Juffermans verspeelt zekere podiumplek Sport CHAATSKalender SCOREbord FA en UEFA leggen ruzie over transfersysteem bij 'Herminator' heerst in Kitzbühel Tonny de Jong woedend op commissie topsport :0' RDAG 20 JANUARI 2001 41 n der Gun vijf duels geschorst (UK» Marnix van der Gun is voor vijf wedstrijden geschorst. anvaller van Quick Boys werd uit het veld gestuurd in het 1 tegen ARC (5-1). In dat treffen maakte Van der Gun drie junten. In de laatste minuut kreeg hij de rode kaart voor lleboogstoot. f isuoka en Schlesser dicht bij elkaar imuNDA De Japanner Hiroshi Masuoka en de Fransman Louis Schlesser voeren een spannend gevecht om de eind- in de woestijnrally Parijs - Dakar. Schlesser won de laatste 2 edities, maar Masuoka heeft met nog twee etappes te gaan iste kansen op de winst in 2001. Hij won gisteren de 18de itproef. De Japanner was met navigator Pascal Maimon in 1115 km lange rit van Bakel naar Tambacounda.in Senegal minuten sneller dan Schlesser. Hij vergrootte daarmee de iprong op zijn rivaal in het algemeen klassement naar 7.28. Él i motoren was de Fransman Cyril Desprès de snelste. ckeyers op koers in EK-zaal Het Nederlands mannen hockeyteam heeft in Wenen lerste twee poulewedstrijden in het Europees kampioen ivoor B-landen in de zaal gewonnen. Oranje versloeg in eAOostenrijk met 9-6 en Oekraïne met 12-1. Het team van scoach Joost Bellaart speelt nog in de groep tegen Kroatië inplaatsingswedstrijd voor de finale. Nederland onder alleen tegenstand van Oostenrijk, dat tot de rust (4-4) vol- .Oekraïne was geen partij. ite-off ver weg voor Tuitert Het is onwaarschijnlijk dat schaatser Mark Tuitert ko- de woensdag in Heerenveen kan meedoen aan de skate-off startplaatsen bij de WK allround en de wereldbeker in enveen. De schaatser van Spaar Select heeft nog steeds ast van de knieblessure die hij vorig weekeinde opliep bij ral tijdens het EK in Baselga di Pinè. Gisteren kon Tuitert jor het eerst weer op het ijs trainen. „Maar het ging nog naai niet. Ik heb voorzichtig een paar rondjes geschaatst, dat bekwam me slecht. Ik heb er weinig vertrouwen in dat wedstrijd kan rijden. Ik heb deze week alleen nog maar unnen fietsen. Het zou verschrikkelijk balen zijn als ik sdag niet haal." èvere presenteert wielergezelschap Patrick Lefevere heeft gisteren in Tielt de Domo-Farm ploeg gepresenteerd. Hoewel sterk Belgisch gekleurd is iieploeg een internationaal gezelschap bestaande uit ren- 'an negen nationaliteiten. Lefevere trok vijf Nederlanders to van Heeswijk nam hij mee van zijn vorige ploeg Ma- ervais Knaven en Koos Moerenhout komen uit de inboe- in Farm Frites. De neo-profs David Orvalho en Bram nk hadden in juni al een contract getekend en konden en bij een topformatie aan de slag. Met de komst van we- impioen Romans Vainsteins kreeg Lefevere zelfs een ster- iloeg dan hij vooraf verwacht had. ap gelijkspel Bax De zaalvoetballers van Bax boekten gisteravond een gelijkspel tegen landskampioen SCN: 3-3. Herman van jk maakte een aanvankelijke achterstand vlak voor rust laan. De concentratie viel even weg, waardoor Bax alsnog en 2-1 achterstand aan de tweede helft moest beginnen, als van