!>PORT Schumacher geeft Ferrari trots terug Iedereen is blij voor verguisde Clarence Seedorf 'er Leede laat iet weer liggen Inde HERHALING *ANDAG 9 OKTOBER 2000 'rigon schorst supporter iden Sporting Trigon heeft een supporter voor onbepaalde d geschorst. De man bedreigde twee weken geleden na afloop ji de thuiswedstrijd tegen Dalto scheidsrechter Hans Hegi en jchter Marinus Bakker. „Het bestuur heeft hem uitgeno- gd voor een gesprek, maar hij wil daar niet op ingaan. Zolang ij dat niet doet, is hij niet welkom op ons veld", licht voorzitter ans de Haas de maatregel toe. Hegi had naar aanleiding van «verbale bedreiging het korfbalverbond ingelicht, maar hij >eft geen officiële klacht ingediend bij de tuchtcommissie. „Ik eet niet of de bond er nog iets mee doet. Zelf vind ik dat Trig- i het goed heeft opgelost en voor mij is de zaak afgedaan", elt Hegi. lanchester beschuldigd van omkoping ^mchester Jim Smith, de voormalige trainer van Oxford, heeft anchester United van poging tot omkoping beschuldigd. Hij hrijft in een binnenkort te verschijnen boek dat hij 17 jaar ge- den niet is ingegaan op een aanbod van de huidige kampioen Engeland. Smith, inmiddels trainer bij Derby County, oest in 1983 met Oxford een beslissingswedstrijd tegen Man iester United spelen. Het bekerduel was vastgesteld op neu- aal terrein. Voorzitter Edwards en toenmalig trainer Atkinson Manchester United hadden er volgens Smith ruim 20.000 ïlden voor over de wedstrijd voor eigen publiek op Old Traf- rd te spelen. Oxford won het beslissingsduel met 2-1. JEFA schorst Roemeense club roN» De UEFA heeft voetbalclub Ceahlaul Piatra voor vijf jaar i eschorst voor deelname aan alle Europese toernooien. De H oemenen probeerden op 15 juli het arbitrale duo voor het duel de Intertoto met Austria Wien om te kopen. Volgens de Duit waarnemer kregen de Franse officials in ruil voor een soepele ,V( iding de diensten van prostituees aangeboden. 'ier doelpunten Romario ftRACAiBORomario heeft opnieuw bewezen nog steeds van ote waarde voor Brazilië te zijn. De 34-jarige aanvaller loodste ■n steren zijn ploeg met vier treffers naar een 0-6 overwinning te- m Venezuela. Dankzij de zege zetten de Brazilianen een grote ap naar deelname aan het WK 2002. De uitwedstrijd tegen Ve il izuela was de tweede officiële wedstrijd van Romario sinds n terugkeer half augustus in het nationale team. Tijdens zijn itree in de wedstrijd tegen Bolivia scoorde Romario al drie ier. „Zolang ik de kans krijg, blijf ik scoren", jubelde Romario. i de foto Romario's tweede goal. foto afp vanderlei almeida ivaldo dreigt weer met vertrek rcelona Rivaldo heeft gisteren opnieuw gedreigd Barcelona verlaten. De Braziliaanse aanvaller is het niet eens met de kri ek van supporters en media. „Ik weet het goed gemaakt. Als de lensen niet meer blij zijn met mijn persoontje Dan ga ik terug ir Brazilië en laat ik al mijn geld in Spanje achter." Rivaldo eg de laatste tijd veel kritiek. Zo zou hij een enkelblessure pben aangegrepen om vakantie in zijn geboorteland te vie- Ook zou hij zijn loon niet waarmaken. Voorzitter Gaspart n Barcelona was niet onder de indruk van de dreigementen, [k vind het juist positief wat hij zegt. Hij vindt de uitlatingen n supporters belangrijker dan geld. Dat siert hem." IRDWUK gertjan van geen voetbal een jury-sport, dan Ter Leede er dit seizoen ken beter voorstaan. De en senheimers speelden dit Noordwijk het grootste van de wedstrijd van de mel t. Maar voetbal draait om lpunten maken. Dat er op Duinwetering daarom s 1-1 uitrolde, had Ter ''j11, de geheel aan zichzelf te en. Rood-geel werd in st® irdwijk zelfs de grote verlie- van de zaterdagmiddag van- j [e de twee rode kaarten die de ;en voor respectievelijk Jack isbeek en Martin de Louw maar ze zeggen genoeg r de gemoedstoestand waar- oen Ter Leede zich bevindt. De tuu! e kaarten waren het gevolg 1S concentratieofhrpk pn fmc. 