Waterpoloërs krijgen mentale opdoffer Cornelia is officieel nog altijd UVS'er Leidse atletiekploegen gaan voor het kampioenschap Ed de Goey terug in voorlopige selectie Oranje Sport Run op kaarten in Madrid en Valencia SCOREbord i Open zonder Rolf Muntz UK. Het TNT Dutch Open te Noordwijk zal het deze zo- >ten stellen zonder Rolf Muntz. Het golftoernooi met engeld van bijna drie miljoen gulden past niet in de ningvan Nederlands speler, in maart triomfator in het asters. Muntz prefereert te pieken in het Brits Open dat k eerder wordt gespeeld. Wely zet de concurrentie schaak Loek van Wely was gisteren de enige van de koplo- |e strijd om de nationale titel schaken die een overwin- iaalde. Hij versloeg hij Leidenaar Van den Doel. Tiviak- 'jnderman speelden remise tegen Bosboom en Grooten. jr De Vreugt versloeg voor de tweede achtereenvolgen een grootmeester, dit keer Leiderdorper Jeroen Piket. en blijft trainer van FC Twente eiE. FC Twente heeft het contract met Fred Rutten als üner met een jaar verlengd. Rutten volgde aan het begin leizoen de naar Duitsland vertrokken Hans Meyer op. jeugdtrainer bij Ajax Danny Blind keert terug bij Ajax. De oud-speler ainer bij de Al-junioren. Hij combineert de functie met us Coach Betaald Voetbal. Blind, die in februari bij Ajax ir te als directeur spelersbeleid, volgt John van 't Schip op. t nans en Oremans in halve finale iU_» Amanda Hopmans en Miriam Oremans hebben tij- t tennistoernooi van Warschau de halve finales bereikt, vartfinale won Hopmans met 6-3 6-3 van Olga Bara- jva. Oremans versloeg Jana Kandarr met 7-5 1-6 6-3. g jeelsters ontmoeten elkaar vandaag in de halve eind- finale tussen Tsjechië en Slowakije rsburg Het 64ste wereldkampioenschap ijshockey landen heeft een zeer bijzondere finale gekrégen; Tsje- ovvakije. De Slowaken bereikten voor het eerst de eind- Dor Finland met 3-1 te verslaan. Tsjechië was iets gehaai- Canada: 2-1. vervult sportieve plicht ht De zaalvoetballers van Bax hebben JSB geen dienst n. JSB moest winnen om degradatie uit de eredivisie te nen. Bax zegevierde met 6-7. Vlak voor tijd maakte Den oevers aan alle Dortse illusies een einde. De overige t( nten kwamen van Herman van Marwijk, Kees van Ton- marten Bax, Maikl Verver en Mohammed Bougrine (2x). de Cler in olympische selectie De Leidse Ajacied Tim de Cler maakt deel uit van de sche selectie die van 27 mei tot en met 4 juni deelneemt EK in Slowakije. Op dat toernooi kan kwalificatie voor worden afgedwongen. Van de 25 geselecteerden vallen imende week vijf af. leiden loman leefmans Go Ahead Eagles heeft UVS- aanvaller Florencio Cornelia aangetrokken. De spits (18) te kent voor twee seizoenen. Dat staat sinds gisteren te lezen op de teletekst-pagina van de De venter club. En daar is de per soon in kwestie hogelijk ver baasd over. „Ik heb nog hele maal niet getekend", zegt hij op bitse toon. „We zijn in principe wel rond, maar ik moet het de- Leids talent verbaast zich over bericht Go Ahead Eagles finitieve contract nog ontvan gen en dat moet nog goed wor den bestudeerd voordat ik mijn handtekening zet. Dat gebeurt