Gerard Leygraaff en weer Herman van Marwijk iet verrassend 2-3. Vlak voor tijd trof de thuiscliib toch oei. Simeko '82 won gisteravond het duel tegen Drift Boys 3. Jeffrey Hogenboom zette de Leidenaars op een 1-0 irong Na een 3-1 achterstand zorgden Rene Baas en Rob- ernardina van Simeko '82 voor een ruststand van 3-3. Na ras het Marco Verschelde die het meespelen van de Am- mse keeper afstrafte (3-4). Door de winst verlaat de Leidse de laatste plaats. Stompwijker heeft eerste olympische nominatie op zak ZATERDAG 20 JANUARI e IJsclub. Schaatsruilbeurs in uis in de Veerpolder Inleveren van 10.00 tot 12.00 uur. De jvan 13.00 tot 15.00 uur. Van Iee lastgestelde vraagprijs komt tien n goede aan de ijsclub. (071 - of 06-54661288) WC jpwetering. Kampioenschappen (160 meter) voor jeugd van 12- i mannen en vrouwen senioren, jden beginnen om 11.00 uur op loot, inschrijven vanaf 10.30 Goerie, Katwijk. 12.00 uur: wedstrijden, ledereen tussen de tien jaar kan meedoen met deze e0 wer honderd meter. Inschrijven 0 uur op de ijsbaan aan de instererweg e \rs ziet mogelijkheden bij Vitesse Bondscoach Wilf O'Reilly kondigde meteen na afloop van de eerste wedstrijddag van het EK shorttrack aan een hartig woordje met Cees Juffermans te zullen spre ken. Zijn pupil verspeelde in de finale van de 1500 meter een zekere podiumplaats. den haag peter van der hulst Juffermans poging om twee ronden voor de finish de uitein delijke winnaar, de Fransman Bruno Loscos, te passeren, was ondoordacht. Hij was te laat en moest toezien hoe de Brit Nicky Gooch en de Italiaan Michele Antonioli hem ondertussen passeerden. De Stompwijker noemde het slechts een 'schrale troost' dat hij met zijn vierde plek een eerste olympische no minatie veroverde voor de Spe len van Salt Lake City. „Maar als ik die actie niet had gemaakt was ik keurig tweede gewor den." De 18-jarige specialist op de middenafstand was gisteren op de Uithof de enige Nederlander die doordrong tot de eindstrijd van de 1500 meter. De wijze waarop hij dat deed was in drukwekkend. Soeverein won Juffermans zijn halve finale waarin toch ook ervaren oppo nenten als Antonioli en de Belg Pieter Gysel reden. Dat sterkte O'Reilly in de overtuiging dat zijn schaatser de openingsaf stand op zijn naam kon schrij ven. „In mijn achterhoofd dacht ik al: hier rijdt de nieuwe Europese kampioen op de 1500 meter. Maar hij heeft het er in mijn ogen bij laten zitten." O'Reilly prees zijn pupil dat hij probeerde om goud te ver overen, alleen de wijze waarop hij dat deed was alles behalve slim. „Cees probeerde te laat in te halen. Vergelijk het met pas seren in een auto. Daar gaat ook twintig seconden voorbe reiding aan vooraf. Je kijkt eerst in je spiegels en geeft richting aan. Dan pas kijk je over je schouder en geef je gas." Juffer mans nam te weinig tijd en probeerde van baan te wisselen op een moment dat het niet kon, en op de weg leidt dat nu eenmaal ook tot rare capriolen. O'Reilly weet de 'stuurfout' aan een combinatie van ongeduld en onervarenheid. Toch maakte de teleurstelling bij Juffermans snel plaats voor positivisme. Zijn voorbereiding op het EK was door blessure leed