Van Gaal maakt meteen zijn belofte waar Erik Gerets is trots op zijn 'jonkies' Ruud Krol loyale assistent Sport [)bin Korving heeft voel voor de horden SCOREbord AG 11 AUGUSTUS 2000 njioff mag niet naar Paralympics )qrp* Rolstoeltennisser Taco Nijhoff zal niet deelnemen Paralympics, die in Sydney na de Olympische Spelen eüvi 'n afgewerkt. De Leiderdorpse wheeler kwam met zijn n plek op de mondiale ranglijst twee plekjes tekort om aan ste van de Nebas (Nederlandse Bond van Aangepaste Spor- rra] «voldoen. De ITF (Internationale Tennis Federatie) had per ff een wildcard verstrekt voor deelname aan de Paralym- 3en -rik Stuurman, lager gerangschikt dan Nijhoff, werd afge- :eks igd reserve voor het dubbelspel, waarvoor Ricky Molier bin Ammerlaan zijn aangewezen. Stuurman kan dan, in stelling tot Nijhoff, gebruik kunnen maken van de aan Scl loor de ITF gegeven wildcard. 11 Mi ide van Burgos op erelijst Piepoli De Italiaan Leonar- liiei !P°" heeft de Ronde Dei urgos'gewonnen. Zijn dee ,cle Poshie kwam in de gen j en laatste etappe niet sta *n gevaar- De ht, over das lometer van Medina de iel r naar Burgos, werd ge- h en door zijn landge- Giovanni Lombardi. De inse rondewinnaar leg- basis voor zijn eindze- ensdag, toen hij in de it naar Lagunas de Nei- ien aan de finish kwam. idelijk hield Piepoli 25 tad iden over op de num- wee, Oscar Sevilla uit foto ap __iola wint tijdrit in Tour Feminin ad jusE» De Spaanse wielrenster Joane Somarriba Arrola n gisteren het tweede gedeelte van de vijfde etappe van de Teminin gewonnen. Arrola was de beste in de individuele over 12,3 kilometer in Toulouse. De Duitse Petra Rossner >erder op de dag het eerste gedeelte van de vijfde etappe e Grand Bouclé. Mirella van Melis werd derde in die rit, aint-Pierre de Trivisy naar Saint-Sulpice over 99,1 kilome- e Litouwse Jolanta Polikeviciute blijft aan de leiding in het leen klassement »jd-biatleet Tikhonov gearresteerd du» Oud-biadeet Alexander Tikhonov is gisteren in Mos- ht 3 earresteerd op verdenking van betrokkenheid bij een dcomplot. Tikhonov (47) behaalde in de jaren zeventig en ig vier Olympische- en tien wereldtitels. Hij stopte na de «rspelen in 1984 in Sarajevo. Tikhonov zou bij een complot Dl hebben gespeeld. 'J stenrijk en Zwitserland willen EK s], [i De voetbalbonden van Oostenrijk en Zwitserland on- n teken de mogelijkheden om samen de eindronde van het etbal 2008 te organiseren. Eerder zochten de bonden van nd, Noord-Ierland, Wales en Schotland al toenadering, het EK 2004 was Oostenrijk samen met een ander buur- Hongarije, kandidaat. De organisatie werd toegewezen 'ortugal. t or Baia mag gratis weg bij Bar^a oe lona Vitor Baia mag Barcelona transfervrij verlaten. De l^igese doelman was het afgelopen seizoen uitgeleend aan .pi, irto. Terug in Catalaanse dienst kreeg Baia onder anderen anse nieuwkomer Richard Dutruel (ex-Celta de Vigo) voor Ook Ruud Hesp mag uitzien naar een nieuwe werkgever, er Lorenzo Serra Ferrer heeft behalve