niet voor komende dinsdag." Het is niet de eerste keer dat Cornelia opkijkt van de gang van zaken in het betaalde voet bal. Een jaar geleden zette hij zijn zinnen op een overgang naar AZ. Hij speelde daar een puike oefenpartij en werd uit een grote groep talentjes uit verkoren, maar kreeg, zonder reden, op het laatst te horen dat hij niet voor een contract in aanmerking kwam. Hij bleef bij UVS en vestigde het afgelopen seizoen nadrukkelijk de aan dacht van diverse profclubs op zich. Nu is Go Ahead in zijn ogen veel te voorbarig in het naar buiten brengen van het nieuws over zijn overgang. Cornelia had zich een ander welkom in de wondere wereld van het be taalde voetbal voorgesteld. „Nou goed, laat ik voorop stel len dat ik toch blij ben met Go Ahead. Ik krijg een A-contract en ik word toegevoegd aan de A-selectie. In Deventer liggen voor mij toch meer mogelijkhe den dan bij pakweg FC Utrecht dat ook interesse toonde, maar waar ik bij het twee elftal te recht zou zijn gekomen." De eerste zes weken van het nieuwe seizoen verblijft Corne lia in Deventer en op trainings kamp, en ook in de rest van het jaar verwacht hij weinig in Lei den te komen. „Ze hebben bij Go Ahead een oud-internaat en daar kan ik intern blijven. Al leen op vrije dagen kom ik naar huis. Mijn leven gaat er heel anders uitzien, maar daar te ken in voor." Herkansing Nederland voor laatste olympische ticket hannover gpd Johan Aantjes kroop gisteren in het spelershotel van Hannover in de huid van de psycholoog. De mentale klap, die de nationale waterpoloploeg tijdens het olym pisch kwalificatietoernooi van Griekenland (6-3 verlies) te verwerken kreeg, dreunde namelijk lang na in het Ne derlandse kamp. De bondscoach moest al zijn psycholo gische kennis aanwenden om de hoofden van zijn spe lers weer schoon te spoelen voor de laatste twee kwalifi catiewedstrijden. Grieken verdedigden erg slim. We leden veel balverlies op de midvoor. Griekenland heeft nu eenmaal een erg goede ploeg. Op het EK van vorig eindigde het niet voor niets op de vierde plaats." Nederland heeft nog altijd zicht op de Spelen, maar de kortste weg is nu afgesloten. „We moeten nu gebruik maken van de achterdeur", weet ook Hans Nieuwenburg. „Dat lukte ons ook in Calgary, waar we ons voor Barcelona kwalificeer den. In Hannover ontrolt zich precies hetzelfde scenario als in Calgary. Ook daar leverde plaats vijf een ticket voor de Spelen op." Nieuwenburg beseft met zijn 32 jaar als geen ander hoe het missen van directe kwalificatie de afgelopen dag door de hoof den van de spelers spookte. „Je Tot aan de wedstrijd van giste ren tegen Griekenland verliep het Nederlandse scenario zoals gepland. Om zich al op de zes de toernooidag te kwalificeren voor de Spelen diende Neder land Joegoslavië of Griekenland te verslaan. De Joegoslavische formatie was op dag twee van het toernooi in Hannover te sterk. Tegen de Grieken hadden Aantjes en zijn mannen genoeg aan een gelijkspel, maar Neder land kwam eigenlijk nooit in de buurt van een puntendeling. Daarvoor speelde Oranje te zwak. Met name aanvallend ontbrak het Nederland