alles behalve vlekkeloos verlopen. „Een week voor dit toernooi had ik nog geen goede wedstrijd gereden. Op de trai ning ging het 'diepslecht'. Ik miste het zelfvertrouwen. Ik ben daarom niet ontevreden, maar het had beter gekund. Het geeft in ieder geval rust dat ik een nominatie op zak heb." Om aan de nationale eisen van NOCNSF te kunnen vol doen moet Juffermans op de 1500 meter nog een keer een topprestatie leveren. Die nomi naties zijn echter niets waard als vervolgens niet aan de inter nationale verplichtingen wordt voldaan. Tijdens het olympisch kwalificatietoernooi, in oktober in Salt Lake City, moet de ploeg van O'Reilly in een internatio naal veld nog de startplaatsen (individueel en aflossing) voor Nederland zien te verdienen. Voorlopig lijkt de aflossings- ploeg daarvoor op koers te lig gen. Het team bestaande uit Juffermans, Dave Versteeg, Je roen Huiskamp en Benny Brug- gemans bereikte gisteren moei teloos de halve finale. Behalve voor Bruggemans was het voor de overige rijders het.tweede nummer op de ope ningsdag van het EK. Huiskamp en Versteeg kregen iets langere rusttijd, omdat beiden op de 1500 meter geen finale moch ten rijden. Toch was Versteeg, die het meer moet hebben van de kortere afstanden, tevreden. „Dit was mijn beste 1500 me ter-race. De anderen waren ze te sterk voor mij. Normaal lig ik op achterstand, nu kon ik ze in ieder geval bijhouden. Boven dien verloor ik van twee jon gens (Loscos en Rodigiari - red.) die in Calgary in de finale van de wereldbeker stonden." Voor de Nederlandse wou wen was het spel na de halve fi nales gespeeld. Anke Jannie Landman schoot millimeters tekort. Ze maakte de fout door te denken dat ze in geslagen pbsitie lag. Een valpartij van ZONDAG 21 JANUARI Warmondse IJsclub. Afvalwedstrijden voor clubleden. Aanvang 10.00 uur. Inschrij ven kost 7,50 gulden. (071 - 3012222 of 06-54661288) IJsclub Rijpwetering. 14.30 uur. prikslee wedstrijden op de Koppoel bij café De Ver gulde Vos. IJsclub Alkemade. Koppelwedstrijd voor alle leden. Inschrijven tussen 9.00 uur en 10.00 uur. IJsclub Hoogmade. Clubkampioenschap pen korte baan. Meisjes en jongens van 12 t/m 15 jaar, aanvang 13.00 uur. Dames en heren, aanvang 14.00 uur. Inschrijven tot 15 minuten voor aanvang op de baan bij Graaf Willem I l-laan. De politie en de schaatsverenigingen raden schaatsers af te schaatsen op de Kager- plassen en De Zijl. Het ijs is met betrouw baar vanwege neegestreken s Cortina d'ampezzo/kitzbuhel Isolde Kostner en Hermann Maier (fo to) waren gisteren de grote winnaars in wereldbekerwedstrijden alpi ne ski. De Italiaanse zegevierde op de piste van Cortina d'Ampezzo in de laatste afdaling voor de wereldtitelstrijd, die 28 januari begint in St. Anton. De Oostenrijkse 'Herminator' heerste in Kitzbühel op de Super-G voor zijn landgenoten Josef Strobl en Werner Franz. Grootste pechvogel was de Zweed Fredrik Nyberg. Hij kwam op weg naar zijn verkenning van het traject op het eerste stukje vanaf de skilift zo zwaar ten val dat het seizoen voor hem verkeken is. Nyberg, een van de favorieten op de WK voor de Super-G, liep gescheurde kniebanden en een hersenschudding