Oranje razendsnel klaar Oremans en Boogert beslissen tennisklucht in hun voordeel Sport Brussel maakt einde aan 'voetbalslavernij' DUIVENtil Katwijkers dominere toernooi Zee Duin SCOREbord CIRCUIT Sterk plaatst zich voor hoofdtoernoo in ciiTers WOENSDAG 26 JULI 2000 981 Sluiter uitgeschakeld in San Marino san marino Raemon Sluiter staat weer met beide benen op de grond. De verliezend finalist van de Dutch Open in Amsterdam werd in het graveltoernooi van San Marino in de eerste ronde uitgeschakeld. Hij ging met 6-4 3-6 5-7 ten onder tegen de Itali aan Renzo Furlan. Ook Edwin Kempes kwam niet verder dan de openingsronde. De halve finalist van Amsterdam verloor in de avond eveneens in drie sets van Juan Antonio Marin uit Costa Rica. Kempes maakte meer games, maar had daar niets aan: 4-6 6-0 5-7. Jan Siemerink bereikte wel de tweede ronde. De Rijns burger bleek duidelijk sterker dan de Zweed Jonsson (6-3 6-2). Hakkinen houdt punten londen/geneve De Finse autocoureur Mika Hakkinen behoudt de punten die hij vorige week zondag in de GP van Oostenrijk Formule 1 heeft behaald. Zijn team McLaren krijgt echter wel een boete van 110.000 gulden. De Internationale automobielfe deratie (FIA) heeft dit beslist na een technisch onderzoek van de auto waarin de Fin de race reed. Op de elektronische zwarte doos van Hakkinens bolide ontbrak het de zegel van de FIA. Doesburg stopt bij Oranje Rotterdam Pim Doesburg stopt als keeperstrainer van het Ne derlands elftal. De 56-jarige was tien jaar in dienst bij de KNVB. De komst van Louis van Gaal als bondscoach heeft niets met zijn besluit te maken, beweert de voormalige doelman van Sparta en PSV. Bij Feyenoord gaat hij gewoon door. Hij begint aan zijn twaalfde seizoen als keeperstrainer in de Kuip. Goede vorm Van der Salm helmond Irma van der Salkm heeft haar goede vorm vertaald naar een toptien klassering. De 28-jarige Stompwijkse finishte gistermiddag in Helmond als negende. Vrijwel alle Nederlandse topvrouwen stonden aan het vertrek van het 60 kilometer lange criterium. Ook deze voorwedstrijd van de 21ste Internationale Profronde van Stiphout werd een prooi voor Leontien Zijlaard van Moorsel. De Rotterdamse kreeg haar ploeggenote Sissy van Alebeek (derde) en Janneke Vos (Ondernemers van Nature) naast zich op het ereschavot. Cricketers prolongeren Europese titel Glasgow De Nederlandse cricketploeg heeft gisteren in Schot land de Europese titel geprolongeerd. Oranje won de confronta tie met de enige concurrent Engeland met zes wickets. Neder land kwam in 47 overs tot 141 voor 4, Engeland scoorde 138 voor 9 in 50 overs. Beide ploegen moeten nog één wedstrijd spelen, maar ook als de Engelsen dan nog langszij komen, blijft de titel voor Nederland. Het onderlinge resultaat telt in dat ge val. Twee jaar geleden veroverde Nederland in Den Haag de Eu ropese titel. Het was toen de eerste internationale trofee voor Nederland. Destijds won Oranje in de finale van Denemarken. Hingis niet naar Sydney Zurich De Zwitserse Martina Hingis zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen van Sydney. De 19-jarige nummer één van de wereldranglijst vindt dat het toernooi in Australië te veel be lasting met zich mee brengt. Ze geeft er de voorkeur aan na de US Open in september een tijdje rust te nemen. De waarde van Oranjes 3-0 winst op