Dutuel, Baia en nog twee doelverdedigers in zijn selectie. ie ckenheim-demonstrant aangeklaagd rl0 heim* De 47-jarige Franse demonstrant die 30 juli de Gro- ]js van Duitsland Formule 1 verstoorde, wordt wegens redebreuk aangeklaagd. De man doorbrak de omheining ockenheim en kwam tijdens de race het circuit op, vlak de met 300 kilometer per uur voortrazende bolides. Hij (protesteren tegen zijn ontslag bij Mercedes-Benz, na 22 lienst. Hij zorgde overigens bij de GP van Frankrijk al voor ,g ematie door plots in de pitsstraat op te duiken. ib Brugge en Lierse SK veilig ILi Club Brugge en Lierse SK zijn klaar voor het UEFA-be- ernooi. Club Brugge versloeg op eigen veld Flora Tallinn itland (4-1), Lierse won in Litouwen met 3-0 van Ekranas ïvezys. Oud-Feyenoorder Mike Obiku was succesvol voor fel Nicosia, dat met 3-2 won bij Tomorri Berat in Albanië. De haan maakte het eerste doelpunt voor de Cyprioten. Ex-in- itional Gaston Taument speelde met Rapid Wien een zwak- ïdstrijd (2-0 winst) tegen een andere Albanese ploeg, Teuta icowaard anp 2 mocht Robin Korving in ona als toerist even aan uden medaille van Ellen angen voelen. „Dat lukt >oit", zei het hordetalent Acht jaar later is Korving an van de Nederlandse in Sydney en probeert n Langen te evenaren. „Ik iet dat ik goud win, maar let niet langer uit." ving is op de 110 meter i een wereldtopper. Toch mpisch goud een haast gelijke opgave, beseft hij. n nu de mondiale num- :s. Theoretisch heb ik niet kans op een medaille, iet kan gek lopen." de inzet van de 26-jarige zal het niet liggen. „Ik ga lalve maand in quaran- Eerst op Papendal trai- lan naar Brisbane. Nooit n. dus wie weet kom ik er Jerman uit." aey wordt Korvings olym- debuut. Acht jaar terug met trainster Ineke Bon- Barcelona op de tribune, ar later werd hij Europees tampioen in San Sebasti- orvings ster steeg snel, de Spelen van 1996 miste t. op achthonderdste se- zwarte bladzijde, waar- In de aanloop naar de wed strijd om de Johan Cruijff- schaal, zondag in de ArenA, stond PSV-coach Erik Gerets donderdag vooral stil bij zijn 'jonkies'. Hij doelde op de Eindhovense talenten, eerder op de dag door bondscoach Louis van Gaal geselecteerd voor een trainingskamp van Oranje. Het gaat om Bouma, Brug- gink en Van Bommel. „Goed voor de club en voor de jon gens", sprak Gerets. „Ik ben trots op ze. Het is een enorme stimulans, voor iedereen. Ze krijgen nu de kans om straks definitief door te breken in Oranje. Bij PSV kunnen ze la ten zien dat ze er klaar voor zijn." PSV opent het seizoen in Amsterdam tegen Roda, de be kerwinnaar. Voor Gerets in principe niet meer of minder dan een veredeld oefenduel. „Toch gaat het om een prijs en natuurlijk is er nogal een naam aan verbonden. Daarom willen we winnen. Bovendien hebben we, na onze forse nederlaag bij Club Brugge in het afgelopen weekeinde, iets recht te zet ten." PSV speelt waarschijnlijk weer met Vogel. De Zwitser, in ternational, ontbrak tot nu toe in de voorbereiding wegens