Zelfvertrouwen Oranje groeit t Mario Melchiot: disco uit, Oranje in !;;n dramatisch afscheid van Wembley ren pakken ook nt bij Portugal Voetbal AG 9 OKTOBER 2000 |i vervangt geblesseerde Bobson Kjacied Youssouf Hersi is gisteren opgeroepen voor Jong De aanvoerder van het Nederlands elftal onder 18 jaar is jiger van clubgenoot Kevin Bobson, die dit weekeinde Jeerd is afgehaakt. Woensdag al riep bondscoach Mark Llike Zonneveld van NEC op, als negentiende speler. Ook atregel had te maken met Bobson, die toen nog een twij- was. Na de winst op Cyprus (0-1) van afgelopen vrijdag, Jobson niet voldoende hersteld om dinsdag aan te treden Eng Portugal in de EK-kwalificatiestrijd. Hersi is nu de |er van Bobson, waardoor de selectie op negentien spe- lie meldt zich in subtop haarlem FC Zwolle heeft zich door winst zaterdag bij s (2-1) gemeld in de subtop van de Toto Divisie. Voor ?schouwers nam Zwolle door Schol al vroeg in de wed- n voorsprong. Na rust maakte Platvoet voor de thuis- ;lijk, maar Slot zorgde in de 77e minuut voor de belang- je van de ploeg van trainer Lodeweges. ADO Den Haag zich gisteren door de uitzege op Haarlem (0-4) uit de on- egionen van de ranglijst. Haarlem moest na twintig mi- iet tien man verder toen Holwijn tegen een rode kaart Dias bracht de bezoekers tien minuten voor rust op ong. Van Eijkeren zorgde in de 75ste minuut voor 0-2. luten voor tijd volgde de 0-3 uit een strafschop van Leo- Een overtreding van Haarlemmer Lagendijk ging daar- iraf. Ook die kreeg rood. Van Eijkeren zorgde voor 0-4. lelli nieuwe trainer Inter Marco Tardelli is de nieuwe trainer van Inter Milan. De lig international en huidige bondscoach van Jong Italië eerder deze week ontslagen Marcello Lippi op. Tardelli ir twee seizoenen hebben getekend. Hij begint pas ag in Milaan, een dag eerder zit hij nog op de bank bij leorgië onder 21 jaar. De coach speelde 81 interlands en 1982 wereldkampioen met Italië. Hij kwam uit voor Ju- n Inter. rd mist volgende interland Spanje Middenvelder Gerard mist woensdag de WK-kwalifi- dstrijd van Spanje, uit tegen Oostenrijk. De speler van na, zaterdag nog goed voor een doelpunt in het met 2-0 en WK-kwalificatieduel met Israël, kampt met een ssure. Gevreesd wordt dat Gerard enkele weken niet kan ijsj heeft in de aanloop duel met het Neder- tal een misstap ge le Portugezen, woens- •t in De Kuip, kwamen tegen het bezoekende I' niet verder dan 1-1. heeft zaterdagmiddag Ie overwinning in de ificatiereeks geboekt, en van de tegenstan- Nederland in groep 2, erk voor Andorra 1 -2. ill< Dper tekenden voor de r ijen. Ruiz scoorde in de inuut tegen. De Esten vorige maand met 1-0 veorra- Zij verloren van cu net 1-3. heeft in groep 2 net als W1 d na twee wedstrijden en. Ierland heeft aan tei re uitwedstrijden twee overgehouden. e \feelde vorige maand in 3te irdam Arena met 2-2 loe en Nederland. De Ie- jeelden toen een 2-0 hg- het Nederlands elftal jfc erland ruim een helft ft allend voetbal. In Lis- is het echter een klein iiglan Ierland een gelijk- het vuur sleepte. De jabnd de hele wedstrijd uk en mocht doelman de kbaar zijn dat het on- en de rust haalde, oocao opende uiteinde- 57ste minuut de score. Holand promoveerde tier voor tijd één van :ame Ierse uitvallen tot naker. De middenvel- Ipswich Town schoot ïtig meter raak: 1-1. kwam in de slotfase er dan een schot van middenvelder zag