ET A-leider opgepakt in Franse stad Israëlisch succes met anti-raketraket zegt niets Buitenland Nieuwe ronde, nieuwe kansen in Frankrijk hid geeft opdracht tot estatie Tommy Soeharto Straat op in San Salvador Europese Commissie viert tevreden eerste verjaardag Rode Kruis roept hulp in voor Vietnam V erkiezingsspanning in Belgrado loopt op __)AC 16 SEPTEMBER 2000 moordaanslag in Sri Lanka lOj Een zelfmoordaanslag in de Sri Lankaanse hoofdstad bo heeft gisteren tenminste zeven levens gekost. Bij de zijn ook 26 mensen gewond geraakt, aldus de politie, edelijk is de actie het werk van de afscheidingsbeweging Tijgers. De beweging pleegt vaker soortgelijke bomaan- In juli werd de minister van industrie door een Tamil redood. LTTE vecht voor een onafhankelijke staat in het in en oosten van het eiland. ichië compenseert joden Het Tsjechische parlement heeft gisteren ingestemd met "^fcetaling van ruim achttien miljoen gulden aan joodse J iffers uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt het Praagse j reau CTK. Het geld is bedoeld voor overlevenden van de ust, die niet eerder gecompenseerd zijn voor het onteige- ij| nhun bezittingen. Een door de joodse gemeenschap op- e stichting bepaalt wat er met het geld gaat gebeuren. Ie bij treinongeluk in Frankrijk Vlakbij Lourdes in het zuidwesten van Frankrijk is giste- dode gevallen bij een treinongeluk. Drie anderen raak- vond, van wie een ernstig. Het ongeluk gebeurde toen ssagierstrein op de route Tarbes-Dax botste op een on- ïdsvoertuig van de spoorwegen. Na de botsing ontspoor- rein. De dode en de gewonden zijn spoorwegwerkers. Al- agiers van de trein bleven ongedeerd. en tegen invoering euro agen De kans is groot dat de Denen op 28 september in erendum tegen de invoering van de euro gaan stemmen, jkt uit vier verschillende opiniepeilingen, waarvan de uit- ;n gisteren werden gepubliceerd. Uit eerdere onderzoe- ram naar voren dat er ongeveer evenveel tegen- als voor- rs van de euro waren, maar uit de nieuwste peilingen 'nej'-stemmers in de meerderheid zijn. OokZwe- Groot-Brittannië zijn van plan referenda té houden over Hiervoor liggen nog geen data vast. nog niet terug naar West-Timor ad» Hulpverleners van de Verenigde Naties keren pas te ar West-Timor als de situatie daar veilig is. Dat heeft het van de VN-vluchtelingenorganisatie Unhcr, Ogata, giste- :egd in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Haar op- igen komen enkele uren nadat Indonesië en de VN over- iren gekomen om gezamenlijk te proberen de leefom- jheden van de Oost-Timorese vluchtelingen op westelijk te verbeteren. In kampen verblijven ongeveer 120.000 ilingen. In een opvangkamp op West-Timor werden vori- k drie VN-hulpverleners vermoord. Dat gebeurde ver- flijk door pro-Indonesische milities. De VN evacueerden alle vierhonderd hulpverleners van het eiland. iad voor vredesmissie Ethiopië irk Nederlandse deelname aan een vredesmissie in Ethi- i Eritrea is gisteren een stap dichterbij gekomen. In New eeft de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties overeen- ling bereikt over resolutie 1320 die de VN-vredesmissie (United Nations Mission in Ethiopia and Eritrea) moge- akt. Nederland bekijkt op dit moment de mogelijkheid it een bataljon van zevenhonderd mariniers mee te doen vredesmissie. Het kabinet beslist daarover waarschijnlijk de week. Of Nederland meedoet hangt voor een belang- ?l af van Canadese deelname. Nederland wil het liefst sa- iet tweehonderd Canadezen de zeggenschap krijgen over ïtrale verantwoordelijkheidsgebied in de veiligheidszone. Italianen ontvoerd in Colombia d Vijf zwaar bewapende mannen hebben gisteren in Co- drie Italianen ontvoerd. De drie elektriciteitstechnici i overvallen toen ze hun hotel in de stad Rionegro verlie- per taxi op weg te gaan naar de plaatselijke chocoladefa- Daar werkten ze sinds twee weken. De politie weet niet of - voerders deel uitmaken van