een blessure. „Zijn gemis is al tijd voelbaar", sprak Gerets. „Geen jongen die de show steelt, maar wel iemand die al tijd aanwezig is. Zeer belangrijk voor het elftal. Ik ben blij dat hij terug is." Vergoossen heeft eveneens een nagenoeg fitte selectie. De Roda-trainer zegt meer waarde aan de wedstrijd van zondag te hechten. „Zo vaak zijn wij niet in de gelegenheid een prijs te winnen. Slagen we in onze op zet, dan zal de JC-schaal met gouden letters in mijn cv wor den bijgeschreven. Voor ons staat er v§el op het spel." Voor de negende keer wordt er gespeeld om de Johan Cruijff-schaal, in het verleden ook wel Super Cup genoemd. Roda staat voor de tweede keer in het strijdperk. De vorige keer, in 1997, verloren de Lim burgers van PSV. Vergoossen: „Wij zijn de enige club die, met uitzondering van Ajax, Feyen- oord en PSV, om deze prijs hebben gespeeld. Voor een subtopper is dat van grote be tekenis." In de ArenA worden zondag ongeveer 30.000 toeschouwers verwacht. Onder hen zal zich niet Johan Cruijff bevinden. Hij heeft zich bij de KNVB afge meld. Vorig jaar won Feyen- oord de schaal, dankzij een overwinning in Amsterdam op Ajax. Kersverse bondscoach roept vijf debutanten op Met de selectie van vijf jonge veelbelovende voet ballers voor Oranje heeft Louis van Gaal zijn belofte meteen waargemaakt. Als bondscoach wordt de op volger van Frank Rijkaard beoordeeld op resultaat; als bewaker van het Neder landse erfgoed kijkt de nieuwe goeroe van de KNVB verder dan de dag van morgen. zeist albert geesing Zijn stem is vriendelijk Bijna fluweelzacht. Heel anders dan in Amsterdam en Barcelona, waar de norse stem van Louis van Gaal meer dan eens door de perskamer bulderde. En hij verslaggevers, vaker dan ze lief was, hoog in de gordijnen joeg met zijn soms nurkse gedrag. Op zijn eerste persconferen tie als bondscoach ontmoet het vaderlandse journaille de Zon nekoning van Zeist: poeslief, soms bijna bij het nederige af. Deze middag een man met en gelengeduld, zo lijkt het. Hij gaat geen vraag uit de weg en leest zelfs ongevraagd voor uit een brief aan hem van de verlo ren Oranje-zoon Dennis Berg kamp. „Dat is einde verhaal." Punt uit! De selectie van de bonds coach nieuwe stijl is ietwat ver rassend, met vijf spelers zonder interlandervaring in het grote Oranje. Zijn verklaring voor de keuze van de PSV'ers Mark van Bommel, Arnold Bruggink en Wilffied Bouma en Fernando Ricksen (Glasgow Rangers) en Jan Vennegoor of Hesselink van FC Twente klinkt plausibel en past voorbeeldig in de filosofie die hij predikt. Maar misschien nog wel ver rassender is de terloopse mede deling van Van Gaal dat hij, sa men met zijn nieuwe assistent Op verzoek van de jeugdspelers achter hem, doet Louis van Gaal nog een keer zijn karatetrap uit de Champions Leaguefinale van Ajax in 1995 te gen Milan. foto reuters Ruud Krol, ook de training en coaching van Jong Oranje on der 20 jaar voor zijn rekening gaat nemen. „Om zo vroegtijdig kennis te kunnen nemen