aan ideeën om de Griekse defensie kapot te spelen. „Aanvallend speelden we onder ons ni veau", baalde Aantjes. „De kunt honderd keer tegen elkaar zeggen dat we het nog in eigen hand hebben, maar je kunt nu eenmaal niet simpel een knop omzetten. Ging het maar zo ge makkelijk. De koppies moeten weer schoon worden, maar dat is moeilijk." Grienen heeft geen zin, stelde de routinier van het Edese Polar Bears. „Natuurlijk mogen we nu even teleurgesteld zijn", meende Nieuwenburg kort na de domper tegen de Grieken. „Dat hoort bij het verwerkings proces. Het is moeilijk om di rect te vergeten. Tegen Grieken land hadden we vijftig procent kans. Achteraf was dat mis schien iets te optimistisch. Griekenland speelde goed, erg geraffineerd in de verdediging. Wij waren misschien passief in de aanval, maar daartoe dwon gen de Grieken ons." Nederland moet nu even door de zure appel bijten, vindt Nieuwenburg. „We hadden ge noeg aan een gelijkspel. Onbe wust speelde dat mee. Dat weet je. We hadden een hele goede kans op kwalificatie. Dat is mis lukt. We waren gewoon niet goed genoeg. We moeten dit vergeten, overnieuw beginnen. Hoe moeilijk dat ook is. We moeten kijken naar de goede wedstrijden in de afgelopen week." Twee overwinningen schei den de waterpoloërs van Aan tjes van de Olympische Spelen. Vandaag speelt Nederland te gen Cuba. Bij winst stuit het Nederlands zevental op de win naar van Duitsland-Roemenië. „Dit zijn wedstrijden die we kunnen winnen", stelde Arno Havenga van ZPB. „Grieken land en Joegoslavië zijn betere ploegen. Alleen wanneer we top waren, hadden we een kans op een overwinning tegen een van die twee. Helaas was dat niet het geval." Na zes wedstrijden in zeven' dagen is de Nederlandse ploeg niet okselfris meer. De spieren verzuren sneller, ieder kwaaltje wordt een kwaal. „Natuurlijk beginnen we het te voelen", er kende Havenga. „Zeker de spe lers die niet zo veel trainen. Nu komt het op wilskracht aan. Maar als we het zo kunnen red den, dat zou toch prachtig zijn." Nieuwenburg had wel een dagje rust kunnen gebruiken. De speler zit maandag weer aan zijn bureau om teksten uit zijn computer te spuwen. ..Ik ben morgenavond laat thuis. Zo zit werkt dat nu eenmaal voor ons. Die Grieken liggen de komende twee weken op het strand. Wij zijn helaas maar amateurs, de Grieken worden goed betaald voor hun sport." Terwijl in Bar- :lub en supporters felle strijd zijn ge- Madrid én a een run op - s voor de Cham- eague-finale op ekomen. cl errein voor het la-stadion in Va- foto) leek gisteren grote camping, i; ~:o m nsen had- li voor de kassa's lleerd om een voorde finale in egen Real Madrid a achtigen. De club .500 van de kaarten in de vrije ip beschikbaar. teal Madrid is ge- )e voor een loterij om rten te verkopen. In rede tv-uitzending de gelukkigen be- emaakt. De afgelo- ;en kwamen op de 2000 aanvragen ïuut binnen bij de uropese voetbal- UEFA) heeft onder een eerste gevecht beide finalisten it. Zowel Real als i cia wilden de finale traditionele witte spelen. De bond t dat voorrecht aan 'an beiden te geven nu in de reservete- •rordt gespeeld: het zwart, Valen- let oranje, foto ap AAV '36 schrijft geen teams voor competitie in leiden wilmar kortleever Leiden Atletiek kent morgen een ongekende weelde in de eerste en enige voorronde van de nationale atletiekcompetitie. Versterkingen en gunstige wijzigingen in de opzet van het pro gramma maken de pas gepromoveerde vrouwen kansrijk voor een finaleplaats in de eredivisie. De mannen vormen een ploeg die hoog mee moet kunnen draaien in de eredivisie en is dus aan zijn stand verplicht kampioen te worden in de eerste divisie. De Spartaan uit Lisse strijdt voor lijfsbehoud in diezelfde klasse en het Al- phense AAV '36 tekende voor een uniek diepte punt door voor het eerst sinds tientallen jaren bij de vrouwen noch bij de mannen een ploeg in te schrijven. De Leidse ploegleiders Anja Vermond en Peter Veldhuijsen zijn vrij voorzichtig over de kansen van hun op papier zo sterke ploegen. De mannen van Veldhuijsen zijn door schade en schande wijs geworden. Vorig jaar in de voorrondes ging de 4x100 meter estafette de mist in, ook in de herkansing, waardoor de kans op gelijktijdige promotie met de vrouwen meteen verkeken was. De ploeg is dit jaar aanzienlijk versterkt, vooral door de komst van sprinter Martijn Ungerer en hordenloper Wouter Spreij uit Alphen aan den Rijn. Omdat speerwerper Koen Hamers en sprin ger Jeroen Kolnaar onverwacht terugkeerden op het oude nest. kan zelfs Kamiel Maase - op trai ningsstage in Frankrijk - gemist worden. Vermond moest in de Leidse vrouwenploeg oplossingen zien te vinden voor de geblesseerde Iris Wullems en de beste hordenloopster uit de ploeg. De invoering van het kogelslingeren en het polsstokhoogspringen op het hoogste niveau legt de Leidse ploeg geen windeieren. Nationaal re cordhoudster kogelslingeren Renate Beunder is de enige uit de Nederlandse toptien die voor een club in de eredivisie uitkomt. Óp het laatste mo ment schreef bovendien Irene Timmer, houdster van het Nederlands juniorenrecord polsstok hoogspringen, zich over van het Zoetermeerse Ilion. Verder zijn Yvonne van Dorp (ver- en hink- stapspringen), Erika van de Bilt (drie kilometer) en Miranda Boonstra (800 én 1500 meter) altijd goed voor veel punten. „Volledig bezet moeten we daarom een goede kans maken op een plaats in de finale", aldus Vermond. De competitie telt tegenwoordig slechts twee wedstrijden: een voorronde en de finale. De Spartaan reist met de mannen- en vrouwenploeg af naar Uden voor poule 4 van de eerste divisie. „De opstelling bij de vrouwen is elke keer een probleem", aldus ploegleider John van der Zwet. „Vorig jaar degradeerden we met een beetje ge luk niet, omdat twee andere ploegen ook proble men hadden en zich terugtrokken voor de finale. Nu zijn we ook weer afhankelijk van de tegen stand, hoewel ieder nummer voor ons doen re delijk bezet hebben." Bij de mannen koos Peter Noort net als vorig jaar voor de competitie in plaats van de eigen Ter Specke Bokaalwedstrijd op 6 mei. De toetreding van topmeerkamper Rick Wassenaar, pupil van trainer Gerard Lenting, geeft de Lissese ploeg veel mogelijkheden. „Als we het goed