een guerrillabeweging of dat 'gewone' criminelen gaat. Volgens de taxichauffeur van Italianen hadden de overvallers gezegd dat ze van de fis- cherche waren. De ontvoering kwam kort nadat twee he ingenieurs waren gekidnapt. De Russen zijn volgens itie sinds woensdag in handen van de extreemlinkse gu- leweging ELN. en bij brand Russisch mijnkantoor l± Een brand in het kantoorgebouw van een Noord-Rus- steenkolenmijn heeft gisteren zeker negen en mogelijk elf n het leven gekost. Onder de doden zou ook een kind eddingswerkers slaagden erin 38 mensen levend uit het verdiepingen tellende brandende gebouw te halen. Ze- n hen liggen in ziekenhuizen wegens rookvergiftiging eh ndingen. Volgens het ministerie van rampenbestrijding is nd in het kantoor van de mijn Sevemaja bij de stad Vor- mtstaan door laswerkzaamheden. THEO HAERKENS indent ;ste zoon van de Indo- ex-president Soeharto, Mandala Putra oftewel (38) houdt zich onbe- sinds president Wahid opdracht gaf hem te en wegens betrokken een bomaanslag. De vas er gisteravond nog geslaagd telefonisch p te nemen met Soe- inior om hem uit te no- oor een gesprek op het i wilde gistermiddag !gen dat Tommy wordt t van de aanslag op de beurs in Jakarta, afgelo- ensdag, waarbij vijftien de dood vonden. Hij en te hebben hem aan en om herhaling te ben van wat er met de beurs in Jakarta is ge- Wahid gaf ook opdracht Alwi al Baaqil aan te voorzitter van de e moslims van het Isla- Verdedigingsfront, een Qeharto-aanh angers, wees minister van muiden-Newcastle Dagelijks per Cruiseferry el. 0255 - 53 45 46 i www.dfdsseaways.nl defensie Mahfud na de aanslag op de beurs in de richting van de zakenvrienden van de voor malige president. Hij opperde later dat het misschien beter was de rechtszaak tegen Soe harto te stoppen en een andere regeling te treffen uit vrees voor meer geweld. Uit uitlatingèn van Wahid blijkt, dat die daar helemaal niet voor voelt en juist blij is dat het proces eindelijk loopt. Tommy Soeharto was de eerste van de familie die na het aftreden van zijn vader voor de rechter werd gedaagd wegens malversaties en fraude. De jongste telg van de Soeharto-fa- milie geldt als een van degenen die het meest heeft geprofiteerd van de macht van zijn vader. Tommy werd al eerder ge noemd in verband met geweld. In maart van dit jaar vlogen er kogels het parlementsgebouw binnen, toen de voormalige playboy en autocoureur werd gehoord over fraude en corrup tie. Op 4 juli ontplofte er een bom in de kelder van het kan toor van de procureur-generaal in Zuid-Jakarta juist nadat de immer glimlachende Tommy er was gehoord. PARUS HENK GLIMMERVEEN CORRESPONDENT Als Charles de Gaulle een refe rendum organiseerde, was het altijd prijs in Frankrijk. Ik treed af als er geen meerderheid is voor mijn voorstel, was zijn cre do. Hij zei het iets anders: „Dan verbind ik daar consequenties aan." Maar iedereen snapte wat hij bedoelde. Hoe anders is het nu. Volgende week zondag wordt een referendum gehou den over de vraag of de ambts termijn van de president van zeven naar vijf jaar wordt terug gebracht. Maar er zijn weinig Fransen die daar wakker van liggen. Opiniepeilingen hebben uitge wezen dat twee van de drie kie zers gewoon thuis blijven. En opiniepeilingen zijn tegen woordig heilig. De spectaculai re val in populariteit van pre mier Jospin, eerder deze week door twee onderzoeksbureaus naar buiten gebracht, heeft de socialistische leider kopschuw gemaakt om zich sterk te ma ken voor een bij de bevolking kennelijk niet populair onder werp. De reeks spreekbeurten ten faveure van een president schap van vijfjaar is terugge bracht tot welgeteld één. Enkele maanden geleden nog werd het vooruitzicht van de kortere ambtstermijn door de socialisten omhelsd als een doorbraak. Veel kiezers begre pen eruit dat het Jospin is die de grondwet wil veranderen, niet Chirac. Terwijl in werkelijk heid juist Chirac het initiatief heeft