'rb ie over we lts resultaat. I"lkuyeek in week uit speelt de 'gvan Arie Lagendijk als een ipioenskandidaat. Het ver- t zich nog niet in een hoge s)es itie op de ranglijst in de dJ?J fdklasse A. Na vijf wedstrij- f 1 is het aantal verliespunten I 'Pgelopen tot acht. Lagen- te'°l vindt zichzelf geen psycho- en is dat ook niet, maar lijdt geen twijfel dat wed- den den als die tegen Deltasport ;teJJ ïwel beter 2-1 verlies), Kat- (1-2 in de laatste minuut) ieKToordwijk een flinke deuk in luc zelfvertrouwen opleveren, v slechts met praatsessies kan b den hersteld. Zeker als 45 uten hogeschoolvoetbal j hts één doelpunt, van Pa- s0, t Kalkema in de 40ste mi- it, oplevert. 1110 nders is de terugval na de Nee, dit keer geen emoties zoals eerder dit jaar in Mon- za. Die waren al bekoeld in de lange uitloopronde in Su- zuka. Want in de cockpit van zijn Ferrari vierde Michael Schumacher helemaal alleen zijn eigen feestje. De vuis ten beukten op het stuur en misschien waren er wel vreugdetranen. Maar de buitenwereld zou daar deze keer geen deelgenoot van zijn. In alle opzichten toonde Michael Schumacher zich gisteren een waardig wereld kampioen. suzuka gpdte zijn, moet je ook goed kun nen verliezen. We hebben meer fouten gemaakt dan Ferrari. Daarom is de titel voor Michael terecht." In Suzuka heeft Schumacher Ferrari teruggebracht aan de top. Het was al weer 21 jaar ge leden dat Ferrari voor het laatst wereldkampioen was. De frus traties van de Italiaanse stal zijn de afgelopen jaren hoog opge lopen. De Duitser was de motor achter alle successen. Hij kwam in 1996, won toen 'slechts' drie Grand Prix', maar maakte de stal wel weer strijdvaardig. Hij bracht de Italiaanse trots bij Ferrari naar boven en sterkte het geloof in eigen kunnen. Vo rig jaar had hij al de kroon op zijn werk kunnen zetten, maar toen haalde de beenbreuk, na een crash in Silverstone, een streep door de rekening. Dit jaar begon Michael Schu macher als een raket, met drie Acht overwinningen dit sei zoen, dat al alleen toont aan wie de beste was in het Formu le 1 circus van 2000. Hakkinen won 'slechts' vier races, maar gelukkig hadden Schumacher en Ferrari een dipje in de loop van dit seizoen. Daardoor ont stond er tenminste nog enige spanning en kreeg Hakkinen ook nog zicht op een wereldti tel, hetgeen zijn derde in suc cessie zou worden. Maar drie achtereenvolgende Grand Prix-zeges van Schuma cher beslisten uiteindelijk het gevecht om de wereldtitel. Monza was voor Schumacher, net als Indianapolis en gisteren de Grote Prijs van Japan op het circuit van Suzuka. Mika Hakki nen toonde zich een groot sportman: „Ik ben twee jaar achtereen kampioen geweest, maar nu is iemand anders aan de beurt. Om een goed winnaar achtereenvolgende overwinnin gen. De 31-jarige Duitser, na het succes in '94 en '95 met Be- netton nu drievoudig wereld kampioen, legde daarmee de basis voor dit seizoen. Boven dien bleek de Ferrari uiterst be trouwbaar. Ook gisteren klopte alles bij Ferrari. Of bijna alles. Alleen de start was niet perfect. Die was voor Mika Hakkinen. De Fin, op acht punten ach terstand in het WK-klassement, vocht voor zijn laatste kans maar zijn team liet hem op het beslissende moment in de steek. De strategie van Ferrari was briljant, want op het mo ment dat Hakkinen voor de tweede keer de pits indook reed Schumacher nog vrolijk een paar rondjes door. De Ferrari werd lichter en daardoor ook sneller. In vier ronden creëerde Schumacher een beslissende marge, waardoor hij na zijn pitstop nog voor