantal ers op voor hen vreem- laatsen. Wim de Jong rechtervleugelverdedi- ",JU Cees Smit fungeerde als w rumspits en de linksbe- Patrick de Jong stond ts op het middenveld, sburgse Boys, door de 2-2 intie van Bartjan Onder- Schejter, Jimmy Simons, Ray- £J fi Buis en Martin den i ook al verre van com- voelde de onrust bij 'üjrdwijk goed aan. Vanaf eerste fluitsignaal toon- le ploeg meer bezieling Lilhet plichtmatig ballende rdwijk. ch was de eerste kans het elftal van Bröring. ïael van der Laan zette 1 voor een leeg doel, jt diens inzet verdween over de lat: Rijnsburg- oys reageerde met een van Berry Charité. werd onderuitgelopen f-pr invaller-doelman Joost fl, die er met geel gena- Jvanaf kwam. In de fase volgde kon Rijnsburgse bogen op doelkansen Charité, Richard Kol- ïof, Michael de Roode 'S, ohan Boer. Het eerste vaipunt viel echter aan de Vri ire kant van het veld. deger minuten voor de pau- gen locht Rocky Pitti in bui- s jelpositie doorgaan van rensrechter. De vleugel- omspeelde Lennert verfe en schoot uit een t>ie( ilijke hoek raak. De ge- laker van de Rijnsbur- liet niet lang op zich iten. In de 43ste minuut puntte Tesso de Munck Waa 'an sdst op aangeven van Jasper Ket ting. Nog voor de pauze kreeg Noordwijk opnieuw een tegenslag te verwerken. Martin van Ophuizen, steunpilaar in de defensie, verliet geblesseerd het veld. Marco Kleijn was zijn ver vanger. In de eerste zeven minu ten van de tweede helft brak voor Rijnsburgse Boys zowel letterlijk als figuurlijk het zonnetje door. Charité, uit stekend op dreef, bracht de stand op 1-2 door via de voet van Jelle Korbee raak te schieten. Noordwijk, met Smit weer als centrale verde diger, was nog maar net be komen van de schrik toen De Roode trachtte de te ver voor zijn doel staande Terol te verrassen. De bal eindigde op de lat, waarna Jasper Ket ting in de rebound zorg droeg voor 1-3. Een stuiter schot van Stephan Roodak- kers, afgevuurd van buiten het strafschopgebied, maak te het drama compleet voor de thuisclub (1-4). Omdat Ketting en De Munck goede kansen lieten liggen, bleef Noordwijk een grotere achterstand be spaard. Een uit de lucht ge vallen goal van Pitti (af standsschot) bracht de spanning nog even terug. Opeens geloofde Noordwijk er weer in. Pitti en Van der Laan waren zelfs dicht bij 3- 4. Spelend met vier spitsen begon Noordwijk aan het laatste kwartier. Daarin was Rijnsburgse Boys evenwel gevaarlijker. Invaller Smerko Kroszynski en De Munck faalden in de afwerking. Charité deed het beter. Zes minuten voor tijd bepaalde hij de eindstand op 2-5. Charité: „Ik zit de laatste weken goed in mijn vel en begin nu eindelijk te scoren. Volgens mij heb ik er nu ze ven gemaakt in de competi tie. Dat komt een beetje in de richting, al is het nog te weinig." Dick Heemskerk, de winnende (interim-)trai ner: „Een goede wedstrijd van onze kant. We waren heel gretig en scherp. Dat belooft wat voor de reste rende competitiewedstrij den. We zijn vast van plan nog een paar tikkies uit te delen." Bröring: „Verdedi gend klopte het niet. Achter in gaven we veel te veel ruimte weg." Bert Clavan, elftalleider van Rijnsburgse Boys, kreeg kort voor rust rood van arbiter Boringa. Noordwijk: Terol: Wim de long, Van Ophuizen (44. Kleijn). Korbee (58. Azier), Van der Niet; Patrick de Jong, Reinders (74. Van der Hei den), Van der Laan; Struijs, Smit, Pitti. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest, Roodakkers, Cadel, Van Lochem; Koldenhof, De Roode, Boer; De Munck (82. Jansen), Charité (88. Korszynski), Ketting. HOOFDKLASSE A Derde periode: Scheveningen-Volendam 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Van der WerffToe schouwers: 900. Gele kaarten: geen FC Lisse-Deltasport 6-1 (4-0). 22. Le on van der Zwet 1-0, 30. Jerrel Linger 2-0, 33 Nick Schnater 3-0, 35. Ar mando Luxenburg 4-0. 59. Armando Luxenburg 5-0, 86. Riccardo van der Heijden 5-1, 92, Armando Luxenburg 6-1. Scheidsrechter: Brouwer. Toe schouwers: 1200 Gele kaarten: Bekim Bajraktaray, Bekri Bajraktaray Dennis van der Meulen (Deltasport). Katwijk-Barendr 0-0 (0-0). Scheids rechter: Van der Roest. Toeschouwers: 650. Gele kaarten: Toine L'Ami (Kat wijk). Noordwijk-Rijnsburgse Boys 2-5 (1-1) 41. Rocky Pitti 1-0. 43. Tesso de Munck 1-1, 48 Berry Charité 1-2, 50. Jasper Ketting 1-3, 52. Stephan Rood akkers 1-4, 64. Rocky Pitti 2-4, 84. Berry Charité 2-5. Scheidsrechter: Bo ringa. Toeschouwers: 600. Gele kaar ten: Marco Kleijn, Joost Terol (Noord wijk), Stephan Roodakkers, Michael de Roode (Rijnsburgse Boys). SHO-Quick Boys 1-0 (0-0). 50. Mar tin Schouten 1-0. Scheidsrechter: Stofkooper. Toeschouwers: 1000 Gele kaarten: Pieter Batenburg, Wiggert-Jan Middelhoek (SHO), Raymond Flaton, Marnix van der Gun (Quick Boys). Excelsior Maassluis-ARC 1-3 (1-2). 26. Harold Loeve 1-0, 36. Peter van der Veen 1-1,37. Maurice Balkhoven 1-2 (strafschop). 89. Jasper Knoop 1-3. Scheidsrechter: Van Gilst. Toe schouwers: 350 Gele kaarten: Robert Visser (Excelsior Maassluis), Fred Ami- raal (ARC). Capelle-Ter Leede 3-1 (2-0). 34. Yuri Bazen 1-0. 38. Yuri Bazen 2-0. 64. Ton van Bremen 3-0 (strafschop) 80. Hicham Rbii 3-1. Scheidsrechter: Sprong. Toeschouwers: 900. Geel: Hi cham Rbn (Ter Leede). Rood: Harold van de Ent (89. 2x geel - Capelle). FC Lisse 21 12 5 4 41 48-30 Ter Leede 21 12 4 5 40 41-25 Scheveni 22 12 3 7 39 39-22 Katwijk 19 9 8 2 35 32-22 Noordw 22 9 7 6 34 34-27 Delta Sp 20 8 8 4 32 29-29 Rijnsb B 20 8 6 6 30 31-27 Capelle 20 8 4 8 28 32-26 Excelsior 20 6 6 8 24 26-30 Quick B 21 6 6 9 24 33-32 Barendr 21 6 6 9 24 25-31 SHO 22 3 7 12 16 19-38 ARC 21 2 8 11 14 18-42 Volendam 20 2 6 12 12 17-43 Derde periode FCLisse 5-13 Rijnsb B 5- 8 Noordwijk 5-10 Capelle 5- 8 Programma volgende week: Katwij- k-Rijnsburgse Boys (14/4), ARC-Barendr (14/4), Ter Leede-Del- tasport (14/4), Capelle-Volendam (14/4), Excelsior M-FC Usse (14/4). Katwijk-Deltasport (16/4), Rijnsburgse Boys-Excelsior M (16/4). Quick Boys- -Capelle (restant - 17/4). Topscorers: 1. Marnix van der Gun (Quick Boys) 11 goals. 2. Patrick Petrici (Scheveningen) 10 goals. 3. Alan Cam- pfens (Ter Leede),lArne van Gelder (Ca pelle), Jerrel Linger (FC Lisse) 9 goals. 