genomen om de grond wetswijziging door het parle ment te laten behandelen, na dat het volk zich er per referen dum over had kunnen uitspre ken. De kiezers gaan in 2002 naar de stembus om nieuwe parlemen tariërs te kiezen. Geen parle mentslid dat aast op een nieu we zittingstermijn, zal het zo kort daarvóór in zijn hoofd ha len om bij de behandeling van de grondwetswijziging af te wij ken van de uitkomst van het re ferendum, zal zowel Jospin als Chirac denken. In beider hoof den speelt al iets veel belangrij- kers: de presidentsverkiezingen, een paar maanden na de ver kiezingen voor het parlement. In het gaullistische kamp gaat men ervan uit dat een rechtse nederlaag bij de parlementsver kiezingen niet per se een ramp hoeft te zijn voor de daarna vol gende presidentsverkiezing. Chirac immers staat niet be kend als een rechtse politicus pur sang. En, zoals men op de kermis zegt, nieuwe ronde, nieuwe kansen. De socialisten daarentegen zien, zeker na de rampzalige cijfers van de opiniepeilingen deze week, de parlementsver kiezingen met angst en vreze tegemoet. Wat, vraagt men zich af, als Jospin het niet haalt. Hij heeft dan in het rechtstreekse duel met Chirac meteen al een groot strategisch nadeel. De premier is dan de man die het niet heeft gemaakt, die de ene na de andere minister zag ver trekken en die zwarte interna tionale kritiek kreeg op zijn af handeling van het vrachtwa genprotest. Jospin heeft dus geen enkel be lang om zich, zoals een paar maanden geleden, vast te klin ken aan het referendum. Het zou politieke waarnemers in Parijs zelfs niet verbazen als de socialistische voorman de ko mende tijd zijn kiezen stijf op elkaar houdt: dezelfde tactiek die president Chirac hanteerde tijdens de turbulente stakings acties. Sinds de nationale feest dag op 14 juli heeft het staats hoofd geen enkele uitspraak van belang gedaan over zaken die het land beroeren. san Salvador Een oudere vrouw houdt in de Salvadoraanse hoofdstad San Salvador te midden van paraderende militairen een kruis omhoog. De parade had plaats ter gelegenheid van de 179ste verjaardag van de onafhankelijkheid. Tegelijkertijd werd in de stad gedemonstreerd tegen het feit dat de Verenigde Staten in het land een antidrugsbasis hebben geïnstalleerd. foto epa yuri cortez München hoopt op extra omzet door zwakke euro MÜNCHEN Rtr brussel'anp De zwakke euro kan bijzonder gunstig uitwerken voor het Duitse Oktoberfeest, het groot ste bierfestijn ter wereld. De or ganisatie rekent erop dat de sterke dollar, het Britse pond en de Japanse yen het aantal be zoekers boven de zeven miljoen brengen. Het feest begint van daag in München. Het record stamt uit 1985, met 7,1 miljoen bierdrinkers. Vorig jaar nuttigden op het Ok toberfeest 6,5 miljoen mensen samen 5,8 miljoen liter bier. De festiviteiten duurden toen twee weken. Dit keer zijn daar nog eens twee dagen aan vastge plakt. Zo'n tien procent van de bierdrinkers komt uit het bui tenland, vooral uit Australië, Verenigde Staten, Italië, Japan en Groot-Brittannië. In München staan veertien biertenten opgesteld, elk zo groot als een voetbalveld. Het bier wordt geschonken in enor me pullen onder begeleiding van muziek van traditionele hoempapa-gezelschappen. Op de tafels dansen is toegestaan. Overigens mag alleen bier wor den geschonken dat binnen de stadsgrenzen van München is gebrouwen. Een jaar na haar aantreden blikt de Europese Commissie, onder leiding van de Italiaan Prodi, tevreden terug op haar prestaties. In een verldaring die gisteren is gepubliceerd, staat dat zij 'respectabele' resultaten heeft neergezet. Daarna volgt een lijst waaruit moet blijken dat de commissie bij bijna alle belangrijke Europese besluiten van de afgelopen twaalf maan den een sleutelrol heeft vervuld. Zo noemt de commissie zich zelf de drijvende kracht achter de uitbreiding van de EU, waar toe in december op de top van Helsinki werd besloten. Ook