zijn over de deklat gaan. In oversloeg Zwitserland I ekende Faeröer een- V iet 5-1. Aanvaller Tür- 'erbaasde met drie be- rafschoppen binnen luten. Slovenië won amsterdam ype minkema Twee dagen vrij kregen de voetballers van Chelsea en Mario Melchiot had daar een zinvolle besteding voor be dacht. De verdediger liet zijn zusje overkomen. Twee avonden stappen in Londen, leuk. Totdat de telefoon ging, in de herrie van de disco. Gisteren meldde Mario Melchiot (23) zich bij Oranje. Het was zijn eerste oproep. Van het ene feest naar het andere. Van de disco naar Oranje. In de disco theek zat Mario Melchiot, met zijn zus je. Het was de nacht van Cyprus - Ne derland. ,,Twee dagen vrij, ik had zin in feest." Om twaalf uur precies ging de mobie le telefoon. Nog een geluk dat-ie het ding had meegenomen op zijn vrije avond. Aan de andere kant meldde zich Leo. Dat, legde Melchiot gisteravond uit, was Leo Echteld, de fysiotherapeut van Oranje. Melchiot moest maar even naar een ruimte gaan die een gesprek toestond. Hij zou worden teruggebeld, over een paar minuten. Na middernacht hing de bondscoach aan de telefoon. Melchiot moest de vol gende ochtend op het vliegtuig stappen naar Nederland, hij was aangewezen als vervanger van de zwaar geblesseerde Fernando Ricksen. Het betekende het einde van de korte vakantie van zus Melchiot („Maar dat vond ze niet zo erg, want ze was blij voor me") en het begin van een nieuw hoofdstuk in het merkwaardige voetbal leven van Mario Melchiot. Alle jeugd- teams doorliep hij. Totdat het grote Oranje voor de deur stond en de drem pel te hoog bleek. Bij Ajax kwam hij ook al niet verder. De waardering was er van de F-side, die hem als Super-Mario in de armen sloot. Maar erkenning kwam er nooit van de club, die hem zelfs geen nieuw contract wilde aanbieden. Chelsea was de ver rassende volgende werkgever. Het eerste jaar werd een rampjaar. Nooit was hij geblesseerd, maar in Lon den moest hij twee keer worden geope reerd aan de voet. Bijna het hele sei zoen ging de mist in. „Een hele zware periode. Je leert jezelf beter kennen dan onder makkelijke omstandigheden. Je voelt je mentaal sterker dan ooit." In mei kwam de langverwachte ren tree. Met de wedstrijd om het Charity Shield, de Engelse Super Cup, tegen Manchester United kwamen een paar maanden later ook de schijnwerpers. De verdediger die nooit scoorde, maak te een prachtig doelpunt. Een paar maanden later is er zijn eer ste uitverkiezing voor Oranje. Verras send, natuurlijk, want wie dacht er nu aan Melchiot. De verdediger, een tikje mysterieus: „Ik wist dat er op me werd gelet. Je hoort dingen, dingen die je ra ken. Dan bereid je je er op voor." Bovendien past deze nieuwe ontwik keling in zijn loopbaan perfect bij zijn levensmotto. In de catacomben van de Amsterdam Arena, schuilend voor de regen, na de eerste kletsnatte training, bliksemsnel terugkijkend op zijn voet- baljaren vol pieken en dalen, zegt hij: „Wat je wilt, dat gebeurt." door onder meer een treffer van Zahovic bij Luxemburg. In groep 3 redde Rommedahl een punt voor Denemarken te gen Noord-Ierland. De PSV'er bekroonde zijn basisplaats met de gelijkmaker in de tweede helft. Heintze, Gronkjaer en To- masson hoorden ook bij de eer ste elf. De Denen hebben twee verliespunten meer dan koplo per Tsjechië dat met 4-0 te sterk was voor IJsland. Koller en Nedved verdeelden