op. Hij gaat een maandenlange revalidatie tegemoet. Kostner had een minimale voorsprong op de Oostenrijkse Renate Götschl. Het verschil bedroeg slechts tweehonderdste van een seconde (1.32,79 om 1.32,81). Het was de vijfde keer in de laatste zes seizoenen dat Kostner een wedstrijd op de Olimpia delle Tofane won. Tweevoudig wereldkampioen Maier boekte zijn zevende sei zoenszege en de 35ste overwinning in een wereldbekerwedstrijd van zijn loopbaan. foto reuters calle toernstroem tejRTR/DPA/ANP sldvoetbalbond FIFA en pese voetbalunie UEFA hun ruzie over de mo- tfschaffing van het ver ssysteem van lopende len bijgelegd. In het gisteren in het hoofd- van de FIFA in Zürich de wereldvoetbalbond de Europese Unie geda- itel in te trekken. deze week ontstond eid, omdat in de ogen ixc IEFA de FIFA te veel te- wilde komen aan de van de Europese Com- Die onderhandelt met deraties over een veran- 'an het vergoedingssys- et huidige systeem is in et de Europese regelge- >r vrij verkeer van werk- FA wilde de EU tege- nen door spelers, met «egtermijn van drie n, toe te staan te ver bij een club. Voetbal den daarmee het recht an de een op de andere contract op te zeggen. t ziet dat als een dood- v )r het voetbal. FA en de FIFA spraken tan met een standpunt iten te treden. Bij het Waren voorzitter Joseph en secretaris-generaal Zen-Ruffinen van de jzijn Europese collega's Johansson en Gerhard flnwezig. zei dat de FIFA in sa- pak met de UEFA op- 'et de Europese Unie in zal treden. Het eerdere aan Brussel kan wat Voetbalbazen Blatter (links) en Johansson zijn het weer met elkaar eens over het vergoedingssysteem van lopende contracten. foto reuters siggibucher hem betreft als niet verstuurd worden beschouwd. Dat was precies was Johansson en de zijnen wilden. Karei Aalbers ziet in de reac tie van Nuon op zijn aanbod om het energiebedrijf bij Vites se uit te kopen, een doorbraak. Volgens hem is de kans dat er wordt onderhandeld groter dan ooit. Aalbers richtte zich donder dag rechtstreeks tot hoofdspon sor én huisbankier van Vitesse. Hij bood Nuon aan om de posi tie van de schuldeiser en spon sor 'integraal' over te nemen. Dat betekent dat Aalbers de le ning van zestig miljoen gulden overneemt, het hoofdsponsor schap en het recht om de aan delen van Vitesse op te eisen. Nuon bezit dat recht nu, omdat Vitesse de lening nog niet heeft afbetaald. Nuon heeft in een brief laten weten dat het vruchtbare ge sprekken tussen Aalbers en Vi tesse steunt. De sponsor zal er daarom bij Vitesse op aandrin gen om de onderhandelingen over het oorspronkelijke bod van Aalbers van honderd mil joen gulden op de club, een nieuwe hoofdsponsor en zijn terugkeer, eindelijk te begin nen. Het bedrijf gaat er van uit dat goed overleg tussen Aalbers en Vitesse zo spoedig mogelijk plaatsvindt. Overleg tussen Nuon en Aalbers vindt de hoofdsponsor nu niet oppor tuun. Sir Alex Ferguson heeft giste ren opnieuw laten weten Ruud van Nistelrooy graag op Old Trafford te zien spelen. De ma nager van Manchester United verklaarde dat tegen de BBC, enkele dagen nadat de spits van PSV de groepstraining in Eind hoven gedeèltelijk hervatte. „We blijven