Koerts wint opnieuw iedkoop kiest »pe Paulides Sport SPORT&SPEL HOLLEN met HAN Promotie Katwijk na zege op Voorschoten Hommeles in tennisteam Duitsland vefc. -s TIP WEEK 7 het RONDJE |lken twee keer uitgeschakeld Sjeng Schalken is gisteren in de tweede ronde van Ejstöernooi van Indian Wells uitgeschakeld door de Crd Alex Corretja. De Limburger verloor in twee sets: 4-6 ileed was daarmee niet geleden: in het dubbelspel ver kalken aan de zijde van Richard Krajicek in de eerste fen het koppel Federer/Hrbaty. Het Zwitsers/Slowaakse JTin twee sets (6-3 6-4) te sterk. Het was het eerste optre- IKrajicek na een periode vol blessureleed. Hij maakt vol- »ek in Miami zijn rentree in het enkelspel. toch hersteld van hersentumor Heiko Herrlich wil terugkeren in het Duitse top- [De 29-jarige speler van Borussia Dortmund is hersteld i kwaadaardige hersentumor. De vijfvoudig international jedurende zes weken bestralingen in Heidelberg. De aan- iakte gisteren in het Westfalenstadion van Dortmund idige genezing bekend. Het tijdstip van zijn comeback ►g open. komst als volleybalinternatio nal. Goedkoop, opvolger van Toon Gerbrands, is bij het ma ken van zijn selectie uitgegaan van twee dingen: zoveel moge lijk kwaliteit behouden en per spectief voor de toekomst waar borgen. Daar is een mix van 'oud' en ervaren en jong en ge talenteerd uit gerold. Nieuw in de groep zijn onder anderen de spelverdelers Dirk- Jan van Gendt en Nico Freriks. Zij moeten met Kars van Tarel, die enige ervaring heeft, om de opvolging van Peter Blangé strijden. Misha Latuhihin heeft geen uitnodiging gekregen. Goedkoop gaat komende zo mer nog wel met de speler van de Duitse degradatiekanidaat Moersen SC om de tafel zitten. Voor de middenpositie is be halve Joppe Paulides ook de 2 meter 10 lange Gerjan Huisken in de selectie opgenomen. Deze spelers komen in de plaats van Martin van der Horst, die heeft bedankt, en Albert Cristina, die na acht jaar interlandvolleybal ook toe is aan enige rust, maar niet definitief is gestopt. ides is geselecteerd Nederlands volleybal- 18-jarige Noordwij- inmiddels woonach- Jisterdam, is opgeroe- jr de nieuwe bonds- ert Goedkoop, onder laatste jaar trainde bij nje. „Ik was blij ver- Paulides. „Ik was er mee bezig, want ik nooit zo ver vooruit. is het ook een droom bmt, maar dit is nog begin. Althans, dat die dit jaar in drie ivo-examen wil gaan rdt beschouwd als een lokkeertalent. „Dat )i", zegt hij. „Maar ik heel erg kritisch op kan wel goed blokke- ik wil het nog beter )pe Paulides begon te ;n bij Novo in Noord- ipte daarna over naar uit Voorburg. Hij SSS, het nationale team. „We trainen en we zijn met alle- jongens, die ook al- >ruit gaan. Daarom is lijzelf moeilijk te zeg- vooruit ga. Maar de '.eggen dat ik beter vertrouw ik maar ook wel het gevoel jieler ben geworden een stuk hoger." de Goor staat ook op achttien spelers van bondscoach, hoewel op 1 juli een be- leemt over zijn toe- De selectie is: spelverdelers: Dirk- Jan van Gendt (Geové/Vrevok), Nico Freriks (SSS/Barneveld), Kars van Ta- rel (Piet Zoomers/Dynamo); midden: Bas van de Goor (Treviso), Mike van de Goor (Dynamo), Sander Olsthoorn (Dynamo), Joppe Paulides (SSS/Barneveld), Gerjan Huisken (Al corn Capelle); passers-lopers: Guido Görtzen (Modena), Reinder