doen halen we de promotiepoule", aldus Van der Zwet. „En dat is vooral belangrijk omdat de eerste divisie dit jaar versterkte degradatie kent. Er blijven maar 18 van de 24 ploegen over." Door het vertrek van diverse atleten slaagde AAV '36 er niet in representatieve ploegen op de been te brengen. Regionaal staat daar het optre den van het jonge Voorschoten '97 tegenover. De vereniging komt met twee ploegen in actie komt in de derde (en laagste) divisie. -PRIJSVRAGEN i vrijdag 12 mei: 19-24-28-29-39-46- 15 - 59 - 66 - 68 - 69 - 71 -79- BADMINTON 10 Hyun - Meulendijks 4-11 11- 'on - De Wit 11-1 11-3, Ran - 1-3 11-5, Jung/Jin - Jonathans- 115-5 15-11, Won/Hee - Gleb- 15-2 15-0. Zweden - China 5- Denemarken - Maleisië 4-1, Japan 3-2. Berlijn. Vrouwen, 2,4 miljoen gulden. Kwartfinales: Martinez (Spa/3) - Leon Gar cia (Spa) 6-4 6-2, Coetzer (ZAf/10) - Hu- ber (Dui/8) 6-4 6-4, Hingis (Zwi/1) - Te- stud (Fra/5) 7-5 5-7 6-2, Kruger (ZAf) - Dementieva (Rus) 2-6 6-3 7-6. Warschau. Vrouwen, 300.000 gulden. Kwartfinales: Oremans (Ned) - Kandarr (Dui) 7-5 1-6 6-3, Hopkins (VSt) - Tcrrens Valero (Spa) 6-0 6-7 6-2, Hopmans (Ned) - Barabansjikova (WRu/8) 6-3 6-3, Nagyo- va (Slw) - Garbin (lta/3) 6-3 7-6. 0), Rusland - Slowakije 10-4 (3-1 1-1 3-1 3-1). Eindstand: 1. Rusland 5-10 (54-30) 2. Slowakije 5-8 (50-31), 3 Duitsland 5- 6 (39-35). 4. Cuba 5-4 (33-41), 5. Polen 5-3 (26-43). 6. Canada 5-0 (26-48). Rus land en Slowakije geplaatst voor Sydney. Groep G (13-15e plaats): Slovenië - Co lombia 11-7 (5-0 1-2 4-2 1-3). Eindstand: 1 Slovenië 2-4, 2. Colombia 2-2, 3. Oez bekistan 2-0. WIELRENNEN Vredeskoers. Negende etappe Most - Kar lovy Vary: 1. Ozols (Let) 168,3 km in 4.18.28, 2. Andrle (Tsj) 0.04, 3. Dietz (Dui) 2.05. Klassement: 1. Wadecki (Pol) 36.24.49, 2. Przydial (Pol) 1.50, 3. Wese- mann 2.15. GOLF Benson Hedges Internatio- Kede ronde: 1. Harrington (Ier) 2. Phillip Price (GBr) 141. iJGBr) 142, 32. Lafeber (Ned) bsboom - Tiviakov 1/2-1/2, Van den Doel 1-0, De Vreugt - Piket Ier Wiel - Van der Sterren 1-0. [0 \an Wely 4 punten, 2. Fritz SSS, in, Tiviakov 3 1/2, 5. Piket, Van VDe Vreugt 2 1/2, 8. Grooten, Nijboer, Van der Wiel 2,12. Van Parijs. EK. Vrouwen, landenteams: 1 Rus land 115,760 punten, 2. Oekraïne 115,302, 3. Roemenië 114,703, 4 Spanje 112,808, 5. Italië 111,660, 11 Nederland 107,690. Individueel: 1. Kar- penko (Oek) 38,867, 2. Sjorkina (Rus) 38,818, 3. Raducan (Roe), Zomalodsjiko- va (Rus) 38,624. 22. Nuyten 35,855. Ju nioren, landenteams: 1 Rusland 114,109, 2 Roemenië 113,478, 3. Ne derland 112,084. WATERPOLO TURNEN Ronde van de Oise en Picardië. Eerste etappe Creil - Le Crotoy: 1. Hushovd (Noo) 170 km in 3 28.49. 2. Kirsipuu (Est). 