6. Aad Bozuwa (Excelsior Maassluis), Armando Luxenburg (FC Lisse) 8 goals. TWEEDEKLASSEC Eerste periode: BMT-Vitesse Delft 2-4. Tweede periode: PEC Den Haag-Honse- lersd 0-4, Monster-Nootdorp 3-2. Voorscho-E 19-48 BMT 18-24 RCL 19-38 Vitesse D 18-23 JAC 18-36 Nootdorp 19-22 Honselersd 19-28 Forum Sp 19-22 Monster 17-26 Berkel 19-12 PEC D H 19-25 Rohda'76 18-11 Tweede periode Voorschot 7-18 Honselersd 7-15 JAC 6-15 Forum Sp 7-13 DERDE KLASSE A Tweede periode: Hazerswoudse Boys- -Valken'68 0-3, TAW-Oegstgeest 1-6, Leiden-DSO 1-0 (gestaakt), Ka- gia-MVKV 1-3. DSO 18-39 Lugdunum 18-25 Alphia 19-36 SEV 19-24 MVKV 19-34 Oegstgeest 18-23 Sleutels 19-34 Hazersw B 18-13 Valken'68 18-31 Kagia 19-11 Leiden 18-27 TAW 17- 3 Tweede periode DSO 6-15 Valken'68 6-13 Sleutels 7-14 Alphia 7-13 Meer uitslagen op de pagina scorebord. Capelle wint op wonderbaarlijke wijze van 'koploper' CAPELLE AAN DEN USSEL JANET VAN DUK Bij Ter Leede is zelden wat aan de hand. De club heeft alles goed geregeld en daarmee wordt vaak het succes ver klaard van het eerste elftal. Maar tegen mirakels valt geen beleid te maken en doelpun ten scoor je niet op papier. Ter Leede maakte er zaterdag drie te weinig, verloor op wonder lijke wijze van Capelle (3-1) en moest de koppositie overdra gen aan FC Lisse. Het Capelse wonder gebeur de na ongeveer een half uur, toen de thuisclub in vijf minu ten tijd tweemaal simpel scoorde. Eerst ging een van richting veranderde bal van Yuri Bazen het doel in - na goed voorbereidend werk van Arne van Gelder, dat wel - daama kreeg Bazen een hoge bal het doel in nadat verdedi ger Marcel de Jong mis kopte. „Die 2-0 kwam hard aan", zei trainer Arie Lagendijk van Ter Leede later. De doelpunten kwamen ook bijna uit de lucht vallen, hoe wel Capelle-spits Van Gelder wel een waarschuwing gaf aan de Sassenheimse verdediging door op een voorzet van Henk Roeland net naast te koppen. Maar de Sassenheimers had den vanaf het begin duidelijk het overwicht tegen het zwaar verdedigende Capelle. Veel meer balbezit en veel betere combinaties leidden tot kan sen voor De Jong (kopbal) en Campfens (over). Vlak voordat Capelle toesloeg, schoot Cam pfens een half metertje naast na een goed opgezette aanval met Pim Langeveld in de hoofdrol. Daarna leek een ver dediger een voorzet van Kalke- ma in het eigen doel te schie ten, maar de keeper had geen probleem met de bal. In de tweede helft speelde Ter Leede nog aanvallender. De laatste linie stond een me ter achter de middenlijn en met vier spitsen probeerden de Sassenheimers het vijande lijke doel te bestoken. Het luk te wel om Capelle vast te zet ten op de eigen helft, het lukte ook nog wel om de bal in de ploeg te houden, maar het luk te niet om te scoren. Omdat de bal van de voet van de vrij staande Alan Campfens schoot, omdat een bal van Langeveld net naast ging, om dat Campfens te lang wachtte voordat hij uithaalde, omdat Langeveld tegen een tegen stander aan schoot. Capelle was bij snelle uitval len meestal niet scherp ge noeg, maar in de 64ste minuut werd het toch 3-0. Bazen stoomde naar voren en gaf de bal goed aan Van Gelder, die in het strafschopgebied door keeper Thomas Waasdorp werd neergehaald. Ton van Bremen benutte de penalty. Pas een kwartier later kon Ter Leede iets terugdoen. Den nis Kramer kreeg de bal geluk kig mee, passeerde knap een tegenstander en legde de bal terug op de snel inkomende Hicham Rbii. De invaller, terug van een blessure, schoot de bal binnen: 3-1. Het spel van de Sassenhei mers werd onzorgvuldiger, ze kregen nog wel een paar kans jes - een vrije trap van Lange veld en een schot van Jansen