Nummer dor (Montichiari), Erik Schuil (Capelle) Robert Horstink (Dynamo). Allan van de Loo (Vrevok), Jochem de Gruijter (Cadenz/Nesselande);. diagonaal: Ri chard Schuil (Maaseik), Martijn Diele- man (Numancia), Jeroen Trommel (Capelle); libero: Joost Kooistra (Dyna mo). VILLENEUVE/SORRENTO Jans Koerts is in het nog prille seizoen een van de succesvolste wielrenners van Nederland. De 31- jarige Overijsselse coureur van de Amerikaanse Mercury-Viatal behaalde gisteren in de derde etappe van Parijs-Nice zijn derde seizoenzege. Eerder won hij twee ritten in de Ronde van Lang- kawi. In de Maleisische etappekoers droeg hij ook enige dagen de leiderstrui. De ploeg van Koerts had gisteren veel te vieren in Villeneuve-les-Avignon, want de Belg Peter van Petegem die dinsdag in Saint-Etienne zege vierde, behield de leiding in het algemeen klasse ment. De derde etappe van Parijs-Nice was met 218 kilometer een van de langste. Onderweg over een licht glooiend parkoers gebeurde weinig. De meeste renners spaarden krachten voor de be klimming van de Mont Ventoux van vandaag tij dens de rit van Tarascon naar Sisteron. De snel heid lag wel hoog, het peloton reed 46 kilometer per uur. Alleen de Fransman Philippe Gaumont waagde een ontsnappingspoging. Hij veroverde niet meer dan een minuut voorsprong. Dat was te weinig. Nadat Gaumont twintig kilometer voor de streep was ingehaald, ontspon zich de strijd om de beste posities voor de massasprint. Koerts liet de sprint voor zich aantrekken door zijn snelle Italiaanse ploeggenoot Fabrizio Guidi en zege vierde voor de Fransman Jean-Patrick Nazon en de Duitser Danilo Hondo. In Sorrento ging gisteren de Italiaanse tegenhan ger van Parijs-Nice, de Tirreno Adriatico, van start. Het peloton cirkelde over 132 kilometer rond de startplaats en finishte daar ook. De Itali aan Biagio Conté verschalkte zeer verrassend in een massasprint de Duitser Erik Zabel en de Rus Dimitri Konisjev. Het verschil was met het oog niet waarneembaar. De finishfoto bracht uit komst. In de Tirreno-Adriatico bereidt de Rabo- bankploeg de klassieker Milaan-San Remo voor. INDIAN WELLS DPA/ANP Vier weken voor de kwartfinale in Den Bosch tegen Nederland is er hommeles uitgebroken in het Duitse Davis-Cupteam. Oranjes toekomstige captain Paul Haarhuis speelde daarin ook een rol. Het punt van Ger maanse ergernis spitst zich toe op het dubbel. Nicolas Kiefer en Tommy Haas zullen, indien fit, de en kelspelen voor hun rekening nemen. De vormden in het Ca- lifornische Indian Wells plotse ling een dubbel. Het idee was zomaar ontstaan toen ze allebei tegelijk aankwamen op het vliegveld. De achterliggende ge dachte was wel de Davis Cup tegen Nederland van 6 tot 8 april. Kiefer en Haas tennisten sinds oktober 1998 (kwartfinale Stuttgart) niet meer aan één kant van het net. De kongsie tussen beide en kelspelers kwetste David Prino- sil. De beste dubbelaar van Duitsland, winnaar van acht ti tels, had gehoopt met Kiefer te kunnen spelen nadat diens Russische partner Marat Safin door een blessure had afge haakt. Prinosil ontstak helemaal in woede door de teksten die Kiefer en Haas uitkraamden. Zij zeiden: „We willen het beste voor Duitsland en daar hoort ook een dubbel bij." Prinosil riep uit: „Iedereen weet dat ik de