de doel punten. Turkije dankte het gelijke spel bij Zweden aan de Duitse scheidsrechter Krug. Hij be loonde in blessuretijd een 'schwalbe' van Ogün met een strafschop die werd benut door Huvutcu. Larsson scoorde de openingstreffer voor Zweden dafevenals Turkije twee punten minder heeft dan Slowakije. De koploper zonder puntverlies won met 1-0 bij Moldavië. Polen voert na twee duels groep 5 aan. Kaluzny leidde het land met drie doelpunten langs Wit-Rusland: 3-1. Schotland ontdeed zich pas in de slotfase, van San Marino (2-0) en heeft in groep 6 twee punten meer dan België. Na het gelijke spel met Kroatië wonnen de Belgen eenvoudig bij Letland. Vitesse- spits Peeters scoorden net als Wilmots, Cavens en Verheyen. Spanje is na twee duels in groep 7 nog zonder puntverlies. Gerard en Hierro zorgden voor de doelpunten tijdens de door 80.000 toeschouwers bezochte thuiswedstrijd tegen Israël: 2-0. Scheidsrechter Wegereef zag Italië zich met een 3-0 zege op Roemenië revancheren voor het eerdere gelijkspel in groep 8 tegen Hongarije. De eindstand was al bij rust bereikt door tref fers van Inzaghi, Delvecchio en Totti. Maldini mag zich record international noemen. Hij heeft 113 interlands achter zijn naam staan, één meer dan Dino Zoff. Georgië won in dezelfde groep met 0-4 bij Litouwen. Archil Ar- veladze en Kinkladze scoorden eenmaal. Clarence Seedorf was zaterdag de grote man bij Oranje. De invaller brak de score open en zou later nog eens raakschieten. Hier wordt hij gefeliciteerd door Edgar Davids en Giovanni van Bronckhorst. foto anp marcel antonisse Op een eiland in de Middellandse Zee heeft het Neder lands elftal in mentaal opzicht goede zaken gedaan voor de volgende opdracht, woensdag tegen Portugal. Oranje won met 4-0 van Cyprus en het puntenverlies van ge vreesde concurrent Portugal tegen Ierland (1-1) droeg nog eens extra bij aan de feestvreugde. sing. De uitslag deed recht aan het werkelijke krachtsverschil. Op het eiland had Nederland in het verleden al vier keer een interland gewonnen, maar niet eerder met zulke grote cijfers. De laatste wedstrijd tussen bei de landen, op 9 december 1987 in Amsterdam, eindigde ook in 4-0. Op Cyprus was Oranje nooit verder gekomen dan be scheiden overwinningen, 1-0 (in 1981 en '84) en 2-0 (in 1986). „Met 0-1 zouden we hier wel heel mager zijn weggekomen. Daarvoor heb ik te veel schitte rende aanvallen gezien", zei bondscoach Van Gaal, lang na dat de 7500 eilandbewoners met applaus en respect van de superieure tegenstander af scheid hadden genomen. Een overwinning, zoals vorig sei zoen op Spanje (3-2) of een ge- gusbert spierenburg Voor de zege van Nederland op Cyprus, in het tweede kwalifica tieduel in groep 2, was in be langrijke mate één speler ver antwoordelijk: Clarence See dorf. De kleine Milanees gaf de Cyprioten de genadestoot met een vrije trap, die weinigen hem zullen verbeteren. In de arena van Nicosia, het splinternieuwe Pagkypria-stadi- on, kwam Seedorf als invaller als geroepen. In de 69ste mi nuut, negen minuten nadat hij Talan had vervangen, bevrijdde hij Oranje van een loden last. Dat de leeggespeelde en mentaal geknakte tegenstander zich vervolgens compleet over gaf en nog driemaal moest bui gen, kwam niet als een verras- lijkspel, zoals tegen wereldkam pioen Frankrijk (1-1), was tegen Nederland te hoog gegrepen. Als Oranje in de eerste helft