hem volgen", zei Ferguson. „Al was het alleen maar omdat hij al bijna een van ons was. Ik heb het contact met Ruud het afgelopen jaar ook aangehouden." Eventuele onderhandelingen, vorig jaar april succesvol afge rond, zouden opnieuw moeten worden opgestart. Ajax heeft per direct midden velder Jason Culina tot het eind van dit seizoen verhuurd aan het Belgische Germinal Beer schot Antwerp. De 20-jarige Au straliër staat bij de Amsterdam mers tot medio 2004 onder contract. Culina speelde bij Ajax in het tweede elftal. NEC heeft het contract met verdediger en aanvoerder Dan ny Hesp met twee jaar ver lengd. Dit betekent dat de 31- jarige voormalige Ajacied tot medio 2003 in De Goffert blijft. De Finse verdediger Sami Hyypia (27) heeft zijn contract bij voetbalclub Liverpool tus sentijds verlengd tot 2005. De international is sinds zijn ver trek medio 1999 bij Willem II uitgegroeid tot een van de beste spelers in de Premier League. Topschutter Ebbe Sand van voetbalclub Schalke 04 heeft zijn contract tussentijds ver lengd tot 2005. De 28-jarige Deen is dit seizoen in de Bun- desliga al goed voor dertien doelpunten. De Franse voetballer Didier Domi van Newcastle United keert per direct terug naar zijn voormalige club Paris Saint- Germain. De 22-jarige verdedi ger kon de afgelopen twee jaar niet aarden in St James's Park. Een journalist van de Franse sportkrant L'Equipe heeft bij de politie in Parijs een klacht inge diend tegen voetballer Nicolas Anelka van Paris St. Germain. De reporter Sebastien Tarrago beweert dat de aanvaller hem geslagen heeft. Tarrago, die voor zijn krant PSG volgt, kreeg het met Anelka aan de stok bij het trainingsveld van de club. Getuigen verklaarden dat de journalist de speler, die niet met de pers wil praten, bena derde en dat de twee toen een woordenwisseling begonnen. Tarrago beweert dat Anelka hem sloeg. PSG-voorzitter Per- pere heeft trainer Fernandez om opheldering gevraagd. De tuchtcommissie van de Franse voetbalbond heeft be paald dat de wedstrijd Racing Strasbourg - FC Metz voor de hoogste afdeling zonder pu bliek moet worden overge speeld. Het duel werd op 21 de cember vorig jaar bij de stand 1-0 in de 67ste minuut gestaakt nadat de vrouwelijke assistent- scheidsrechter Nelly Viennot aan het hoofd was getroffen door een voorwerp uit het pu bliek. Strasbourg moet boven dien nog een thuiswedstrijd op neutraal terrein spelen. Keeper Rein van Duijnhoven heeft zich tijdens een oefen wedstrijd van zijn Duitse club VfL Bochum aan zijn hoofd ge blesseerd. De wond van de oud-doelman van MW moest worden gehecht. Het is onzeker of Van Duijnhoven volgende week zaterdag het competitie duel tegen Bayern München kan spelen. Rally Parijs - Dakar. Tambacounda. Acht tiende etappe. Auto's: 1. Masuoka/Mai- mon (Jap/Fra) Mitsubishi 2.44 47, 2. Schlesser/Magne (Fra) Megan 1.37, 3. Servia/Lurquin (Spa/Bel) Megane 3.32, 4 Fontenay/Picard (Fra) Mitsubishi 4.31, 5. De Mévius/Guehénnec (Bel/Fra) Nissan 7.08. Klassement: 1. Masuoka 67.12.46, 2. Schlesser 7.28, 3. Kleinschmidt- /Schultz (Dui) Mitsubishi 39.43, 4 Servia 1,38.58, 5. Sousa/Polato (Por/Fra) Mitsu bishi 2.51.36. Motoren: 