beste dubbelspe ler ben. Bovendien heeft cap tain Carl-Uwe Steeb mij een plaats beloofd in het team dat tegen Nederland speelt." Prinosil kon zijn furie afrea geren in de eerste ronde van In dian Wells. Hij werd door de or ganisatie gekoppeld aan Paul Haarhuis, de tweevoudig oud wereldkampioen die geen vaste partner meer heeft en vanwege de Nederlandse kansen op een Daviscupzege zijn loopbaan heeft verlengd. Hoogst pikant was dat de loting bepaalde dat ze tegen het Duitse gelegen heidsduo Kiefer/Haas moesten spelen. Prinosil en Haarhuis, vijfde geplaatst, zegevierden met 6-0 6-7 en 6-2. Prinosil zei na afloop met bittere onder toon: „In de eerste set hadden Kiefer en Haas geen benul van wat er aan de hand was." Kiefer en Haas vonden noch tans dat het experiment zich had geloond. Zij dreigen Prino sil buitenspel te zetten. Onder redactie van Michel van Gent (Voorhout kwam met er Jan Jansma op de laatste voorronde uit le plaats. Dat leverde Iklassement een ne- op, terwijl de bes paren zich kwalifi- Tncent Ramondt ffrrassend genoeg niet ide. De Alphenaar Vnton Maas steken iende plaats, waar- :chts 23ste werden in assement. Roel Piket n Gerard Sprinkhui- irdorp) en Heike Iphen) en Friso Zwer- n) eindigden ver in de de van de bridge-eli- orronde Topcircuit: 1 Dae- "op 380 pnt, 4. Jansen- p pnt, 5. Van Prooijen/Vis h I. Jansma/Verhees 293 pnt, nondt, 40. Piket/Spnnkhuizen K !/Zwerver. Paul Meka, Wim ddelkoop i gooiden in de trio donderdag respectie- 626 en 594 pins, ofte- -iotaal van 1876 pins, ïnde een verbetering tokoude record van 1 Witte Wimpel, dat in n 1984-1985 ooit tot kwam. ltie 6; 06- /ra entrum. De Sassen- onnen met een 2-0 voorsprong, omdat de tegen standers slechts twee spelers hadden. Ben Duivenvoorde verloor echter in twaalf beur ten, zodat Herman Lijsen de beslissing moest brengen. De invaller kweet zich goed van zijn taak en nam met een serie van 72 een beslissende voor sprong. Ook De Engel boekte succes met een 5-1 overwin ning bij WBD 2. Bij de Lissena- ren waren Louis Opstal en Cas Juffermans in elf en tien beur ten klaar, terwijl invaller Erik van Dijk in de nabeurt een re mise veilig stelde. Mark Bakker heeft zich niet kunnen plaatsen voor de natio nale eindronde libre hoofdklas se. De speler van Sportrust/Van Diemen was op de gewestelijke finale in Callantsoog goed op dreef, want hij bezette na zes ronden de koppositie. In de fi nale moest hij zich gewonnen geven tegen Kreuk, zodat hij met de tweede plaats genoegen moest nemen. Bob van Ingen Schenau is kam pioen bandstoten klein tweede klasse van het district Bollen streek geworden. Het was voor de vierde keer in zes jaar tijd dat hij deze titel greep. Hij in casseerde een nederlaag tegen Gerard Keijzer en redde zich in de nabeurt tegen Peter Walg reen. De Oegstgeestenaar was in de finale tegen Gerard van der Voort echter duidelijk de sterkste: hij won in 22 beurten met 75-22. Van Ingen Schenau haalde ook het hoogste moyen ne met 2.89. Hij mag in april deelnemen aan de gewestelijke finale in Anna Paulowna. District Bollenstreek, finale bandstoten klein 2e klasse: 1. Bob van Ingen Schenau (Sport) 7-11, 2. Gerard van der Voort (Sol daatje) 7-8, 3. Gerard Keijzer (Royal Sport) 7-8, 4. Gijs van Hage (Sport) 7-8, 5. Peter Walgreen (Soldaatje) 