heeft ze er naar haar zeggen voor gezorgd dat de agenda voor een aantal hervormingen in de unie, noodzakelijk in ver band met die uitbreiding, is verbreed. Bij het verbéteren van de voedselveiligheid heeft de com missie naar eigen inzicht even eens baanbrekend werk ver richt. En toen de overige veer tien lidstaten sancties uitvaar digden tegen Oostenrijk wegens de regeringsdeelname van de extreem-rechtse FPÖ, zorgden Prodi en de zijnen ervoor dat 'de EU bleef functioneren'. Ook in haar 'moeilijkste klus', het intern orde op zaken stellen na het gedwongen vertrek van haar voorganger onder leiding van de Luxemburger Santer, is de commissie naar haar me ning i Zeker met dat laatste is niet iedereen in het Europese circuit het eens. Volgens een hoge di plomaat in Brussel is de com missie nog steeds 'verlamd door de klokkenluidersellende'. Daarmee doelt hij op het optre den van de toenmalige Neder landse EU-ambtenaar Van Bui tenen, die de beschuldigingen over gesjoemel en vriendjespo litiek in de openbaarheid bracht, waardoor de commis- sie-Santer ten val kwam. Over het functioneren van Prodi persoonlijk is overigens vrijwel niemand in de EU te spreken. De Italiaan geeft on voldoende leiding, is geen in spirerende politicus en spreekt beroerd Engels en nog beroer der Frans, vinden Europese be windslieden, diplomaten en eu roparlementariërs. Meestal wordt daar vergoelijkend aan toegevoegd dat de hooggewaar deerde Fransman Delors, com missievoorzitter van 1985 tot 1995, 'ook een moeilijke start had'. Het Internationale Rode Kruis heeft opgeroepen tot hulp voor Vietnam, waar zware overstro mingen nu al dertien levens hebben geëist. Zeker 150.000 mensen zijn dakloos. Zware moessonregens trok ken gisteren over de Mekong- delta. Het rijzende water be dreigt laagliggende dorpjes waar zo'n 500.000 mensen wo nen. „Het is absoluut een ramp waar zeer veel mensen bij zijn betrokken en die nog erger gaat worden", aldus John Geoghe- gan van het Rode Kruis. Vooral de provincies Long An, Dong Thap en An Giang aan de grens met Cambodja zijn getroffen. De helft van het grondgebied zou onder water staan. Veel dijken houden het niet lang meer. Het water staat er hoger dan in 1996 toen 217 mensen de dood vonden. Dit keer kwam het reddingswerk sneller op gang, waardoor het aantal doden nog beperkt kon blijven. Het Rode Kruis zegt bij na vier miljoen gulden nodig te hebben, onder meer voor voed sel, muskietennetten, bootjes en plastic om noodwoningen mee te maken. Brein achter moordcomplot Spaanse koning De Franse politie heeft gisteravond in de Zuid-Franse stad Bidart de vermoedelijke leider van de Baskische af scheidingsbeweging ETA opgepakt. Het is de 45-jarige Ingnacio Gracia Arregui, die in de volksmond 'Inaki uit Renteria' wordt genoemd naar de Baskische plaats Ren- teria, waar hij vandaan komt. BARCELONA HENK VAN DEN BOOM CORRESPONDENT De arrestatie werd verricht in de flat van zijn vriendin, Fabi- anne Tapia. Het paar heeft sa men een kind van twee jaar. De aanhouding is het resultaat van een intensieve samenwerking tussen de Franse en Spaanse politie, verklaarde minister van binnenlandse zaken Mayor Oreja. Hij waarschuwde overi gens voor een al te grote eufo rie, want de strijd tegen de ETA is er een van lange adem. In Bidart werd ook in 1992 de toenmalige leiding van de ETA gearresteerd. Veel ETA-leden hebben hun toevlucht in Frans Baskenland gezocht. Het is nog niet bekend waarvoor de ETA- leider zal worden vervolgd. Vol gens de Spaanse politie heeft hij de hand gehad in veel re cente aanslagen. Hij zou ook opdracht hebben gegeven in 1995 de Spaanse koning Juan Carlos te vermoorden. Die aan slag werd toen op het laatste moment verijdeld. Volgens Mayor Oreja is Inaki uit Rente ria het symbool van de ETA. Woordvoerders van de poli tieke partijen reageerden giste ren verheugd op de aanhou ding. Na de arrestatie van zo'n dertig medewerkers