de eerste dag van het olympisch kwalificatietoernooi volleybal, werd door Toon Gerbrands treffend verwoord. „De langste volley baller van Taiwan is zelfs nog kleiner dan de bondscoach van Nederland." Werkelijk niets wilde hij daarom afme ten aan de openingsklus in Castelnau-le-Lez, waar Ne derland tegen Canada en morgen tegen Frankrijk onge twijfeld voor hetere vuren komt te staan. castelnau-le-lez gpd Taiwan is het lachertje in Zuid- Frankrijk. De langste speler, Chien Min Cheng, is 1.97. En de laatste foto waarop het team juichend te zien is, dateen ken nelijk al van 1992, getuige het Franse programmaboekje. Met ontzag keken de Aziaten gisteren letterlijk tegen de 2.14 meter lange Martin van der Horst op. Het was in alle op zichten de reus tegen Klein Duimpje. De setstanden 25-17, 25-10 en 25-15 zijn een zeld zaamheid in het internationale topvolleybal. De wedstrijdduu'r, 46 minuten, zo mogelijk nog meer. Bijna eenderde (23 Tai wanese missers) van het aantal punten (75) kreeg Nederland in de schoot geworpen. Maar Gerbrands vond dat ook een beetje de verdienste van zijn eigen team. „Als je als lange ploeg tegen een kleine ploeg speelt, zit je bijna altijd te hoog met je handen, Je moet aan het net niet springen." En die opdracht, benadrukte hij, werd door zijn ploeg goed uit gevoerd. Met veel meer taken waren de Nederlandse volleyballers niet het veld ingestuurd, merkte Guido Görtzen op. ,,We wisten dat Taiwan veel fouten zou ma ken. Het was eigenlijk alleen zaak om de bal over het net te krijgen." Merkwaardig genoeg had Ri chard Schuil daar gisteren de grootste moeite mee. De na een lange revalidatie weer fit ver klaarde diagonaalspeler stapel de in de eerste set fout op fout en schraapte in drie sets slechts drie punten bij elkaar. Ger brands zei nog even te hebben overwogen om Martijn Diele- man voor Schuil in te brengen, maar liet de ploeg toch intact. ,,Het kabbelde na de eerste set voort. Maar het mag duidelijk zijn dat hij in de volgende wed strijd niet vier missers achter el kaar kan maken. Dan gaat er wel een ander in." Görtzen had wel eerder inge grepen, als hij op de stoel van Gerbrands had gezeten. „Maar dat is de taak van de bonds coach", zei hij veelzeggend. De Limburger was opmerke lijk minder mild over het optre den van zijn Friese ploegge noot. „Hier baal ik van. Onze tickets naar Sydney hangen aan een zijden draadje en dan geeft-ie in zo'n wedstrijd nog niet thuis. Ik hoop maar dat dit hem stimuleert om de volgende keer beter te spelen. Richard zal ook aan de bak moeten." brussel gpd Europees Commissaris Monti (concurrentie) wil een eind ma ken aan de regels van de FIFA die leiden tot miljoenentrans fers van sterspelers. De Com missaris meent dat de regels kartelvorming van de rijke clubs in de hand werken omdat alleen zij de extreem hoge be dragen op tafel kunnen leggen. Het pleidooi van een KNVB- afvaardiging om niet te tornen aan de huidige praktijk, vond weinig gehoor. De eerste stap pen op weg naar en verbod van de FIFA-regels worden dit na jaar verwacht. De KNVB is daar zeer bevreesd voor. Door de af kalving van het huidige trans fersysteem zouden de clubs la gere transfersommen tegemoet kunnen zien. De clubs vrezen dan nóg verder achterop te ra ken bij de financieel draag krachtige internationale top clubs. Bovendien zou het de