7-7, 6. Jos Kerkman (Soldaatje) 7-6, 7. Nol Uitendaal (Luto) 7- 6, 8. René de Rooij (Bull's Inn) 7-2. District Veen- en Rijnstreek, libre drieban den groot A: Taveerne - Fort 7-0, Sport 6 - TAS 7 5-2, RBV - TAS 11 4-3, TAS 5 - HBS 4-3. Stand aan kop: 1. Taveerne 20-104, 2. TAS 5 20-87, 3. Sport 12 19-84 5, 4. TAS 11 20-77.5, 5. RBV 20-76. Driebanden klein BI: R.a.veen 4 - Alpha Bar 2-5, Vergulde Vos - Roac 5-2, RBV 5 - Fort 3 5-2, RBV 11 - R.a.veen 12 5-2, Ja- cobswoude - Fort 1 0-7, Fort 9 - Schelp 7- 0. Fort 10 - RBV 13 6-1, R.a.veen 6 - Fort 2 4-3. Stand aan kop: 1 Fort 9 24-123, 2 Fort 1 24-119, 3. R.a.veen 6 24-96, 4. RBV 5 24-96. 5. Roac 24-94. Libre klein Cl: Sport 20 - Jacobswoude 4 2-5, Jacobswoude 16 - Sport 8 5-2, RBV - Soldaatje 3 2-5, Aalsmeer - Inn 't Lely Veldt 7 2-5, Fort - Band 1-6, Inn 't Lely Veldt 19 - Sport 5 2-5, Plas 18 - Plas 6 4-3, Plas 22 - Soldaatje 2 3-4, Scheepje - Plas 10 2-5, Rijnegom 12 - Merel 2-5, R.a.veen - Schelp 2-5 Stand aan kop: 1Soldaatje 3 23-111 2. Soldaatje 2 23-109, 3. Plas 10 23-94, 4. Merel 23-94, 5. Plas 22 23-93 Alex Lely, voormalig speler van Dijkjes F&M Tornado's, maakt deel uit van het Nederlands team voor het EK poolbiljart, dat van 1 tot en met 10 april in Karlovy Vary (Karlsbad) in Tsjechië wordt gehouden. FOTO HENK BOUWMAN der versterkt. De Leidse top- ploeg won afgetekend met 8-2 van Black Adders, maar de ach tervolgers leverden punten in. United kwam niet verder dan 6- 4 tegen Bullterriërs, terwijl Tar sal Koos Minck en Bullshit el kaar op 5-5 hielden. Sam Denis (United) en Jan van Veen (Bull shit) gooiden liefst vijf en drie keer 180. De eerstgenoemde was zeer op dreef, want hij had met 157 ook de hoogste finish van deze speelweek. Uitslagen Superleague: Veni Vidi Vici - Computer Kings 8-2, Specials - Casteleyn 6-4, Loos Alarm - Silver Arrows 6-4, DT Zwolle - Vrijbuiter 4-6, DT Venlo - Brande wijn United 9-1, DCK Eindhoven - No En tertainment 7-3, DVW Game Masters - The Hornets 8-2. Stand aan kop: 1. DVW Game Masters 17-43, 2. Specials 17-43, 3. The Hornets (Noordwijkerhout) 17-38, 4. DT Venlo 17-37, 5. Loos Alarm 18-35, 7. Brandewijn United (Leiden) 18-31 Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Stalgasten - Black Adders 8-2, Square Point - Gouwe 3-7, United - Bullterriërs 6- The Hornets heeft in de ti telstrijd in de Superleague averij opgelo pen. De titel houder uit Noordwijker hout verloor de topper in Hoo- gerheide tegen DVW Game Masters met 8-2. Zij raakte door deze nederlaag vijf punten ach ter op DVW en The Specials. De koplopers staan overigens za terdag tegenover elkaar. Bran dewijn United had tegen een andere titelkandidaat, DT Ven lo, weinig in te brengen. De Lei- denaars moesten een 9-1 ne derlaag wegslikken. In de regionale competitie heeft De Stalgasten de koppostie ver- 4. Bullshit - Tarsal Koos Minck 5-5, Win ning Darts - Downstairs 2 3-7 Stand: 1. Stalgasten 15-113, 2. United 15-101, 3. Tarsal Koos Minck 15-99, 4. Bullshit 15- 95, 5. Gouwe 15-94, 6. Happy Family 14- 69, 7. Downstairs 2 15-68, 8. Black Ad ders 15-63, 9. Square Point 15-57, 10. Eersteling 14-48, 11. Bullterriërs 15-44, 12. Winning Darts 15-39. Eerste divisie A: Jostibende - Jumbo Darts 4-6, Puntje d'r In - Pythons 5-5, Tijsterman - Beer 'n Barrels 6-4, Respons - Shit Hap pens 4-6, Klipper - Dartsworld 2-8, Clea ners - Hogewoerd Wizards 4-6. Stand aan kop: 1 Cleaners 15-110, 2. Hogewoerd Wi zards 15-98, 3. Beer 'n Barrels 15-84, 4 Dartsworld 15-79, 5. Klipper 15-75. Eerste divisie B: Spijkerbak - Uit Altijd Las tig 4-6, Buytenbeentje - Raspoetin 4-6, WWW - Brandewijntje 2 3-7, Alphrame Ra vens - Sakkiemoto's 4-6, Botte Speer - Red Arrows 7-3 Stand aan kop: 1. Raspoetin 15-105, 2. Ramses Sjaffies 14-96. 