1. Despès (Fra) BMW 2.52.16, 2. Sala (Ita) KTM 0.51, 3. Cox (ZAf) KTM, 4.10, 4. Arcarons(Spa) KTM 7 .46, 5. Bru- cy (Fra) KTM 8.56, Nederlanders: 29. Ver- coelen KTM 36.14, 34. Verhoef KTM 41.41, 49. Roose Aprilia 58.45, 62. Bur ger Honda 1.22.39. Klassement: 1. Meoni (Ita) KTM 67.07.38, 2. Arcarons 22.04, 3. De Gavardo (Chl) KTM 42.09, 4. Esteve Pujol (Spa) KTM 1.03.22, 5. Cox (ZAf) KTM 1.14.53, 19. Verhoef 13.43.41, 28. Vercoelen 21.44.26, 54. Burger 44.11.07, 56. Roose 46.34.24. Monte Carlo. WK rally, stand na eerste dag: 1. McRae (GBr) Ford zes proeven in 1.52.46,1, 2. Mëkinen (Fin) Mitsubishi 1.53.16,7, 3. Sainz (Spa) Ford 1.53.20, 4. Burns (GBr) Subaru 1.54.15,7, 5. Schwarz (Dui) Skoda 1.54.35,4, 6. Dele cour (Fra) Ford 1.54.35,6. Opgave: Grön- holm (Fin) Peugeot, Panizzi (Fra) Peugeot, Auriol (Fra) Peugeot. BASKETBAL Mannen, promotiedivisie: Astron. 2 - Chal lenger 88 - 84 BRIDGE Den Haag. 15e World Top Tournement, stand na vierde sessie. 1. Mahmood/Rob- son (Pak/Eng) 271, 2. Karwur/Sacul (Ino) 255, 3. Jassem/Tuszynski (Pol) 245, 4. GarnerAWeinstin (VSt) 242, 5. Engel/Van Middelem (Ned) 225, 9. Leufkens/Westra (Ned) 193, 13 Maas/Ramodt (Ned) 168 GOLF Johannesburg. Alfred Dunhill Champion ship, na tweede ronde. 1. Robertson (GBr) 132, 2. Faldo (GBr), Terblanche (ZAf). Cees Juffermans. Maria Capurso bood Landman alsnog uitzicht op de finale, maar de achterstand op de Duitse Yvonne Kunze was iets te groot geworden om in de slotmeters nog goed te kunnen maken. Daniëlle Molendijk leunde in een bocht te veel foto dick hogewoning voorover en kwam ten val. Het goud op de 1500 meter ging naar de Bulgaarse Evgenia Ra- danova. De favoriete voor de eindzege versloeg de Italiaan- sen Mara Zini en Capurso, die na haar buiteling alsnog werd toegevoegd aan de finale. inzell i aangewezen voor het WK. Groenewold werd afgelopen weekeinde vanwege een foute wissel op de 500 meter gedis kwalificeerd bij het EK. In de cember versloeg De long haar met groot verschil bij het NK allround. Woordvoerder Jan van der Hout van de commissie topsport voerde donderdag avond als reden aan, dat Groe newold duidelijk progressie heeft getoond sinds het NK. „En moet je iemand straffen voor een domme fout?", zei Van der Hout. De Jong: „Dat Cramer is aan gewezen, is terecht, maar Rena te schoffelt iemand onderuit en wordt ook geplaatst. Ik ben met bijna twee punten voorsprong Nederlands kampioene en moet notabene een skate-off rijden. Waarom rijd je dan in godsnaam nog een NK? Ik ben ooit met paardrijden gestopt omdat het een juryspori is en dan gebeurt me hier precies hetzelfde. Het zijn allemaal po litieke spelletjes." Ook Peter Mueller reageerde in eerste instantie kwaad op de beslissing, maar na de vergade ring van de coaches legde hij zich er morrend bij neer. De Amerikaanse coach heeft meer dere belangen. Een andere rij der uit zijn Spaarselect-team, Gianni Romme, is door de commissie immers juist be voordeeld ten opzichte van an deren, onder wie Rintje Ritsma. Romme gaf tijdens het NK all round op vanwege ziekte en kwam op het EK niet in actie. Toch hoeft hij slechts yormbe-% houd te tonen bij de World