jeugdopleiding in Nederland ernstig in gevaar brengen. De Commissaris wijst erop dat de contracten met spelers steeds langer worden. Op die manier proberen de clubs het beruchte Bosman-arrest te om zeilen, dat een afkoopsom vlak voor het einde van een contract verbiedt. Volgens de Commis sie leiden de langlopende con tracten tot 'slavernij van de voetbalmiljonairs' die alleen met veel geld kunnen worden vrijgekocht. De nieuwe regels zouden overigens de megatransfer van Figo (hij verhuist voor 135 mil joen van Barcelona naar Real Madrid) ongemoeid laten, om dat de FIFA alleen over interna tionale tranfers gaat. Bas van de Goor heeft geen kind aan het Taiwanese blok. Duo plaatst zich voor Sydney, Vis en Bodegraf bedanken voor Fed cupteam amsterdam gpd Hans Felius dacht er een publiciteitsstunt van te maken, maar het ontaardde in een aanfluiting. De keuze van de vrouwen bondscoach voor een olympische play-off tussen de tennisdubbels Kristie Boogert/Miriam Oremans en Manon Bol legraf/Caroline Vis heeft zijn positie bij de KNLTB zelfs onder druk gezet. Vier vrouwen zijn teleurgesteld in een man die niet durfde te kie zen. Bollegraf en Vis hebben zelfs bedankt voor het Fed cupteam. Voor Oremans en Boogert kwam er tenminste een vrolijk einde aan de beslissingswedstrijden. Zij mogen na hun tweede overwinning (4-6, 6-2, 6-3) naar Sydney. De 36-jarige Bollegraf, die in februari haar rentree maakte om voor de tweede keer in haar loopbaan naar de Spelen te kunnen, wenste eigenlijk de lippen gesloten te houden, haar onvrede binnensmonds te laten. De Erme- lose wil niet als slecht verliezer worden gezien. „Toch vind ik dat dit moet worden gezegd. Felius heeft ons tegen elkaar uitgespeeld. Caroline en ik kregen te horen dat het niet uitmaakte dat we met andere partners dubbelden. Tegen Miriam en Kristie heeft hij juist benadrukt dat het be langrijk was om samen te tennissen. De bonds coach heeft iedereen te vriend willen houden, heeft het niet aangedurfd een keuze te maken en dat is triest. Caroline en ik doen in elk geval geen zaken meer met hem." „Felius was gewoon niet recht door zee. Op 10 juli zou hij zijn keuze bekend maken. Kregen we om negen uur 's avonds te horen dat er de vol gende avond duidelijkheid zou komen. Niets ge hoord, pas een ochtend later werd gemeld dat we een play-off moesten tennissen. Midden in onze vakantie, dat ook nog eens. Op een gegeven moment heb ik Oremans maar opgebeld om za ken uit te spreken. Want de vriendschap tussen ons vieren dreigde op deze manier kapot te gaan." Dat de wouwen bondscoach in de ogen van Bollegraf en Vis heeft gefaald, mag duidelijk zijn. „Iemand met een hoge positie in een bedrijf wordt geacht moeilijke beslissingen te nemen," benadrukt Bollegraf. „Felius is zo laf geweest om dat niet te doen. Je zou maar met zo'n bonds coach te maken krijgen. Hij dacht iedereen te vriend te houden, maar heeft het tegenoverge stelde bereikt. Kristie en Miriam zijn ook boos, misschien stappen zij ook uit het Fed cupteam. Wat heb je dan nog over? Had Felius voor de an dere twee gekozen, dan had ik het ook niet be grepen. Maar dan had ik het wel gerespecteerd." Hans Felius vindt nog steeds dat zijn keuze voor een play-off de juiste is. „De dubbels zaten te dicht bij elkaar om een beslissing te kunnen nemen. Mocht dit ertoe leiden