3. Brandewijntje 2 15-85, 4. Uit Altijd Lastig 15-85, 5. Vierkant 2 14-84 Voorlopig hoeft Dijkjes F& M Torna do's de twee de plaats in de eredivisie niet langer te delen met Dijkje Duinzigt. De Leidse ploeg won afgetekend van CA Groningen 1 (8-1) en 2 (7-2), terwijl de rivaal uit Den Haag tegen CA Groningen 1 zwaar onderuit ging (8-1). De beide zeges kwamen tot stand in een nieuwe teamsamenstelling. „Wij zijn een ander traject inge slagen, omdat wij toch geen kans meer maken op de eerste plaats. De nieuwelingen krijgen nu zoveel mogelijk speeltijd om ervaring op te doen", verwoordt captain Shui-Chong Fu de koerswijziging. Routinier Mi- Len Pan was niettemin de grote man in de selectie door al zijn vier partijen te winnen. Wim Braam schreef drie partijen op zijn naam, terwijl Robert Parle- vliet in beide duels één partij naar zich toe trok. De Leide- naars blijven overigens op eer biedige afstand van titelhouder Cupido Tickets. Alex Lely, voormalig speler van Dijkjes F&M Tornado's, maakt deel uit van het Nederlands team voor het EK poolbiljart, dat van 1 tot en met 10 april in Karlovy Vary (Karlsbad) in Tsje chië wordt gehouden. De Hage naar verdedigt samen met Nick van der Berg, Rico Diks (Cupido Tickets) en Niels Feijen (Ru mor's) de Europese titel, die vo rig jaar voor het eerst werd be machtigd. Stand eredivisie: 1. Cupido Tickets 10-84. 2. Dijkjes F&M Tornado's 10-62, 3 Dijkjes Duinzigt 10-55, 4. CA Groningen 1 10-52, 5. HOB Oss 10-41, 6 Thurston 10-34, 7. CA Groningen 2 10-17, 8. Rams 10-12. tekende dat de Leidenaars re vanche namen voor de 7-2 ne derlaag in de eerste ontmoe ting. Tuan Nguyen, Leslie Liu (2) en Edwin van Orssagen wa ren de matchwinnaars. Bij de Warmonders wonnen Huib Kuilboer en Martin Zevenhoven elk twee partijen. Beide teams hebben nog titelkansen in de eerste divisie groep 8, maar zij zijn wel afhankelijk van mis stappen van leider Slaakhuys 0. Hogewoerd blijft soeverein lei der in groep 7 dankzij een 8-1 zege bij BSCZ. Kees Essaadi en Henk van der Wetering bleven ongeslagen en André Vugt pak te de resterende twee frames. Xavier Fahrenfort heeft het ne gende toernooi van de Rijnland bokaal gewonnen. De Hagenaar was in het snookercentrum Jumbo te sterk voor Edwin van Orssagen: 3-1. Het was voor het eerst dit seizoen dat zij de eind strijd in deze toernooireeks hadden. Zij wezen in de halve finales Martin Zevenhoven en Leslie Liu terug. Marko Reyers ontbrak op het appèl, maar hij blijft wel leider in het tussen- klassement. Daan Hoekstra is momenteel op het kampioenschap van Warmond ongenaakbaar. De speler van Jumbo 1 won voor de derde keer op rij de finale van deze wedstrijdreeks. Hij ze gevierde in de eindstrijd met 2- 1 over Xander van Rossum. De verliezende halve finalisten wa ren Wim Monfils en Florian