maar een fractie van de kansen had benut, zou Papadopoulos, de coach van de Cyprioten, voor de gevolgen niet hebben ingestaan, zei hij na afloop. Zijn ploeg zou een afstraffing heb ben gehad met cijfers die te genwoordig niet meer voorko- Het was een raadsel dat het Nederlandse offensief voor rust geen voltreffers opleverde. Van Gaal had wel negen mogelijk heden geturfd, zei hij. „En ne gen hele, goede kansen. In de aanval ontbrak echter de scherpte." Ronald de Boer, Overmars en (vooral) Kluivert schoten hier tekort. Oranje mocht zich in die fase boven dien bekocht voelen door twee niet verkregen strafschoppen. Het gemak waarmee het team van Van Gaal door de Cyprioti sche linies stootte was het ge volg van een geconcentreerde en agressieve instelling en een uitgebalanceerde speelwijze. Zaterdagavond voldeed volgens de coach behalve de inzet ook de uitvoering. Wat dat betreft was ten opzichte van een maand geleden (Nederland - Ierland 2-2) grote vooruitgang geboekt, vond hij. Van Gaal prees in Nicosia de koppels Frank de Boer/Reiziger en Cocu/Davids. De eerste twee vormden in de verdediging het slot op de deur, de andere twee vervulden een sleutelrol op het middenveld. „Ik wilde Cyprus per se vastzetten op de eigen helft. De uitvoering in de verde diging en in de opbouw was goed verzorgd, alleen in de laat ste fase ging het niet goed. Wat we misten was een vroeg doel punt. In wedstrijden tegen te genstanders die zo hardnekkig verdedigen als Cyprus, is de eerste goal altijd doorslagge vend." Seedorf werd niet toevallig ingezet. Van Gaal: „Van tevoren was dat door mij zo ingeschat. Ook bij Inter speelt hij momen teel als schaduwspits. Het pakte fantastisch uit. Clarence was de speler die ons over het dode punt heen tilde. Vanaf dat mo ment wist ik dat er nog een paar treffers zouden vallen." Seedorf maakte ook nog het derde doelpunt, uit een voorzet van Ronald de Boer. Een niet te missen kans overigens. Over mars en Kluivert tekenden ge zamenlijk voor nummer drie en vier. Ronald de Boer: „Als je die eerste goal hebt gemaakt, wordt het een heel simpel spelletje." Voor Van Gaal kwam het overtuigende optreden van zijn ploeg niet als een verrassing. „Ik ben heel tevreden over de manier van trainen en de ma nier van voorbereiden. Natuur lijk stuur ik dat aan als coach, maar ik moet wel respons krij gen. Misschien was de voorbe reiding op de eerste wedstrijd, tegen Ierland, nog wel beter. Als trainer/coach heb ik niet vaak gezien dat het Nederlands elftal terugkomt van een 0-2 achterstand. Ook aan de wed strijd van vandaag hou ik een goed gevoel over." Het Nederlands elftal vervolgt de campagne voor het WK 2002 woensdag in Rotterdam tegen Portugal, de ploeg van Figo. „Ook die moet worden gewon nen", aldus de bondscoach. _eei Keegan stapt op na nederlaag Engeland tegen Duitsland. Wilkinson tijdelijk opvolger heeft zaterdagmiddag op dramatische wijze ,e' genomen van Wembley. De ploeg verloor het uel in het historische stadion met 0-1 van sinki steun van Brian Kidd en Stuart Pierce. Zij vervan gen de assistent-trainers Peter Beardsley en Arthur Cox die in navolging van Keegan opstapten. Kidd is trainer van Blackburn Rovers geweest. Pierce droeg jarenlang het shirt van het nationale elftal. Wilkinson benadrukt dat hij niet aanblijft als bonds coach. „We blijven een geschikte kandidaat zoeken." Naast Terry