van het talent," legt hij uit. De KNVB kan tevreden zijn: met Louis van Gaal heeft de voetbalbond weer een bonds coach in huis, die meer wil zijn dan een coach voor een half dozijn wedstrijden per jaar. Analoog aan zijn werkwijze bij Ajax en Barcelona heeft hij het volledige mandaat over het technisch beleid bedongen én gekregen. Voor een periode van zes jaar. De lange termijn zit hem in het bloed. Daar handelt Van Gaal ook naar. „Deze groep van 21 spelers is niet alleen een se lectie op de korte termijn, die is ook gericht naar de toekomst. Daarom betrek ik er vijf spelers bij die in potentie Nederlands elftalspelers zijn. Ik heb gezocht naar een mix; ik denk dat ik daarin geslaagd ben." De kern is voor hem de basis waarmee Frank Rijkaard op EURO 2000 speelde. Zes spelers zijn uit die selectie van 22 ver dwenen: Winter en Bergkamp hebben bedankt, De Goey, Van Vossen, Van Hooijdorik en Makaay (geblesseerd) zijn door hem niet opgeroepen voor de trainingssessie volgende week in Hoenderlo en de oefenwed strijd van woensdag tegen hoofdklasser AGOW. Zijn ambitie is om over twee jaar met het Nederlands elftal wereldkampioen te worden. Er is voor hem echter meer dan de korte termijn. „De Goey is voor mij gewoon de tweede keeper in Nederland achter Van der Sar. Maar als ik naar de lange termijn kijk, past Westerveld daarin beter dan De Goey. Dat wil echter niet zeggen dat De Goey uit beeld is. Geen speler is uit beeld." Een ander voorbeeld voor hem is Vennegoor of Hesselink. „Hij is een groot talent, jong en ambitieus, dat verwacht ik ten minste. Ik wil de Nederlandse talenten de kans geven om zich te bewijzen. De kwaliteiten van Van Hooijdonk kennen we, daar kan ik altijd weer op terug vallen." Daaruit mag niet worden af geleid dat het kwintet nieuwe lingen ook meteen wordt gese lecteerd voor de eerste WK- kwalificatiewedstrijd, 2 septem ber in de Arena tegen Ierland. „Misschien," zegt Van Gaal, „ga ik in de toekomst nog wel vaker spelers selecteren die eraan ko men. Alleen maar om ze stage te laten lopen." Hij denkt dat op die manier het proces snel ler verloopt als ze voor het grote Oranje worden geselecteerd. „Het verleden heeft geleerd dat sommige jongens er toch moei te mee hebben om in zo'n groep mee te trainen." Van Gaal heeft bij de selectie van de vijf spelers zijn oor te luister gelegd bij de clubtrai ners, vertelt hij. „Ze hebben alle vijf in het Olympisch elftal ge speeld. Ik heb ze wel eens op tv gezien, maar zelf kan ik geen echt oordeel over ze vellen. Vandaar het overleg met hun clubtrainers." De trainingssessie in Hoen- derloo staat voor Van Gaal in het teken van (her)kennisma- king en als verwerkingsproces van het EK-trauma. „Als dat nog nodig is tenminste," zegt de bondscoach. „Daar komt een frisse injectie van die vijf jongere spelers bij. Dat kan geen kwaad. Waarover ik met de EK-spelers ga praten? Over alles en nog wat. Ook hoe ze denken over de manier van spelen onder Rijkaard en wat mijn ideeën