gingen net naast - maar op een wonder hoefden zij niet meer te hopen, want dat was al ge schied: Capelle had Ter Leede verslagen. De geblesseerd uitgevallen Erwin Beltman (hij kreeg in de eerste helft een knietje in zijn bovenbeen van Harold van de Ent, die in de 89ste minuut met zijn tweede gele kaart van het veld moest) dacht dat Ter Leede 'misschien door onder schatting' niet scherp genoeg was geweest. „De laatste twee weken speelden we goed en wonnen we best makkelijk." Trainer Arie Lagendijk was het daar, gezien de inzet van de spelers, totaal niet mee eens. „In deze fase van de competitie is onderschatting echt niet aan de orde." Lagen dijk constateerde dat de wed strijd was beslist doordat Ter Leede niet 'de mazzel' had ge had dat ballen voor het doel goed vielen, en Capelle wel. „Maar we moeten de hand in eigen boezem steken", zei hij er meteen bij. „Een zure nederlaag", vond Lagendijk. „Doodzonde zei Beltman. „Als we net geen kampioen worden, dan zullen we denken: wat hebben we het hier weggegeven." Ter Leede: Waasdorp; De Jong, Van Zeist, Jansen, Honsbeek: Blocmheu- vel, Langeveld. De Louw (67. Kramer) Beltman (55. Rbii). Campfens. Kal- kema. Quick Boys verliest kansloos OUD-BEUERLAND MAARTEN RITMAN Verliezen hoeft geen schande te zijn, maar de wijze waarop Quick Boys met 1-0 ten onder ging tegen SHO was een drama. Geen strijd, domme acties en taken die werden vergeten. Trainer Ruud de Groot was dui delijk: „We verdienen helemaal niks, net als vorige week. We hebben niks gepresteerd." Voetbalintelligentie is een woord dat De Groot veel ge bruikte bij de wedstrijdanalyse. „Neem nu de goal van die Schouten. Je weet dat hij ruim twee meter is. Eerst komt hij door en belandt zijn schot op de paal. De bal wordt half weg gewerkt en dan levert Van Ot- terloo hem zo weer in. De pass komt en Schouten wordt amper gedekt. In de eerste helft had hij ook al een kans. En dan heb ik nog twee lange centrale verde digers ook. Een moet erop zit ten en de ander moet rugdek king geven. Dat gebeurt dan niet eens." Na de goal van Martin Schou ten in de 51ste minuut begon zijn ploeg eindelijk te strijden, maar dat kwam vooral door de aansporingen van De Groot. „Ze begonnen pas te knokken toen ik me druk maakte. Wat een lamlendig zooitje." SHO zakte ver terug en de defensie van de thuisclub begon te kra ken onder het bombardement van lange ballen. Schouten en Eef Schoneveld waren gewisseld nadat ze met de koppen tegen elkaar waren gekomen. Maar echt dreigend was het nooit, ondanks een paar rommelige situaties voor het doel. De nederlaag leek de finitief toen aanvoerder Ray mond Flaton een penalty ver oorzaakte door invaller Jan den Hartigh te vloeren. Keeper Remco Tuinenburg redde knap, het bleef 1-0. „Voor die 'stip' kreeg Flaton geel, dat betekent weer eens schorsing. Dat is nou voetbalintelligentie. Hij moet die jongen laten lopen, dan wordt het maar 2-0", zei de trainer. Het heden zal niemand tevre den stellen bij Quick Boys, maar De Groot vreest ook de toekomst. „Volgend jaar moet ik het doen zonder Gert Aande- wiel en misschien ook zonder Marnix van der Gun. Die heeft er toch elf in liggen. Hij speelt de laatste tijd slecht maar hij is geblesseerd. Ze zijn samen goed voor zeventien of achttien