Venables scoren Ferguson (Manchester United) en Wenger (Arsenal) goed bij de bookmakers. De 56-jarige Wilkinson is nuchter over de zware taak die op zijn schouders rust. „Ik heb drie dagen en twee trainingen de tijd een goed resultaat voor te bereiden", beseft hij. „Dat is niet makkelijk. Hopelijk lukt het wel." De nederlaag en de beslissing van Keegan overscha duwden de onrust bij Duitsland waar het privé-leven van Christoph Daum afgelopen week belangrijker was dan de wedstrijd tegen de Engelsen. De beoogde bondscoach zou volgens de Duitse media regelmatig naar de hoeren gaan en zijn neus poederen in cocaïne. „Een man met zulke problemen moet geen bonds coach worden", leidde manager Hoeness van Bayem München de rel in. „Laat hem eerst maar eens een drugstest doen." De Duitse voetbalbond staat nog steeds achter Daum. nu nog trainer van Bayer Leverku- sen, maar stelde de contractbesprekeningen wel uit. De bedoeling is dat Daum, die een drugstest weigert, na dit seizoen de taken van interim-bondscoach Rudi Voller overneemt. Het is echter maar de vraag of de Duitse voetbal bond er verstandig aan doet dit voornemen te handha ven. Onder Voller boekt Duitsland eindelijk weer goede resultaten. Na een mislukt EURO 2000 moest Spanje er in een oefenwedstrijd al aan geloven. Na Griekenland kon ook Engeland het Duitse zicht op deelname aan het WK 2002 niet belemmeren. Hamann opende tij dens het laatstè duel op Wembley al in de veertiende minuut de score. Hij verraste doelman Seaman met een vrije trap vanaf 35 meter. Het bleek het laatste doelpunt in het 77-jaar oude stadion. De Duitsers kwamen zonder goed te voetballen nau welijks meer in de problemen. Doelman Kahn reageer de attent op een kopbal van Adams, een afstandsschot van Beckham en een schuiver van Cole. Scholl rondde in de slotfase een succesvolle Duitse counter niet doel treffend af. Het veranderde niets aan het gegeven dat de Duitsers al 34 jaar geen uitwedstrijd bij Engeland hebben verloren. Duitsland, eerder al te sterk voor Griekenland, is door de zege koploper. Griekenland en Finland volgen op drie punten. Finland verloor in Athene met 1-0 en treedt woensdag op als gastheer van Engeland. WK KWALIFICATIE GROEP 1 Zürich: Zwitserland - De Faeröer 5-1 (4 1). 4. Petersen 0-1, 26. Zwyssig 1-1, 35. Fournier 2-1, 43. Türkyilrnaz 3-1 (strafschop), 45. Türkyilrnaz 4-1 (straf schop), 53. Türkyilrnaz 5-1 (strafschop) Scheidsrechter Kapitanis (Cyp). Toe schouwers: 9500. Luxemburg: Luxemburg Slovenië 1-2 (0-2). 39. Zahovic 0-1,41, Milinovic 0- 2, 46. Strasser 1-2. Scheidsrechter: Benes (Tsj). Toeschouwers: 1788. 2 1 1 0 4 4-3 2 10 13 5-2 Slovenie Joegosl Rusland Zwitserl. Faeröer Luxemb. GROEP 2 Nicosia: Cyprus - Nederland 0-4 (0-0) 69. Seedorf 0-1, 78. Seedorf 0-2, 86. Overmars 0-3, 90. Kluivert 0-4. Scheidsrechter Cesari (Ita). Toeschou wers 7500. Gele kaart Pounas (Cy prus), Davids, Van Bronckhorst, Seedorf (Nederland). Cyprus: Panayiotou; Theodotou, Charis Charalambous (62. Poyadjis), loannou en Marios Charalambous; Pounas. Me- lanarkitis, Spoljaric en loakim; Ma- lekkos (72. Okkas) en Agathocleous. Nederland: Van der Sar; Bosvelt (76. Van Bommel), Frank de Boer, Reiziger en Van Bronckhorst; Talan (59. See dorf), Davids, Cocu en Overmars; Ro nald de Boer (85. Bouma) en Kluivert. Lissabon: Portugal - Ierland 1-1 (0-0). 