zijn. Ik vind het daarom belangrijk dat ook Nu- man en Davids naar Hoenderlo komen, ook al zijn ze gebles seerd. Bogarde? Nee, die is er dus niet bij. Hij is verdwenen in niemandsland." Met de benoeming van Ruud Krol (51) tot zijn as sistent bij Oranje heeft bondscoach Louis van Gaal een van de drie vacatures in de technische staf opgevuld. Van Gaal is nog op zoek naar een coach voor het olympisch elftal (vacature Han Berger) en een keeperstrainer. Hij wil voor die vacature, ontstaan door het vertrek van Pim Doesburg, Frans Hoek op parttime basis naar Zeist halen. Barcelona, waar Hoek nog onder contract staat, moet nog toestemming geven voor die constructie. Van Gaal denkt in Krol een assistent te hebben gevonden 'die complementair is aan mij'. Krol bezit volgens de bondscoach „eigenschappen die ik niet heb. Hij heeft op het hoogste niveau ge speeld, in verschillende culturen. Tijdens de trai ningen heeft hij veel meer humor dan ik. Daar naast heeft hij ook nog eens verstand van voetbal en verstaat hij de kunst om het over te brengen. Met Krol krijg ik een heel loyaal iemand naast me, dat is ook belangrijk. Ik ken Krol als speler, niet als trainer. Ik heb me laten informeren door Rijkaard en Jorritsma. Beiden waren heel lovend over hem." fluit goud niet meer uit' aan hij liever niet terugdenkt. „Ik had nog één kans me te plaatsen, bij een wedstrijdje in Zoetermeer. Het ging niet, ik liep een slechte race. Die avond kwam de man met de hamer. Dit nooit meer, dacht ik." Korving werd gehard tijdens een jaar in de Verenigde Staten. „Al kwam het erop neer dat ik meer iemand anders trainde. Een meerkampster, Gina Davis, leefde ik hoe ze moest hordelo pen. Ze dacht dat ze erover heen kon glijden, maar zo ge makkelijk is het niet. Je moet wél afzetten. Dat is het pro bleem van veel aüeten. Je moet je onderdeel niet alleen kun nen, maar vooral begrijpen. Daarom stond het Nederlands record horden ook zo slap. Nie mand had er echt gevoel voor." Korving kreeg in Amerika in spiratie. „Ik was destijds al re cordhouder, maar wat doe je met 13,83 in godsnaam in de wereld? Iedereen beweerde dat ik een feestbeest was, maar toen ging ik er voor het eerst al le tijd insteken." De bevestiging kwam bij de WK 1997, toen hij de halve fina le haalde. „Eind dat jaar gaf ik mijn studie eraan. Die stond toch al in schril contrast met het succes dat ik in mijn hobby, mijn liefde kon halen." In 1998 maakte Korving de PRIJSVRAGEN Lucky Day van donderdag 10 augustus: 2-3-5-8-13-16-20-23-24-25 - 28 - 42 - 43 - 47 - 55 - 64 - 65 - 69 - 71-75. (onder voorbehoud) VOETBAL Amstel Cup, voorronde. Poule 19: Bennekom - De Graafschap 1-2 (0-1). Doelpunten De Graafschap: Promes, Meerdink Bijzonderheid: win nende doelpunt in blessuretijd. Uefa-beker. Kwalificatie, eerste wed strijden. Belangrijkste uitslagen: Ekranas Pane- vezys (Lit) - Lierse SK (Bel) 0-3. Con- structurol Chismau (Mol) - CSKA Sofia (Bul) 2-3. HJK Helsinki (Fin) - CS Gre- venmacher (Lux) 