Cup in Heerenveen om zich te plaatsen voor het WK. johann mast Met de handen losjes op de rug schaatste Tonny de Jong gister morgen haar trainingsrondjes op de ijsbaan van Inzell. Alsof er niets aan de hand was. Dat was schijn. Van binnen kookte de Nederlands kampioene all round. Eenmaal van het ijs liet ze haar emoties de vrije loop. Het is niet te geloven dat ik niet rechtstreeks ben aangewezen voor het wereldkampioen schap", foeterde De Jong. Het huilen stond haar nader dan het lachen. De Jong rea geerde geëmotioneerd op de beslissing van de commissie topsport van de KNSB, dat ze een duel met Barbara de Loor moet uitvechten voor het derde en laatste Nederlandse startbe wijs op het WK allround in Boe dapest. Wieteke Cramer, derde bij het EK, en Renate Groene wold zijn voor dat toernooi aangewezen. De Jong, die afgelopen week einde het EK allround in Basel ga di Piné door ziekte miste, noemde het besluit in haar boosheid „het meest onredelij ke dat ooit is gebeurd in het schaatsen." Ze moet bij de World Cup in Heerenveen (een week voor het WK) De Loor in een tweekamp over twee af standen (1500 en 3000 meter) verslaan. Normaal gesproken is De Jong de betere rijdster, maar ze vreest de tweekamp. „Ik pak mijn winst op Barbara altijd op de 500 en 5000 meter", aldus De Jong. De tweevoudig Europees kampioene is het er niet mee eens dat Groenewold direct is PRIJSVRAGEN Lucky Day. 19 januari: 3 - 12 - 19 - 20 - 28-29-30-31-36-38-41-44-50- 58 - 59 - 66 - 67 - 68 - 70 - 73. (onder voorbehoud). VOETBAL Oefenduels: Qatar - Ajax 0-0. RKC - FC Zwolle 2-1 (1-1), Hoogendorp 1- 0, Den Dunnen 1-1, Hoogendorp 2-1. België, competitie: Brugge - Moeskroen 2 - 2. AUTOSPORT HOCKEY Wenen, EK indoor, mannen B-divisie. Pou le A: Nederland - Oostenrijk 9-6 (4-4), Ne derland - Oekraïne 12-1 (4-0). Luzern. EK indoor, mannen A-divisie. Groep A: Duitsland - Portugal 12-1 (5-1), Spanje - Denemarken 13-4 (8-2), Duits land - Denemarken 11-3 (4-3), Portugal - Spanje 4-13 (2-7). Groep B: Polen - Frank rijk 5-9 (4-5), Zwitserland - Tsjechië 10-5 (5-2), Tsjechië - Polen 3-8 (1-1), Frankrijk -Zwitserland 10-6(4-2). PAARDENSPORT Lisse. NFS winterkampioenschap. 1,30 m, tweede wedstrijd, jachtspringen. Groep B: 1. Laseur/Kluk Kluk 51,85 seconden, 2. Laseur.lnan toltien 53,55, 3. Van der Schans/Broere Maroon 56,16. NFS Win terkampioenschap 1,30 m, tweede onder deel, twee fasen, onderdeel NHS Winter kampioenschap: 1. Brinkman/Expo on Horse 0-35,08, 2, Greve/Le Bon 0-35,66, 3. Wiering/Capuchina 0-36,70. Nationaal springconcours 1,40 meter met barrage: 1. Van Vulpen/Captivation 0- 33,30, 2. Brusse/ldle Dice 0-33,91, 3. Jo- bertie/Jerez 0-34,00, 4. Van Asten/VDL Groep Spiga 0-34,15, 5. Voorn/Tinello Ro- denburgh Nevada 0-34,36. Leipzig. Internationaal springconcours. In ternationale wedstrijd: 1 Tebbel (Dui) Le Patron 0-50,06, 2. Nagel (Dui) Deichgrëf- in 0-51,02, 3. Renzel (Dui) Schwick 0- 51,14, 4. Lansink (Ned) High Valley Z 0- 51,18., 5. Geering (Ned) Goldy 0-52,58. SCHAATSEN Oudehaske. Marathon op natuurijs, Fries kampioenschap. 1. Van der Veen (Joure). 