zijn Finse ri vaal de baan op kwam. De voorsprong van Schumacher kwam niet meer in gevaar. Hij was zich ervan bewust dat hij zich geen slippertje kon veroor loven. Schumacher reed scherp en geconcentreerd en won met voldoende marge. Schumacher had veel twijfels over de strategie. „Ik had veel verkeer en tot overmaat van ramp stond er ook nog een Be- netton vlak bij de pits dwars over de baan. Maar toen ik uit ri, red.), 'Het ziet er goed uit'. Ik goed uit' wist ik dat het echt de pits kwam, riep Ross Brawn geloofde hem eerst niet. Pas goed zat. Ik kwam ruim voor (technisch directeur van Ferra- toen hij riep: 'Het ziet er zeer Mika de baan weer op." nicosia gusbert spierenburg Strafschoppen neemt hij niet meer, maar een vrije trap gaat er altijd nog wel nog in. Na zater dag is er voor Clarence Seedorf onverwacht weer leven na de dood. De speler van Inter stond za terdag aan de basis van de 4-0 overwinning van Oranje op Cyprus. In z'n 53ste interland, op een mooie zwoele avond op Cyprus, maakte de pas 24-jarige Amsterdammer z'n achtste én negende doelpunt voor het Nederlands elftal. Vooral de eerste, een vlekkeloze vrije trap, was in meer dan één opzicht een emotioneel moment. Er werd, even, een bevrijdingsfeestje gevierd. Niet alleen door de nationale ploeg, in de eerste plaats door de gekwelde held zelf. In z'n diepste binnenste ontstak licht vuurwerk. Zoveel succes, als zaterdag in het WK-kwalifi- catieduel in Nicosia, had Seedorf in Oranje sinds tijden niet meer gekend. Niet zonder reden droegen z'n ploeggenoten en coach na afloop spontaan de overwinning op aan de man, die de laatste jaren in eigen land geen goed meer leek te kunnen doen. Ongewild en misschien onbewust is de even overmoedige als zelfverzekerde Amsterdammer uitgegroeid tot de minst populaire international van het land. Dat hij zich in het nationale tricot nog steeds durft te vertonen, verdient bewonde ring na alles wat hij over zich heen heeft gekre gen. Met z'n drang zich onder alle omstandigheden te moeten manifesteren, bereikte Seedorf in de afgelopen jaren eerder het tegenovergestelde ef fect. Z'n karakter zat hem meer dan eens in de weg, niet zozeer z'n (grillige) talent. Te snel, te vroeg wilde hij de leider zijn. Hij werd iets an ders, het mikpunt van spot. Hij moest lezen dat hij de nationale pispaal was. De rampspoed voor het miskende talent be gon met een gemiste strafschop tegen Frankrijk (kwartfinales EK 1996). Oranje was uitgeschakeld en Seedorf ontroostbaar. Niet veel later, in Bursa tegen Turkije (voorronde WK 1998), ging hij op nieuw in de fout, opnieuw vanaf de penaltystip en opnieuw in een overmoedige bui. Nederland verloor, met 1 -0, en een land viel over hem heen. En verder? Tja, verder viel hem eigenlijk nau welijks iets te verwijten. Hooguit dat zijn presta ties in het nationale elftal niet volledig beant woordden aan de (veel te) hooggespannen ver wachtingen. Bij Hiddink noch Rijkaard was hij meer vaste keus. Met z'n club, Real Madrid, werd hij wel kam pioen, van Europa (1998) en zelfs van de wereld. Hij is pas 24, maar speelde ondertussen al voor Ajax, Sampdoria, Reai Madrid en Inter Milan. Zaterdag, in de 60ste minuut, gunde Van Gaal z'n nummer 14 een invalbeurt. Talan was vol gens de bondscoach aan het 'wegdeemsteren'. Het zou een succesvolle en tegelijkertijd memo rabele zet worden. De eerste die Seedorf in Nicosia in de armen sloot, was de aanvoerder. Frank de Boer was zich bewust van het grote geluk in de ziel van de kleine man. „Dit was zo belangrijk voor hem. Dat waren wij ons met z'n allen zeer bewust. Clarence wordt veel bekritiseerd, te veel. Hij is nog jong, maar hij heeft al heel wat te verduren gehad. Het succes gunnen we hem