dat ook Kristie en Miriam mijn positie ter discussie stellen, dan maak ik meteen plaats. Eerlijk gezegd geloof ik daar niet in. De emoties zijn even hoog opgelo pen. Als de rook is opgetrokken gaan we eens rustig rond de tafel zitten," zegt de met de jeugd - ploeg onder 14 jaar in het Italiaanse San Remo verblijvende bondscoach. Laf vindt Felius zichzelf niet. „Ik ga problemen nooit uit de weg, dat heb ik in het verleden wel bewezen. Het was onmogelijk om een objectieve selectie te maken. Bollegraf en Vis hebben de beste resultaten gehaald, maar staan allebei op rechts en dubbelen met buitenlandse partners. Oremans en Boogert zijn een ingespeeld koppel, dat is ook wat waard. Ik had deze optie ook niet eerder kunnen aankondigen. Pas toen ik op 10 juli met Joop Alberda overlegde over de olympi sche voordracht, hoorde ik van de mogelijkheid van een play-off." Dat de tennissters anderhalf jaar voor niks hebben getennist, de tijd waarin ze zich moesten bewijzen, ook dat wuift Felius weg. „Ze hebben in die tijd allemaal voldaan aan de eisen van NOCNSF en de internationale tennisbond. Op 10 juli is de balans opgemaakt en die viel in nie- mands voordeel uit. Kom, het gebeurt in andere sporten wel vaker dat een bondscoach atleten moet teleurstellen. En zo'n play-off, mij spreekt het wel aan. Het heeft wel iets." Het 'grote werk' moet nog ko men, waarschuwde Görtzen. „En dan zullen de echte spelers moeten opstaan. Individueel is een ieder van ons in staat om boven modaal uit te stijgen. Het zou goed zijn als iedereen zich zelf die druk oplegt. Al zal ie dereen het op zijn manier in vullen. Ik wil naar Sydney. Dat is voor mij genoeg druk." In hoeverre de 3-0 tegen Tai wan Nederland helpt bij het verwezenlijken van dat ge meenschappelijke doel is nog onduidelijk. Ook Frankrijk en Canada zullen tegen de Aziati sche deelnemer geen set mor sen. Het aantal gewonnen en ver loren sets (setratio) geven de doorslag als twee of drie ploe gen in wedstrijdpunten gelijk eindigen. Dat is na gisteren nog altijd een denkbaar scenario. Als ook de setratio geen uit komst biedt, gaan de gemaakte en geïncasseerde punten een rol spelen. In dat licht bezien maakte Taiwan gisteren mis schien wel'iets te veel punten. De tijd, voorspelde Gerbrands, zal het leren. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-53219: E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Eerstedivisieclub Telstar komt naar Sassenheim. Donder dag 10 augustus speelt de prof club om 19.00 uur tegen Teylin- gen. Bij het Open NK schaken in Dieren is Leidenaar John van der Wiel, na een zwakke start, met een inhaalrace bezig. Na zes ronden heeft Van der Wiel vier punten gescoord. Hij volgt de leiders van het klassement op één punt Van de Rijns- burgse Dam Club (RDC) deden vier ju nioren mee aan de lande lijke finale dammen in Westerhaar. Richard Krom hout behaalde een verdien stelijke derde plaats. Michiel Kloosterziel werd vierde. De Katwijkse wereldkampi oen bij de ad- spiranten, Bas Messemaker, eindigde als vijfde Lei derdorper Jacques Web bers (LKV Rijnland), trainer- /coach van het Nederlands ka- nopoloteam, heeft met het Ne derlands team een tweede plaats behaald bij het WK in Brazilië. In de halve finale werd met 3-1 van Duitsland gewon nen. In de finale was Engeland met 3-2 te sterk voor Oranje Dick