doelpunten. Dat lever je dan in. En na vandaag vraag ik me af wie ze dan moet maken. Op Ruud Bos wachten we al het hele jaar." Quick Boys: Tuinenburg; Van Dam. Van Orterloo, Schoneveld (59. El Mah- dadi). Ravensbergen; Van Meggelen. Schaap. Flaton; Van der Gun, Bos (78. V.d. Plas), Kruit (45. Timmermans). tJ«LOMAN LEEFMANS redstnjden met meer ge- n en toch nog volop kans jjja itel. Het zegt wat over de e voorsprong die w Kat- jjoit had en het zegt na- (jec eveneens veel over de larin de landskampioen A, tste maanden verkeert, lag tegen Barendrecht lie- [Katwijkers met name in fede helft een heel scala Jisen onbenut: 0-0. e/jmoet de oranjehemden jiand een complex ople- En alsof de problemen Krom nog niet groot ge- zijn, kondigde Wesley ve land uitgerekend afgelo- w{ iek ook nog zijn vertrek ij gaat terug naar Rijns- è°ys- erland zei na afloop dat vi in voor zijn overstap niet worden gezocht in het g0 hij op de bank werd ge- np I. „Daar ben ik uiteraard lp iü mee, maar dat ik veel ;n bij Rijnsburg heb, is rnaamste reden", aldus .^j derdorper. Desondanks (|ngerland, die in de rust irdf .^et n*et nalaten een ichting trainer Laurens Ai uit te delen. „Na rust n we eindelijk weer eens p^er in dezelfde formatie >r de winterstop en je .ee. ui loopt het gelijk weer. aa]p dat de trainer dat ook ma zien. - ïrland had in zoverre j at na een uiterst povere Irie kwartier - waarin het uiden Barendrecht, zon- ,Q0 tnpilaren Davy Vermaas Lesteluhu, Katwijk aar moeiteloos bijbeen- De Barendrechtse uitblinker Brian Nootenboom plukt de bal van het hoofd van Katwijk-speler Marco de Rid der. FOTO KEES VAN HOOGDALEM de - de thuisploeg in de tweede helft opeens de geest kreeg. Het doel van de bezoekers werd be legerd, kansen stapelden zich op, maar in de afwerking faalde Katwijk nadrukkelijk. Midden velder Peter van Duyn werd no de gemist. Het beste voorbeeld van zo wel onkunde als onfortuin deed zich voor in de 79ste minuut. Invaller Erwin Verkuylen schoot vanaf links de bal laag in het strafschopgebied, waarna eerst Marco de Ridder in kansrijke positie faliekant over de bal heen maaide en in tweede in stantie Toine 1' Amie van dicht bij net naast de paal knalde. Ronald Pronk had met twee afstandsschoten en toen hij al leen voor Barendrechts doel man Nootenboom stond pech dat hij niet scoorde. De wed strijd werd geheel in stijl afge sloten. De Ridder plaatste in de laatste minuut met het hoofd een lange bal van achteruit pre cies voor de voeten van de in gelopen Vincent Bon die zijn inzet via een uitgestoken been van Nootenboom naast zag hobbelen. Slingerland kreeg op een be langrijk punt dus geen gelijk: toen er eenmaal een elftal in het veld stond (met hem) in on geveer dezelfde formatie als het Katwijk van voor de winterstop, werd er ook niet gescoord. Slin gerland had zelf nog een van de beste mogelijkheden om zijn ploeg op voorsprong te zetten. Tien minuten na de hervatting spurtte hij achter een verre trap van verdediger Marco van der Plas aan. De Leiderdorper om speelde bekwaam twee man én de keeper om vervolgens in de korte hoek tegen de elleboog van een laatste verdediger te schieten. „Ze hebben twee kee pers bij Barendrecht", mokte Slingerland. Mouter vond dat zijn elftal in de eerste 45 minuten last