van de ETA in de afgelopen weken is de Ignacio Gracia Arregui. foto epa vangst van Inaki een belangrij ke stap in de strijd tegen het Baskische terrorisme. Donderdagavond werd nog een voormalige Baskische mi nister van de Spaanse socialist- siche partij in zijn hoofd ge schoten. De kogel is vandaag verwijderd en hij is buiten le vensgevaar. De aanslag is nog door niemand opgeëist maar draagt de kenmerken van een aanslag zoals die worden ge pleegd door de ETA. Die groe pering heeft dit jaar al twaalf mensen vermoord nadat ze in december vorig jaar een veer tien maanden durend staakt- het-vuren beëindigde. BOEDAPEST HANS GERTSEN CORRESPONDENT De Servische politie heeft gis teravond in Belgrado de voor zitter van de oppositionele Burgeralliantie (GSS), Goran Svilanovic, en drie andere op positieleden aangehouden. Svilanovic werd enkele uren later weer op vrije voeten ge steld. De drie anderen zitten nog vast. Na zijn vrijlating zei Svilanovic dat politiefunctio narissen tegen de arrestanten hadden gezegd dat de politie leiding ten prooi was aan 'pa niek en angst'. Zij zou bang zijn dat de toestand in het land uit de hand loopt. Amper een week voor de cruci ale drievoudige verkiezingen loopt de spanning in Joegosla vië (Servië en Montenegro) met de dag op. Het regime van Milosevic en de oppositie be schuldigen elkaar op voorhand van grootschalige fraude en van plannen om de overwinning te stelen. De sfeer in het land wordt verder verziekt door een niet aflatende stroom wilde ge ruchten en complottheorieën. „Er hangt een nare, zware sfeer in Belgrado. Iedereen voelt dat er volgende week zon dag waarschijnlijk vervelende dingen gaan gebeuren. Het is duidelijk dat het regime des noods geweld zal gebruiken om aan de macht te blijven", aldus een waarnemer in de Joegosla vische hoofdstad. Hoewel er op 24 september parlements-, presidents- en ge meenteraadsverkiezingen wor den gehouden, gaat vrijwel alle aandacht uit naar de federale presidentsverkiezingen. Die lij ken uit te lopen op een referen dum voor of tegen de zittende president. En op papier ziet het er slecht uit voor Milosevic. Volgens diverse peilingen ligt hij ver achter op Vojislav Kos tunica, de gezamenlijke kandi daat van op een na alle Servi sche oppositiepartijen. De gematigde nationalist Kostunica ligt volgens de voor hem ongunstigste peiling ruim 7,5 procent voor op Milosevic. Voor de twee andere kandida ten, de radicale nationalist Nikolic en burgemeester Mi- hajlovic van Belgrado die na mens de Servische Vernieu wingsbeweging van Vuk Dras kovic kandidaat staat, is slechts een figurantenrol weggelegd. Andere peilingen geven Kos tunica zelfs een voorsprong van bijna 20 procent. Hij zou tij dens de eerste ronde op ruim 40 procent van de stemmen kunnen rekeqen, tegen amper 22 procent voor Milosevic. Des ondanks geloven maar weinig waarnemers in Belgrado dat het tot een tweede, beslissende ronde tussen Milosevic en Kos tunica komt. „Milosevic kan zich geen di rect duel met Kostunica per mitteren. Als hij niet in de eer ste ronde meteen gekozen wordt, is het met hem gedaan. Dat weet hij en daarom is hij genoodzaakt zichzelf volgende week zondag al tot winnaar uit te roepen", zo meent Ljubica Markovic, hoofdredactrice van het onafhankelijke persbureau Beta. TEL AVIV AD BLOEMENDAAL CORRESPONDENT De Israëlische luchtafweer is er don derdag in geslaagd een inkomende ra ket te vernietigen met het omstreden Arrow anti-raketsysteem (ABM). Een boven de Middellandse Zee vliegende F-15 straaljager van de Israëlische luchtmacht lanceerde een 'vijandelijk' projectiel (een Black Sparrow grond doelraket) in de richting van de Israë lische kust. Maar vóór het zijn doel bereikte, werd het onderschept en vernietigd door een Arrow 2 raket, af geschoten vanaf de Palmachim-basis ten zuiden van Tel Aviv. Volgens het ministerie van defensie werkten alle onderdelen van het anti-raketwapen volgens