Bamhoorn blijft nog een jaar aan als voorzitter van voet balvereniging De Sleutels. «Net als grote amateurclubs gaat ook voetbalvereniging Roodenburg een presentatiegids uitgeven. Jean Marie Leblanc, organisator van de Tour de France, wil in 2001 de ploegen met één ren ner verminderen, zodat er 22 teams van acht renners kunnen deelnemen. De Tour gaat vol gend jaar in Duinkerken van start. Daarna worden Antwer pen, Luik en waarschijnlijk Huy aangedaan. De Tour begint een week later (7 juli) dan normaal Op maandag 28 augustus (13.05-13.40) op Radio 5 een in drukwekkend portret van Glenn Helder De KNWU, KNAU en de Volleybalbond hebben een intentieverklaring ondertekend om van het Omnisportcentrum in Apeldoorn een A-accommo- datie te maken. In 2003 moet het project met een indoor-at- letiekbaan, een overdekte wie- HIELCÖ KUIPERS lerbaan, een skeelerbaan en schaatsbaan gereed zijn Ei Dekker, winnaar van drie et; pes in de Tour, komt morge avond aan de start in de Roi van Wateringen De Rabo bank heeft amateur Thorwa Veneberg een profcontract i geboden. Tristan Hoffman s net als Jans Koerts in de bek stelling bij de nieuwe Belgisi ploeg Domo. Ex-Holland-1 ner Harry vaj den Ham hei nog 21.000 gi den loon te goed. De trai kreeg de laat; zeven maanc geen salaris, fiscus eist in middels ook 51.000 guldei van de Utree se club Op i dag 4 augusti wordt in Was naar het eers exemplaar ui gereikt van hi Voetbalmaga ne Duin en Bollenstreek Zier Tebben hoff verlaat Kranenburg t heeft per 1 augustus oversch ving naar ODB gekregen Aa voerder El Bouayadi (GOL Sport) is door de KNVB voor een halfjaar geschorst wegei wangedrag Alphense Boys, versterkt met spelers uit hooi zakelijk Zoetermeer en Den Haag, speelt 3 augustus een i fenduel tegen het Amsterdan DCG. ARC (5 augustus) en Te Leede (8 augustus) zijn ook b de Boys te gast. Alphense Bo speelt tweemaal uit: tegen St Michielgestel op 13 augustus tegen WSB op 20 augustus Strandpaviljoen Van Roon h de smaak te pakken. Na het voetvolleytoernooi van kome de vrijdag staat er ook een jeugdtoernooi bal hooghoud op het programma. Vrijdag avond 4 augustus (19.00 uur) kan de jeugd aan de slag vooi de prijzen van sponsor Welp; Inlichtingen: Gerard van Roo (071-3613305) Rob Alflen, laatstelijk actief voor Cambui Leeuwarden gaat het komeni seizoen spelen bij de amateu van FC Hilversum in de hoof klasse A van het zondagvoetl De 32-jarige Alflen was, na di degradatie van de profclub u Leeuwarden, 'boventallig'. Pi gingen elders onderdak te ko men strandden. iNigg - katwuk peter klein De plaatselijke Katwijkse hel den drongen bij het 24ste Open van Zee Duin door tot de kwartfinales. Jan-Willem Lug- thart, Martin Kalkhoven, Tjeerd Star en Jeroen Boogmans had den allen twee korte sets nodig om de plaatsing bij het toernooi van hun club waar te maken. Behalve het Katwijkse kwartet speelde ook Jos Koemans zich soepel bij de beste acht. Zee Duin heeft een luxe probleem. Zowel de spelers van het mannenteam, dat medio ju ni landskampioen werd, als van het eerste gemengde team be horen tot de top van het tennis- district Leiden. „We moesten voorkomen dat ons jaarlijkse toernooi een soort clubkampi oenschap werd", zegt Lugthart, die voor zijn plaats bij de beste acht maar twee games aan Rik Oostdam afstond. „Door de goede resultaten die we als