had van een 'het-komt-wel-goed- mentaliteit', zoals hij het noem de. Volgens de trainer is dat een euvel waar Katwijk al weken mee te maken heeft. „Je maakt vooraf afspraken over kort dek ken, druk uitoefenenen en aan sluiten en dan blijven we nog veel te veel achterin hangen. In de rust heb ik iedereen daar nog eens op gewezen. Dan ont staan er vervolgens toch legio kansen, maar weten we niet toe te slaan. Het is weer zo'n wed strijd van 'had' en 'als' gewor den." Mouters beslissing om Slin gerland aan de kant te houden, had volgens hem te maken met een eerdere blessure en een schorsing en niets met het aan gekondigde vertrek van de mid denvelder. Door de verrassende resulta ten van de concurrenten staat Katwijk - in verliespunten al thans - nog altijd eerste, samen met FC Lisse. Slingerland en Mouter zijn het erover eens dat hun team dus nog volop in de race is. Maar die constatering klonk uit geen van beide mon den echt overtuigend, want de tikken die de kampioen de afge lopen weken kreeg te verduren, knagen aan het zelfvertrouwen. Zelfs bij Katwijk, dat in het ver leden juist bekend stond om zijn grote mentale weerbaar heid. Katwijk: Van Duyn, Van der Plas (88. Vooys). Heijmans. Van der Meer, Pronk. L'Amie. Van Leeuwen (46. Slin gerland). Bon. Hajji, Redel. De Ridder. Deltasport op de pijnbank gelegd: 6-1 Het kan verkeren. Vorig seizoen streed FC Lisse in een beslissingsduel met Marken nog tegen degra datie. Na afgelopen zater dag is de ploeg van ver trekkend trainer Wim Schaap koploper in de hoofdklasse A. Een positie die lang niet altijd met mooi voetbal werd bereikt. Tegen ARC, Rijnsburgse Boys en Barendrecht moest Lisse in de slotfase nog een achterstand om buigen in een overwin ning. Zaterdag was er op eens het geloof in eigen kunnen, het geloof in een kampioenschap. Met bij vlagen oogstrelend voetbal werd Deltasport door een ijzersterk collectief geklei neerd, 6-1. LISSE PETER VAN DER HULST Weken achtereen speelde FC Lisse slecht, maar zoals een ou de traditie wil, pakt geel-blauw in het tweede deel van de com petitie weer de meeste punten. Het beste voorbeeld was wel het kampioensjaar 1997, waarin Scheveningen werd achter haald. De degradatiestrijd van vorig seizoen vormde de uit zondering op de regel, maar de ze jaargang gaat het weer als vanouds. Met slechts twee pun ten achterstand op Ter Leede, dat zaterdag de helpende hand bood door zelf te verliezen, kwam opeens de geest uit de fles. Vooraf was de opgave tegen Deltasport geen gemakkelijke. De ploeg uit Vlaardingen had ook nog uitzicht op een hoge klassering, maar op sportpark Ter Specke bleek daar niets van. Nadat een minuut stilte in acht was genomen voor de vrijdag avond overleden vice-voorzitter van de supportersvereniging, Leo Meiland (53), werd de ver dediging van Deltasport lang zaam maar zeker ontrafeld. In tegenstelling tot de laatste duels hoefden de supporters niet tot de laatste vijftien minu ten te wachten alvorens het 'Lisses kwartiertje' aanbrak. Een afstandspegel van Leon de voorkeur boven Robert Hoe ver en leefde zich volledig uit. Zo schatte hij na rust een voor zet van Linger op waarde en te kende met een droge knal de 5- 0 aan. Een solo van de gespier de spits kreeg niet de beloning die hij verdiende. De