4-1Zhalgiris Vilnioes (Lit) - Ruch Chorzow (Pol) 2-1, Rapid Wien (Oos) - Teuta Dürres (Alb) 2-0, FC Ventspils (Let) - Vasas Boedapest (Hon) 2-1, Slovan Bratislava (Slw) - Lokomotiv Tblisi (Geo) 2-0, WIT Georgia Tbilisi (Geo) - Beitar Jeruzalem (Isr) 0-3, Me tallurgy Liepaja (Let) - Brann Bergen (Noo) 1-1, Rapid Boekarest (Roe) - Mi- ka Asjtarak (Arm) 3-0, Lausanne Sports (Zwi) - Cork City (Ier) 1-0, Club Brugge (Bel) - Flora Tallinn (Est) 4-1, SS Folgo- re (SMa) - FC Basel (Zwi) 1-5, Zeljezni- car Sarajevo (Bos) - Wisla Krakow (Pol) 0-0, Bangor City (Wal) - Halmstads BK (Zwe) 0-7, Constelacio (And) - Rayo Val- lecano (Spa) 0-10, MTK Boedapest (Hon) - Jokerit Helsinki (Fin) 1-0, Jeu- nesse d'Esch (Lux) - Celtic Glasgow (Sch) 0-4, FC Aberdeen (Sch) - Bohe mians Dublin (Ier) 1-2, IBV Vestman- naeyjar (IJs) - Heart of Midlothian (Sch) 0-2, Boavista (Por) - Barry Town (Wal) 2-0. DAMMEN Robin Korving wil de olympische finale halen: „Noblesse oblige." sprong naar de wereldtop. Hij liep constant 13,2 {"Vergelijk baar met onder de 10 seconden op de 100 meter') en haalde Eu ropees brons. De jarenlange oe feningen met Bonsen, waarmee hij al sinds zijn vijftiende een eigenzinnig en onafscheidelijk duo vormt, betaalden zich uit. Vorig jaar ging'nog beter, tot hij voor de WK door zijn knie ging. Toch haalde hij de halve finale. In januari was de pijn weg en liep Korving een Europees in- doorrecord. Toch is het seizoen niet gegaan zoals hij wilde. De EK indoor mislukten door een hamstringblessure en door pro blemen aan rug en bekken was Korving buiten ook niet op zijn best. Korving is een perfectionist. Analyseert urenlang zijn races op video, is zelden tevreden. Hij wil minstens naar de olympi sche finale. „Noblesse oblige. Ondanks mijn rugproblemen heb ik een mooie uitgangsposi tie. Ik weet dat ik gloeiende ben, volgens testen van mijn bloedwaarden zit ik uitstekend in elkaar." Stiekem hoopt hij dat Troy Douglas zich nog plaatst voor Sydney. „De enige die bij mij op de kamer wil. De rest ziet me als druktemaker, een ver keerd beeld." En dan de grote dag. In ge dachten is hij al vele malen het olympisch stadion binnengelo pen. „Net als die krijgers in de film Gladiator. Die zagen 60.000 toeschouwers, ik twee keer zo veel." De wedstrijd zelf kan hij ook uittekenen. „Waarschijnlijk krijgen we een pak slaag van olympisch kampioen Allen Johnson. Maar hij hoeft maar het kleinste foutje te maken en ik storm langs hem." Brunssum. Internationaal toernooi. Zevende ronde: Doerdijev (Tkm) - Pros man 1-1, Tschartoriiski (Dui) - Samb (Sen) 1-1, Bremmer - Rademaker 2-0, Messemaker - De Mooij 1-1, Kroesber- gen - Tety 1-1, M. de Jong - Kloosterziel 1-1, Schnieders - Lewkowicz 0-2, D. de Jong - Schotanus 0-2. Stand aan kop: 1. Prosman, Tschartori iski, Bremmer, Samb en Doerdijev 11, 6. Messemaker, Tety, Kloosterziel, M. de Jong, Kroesbergen, Lewkowicz, De Rooij, Schotanus en De Mooij 10. GOLF Milton Keynes (Eng). Brits Masters. Mannen, Europese Tour, 2,9 miljoen gulden. Stand na eerste ronde: 1. Montgomerie (Sch) 64 slagen (-8), 2. McNulty (Zim) 65. 