plan: de Green Pine-radar en het Citron Tree-vuurleidingssysteem. De Arrow is een uitgroeisel van het in de jaren tachtig door de Amerikanen geopperde Star Wars-systeem. Het grootste deel van de ontwikkelings kosten wordt opgebracht door Was hington, dat in ruil daarvoor de be schikking krijgt over de Israëlische technologie. De Amerikanen zijn ook bezig met de ontwikkeling van een ei gen ABM-systeem, onder de naam THAAD, maar dat heeft te kampen met ernstige technische en politieke tegenslagen. De Israëlische proeflan- cering van gisteren werd bijgewoond door een delegatie raket-deskundigen van het Pentagon. Het was voor tyet eerst dat een Arrow een horizontaal gelanceerde raket uit de lucht haalde. Eerdere proeven wa ren steeds computersimulaties of tests tegen een verticaal vanaf een schip af geschoten raket. Onmiddellijk na de succesvolle lancering zond premier Barak een felicitatieboodschap aan de Israëlische vliegtuigindustrie (IAI), de belangrijkste uitvoerder van het pro ject. Hij noemde daarin de Arrow 'een vitaal onderdeel van Israëls afschrik king, dat belangrijk bijdraagt aan Isra els militaire en strategische kracht'. Een halfjaar geleden kreeg de Israëli sche luchtmacht een eerste batterij Arrows. Onmiddellijk kwam een pro testactie op gang in de buurt van de plaats waar die zou worden opgesteld. Bewoners vrezen gevolgen voor hun gezondheid van de krachtige Green Pine-radar, die inkomende raketten moet opsporen. Er werd een neutrale bemiddelaar aangesteld, die onlangs adviseerde het systeem pas te active ren in tijd van spanning. De lucht macht heeft al laten weten dat ze dit advies naast zich neer zal leggen. Ook om andere redenen is de Arrow een omstreden project. Critici - vooral te vinden in de Israëlische lucht macht - vragen zich af of het systeem niet eerder afbreuk doet aan Israëls militaire afschrikking dan dat het er aan bijdraagt. Ze beschouwen de Ar row vooral als een fopspeen voor het Israëlische publiek, dat zich sinds de Golfoorlog ernstig zorgen maakt over de raketdreiging van landen als Irak en Iran. De Arrow biedt geen bescher ming tegen raketten met kernkoppen, en het is de de vraag of het systeem in de praktijk zal functioneren. Vóór de Golfoorlog meldde de fabri kant van de Patriot-luchtafweerraket- ten honderd procent succes bij proe ven tegen inkomende raketten. Maar in de praktijk haalde geen enkele triot een Iraakse Scud-raket neer. Daaruit blijkt dat er een groot verschil bestaat tussen ABM-proeven, uitge voerd in laboratorium-omstandighe den, en verdediging tegen een werke lijke aanval. Dat geldt extra als de vij and erin zou slagen de radar te beïn vloeden of grote aantallen raketten te gelijkertijd zou lanceren. Anders dan de Patriot, die een kort bereik heeft, is het Arrow-systeem ontworpen voor het uitschakelen van inkomende raketten op een hoogte van tussen de tien en vijftig kilometer. Het lanceert daartoe twee raketten, waarvan één als reserve, die moeten exploderen als ze het vijandelijke pro jectiel op een afstand van een paar meter passeren. Het is de kunst de Ar row precies in de juiste baan te bren gen, en op een fractie van een secon de nauwkeurig te laten ontploffen, het succes van de Arrow betekent niet dat het Israëlische systeem, als het ever een aar jaar operationeel is, zal orden r ëzporteerd naar de Ver enigd-': aa'en. „De Arrow wordt ont wikkeld naar de behoeften van de Is raëlische luchtmacht. Het Amerikaan se systeem is bedoeld voor gebruik in de Amerikaanse situatie, die grotere mobiliteit vereist", zei gisteren dr. Dan Peretz, het hoofd van het Arrow- project in de Israëlische vliegtuigindu strie. „De gebruikte technologie ver toont veel overeenkomsten, maar de eindproducten zijn volstrekt verschil lend." Clinton besloot het besluit over de stationering van ABM-batterijen over te laten aan zijn opvolger.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 5