2. Kramer (Oudeschoot), 3. Jeroen de Vries (Sint Nicolaasga) SHORTTRACK EK shorttrack, eerste dag. Vrouwen, 1500 m, series: eerste serie: 1. Capurso (Ita) 2.39,099, 2. Landman (Ned) 2.39,998. Vijfde serie: 1. Radanova (Bul) 2.38,997, 2. Molendijk (Ned) 2.39,521. Halve fina le, eerste serie: 1. Zini (Ita) 2.36,385; tweede serie: 1. Radanova (Bul) 2.31,804, 3. Landman 2.31,979 (uitge schakeld); derde serie: 1. Bouvier (Fra) 2.28,444, 5. Molendijk 3,26,889 (val/urt- feschakeld). Finale: 1. Radanova .35,542, 2 Zini 2.35,968, 3. Capurso 2.36,377, 4. Bouvier 2.36,448, 5. Kunze (Dui) 2.37,028, 6. Priebst (Dui) 2.37,798, 7. Damlov (Isr) 2.37,957. Mannen, 1500 m, series: zevende serie: 1 Nachbar (Dui) 2.27,395, 2. Versteeg (Ned) 2.28,513. Elfde serie: 1 Gooch (GBr) 2.23,16b, 2. Juffermans (Ned) 2.23,804. Twaalfde serie: 1. Carnino (Ita) 2.24,425, 2. Glebov (Rus) 2.24,629, 3. Huiskamp (Ned) 2.24,875. Halve finale, eerste serie: 1. Juffermans 2.22,402; tweede serie: 1Gooch (GBr) 2.22,805, 4. Huiskamp 2.29,374 (uitgeschakeld); der de serie: 1Loscos (Fra) 2.20,630, 3. Ver steeg 2.20,926 (uitgeschakeld). Finale: 1 Loscos 2.19,296. 2. Gooch 2.19,597, 3. Antonioli (Ita) 2.19,723, 4. Juffermans 2.19,915, 5. Glebov (Rus) 2.37,617, 6. Rodigari (Ita) 2.55,617. Zaslavsky (Isr) ge diskwalificeerd. Aflossing mannen, series, eerste serie: 1 Italië 7.16,917, 2. Frankrijk 7.19,348, 3. Duitsland 7.20,291; tweede serie: 1. Ne derland (Versteeg/Juffermans/Huis- kamp/Bruggemans) 7.17,730 (geplaatst voor halve finale), 2. Rusland 7.19,502. 3. Oekraïne 7.29,215, 4. Oostenrijk, der- de serie: 1. Groot-Brittannié 7.22,883, 2. Hongarije 7.24.602, 3. België 7.29,398. SKIÈN Cortina d'Ampezzo. Wereldbeker. Vrou wen, afdaling: 1 Kostner (Ita) 1.32,79, 2. Götschl (Oos) 1.32,81, 3. Cavagnoud (Fra) 1.32,95, 4. Turgeon (Can) 1.33,29, 5. Gerety (VSt) 1.33,62 Stand wereldbeker afdaling: 1. Kostner 476 punten, 2. Göt schl 433, 3. Cavagnoud 280 Stand we reldbekeralgemeen: 1. Kostelic (Kro) 907, 2. Götschl 892, 3. Cavagnoud 790 Kitzbühel. Wereldbeker. Mannen, Super- G: 1. Maier (Oos) 1.21,72, 2. Strobl (Oos) 1.22,67. 3. Franz (Oos) 1.22,89, 4 Rahl- ves (VSt) 1.23,10, 5. Tnnkl (Oos) 1.23,34 Stand wereldbeker Super-G- 1 Maier 240, 2, Strobl 166, 3. Gruber (Oos) 146 Stand wereldbeker algemeen: 1Mai er 893, 2. Von Grümgen (Zwi) 612, 3. Kjus (Noo) 499. Park City. WB schansspringen, landenwed- strijd. 1. Japan 986,4 punten (Funaki 253,1, Voshioka 222,7, Harada 246,4. Kasai 264,2), 2. Finland 979,8 (Soimnen 235.1, Hautamëki 242,1, Jussilainen 241.2, Ahonen 261,4), 3 Oostenrijk 952,7, 4. Slovenië 929,2, 5. Duitsland 872.3, 6. Noorwegen 844,5 Landenklas- sement: 1Japan 290 punten, 2 Oosten rijk, Finland, Noorwegen 280 TENNIS Melbourne. Australian Open, 20 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Henman (GBr/8) - Arthurs (Aus) 6-3 6-2 0-6 6-2. WIELRENNEN Tour Down Under. Vierde etappe Unley - Strathalbyn: 1. Roberts (Aus) 157 km in 3.44.07, 2. Gono (Aus), 3. Larsen (Den), 4 Wilson (Aus) 0.04. 5. Nicolas Jalabert (Fra) 0.08. Stand: 1 Larsen 12.32 11.2 0'Grady (Aus) 0.13, 3. Sacchi (Ita). 4 Lu- dewig (Dui) 0,15, 5. Hundertmarck (Dui) 0.19.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 39