3. Grönberg (Zwe), Russell (Sch) 67. 6. Bickerton (Eng), Giner (Spa). Gö- gele (Dui), Hamerton (Eng), Johnson (Zwe), Sjöland (Zwe), Torrance (Sch), O'Hern (Zwe). Phillips (Eng), Eliasson (Zwe). Munoz (Spa), Lawrie (Sch), Jo hansson (Zwe), Lomas (Eng) 68, 59. Lafeber 71 Espoo (Fin). Fins Masters. Mannen, Challenge Tour, 290.000 gulden. Stand na eerste ronde: 1. Magnebrandt (Zwe) 65 slagen (-7), 2. Nilbrink (Zwe), Storm (Eng) 67, 4. Derksen (Ned), Ber- nardini (Ita), Huget (Dui). Immelman (ZAf), Rystrom (Zwe) 68, 127. Bens dorp 76.' HOCKEY Amstelveen. Oefeninterland, mannen. Nederland - Zuid-Korea 3-2 (2-1). 2. Eikelboom 1-0, 7 Hwang 1-1,8. Veen 2-1, 43. Seok Kim 2-2, 63. Eikelboom 3-2. Amstelveen. Oefeninterland, vrouwen. Nederland - Groot-Brittannië 1-2 (0-0). 39 Donners 1-0, 41. Clewlow(sc) 1-1, 66. Morsthon Smith (sc) 1-2. HONKBAL Haarlem. HHW. Verenigde Staten - Cu ba 9-1 Stand: 1Verenigde Staten 4-8, 2. Ne derland 3-6, 3. Cuba 4-6, 4. Italië, Ja pan en Taiwan 3-0. PAARDENSPORT Dublin. CSIO. Springconcours 1,60 m, na barrage: 1 Twomey (Ier) Conquest II 0-41,35, 2. Skelton (GBr) Showtime 0-41,90, 3. Riley (VSt) Main 0-42.96. 4 Ben Schrö- der (Ned) Agrovorm's Drossella 0- 44,45, 5. Dubbeldam (Ned) Inter Ac cess Chanel 0-47,97. Zonder barrage 17. Hoorn/Hascal 4, 26. Wim Schröde- r/Eurocommerce Rome 4 Springconcours, 1,60 m: 1. Little (VSt) Pico de Gallo 57,02 seconden, 2. Kur- ten (Ier) For Joy 57,07, 3. Hughes (Ier) Flo Jo 59,49, 4. Funnell (GBr) Lord Pa- chat 61,02, 5. Gulliksen (Noo) A-Dur 61,54, 8. Ben Schröder/Agrovorm's Maria Callas 72,29, 11. Dubbeldam/ln- ter Access Meduza 78,69. TENNIS Cincinnati. Mannen, 7 miljoen gulden. Tweede ronde: Vicente (Spa) - Agassi (VSt/1) 3-6 6-3 1-0 opgave Agassi we gens rugblessure, Sampras (VSt/2) - Dent (VSt) 7-6 7-6, Kuerten (Bra/4) - Pozzi (Ita) 7-5 6-3, Kafelnikov (Rus/5) - Woodruff (VSt) 6-4 7-6, Safin (Rus/8) - Clavet (Spa) 7-6 6-3, Enqvist (Zwe/7) - Levy (Isr) 6-4 6-1, Santoro (Fra) - Gros- jean (Fra) 6-2 6-3, Koubek (Oos) - Gau- denzi (Ita) 6-2 5-7 6-2. Derde ronde: Clement (Fra) - Kafelnikov (Rus/5) 6-1 6-4, Martin (VSt) - Björkman (Zwe) 6-2 6-4, Vicente (Spa) - Philippoussis (Aus) 3-6 7-6 7-6 Henman (GBr/15)- Sampras (VSt/2) 6-3 6-4, Kuerten (Bra/4) - Koubek (Oos) 1-6 6-1 6-2, En qvist (Zwe/7) - Mirnyi (WRu) 6-4 6-3, Santoro (Fra) - Safin (Rus/8) 6-1 7-6, Squillari (Arg/13) - Dosedel (Tsj) 6-4 7- 5. Los Angeles. Vrouwen, 1,9 miljoen gul den. Tweede ronde: Hingis (Zwi/1) - Rubin (VSt) 5-7 7-5 6-1Martinez (Spa/4) - Stevenson (VSt) 6-4 7-6, Serena Wil liams (VSt/5) - Tanasugarn (Tha) 6-2 6- 2, Testud (Fra/8) - Van Roost (Bel) 6-2 3-6 7-5 - Davenport (VSt/2) - Sidot (Fra) 7-6 6-7 6-2 Kwartfinale: Serena Williams (VSt/5) - Martinez (Spa/4) 6-2 4-6 6-2. WIELRENNEN Ronde van de Burgos. Vierde etappe, Medina de Pomar - Bur gos 1 Lombardi (Ita) 3.57 15. 