Moederscheim. Wladimir Roe- doe, leider in het tussenklasse- ment, ging in de eerste ronde verrassend onderuit tegen Wal ter Scheltens. Lea Lindhout won de verliezersronde tegen Rolf Kuypers. Stand Warmonds kampioenschap na 21 toernooien: 1. Wladimir Roedoe 178 pnt, 2. Florian Moederscheim 168 pnt, 3. Xan der van Rossem 167 pnt, 4. Daan Hoekstra 167 pnt, 5. Martin Zevenhoven 167 pnt, 6. Ronald Blok 151 pnt. 7. Huib Kuilboer 131 pnt, 8. Harry Vogelzang 121 pnt, 9 Edward Bakker 120 pnt. 10 Leon Alewijn- se 119 pnt. Het aantal trainingen vari eert van tivee tot vier keer per week. Minder dan twee keer trainen per week zet geen zo den aan de dijk. Meer dan vier keer mag wel, maar is voor een halve marathon of tien kilometer niet noodzake lijk. Voor het derde achtereen volgende jaar bereiden de lo pers van het Leidsch Dag blad Marathonteam zich voor op de Singelloop en de Leidse marathon. Dat ge beurt omder begeleiding van drie trainers: Han Kulker, Frans Kortekaas en Tim Brouwer de Koning, die daarbij worden geholpen door andere trainers van Lei den Atletiek en de Leiden Road Runners Club. Eens in de twee weken is er een gezamenlijke clinic, op de overige dagen volgen de lopers het schema van de trainers. Elke donderdag verschijnt in het Leidsch Dagblad het schema voor beginners en gevorderden (voor wie een duurloop van veertig minu ten geen probleem is) - met daarbij een tip van Han Kul ker en het 'favoriete rondje' van een meer of minder be kende regiogenoot. Doel van het schema is om op zondag 10 juni met een gerust hart aan de start te staan van de tien kilometer of de halve marathon. BEGINNERS Donderdag of vrijdag: 6 minuten rustige duurloop, 6 minuten tussentempo, 6 minuten rustige duurloop Zaterdag of zondag: 20 minuten rustige duurloop Maandag of dinsdag of woensdag of donderdag of vrijdag: 10 minuten rustige duurloop, serie oefeningen, 10 minuten rus tige duurloop. GEVORDERDEN Donderdag of vrijdag: •15 minuten rustige duurloop, 15 minuten duurloop tussentem po, 15 minuten rustige duurloop Zaterdag: 40 minuten rustige duurloop in de duinen Zondag of maandag of dinsdag: 15 minuten rustige duurloop, 10 minuten duurloop tussentem po, 15 minuten rustige duurloop Woensdag of donderdag of vrijdag: 45 minuten rustige duurloop Naam: Joost La Lau. Leeftijd: 30 jaar. Woonplaats: Leiden. Beroep: woninginrichter. Bijzonderheden: lid van Lei den Atletiek. Favoriete afstand: 1500 me ter. Beste prestatie: mijn snelste tijd is 3.44.35, gelopen in een competitiewedstrijd. Hoe vaak: elke dag, ik loop zeven dagen per week. Favoriete rondje: rondje Cro- nensteyn, in de richting van Voorschoten langs de Vliet Afstand: ik denk ongeveer twaalf kilometer. Waarom: er is daar weinig verkeer, het is een mooie om geving en het is er lekker rus tig- Wanneer: drie keer per week loop ik dit rondje, aan het be gin van de avond. Met wie: met clubgenoot Ste fan Hulisz. Het is gezellig sa men en het leidt af. SCHAKEN «JAN BEY In de promotieklasse van de Leidse Schaakbond boekte Kat wijk een verrassend grote zege (1.5-6.5) op medekoploper Voorschoten 2. De ploeg pro moveerde daardoor naar de landelijke (KNSB) competitie. De Katwijkers speelden daarin twee seizoenen geleden ook al. Katwijk mag, met het drietal ta lentvolle jeugdspelers en de