van harte. Hij maakte niet alleen twee belangrijke doelpunten. Hij viel ook nog eens heel goed in." De triomf van de vrije trap van Seedorf, die voor Oranje aan alle onzekerheid een einde maakte, kwam niet uit de lucht vallen. Er was nadrukkelijk getraind op deze variant vanaf de linkerflank. Frank de Boer: „Ik ben de aangewe zen man voor de vrije trappen vanaf de rechter kant. Voor de linkerkant waren er afgelopen week eigenlijk niet zoveel gegadigden. Ronald (De Boer) en Mare (Overmars) probeerden het, maar niet erg overtuigend. Met Clarence gingen de oefeningen beter." Er wel zaterdagavond, na afloop van de 4-0 ze ge, veel te vragen aan de match-winnaar van het Nederlands elftal. De geïnteresseerden kwamen bedrogen uit. Seedorf had niets te vertellen, niet aan de tv, niet aan de radio, niet aan de dagblad journalisten. „Nee, ik geef geen interviews. Daar heb ik mijn redenen voor. Misschien de volgen de keer weer, maar nu niet. Het is voor mij nu te makkelijk praten." rust ook niet te verklaren. Waar Ter Leede, zonder de licht ge kwetste Erwin Beltman en de zieke Dennis Kramer, in de eer ste helft deed wat het wilde, le verde het tweede deel veel stof tot nadenken op. De bezoekers leken zich erbij neer te leggen, dat er weer niet meer inzat. Kon Ter Leede in de eerste helft nog veel druk zetten en de aanvals opbouw van Noordwijk al vroeg verstoren, na de thee kwam daar niet veel meer van terecht. Niet dat Noordwijk, dat via Rocky Pitti, Carl Roest, Jeroen Struijs, Patrick van Dam en Mi chael van der Laan een paar halve kansjes kreeg, zo veel be ter ging voetballen. De Sassen- heimers lieten de teugels te veel vieren. Dat was geen probleem ge weest als Kalkema, De Louw, Alan Campfens en Mark Jansen wat .slagvaardiger waren ge weest. Met name Kalkema bleef in gebreke. Alleen voor Korff koos hij geen hoek, maar pro beerde hij de Noordwijkse doel man op twee meter voor de doellijn nog te omspelen. Even later maakte hij zijn fout nog wel goed door een voorzet van Hicham Rbii binnen te tikken, maar daar was ook alles mee gezegd. Noordwijk mocht dank zeg gen dat het voor eigen publiek in cijfers niet werd vernederd. Binnen een half uur had drie kwart van de verdediging, slechts Jelle Korbee bleef buiten schot, al een gele kaart te pak ken van de strak leidende scheidsrechter Den Haan. De nieuweling in de zaterdagse hoofdklasse was er kennelijk veel aan gelegen de derby niet uit de hand te laten lopen en ging daarbij voortvarend te werk. Had Ter Leede net zo voortvarend de op scherp staande Noordwijk-verdediging aangepakt, dan was het duel heel anders verlopen. Nu kon de thuisploeg het ge loof in eigen kunnen en de hoop op de gelijkmaker weer terugwinnen. Die viel dan ook. In de 70ste minuut werd Carl Roest gestuit door Martin de Louw en Marcel de Jong. Jurgen Faerber, toch niet de eerst aan gewezen vrije-trapspecialist, krulde de bal over de muur bui ten bereik van de versteende keeper Thomas Waasdorp: 1-1. Kansen waren er nadien al leen nog voor Ter Leede. Scho ten van Pim Langeveld en Mar tin de Louw werden tot corner verwerkt. Den Haan hoefde nog slechts te fluiten voor Sassen- heimse overtredingen. Eerst ging Jack Honsbeek in de fout door de doorbrekende Patrick van Dam neer te trekken en twee minuten later kreeg De Louw ook rood voor een elle boogstoot op invaller Wim de Jong. Dat Ter Leede vervolgens met negen man nog steeds kansen kreeg op 1-2, tekende de krachtsverhouding. De ingeval len René Ruwaard en Kalkema mikten echter naast, maar dat mocht zaterdag allang geen verrassing meer heten. Lagendijk wilde van het nieu we puntenverlies geen drama maken. „Wat me het meeste zorgen baart, zijn de rode kaar ten. Je moet je niet