club de afgelopen maanden hebben geboekt, spreekt men bij ieder ander toernooi van een leuke, sterke bezetting. Bij Het Open van onze vereniging ligt dat toch anders. We vinden het daarom heel plezierig, dat Jos Koemans (die met 6-4 van Niels Ravensbergen red.) en Tim de Rooij bij ons de geplaatste spelers behore De woorden van Lugthart den direct bevestigd door Rietveld, de wedstrijdleider TeHaDo's Open. „Dit ste veld willen wij in Hazerswoi graag om onze hoofdprijs duizend gulden laten spelen. De deelnemerslijst bij de vrouwen telt een geringer tal namen dan bij de mann De mindere kwantiteit wo gecompenseerd door de h< kwaliteit. De acht speelsters tot de kwartfinales zullen do dringen, zullen naar alle wa schijnlijkheid ook de speelsters zijn die in septem de twee poules van de Lei BI-Masters zullen vullen. An Oosters en Linda Verho staan als eerste en tweede plaatst. De Brabantse uit venbergen, die in Leiden re ten studeert, won dit jaar al toernooien van Merenwijk Dekker. Verhoeve won de vo bije drie weken drie toernoo op rij, haar eigen club Fores te, Hillegom en Roombi Heddy Boers, winnares bij Munnik en districtskampiof Ingrid van der Plas, winna bij TEAN en regerend Leids Master Barbara van der Gug behoren eveneens tot de fa rieten. PRIJSVRAGEN Lucky Day. Trekking van dinsdag 25 juli: 2 -5-6-8-16-23-25-33-35-39-50 -51-54-55-68-70-71-72-75-80. (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenduels AGOVV - Vitesse 1-5 (1-4). Doelpunten Vi tesse. Amoah 3. Zeman, Van den Brom.FC Den Bosch (Ned) - OFI Kreta (Gri) 1-2 (1- 1). Doelpunt Den Bosch: Vos RKSVN - Fortuna Sittard 0-5 (0-3). Doel punten Averdijk 2, Van der Hoeven, Van Barneveld, Gerritsen. s-Gravenzande - FC Utrecht 0-6 (0-4). Doelpunten: Dijkhuizen 4. Van Mol. Kuijt. SCP - NEC 0-16 (0-10). Doelpunten: Hris- tov 5, De Gier, Janssen 4, Wisgerhof, Hesp, Van Rijswijk Puttershoek - Sparta 2-9 (1-6). Doelpun ten Sparta Stroeve, Marbus, Boukhari, Nielsen 2, Molendi|k. Hengelose selectie - FC Twente 1-16 (0-8) Doelpunten FC Twente- Vennegoor of Hesselink, Van de Paar. De Witte, De Vis ser. Pahlplatz. Houwing 2. Cziommer, Gru- Amsterdam. Olympische kwalificatie vrou- wendubbel. Tweede wedstrijd: Boogert/0- remans - Bollegraf/Vis 4-6 6-2 6-3. Eind stand best-of-three serie: 2-0. jic, Cano, Ten Hag. NAC (Ned) - Universitatea Craiova (Roe) 2- 1 (0-1). Doelpunten NAC: Simons 2. WV (Ned) - Borussia Mönchengladbach (Dui) 1-2 (0-0). Doelpunt VW. Leferink. CRICKET Glasgow. EK: Nederland - Engeland 2-0. Nederland 141/4, Engeland 138/9. Bow ling: Lefebvre 4/24 in 10. De Leede 1/27 in 10, Goedegebuur 1/18 in 8. Van Troost 1/18 in 7. Batting: Zulfiqar 14, Bradley 37 not out, De Leede 47 not out Stand: 1. Nederland 4-8, 2 Engeland 4-6, 3. Ier land 4-4, 4. Schotland 3-2, 5. Italië 4-2, 6. Denemarken 3-0. TENNIS San Marino. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Siemerink (Ned) Jonsson (Zwe) 6-3 6-2, Furlan (Ita) - Sluiter (Ned) 4-6 6-3 7-5, Marin (CRi) - Kempes (Ned) 6-4 0-6 7-5, Alami (Mar/3) - Etlis (Arg) 7- I r.r»iDi edctcd ui cim 6-4, Christophe Rochus (Bel) - Huet (Fra) 6-3 6-0 Kitzbühel. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Ljubicic (Kro) - Fasching (Oos) 6-3 6-4, Berasategui (Spa) - Lopez- Moron (Spa) 6-1 6-4, Ulihrach (Tsj) - Filip- pini (Uru) 6-1 6-3, Martin (Spa) - Capello (Arg) 6-0 6-2, Ruud (Noo) - Balcells (Spa) 6-2 6-2, Calleri (Arg) - Moretti (Arg) 6-2 6- 2. Massu (Chl) - Arthurs (Aus) 7-6 7-6, Kratochvil (Zwi) - Vasek (Tsj) 6-3 6-3, Sargsian (Arm) - Melzer (Oos) 3-6 6-3 6-1. Tweede ronde: Voinea (Roe) Moya (Spa/12) 2-6 6-3 6-4, Luzzi (Ita) - Vicente (Spa) 7-6 6-7 7-6. Stanford (VSt). Vrouwen, 1,25 miljoen gul den. Eerste ronde: Rubin (VSt/8) - Zuluaga (Col) 6-4 6-2. Frazier (VSt) - Osterloh (VSt) 6-3 6-3, Black (Zim) - De Lone (VSt) 6-1 6-4. Shaughnessy (VSt) - Clijsters (Bel) 6- 3 6-7 6-3, Brandi (VSt) - Kuti Kis (Hon) 6- 0 6-3. Castelnau-le-Nez. Mannen, olympisch kwalificatietoernooi, eerste dag. Nederland - Taiwan 3-0 (25-17 25-10 25-15). WIELRENNEN Ronde van Portugal. Tweede etappe, Pal- mela - Odivelas: 1. Raimondi (Ita) 191,1 km in 4.27.02 (42,938 km/u). 2. Sarkaus- kas (Lit), 3. Strazzer (Ita), 4. Ongarato (Ita) 5. Herrero (Spa) Klassement: 1 Suarez (Spa) 8.38.56, 2 Sourkov (Mol) 4.58, 3. Zintsjehko (Rus) 5 01, 4. Sarkauskas 5.04, 5. Raimondi 5.06. Stiphout. 21ste Internationale Profronde van Stiphout: Elite/neo-amateurs (80 km): 1. Dat (Lierop), 2. Oldenburg (Uitwijk), 3 Van Heeswijk (Schijndel) Vrouwen (60 km): 1. Zijlaard-van Moorsel (Rotterdam), 2. Vos (Kockengen), 3. Van Alebeek (Schijndel), 9. Van der Salm (Stompwijk). HEB1, eerste ronde: C. Verweij - J. Poot 6- 2 4-6 6-1; M Rusman - D. Brunsveld 6-4 6-2; L. de Lange - E. van Hensbergen 7-5 6-1; R. Oostdam - F. de Rooi) w.o E. Ra vensbergen - N. Pilly (USA) 6-0 4-6 6-3; L. Damen - J. Busker 6-0 6-4; N. Ravens bergen w.v. R. Dijkstra; P. Guyt - N. van Winsen 7-5 6-0; K. Korenhof - W. van Ton geren 6-1 6-2 Tweede ronde: J W. Lugthart - R. Oostdam 6-1 6-1; M. Kalkhoven - L. Damen 6-0 6- 1; J. Koemans - N. Ravensbergen 6-4 6-2; Tj. Star - P. Guyt 6-1 6-4; J. Boogmans - K. Korenhof 6-2 6-1. DEB1, eerste ronde: M. Aalders- S. Koren hof 6-2 6-2. goirle peter klein Anouk Sterk heeft zich gekwalificeerd voor het hoofdschema van het NK tennis, deze week in het Brabantse Goirle. Sterk, die dit weekeinde bij de Open Leidse op Roomburg al aankondigde komende week te willen pieken, werkte de drie kwalificatierondes op maandag en gisteren met overtuigend spel af. De 21-jarige speelster van Dekker Tennis in Warmond won in de eerste twee ronden met tweemaal 6-0 van Kika Hoo- gendoorn en met 6-2 en 7-6(5) van Suzanne van Hartingsveld. Sterk plaatste zich voor het hoofd- veld via een driesets zege (3-6 6-0 6-0) op de als derde geplaatste Claudia Reimering. Vandaag speelt de Leidse in de eerste ronde tegen de titel- houdtservan 1999, Debby Haak. Behalve Sterk plaatste ook teamgenoot Logtens zich voor het hoofdschema bij de m nen. De Brabander in Warmondse dienst maa zijn plaatsing in de kwalificatie als vierde volli waar door achtereenvolgens Leslie Eisinga, Ki van der Meer en Stefan Aarts, de finalist van A-toernooi van Unicum te verslaan. Katja No doorstond de kwalificaties niet. Vanwege de gen werd de tweede ronde op de overdekte nen in Goirle afgewerkt. De Leiderdorpse kon overstap naar de voor haar minder favoi baansoort onvoldoende maken en verloor in v sets van Jitske Frankenhuis. Nossik en Sterk gen bij de vrouwendubbels gisteren in de ee ronde met tweemaal 4-6 onderuit tegen Ma Koutstaal met Anouk Sinnige.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20