3. Nazon (Fra), 23. De Groot, 68. Lotz, 69. Groenendaal, 70. Boven, 80. De Knegt, 101. Den Bakker. TENNIS 7,2 miljoen gulden. Corretja (Spa/10) - Hrbaty ,1 7-6, Norman (Zwe/3) - Man- j 5-4 6-3, Hewitt (Aus/9) - Puerta 3-66-1Kuerten (Bra/4) - Costa 7-5 Dubbelspel, kwartfinale: (Ecu/Chl) - Haarhuis/Stolle 6-4 6-0. Hannover. Olympische kwalificatietoernooi Groep E: Griekenland - Nederland 6-3 (1-1 I-0 1-1 3-1). Doelpunten Nederland: Sil- vis 2. Van der Meer 1; Roemenië - Brazilië II-8 (2-0 1-0 4-3 4-5), Frankrijk - Joego slavië 5-12 (0-3 1-0 2-4 2-5). Eindstand: 1. Joegoslavië 5-9 (52-26), 2. Griekenland 5-7 (32-30), 3. Nederland 5-6 (35-26), 4. Roemenië 5-4 (42-43), 5 Frankrijk 5-2 (26-32), 6. Brazilië 5-2 (31-50). Joegosla vië en Griekenland geplaatst voor Sydney. Groep F: Duitsland - Polen 6-3 (1-0 1-1 3- 1 1-1), Cuba - Canada 7-3 (3-0 3-3 0-0 1- Ronde van Asturië. Vierde etappe Gijon - Alto del Viso: 1 Azevedo (Por) 165 km in 4.02.58, 2. Beloki (Spa) 0.10, 3. Heras (Spa) 0.31. Klassement: 1. Azevedo 12.39.40, 2. Lopez de Munain 0.05, 3. Beloki 0 06. IJSHOCKEY St.Petersburg. WK A-landen. Halve fina les: Slowakije - Finland 3-1 (2-0 1-1 0-0), Canada - Tsjechië 1-2(1-10-0 0-1). ZEILEN Alassio. EK Tornado. Eindstand na 8 ra ces: 1. GSbler/Schwall (Dui) 20, 2. Roman Hagara/Steinacher (Oos) 21, 3. Andreas Hagara/Moser (Oos) 29, Nederlanders: 17. Karsenbarg/Kenbeek 111, 19. Larsen/Van Geest 132, 29. Peter en Bernadine Boog 163. Bondscoach Frank Rijkaard heeft gisteren een voorlopige selectie van 26 spelers bekend gemaakt in de aanloop naar EURO 2000. Daarin is Ed de Goey teruggekeerd. De doel man van Chelsea is voor het eerst sinds de aanstelling van Rijkaard als bondscoach gese lecteerd voor Oranje. Rijkaard koos voor een uitge breide pre-selectie omdat di verse spelers nog niet volledig fit zijn. Naast De Goey keert ook Ronald de Boer terug in de selectie nadat hij op 23 februari van dit jaar tegen Duitsland voor het laatst zijn opwachting maakte. Peter van Vossen, eveneens opgeroepen, speelde zijn laatste duel voor Oranje op 9 oktober vorig Jaar tegen Brazi lië. De selectie wordt op dinsdag 23 mei in Noordwijk verwacht voor het eerste deel van de oe fencampagne. Het eerste trai ningskamp eindigt op 27 mei met een oefenwedstrijd tegen Ed de Goey (midden) is voor het eerst door Frank Rijkaard geselecteerd voor het Nederlands elftal, foto ap Roemenië in de Amsterdam vanni van Bronckhorst ontbre- met hun club Glasgow Rangers ArenA. Arthur Numan en Gio- ken dan omdat ze op die dag de Schotse bekerfinale tegen Aberdeen spelen. De groep van 26 moet nog worden teruggebracht tot 22 spelers. Uiterlijk 1 juni moet de definitieve selectie bij de Euro pese voetbalbond (UEFA) be kend worden gemaakt. De voorlopige selectie van het Nederlands elftal ziet er als volgt uit: Bergkamp (Arsenal), Frank de Boer (FC Barcelona), Ronald de Boer (FC Barcelona), Bogarde (FC Barcelona), Bos- velt (Feyenoord), Van Bronck horst (Glasgow Rangers), Cocu (FC Barcelona), Davids (Juven- tus). De Goey (Chelsea), Has- selbaink (Atlético Madrid), Van Hooijdonk (Vitesse), Kluivert (FC Barcelona), Konterman (Feyenoord), Makaay (Deporti- vo la Coruna), Numan (Glas gow Rangers), Ooijer (PSV), Overmars (Arsenal), Reiziger (FC Barcelona), Van der Sar (Ju- ventus), Seedorf (Inter Milaan), Stam (Manchester United), Ta- lan (SC Heerenveen), Van Vos sen (Feyenoord), Westerveld (Liverpool), Winter (Ajax), Zen den (FC Barcelona).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 41