bal ging net naast, maar Luxenburg liet zich daardoor niet uit het veld slaan. Met een verwoestend schot tekende hij in blessuretijd voor zijn derde en Lisses zesde treffer. En dan lieten Linger, Van den Berg (handsbal op de lijn van Jouad Fertoute) en invaller Kee Hoei Tan zelfs nog na de score ver der op te voeren. Liet Deltasport dan totaal niets zien? De Vlaardingse ploeg, die moeite had met de ruimte die Lisse telkens creëer de, kon na drie minuten aan de leiding komen. Een kopbal van Riccardo van der Heiden werd op de lijn gekeerd. En vlak voor het eerste doelpunt van Van der Zwet keerde Peter Kromhout een lobje van de aanvaller met de vingertoppen. Zoals de kee per met zijn vuist ook een van richting veranderde vrije trap van Björn Meeuwse miraculeus redde. Van der Heiden zag vlak voor tijd toch nog kans de eretreffer aan te tekenen, nadat hij simpel bij Polman wegdraaide en de bal onder de te traag reageren de Kromhout door schoof. Wim Schaap weet die goal aan concentratieverlies. Een schoonheidsfoutje dat zijn goe de middag niet kon bederven. Toch zei de Zoetermeerse coach te waken voor een te vroege juichstemming. Met achtereenvolgens uitduels bij Excelsior Maassluis, Volendam en Scheveningen, een thuis wedstrijd tegen Katwijk, en Noordwijk-uit tot slot, heeft Lisse nog een zware reeks voor de boeg. Schaap: „De heren gaan zich nu realiseren wat er op het spel staat. We moeten blij zijn met deze situatie en van daaruit ver der werken. We zullen eerst zelf moeten winnen om te kunnen kijken wat de concurrentie heeft gedaan. Anders heeft het geen nut." FC Lisse: Kromhout; Polman, Van der Zwet (80. Clobus), Van Baekel, Van der Lugt, De Graaf (62. Kee Hoei Tan), Bö- ke (71. Van Wieringen), Schnater, Van den Berg, Luxenburg en Linger. Leon van der Zwet schreeuwt het uit na zijn treffer tegen Deltasport. van der Zwet vormde vlak na de hervatting - het duel lag enkele minuten stil vanwege onweer - de inleiding tot de zege. Na die treffer in de 22ste mi nuut ging het snel. Arne van den Berg kopte na een half uur spelen een inworp van Ralph Polman door. Jerrel Linger, die definitief heeft besloten er nog een jaartje bij FC Lisse aan vast te plakken, hoefde slechts zijn voet tegen de bal te zetten. Drie minuten later stond een prachtige aanval model voor het verzorgde combinatiespel van de thuisploeg. Murat Böke stuurde op rechts Edwin de Graaf weg, die moeiteloos de inglijdende Nick Schnater be reikte; 3-0. En weer zo'n 120 tel len verder eiste Armando Luxenburg zijn deel in de feest vreugde op. Na een vrije trap van Van der Zwet kapte hij sim pel zijn bewaker uit en schoof de bal rustig langs de kansloze doelman Jaco de Ligt. Luxenburg had wel een ver klaring voor de opmerkelijke FOTO KEES VAN HOOGDALEM metamorfose van het Lissese aanvalsspel. De aanvaller, die de laatste tijd net zo vastgeroest leek te zitten als zijn team, meent dat een glorende titel voor vertrouwen heeft gezorgd. „Je maakt het niet vaak mee dat je kampioen kunt worden. Ik ben het zelf nog nooit gewor den. En als je dan die kans krijgt, moet je 'm met beide handen grijpen." Luxenburg beschaamde het vertrouwen van zijn trainer niet. Hij kreeg van Wim Schaap

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 23