2 Sun derland (Aus), 3. Garzelli (Ita). 4. din ger (VSt). 5. Mikhailov (Rus). 6. Hmca- pie (VSt). 7. Perdiguero (Spa), 8. Puga- ci (Mol), 9. Mason (Ita), 10. Jimenez (Spa), 58. Lotz, 61De Groot, 114. Pronk 15.57, 117. Van Kessel, 123. Duijn 17.15, 124. Vries 28 04, 125. Van Steen, 126. Engels. 127. Moeren hout. Eindklassement: 1 Piepoli (Ita) 12.28.12, 2. Sevilla (Spa) 0.25, 3 Hervé (Fra) 0.34, 4. Rumsas (Lit) 0.35, 5. Gonzalez (Spa) 0.59, 77. Lotz 10.05,84. De Groot 10.31, 117. Van Kessel 27 25. 120. Pronk 29 49. 121 Duijn 30.51. Regio Tour. Tweede etappe, Basel (Zwi) - Müllheim (Dui): 1. Simeom (Ita) 163 km in 4 15.50, 2 Hondo(Dui) 1.13, 3 Bal ducci (Ita), 4. Paolini (Ita), 5 Heule (Zwi). Klassement: 1. Simeoni 8.10.59, 2. Basso (Ita) 0.42, 3 Zanet te (Ita) 0.47, 4 Ferrigato (Ita) 0.48, 5. Ordowski (Dui) 0.53. Ronde van de Ain. Eerste etappe, eerste deel, Saint-Didier- sur-Chalaronne - Saint-Vulbas: 1 Tes- sier (Fra) 110 km in 2.29.25, 2. Ruskis (Lit), 3. Jenner (NZe), 4. Bernard (Fra), 5. Dumoulin (Fra) Tweede deel, Saint- Vulbas - Bourg-en-Bresse 1. Balciunas (Lit) 94,1 km in 1.58.21, 2. Petilleau (Fra) 0.01, 3. Mercier (Fra) 0.04, 4 Nazon (Fra) 0.12, 5. Ruskis. Klassement: 1. Tessier 2.36.12, 2. Fi- not (Fra), 3. Jenner 0.02, 4. Lefèvre (Fra) 0.09, 5. Jakovlev (Oek) 0.11 Tour Feminin. Vijfde etappe, eerste gedeelte, St. Pier re de Trivisy - Saint Sulpice: 1 Rossner (Dui) 99,1 km in 2.26.23, 2. Slioes- sareva (Rus) 0.013. Van Melis (Ned), 4 Lurij'hiii (II,i), Bulvoilri.",! (II,i), 20. Melchers, 23. Grimberg, 43, Chari- tal Beltman, 53. Van Scheppingen, 63. Ghita Beltman, 92. Hillenga 13.32. Vijfde etappe, tweede gedeelte, indivi duele tijdrit in Toulouse: 1 Somarriba Arrola (Spa) 12,3 km in 17.14.91, 2. Pucinskaite (Lit) 0.25, 3. Zabirova (Rus) 0.26, 4. Polkhanova (Rus) 0.30, 5. Polikeviciute (Lit) 0.38, 8. Melchers 0.53. Klassement: 1. Jolanta Polikeviciute 15.58.19, 2. Lecourtois (Fra) 0.41, 3 Somarriba-Arrola 0.46, 4. Pucinskaite (Lit) 1.15, 5. Veronesi (Ita) 2.28, 9 Melchers 2.55 Pernis.8ste Wielerronde van Pernis. Elite/neo-amateurs/sportklasse A (80 km): 1. Zuijderwijk (Poeldijk), 2. Wal- laard (Noordeloos), 3. Bothof (Zwijn- drecht), 4. Bink (Amsterdam), 5 Cordes (Baarle-Nassau). Junioren (60 km): 1Bos (Hierden). 2. Wesseling ('s- Hertogenbosch), 3. Steenbergen (Pes- se). Sportklasse B/veteranen (40 km): 1De Haas (Tiel), 2. Pijl (Rotterdam), 3. Overbeeke (Dordrecht), 8. Kralt (Rijnsburg). OEFENVOETBAL Teylingen - Telstar 2-2 (2-2). Doelpun ten Teylingen: Dariel Dubois (2x) Bij zonderheid: Telstar-trainer Simon Kiste- maker kon niet met het eerste elftal ko men. Daarom bood hij aan tijdens de winterstop met Telstar-1 alsnog een oe fenwedstrijd te komen spelen. Cor Pieterse- toernooi. Altior - Nic.Boys 3-3. Doelpunten Altior: Mark Bentveld, Sander van der Hoorn en Martijn van der Bos. A. w.n.s. DOSR - KDO 2-3. Doelpunten DOSR: Barry Gilliam en Patrick van der Meer.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19