57. Conceicao 1-0, 72. Holand 1-1. Scheidsrechter Oezoenov (Bul). Toe schouwers 65.000 Andorra la Vella: Andorra - Estland 1-2 (0-0). 54. Reim 0-1, 65. Oper 0-2, 90. Ruiz 1-2 (straf schop). Scheidsrechter Koren (Isr) Toeschouwers: 800. Rode kaart 90. Li ma (Andorra) Estland 3 2 0 1 6 4-4 Cyprus 2 10 13 3-6 Ierland 2 0 2 0 2 3-3 Andorra 3 0 0 3 0 3-6 GROEP 3 Belfast: Noord Ierland - Denemarken 1 - 1 (1-0). 38. Healy 1-0, 59. Rommedahl 1-1. Scheidsrechter: Pereira (Por). Toe schouwers 11.823 Teplice Tsjechië - IJsland 4-0 (3-0). 17. Koller 1-0,41. Koller 2-0, 44. Ned ved 3-0, 90. Nedved 4-0. Scheidsrech ter: Vassaros (Gri). Toeschouwers: 9843. Sofia: Bulgarije Malta 3-0 (1-0). 39. Ivanov 1-0, 65. Ivanov 2-0, 90 Todorov 3-0 Scheidsrechter: Kalidja (Bos). Toe schouwers: 4000. 2 2 0 0 6 5-0 2 1 1 0 4 3-2 2 1 1 0 4 2-1 2 10 13 3-1 Tsjechie Denemark. N-lerland Bulgarije Malta IJsland GROEP 4 Gothenburg: Zweden Turkije 1-1 (0-0) 68. Larsson 1-0, 90 Huvutcu 1-1 (strafschop). Scheidsrechter Krug (Dui) Toeschouwers 42.152 Chisinau Moldavië - Slowakije 0-1 (0- 0) 79 Nemeth 0-1. Scheidsrechter Stushlik (Oos). Toeschouwers: 5000. 2 2 0 0 6 3-0 2 1 1 0 4 3-1 2 1 1 0 4 2-1 2 10 13 3-2 2 0 0 2 0 0-3 2 0 0 2 0 0-4 Slowakije Turkije Zweden Macedonië Moldavië Azerbeid. GROEP 5 Cardiff Wales - Noorwegen 1-1 (0-0). 60. Blake 1-0, 80. Helstad 1-1 Scheidsrechter: Strampe (Dui). Toe schouwers 40.000 Jerevan: Armenië - Oekraïne 2-3 (2-1). 17. Petrosyan 1-0, 44. Petrosyan 2-0, 45. Tsjevtsjenko 2-1, 55. Husin 2-2, 59. Tsjevtsjenko 2-3. Scheidsrechter: Larsen (Den) Toechouwers: 14.000. Lodz Poleri - Wit-Rusland 3-1 (1-1). 24. Kaluzny 1-0, 37, Ridnyuk 1-1, 62. Kaluzny 2-1, 73. Kaluzny 3 1 Scheids rechter: Frisk (Zwe). Toeschouwers 7000. Polen Oekraïne Wit-Rusland Noorwegen Armenie Wales Kevin Keegan ziet de bui ai hangen. Na de nederlaag tegen Duitsland nam de coach van Engeland ontslag. Achter hem staat Rudi Voller, trai ner van de Duitsers. foto dpa oliver berg 2 2 0 0 6 6-2 2 10 13 4-5 2 10 13 3-4 2 0 2 0 2 1-1 2 0 1112-3 2 0 1112-3 IGROEP 6 San Marino: San Marino - Schotland 0- 2 (0-0). 71 Elliott 0-1, 73 Hutchison 0-2 Scheidsrechter: Orrason (IJs). Riga Letland België 0-4 (0-2). 5. Wilmots 0-1, 13 Peeters 0-2, 82. Ca vens 0-3, 90. Verheyen 0-4 Scheids rechter: Irvine (Nle). Toeschouwers 9000. Schotland 2 2 0 0 6 3-0 Belgie 2 1 1 0 4 4-0 Kroatië 10 10 10-0 S. Marino 1 0 0 1 0 0-2 Letland 2 0 0 2 0 0-5 GROEP 7 Vaduz Liechtenstein - Oostenrijk 0-1 (0-1). 28. Flógel 0-1. Scheidsrechter Rowbotham (Sch). Madrid Spanje Israël 2-0 (1-0). 22. Gerard 1-0, 53 Hierro 2-0 Scheids rechter: Colombo (Fra) Toeschouwers 80.000. Spanje 2 2 0 0 6 4-1 Oostenrijk 1 1 0 0 3 1-0 Israel 2 10 13 2-2 Bosnie-H 10 0 10 1-2 Liecht.stn 2 0 0 2 0 0-3 GROEP 8 Vilnius Litouwen - Georgië 0-4 (0-2). 18. Ketsbaia 0-1, 33 Ketsbaia 0-2, 46. Georgi Kinkladze 0-3, 84 Archil Arveladze 0-4. Scheidsrechter: Wojcik (Pol). Toeschouwers 5000 Milaan Italië - Roemenië 3-0 (3-0). 13. Inzaghi 1-0, 17 Delvecchio 2-0, 42. Totti 3-0. Scheidsrechter Wegereef (Ned). Toeschouwers 54.297. 2 10 13 1-3 GROEP 9 Londen: Engeland - Duitsland 0-1 (0-1) 14. Hamann 0-1. Scheidsrechter Braschi (Ita). Toeschouwers 76.377 (uitverkocht). Athene: Griekenland - Finland 1-0(0-0) 59. Liberopoulos 1-0. Scheidsrechter Collina (Ita). Toeschouwers 14.800. 2 10 13 1-2

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19