aanwezige routine, nu hopen op een langer verblijf. Voor schoten 2 en Oegstgeest 2 heb ben ook nog promotiekansen. Zij vechten eind maart in de slotronde in een rechtstreeks duel uit, wie er promoveert naar de KNSB. Voorschoten heeft door een beter bordsaldo aan een 4-4 gelijkspel genoeg. In het duel van de waarheid tussen beide koplopers, Voor schoten 2 en Katwijk, kwam pas na drie voorzichtige speeluren het eerste resultaat binnen. Voorschotenaar Sander Hilarius had te veel tijd nodig om zich de finesses van het Mars hall-gambiet voor de geest te halen en liet zich in grote tijd nood matzetten. Toen kort erop Ada van der Giessen van Gert Koelewijn verloor was het nog geenszins duidelijk dat Katwijk ging winnen. De Voorschotense borden vertoonden goede stel lingen, maar alle 'mazzeltjes' vielen toen aan Katwijkse zijde. Chris Gerritsen speelde een to taal gewonnen stand te snel uit en liet zich door de jeugdige Jeffrey van Vliet beetnemen. Harrie van Duyvenbode vond een dolle-toren-variant in een verloren eindspel tegen Gert Both (remise) en Jan Hellen- berg duwde een winnende pion naar de overkant. Bij een ont luisterende 1-6 stand gunde Katwijker Gijs Haasnoot een 'gentleman' remise aan Wout Oosthout, maar ook die partij stond inmiddels voor de Kat wijkers gewonnen. Het zesde team van het Leidsch Schaakgenootschap LSG) deed, met een 4.5-3.5 zege op het Veense Utile Dulci, zijn sportieve plicht. De LSG-kop- mannen Christian Mannien en Jonathan Faydi scoorden res pectievelijk een vol punt en een halfje, maar met de LSG-bor- den daaronder ging het volledig mis. Eric van der Marei, Huub Nieuwland en Chris de Weert verloren. Voor LSG scoorden aan de staartborden Rob van Dijk en Peter van der Heijden. De eerste partijwinst in deze competitie van Vincent Schen kelaars bracht toen een be nauwde LSG-zege tot stand. Leithen pakte een voorlaatste kans op lijfsbehoud door het derde team van Oegstgeest '80 met 2-6 te verslaan, dat hier door degradeerde. In een voor- uitgespeelde partij had Jerry Bey jr. Leithen op 0-1 gebracht. In de wedstrijd liep het Leidse team al snel op naar een grote voorsprong. Regelmatige winst partijen van Wil Turk, Jan Brandt en Iskander Schrijvers zorgden voor een geruststellen de stand aan Leithen-zijde. Toen Leo Houwelingen er in een wilde partij 0-5 van maakte, leek het er even op dat er een 0- 8 op het wedstrijdformulier zou komen. Ron Nienkemper kwam in de tijdnoodfase vanuit een mindere positie sterk terug en won. Leithenaar Huub Friele gaf echter plotseling in gewon nen stand materiaal weg, waar door het eervolle puntje voor Oegstgeest 3 gescoord was. Dat er daarna voor Oegstgeest 3 nog een tweede bordpunt bij kwam, was de 'verdienste' van Leithe naar Marcel Terluin, die zich met een stuk meer onnodig liet wegdrukken. Het tweede team van Phili- dor verloor van het tweede van Oegstgeest '80 (3-5). Na slechts tien zetten zette Jan-Willem van Drunick Oegstgeest al op voor sprong. Om louter tactische re denen kwamen de heren een zestal remises overeen. De Oegstgeester kopman Johan Boots had met een pluspion winstkansen tegen Michel Ver geer en wist die te verzilveren. Jans Koerts sprint naar de zege in Villeneuve. FOTO EPA

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 23