laten provo ceren. Dat kun je niet maken. Daarmee dupeer je de club en je medespelers", zo doelde de trainer op de prent voor De Louw. Zijn gemoed werd zelfs niet vrolijker toen hij hoorde van het gelijkspel van koploper Katwijk. „Wij mikken echt niet op de eerste plaats. Dit zijn gewoon zure weken voor ons. We heb ben in de eerste helft verzaakt. In de tweede helft ontbrak het Martin de Louw van Ter Leede geeft Noordwij- ker Wim de Jong een elle boogstoot. De Louw zou voor deze overtre ding een rode kaart krijgen. FOTO •KEES VAN HOOCDALEM aan concentratie en discipline." Zijn collega Ruud Bröring probeerde de prestatie van zijn ploeg positief te benaderen. „Bij de rust hadden we 4-0 ach ter moeten staan. In de tweede helft waren we misschien wel beter tegen een van de betere ploegen in de hoofdklasse. Dat geeft hoop voor de toekomst." Noordwijk: Korff: Faerber, Smit (80. VV. de Jont;), Korbee (75. I'. de Jong), Van der Niet; Hoest, Reinders, Azier; Struijs (61. Van der I.aan), Van Dam, Pitti. Ter Leede: Waasdorp: De Jong, Van Zeist, Bloeinheuvel, Honsbeek; Jansen, Lingevcld, De l ouw, Kalkema (90. Ge- ijsman), Campfens (76. Ruwaard), De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Om de beurt kijken tafeltenniscoach Gerard Bakker, volleyballer Peter Blangé, schaatsster Helen van Goozen en sportcommentator Albert Mantingh terug op hun sportmoment van de week. Vandaag zet Albert Mantingh het afscheid van Wembley in de herhaling. pisch gebied. Van de 80.000 mensen bleven er na de wedstrijd zeker 75.000 nog zitten. Er hingen spandoeken met teksten als 'Wembley we miss you'. Het is ook onbegrijpelijk dat in een land met zoveel tradities zo'n „Engeland-Duitsland, een mooier einde van Wembley kon eigenlijk niet, omdat En geland-Duitsland, de WK-fi- nale in 1966, de mooiste wed strijd is die daar ooit is ge speeld. Het was de enige keer in de geschiedenis dat Enge land wereldkampioen werd, bovendien was dat de meest besproken finale aller tijden. Want het doelpunt was geen doel punt; de bal ging niet over de lijn. Zaterdag werd de wed strijd ge speeld in zeer trieste omstandig heden. In de stromende regen, het was drama tisch slecht van Engelse kant en de Engelsen ver loren. Ik ken Kevin Keagan een beetje en ik voelde aanko men dat hij zijn ontslag als bondscoach zou indienen. Ze hadden wel alles uit de kast gehaald. In de rust werden de Engelse gouden-medaillewin naars van de Olympische Spe len gehuldigd. Dat vond ik mooi, ik heb zelf ook ruim drie jaar in Engeland ge woond. Het was zeker mooi om Steven Redgrave te zien, die op vijf achtereenvolgende Spelen goud heeft gewonnen in een zware sport als roeien. Dat is misschien wel de mooi ste prestatie ooit op olym- stadion helemaal tegen de vlakte gaat. Het is een van de grootste sportpaleizen ter we reld en er is paus is er ge weest, Fanny Blankers- Koen won er vier keer goud, Ajax won er zijn eerste Euro pa Cup 1het concert van Live Aid was daar. Ik was er zelf aan het eind van de jaren ze ventig voor het eerst. Ik weet nog dat ik vanaf de metro richting het stadion liep en dat het me meteen naar de keel greep. Het is zo majestu eus, zo mooi, missc hien wel door z'n eenvoud. Ik ben zelf ook even blijven zitten en ik heb goed om me heen geke ken. In mijn commentaar zei ik: toen het F.K in Engeland werd gehouden, werd gezegd: 'Football is coming home'. Nu is het 'Football is leaving home'. Het is afgelopen." Albert Mantingh (41) is sport commentator bij SBS 6. Hij woont in Oegstgeest. Een dolblije Michael Schumacher wordt opgetild door teammanager Jean Todt. Links Mikka Hakkinen en David Coulthard. foro reueters eriko sucita

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17